הורוסקופ חודש אוגוסט 2016- כלכלית

 

הורוסקופ חודש אוגוסט – כלכלית.

 

 

כללית: מצפה לנו חודש דרמטי שמסכם את התשעה חודשים האחרונים מספטמבר 2015 עם כניסתו  של כוכב יופיטר למזל בתולה כשהוא יצר מרובע עם כוכב שבתאי בקשת והיבט של 180 מעלות עם נפטון  מרובע השייך לקבוצה המשתנה[של מזלות : קשת, דגים, בתולה] ההיבט חזר אלינו בחודש מרס 2016  עם כניסתו של מאדים למזל קשת והשתקעותו במזל [כולל נסיגה מחודש אפריל]  ויציאתו משם סופית בסוף חודש ספטמבר 2016. בינתיים מאדים מייצר היבטים קשים ומטרידים. ואולי אחד מהגרועים שיש זו הצמידות המטרידה שלו בחודש אוגוסט לכוכב שבתאי[יחד הם נרקראחם Melafic המזיקים הגדולים – נעם השלכות גדולות פיזית, חומרית ופיננסית]  ויחד הם יוצרים מרובע לנפטון בדגים ומרובע למרקורי וונוס בבתולה צירוף קטלני בכל מובן בדרך כלל האפקט שלהם פוגע במשאבים חיוניים, בערך שלהם. במיוחד שמאדים חוזר למעלות שלו הראשונות כפי שהוא היה בחודש מרץ [ורק בין ה:23-21.8  הוא מגיע למעלה ה:9 בקשת שם התחילה הנסיגה שלו בחודש אפריל]. היבט דרמטי אחר יבוא לידי ביטוי מתחילת אוגוסט ועד ה:21.8 קשור ליחסים בין כוכב יופיטר בבתולה בהיבט של משבר 150 מעלות לאוראנוס בטלה- ראשית זה היבט בעל אפקט מפתיע באלימות שלו ומשפיע על אירועים כלל עולמיים היכולים להשליך על רוב מדינות העולם ברמת הנזקים והטלטלות, החל מאירועי טבע ועד מגה פיגועים באופן מתוזמן בכמה מקומות בעולם והחשש הכבד שלי שהם יקרו באולימפיאדה ובאזורי תיירות נרחבים, ניסיון להפיל מטוס ותחת היבט זה יש איבוד שליטה וירידה של הביטחון האישי.  אופיים של אירועים בגלל המגנטיות האדירה של כוכב יופיטר ובמיוחד מפגשים שלו עם אוראנוס בטלה[כל קשר ביניהם מרחיב ומתפשט בלי פרופורציה]  יאיימו ועלולים לכווץ פעילויות ספונטניות, מסחר בינלאומי, חברות טיסה, נפט ודלק ירידת ערכי מטבעות. לא מדובר בחורבן העולם. אבל זהו חודש קשה במיוחד ברמת ההפתעה ובמגניטודה.

מטאוריטים 25.7

עונת המטאוריטים החלה כבר ב:17.7 והיא תימשך כמעט עד סוף אוגוסט – הם נקראים פרסאידים[מטאוריטים שיוצאים מקבוצת הכוכבים פרסאוס]  צפויים להיות מטחי מטאוריטים שהשיא שלהם צפוי להיות בלילה בין ה:12-11.8  כ-200 פרסאידים ממוצע במהלך כל שעה. צילם : Ken Christison.[שווה להגדיל את הצילום]

 

 

יחסי שבתאי בקשת ונפטון בדגים מייצרים הבנה מאז ספטמבר 2015 להוריד ציפיות בנושאים כלכליים גדולים.  יש בהחלט ירידה ביכולת להרוויח וירידה בערכים של כספים וגם ירידה בהזדמנויות שאפשר ליצור פיננסית החל מירידה בריביות ועד התייקרות יחסית של הנדל"ן לעומת האפשרויות לרכישה. היבט זה משפיע על כלל האנשים  מכפיף וגורם להם להצטמצם,  להצטנע ואולי הכי בעייתי כשהוא מוריד תקוות, אופטימיות טבעית של צמיחה  וציפיות בתחומים הכלכליים. בסוף חודש אוגוסט גם השמש במזל בתולה ולצערנו היא תצטרף לחגיגה של יחסים מורבידיים עם כוכב שבתאי ומרס הצמודים בקשת ותהיה מול נפטון בדגים מרובע שמבשר את כניסת הכוכבים לספטמבר באוuירת משבר גדול ברמת הביטחון האישי, הכלכלה ועל כל אלה מרקורי מתחיל  נסיגה ב:30.8 במזל בתולה ובמהלך ספטמבר הוא יהיה במרובע מטריד מאוד עם מרס בקשת היבטים צבאיים ומסוכנים[עוד נרחיב על כך את הפרטים] .

