הומוסקסואליות באסטרולוגיה – פרק א'

הומוסקסואליות באסטרולוגיה
פרק א'

במהלך שנות עבודתי הארוכות נשאלתי רבות בתהייה ובספקנות : האם ניתן לזהות נטיות מיניות במפה אסטרולוגית? והתשובה היא נחרצת, שניתן לזהות את הנטיות המיניות, הרגשיות, הפיזיות והמנטאליות של כל אחד מאתנו. להשקפתי וניסיוני נטיותינו בכל התחומים הן מולדות ובחלקן ניתן לזהות את אלה שהן גם גנטיות. ומאחר ובמפה אסטרולוגית ניתן לקרוא את השתלשלותם של אירועי החיים ככרונולוגיה של התפתחות של תהליכים נפשיים תודעתיים, גם כתוצאה מהתנסויות, הרי שהמפה תשקף את מהותו ואישיותו האינדיבידואלית של האדם ואת נטיותיו המיניות, גם אם מדובר בפוטנציאל שלא מומש בגלל דיכוי, דת וחינוך. נטיות מיניות שאינן שגרתיות (או כפי שנהגו לכנותן בעבר 'שלא כדרך הטבע' או 'פשע' על פי הלך המחשבה החברתי דאז) נמצאות תחת קטגוריה של הפלנטה אוראנוס המסמלת את השונה והאחר ואת כל התופעות החריגות והבלתי שגרתיות. אך מלבד אוראנוס גם פלוטו השולט במזל עקרב ואחראי בהשפעתו על הצרכים המיניים, וכמובן בית שמונה – הבית העוסק בסקס ובחוויות מיניות על כל הגוונים החל מתשוקה וכלה בפדופיליה. ועל כל אלה כמובן הירח המבטא את הצד האמוציונלי הבלתי נשלט והפלנטות ונוס ונפטון האחראיות על העולם החווייתי רגשי של כולנו. כמובן שנחדד בכתבה זו את תמיכתם של כוכבי השבת, מהאסטרואידים ו'הכוכבים האוראניים' בהתאם למפה ולניתוח האינדיבידואלי.
כאדם וכאסטרולוגית מעניין אותי לחקור הכול. באופן טבעי אני נמשכת לעסוק באנשים ובנושאים פחות שגרתיים, כי המוכר כבר טריוויאלי. תופעת ההומוסקסואליות היא אתגר רציני לכל אסטרולוג לחקור, אך גם למי שעוסק בתחום האנושי ורוצה להבין ולהכיל את כלל הנושאים האנושיים והתופעות, כולל את השונה והאחר.
אי אפשר להימנע מגילוי נאות שאני סטרייטית ואני מציינת זאת כי ידועה לי הגישה המסויגת של הומוסקסואלים מניתוחים של סטרייטים, בעיקר בגלל חששם המובן מהומופוביה וההרגשה המוצדקת שלהם כי הם לא מובנים כראוי.
במשך עשרות שנים הספקתי לערוך אלפי מפות וזיהיתי נטיות הומוסקסואליות. אך לקראת הפרקים בנושא זה, החלטתי להשתמש בניתוחי מפות של הומואים ולסביות ידועים בעולם. חלק מהמסקנות יועברו תוך ניתוח המפות וחלק מהתובנות יובאו בסיכום הפרק האחרון על המיניות האחרת – ההומוסקסואליות.
אולם לא אוכל להתחיל בניתוחיי האישים לפני שאעסוק באירוע הנחשב למכונן בעולם ההומוסקסואלים, שהוכתר בשם Stonewall Riots. חשוב לדעת שעד אותו אירוע דרמטי ההומוסקסואליות הייתה אסורה על פי חוק והוגדרה בפירוש: 'פשע נגד הטבע!' למעשה ההומוסקסואלים נרדפו ע"י הממסד, המשטרה והחברה. ההומוסקסואלים היו קורבנות לאלימות לביזוי ולכן רבים מהם הסתירו את מיניותם ואף נישאו לנשים כדי ליצור מצג שווא של "נורמליות". המהומות החלו ביום שבת, 28 ביוני 1969 בסביבות השעה 1:10 לפנות בוקר, כשהמשטרה פשטה על בר הומוסקסואלים בשם "סטונוול אין" (Stonewall Inn) בגריניץ' וילג' בניו יורק. זו הייתה הפעם הראשונה בה הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנס ג'נדריות התקוממו באופן מאורגן כנגד התעמרות שלטונית על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. המהומות החלו כתהליך שהביא בעשרות השנים שמאז, למהפך במעמדם החוקי והחברתי של להט"בים בעולם המערבי. מהומות סטונוול נחשבות כיום כנקודת ציון בתולדות המאבק לזכויות הלהט"בים. המהומות מצוינות בכל שנה במצעדי גאווה בערים הראשיות ברחבי העולם.


