מאזניים
מזל מאזניים הורוסקופ  לשנת 2024-2023 

23.10-23.9 ה
סמל- 
שליט : וונוס
בית- 7- נישואין, שותפויות והציבור.
יסוד: אוויר
קבוצה- עיקרית[קרדינלית]
חלוקה ל-3 תתי קבוצה

הקבוצה הראשונה

ילידי ה- 3.10-24.9
מושפעים משמעותית מכוכב וונוס, והם המאזניים הטיפוסיים לטוב ולרע. בעלי כישורים אמנותיים ויכולת התבטאות טובה, הפן האסתטי חשוב להם, החל מהקפדה חיצונית וכלה בעיסוק בנושא גם בסביבתם הקרובה. הם יחצ"נים, דיפלומטיים, מתווכים ומגשרים, חברותיים ופופולאריים , אך מתקשים להגיע להחלטות, ולעיתים נדמה שהם נהנים מהאפשרויות להתלבט. מתבגרים לאט ומתקשים לקחת אחריות עד הסוף. נוטים לצאת ממצבים בעייתיים בעיקר בגלל חינניותם הרבה. נוטים לתחומי אומנות ותקשורת.
פסיכולוגית: נרקיסיסטים ומאוהבים באהבה. מחפשי שלמות ונוטים להרגיש בקלות חוסר סיפוק . תסביך דוריאן גרי – עשויים לנתח את עצמם בלי סוף כדי לנצח את הזקנה. ולעסוק הרבה מאוד בהופעתם החיצונית. יסרבו להזדקן עם כל התופעות הנלוות. נוטים לחפש אהבה אין סופית רומנטית ומושלמת. ואלה חסרי הסיפוק מבחינה רומנטית יעדיפו במקרים רבים לחיות בעולם הפנטזיה ולחלום את חייהם באופן מושלם או להשלים את הרגושים דרך קשרים מחוץ למסגרת ולהמשיך לפנטז על התגשמות הקשר. קבוצה זו זקוקה לאלמנט הפנטזיה ולכן רבים מהם ייהנו מחיים וירטואליים ומקשרים אפלטוניים כשלצד זה הם ממשיכים לחלום על אהבה של נסיכים ונסיכות.
מראה חיצוני: נאים, בעלי חיוך שובה לעיתים עם גומות חן.נוטים להשמנה בגיל מבוגר.מלאי קסם חיצוני וחמימות.
בריאות: עלולים לסבול מבעיות בדרכי השתן, בכליות ובאוזניים ובכלל, מרגישות באיזון באיברים הזוגיים שבגוף. בעיות הורמונאליות בגיל המעבר בולטות יותר
ידועים בעולם: סקוט פיצג'רלד, ט.ס אליוט, ויליאם פוקנר, מיגל דה סרוונטס, ג'ימי קארטר, גנדי, דימטרי שוסטקוביץ', סטינג, דון מקלין, ג'ורג' גרשווין,ג'ולי אנדריוז, גוון סטפני, פרדו אלמודובר, לינדה מרקתני, היתר לוקליר, ויל סמית, מייקל דאגלס, קתרין זיטה ג'ונס, גוינת פאלטרו, נעמי וואטס, הילרי דאף, מירה סורבינו, מרצ'לו מסטרויאני, וולטר מתיאו, מוניקה בלוצ'י, כריסטופר ריב, אשלי סימפסון.ולדימיר הורוביץ, דונה קארן, מהטמה גנדי, אני לייבוביץ', גראוצ'ו-מארקס, ברברה וולטרס , סרנה וויליאמס, אוליביה ניוטון גו'ן, איוון פבלוב, מיט לוף, טרומן קפוטה, ארתור פן, קוקו טיילור, ברג'יט ברדו אד סליבן, לך וולנסה, מדלן קאהן, ז'אן לוק פונטי, ג'רי לי לואיס, אנריקו פרמי, ג'וני מאטיס, דבורה קאר, וולתר מתאו, ריצ'ארד האריס, לורן ברוקו, סטינג, גוון סטפני, קלייב אוון, סטיב ריי, אלישיה סילברסטון.
ידועים בארץ: אהוד אולמרט,דוד ד'אור, חיים צינוביץ', אסי לוי, אוהד קנולר, ריקי בליך, עודד מנשה, ירדנה ארזי, צביקה פיק, גלית גיאת, מוטי קירשנבאום, איתי פרל, גל אוחובסקי, מיקי בוגנים.
הקבוצה השנייה
ילידי ה-13.10-4.10 
קבוצה זו מושפעת מוונוס וגם מאוראנוס, ילידיה הם אנשים מיוחדים החווים לעיתים תהפוכות, וחייהם האישיים סוערים. נטייתם להתבלט ציבורית או רעיונית חזקה, כמו גם רדיפתם אחרי שוויון וצדק חברתי והאמפתיה שלהם לחלשים ולנזקקים. האמנים ביניהם מבטאים מקוריות וכריזמה גדולות יותר מאלה של המאזניים הטיפוסי. הם נוטים לחיים שונים מהרגיל . מעורבים ציבורית בנושאים חברתיים ובעלי אג'נדה ברורה למען החברה . מבטאים אינדיבידואליזם באישיותם. למרות יכולות תקשורתיות גבוהות הם נוטים לחיים אישיים שונים באופיים מלאי משברים ותהפוכות. האומנים שביניהם יתבטאו באופן שונה ומיוחד.
פסיכולוגית: לא מסוגלים לחיות על פי תבניות מקובלות. נוטים לשלם בחייהם על דרכם השונה. בעלי אג'נדה יוצאת דופן ולעיתים מעוררת התנגדות.הם לוחמניים ובעיקר יהיו מסוגלים להילחם עבור אחרים עם מידת הקרבה . יצירתיים ונוטים לבדל את עצמם מאחרים. אינם מרגישים שייכים לשום קבוצה חברתית.לעיתים חריגים חברתיים עם בעיית שייכות. נוטים לחשוב באופן לא קונבנציונאלי ולכן מתקשים להשתייך ולעיתים עם בעיית זהות. לוחמי צדק וחופש ונטים להיות עם אג'נדה חברתית מובהקת ולהיות מוכנים לשלם את המחיר על הצהרותיהם. רבים מביניהם מוכשרים או מחוננים באופן בולט.יחד עם זאת אפשר שבחברה קונסרבטיבית הם ייחשבו בלתי מקובלים או עם נטיות סוציומטיות.
מראה חיצוני: גבוהים מהמאזניים הטיפוסי, מרשימים, מבט עיניים עז ונוקב. מראה כריזמטי ממגנט.
בריאות:עלולים לסבול מבעיות פרקים ברכיים ורגליים, ותיתכן נטייה לבעיות בכלי הדם ומערכת העצבים
אישים ידועים: דיימון רניון, באסטר קיטון, לוצ'יאנו פברוטי, ולדימיר פוטין, דזמונד טוטו, חואן פרון, אלינור רוזוולט, מרגארט תאצ'ר. ג'ון לנון, בוב גלדורף, ג'וזפה ורדי, ג'קסון בראון, פול סיימון, איב מונטאן, ננה מושקורי, סוזן סרנדון, קייט וינסלט, סיגורני ויבר, מט דיימון, צ'בי צ'ייס, איימי אירווינג, ג'ון קיוזק, ג'ון קולינס, צ'ארלטון הסטון, יו ג'קמן, קלי פרסטון, סשה ברון כהן,לני ברוס,
ידועים בארץ:אסי כהן, מיכל שפירא, דין דין אביב, מיקי גבע, דודי לוי, מיכל אנסקי, תומר היימן, מירי בוהדנה, שירז טל, הילה נחשון.שלומי סרנגה, עתי שולברג,נועה פארן,תומר היימן, גיל ריבה, ג'קי לוי,
ילידי הקבוצה השלישית
בין ה- 23.10-14.10

