מזל דלי הורוסקופ לשנת 2021-2020

יסוד: אוויר
קבוצה: קבועה[fix]
בית: 11[ חברה, תדמית, אנושות]
פלנטה: אורנוס

3 תתי קבוצות

הקבוצה הראשונה

בין ה- 30.1-21.1

דליים טיפוסיים, מושפעים מאורנוס. הם בלתי צפויים, וחייהם עתירי נקודות מפנה, משברים לא מעטים בחייהם האישיים, פרידות ושינויים מפתיעים בעיסוקיהם. הם פופלריים, חברותיים, נוטים לעבוד עבור אחרים ולהעניק את מה שיש להם לאחר, רגישים וגחמניים. חומלים על החלשים ורחמנים גם כלפי בעלי חיים. מוכשרים אמנותית ומוזיקלית,אסתטיים, בעלי כושר תכנון, דייקנים ופרפקציוניסטיים.
פסיכולוגית: הם מתקשים ללכת בתלם ולהיות חלק מהקונבנציה. נוטים להרגיש שונים ובלתי שייכים. קשריהם האינטימיים לא פשוטים. קשה להם להיות בזוגיות רגשית מחייבת היות והם לא בנויים לשגרה ולעיתים זקוקים למרחק מבני הזוג כדי לחוות חסר או געגוע. רגש החמלה מפותח על חשבון שאר הרגשות. הם נוטים להרגיש ארעיות בחייהם בגלל טלטלות רבות שהם חווים. לעיתים הם מבודדים ומתקשים להאמין בזולת וחווים סקפטיות לגבי האדם.
הם עצמאיים ולא מסוגלים להיות תלויים בדבר ובאדם אחר. הם דרמטיים ומסוגלים לחולל מפנים קיצוניים מנטאלית, רגשית, לעיתים מבלי להכין את סביבתם. נוטים להשתמש בחן ובקסם שניחנו.מתקשים בעיקר להתמודד עם בירוקרטיה וסמכויות.
מראה חיצוני נאים, בדרך כלל תמירים ומקסימים את סביבתם בסקסאפיל, בהירים ובעלי עיניים יפות.
בריאות: עלולים לסבול מבעיות בברכיים ובקרסוליים, מבעיות בכלי הדם, כמו נטייה ליתר לחץ דם, וממחלות נוירולוגיות הנובעות ממערכת העצבים המרכזית.
ידועים בעולם: וולפגאנג אמדאוס מוצרט, פיל קולינס, ארתור רובינשטיין, ניל דיימונד, אדוארד מונה, בוריס ספסקי, דיק צ'ייני, אפרה וינפרי, לואיס קרול, מישה ברטון, פול ניומן, ג'ון בלושי, נסטסיה קינסקי, אלן אלדה, טום סאלק, ג'ין הקמן.
ידועים בארץ: יעל בר זוהר, אוולין הגואל, יובל כספין, עידו תדמור, אורלי באומן, מורן אייזנשטיין,נתי קלוגר, אנה ארונוב.

קבוצה שניה
ילידי ה- 9.2-31.1
מושפעים מאורנוס ומרקורי, אינטלקטואלים, תקשורתיים, אנליטיים,בעלי רגישות חברתית רבה, ביקורתיים וקפדניים, ובעלי כישרון כתיבה ויכולת ביטוי גבוהה. דעתנים ועיקשים, זקוקים לעניין ופוחדים משיעמום.בעלי תפיסה מהירה ויכולת חשיבה מעל לממוצע.
פסיכולוגית: ראציונאליים וחוויותיהם "עוברות" דרך הראש. לעיתים מנותקים מרגשות ופועלים על פי הראציו בלבד. בסביבתם עלולים להתלונן על חוסר רומנטיקה או קרירות. לעיתים העיסוק בעצמם תופס את מרכז תשומת ליבם והם לעיתים מתקשים לראות את צורכי הסביבה. הביקורתיות עלולה להיות פוגענית למרות חוסר כוונתם לפגוע, אלא לתקן את הסביבה או את העולם. בעלי אוריינטציה פילוסופית -רוחנית ותפיסת עולם פרפקציוניסטית לעיתים אף אינה מציאותית. נוטים להאמין מדי במילה ובערכה. סובלים נפשית מביקורתיות רבה כלפיהם.
מראה חיצוני: צעירים נצחיים, חייכנים. מראה נאה ושובה לב. נעימי הליכות. מקרינים חברותיות.
בריאות: נוטים לרגישות בדרכי הנשימה ומערכת העצבים, לבעיות פסיכוסומטיות, ואלרגיות. מומלץ להם להירגע בעזרת מדיטציות וטכניקות נשימה שישפרו את בריאותם באופן בולט.
ידועים בעולם: בוריס ילצין, צ'ארלס לינדברג, דן קוויל, רונלד רייגן, צ'ארלס דיקנס, טד קופל, ז'ול ורן, מיה פארו, ניק נולטה, אשטון קוצ'ר, ג'ק למון, ג'ו פשי, ג'יימס דין, ג'סטין טימברלייק, אליס קופר, אקסל רוז, בוב מארלי, שאקירה.
ידועים בארץ: אביתר בנאי, אגם רודברג, אביעד קיסוס, שרונה פיק, אנחל בונני, יחזקאל לזרוב.