המצעד הראשון והספונטני סמוך למהומות סטונוול.

מפת השמיים ב-28.6.1969 לפנות בוקר בסטונוול שבניו יורק
הירח הגיע למילואו לקראת חצות אותו ערב.
האירוע התחיל במזל תאומים באופק ומרקורי השליט מסמל את עולם הצעירים מרקורי בתאומים מסמל גם את האנדרוגינוס (הוא אדם שאיברי מינו או שמיניותו לא ברורה. יחד עם מזל דלי אנשים המזוהים חברתית באופן שונה מהזרם המרכזי באופן חשיבתם ובביטוי המיני).
M.C במזל דלי -מרכז השמים כשקרס (ככוכב לכת ננסי). צמוד אליו- שלא במפתיע, צראס עוסק בנושא הכבוד העצמי. אוראנוס שליט מרכז השמים בצמידות ליופיטר ופלוטו – מקבץ של פלנטות אלימות (שינציחו אירוע טראומטי והיסטורי"יושבים" בזנב הדרקון בבית 5, הבית של ה-ביטוי היצרי הסוער. אוראנוס במעלת האפס החזקה במזל מאזניים מעלה המבשרת את ה-7 שנים של עיסוק בהגדרת האהבה מחדש, החל מאהבה חופשית, מאופציה של גירושין וחיים ללא נישואין ובהחלט תקופה שבה נבנה בסיס ההגדרות והמונחים החדשים: של זכויות אדם, שוויון זכויות של נשים, זכויות גייז שהתחילו לחדור לתודעה עם יציאה מסיבית "מהארון החברתי" הקונפורמיסטי.
בנקודת השקיעה של המפה Des- ניצב נפטון במזל עקרב צמוד למאדים בקשת, המבטיח ללכת עד הסוף מול המשטרה (נפטון בעקרב) עם מוכנות לשלם מחיר ולהקריב קורבנות. היבט מרתק של Yod בין שבתאי בשור, לשמש במזל סרטן כששתי הפלנטות ב-150 מעלות למרס/  מה שמבטיח שיהיו פגיעות בנפש וסערת רגשות סוחפת. אוראנוס במולות לכירון ושתי הפלנטות ב- T.Square לשמש במזל סרטן.
T.Square נוסף מתקיים בין מרקורי-פלוטו-וירח.
מבנה המפה של פרסת סוס- הפלנטות ממוקמות ב-270 מעלות מתוך הגלגל (בין כירון לירח)- זהו מערך של יוזמה, עצמאות וחוסר פחד לעשות מהלכים.
מפת אירוע היסטורית ומשמעותית תהיה קוטבית כשנקודות הקרדינל במפה 1,4,7,10 יתעמתו ביניהן. הפלנטות הכבדות: אוראנוס, פלוטו, נפטון, שבתאי ויופיטר יהיו בהיבטים דרמטיים במיוחד. מרקורי במזל תאומים ודלי במרכז השמיים הם הנושא המרכזי של אירועי סטונוול – המאבק למען זכויות לשוויון