ארצות הברית

מפת ארה"ב היא מודל בעיני כשקורים דברים עוצמתיים בעולם חייב להיות לכך ביטוי . ארה"ב עם אופק קשת היא תסבול מצמידות שבתאי ומרס[מדויק לקראת ה:24.8] אך זהו היבט  שמבטא איומי טרור מסוכנים במיוחד עם השפעה לא פשוטה. פלוטו במזל גדי בבית הכספים של ארה"ב בנסיגה מול כוכב יופיטר המקודם במזל בסרטן מצביע על משבר כלכלי עמוק שעדיין לא הגיע לשיאו אך הוא יתן את ביטויו החודש וגם בחודשים הקרובים. נושאים עקרוניים ייאלצו להשתנות בתחומים הכלכליים והרמז מדבר על משבר בתחום הבנקים ועל מקורות האנרגיה של המדינה] והנדל"ן . אחד הביטויים יכול להתקשר לנושא הנדל"ן כשאורנוס בטלה בבית 4 [הביתל העוסק בבתים והמצב מבטא חוסר יציבות וטלטלות] כשהוא כבר בצמידות לונוס הממוקמת שם. היבט שגם מרמז על נושא תשתיות שעלולות להיות ניזוקות. בתקווה שהטרור שנראה בולט בחודש הקרוב לא יניח את ידו על מקורות דלק, נפט כימיקלים ותשתיות אחרות. היבט בעייתי אחר כשכוכב נפטון בדגים נצמד לשמש המקודמת של ארה"ב בדגים  ויחד הם יהיו מטל ונוס, מרקורי בבתולה וישלימו את המרובע למרס שבתאי באופק של המפה- ומבטא סכנות גדולות של מעשי טרור עם מגניטודה גדולה אך גם עלייה בתחושות הקיפוח  בכל הנושא של גזענות בעיית השחורים שתתרחב בגלים וגישה של הדחקה בנושאים עקרוניים מאוד בממשלה ובמערכת החברתית האמריקאית. 

 

 

בין ה:28.8-1.8 יופיטר בבתולה מייצר היבט של משבר עם אוראנוס בטלה – צירוף שתי הפלנטות האלה,  תמיד מדבר על סדר גודל בעל עוצמה עם מגניטודה גדולה. יופיטר מרחיב ומתפשט ואורנוס מייצר מצבים מפתיעים של שינויים וחוסר יציבות – צריך להיזהר מניסיונות צסייבר עולמי ייתכן חדירה למקומות שיגרמו לנזק כלכלי גדול. היבט של טלטלה עולמית שיכולוה להתחיל מאירועי טרור ואלימות בגלל אוראנוס בטלה[צמוד בעצם למרס ולאריס האסטרואיד האגרסיבי] יחד הם מסמלים אירועים יצאו משליטה החל מאלימות דרך אירועי אוויר אורנוס אחראי על המרחב של החלל והאוויר כמו ניסיונות אולי מוצלחים להפיל מטוס או לפגוע ברבי שחקים ואטרקציות בעולם. ואולי ניסיונות נועזים יותר למגה פיגועים באיזורים מרכזיים ופופולריים בעולם ברור שהאולימפיאדה[אורנוס בטלה היבט של ספורט וסכנות של תקיפה באיזורים בהם נערכות תחרויות ספורט או קהל צופה]  תהיה אטרקציה בעולם אך שדות תעופה ואיזורים תיירותיים בפרט יהיו תחת סכנה בהיבטים אלה . יופיטר מדבר על שוק העבודה העולמי והשפע העולמי מבחינת חומרי גלם ויחסיו עם אוראנוס המשבריים והבלתי יציבים עלולים ליצור מפנה כלכלי עולמי במיוחד כשונוס ומרקורי לפי הסדר יוצרים היבט של משבר כלכלי דרך יחסיהם עם שבתאי ונפטון.בכלל כשהיבט הוא קשה ונמשך זמן רב כמו ביולי[מרס אורנוס] היבט שגרם לארין ספור מעשי טרור שחלקם כבר נמחקו מהתועה שלנו.

בין ה: 4-1.8 השמש באריה יוצרת היבט חיובי לשבתאי [לזכור ששום יחסים של השמש וונוס לשבתאי אינם טובים אולי פחות גרועים] במקביל שולחת היבט של 150 מעלות לנפטון יוצר אשליות אכזבות מחד ככה מתאהבים כשיש תחושת עיוורון. מאידך בין נפטון לשבתאי ממשי להיות מרובע כך שהמעגל הסגור הזה מאכזב יותר ממועיל.

בין ה: 3-1.8 מרקורי בבתולה בהיבט מרובע למאדים בעקרב עובר למזל קשת ב: 3.8.

בין: 3.8.16 מאדים חוזר למזל קשת וכל החודש הוא בהיבט של צמידות לשבתאי ומרובע לנפטון. צמידות לשבתאי נחשבת בין כל גלרית ההיבטים כהיבט הכי קשה שמסמל מוגדר באנגלית: Melafic – המזיק הגדול ומבשר על אסונות גדולים כלוא במעלות של הנסיגה עד ה: 23.8. היבט שיוצר כל החודש  90 מעלות לשבתאי בקשת ו-180 מעלות לנפטון בדגים- היבט מהגרועים של טרור, פגיעה באנשים. אירועי טבע שעלולים לפגוע באוכלוסיה נרחבת ברמה האישית, מדבר על מפגש עם מרמה , הונאה, שקרים שערוריות, סקנדלים וכל מיני מצבים של פשעים שנחשפים.