קבוצה שלישית
ילידי 19.2-10.2
מושפעים מאורנוס וונוס, בעלי כישרון וקסם רב. ניחנו ביכולת ליצור תדמית ציבורית חיובית ולזכות בפופולאריות. הפן האסתטי-אמנותי מגוון ומפתיע. נוטים להיות מבריקים ומגוונים, בעלי כישורים חברתיים מובהקים, חברים טובים ונאמנים, בעלי הבנה ורגישות לחברה. ניחנו ביכולות מיסטיות ואינטואיציות גבוהות, אך לעיתים סובלים מעודף ביטחון עצמי וקושי להסתיר את שביעות רצונם מעצמם.
פסיכולוגית:  נטייה לנרקיסיסטיות, צורך לעמוד במרכז העניינים ולהיות מדושנים יתר. אגוצנטריות ועיסוק רב מדי במראה או בפאסדה. נוטים לדרמטיות ולתגובות מעוררות תשומת לב. זקוקים לפידבק ולתשומת לב באופן קבוע. רגישים לביקורת באופן מופרז ועלולים להגיב בגחמתיות ובניתוק קשר בלי שום הכנה או אזהרה.
חייהם הרגשיים מלאי תהפוכות למרות צורכיהם ביחסים קבועים.
מראה חיצוני:   גם אם הם לא גבוהים הם נוטים לבלוט במראה חיצוני יחודי, מצודדים נעימי מראה ובדרך כלל בעלי פנים יפות.
בריאות: חובבי אוכל עתיר שומנים, דבר העלול לגרור בעיות בכלי הדם והלב. בעיות ורגישות הורמונאלית.
ידועים בעולם: צ'ארלס דרוין, אברהם לינקולן, גליליאו גליליי, ניקולאוס קופרניקוס, בוריס פסטרנק, יוקו אונו, מרק ספיץ, רנה רוסו, מאט דילון, ג'ון טרבולטה, ג'ניפר אניסטון, סיביל שפרד, ג'יין סימור, סוני בונו, סיל, שריל קרואו.
ידועים בישראל: אהוד ברק, נאור ציון, עברי לידר, עדן הראל, דוד טסה, ליאור מילר, אילנה אביטל, שרון דוראני, יונתן קוניאק, ליאון רוזנברג, טלי שרון.

 

 

הורוסקופ  לשנת 2021-2020 
.

 

שנת 2021-2020  כללית: 