Castor and Pollux

במהלך השנים שמתי לב כי בחברה סטרייטית נוטים לדבר על יחסיםהומוסקסואלים בעיקר מהפן המיני. לעומת קשרים של סטרייטים שנושא היחסים והרגשות קודמים תמיד ליחסי מין. אני מניחה וגם מכירה גייז המנהלים פלירטים ויחסים על בסיס מיני בלבד. לדעתי, מה שאינו נתפס בחברה הסטרייטית כי גייז אוהבים את בני מינם נפשית, רגשית ומנטאלית ולא רק פיזית. אולי האשמה היא בפלטפורמת "השיווק" של יחסים בעולם הגייז שנתקעה בשלב הקיבעון של דעות קדומות עם קושי לחצות את עולם הסטרייטים ולהעביר מסר שאנחנו אוהבים בדיוק כמוכם.
לורד ביירון -מגדולי המשוררים הרומנטיים האנגלים.

When we two parted

When we two parted
In silence and tears,
Half broken-hearted
To sever for years,
Pale grew thy cheek and cold,
Colder thy kiss;
Truly that hour foretold
Sorrow to this.

The dew of the morning
Sunk chill on my brow-
It felt like the warning
Of what I feel now.
Thy vows are all broken,
And light is thy fame:
I hear thy name spoken,
And share in its shame.

They name thee before me,
A knell to mine ear;
A shudder comes o'er me-
Why were thou so dear?
They know not I knew thee,
Who knew thee too well:-
Long, long shall I rue thee,
Too deeply to tell.

In secret we met-
In silence I grieve,
That thy heart could forget,
Thy spirit deceive.
If I should meet thee
After long years,
How should I greet thee?-
With silence and tears.