בין ה: 9-3.8 מרקורי בהיבט של 90 מעלות לשבתאי ומרס במזל קשת ומול נפטון בדגים היבט קשה מאוד בכל הנוגע לעבודה, מסגרות הדורשות סדר וארגון ומבטאות כאוס, מחאות, שביתות שיבוש החיים וסדרם במיוחד מול נפטון מעשי טרור וחשיפת שערוריות ונושאים ממשטרתיים על הפרק. להיזהר מנוכלים ועקיצות. לא לבטוח בפיתויים של אנשים.

בין: 5.8.16 עד ה: 9.8.16 כוכב ונוס מגיע למזל בתולה ומבטיח גם הוא  מרובע למרס ולשבתאי בקשת והיבט של מולות [180] לנפטון היבט זה מתחיל בדיוק עם התחלת האולימפידה מה שמעמיד אותה תחת צל של סכנות של חיי אדם אך גם אכזבה ותחושה שצריך מאוד להימנע להיזהר מפני אסון גדול. מכיוון שההיבטים האלה מייצרים היבט בעייתי גם במפת ארצות הברית.

 

סכנת מגה מעשי טרור מאיימת על העולם באוגוסט בכמות ובמגניטודה

Arend Van Dam - politicalcartoons.com - München - English - Germany, shooting, München, amok

 

מרקורי בין 12-9.8  בהיבט חיובי לפלוטו בגדי מטיב עם התחלות חדשות של עבודה ורכישה. אך ונוס במקביל בהיבט קשה לשבתאי ונפטון צריך להיזהר מהשקעות ומציפיות לרווחים גדולים מהשקעה. ביחסים אכזבות.

ונוס במזל בתולה בין ה: 15.8-9.8 מול נפטון במזל דגים במרובע מושלם לשבתאי צמוד למרס- מרובע קשה כלכלית – משפיע על ארה"ב, אירופה על  ערכי מטבעות, אינפלציה, מקורות אנרגיה .

בין ה: בין ה: 9-5.8 השמש בהיבט של 150 מעלות לפלוטו מסוכן מאוד לחיי אדם אלה הימים הפותחים את האולימפיאדה שמתקיימת בצל היבטים אלימים מאוד בין הכוכבים.

בין ה:13-12.8 ימים מסוכנים כשהירח בקשת ייצמד למרס שבתאי יחד ייצרו מרובע לונוס וראש דרקון בבתולה ויחד ייצרו מרובע לנפטון בדגים.שערוריות בנושאים פיננסיים- טרור כלכלי. להיזהר מעוקצים ופיתוי להוציא כספים דרך הפצת שקרים או ה ונאות שווא. ייתכן כי אנשים ינסו פרוץ למקומות שעד כה נחשבו מוגנים יותר. כדאי להיזהר למי מוסרים פרטים. מומלץ להיזהר בימים אלה מעליה בפיגועים ומעשי טרור ובהחלט השלכות על נושאים כלכליים ירידה בסחר חוץ, תיירות חברות טיסה ומטבע חוץ. חברות מסחר עלולות להגיע למשברים וקשיים גדולים שוב חודש כל כך מורכב שיהיה קשה לערוך פוסט מורטם מי נותן את ה דחיפה להתגלגלות בעיתית. ימים פחות טובים ליזום בהם התחלות כי תחת התחלה כזאת יהיה קשה להתרומם.

waronterror2

שמש בין ה: 11.8 ועד ה: 17.8 בהיבט הרמוני לאוראנוסמביא הפתעות לטוב ולרע. מצבים קיצונים שעשויים לנוע מהצלחות והזדמנויות של הצלחה מפתיעה זהו היבט מוצלח להישגים ספורטיביים חריגים. וא עלול לייצר מצבים קיצוניים מהצד השני כמו אירועים אוויריים העלולים להפתיע גם לרע שכן יחסי שמש ואוראנוס מבסיסם לא טובים גם אם הם נראים הרמוניים שכן מייצגים את מזלות דלי ואריהה ניצבים זה מול זה בגלגל ויוצרים מתחים, שינויים, התנגשויות והפתעות שליליות. ההיבט הטוב יכול לבשר רק מצבי מזל מאירועים שכולים להיות דרמטיים יותר.

ונוס בהיבט הרמוני לפלוטו בגדי בין ה19-15.8- מטיב עם נושא השקעות ויצירת הזדמנויות להתפתח ולגדול כלכלית. הבעיה הגדולה של חודש זה שכוכב מרס בקשת מתקרב לצמידות עם שבתאי בקשת ויחד הם יוצרים מרובע לנפטון בדגים מה שמצביע על תיסכולים כלכליים,\ מחסומים וחששות הולכים וגדלים של אנשים מה שמשפיע גם על מצב הרוח הכללי.  בישראל זה ישפיע במיוחד על חשיפת שערוריות סבוכות ותחושת שחיתות ברמות על.  ובעולם  ויהיו יותר ויותר אירועי טרור שיעיבו על מצב הרוח העולמי חששות ונזקים לנושא התיירות ופגיעה בביטחון האנשים.