השנה תתחילו לחגוג את יום הולדתכם ב: 20.1.20 בשעה 17:00 עם מעברה של השמש למזל דלי. כבר עם כניסתה של השמש היא צפויה להיות בהיבטים דרמטיים,  לכוכב האישי שלכם אורנוס במזל שור,  מה שמבשר לכל בני מזל דלי שמדובר בשנה של שינויים משמעותיים. תחילתם או לפחות רמזי השינויים יחלו עם מעבר כוכב שבתאי למזל דלי בחודש מרץ הקרוב, והישארותו עד חודש יולי במזל דלי,  ישפוך מעט אור על כיווני השינויים.  נסיגתו של כוכב שבתאי  בין החודשים,  יולי לדצמבר 2020 חזרה למזל גדי, תתקיים כדי לסיים נושאים שנשארו פתוחים או אפשר יהיה להגדיר תקופה זו כ"ניקוי שולחן".  וב:17.12.20 שבתאי יחזור למזל דלי,  על מנת להישאר שם עד חודש מרץ 2023. ביקור כוכב שבתאי [למבוגרים יותר ביניכם] היה בפעם האחרונה בין חודש פברואר 1991 עד ינואר 1994 וחולל [כל אחד על פי הגיל והמפה האישית] שינויים חשובים מאוד בחייכם. [ועל כך עוד תגיע כתבה בנפרד כדי לא לרתום את העגלה לפני הסוסים]. אך צריך לזכור ששבתאי הכוכב המורה, הבונה, הקונסטרקטור שבין הפלנטות הוא בעל כוח רב לעצב ולבנות חיים במסגרת אחרת, אם לעתים זה קשור במעברי מקום, לעתים מדובר בשינוי אישי משמעותי,  אך כל שינוי שיתרחש ישליך לתחומים רבים וישנה את החיים מאותו רגע ואילך. מעבר כוכב מאדים למזל דלי בתחילת אפריל 2020,  יעצים את המפגש שלו עם כוכב שבתאי וזהו חודש שכופה[מאלץ]  לשינויים שקשורים עם עתידכם בעוד כמעט שנה.  כוכב אורנוס כוכבכם האישי,  ממוקם במזל שור הקשור לבית  4 המשפחה-מגורים-בית,  ואלה יושפעו בכל החודשים האלה תוך כדי מגמות שינוי, עזיבה, מכירת בית, פרידה מהורים או מהדור המבוגר ביותר. צעירים בני המזל יהיו במשבר גיל התבגרות ובצורך למרוד בהורים. חודשים יולי אוגוסט יטיבו עם נסיעות,  עם החלטות לגבי לימודים והתפתחות מקצועית. הכוכבים שבתאי ויופיטר ישהו בבית הנפשי שלכם בין החודשים  יולי לדצמבר 2020 וישפיעו על הצורך לטפל בעצמכם, על מנת לסגור מעגלים ישנים  ולפנות "מקום"  לתקופה חדשה. ובעיקר להתכונן לקראתה. חודשים אוקטובר נובמבר 2020 מטיבים עם אוהבים וחיי האהבה ומעבר כוכב יופיטר למזל דלי בדצמבר 2020 יחד עם שבתאי,  מבשרים על תקופה חדשה שונה מאוד מהקודמת.  תהליך שיימשך עד אמצע פברואר 2020. יום הולדתכם הבא , יהיה בעל אופי אחר ועם צורת חיים שהשתנתה,  אם זו עבודה, מגורים במקום אחר, חיים אישיים שונים.  אתם עלולים לחשוש מפני השינויים אך בקיץ 2021 אתם עשויים לברך עליהם. 

 

מפתח
קונסטלציית מזל דלי על פי המיתולוגיה.

אהבה ויחסים:

 