ג'ורג' גורדון ביירון נולד ב-22.1.1788 בלונדון בשעה 14.00
הוא בן מזל דלי עם אופק סרטן- בתים 1, 8, 7 [סרטן ודלי] יהיו משמעותיים במיוחד.  צירוף אופייני לאדם יוצא דופן ברגישותו וביכולותיו הרומנטיות וקרוב לוודאי שהיה רך ונשי במראהו,  שכן  האופק במזל סרטן מבטא את הצד הנשי והירח שליט האופק צמוד לאוראנוס שליט המזל, מה שמבטיח נטייה בולטת להיות שונה בגישתו לחיים ובתפיסתו הרגשית והרומנטית,   אך גם לסבול מנטייה למצבי רוח וגחמות. השיר שצירפתי מעל לקוח מתוך קובץ שירים הנחשבים עד היום לרומנטיים ובלתי מנוצחים בתמימותם. יחד עם זאת.ג'ורג' גורדון ביירון   נולד בליקוי מאורות,  כשהירח הצמוד לאוראנוס במולותלשמש,  ואכן היוולדות בליקוי קשה זה תיתן את אותותיה הדרמטיות בחייו המוקדמים.  והוא אכן התייתם בגיל 3 מאביו.  קרוב לוודאי שלא זכר את אביו,  למרות שבית 8 מעיד על דימיון גנטי לאביו ואף על געגוע כל חייו לאדם שלא הכיר פיזית,  אך הדימיון הגנטי קיבע קשר מאגי. האם הייתה אישה עם נוכחות חזקה והביטוי לכך בולט דרך הצמידות הסוערת בבית הראשון  במזל סרטן,  המזל המטרי ארכי ובו ניצבות הפלנטות -מאדים-ירח ומארס, אלה יבטיחו דמות סוערת עם חיים סוערים ובלתי יציבים רגשית כבר מרגע לידתו. בית הזוגיות שלו נשלט תחת נוקשותו של מזל גדי עם מרקורי בגדי [נחשב לירוד] היוצר היבט דרמטי של  – Grand Square  למאדים בסרטן ו-90 מעלות לנפטון בדגים,  מה שמבטיח שהיחסים הזוגיים הרשמיים של ביירון  יהיו שערורייתיים[מאדים ונפטון בקשר, זו נוסחת השערוריות] ולא מספקים מינית ורגשית. לעומת זאת,  בית 8,  בית המין במפה של ביירון נשלט ע"י מזל דלי ומבטא את המשיכה למין האחר והשונה וממוקם בו "סטיליום" מכובד של פלנטות חשובות. בית 8 במפה של אדם הנלחם על חירות המיניות של האינדיבידואל בדרך כלל יהיה במזלות הקבועים [שור, אריה,עקרב או דלי]. החל מפלוטו שנמצא במיקומו הטבעי[שליט עקרב-בית 8] צמוד לצראס [- Ceres -אסטרויד המסמל אהבה ללא גבולות ובמקרים רבים אהבה טיפולית]  עם צרכים מיניים עזים וצמידות מדוייקת של וונוס לשבתאי וצמודים יחד  ליונו [אסטרואיד נוסף הקשור לדמות האישה ומשמש התחליף לוונוס של האסטרואידים]  יחד כולם במעלה ה-25 של מזל דלי. דלי הוא מזל זכרי ומיקומו בבית 8 מבטא את הפן ההומוסקסואלי אך גם מיקומם של שבתאיצמוד לוונוסוצמוד ליונו במזל דלי לא משאיר ספיקות לגבי סוג המיניות והצורך הרגשי לקבל תמיכה משבתאי – דמות האב שאינה אך מחפשת דמות גבר בוגר ותומך- אוטוריטה וצורך בלתי נשלט של האגו בכוחות . שבתאי ביחסים עם וונוס ויונו ישפיע על יחסים גורליים ומחזק את הכוכבים הצמודים לו. יונו מסמל את בן הזוג הרצוי במפה והכי מתאים,  לאו דווקא זה המצוי. בית 8 עמוס באין סוף מערכות יחסים וחיפוש אחר האהבה האולטימטיבית, קשה להאמין שהוא נהנה ממערכות יחסים ארוכות שכן  יחסי פלוטו ב-Grand Trine ליופיטר ונפטון מבטיחים לו הרבה ריגושים והרבה התחלות לאו דווקא יכולת להיות בקשר אחד ממושך. נפש רומנטית כמו לורד ביירון עם אופק ירחי ונפטון בבית 5 במיקום כל כך דרמטי ורומנטי [בבית של מזל אריה] מבטא שאיפה לאהבה אידיאלית- נפטונית [שאינה  מושגת] ומתוך מקורות על חייו לא ידוע שהייתה לו אהבה כזאת כשבגיל 36 נפטר בגלות ביוון ממחלת המלריה,  בדומה לחייו הקצרים של אביו[תוחלת חיים גנטית].
וירג'יניה וולף

 

.וירג'יניה וולף נולדה ב-25.1.1882 בשעה 12.15 בלונדון.

בת מזל דלי עם אופק תאומים. מרקורי שליט האופק נעלה במזל דלי ומבטא את עצמו באופן המקסימלי.  ואכן בית 10 מתמצת את הבית שהיא באה ממנו כשאביה ניהל הוצאה לאור וכל מהותה הייתה כתיבה שונה יחודית ואינדיבידואליסטית. מות אימה כשהיא הייתה רק בת 12 היה כנראה אירוע מכונן בחייה כי החלה לסבול מבעיות נפשיות ורק להתבונן בבית 12 עם מקבץ הכוכבים בבית 12 -דמות האם המודחקת דרך הירח בטלה וסטיליום קשה במיוחד בין הפלנטות: שבתאי צמוד ל נפטון הצמודים  ליופיטר ולכירון כולם במזל שור – הצמוד לפליאדה [peleiades- ביוונית ותרגום: אשכול או צביר] באסטרונומיה , הפליאדות, או שבע האחיות  הוא צביר הכוכבים: המכיל בגיל העמידה חמים B מסוג כוכבים הממוקם בקבוצת הכוכבים של מזל שור . זה הוא בין הקרובים ביותר צבירי כוכבים לכדור הארץ, והוא מקבץ ברור ביותר בעין בלתי מזוינת של שמי הלילה . הפליאדות יש כמה משמעויות בתרבויות ומסורות שונות .