בין ה:20-19.8 מרובע מושלם של ירח צמוד לנפטון בדגים-ב-90 מעלות למרס שבתאי בקשת וראש דרקון במזל בתולה. ימים אלימים בעייתיים עלייה בטרור ובאירועים בעלי נזק השלכתי גם כלכלית.

מה: 23-16.7 מרקורי בבתולה צמוד ליופיטר בבתולה ויחד הם יוצרם 150 מעלות לאוראנוס בטלה- בעייתי, תאונות גדולות, תאונות אוויר, סכנות באוויר אירועי טבע פתאומיים עם סכנת חיי אדם, סכנת טילים

בין ה:27-24.7 ונוס בבתולה צמודה ליופיטר ויחד בהיבט של 150 מעלות לאוראנוס-  לא טוב כלכלית'  פיננסית. היבט של  אירועים העלולים לצאת משליטה, מצבים בלתי יציבים הקשורים לידיעות .

בין ה: 23-18.8 מרקורי בצמידות ליופיטר במזל בתולה מעניק הזדמנויות לרכישות להתחלת עבודה ולתזוזות כלכליות השאלה הגדולה אם כל ההיבטים החיוביים ינצחו את מלכודת מאדים-שבתאי-נפטון שיגיע לשיא בימים בין ה: 27-21.8.

 

מה:23.8 ועד ה:4.9 השמש בבתולה צמודה לראש דרקון מייצרת  מרובע למרס שבתאי בקשת ונפטון בדגים היבט אלים במיוחד עם אובדן רב של אנשים וסכנות טרור עולמיים מאיימות  שערוריות. קשורות בנושאים פיננסיים, היזהרו מעוקץ וניסיונות לפתות אתכם ולגרור אתכם להשקעות חסרות שחר.

כבר ב:25.8 מתחילה ההאטה של מרקורי בבתולה לקראת נסיגתו הרשמית ב:30.8.16 ימים כמובן שמומלץ להימנע מחתימות על חוזים והתחלת עבודה אך גם רכישות בעלות ערך .

מרקורי מתחיל את נסיגתו הרשמית במזל בתולה ב:30.8 ומרס ממשיך את התקדמותו במזל קשת ובמרבית חודש ספטמבר הם יהיו  בהיבט מרובע אלים ובעייתי. רק באוקטובר תתחיל רגיעה יחסית.

***כל מה שכתבתי בעצם על המשבר האמיתי מבחינה כלכלית והבעיה לקלוט את התרגילים המניפולטיביים שעושים דרך בורסות ודיווחים לא נכונים מגיע בכתבה של עורך דה מרקר איתן אבריאל  היום ב:7.8.-התרגיל המתוחכם שדואג שוול סטריט תמשיך לשבור שיאים.  רווחי החברות בארה"ב מכים את תחזיות האנליסטים? זו עוד שיטה של הבנקים ובתי ההשקעות לפתות את ציבור המשקיעים. ממליצה להתייחס מאוד.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ  26.7.2016

24הערות

 1. רונן

  שלום פנינה,
  יישר כוח על הכתיבה היפה והמחכימה ובכל התחומים, בנוסף לכלכלית,
  רציתי לשאול, ראיתי שאת מציינת בתחזיות ירידת ערך מטבע, דווקא אצלנו השקל מתחזק,
  האם אפשר להעריך את התנהלות שער הדולר ?
  (שער מטבע נגזר מהמדינה אליה הוא שייך, וכאן מדובר בארה"ב שהיא בת מזל סרטן
  או שצריך להסתכל על בית הכספים של ארה"ב?)
  תודה לך מראש!

  • פנינה כץ

   שלום רונן

   תודה רבה לך רונן.
   אכן הייתה ירידה משמעותית בערך הדולר החודש. אני לא יודעת מראש על איזה מטבע תהיה ירידה ערכית. במקרה אני יודעת שהמפה הכלכלית של ארה"ב לא טובה בתקופה הקרובה ולכן שיערתי שמדובר בדולר. אך לפעמים מדובר בכמה מטבעות. אני לא עוסקת במפות של מטבעות כי ממש אין לי זמן להיכנס גם למפות של מטבעות, .אך זה לא קשור בהולדת המדינה, וגם לא בבית הכספים שלה. מן הסתם מהיום[התאריך] שהמטבע הונפקה. אבל עדיין את המטבע מישהו ממנף או משנמך באופן מלאכותי גם. ולכן אני מתנגדת לעשיית מפות של מטבעות ומניות. הן לא פועלות לבד אלא קשורות בחבורת אנשים שהם עוסקים במניפולציות ולא בערכים אמיתיים.

   בברכה
   פנינה

 2. אלעד

  שלום פנינה
  אם הבורסות בעולם ממשיכות לעלות באמצעות טריקים כפי הכתבה של איתן אבריאל בדה מרקר, וזאת למרות שהכלכלה במצב לא טוב, הרי יכולים להמשיך בשיטות אלה לנצח והבורסות ימשיכו לעלות כי יש פה אינטרסים. אז למרות שהכוכבים מצביעים אחרת ויש מצבים שכתבת שנחשפים שקרים, איך התרמית הזו לא נחשפת מספיק??? ואיך השיטה הזו לא נעצרת???