שנת  2020 מבשרת לכל בני מזל דלי שינוי מהיסוד שיתחיל רשמית בדצמבר 2020 . תהליך השינוי,  עשוי לתת את אותותיו המוקדמים גם בנושא יחסים אישיים כבר בחודשים בין מרץ ליולי 2020. מעברה של השמש למזל דלי מה: 20.1.2020 מעצים את האנרגיות והכמיהות של הפנויים ואת אלה ביניכם שמרוצים בזוגיות ויחסים. ההיבטים  בימים בין ה: 26-25.1 יטיבו עם מפגשים מפתיעים ומוצלחים.  יחסים בלתי יציבים,  עלולים להסתיים עד סוף ינואר הנוכחי. חודש פברואר 2020  מחזק את ההזדמנויות להיכרויות ספונטניות דרך הרשתות . מעברו של  כוכב שבתאי למזל דלי בסוף חודש מרץ 2020 מבשר עבור בני המזל כמיהה לקשר רציני, רצון להתיישב,  להיות במקום יציב יותר מבחינה אישית ומשפחתית.  מעבר כוכב ונוס לבית האהבות בחודש אפריל 2020 מטיב עם פנויים, היכרויות והתאהבויות צפויות בין ה: 9-4.4.20. .מה: 30.6.20 תיהנו מהיכרויות והתרגשויות עד ה: 24.7.20 . מעברה של השמש לבית הזוגיות שלכם,  מטיב עם יחסים קיימים שיפור היחסים וביסוסם במיוחד  בימים בין ה: 10.8-22.8.20.  מעברה של ונוס בחודש ספטמבר לבית הזוגיות שלכם יטיב עם היכרויות התפתחות רומנטית.  ביחסים קיימים התעוררות וחידוש ירח הדבש במיוחד בימים בין ה: 24.9 ועד  חודשים .10.20אוקטובר-נובמבר מטיבים עם נסיעות משותפות, טיולים ומפגשים רומנטיים,  במהלך נסיעה או במסגרות לימודיות. מעברם של הכוכבים שבתאי ויופיטר[צדק]  למזל דלי עד ה: 20.12.20 מבשרים התחלות חדשות ומשמעותיות לגבי יחסים הכרוכים בצורת חיים אחרת, חדשה, עם פוטנציאל מעבר מקום,  בית,  סביבה ואף עבודה התהליך מתחיל רשמית בדצמבר 2020 אך יימשך עד אמצע פברואר 2021 עם השלכות עד אוגוסט 2021

 

משברים ופוטנציאל פרידות ביחסים: 

מעברו של כוכב מאדים מתחילת באפריל למזל דלי,  מבשר ביחסים בלתי יציבים פוטנציאל פרידה לא נעימה,  אך בלתי נמנעת. יחסים בלתי מספקים,  יסתיימו באכזבה רבה בימים בין ה: 1.5-23.4.20. נסיגת כוכב ונוס מה: 13.5 ועד ה: 26.6 בבית האהבות שלכם,  לא מבשר בשורות טובות ליחסים בלתי יציבים וגם לא מומלץ להתחיל בקשרים בעת זו,  כי הם לא ישרדו אך גם יגרמו למפח נפש. יחסים בלתי יציבים יסתיימו באבחה חדה  בימים בין ה: 5.8- ועד ה: 11.8.20 ובימים בין ה: 12.9- עד 16.9.20.45f549044cd25512820808bf41d4d40e
ג'ורג'ו וזארי וכריסטופנו גרארדי (Cristofano Gherardi), סירוסו של אורנוס, בסביבות 1560

עבודה וקריירה:

מעברו של כוכב מרקורי למזל דלי ב: 16.1.20 ומהלכו במזל  עד 3.2.20 בבחינת בשורה טובה,  גם ההיבטים שלו יומרצו ע"י כוכב מאדים ותהיו בפעילות אינטנסיבית ומוצלחת לערוך שינויים,  להחליט החלטות,  ליזום יוזמות ולהתחיל בתכניות. תקופה טובה להישגים ובנושאים תחרותיים שלכם. כל שלב יוביל אתכם לשלב הבא,  שכן חודש מרץ יש בו אלמנטים של שינוי גורלי שמוביל לשינוי מיוחד שיתרחש בדצמבר 2020. כוכב מאדים יחד עם שבתאי מגיעים למזל דלי בסוף מרץ בואכם לחודש אפריל,  ופלנטות אלה מבשרות שינוי גדול  כשתיאלצו לנקוט צעד,  שדורש מכם אומץ ואמונה בעצמכם ואמנם תרגישו לחוצים מאוד,  נוכח האירועים,  אך כבר מאמצע חודש אפריל תיהנו מהישגים משמעותיים,  תקשורת במיטבה . ותבינו שחציתם רוביקון משמעותי . חודש אפריל צפוי להיות הישגי מאוד. חודשים מאי יוני מבשרים על הוצאות חריגות זה בהחלט עלול להתקשר לצעדים שנקטתם בחודש אפריל,   ב"הגדלת ראש",  החלטה משמעותית, או עסק שמצריך השקעות וחשיבה לטווח הארוך.   תרבו לנסוע בחודשים יולי אוגוסט 2020 ,  חלק מהנסיעות יתקשרו לעשייה,  ליוזמה ולצורך להדהד את העשייה שלכם. תרבו במפגשים עם אנשים,  מקומות והעברת הרעיונות לאחרים. תקופה יצירתית ומספקת. בחודשים אוגוסט- ספטמבר תיהנו מהצעות לשותפויות  ראויות לשיקול דעת ומחשבה ושיתופי פעולה יטיבו. אך ברור לכם,  שייקח זמן ארוך יותר כדי להגיע לשלב הבא של השינויים שלכם. סוף חודש אוקטובר ונובמבר,  מבשרים שוב יציאה מזון הנוחות לעבר אתגרים, נסיעות או אינטראקציות עם אנשים ממקומות שונים אך גם התמודדויות מנהליות.  בחודש נובמבר 2020 יהיה מעבר הכוכבים מאדים, מרקורי והשמש לבית הקריירה שלכם ויטיב עם הפן המעשי, היישומי של תכניותיכם ותוצאות פיננסיות. תרגישו שאתם עולים על דרך המלך ועוגנים במסגרות נכונות לגבי העשייה שלכם.  האנשים שתפגשו בחודש נובמבר הם האנשים הנכונים עבורכם לשלב הבא של הקריירה שלכם.  מעבר הכוכבים  צדק ושבתאי בדצמבר 20 מבשר את ההתחלות הרשמיות של הקריירה [ עם פוטנציאל מעבר מקום/תפקיד]  שכרוכות בבניית עסק, תפקיד חדש, עבודה אחרת הכרוכה במעבר מקום או צורת חיים אחרת. ינואר פברואר 2021 חודשים הקשורים בשינויים מבחינה פיזית.  לא יחסר מתח לחצים ופרידות  בחייכם כתוצאה מהמצבים הזמניים שהייתם בהם בשנת 2020.