הוזכרו באליאדה של הומרוס –
צָר אֶת-הַיָּם וְאֶת-הָאָרֶץ וַיַעַשׂ אֶת-פְּנֵי הַשָּׁמַיִם אֶת-הַיָּרֵחַ בְּמִלּוּאוֹ וְשֶׁמֶשׁ לֹא-יַדַע מָנֹחַ, כָּל הַמַּזָּלוֹת הָרַבִּים הָעוֹטְרִים לִרְקִיעַ-שָׁמָיִם מֹשְׁכוֹת כִּימָה וְעָשׁ וּכְסִיל, הָעֲנָק בָּעֲרִיפִים.
בתנך: עֹשֵׂה כִימָה וּכְסִיל, וְהֹפֵךְ לַבֹּקֶר צַלְמָוֶת, וְיוֹם, לַיְלָה הֶחְשִׁיךְ; הַקּוֹרֵא לְמֵי-הַיָּם, וַיִּשְׁפְּכֵם עַל-פְּנֵי הָאָרֶץ–יְהוָה שְׁמוֹ.

שמות 9 הננסים החומים שהם כוכבים בהירים במיוחד ונראים מכדור הארץ הם על שמות 7 האחיות- אטלס, פלאיונה, אלקיונה, אלקטרה, מאיה, מרופה, טאייגטה, קלאנו ואסטרופה (או סטרופה) והם ממוקמים בין המעלה ה-17 עד ה-27 במזל שור הם מסמלים מאז יוון העתיקה יחסים הומוסקסואליים וכוחות פמיניסטיים חזקים.
אם חוזרים למפה של ורג'יניה וולף, בית 12 עמוס בסטיליום המדובר-שבתאי נפטון יופיטר וכירון בשור בהיבט של Grand Square ללילית בגדי-בבית 8,   ולאוראנוס בבית 5 במזל בתולה,  מבטא אדם שבמהותה ועיקר פעילותה הייתה עולמה הפנימי,  שהיה עסוק בנפש הכואבת אך גם בחיפוש מזור דרך הכתיבה והפעילות החברתית שהיא יצרה.  וולף עסקה רבות בסוגיות פמיניסטיות ובמסגרת זאת פירסמה את "אורלנדו" (Orlando, 1928), רומן פנטסטי העוקב אחרי קריירה של גיבור ביסקסואל וטרנסג'נדר בחצר המלכות של המלכה אליזבת, מזהות גברית עד לזהות נשית. ספר פמיניסטי נוסף שכתבה היה "חדר משלך" (A Room of One's Own, 1929) שבו עסקה במכשולים ובדעות הקדומות המופנות כלפי נשים סופרות ובצורך של נשים בהון עצמי כדי שתוכלנה לעסוק באמנות. הפרק האחרון בספר דן באפשרות של חשיבה ביסקסואלית. בשנת 1938, עם עליית הפשיזם באירופה, כתבה את המסה "שלוש גיניאות" (Three Guineas) שדנה בקשר שבין הזכות לחינוך ולתעסוקה לנשים לבין קידום השלום, החירות והצדק. אוראנוס ומרקורי היו מהמכתיבים את פעילויותיה החיצוניות ועשתה זאת באומץ רב בתקופה שבמרבית העולם לנשים לא הייתה אפילו זכות בחירה. בפעילותה זאת היא נתנה דרור למצוקותיה הנפשיות וביטוי לצרכיה הרומנטיים ביחסים עם נשים.
יונו במזל גדי בבית 8 מסמל העדפת אהבה לנשים.  למרות נישואיה לליאונרד וולף היא עסקה בעולמן של הנשים בעיקר וכתבה על נשים גיבורות בעולם שהגברים מכתיבים את המציאות.
בתים 10-9 של דלי ואוראנוס ב-5 במזל בתולה – מחזיקים את ציר המפה- מרקורי ואוראנוס ביחסים של Mutual Reception יחסי גומלין[היפוך] ובעצם מצביעים על עיקר עולמה. בעיות הנפש שלה באות לידי ביטוי דרך בית 12.
ומיקומו של פלוטו ב-27 מעלות בשור צמוד לאלגול כוכב השבת המושפע ממאדים-שבתאי [ומסמל דרגת רוע,אלימות, חנק, אכזריות, תשוקה אך גם יצירתיות על חשבון כולם] לעיתים כלפי הסביבה ולעיתים האדם כלפי עצמו,  מסביר את יכולתה ליטול את חייה ולהתאבד-טביעה בנהר אכן מוות בחנק ואכזרי מאוד, היא הייתה בת 59 ומספרים כי נודע לה שהיא חלתה באלצהיימר.