  • פנינה כץ

   אלעד שלום
   השוק הפיננסי בארצות הברית התבטא בשנת 2008 ברווחים של שיא עד שהגיע ה:14.9.2008 כשהודיע בנק ההשקעות האמריקני ליהמן ברדרס על פשיטת רגל. והכל קרס באפקט של דומינו באמריקה ובכל העולם. התהליכים הקודמים הם כאלה כמו שאני מציינת עכשיו שהיו גם בארצות הברית בין שנת 2007 וןעד אותו ספטמבר ובאו לידי ביטוי בקביעת ריבית נמוכה במשק על ידי הבנק המרכזי האמריקאי, הפדרל ריזרב. תקופה זו התבטאה בעלייה בצריכה הפרטית ועלייה ניכרת במחירי הנדל"ן ובשנת 2006 החלו לעלות סימני שאלה בדבר יכולתם של משקי הבית האמריקניים לעמוד בתשלום חובותיהם, ובפרט בהחזר המשכנתאות שניתנו עד אז לכל דורש. עלייה חדה במספר הלווים שלא יכלו לעמוד בהתחייבויותיהם הביאה לגל של פשיטות רגל בגופים שהלוו לרוכשי בתים, ולגל שני של ירידות חדות באיגרות חוב שעברו תהליך איגוח ונרכשו על ידי בנקים ברחבי העולם. ביולי 2007 החלה צניחה בשערי איגרות חוב מגובות במשכנתאות, והחל מאוקטובר 2007 הסתמנו ירידות גם בשוקי המניות. אתה מבין? אתה לא יכול לדבר עם אנשים "המכורים" לרווחים מהירים.השווקים אוהבים אותם והם מתחלפים כמו סוסים. אתה יודע שיש עליה בפושטי הרגל ברמה שמעולם לא הייתה בישראל? ראשי המשק פונים ל שהמצב לא יכול להימשך כך. אז למה הם מתלוןננים אם הכל טוב? מה זה אומר לך אלעד? מכורי הבורסה מחפשים אתרים שיגידו להם איפה להשקיע וגם אם הם פוחדים מהקריסה הם ימשיכו כי מכור זה מכור. הדולר בשפל של 3 חודשים, הליש"ט בשפל של 30 שנה סדרת נתוני מאקרו המשקפים האטה בקצב הצמיחה של המשק האמריקאי מורידה את הדולר ב-0.5% מול השקל והצמד נסחר תמורת 3.79 שקלים; הליש"ט יורדת ב-0.5% מול השקל והצמד נסחר תמורת 4.9 שקלים ; FXCM: "בנק ישראל עשוי להתערב במטרה לבלום את הסחף השלילי" אנחנו בחודשים הכי מסוכנים אוגוסט ספטמבר 2016 מהקשים שיש ובארה"ב עד אוגוסט 2017 יהיו כמה משברים גדולים.

   בברכה
   פנינה

 3. אלון

  2008 זה בום כלכלי מבוסס על חוב. רוב האוכלוסיה בעולם לא הרגיש אותו. רק בעלי הנכסים. וכן היסטורית ביזנס סייקל הוא כ 7 שנים עם שנה של מיתון שמנקה את כל ההשקעות הלא טובות. אולם מאז סוף שנות ה 90 הפד ממצע את הסייקלים ע"י ניפוח בועות וחוב, מה שיויביל לאגרגציה של תקופות המיתון שפסחו עליה – כמה שנים טובות של מיתון.
  אז לחפש עבודה בתור בבנקאות זה לא המלצה טובה? 🙂 יהיהו בכלל בנקים עוד 5 שנים? ומה יקרה עם הבנקאים הם יסתתרו מתחת לסלע?
  שבוע טוב.

  • פנינה כץ

   היי אלון
   אכן. בנקאות עם כל הכבוד ויש כבוד:) הרי שכלכלן שהופך לבנקאי יוכל למצוא בקלות עבודה אחרת . כשגרתי פעם באמסטרדם גיליתי מקרוב איך ההולנדים מכלכלים את השקעותיהם, רבים כמובן טוענים שהם קמצנים אך כשאתה חי במדינה שאין בה יותר מדי חומרי גלם והיא שקועה מתחת למפלס הים הצפוני וצריכה לשרוד ועושה את זה מדהים בתחום החקלאות ובתעשיה בעיקר תחומי עיבוד ואיך היא מנצלת כל דגה שאפשר לשאוב מהים לתחומים רבים לא רק מזון. אז בהתחלה מגחכים ואחרי זה לומדים למשל, שבכל מפעל הולנדי יושב כלכלן שתפקידו להיות בשפה שלנו "דן חסכן" לבדוק כל שלב וכל חומר איך הוא מנוצל, איך הוא ממוחזר ואיך ניתן לחסוך בכל צורה. כדי לא לבזבז כלום. אין שם משכורות עתק כמו שאצלינו אבל אין גם רעבים כמו שאצלינו. לישראלים כמונו שזורקים מזון לפח בקלות זה בכלל לא נתפסת חשיבה מסוג זה. כשהאנושות תיקח ברצינות את מאגריה המתכלים ולא סופיים אנשים יתחילו לחשוב על עיסוקים שיש בהם אופציות לנצל טוב יותר את הגן עדן שיש פה מבחינת הטבע וישמרו עליו. בחופי ישראל הדגה הולכת ופוחתת כי אין קנסות לטייקונים ששופכים ממפעליהם את היזיהום בהולנד אף חד לא יעז לחשוב שהוא זורק זבל לדגים אותם הוא אוכל למחרת.