ילידי קבוצה זו מושפעים ממרקורי, הם אנשי תקשורת בולטים גם אם אינם עוסקים בכך ישירות, הם כותבים בכישרון, מתקשרים ומתבטאים בקלות, ועל כן הם אנשי מכירות טובים ואשפי יחסי ציבור ותדמית. יש להם לעיתים נטייה להשתכנע בקלות ולהיגרר אחר קיצוניים מהם. הם בעלי כישרונות אומנותיים וצורך להתבטא ולשכנע באמונתם, ויש להם ידע עשיר בתחום הטריוויה . נוטים להיות חלקלקים משתעממים בקלות וזקוקים לחיים מגוונים בעלי מתח קבוע. רבים מהם כותבים ומתנסחים בהצלחה רבה. בעלי כושר רטורי ואורטורי מעל לממוצע ועיסוקיהם קשורים ברוב המקרים בכושר הביטוי בעל פה ובכתב.
פסיכולוגית: בעלי מנגנון הכחשה והדחקה גדול מהרגיל. הם נוטים להתחבר רק למה שקורה בזמן אמת ולהתעלם מדברים שקרו. אדפטיביים מאוד והישרדותיים . תמיד יעשו הכל כדי למצוא חן בעיני האחרים ולהיות נאהבים . בעלי לשון מהירה והפכפכת על פי הנסיבות. נוטים להשתעמם בגלל פן דכאוני מתחת לפני השטח אותו ידחיקו כל עוד הם מסוגלים. חסרי שקט נפשי ועלולים להתמוטט נפשית תחת לחץ גדול ואף נטיה לקרוס בגיל מאוחר יותר תחת פסימיזם וחוסר מסוגלות להזדקן. מתקשים לחיות את המציאות כפי שהיא ונוטים הרבה פעמים להיות אוטוסוגסטיביים לגבי אמונותיהם. בעיית שיפוט במצבים קריטיים. הם נוטים לסבול מדחיינות ולא להחליט ברגע הנכון עד שאין ברירה.
מראה חיצוני: בעלי מראה צעיר, משובב, נעימי סבר והופעה. מייחסים חשיבות ללבושם ולתדמית החיצונית שהם משדרים.
בריאות: עלולים לסבול מהשמנה וממחלות כלי דם, מנטייה לכולסטרול ורגישות בגב.
אישים ידועים:דוויט אייזנהאוור, בנימין נתניהו, דוד בן גוריון, מרתין לותר הבן, לי איקוקה, שרה פרגוסון, ראלף לורן, טום פטי, דיזי גילספי, סנופ דוג, אמינם, צ'אק ברי ג'ף גולדבלום, קתרין דנב, טומי לי ג'ונס, ג'ורג' סי סקוט. אייזק מזרחי, אשר, טים רובינס, ג'ון מאייר, שרה פרגוסון, סוזנה סומר, רוג'ר מור, מריו פוזו, אמינם, פרידריך ניטשה, אוסקר וויילד, ריטה הייוורט, ז'אן קלוד ואנדם, מלינה מרקורי, לי הארווי אוסוולד, תום פטי, בלה לוגוסי,קתרין דנב, ג'ף גולדבלום, פרנץ ליסט, מרתין לותר קינג ה-3, אנג לי.
ידועים בארץ:בנימין נתניהו, נינט טייב, בן כספית, דן תורן, דנה דבורין.עידו לב, עידן יניב, סמדר גנזי, דניאלה וירצר.
  כללית:
הורוסקופ  לשנת 2024-2023 

את יום הולדתכם השנה תתחילו לחגוג עם מעברה של השמש למזל מאזניים ב\: 23.9 בשעה 11.00. מה מחכה לכם עם מעברה ש ל השמש. פעילות חיובית של מאדים במזל מאזניים בהיבטים הרמוניים לכוכב ונוס באריה מבטיח פופולריות חברתית, נהנים מתקופה של הזמנות לאירועים, חגים ושמחות.  תקופה רומנטית עליה של חיזורים לפניות, וביחסים קיימים חידוש היחסים כקדם.

מרקורי עדיין במזל בתולה וגורם לכם להיות מאחורי הקלעים עם תכניות שעדיין לא מומשו כשאתם בהמתנה. מעברו של מרקורי ב: 2.10 למזל מאזניים ימקד אתכם בהחלטות  ויעדים חדשים של עבודה.  כניסתו תחת היבט בעייתי עם שבתאי מלמד על התחלות לא קלות וצורך לעבור קשיי הסתגלות. מאדים באוקטובר מייצר היבט דרמטי בנושאי בית מגורים וייתכן  כי שינויי מגורים או סביבה בעבודה יהיו מורכבים מבחינתכם.