 

 מזל דלי- מלכת החרבות -הכתר שלה עשוי מפרפרים הם מסמלים את חופש החשיבה והחשיבות לחופש. תנוחת היד עם החרב מוכיחה על חשיבה לפני המעשה.   היא מרגישה מאוימת שילטון הצדק שלה בסכנה והיא תעשה הכל כדי לגונן עליו. הפן האינטלקטואלי קשור במזל זה וההתנגדות לאחרים תתבטא רק תחת איום. היא מגוננת על החלשים ועל אלה הזקוקים להגנה. החרב לא משאירה ספק לגבי התוצאות- היבטי קלף זה בפריסה בדרך כלל מסמלים שינויים, אבחה חדה ופעילות מוצדקת בהיגיון. 

     כלכלה וכסף:

מעבר כוכב ונוס החודש,  לבית הכספים שלכם מבשר על שיפור לטובה בנושאים הכלכליים.  בפברואר נסיגת כוכב מרקורי תתקיים בבית הכספים שלכם וכספים עלולים לא להגיע בזמן ותסבלו מעיכובים בתשלומים.  כבר מאמצע חודש מארס,  הכל יהיה מאחוריכם ומעבר מרקורי לבית הכספים שלכם מעלה רעיונות פיננסיים חדשים ועד ה: 22-23.3 מצבכם הפיננסי יעלה כיתה. השקעות באפריל 2020 עשויות להיות מוצלחות. ובשורת כניסת הכוכבים שבתאי ומאדים למזל דלי עלולים לסמל בעצם מכירת נכס עד ה: 9.4.2020.  היו זהירים בחודשים מאי-יוני מפני השקעות או נטילת סיכונים פיננסיים. מומלץ לפעול בדרכים שמרניות לגבי כספים שתקבלו ממכירת נכס או רווחים אחרים.  חודשים יולי אוגוסט 2020  עם בשורת טובות לגבי רווחים,  או הזדמנויות פיננסיות לצמוח. והצעות לשותפויות השקעות משותפות,  יניבו צמיחה בהמשך. חודשים נובמבר דצמבר יטיבו  עם הכנסות, עם פוטנציאל עלייה בשכר,  הזדמנויות לרווחים נאים וקידום הקריירה כלכלית. סוף פברואר 2021 מסמל את המטרות שהצבתם לעצמכם מבחינה כלכלית במהלך שנת 2020.