   כל טוב
   פנינה

 4. איציק

  היי פנינה
  כתבת היו שני סבבים כלכליים האחד בשנת 2008 בבום הכלכלי … ותהליך אחר שהתחיל מספטמבר 2015 שתופס תאוצה בחודשים הקרובים מבחינה כלכלית.
  האם לדעתך התהליך של 2015 יגמר בבום כלכלי כמו ב 2008?
  ובאופן כלכלי האם הכלכלה היא מחזורית? האם מחויב המציאות שפעם בכמה שנים יגיע משבר? האם כך העולם בנוי והכוכבים מנבאים זאת ולנו אין מה לעשות ? או שאנו יכולים להשפיע על כך ולמנוע זאת או לפחות לרכך את הנפילה?
  תודה מראש על התגובה ועל הכתיבה העינינית והמחכימה.

  • פנינה כץ

   היי איציק
   כן יש מחזוריות בעולם, בטבע, בכלכלה ובכל תחום. אני לא יכולה להשוות את האירועים הכלכליים של השנה לאלה שהיו בשנת 2008 כי מדובר בהיבטים אחרים של כוכבים. אבל למשל במפה של ארה"ב הכוכבים מצביעים על סייקל קשה מאוד ומגמת משברים כלכליים בצורה שונה. ב:2008 מדובר היה בפריים. עכשיו יש יותר השפעות של משברים בבנקים, ירידה בהיקף המסחרי, ריביות בעייתיות וירידה ברווחה של הפרט כמו כן ערך המטבע שאפשר יהיה לקנות בו פחות וזה מתפשט לאורך כל השנה הקרובה. לא הכל קורה כרגע. אבל מה שקורה ביולי אוגוסט יביא להשלכות קשות יותר בהמשך. יש ויכוחים גדולים מאוד ברמה הפילוסופית כלכלית בעולם כשחלקו של העולם עדיין מאמין בקפיטליזם הניאו-ליבראלי וחלקו של העולם מאמין שחייב להיות שינוי. חלקו של העולם חושב שאי אפשר לחיות ללא בנקים וחלקו של העולם חושב שצריך ללכת הלאה ולצאת מהפריגמות הקיימות. שינויים בהסדר גודל עולמי בנושא בנקאות יתחוללו בהדרגה אך תהיה נקודת אל חזור אחרי שנת 2018 כשהכיוונים מראים יותר על פירוק מגמות ישנות. יש לנו זמן.
   תודה
   פנינה

 5. ג'וני

  אולי עידן של פחות ראליטי,יותר תוכן איכותי.וכלי תקשורת שמשרתים את הציבור.ולא רק את בעל ההון ששופך שם כסף

  • פנינה כץ

   היי ג'וני
   אוהו ג'וני נגעת בנקודה חשובה כי אלה החומרים המסממים. אם יש סיבה שהזבל הזה נשפך בעידן שלנו כדי שנהיה מסוממים מגודש המידע ומהפסיביות שהריאליטי יוצר. כל זה כדי שהאינדיבידואל יפסיק לשבור את ראשו הקטן ימשיך להתנפח בכורסא, היד תזפזפ והעבדות נמשכת. בדיוק. כדי להגיע לשלב התעוררות צריכים לסבול כאב[לא חשוב נמאיזה סוג] ויאוש תהומי להבין שמסממים אותנו ולצאת לרחובות או להתכנס כאלטרנטיבה לטייקוניזם. הפלנטה הזוהרת והמשפיעה ביותר בעולם זו "פלנטת הכסף".

   בברכה
   פנינה

 6. אלון

  אם כבר עסקינן ב 2023 האם את רואה איזה סוג של קונפליקט גלובלי בסוף הביזנס סייקל הבא (2023-2025)? אולי עם סין? היסטורית תקופות משבר כלכלי נגמרות במלחמה, ויש השקעה מסיבית בהתחמשות בסין ורוסיה.
  נחמד יהיה להתכונן מראש 🙂
  תודה מראש על הניתוחים הכלכליים ושבוע טוב.