ונוס תעבור למזל שלכם ב: 8.11.23 שיעצים את הנושא החברתי והרומנטי עד  ה: 4.12.23. אוקטובר נובמבר מטיבים עם פעילות כלכלית פיננסית ומן הסתם מתאים ליוזמות כלכליות. נסיגת יופיטר עד 31.12.23 בבית העבודה בנסיגה ולכן ההתקדמות איטית לטעמכם ותחושה של חוסר סיפוק בהישגים שהצבתם לעצמכם עד כה. אך כבר מאמצי ינואר לחודש מרץ  2024 מתחיל מפנה חיובי , הצעות חדשות מקדמות בעשייה שלכם. עם מפנה מפתיע בין סוף אפריל ובמהלך חודש מאי24

שבתאי בבית העבודה והבריאות מאתגר את בני המזל החל מתחושת מגבלה ותלות בגורמים רבים כדי לעבוד במה שרוצים לעבוד,  ועד החלטות של שינוי, עזיבה.  כשברקע ייתכנו בעיות מגבלות פיזיות וגופניות שיגרמו לשינויי החלטה לגבי התעסוקה. מחד כניסת שבתאי במרץ 23 מסמלת מסגרת בעלת אופי אחר בעבודה שיש בו תלות גדולה יותר באחרים ותחושה כליאה. עוצמת המגבלה של שבתאי בבית זה תלויה במפה האישית.

 

שנת 2024 מבשרת מגמות חדשות של בנייה . ויום הולדת הבא מוצא אתכם במיזמים ומקומות חדשים כשהמגמה מרחיקה אתכם מהסביבה המוכרת,  לטובת הרבה נסיעות לחו"ל ואולי עבודה המחייבת אתכם לנסיעות.

אורנוס בבית הכלכלי מעצים השנה את הלבטים והתכניות הכספיות במיוחד סביב אפריל מאי, ייתכן שמדובר במכירת או רכישת נכס,  קבלת פיצויים, אולי כספי פרישה, והתמודדות עם החלטות עתידיות חדשות לגבי העשייה שלכם בשנים הקרובות. 

נפטון בבית העבודה והבריאות והוא בהחלט עלול לתרום לרגישויות בכלי הדם, לאלה הסובלים מהיצרות כלי הדם נושא הדיאטה והשמירה תהיה משמעותית.

פלוטו חוזר שוב לביקור במזל דלי, לבית האהבות והילדים וישהה  במעלות הראשונה כשהוא ישפיע בעיקר על ילידי 26-23.9 . אירוע משמעותי בין מאי יוני 24 ישנה את חייכם גם אם תחששו משינויים בסופו של דבר השינויים יהיו לטובה. ולכל  בן מזל מאזניים על פי המפה האישית.

 

%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%a1-%d7%95%d7%9f%d7%90%d7%93%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%a1

אהבתם של ונוס ואדוניס – טיציאן – בין 1576-1487- מוצג במוזיאון North Pavilion, Gallery

הציור על סיפור המיתולוגיה של אדוניס  הוא אל התשוקה והיופי ואהובה של האלה אפרודיטה במיתולוגיה היוונית   הסיפור אודות אדוניס הגיע למיתולוגיה היוונית ככל הנראה מהאל אדון הכנעני- בעת החדשה שמו  הוא שם נרדף ואב טיפוס לדמותו של צעיר יפה תואר. הוריו של אדוניס היו סמירנה ואביה קינירס מלך קפריסין. סמירנה לא כיבדה את האלה אפרודיטה, והאלה הנזעמת גרמה לה להתאהב באביה ולהזדווג עמו בלי ידיעתו. משך כל ההריון שמרה הבת על הסוד, אך כשכבר לא יכלה גילתה אותו לאביה. משגילה את התועבה, כעס קינירס כל כך, עד שסילק את סמירנה המבוהלת מהארמון ורדף אחריה בחרב שלופה. אפרודיטה הפכה את סמירנה לעץ מור, ועץ זה התבקע וממנו נולד אדוניס הקטן.

אפרודיטה מסרה את אדוניס לאלה פרספונה. לאחר שנים מספר התחרטה על כך אפרודיטה ורצתה את אדוניס בחזרה, אך פרספונה לא רצתה למסור אותו. הוויכוח נפתר במשפט שערכה המוזה קאליופה (בחלק מהגרסאות היה זה יופיטר שערך את המשפט), שחילקה את השנה לשלושה חלקים שווים – בחלק הראשון על אדוניס להיות עם פרספונה, בחלק השני עם אפרודיטה ובשלישי יוכל להיות היכן שיחליט בעצמו. הילד, שגדל עם פרספונה, רצה תמיד להישאר אתה בחלק השלישי של השנה. הדבר לא מצא חן בעיני אפרודיטה, ובעזרת החגורה הקסומה שלה אילצה את אדוניס להישאר אתה גם בחלק השלישי של השנה, ובסופו של דבר שייכה לעצמה גם את החלק של פרספונה. פרספונה הזועמת הלכה לארס, מאהבה של אפרודיטה, וסיפרה לו שאפרודיטה מעדיפה את אדוניס על פניו. בהתקף קנאה הביא ארס לפציעתו של אדוניס בידי חזיר בר, פציעה ממנה דימם אדוניס למוות בזרועותיה של אפרודיטה.

200px-adonis-microcarpa001

מדמו אשר טיפטף לארץ יצרה אפרודיטה פרח שינציח את זכרו – הכלנית (למרות זאת, הפרח שקרוי על שם אדוניס הוא הדמומית).כלנית אדמומית. 

 

אהבה ויחסים :2024-2023 

מעברו של פלוטו בשנים בין 24-23. לבית האהבות של בני מזל מאזניים למזל דלי מסמל דרמה חשובה לחיי האהבה שלהם. דרמה וחשיבות בנושא יחסים אישיים, ועליית מדרגה בהרחבת המשפחה ועיסוק אינטנסיבי ביחסים. פלוטו ישהה כעשרים שנה בבית האהבות שלכם ועוצמתו מחד מעוררת את הרגשות העמוקים ביותר שלכם ואת הצורך למצוא אהבה אולטימטיבית ומחייבת ומאידך פלוטו מייצר דרמות גדולות ויחסים בלתי יציבים עלולים  להגיע בעוצמה ולהסתלק באותה עוצמה.