 

800px-1914_Redon_Zyklop_anagoria
קיקלופ ציור שמן וגואש של Odilon Redon
במוזיאון   Kröller-Müller

בריאות:

בריאות מזל דלי מושפעת בראש ובראשונה,  מהשייכות של המזל לקבוצת פיקס[קבועה] יחד עם מזלות שור, אריה [שממול] ועקרב- קבוצה יציבה וחזקה אך עם קושי להתגמש ולשנות הרגלים ודפוסים בעייתיים.  מזל דלי מושפע מכל שלישיית המזלות האחרים דרך הנטייה של הקבוצה.  אם דרך מזל שור הקשור לבלוטת התריס [התירואיד] המפריש הורמונים ועוזר לפרק את החומרים או דרך מזל עקרב,  המשפיע על המעיים[במיוחד המעי הגס] כשלאכילה הבריאה יש משמעות לעיכול וההזנה של הוורידים עליהם אחראי מזל דלי וכמובן אריה המזל שממול,  האחראי על הלב ועל כלי הדם המובילים ללב ולחדרי הלב..

עקרונות הבריאות של מזל דלי: 

מזל דלי באופן טבעי שולט על מערכת העצבים הגדולה[מזל תאומים על הקטנה] שליטה בקרסוליים ומערכת הדם[הורידית]  כוכב אוראנוס הוא הכוכב השליט של מזל דלי גורם להתפרצויות פתאומיות של מחלות אוטו אמיוניות , אמנם רבות מהמחלות הן גנטיות אבל האירועים הבריאותיים במזל דלי פורצים לעיתים קרובות בלי כל הודעה מוקדמת מהנפוצות: מחלות לחץ דם, טרומבוזה באזור הקרסוליים. מערכת העצבים: מחלות אוטואימונית כמו ALS    טרשת נפוצה – פרקינסון[רטטת] מחלות של הפרעות נוירו-התפתחויות, מחלות ניווניות של מערכת העצבים- מערכת חשמלית בין החדרים והשסתומים- כמו דופק מהיר לחץ דם  – מחזור הדם.

שנת 2020-2019

שנה זו היא שנה בסימן שינויים דרמטיים שנבנים באופן מפתיע[כי חלקיכם לא תכנן שינויים]  ורף המתחים שלכם עלול להמריא בגין אינטנסיביות רבה של אירועים,  אך גם כתוצאה ממתחים וחששות מפני הבא שאינו ידוע. אתם רגישים יותר כתוצאה מהלחצים והשינויים לסכנת לחץ דם ואירועים הקשורים בהיבטים פסיכוסומטיים שיאיימו עליכם ותצטרכו להקפיד יותר מהרגיל על שגרה בפעילות ובתזונה. ככל שתרגישו את עליית המתחים,  כך מומלץ לקחת פסקי זמן של מנוחה להתנתק מהיומיום ולהקפיד על תזונה דלת נתרן, מדיטציות ויצירת תנאם מרגיעים סביבכם. מומלצות בדיקות דם תקופתיות, בדיקת בלוטת התריס, לחץ דם ולהימנע ממזון עתיק סוכרים. בחודשים בין אפריל לאוגוסט צפויה בסך הכל תקופה  טובה שכדאי יהיה לנצל אותה להשקיע בעצמכם במנוחה, ספורט וחיזוק המערכת החיסונית. נסיגת מאדים בין ספטמבר עד נובמבר משפיעה על בית 3 שלכם האחראי על זרועות ידיים וגפיים ותצטרכו להגביר את זהירותכם מפני תאונות ופגיעות באזורי הגפיים. 

 

כוכב השבת ALTAIR במעלה -1 במזל דלי

מעלה 1 משפיעה במיוחד על ילידי 23-21.1 או למי שיש פלנטות מרכזיות במעלות האלה.

