הורוסקופ כלכלי אפריל 2016

כלכלת חודש אפריל 2016

רכבת הרים

כללית:

חודש של  טלטלות בולטות לטוב וגם לרע. יופיטר בנסיגה והוא יוצר היבט בעייתי לשבתאי בקשת מה שמבטיח כללית תחושה של ירידה כלכלית אך אם נבודד את הרעיון זה עלול לתת ביטוי בירידה גדולה בנושא תיירות בעולם וחשש מנסיעות למקומות מסוימים. מאדים החודש כולו[עם נסיגה ובלעדיה] בהיבט בעייתי עם נפטון מצביע על מדד לאירועים המתקשרים לגניבות, עורמה סקנדלים פיננסיים, שערוריות חוק שימשיכו ללוות אותנו בחודשים הקרובים. מאדים ב-17.4 מתחיל נסיגה שתשפיע על עולם המסחר ובמיוחד על יוזמות חדשות ומיזמים בעלי אופי ראשוני הדורש תעוזה, מידה של הרפתקנות ואומץ. הנסיגה תימשך עד ה-29.6.16 כך שהאביב המצפה לנו בפתח לא נראה מלהיב ומזכיר את אביב 2014 ערב מלחמת צוק איתן[מרץ-אפריל מאי 2014]. מרקורי מתחיל את נסיגתו התקופתית באופן רשמי ב-28.4 אך השפעתו תתחיל כבר ב-23.4. החלק השני של החודש לפחות מה: 18.4 לא מעודד בלשון המעטה.

מה:7-3.4 – יחסי השמש לפלוטו בגדי מסמלים משבר של חברה/מדינה גדולה עם השלכות על מדינה או על אזורים בעולם.התעצמות סכנות המלחמה איזורים בבעיה יעלו כיתה בסיכונים.
מה:6.4
עם כניסת מרקורי למזל שור מיקום המבטא שיפור פוטנציאלי כלכלי במהלך החודש בנושאים של חומרים כמו מזון וכספים.
מה-06.4
ונוס מגיעה למזל טלה והשפעותיה מזגזגות לטוב ולרע בכל הנוגע למיזמים, רעיונות, ובמיוחד בנושאים כלכליים חדשים.
בין ה: 10-6.4
השמש בטלה מייצרת היבט חיובי לשבתאי בקשת מה שמנסה לרפא את נושא הכלכלי העולמי לארגן אותו כדי להחזיר אמון באנשים.
בין ה: 10-8.4
השמש בטלה נצמדת לאורנוס וזה מראה את העלייה ברף הסכנות העולמיות,  במיוחד תאונות מטוס, נושאים ביטחוניים באזורי תיירות ונושאים המסמלים סכנות בדרכים שדות תעופה, ואירועים "מפתיעים" שישליכו כלכלית. התוצאות תהיינה קיצוניות לטוב ולרע בנושאים כלכליים להיזהר מנטילת סיכונים גדולים מדי.
בין ה:12-8.4
היבטים טובים בכל הנוגע לכספים ולרווחים ממסחר עולמי .
בין ה: ה:13-11.4
היבטי מרקורי בשור לנפטון בדגים מעניקים רגעי חסד והזדמנויות.  מתאים לשיפור בנושא כימיקלים, נפט דלק ואולי בגין מקורות אנרגיה חדשים. מנסים לפתור את בעיות הפליטים והרעבים בעולם.
בין ה:15-14.4 מרקורי
בשור בהיבט  חיובי ליופיטר במזל בתולה ומעניק תחושה חיובית לגבי שיפור מצב העבודה במיקומים שסבלו מאבטלה. התחלות טובות לעבוד, לחתום על חוזים.
בין ה:19-15.4 ונוס
בטלה בהיבט חיובי לשבתאי בקשת,  משפר את מצב היציבות הפיננסית או ההזדמנויות להתארגן באופן שמחזיר תחושת שליטה.
בין ה:17-14.4
מרקורי בשור בהיבט חיובי לפלוטו בגדי,  מטיב עם נושאי עבודה ויצירת התחדשות של חוזים, התחלות עבודה ונושאים כספיים מקבלים תנופה מחדש. תחומי חקלאות, נדלן יהיו בעלייה בביקוש ותקווה לטוב יותר.