בשנה הקרובה יחוו את השפעתו של פלוטו ילידי הימים הראשונים של מאזניים אלה שנולדו בין 26.9-23.9 יחוו עוצמות של יחסים. בשנת 2025 ילידי 28.9-23.9 בשנת 2026 29.9-23.9

יום הולדתכם השנה נהנה מהיבטים טובים בתחום הרומנטי, לפנויים היכרויות מלהיבות עד ה: 8.10.23 . מיקומה של ונוס באוקטובר מנמיך את הטורים הרגשיים וכניסתה של ונוס ב 7.11 למזל מאזניים מציף את הנושא הרומנטי אהבות רומנים והתרגשויות. עד 8.12.23.12 . דצמבר תקשורתי במיוחד ורף ההיכרויות הספונטניות והעניין ביחסים יהיה גבוה. .

16.2.24 מסמל תחילתו של חודש משמעותי בהיכרויות כשוונוס מאדים מרקורי והשמש בבית האהבות שלכם. יחסים קיימים עם צפי להרחבת המשפחה ופנויים ייהנו מהיכרויות משמעותיות ומרגשות   אתם צפויים ליהנות  מהיכרויות מוצלחות עד סוף מרץ 24. תקופה שוקקת חיים בנושא יחסים, התייצבות ומחויבויות ביחסים קיימים. מפגשים ועניין  ברומנים.

מעברה של ונוס ב: 4.4.24 לבית הזוגיות שלכם מטיב במיוחד בנושא הקשרים,  טיבם ועומק היחסים. ימים דרמטיים של היכרות כשכוכב פלוטו מעורב בהיבט טוב לבית הזוגיות של בני מזל מאזניים 8-5.4.23. כנ"ל גם בין 5-1.5.24 , ובימים בין 19.5 עד 23.5.24  בין 25.5.24 עד 8.6.24 .

 

משברים בזוגיות וביחסים בעייתיים

משברים רגשיים ייתכנו- באוקטובר  23 כוכב ונוס במאזניים בין 10-7.10 בהיבט בעייתי לשבתאי במאזניים מסמל ימי משבר רגשי עם פוטנציאל פרידה. .

היבט קשה עם נוכחות מאדים בבית הזוגיות במאי 24 עלול לגרום בזוגיות בעייתית פרידה וניתוק. סכנות פרידה  ייתכנו גם בימים בין 6.6- 12.6.24. ובין 15.10.24  עד 19.10.24.

 

 

%d7%95%d7%a0%d7%95%d7%a1-%d7%95%d7%9f%d7%90%d7%93%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%a1

אהבתם של ונוס ואדוניס – טיציאן – בין 1576-1487- מוצג במוזיאון North Pavilion, Gallery

הציור על סיפור המיתולוגיה של אדוניס  הוא אל התשוקה והיופי ואהובה של האלה אפרודיטה במיתולוגיה היוונית   הסיפור אודות אדוניס הגיע למיתולוגיה היוונית ככל הנראה מהאל אדון הכנעני- בעת החדשה שמו  הוא שם נרדף ואב טיפוס לדמותו של צעיר יפה תואר. הוריו של אדוניס היו סמירנה ואביה קינירס מלך קפריסין. סמירנה לא כיבדה את האלה אפרודיטה, והאלה הנזעמת גרמה לה להתאהב באביה ולהזדווג עמו בלי ידיעתו. משך כל ההריון שמרה הבת על הסוד, אך כשכבר לא יכלה גילתה אותו לאביה. משגילה את התועבה, כעס קינירס כל כך, עד שסילק את סמירנה המבוהלת מהארמון ורדף אחריה בחרב שלופה. אפרודיטה הפכה את סמירנה לעץ מור, ועץ זה התבקע וממנו נולד אדוניס הקטן. אפרודיטה מסרה את אדוניס לאלה פרספונה.

לאחר שנים מספר התחרטה על כך אפרודיטה ורצתה את אדוניס בחזרה, אך פרספונה לא רצתה למסור אותו. הוויכוח נפתר במשפט שערכה המוזה קאליופה (בחלק מהגרסאות היה זה יופיטר שערך את המשפט), שחילקה את השנה לשלושה חלקים שווים – בחלק הראשון על אדוניס להיות עם פרספונה, בחלק השני עם אפרודיטה ובשלישי יוכל להיות היכן שיחליט בעצמו. הילד, שגדל עם פרספונה, רצה תמיד להישאר אתה בחלק השלישי של השנה. הדבר לא מצא חן בעיני אפרודיטה, ובעזרת החגורה הקסומה שלה אילצה את אדוניס להישאר אתה גם בחלק השלישי של השנה, ובסופו של דבר שייכה לעצמה גם את החלק של פרספונה. פרספונה הזועמת הלכה לארס, מאהבה של אפרודיטה, וסיפרה לו שאפרודיטה מעדיפה את אדוניס על פניו. בהתקף קנאה הביא ארס לפציעתו של אדוניס בידי חזיר בר, פציעה ממנה דימם אדוניס למוות בזרועותיה של אפרודיטה.

 

קריירה ועבודה: 2024-2023

 

נוכחות שבתאי בבית העבודה [והשגרה] והבריאות כורך לעיתים קרובות את שני התחומים המסמלים יכולת תפקוד.  היבטי שבתאי בבית זה עם הכוכבים האישיים של כל בן מזל מאזניים יצביעו כיצד רוחו של שבתאי תשפיע על אופי העבודה. כבר ממרץ האחרון[לפני חצי שנה] שבתאי הגיע למזל מאזניים לבית ה-6 בית העבודה והבריאות. של בני המזל  והיה צריך לרמז על אופי האירועים שיאפיינו את נושא העבודה אין ספק שתחושת המגבלה והתלות יהיו קשים לצורך שלכם להיות  נפש חופשיה.  

כששבתאי בבית העבודה/בריאות , השאיפה לשינוי  נוצרת מתחושה של עייפות  מעומס העבודה והצורך לעסוק בפרטי פרטים מתישים, מתחושת הכבלים והמגבלות הנובעת לעיתים קרובות בגלל הסביבה האנושית, אך גם שחיקה חזקה, בעיות בריאות המקשות להמשיך באותו קצב, שבתאי שמגביר את תחושת המגבלה בבית זה מאיצה בצורך ל ומתפתח צורך לפתח כישורים אחרים , להשתחרר מתחושת הכליאה והסחיטה הנפשית והמגבלות המכפיפות אתכם. .