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ אפריל 2012

הומוסקסואליות פרק ב':  אנדי וורהול, טרומן קפוטה, אוסקר ווילד, רוזה בונהאר ומרלן דיטריך.

שאלות תשובות:

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ אפריל 2012

1. שרי רפאל
מות של הומואים ולסביות
פנינה יקרה , כמי שמטפל שנים בהומואים ולסביות, אני שמחה על התובנות, הידע והנושא המרתקשבחרת באופן עמוק ויסודי להציג מנקודת מבט אסטרולוגית. זה שופך אור על שאלות שעסקתי בהן שנים!!!. תודה רבה יקירה נשיקות .
תשובה:
שרי יקרה המון תודה. יהיו עוד כ-3 פרקים מלאי ידע עניין ואישים מרתקים שאנתח אותם. אשמח אם תקראי. בברכה פנינה

10הערות

 1. טלי

  היי פנינה, האם ניתן לדעת לפי תאריך ושעת לידה על נטייה מינית של מישהו? תודה

 2. יונה

  תודה לך את מדהימה

  • פנינה כץ

   יונה שלום

   תודה רבה
   מועדים לשמחה
   פנינה

 3. יונה

  לאחרונה אני מוציאה דברים מהלב שישבו לי קשה על החיים ומדברת על זה
  כאילו מתנקה מאנרגיה שלילית מאוד שרדפה אותי בחיים וגרמה לי למפח נפש
  האם זה קשור לפלוטו
  כאילו שאני מתשתחררת מהעבר וזה טוב לי תודה

  • פנינה כץ

   יונה שלום

   תזכרי ששום תהליך ואירוע בחיינו קצר או ארוך לא קשור רק בפלנטה אחת אלא בהיבהטים של פלנטות לכוכבים שלנו ובמיוחד כשמדובר בנושאים רגשיים הקשורים בדוגמא שהבאת הם תמיד יתקשרו לבתים 8 ולבעיקר לבית 12 בית התת מודע. כשנושאים שהיו מודחקים הרבה שנים עוברים תהליך של עיבוד/טיפול/ריפוי נפשי ואז יש תחושת שחרור ואפילו קתרזיס. התת מודע כשהכל עובד תקין משחרר בעיות מודחקות כשהאדם בשל וחזק להתמודד אתם. כך שיש יחסי גומלין בין כל האירועים במפה.
   כל טוב
   פנינה

 4. שלמה

  מה הנטיות שלה מזל דגים ונוס בדלי

  • פנינה כץ

   שלמה שלום

   אין די במזל ובמיקומה של ונוס כדי לשפוט מיניות של אדם. המיניות נקבעת על פי כל המפה.

   בברכה
   פנינה

 5. שרון

  האם תוכלי גם להתייחס לתופעת פדופיליה?

  • פנינה כץ

   שרון שלום

   ייתכן שבהמשך אכין מאמר על פדופיליה באסטרולוגיה. רק שכתבת את השאלה בכתבה על הומוסקסואליות שהיא כמובן לא מחלה ולא הפרעה לטובת מי שקורא את המחקר שעשיתי בנושא. שכן, פדופיליה מוגדרת כהפרעה נפשית על ידי הספרות האבחונית. נושא טעון מאוד ומאתגר.
   בברכה
   פנינה

השאר תגובה