  • פנינה כץ

   היי אלון

   אסטרולוגית, יסתיים סייקל משמעותי בעולם בשנת 2018 ומתחיל סייקל חדש עם כניסת שבתאי למזל גדי ואורנוס יוצא מטלה ועובר למזל שור. שבתאי נכנס למזל גדי העוסק במדיניות עולמית ובעיקר בנושאים כלכליים. זה יהיה סייקל כשהעיקרון של שבתאי בגדי עיסוק בכלכלה העולמית באופן יעיל, חכם רנטבילי ורזה יותר. , כל מה שיהיה בזבוז יתחיל להיעלם. זה יהיה עולם עם פחות שומנים. לכן העולם בהשפעת שבתאי בגדי פחות עשיר ותהיה מגמה בולטת יותר להתמקד במה שיכול להביא תועלת למדינות. הסכמים חסרי תועלת או חיבורים מלאכותיים בין מדינות כמו השוק האירופאי והסכמים כלכליים אחרים יסתיימו וייבחנו הסכמים שמועילים לכל הצדדים בלבד. יש משהו שקשור בשבתאי שהוא מתבדל יותר ולכן תיתכן תקופה של התבדלות עולמית כשהשיא יהיה מפגש פלוטו עם שבתאי במזל גדי בפברואר 2019 צמידות שתימשך שנה עד פברואר 2020 ולדעתי זו שנה של שיאי תיסכולים כלכליים ומאבקי הישרדות כלכלית של מדינות רבות. אך עם כניסת אורנוס למזל שור בסוף :2018 כבר יתחילו ניצני מהפכות כלכליות – פיננסיות בכל מיני מדינות בעולם [בראש ובראשונה שינוי נושא הבנקאות והחקלאות- מזון עולמי] . שכן שתי הפלנטות[שבתאי ואורנוס] מגיעות למזלות אדמה ובמיוחד הגעת אורנוס לשור נוגעת לכספי האנשים בעולם ותהליך של מהפכה שיסתיים בשנת 2025 שנה שמבשרת את כניסת פלוטו למזל דלי. [בכל כניסה של פלוטו מתחיל דור חדש בינואר :2008 הוא הגיע לגדי – וסימל את המשבר שוב בעולם החומר] יש כל כך הרבה נושאים לכתוב עליהם תחת ההשפעות החדשות.ועדיין לא מיצינו את העולם עד סוף 2017 כששבתאי בקשת ואורנוס בטלה כשהוא מציף את הבעיות בלי פתרונות בניה. לשם כך נצטרך את שבתאי בגדי שמגיע בינואר 2018.
   בברכה
   פנינה

 7. א גלילי

  אז לפי התשובה שלך לאלון 2018 תהייה דרמטית גם בישראל השוורית?

  • פנינה כץ

   היי א גלילי

   שנת 2018 תתחיל את ה: money time בישראל גם בגלל היותה של מדינת ישראל שוורית אך גם כי השילטון תחת מזל אריה ואורנוס יגרום לשינויים מהותיים בצורת השילטון. מה שיימשך כמה שנים. ועוד אכתוב על כך ככל שנתקדם בזמן. כרגע אנחנו עסוקים בהווה מורכב מאוד.
   בברכה
   פנינה

 8. אלון

  המערכת הבנקאית בדרך למטה. 8 שנים של ריבית ריאלית שלילית יצרו פערים אדירים ומיסאלוקציה של משאבים – העיקר לכיסים של המקורבים.
  לא רק שהמערכת הבנקאית לא מותאמת להווה, היא מהוה מעצור לכלכלה. כולם שם מושחתים מהיסוד.
  ההבדל בין 1930 להיום זה 50 שנה של צמיחה של הבייבי בומרס שצברו שומנים אולי לכן זה גורם לנקודות מבט שונות אצל אנשים בגילים שונים אבל 110 מיליון אמריקאים שלא בשוק העבודה קרוב ל 25% והשאר בעבודות מזדמנות מטז 2008 מרגיש כמו השפל הגדול. מה שאני חושש זה backlash אדיר נגד היהודים בארה"ב שמנהלים את וול סטריט והפד.

  • פנינה כץ

   היי אלון
   זה מדויק. תהליך האדם מול השחיקה הבנקאית ימשיך ולא יגווע בבת אחת . יש קונסטלציית כוכבים מרתקת בשנת 2018 כשאורנוס מגיע למזל שור ושבתאי למזל גדי שתי פלנטות שיעשו סדר מחדש יחד עם פלוטו בגדי[עד שנת 2023] בנושא החומר העולמי כולל בנקים ופרדיגמות חדשות ביחס בין חברה וכסף. עוד אכין הרבה חומר על מה שיקרה. כרגע אנחנו בלב תהליך שמתחולל לוקלית בכל מיני מדינות ומוביל שינויים בנושא כספים-חברה-מדינה וברור שתהיה התכנסות דרך משברים שלאט לאט חושפים בפני הפרט עד כמה המצב חמור ואיך קבוצה קטנה מאוד יחסית, גורפת את כל הכסף והכוח,לגבי ארה"ב אתה צודק הם עוברים בינתיים כבר כמה שנים תהליך סימום דרך הפלזמה והריאליטי, כספי הסושיאל סקיוריטי, הרבה קזינו/בורסה-.גרתי בארה"ב כמה שנים ואני מכירה את אופי הציבור [שונה כמובן ממקום למקום] וקשה להם למרוד. אתה צריך להיות שחור/היספאני/מוסלמי שלא עובד שנים גר בסלאמס סובל קיפוח חסר כל ובלי סיכוי כדי שתצא לרחובות ותירה בשוטרים או שתיכנס להתקף אמוק ותיפגע סתם בחפים מפשע. מאוד הגיוני שהשחורים עשויים להתחיל במחאה גדולה ויגררו את השאר[כמו בעבר]. הכל מתחיל ונגמר ברווחת האדם ובנקודת השבירה שבה מתכנסים הרבה אנשים עם אותה תחושה. היי, נשק לא חסר בארה"ב.