ספטמבר אוקטובר 23 מאדים במזל מאזניים ומעצים את המתחים והלחצים בפניהם אתם עומדים ואתם חשים שהם גדולים. אוקטובר הקרוב בהיבטיו מרמז על  צורך בהחלטות חשובות במיוחד בימים 12.10-7.10.23. אך גם שני ליקויים באוקטובר 14.10 ליקוי חמה  וב: 29.10 ליקוי לבנה מעצימים את החששות להחליט החלטות. מזל מאזניים הוא מהדחיינים ביותר של החלטות. וכשהקושי להחליט גובר אתם חוששים שתעשו החלטה שתצטערו עליה. מזל מאזניים נהנה ללפות את המקל משני צדיו וכך הוא מבטיח לעצמו פסיכולוגית שהוא לא יטעה. כמובן שהחיים לא מאפשרים תנאים קבועים ונצחיים של לפיתת המקל משני צידיו. וזה מה שיקרה השנה. האילוץ להחליט . 

הימים בין  24.10-17.10  מסמלים עוד נקודת משבר בעבודה עם צורך להחליט החלטות האם ממשיכים או עוזבים פרויקט מיזם או עבודה.

קיים רצון לשינוי אך שבתאי בבית העבודה בנסיגה,  לא מאפשר לכם לפרוץ את המסגרת שהייתם רוצים לפרוץ.  כמובן היבטי שבתאי עם הכוכבים האישיים שלכם יכוונו את גורל עבודתכם בעוצמות, בכיוונים ובאופי הדרמה.

כללית בחודשים פברואר מרץ 24 ויש נטייה למשברים ברורים במסגרת וצורך ללכת לכיוונים חדשים.  לעזוב את הקיים. כוכב צדק עד מאי 24 במזל שור  בבית 8בית הכובל אתכם במחויבויות שאתם רוצים להשתחרר מהם. מחויבויות העלולות  להתקשר לשותפויות מעיקות, לחובות כספיים, לעבודה שמשפיעה על הבריאות ובתחושה שלכם על ההישרדות שלכם.

 מעברו של פלוטו מבית 4 לבית 5 , [מיקום המסמל סיומה של תקופה ותחילתה של אחרת.]  למזל דלי בימים בין 23.1-19.1 מסמן עזיבת סביבה [צורת חיים ] משמעותית עד נובמבר 24. ימים גורליים הקשורים לשינויים שפלוטו מייצר צפויים בין  21.1.24-15.1.24   גם סביב  5.2.24 או בימים  בין 12.2.24- 18.2.24  צפויים מפנים משמעותיים שישליכו על עבודתכם והשגרה של חייכם  שנת 2024. וכוכב  אורנוס רק מחדד את השינויים שהוזכרו בחודש פברואר ובין  12.3-1.3.24  שנת 24.

אפריל-מאי 24 מייצר הזדמנויות לעשייה משותפת ואולי עצמאית יותר , כשמעברו של כוכב יופיטר ב26.5.24 למזל תאומים  נותן אותות של השתחררות מכבלים של כוכב צדק במזל שור .

צדק בתאומים עובר לבית 9 של בני המזל ופותח אפיקים חדשים, עולמות חדשים אולי מעבר לחו"ל אך לעיתים מדובר בלימודים של תחומים חדשים מסקרנים ומעוררי התלהבות. אמנם שבתאי ימשיך לשהות בבית 6 עד פברואר 26. שנת 24-23 מלמדות אתכם בדרך הקשה לאן אינכם רוצים יותר להיכנס ובמה אינכם תרצו לעסוק. שבתאי מלמד בדרך אלימינציה מה כן טוב לכם.

 

 

 

 

 

 

ALGORAB

אלגורב כוכב שבת משמעותי בקונסטלציית העורב – Delta (δ) Corvus
הקבוצה זוהתה במיתולוגיה היוונית עם העורב שסיפר לאפולו על בגידתה של קורוניס. אפולו שלא האמין לעורב הפך את צבעו מלבן לשחור, אך לאחר שנוכח באמיתות דבריו הפך אותו לעוף קדוש.
על פי אגדה אחרת, אפולו שלח עורב עם גביע להביא לו מים מהנהר,
אך העורב התמהמה בדרכו וכשהבין שהוא מאחר ועתיד להיענש הביא לאפולו נחש מים שכביכול מנע ממנו את הגישה לנהר כעונש על השקר והאיחור קבע אפולו את העורב יחד עם הגביע ונחש המים בשמיים כקבוצות כוכבים סמוכות.
השם לקוח מהשפה ערבית الغراب al-ghuraab שפירושו העורב.
השפעתו נחקרה רבות וכוכב שבת זה נחשב למושפע ישירות משילוב של ממרס שבתאי – שנחשב למיקום בעל השפעה קשה עם פעולות צבאיות הנושאות מחיר רב של אובדן אך עם תוצאה מפוארת. החלטות תחת השפעת אלגורב נעשות בגלל הישאבות למצב קשה בלי לעצור לרגע ולשאול על חיוניות הפעולה.
תחת השפעתו נגרמים איחורים הגורמים לאבידות. בחקר הכוכב שבת זה התברר שלקיסר פרנץ ג'וזף אלגורב היה באופק שלו והוא נרצח. הנשיא סאדאת נרצח כשהשמש ושבתאי היו צמודים לאלגורב.[סאדאת כבן מזל גדי שבתאי הוא הכוכב השליט הטבעי]. כשהמרכז המסחרי בניו יורק ב-26.2.1993 יופיטר היה צמוד לאלגורב. וב-11.9.2001 באסון התאומים אלגורב היה באופק צמוד למרקורי.
מפת ארה"ב עם כוכבי השבת. ניתן לראות את במפה השניה את אירוע 11.9עם
צמידות אלגוראב עם מרקורי באופק המפה.