ALTAIR "Al Nasr al Tair"- "The Flying Eagle"

ALTAIR   כוכב השבת במעלה – -01AQU47 -במגניטודה 0.77 אלטאיר או α בנשר הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נשר, ואף אחד הכוכבים הבהירים ביותר בשמים. מקור שמו בערבית, שבה נקרא "אלנסר אלטאא'ר" (النسر الطائر) – "הנשר המעופף". הכוכב הוא אחד מקודקודי משולש הקיץ.
ALTAIR הוא 16.7 מיליון שנות אור ממערכת השמש שלנו.
בקונסטלציה Aquila."קוטרו של אלטאיר פי 1.7 מן השמש, מסתו כ-1.7 מסות שמש ובהיר ממנה פי 10. הכוכב נמצא במרחק כ-16.5 שנות אור, והוא אחד מהכוכבים הנראים הקרובים למערכת השמש. גילו פחות ממיליארד שנים, אך קצב ההיתוך של מימן להליום בליבתו גדול בהרבה משל השמש, כך שהמימן שבליבתו מתחיל להתמעט ומתחיל שלב היתוך ההליום. משום כך בהירותו גבוהה יחסית לכוכבים מסוגו והוא צפוי לעזוב את הסדרה הראשית ולהפוך לענק אדום. מהירות סיבובו גדולה במיוחד – כ-240 ק"מ לשנייה (סחרורו סביב עצמו אורך 8.9 שעות בקירוב), וכתוצאה מהכוח הצנטריפוגלי גדול קוטרו בקו המשווה בכ-20% מקוטרו בקטבים.
לאלטאיר תנועה מהירה יחסית – הוא נע על רקע הכוכבים הרחוקים יותר כמעלת קשת אחת ב-5,000 שנים.
Altair הכוכב הבוהק ביותר בקונסטלציית אקווילה. הסמל של הנשר האקווילה שימש סמל לשלטון רומי ושלטון הנאצים ומשתמשים בנשרגם ארה"ב.
הנשר תמיד מנוצל להדגשת הכוח. זו חיה בעלת עוצמה ויכולת לפעול במהירות ונחישות. הנשר נחשב למלך החיות. תוחלת חייו, מראהו העוצמתי וראייתו העצומה למרחקיםמתכונות הבולטות שלו.

על פי פתולומי  הוא מושפע מכוכבים מרס-יופיטר.
מי שיש לו כוכבים במעלה הראשונה במזל דלי[על כוכב שבצת אלטיר] זה מעניק לו דמיון אדיר, תשוקה גדולה, אישיות דומיננטית, יכולת אנליטית גבוהה בתחום הכימיה, חשיבה עמוקה וחודרת, אינטואיטיביות, מיסטיקה, קשור לאהבה ולחברויות עמוקות משיכה לסקס בלתי שיגרתי,  מתחבר גם לתכונות של בני מזל עקרב-דלי[שילוב של שני המזלות] תכונות המתאימות לעורכי דין ואנשי צבא.
הופעתו באופק של המפה מעניק תכונות של אומץ ונדיבות.
מרקורי על כוכב שבת זה מעניק ביטחון עצמי גבוה, שאפתנות,  אישיות ליברלית, אושר שמגיע במפתיע, תפקידי פיקוד וסמכויות מעוררים בטיפוס רגשות אשם וסכנות מיותרות.
זה מעניין שהכוכב נופל בדיוק במעלה הראשונה ובדקנט הראשון של מזל דלי.
המעלה הזאת נחקרה רבות ונודעה כמעלה המדגישה את הראייה מרחוק אך את קוצר הראייה מקרוב. מזל דלי ידוע כשוחר מרחב,  הומני ואנושי מאוד אך באופן פרדוקסלי מתקשה באינטימיות במיוחד כשאחרים רוצים ממנו ביטוי רגשי וחום.
זו מעלה המעניק  כושר ניווט, משיכה לשונה, האחר, הומוסקסואליות מראה של אישה גברית,  אנדרוגינוס, טרנסג'נדר. אך גם בין המינים הרגילים מדובר במשיכה לסקס שונה ובלתי שגרתי. שליטי כוכב השבת זה  מרס ויופיטר מגבירים את הליבידו.
אירועים הקורים בגלל מעבר הכוכבים על מעלה זו מדגיש נטייה לקשיים רבים, חוסר מזל, התנסויות משונות ובלתי שגרתיות, אכזבה מנסיעות ארוכות, זוגיות בעייתית מאכזבת, אובדן של קרוב בנסיבות בלתי רגילות וסכנות מנחשים וזוחלים