mars-rx-2

17.4 מאדים בקשת
מתחיל נסיגה השפעת הנסיגה תימשך עד ה-23.5 ולכן הרבה אירועים יהיו תחת השפעה זו.  להזכירכם הנסיגה האחרונה של מאדים מספרת על אביב 2014 [מרס-מאי]אירועי חטיפת הנערים, עליית סכנות ביטחוניות עם טילים לדרום הארץ ומרכזה. התחלת מלחמת צוק איתן ואווירה של הפסקת עסקים, קיפאון וחששות מהעתיד עם תוצאות המצביעות על השנתיים האחרונות,  לגבי עסקים שנפלו כתוצאה מתקופת מאדים בנסיגה. מה שלא רואים מייד,  מצטבר והופך לבעייתי לאחר מכן. העזרה הפיננסית מגיעה מאוחר מדי וקצת מדי ואלה מאפיינים של נסיגת מאדים.  ייתכן והדבר ישפיע על התיירות בראש ובראשונה[מאדים בנסיגה במזל קשת]  אך גם עסקים הקשורים ביבוא, יצוא, מסחר עולמי, עלויות של הבאת סחורות מהעולם ובעיית שווקים בעולם בפן המסחרי.
מה-17.4 המרובע מאדים ושבתאי בקשת-יופיטר בבתולה [מלבד נפטון בדגים] יהיו בנסיגה כלומר יקח זמן להבין את גודל הבעיה וייקח זמן לפתור את הבעיות שייווצרו תחת השפעה זו. חשוב להיות זהירים בפתיחת עסקים ובמיוחד לא ליצור מלאי גדול אם מדובר בסחורות ולא להיכנס להוצאות תובעניות לפני שמגיעים לישורת יציבה כלכלית.

נסיגת מרס מפה
17.4.16 תחילת נסיגתו של מאדים כשהוא נצמד לשבתאי המגביל בקשת. שבתאי עוד ימשיך את נסיגתו והם יתקרבו זה לזה ויחד הם יוצרים מרובע לנפטון בדגים בצד ימין של המפה ומרובע ליופיטר הנסוג בבתולה בצד שמאלה של הנפה. היבט שנקרא T.Square –  היבט של מיגבלות, מאבק לעיתים חסר תוחלת וסיזיפי. יחסי המתח בין שבתאי ונפטון מייצגים נושאים כלכליים עולמיים ויופיטר בבתולה מייצג בנסיגה את הכמיהה להגיע לנחלה אך עם נתונים בלתי אפשריים בתקופה זו. חמישה ימים לאחר ה-17.4 מרקורי מתחיל את השפעת הנסיגה שתגיעה רשמית ב-28.5. הנסיגה של מרקורי תהיה במעלה ה:28'23 בשור צמודה לשמש במפת מדינת ישראל. האירועים המורכבים של חודש זה עם הסכנות הביטחוניות של מאדים בנסיגה[כמו ערב צוק איתן 2014] יהיו פה ועלינו. מרקורי במעלה זו בנסיגה צמודה לכוכב השבת אלגול .
ונוס במזל טלה בצד הגבוה בימין המפה, תהיה צמודה  לאוראנוס עד ה-22.4 היבט המבטיח אירועים מסוכנים כלכלית[מפולת שווקים למשל]  אך ברמה האנושית הפתעות [ונוס בטלה] כמו אירוע מטלטל רגשית באכזריות או בשוק שהוא מותיר אחריו.

בין ה-22-17.4 ונוס נצמדת לאוראנוס בטלה ומרובע לפלוטו בגדי – היבט בעייתי במיוחד. נוטה לזעזע את אמות הסיפים הפיננסיים וגם משליך על תחושה של שוק והלם.  לפעמים זה נגרם מאירועים מפתיעים בסדר בגודל עצום והנזק של יחסי ונוס ואורנוס ופלוטו הם בלתי ידידותיים בעליל [ בצמידות בטלה מרובע לפלוטו ונוס] ונוס מושפעת ישירות מהאגרסיה של מרס ופלוטו ולכן סכנות ונפילות שווקים דרמטיות עלולות להתחיל מהמזרח למשל,  לגרום לתחושת פחד, שיתוק אירועי מלחמה[רק יתרמו],. להיות זהירים בצעדים הפיננסיים.
20 אפריל שמש מגיעה למזל שור אך היא תהיה נטולת יחסים עד כמעט סוף החודש[29.4]. היבט של שמש נטולת יחסים מערערת יציבות,  מקצינה תגובות, מזג אוויר קיצוני והמון אירועים המסמלים חוסר שליטה, חוסר סמכויות, תחושה של צאן ללא רועה, אי וודאות גורמת לקיפאון כלכלי.
מה-22.4 השפעת הנסיגה של מרקורי בשור
[רשמית הנסיגה מתחילה ב-28.4 ותימשך עד ה-22.5[ מתחילה לתת את אותותיה עם הרבה תקלות, תאונות, ואירועים של שיבושים מכל סוג. תקופה שלא מומלץ להתחיל התחלות חשובות בעבודה, להתחיל תפקיד ולרכוש רכישות יקרות וחשובות כמו נדל"ן ורכב.
במקביל בין ה-23.4 נטול עד ה-30.4 ונוס בטלה נטול יחסים-
יהיה בעייתי כלכלית ובעייתי מבחינת צפי לאן הולכים. הפלנטה ונוס בטלה ללא היבטים היא אגרסיבית מאוד.

הבשורה המשמחת לחודש מאי קשורה אולי בהשתחררות יופיטר מהנסיגה במזל בתולה.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                   1.4.2016

השאר תגובה