אנשים שנולדים בהשפעתו:
יהיו מלאי סתירות ושאר הכוכבים במפה והיחסים של של אלגוראב עם כוכבים אחרים ידגישו את הצדדים הטובים או הפחות טובים של כוכב שבת שנוי זה. הם עשויים להיות סבלניים אך לוחמניים ולא מוותרים, תאבי בצע עם אינסטינקטים חזקים לחומר, נאים במראה, אנוכיים, מלאי תשוקה, הם נעים בין נצחונות להרס שמם הטוב. בכישרונם המסחרי הם נעים בין גנבים לסוחרים ממולחים, אמנים ובמיוחד ציירים, מרס שבתאי מעניקים כוח הרס עצום[לפעמים אפילו לא מודע] עם תשוקה לנקמנות, נטייה לשקרים ומניפולציות כדי להצדיק את המעשים, דבר לא ירתיע אותם להרוויח, למעשה שילוב המדגיש את הצד הבעייתי של מזל מאזניים הצד הפחות יפה של הפלנטה וונוס[שליטת מזל מאזניים] כשהיא נפגשת עם השפעות שבתאי ומרס..

כסף וחומר:

שנת 2023-2022, שנה בלתי שגרתית גם בנושאי כספים.

מעברו של  ונוס שליט המזל שלכם לבית הכספים ב: 23.10.2022 ייצור הזדמנויות של הכנסות כספיות חדשות, העלאה, הצטרפות השמש ומרקורי יטיבו עם מצבכם הפיננסי עד אמצע נובמבר. במקביל צפויה עלייה בהוצאות שלכם. אמצע חודש דצמבר 22 עד 23.12.22 מטיב עם מכירת בית נכס, היבטי יופיטר בינואר 23 מטיבים בנושא הפיננסי ביחסי שותפויות ושיתופי פעולה. בפברואר 23 העלאה בשכר או הצעה פיננסית מטיבה לתפקיד חדש. מעברו של כוכב צדק לבית 8 במאי 2023 לבית העוסק בכלכלה לטווח ארוך, מסמל התחלות של עיסוק אינטנסיבי בנושאי הכנסות כספי פיצויים  וכספי ירושה עד חודש מאי 2024.

עם נסיגת ונוס שליטת הבית הכלכלי שלכם אינם מטיבים עם השקעות ותצטרכו לנהוג במשנה זהירות עם כספים ולהימנע מנטילת סיכונים.,  נסיגת צדק מחודש ספטמבר 23 ועד דצמבר 23 תקופה שתצטרכו להימנע מניסיונות לעסוק ברמת סיכון בהשקעות/מכירת נכסים.

 

venus_botticelli

ונוס שליטת מזל מאזניים-   ציור "הוּלדת ונוס" (או לידת ונוס) הוא ציור של צייר הרנסאנס האיטלקי סנדרו בוטיצ'לי שצויר בין השנים 1485–1486.  הנושא מבוסס על סיפור מתוך המיתולוגיה, לפיו הטיטאן קרונוס[סטורן]  כרת את איבר מינו של אביו, אורנוס, בעידוד אימו גאיה,  באמצעות מגל שנתנה לו, ונישל אותו מהשלטון על העולם.  וזרק אותו לים. המפגש בין הים לאיבר המין יצר שטף ושצף גלים וכך נולדה ונוס, מהדף הגלים. היא הובלה על ידי הרוח לחופי קפריסין על גבי צדפה. קרונוס הוא גם – סטורנוס (שבתאי).קרונוס הוא בנם של אורנוס (השמיים, מלך האלים הראשון), ואשתו גאיה (האדמה), אחיה ובעלה של ריה, אביהם של זאוס, פוסידון, האדס, הרה, דמטר והסטיה וכיירון.קרונוס שהוביל את המרד באביו אורנוס, נישל את אוראנוס מהשלטון על העולם

 

בריאות וגוף:

מזל מאזניים- נשלט על ידי הפלנטה וונוס – שייך ליסוד האוויר- ושולט בבית שביעי של גלגל המזלות.  הוא קשור למראה החיצוני כפי שאחרים רואים ומתרשמים ממנו . וונוס כוכב אחראי על הסימטריה והאסתטיקה אך גם על כל מה שאינו סימטרי באברים על בלוטת האדרנל,על בלוטת יותרת הכליה,  על הגב התחתון באזור המותניים,  ועל עמוד השדרה המותני , הוורידים, ההורמונים , כליות, חלציים, האזור המותני ומערכת ההורמונים.

מזל מאזניים שייך  לקבוצה הקרדינלית או עיקרית – קבוצה המזלות העיקריים- הקבוצה הקרדינלית כוללת את המזלות : טלה, סרטן, מאזניים וגדי- מנטאלית אלה מזלות בעלי שאפתנות גבוהה מהרגיל עם ציפיות להגיע ליעדים ולכבוש אותם ויהי מה. הם רואים את המטרה ועוסקים פחות בפרטים ואף חסרי סבלנות למה שאינו מרכזי. הם מהירים , סוחפים, כריזמטיים, עצמאיים ולא סומכים על אף אחד יותר מדי. המתחים המאפיינים מזלות הקרדינל מצטברים והופכים לבעיות פיזיות באברים.  פן של רגישות באזור הכליות דרך מזל מאזניים, כיס המרה דרך מזל גדי. החזה והרחם דרך מזל סרטן. והראש -גולגולת דרך מזל טלה. אנשי מזלות הקרדינל הם קלים לטיפול וגופם מגיב מהר לטיפולים. הם שמחים לשתף פעולה. מזלות גדי וטלה יעדיפו גישה ישירה ושהרופא יאמר להם ישירות ממה הם סובלים. אבל מזלות סרטן ומאזניים יעדיפו את הדרך הדיפלומטית וניסוח עדין על בעיותיהם. מכיוון שאנשי מזלות הקרדינל,  הם המובילים והמנהיגים. הם יעדיפו התנסויות בטיפולים וטכניקות חדשות מהירות פתרון. הם יסכימו לטיפולים הומו אופטיים, וייקחו תרופות ללא סיבוכים.

בריאות בשנים  2024-2023

ביקורו של שבתאי בבית הבריאות שלכם בין מרץ 23 לפברואר 26 מסמן את גבולות הגוף ואת גבולות הכוח. לא מדובר בהכרח במחלה אלא לצורך להגביר את המודעות לגבי הגוף וצרכיו. אתם תרגישו את רגישויות הגוף ביתר קלות ולחלקיכם תיתכן נטיה לפתח בעיות כרוניות בכלי הדם אולי איזור שלפוחית השתן רגישויות בגב התחתון

. לכל בן מזל מאזניים וההיבטים האישיים שלו. בדרך כלל שבתאי בבית הבריאות מזכיר לכולנו את כוח הגרביטציה. הקרקע מתחתינו וכוח המשיכה שלה מדבר על תחושת התבגרות. לאו דווקא מדובר בזקנה אלא התראה בצורך לפתח את הכושר הפיזי. לתת ביטוי בדיאטה המתקשרת למזון בריא לכלי הדם. להוריד עומסים של תיבול, אוכל עתיר סוכרים, שומנים ומלח.