קלף מזל דלי הכוכב- מהארקנה הגבוהה  מסדרת Rider-Waite-Smit– מספר 17 "העוזרת" העירומה עם רגל אחת במים [אך מרחפת מעל למים] ורגל על האדמה. ובשתי ידיה דליי מים כשהיא מוסיפה למי המעיין מים וגם משקה את האדמה..הכוכב הוא קלף של תקווה, אופטימיות, אהבה, אושר והצלחה, אך בעיקר זהו קלף של תמימות, כנות וטוהר. הקלף מראה כי אסור לנו להסתיר דברים מעצמנו ומאחרים – הכול צריך להיות פשוט ונקי בחיינו.. מזל דלי או "נושא הדלי" מהתקופה העתיקה. מבשר הפתעה, גורם שמגיע בלי ציפייה לעזור ולהעניק. מזל דלי קשור בטארוט גם לקלף מלכת החרבות המסמלת שינוי מפתיע, פרידה באבחה חדה.- 

 

 

שונות:

אתם עומדים לעבור שנה מיוחדת.  שנה תיזכר כזאת בהמשך חייכם. אופייה מחד,  פחות יציב.  מאידך,  היא קשורה לבניית יסודות עבור תקופה חדשה ויש בה הרבה אתגרים,  שמחת,  יצירתיות אך גם חששות רבים מפני הלא נודע או מכישלונות . לחלקיכם, יתברר כבר עד הקיץ הקרוב,  לאן פניכם מועדות ולחלקיכם הכל יקרה בדצמבר שנת 2020 . דצמבר חודש ששם תתחילו רשמית את השינויים בואכם לתחילת 2021. שבתאי במזל דלי,  ילווה אתכם עד חודש מרץ 2023 ויעזור לכם לבנות תהליכים ושינויים באופן שיטתי ומסודר עם מגבלותיו המציאותיים של שבתאי. רבים מכם שדבקים בקבוע,  יתקשו יותר לעבור את השינוי אלא כשיבינו שהוא לטובה.  שינויים המתפתחים מכוכב שבתאי זכורים במיוחד לבוגרים שביניכם,  שזוכרים שינויים משמעותיים  בשנים בין 1994-1991 כששבתאי היה שם בפעם הקודמת. הפעם גם כוכב יופיטר[צדק]  מצטרף ל"טיול" הזה מחודש דצמבר 2020 עד דצמבר 2021 ומבטיח התחלות חשובות במיוחד. מדובר בשנה עם הזדמנויות רבות מהרגיל,  לנסיעות  חלקם קשורות לעבודה ולהתפתחות שלכם. רבים ילמדו ויכשירו את עצמם לשינוי מקצועי משמעותי יותר. הדבר הבולט ביותר לבני מזל דלי מתקשר לשינוי ותהליך פרידה מהישן לטובת החדש, ממקום מגורים, פרידה מבית הילדות מבית ההורים,  צורך להתנתק מסביבה קבועה למקום בעל אופי וצורת חיים שונה.  לעתים זו פרידה מהורים,  או ממבוגרי המשפחה כשצריך לעבור בעצם תהליך של השלמה שהחיים לא יחזרו להיות כפי שהיו פעם. כמובן שאין הדבר אומר בהכרח שזה רע. עד חודש פברואר 2021 תעברו שינוי נוסף שנועד לתקופה ארוכה יותר במהלך 2021-2022 ועל כך תגיע כתבה ביום הולדתכם הבא. 

 

המלצות לקרוא על תובנות של שנת 2020 ממהלך הכוכבים: 

 

אוראנוס- שליט מזל דלי- הפלנטה הנון קונפורמיסטית.

שבתאי במזל גדי עד דצמבר 2020 איך ישפיע על כל המזלות 

יופיטר במזל גדי מדצמבר 2019 עד דצמבר 2020 איך ישפיע עלינו ועל 12 המזלות

אוראנוס במזל שור פרק א'- איך אורנוס כוכבכם האישי מושפע ומשפיע עליכם כשהוא במזל שור? 

ואורנוס במזל שור פרק ב' -איך ישפיע על בני מזל דלי? 

טבלת ירח שחור קלנדרית -נסיגות כוכבים , ליקויים עד ספטמבר 2020

אסטרולוגיה על אוראנוס ופלוטו- מסע אבולוציוני דרך הפלנטות.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ      15.1.2020