   תודה
   פנינה

 9. יוסי

  היי פנינה
  במקרה מצאתי את שעת הלידה אם אני לא טועה –
  January 3 2009-Genesis block established at 18:15:05 GMT

  באתר הזה https://en.bitcoin.it/wiki/Category:History

  • פנינה כץ

   היי יוסי
   תודה רבה. לא ראיתי שצויין המיקום. ידוע באיזו מדינה-עיר נוצר המטבע? תודה על האתר.
   אשמח לבדוק את תאריך הלידה של המטבע ולהבין את אופיה וטיבה.
   בברכה
   פנינה

 10. חבי

  מאמר קשה. שנשאר בריאים ונראה ניצוצות של תקווה.

  • פנינה כץ

   היי חבי

   תסמוך על "אלוהי ההדחקה" מי זוכר כמה פיגועים היו בחודשיים האחרונים? הרי כל פיגוע מוחק את קודמו? אגב תמיד יש תקווה קוראים לזה: רוחו של האדם. רוח? החזון, האמונה בטוב, הרצון לעשות שינויים לטובת החברה. חלוקת משאבים בצורה צודקת ועוד…כל השנה האחרונה אנחנו במגמת אסקלציה של תיסכולים וקונסטלציית הכוכבים שואפת לשיא. אבל רק שיאים כאלה מחוללים אבולוציה בחשיבה. יש שני קווים מקבילים בעולם שפועלים נגד ציבור האנשים והם ביטחון חיי האדם מול הטרור שמצוי בידי קבוצה לא גדולה כל כך יחסית לאוכלוסית העולם וביטחון כלכלת/רווחת האדם שמצוי בידיהם של קבוצה לא כל כך גדולה בעולם. אני מתנגדת גדולה לחשיבה קונספירטיבית. אבל מאמינה בתהליכים מקבילים שבסוף מתכנסים יחד גם אם לכאורה נראה שאין קשר. היו שני סבבים כלכליים האחד בשנת 2008 בבום הכלכלי של הפריים תהליך שהתחיל גם בשנת 2007 ולא היה כל כך מפתיע. ותהליך אחר שהתחיל מספטמבר 2015 שתופס תאוצה בחודשים הקרובים מבחינה כלכלית. בעיית הריבית הבנקאית והחזירות של כל מי שבוחש ואינטרסנט בנושא. יהיו שיאים נוספים מלבד אוגוסט שמציג תהליך התפחות נוסף.לגבי הטרור הוא יישאר איתנו עוד זמן לא קצר. [יש לי שתי כתבות על דעא"ש</strong> אם אתה מעוניין
   למרות הכל חבי אני אופטימית.

   בברכה
   פנינה

 11. יוסי

  שלום פנינה
  אשמח לשמוע את דעתך על מטבע הביטקוין באופן כללי?
  כבר 7 שנים הוא קיים ועד היום לא יודעים מי באמת המציא אותו.

  • פנינה כץ

   היי יוסי
   פעם ניסיתי להכין מפה של המטבע. אבל לא מצאתי את שעת הלידה ולכן ויתרתי. .

   בברכה
   פנינה

 12. שלום

  מזכיר את השפל הגדול של שנות השלושים(רק בלי קריסת המערכת הבנקאית).אולי ניקוי ובניה מחדש של המערכת הייה תוך אבולוציה ולא רבולוציה.בסין יש מערכת בנקאית מסועפת(עם חובות אבודים רבים-חברות זומבי ללא הצדקה כלכלית).הם הקימו בנק בנלאומי(שגם ישראל חברה בו),הם קונים בורסה קטנה בUSA,וכנראה מלווים ומחיים את המערכת הפיננסית של רוסיה.

  • פנינה כץ

   שלום שלום
   זה לא נראה דומה לשפל של שנות השלושים. אבל תקופה לא טובה יש בעולם. הכלכלה נהנית מהישגים קטנים . הבורסה לא משקפת לי דבר, שוב מדובר בבועה. אבל יש רעות חולות בתמונה הכללית. החל ממערכת בנקאית שהיא אולי לא מותאמת לתקופה וזה מה שקורה. מדינות שקופצות גבוה ולא יצליחו לשרוד לךאורך שנים כמו סין הודו יפן. ועוד אעלה מפות שלהם. ישראל היא בועה בכל מה שקןרה בנדל"ן וזה לא מצב שמשקף דבר על העולם.

   כל טוב
   פנינה

השאר תגובה