בני המזל נוטים לסבול מהיצרות כלי הדם ולכן הבריאות תלויה בהזנה שלכם. פעילות פיזית והגמשת הגוף יחד עם דיאטה יעשו לכם פלאות. הורדת התיבול במיוחד המלח שהוא אויב של בני מזל מאזניים יקטין את הסיכונים ללחץ דם והפרעות קצב הלב. נשים בגיל המעבר בגלל הרגישות ההורמונלית תקופה מתוחה כמו אוקטובר הקרוב,  אך גם  בין ינואר למרץ 24 אמליץ לכם להשקיע יותר בפיזיות שלכם בכושר ובהגמשה במיוחד.

אלה מכם הסובלים מבעיות כרוניות זקוקים לפרקי זמן של מנוחה והתרחקות ממצבי מתח. חופשה של יום ופעילות המרחיקה אתכם ממקור המתחים.

swords14

קלף מזל מאזניים בטארוט.- קלף המסמל את  מלך המטות המסמל את מלך השלום, הריצוי, הפיוס, שוחר השלום ולעיתים שלום ויהי מה. ההיסוסים בפני החלטות יגיעו מתוך מחשבה שתיעשה ההחלטה הכי טובה בסופו של דבר. מאזניים רוצה לאחוז לנצח במקל משני צידיו ולכן הוא מתקשה להחליט. תמיד יחשוש שהוא יחמיץ משהו אחר אם הוא יחליט כרגע. הם נעימים, חברותיים וצוברים את הכעסים בתוכם ומתנהלים כשהם בקצה הלחץ בפאסיב אגרסיב

שונות: 

אתם כבר מרגישים שאתם בשנה שונה.. היא משמעותית באותה מידה. כי חייכם ישתנו בהדרגה. החל ממיקומו של צדק בבית הכלכלי מחד הוא עוזר לכם לבנות בסיס פיננסי הישרדותי לטווח ארוך אך בהחלט ישפיע על דאגות בנושא עד י וני 24. ודרך שבתאי בבית העבודה השגרה והבריאות מה שמבטיח שינוי הדרגתי בתעסוקה שלכם. בצרכים שלכם לעבודה אולי שונה המשחררת אתכם ממגבלות עד מעבר לעצמאות מוחלטת. תהליך שמתחיל בשנת 23 ועשוי להימשך עד שנת 26. אך 24 תהיה שנה גורלית בנושא העבודה.  יוני 24   עלייה בנסיעות לחו"ל שיימשכו עד יוני .שנת 2025 יעסוק באופקים חדשים, פוטנציאל לימודים, תחומים ואופקים חדשים.

כמו כן,  מעברו של פלוטו ממזל גדי בית 4 בית המגורים, המשפחה לבית 5 [סופית נובמבר 24] בהחלט מספר על פוטנציאל עזיבת הורים או ילדים את הבית.

היתרון הגדול של שנה זו שאתם בסופו של דבר מתחברים לצרכים האמתיים שלכם ומוכנים פחות לחיות בעבדות מכל סוג. מרוויחים התחברות לתחומים חדשים מעניינים רבים מהתחומים יגרמו לכם ללמוד תחומים חדשים מה יגרום להנאה גדולה.  החיסרון ששנה זו מוציאה אתכם מאזור הנוחות. ולא קל לכם להשתחרר מהצורך להיות בסדר כלפי כל העולם. ההנאות ללמוד נושאים חדשים וכיוונים נוספים יעשו לכם חסד גדול.

 

 

 

נסיגת מרקורי/ונוס/מאדים בשנת 2024-2023

2024-2023

מרקורי בנסיגה במזל גדי       מה: 13.12.23    עד ה: 2.1.2024 

2024

מרקורי בנסיגה במזל טלה     מה: 2.4.2024     עד 25.4.2024

מרקורי בנסיגה במזל בתולה  מה: 4.8.2024     עד 28.8.2024 

מרקורי בנסיגה במזל עקרב   מה: 27.11.2024  עד 13.12.2024

נסיגת מרס 2025-2024

מרס מתחיל נסיג במזל אריה- סרטן  מה: 7.12.2024 עד 24.2.2025 

 

 

מאמרים להבנת ונוס והשפעתה על מזל מאזניים:

טבלת ירח שחור מעודכנת עד חודש יוני  2024

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ           21.9.2023 

112הערות

 1. איריס

  פנינה תודה על הניתוח המעניק. תמיד מחכה בקוצר רוח למאמר השנתי.
  רציתי לשאול מה כוונה בפסקה הכללית "ליילדי הימין הראשונים 23-26.9 אירוע משמעותי בין מאי יוני 24 ישנה את חייכם" מה קורה בתקופה הזו שיהיה כל כך משמעותי האם הכוונה לפלוטו בדלי או מעבר אחר?
  אני נולדתי ב 23 עם ירח בטלה אופק קשת. באיזה תחום מהחיים זה יכול להיות משמעותי?

  • פנינה כץ

   איריס שלום,

   לכל אחד בהתאם למפה האישית שלו. אני נותנת פרטים רבים כדי להבין את רוח הדברים של השנה הקרובה אך בסוף… הניתוח יהיה על פי המפה האישית. וברור שאינני מנתחת מפות באופן אישי בפורום שאלות תשובות .

   כל טוב

   פנינה.

 2. Lipaz

  היי פנינה תודה לך על המידע והשיתוף מתוך שפע! מאד נהנית לקרוא את אשר את כותבת. מסקרן, ברור ומאד רחב ועמוק.

  אני נולדתי בתאריך 23.09.1988 שעת לידה 10:40 בבוקר, בית חולים מאיר, כפר סבא. ילידת מאזניים.
  אחרי קריאה, אשמח לשאול אם זה בסדר, מדוע תאריך לידה הנוכחי אינו כולל את ונוס במזל מאזניים? מה הכוונה? אז מה כן נכון לתאריך 23.09.
  בנוסף רציתי לשאול, בתחילת המאמר התאריך שלי נכלל
  כמזל מאזניים. בחלוקת 3 ילדי מאזניים, הקבוצה הראשונה שכתבת של ילדי מאזניים לפני תאריכים ה- 3.10-24.9 . בהסתכלות בשתי הקבוצות הנוספות לא ראיתי את התאריך שלי נשמע שם. אני כן יודעת באופן כללי ש23.9 הוא המעבר בין בתולה למאזינים, יחד עם זאת הבנתי שאני נכללת כמזל מאזניים.
  בנושא אהבה ויחסים- כתבת שאם נולדנו ב23.9 ונוס לא נכללת במזל מאזניים. אלה מתחילה להיכנס ב29.9? או שהיא אינה נכללת? אשמח לעזרתך להכוונה שלך.. אני מאוד סקרנית אך גם מבולבלת ועם רצון להתפתח ולהבין
  ואם זה אפשריי וזה בסדר קודם כל.. מה האופק שלי? או יותר נכון איך עליי להסתכל נכון לפי התאריך לידה שלי שקצת קצתי מבולבלת. תודה

  • פנינה כץ

   ליפז שלום

   ונוס ומרקורי כוכבים שיכולים לנוע למזלות הסמוכים. ולכן אם אדם נולד במזל מאזניים אין הדבר אומר שוונוס שלו תהיה במזל מאזניים גם מרקורי יכול להיות במזלות השכנים. ה: 23.9 הוא יום גבולי ולעיתים הוא היום האחרון של מזל בתולה. את שייכת לקבוצה הראשונה של מזל מאזניים כך שאין מה להתבלבל. השמש יכולה להיות בקבוצה הראשונה ומרקורי בקבוצה השנייה או השלישית ולכן אדם יכול להיוולד בקבוצה הראשונה כלומר השמש שלו בקבוצה הראשונה ויהיו לו אפיונים גם בקבוצות האחרות.
   האופק שלך במזל קשת. תוכלי לקרוא על האופק שלך יש בעמוד הבית אופציה לוודא שילוב של מזל ואופק
   . מי שרוצה ללמוד על עצמו ולהתפתח יכול להזמין מפה באופן אישי. מדור השאלות תשובות לא מנתח מפות של קוראים. ניתוח מפה זו עבודה לכל דבר ועבודה שצריך להשקיע בה שעות.

   כל טוב
   פנינה

 3. רויטל

  פנינה היקרה שלום לך,
  יש לי בין גדול שנולד ב 22/10/01 בשעה 14:15 , האם הוא מזל מוזניים ? או שהוא כבר עקרב ? ומה האופק שלו?
  תודה לך
  רויטל

  • פנינה כץ

   רויטל שלום
   הבן שלך נולד במעלה האחרונה של מזל מאזניים. עם אופק דגים.

   בברכה
   פנינה

   • רויטל

    ואו תודה רבה ,
    את מקסימה.

 4. עירית

  בתחזית השנתית למזל מאזניים את כותבת שיהיה עיסוק אינטנסיבי בעניני כספים לבני מאזניים ממאי 23 עד מאי 24 בגלל מעבר צדק. האם זה אומר שחס וחלילה בני מאזניים יכולים לעבור אובדן של אנשים קרובים?

  • פנינה כץ

   היי עירית
   עיסוק בכספים הוא עשוי להיות נושא מגוון והכל בהתאם למפה האישית.
   יש כאלה שסיפור הכסף מבטא תביעות פיצויים, גישור בשותפויות, במערכות אישיות יותר, לעיתים עיסוק בקבלת כספים החזרים וטיפול בנושא. ייתכן גם ענייני ירושה, אולי רווחים מהשקעות. עיסוק במשכנתא וכדומה.
   לא הייתי נתפסת לכיוון אחד בלבד.

   בברכה
   פנינה

 5. אלכס

  היי פנינה ,
  נולדתי ב14:00 בצהריים ב18/10/1994 בבלרוס תוכלי להגיד לי איזה אופק אני?

  • פנינה כץ

   אלכס שלום
   אשמח לתת לך את האופק, אך בלרוס היא מדינה גדולה ובלי עיר הלידה המדויקת אין לי אפשרות.
   בברכה
   פנינה

   • אביטל

    היי פנינה ותודה.
    ציינת לגבי אלה שנולדו בין התאריכים 9-13.10 שיהיו שינויים משמעותיים באופי חייהם בעקבות השפעתו של אוראנוס.
    האם תוכלי לפרט בבקשה?
    תודה וחג שמח.

   • פנינה כץ

    שלום אביטל,

    אורנוס ישפיע על יליד מזל מאזניים. כל אחד יושפע באופן שונה על פי המפה האישית. כפי שאת יודעת, לכל אחד מאתנו יש מפה שונה, גם לבני מזל מאזניים שיושפעו מאורנוס יקבלו את ההשפעה בתחומים שונים. את ההשפעה הספציפית ניתן לראות כשמכינים מפה אישית. התחזית היא כמובן לכלל בני המזל. .
    שינויים גם אם לפעמים לא קלים הם מעניקים הזדמנות להיפטר מנושאים שהתעצלנו לשנות. וזו הזדמנות להפוך את הלימן ללימונדה.

    בברכת מועדים לשמחה
    פנינה

 6. דנה

  היי פנינה ,
  איזה דיוק שזה מפחיד …
  אני ובן זוגי שניינו מזל מאזניים רק הוא בסוף ספטמבר ונפרדנו אחרי שנתיים במרץ השנה ..כנראה כירון
  השאלה אם כירון ימשיך עד סוף השנה אז אין מצב לחזרה לחרטה משהו ?
  והאם החשבון נפש אולי יכל להוביל לחרטה ..
  אם תוכלי לענות אשמח . תודה רבה

 7. יעקב

  היי פנינה
  נולדתי ב20.10.1996
  בשעה 21.30
  מהו מזל האופק שלי?
  בבית חולים אסף הרופא

  • פנינה כץ

   יעקב שלום

   המזל באופק העולה שלך הוא סרטן.

   בברכה
   פנינה

 8. נינה נתן

  שלום וברכה פנינה,
  אני נולדתי 27.9.1985 בשעה שלוש וחצי לפנות הבוקר,יום שישי..
  אשמח לדעת איזה אופק אני..
  תודה רבה.

  • פנינה כץ

   נינה מתן שלום,
   המזל של האופק העולה שלך הוא בתולה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה