­

הורוסקופ מפלגת הליכוד לשנת 2022

14 הערות

 1. ליאור 27/11/2022 , 19:11השב

  היי פנינה,

  האם התחזית הזאת עדיין תקפה ותשקף את מצב הליכוד?

  • פנינה כץ 27/11/2022 , 19:31השב

   ליאור שלום
   אולי השם נשאר אותו שם. הבכירים ביותר עזבו וכפי שכתבתי בכתבה: "האופק של מפת המפלגה במזל גדי כשפלוטו השנה [בפעם האחרונה] במעלה ° 27 יוצר היבט של מרובע מדויק לכוכב ונוס במאזנים ברום שמים [צמוד לשמש של נתניהו-היבט של הקשר ההדוק] – היבט מרובע זה מסמל סוף הדרך של מה שהיה הליכוד, כל התפצלות או התפוררות תבטא DNA אחר". כלומר כניסת עוצמה יהודית בעצם מכתיבה מי הם הבכירים ביותר ובלעדיהם נתניהו לא יוכל להקים ממשלה. כמובן שליטתו של יאיר נתניהו במשא ומתן עם בן גביר והפיכת בן גביר נתין שלו, היא שינוי הכי חדשני בשלטון הישראלי, של אדם שנמצא בתפקיד בכיר בלי להיבחר וגם בלי אפשרות לפטר אותו. ותיקי הליכוד שנשארו פוחדים ממנו. יותר אשר עם נתניהו-
   אם יש לך אפשרות לקרוא את הכתבה :
   "לאחר המינוי המופקר של בן גביר, ניתן להכריז: זו ממשלת יאיר נתניהו הראשונה -יוסי ורטר: יו"ר הליכוד, שבעבר הקפיד להיזהר בענייני ביטחון, מפקיד כעת בידי פירומן מדופלם משטרה פרטית בשטחי הגדה, שממילא עומדים על סף פיצוץ. ההפקרות הזאת ממחישה: אין לגוש השינוי סיבה להצטרף לממשלה, נתניהו כבר מזמן לא במקום הזה
   היה היה פעם ח"כ מהמפד"ל, דוד גלס. בכל פעם שנקלע למו"מ מייגע הוא היה נאנח ואומר: "אין לי כוח יותר, שיהיה כבר כמו שאני רוצה ודי". להבדיל אלף הבדלות, איתמר בן גביר. השלל שנפל בחלקו בתום הפרק הזה של המגעים הקואליציוניים, הוא בדיוק כפי שרצה, ודי. אולי אפילו יותר ממה שהעז לחלום שיקבל.
   כותרת היא בדרך כלל לא יותר מכותרת. הפעם, היא העיקר: המשרד לביטחון הפנים, שפעם נקרא משרד המשטרה, ייקרא מעתה "המשרד לביטחון לאומי". צריך היה לשפשף את העיניים כדי להאמין. מה שהיה טוב דיו לשורה ארוכה של שרים, מכובדים יותר ופחות, ראויים יותר או פחות, לא יאה לפרחח עם האקדח. הוא רוצה כמו באמריקה: בעקבות פיגועי ה-11 בספטמבר, הקים הנשיא בוש את המחלקה לביטחון המולדת (Department of Homeland Security). אם חשבנו שבצלאל סמוטריץ' הוא המגלומן מבין השניים, כדאי שנחשוב שנית.
   "בדיחה עצובה" הגדיר זאת גדי איזנקוט, רמטכ"ל לשעבר שמבין ביטחון לאומי מהו ומתייחס אליו בחרדת קודש וברצינות תהומית. בדיחה? זו הזניה מוחלטת של המושג. אין טענות לשר החדש. הוא רץ בבחירות עם סדר יום ברור, גרף מנדטים רבים – לעצמו ולשותפו – וידע למקסם את הישגו במו"מ. האחראי היחיד להזניה הזו, לביזיון הלאומי הזה, הוא בנימין נתניהו.
   לא זו בלבד שהסכים לשנות את שם המשרד, בצעד שהוא הרבה יותר מסמלי; הוא הניח בידי בן גביר חבילת נפצים ומרעומים, באופן שמעורר ספק כבד לגבי שיקול דעתו (אם לנקוט במונח שאינו דיבתי). "צבא פרטי" כינה שר הביטחון היוצא, בני גנץ, את העברת הסמכות על פלוגות מג"ב בשטחים, ממשרד הביטחון לידי המשרד לביטחון לאומי. (זאת, בנוסף למשטרה הירוקה והרשות לאכיפה במקרקעין, שני גופים שמתחככים מדי יום במיעוט הערבי בארץ).
   לבן גביר יהיה אכן צבא פרטי, או משטרה פרטית: 18 פלוגות מג"ב, שיקבלו הוראות פעולה ישירות ממנו, בשטחי הגדה שממילא עומדים על סף פיצוץ. נתניהו הוא אדם שמכיר במגבלות הכוח, ותמיד, מאז הקדנציה הראשונה שלו אז נכווה קשות בפרשת מנהרת הכותל, נזהר בצוננים בכל הנוגע לענייני ביטחון. מה עבר עליו, כשהסכים להפקיד בידי פירומן מדופלם, מתנחל קיצוני, כוח צבאי-משטרתי במקום סופר-נפיץ, שדורש בגרות, אחריות ושיקול דעת? אין הסבר אחר זולת הבא: זוהי אינה ממשלת נתניהו השישית, אלא ממשלת יאיר נתניהו הראשונה; ע"ע המוטרפות, השפל המוסרי, ההפקרות הביטחונית.
   לאחר בחירות 2013, ההסכם הקואליציוני הראשון שחתם נתניהו היה עם ציפי לבני, ראשת התנועה. היא מונתה לשרת המשפטים ולמנהלת המו"מ עם הפלסטינים. עשור אחרי, ההסכם הראשון הוא עם בן גביר. זו בתמצית מהות השינוי שחל בנתניהו פוסט חקירות וכתב אישום.
   הארוע הזה ממחיש עד כמה מגוחכים ומעוררי חמלה הם מאמרי הדעה הנרגשים שמפצירים השכם והערב בראשי גוש השינוי למהר ולהצטרף לממשלה; לארגן משלחת לקיסריה, להתדפק על דלת החווילה ולומר ליאיר, ביבי ושרה: "קחו אותנו!" נתניהו כבר מזמן אינו במקום הזה.
   אם היה בו שמץ רתיעה או הסתייגות משני המתנחלים הקיצוניים, נערי הגבעות בדימוס, פורעי חוק, נחקרי ובדוקאי שב"כ, הוא היה יודע למי לפנות. נתניהו הישן, ללא כתב אישום מעל ראשו, היה עושה זאת דקה לאחר סגירת הקלפיות בתחילת החודש.
   נתניהו מודל 22'-23' אינו מעוניין שיצילוהו מפני שותפיו, משום שהוא בעצמו כזה. אנרכיסט, מסוכן חסר אחריות, נטול בלמים ורסן. מי שמעביר את המינהל האזרחי, שמנהל את חיי הפלסטינים בשטחים, לידיו של סמוטריץ', ואת מג"ב-איו"ש לאחריותו של בן גביר (שגם יהפוך, לאחר שינויי חקיקה, למפכ"ל-על), מהווה סכנה ברורה ומוחשית לביטחון הלאומי.

   תשאל את עצמך אחרי כל זה. את השאלה האם זו מפלגה קיימת מתפקדת? או האם נתניהו יכול להקים ממשלה בלי עוצמה יהודית והציונות הדתית של סמוטריץ' ? ואיך הוא הגיע למצב שהם מקבלים מה שהם רוצים ונשארים פירורים לשאר. כשמרבית הוותיקים כבר אינם. ומה שנשאר אלה ביביסטים אך לא ליכודניקים.

   בברכה
   פנינה

 2. Yael 19/07/2022 , 11:14השב

  מדהים, פנינה. אני מבינה.
  אני מעריכה מאד את ההתייחסות והתשובה המלמדת!
  תודה רבה מקרב לב 3>

  • פנינה כץ 19/07/2022 , 15:46השב

   היי Yael
   🙂 בכיף.
   אני תמיד מעדיפה ללמד ולהעמיק בהבנת האסטרולוגיה משאלות פרטיות שאנשים שואלים.
   בברכה
   פנינה

 3. יעל 18/07/2022 , 23:20השב

  מדייקת את השאלה: פרידות שמתרחשות כאשר פלוטו בטרנזיט מייצר ריבוע עם ונוס הנטאלי ,
  האם הן סופיות ולא יתחברו מחדש באופן דטרמיניטי כפלוטו (אלא אם "יוולדו" מחדש).
  תודה!

 4. יעל 18/07/2022 , 21:54השב

  היי פנינה יקרה
  שאלה להחכמה שאינה קשורה לליכוד, בבקשה:
  האם פרידות שמתרחשות בזמן שפלוטו מייצר ריבוע לונוס במפה האישית הן כאלה שלא יתחברו מחדש?
  מדייקת את השאלה: פרידות שמתרחשות כאשר פלוטו בטרנזיט מייצר ריבוע עם ונוס הנטאלי ,
  האם הן סופיות ולא יתחברו מחדש באופן דטרמיניטי כפלוטו (אלא אם "יוולדו" מחדש).
  תודה!

  • פנינה כץ 19/07/2022 , 06:58השב

   יעל שלום
   חיברתי את שאלותייך לאחת.
   הקשר [ההיבט] הוא בין פלוטו לכוכב ונוס במפה הבסיסית. פלוטו גורם לאבולוציה רגשית מה שהרגשת לפני אחרי המעבר של פלוטו לא ניתן להרגיש שוב. פלוטו משדר יחסים בלתי הפיכים. הוא עוקר מהשורש כל רגש באנרגיה הטראומטית שלו. אירועים שפלוטו מייצר עם מאדים זו טראומה פיזית האיבר שנפגע גם אם הוא שלם לא חוזר להיות מה שהיה. פלוטו הוא בצד החיובי מייצר טרנספורמציה אך מה היא טרנספורמציה? הגולם הופך לפרפר, והילד למבוגר. מנטלית כשאדם חוזר בתשובה או בשאלה המהות שלו משתנה. צורת חייו המנטליים והאמונה משתנית. כשפלוטו מעורב בהיבטים הוא "גודע" את מה שהיה. ונוס היא שולטת על המוח הרגשי [האמיגדלה] פלוטו בהיבט משווק לה חרדות כעסים ואמצעי ההגנה זו התנתקות כהגנה מפני חוויית הטראומה מפני חוויית הכאב של הפרידה. זהו היבט עמוק שנוגע בשורשי הרגש ולעולם האדם לא יחזור לאותם מחוזות קוראים לזה פוסט טראומה. לא כל פרידה היא בגלל פלוטו. אבל כשפלוטו מעורב, זהו סיומה או מותה של תקופה. שלא חוזרת. והאדם לא יכול על הצלקת שנוצרה לייצר המשכיות. יכול להיות חיבור אך לא דומה לתקופה הטרום פלוטונית.

   בברכה
   פנינה

 5. א.א.חיפה 14/07/2022 , 12:23השב

  לי באמת נראה שהליכוד לא חדור אחר המטרה . לזכות בשלטון. הקצב שלהם איטי. לכן הם יפסידו לזכות בשלטון. .בגלל ביבי שוב לא יזכו. לכן אם כל הצער ואהבצי חביבי. למען הצלחת הליכוד ביבי לא פנוי בגלל המשפט. אשר תוקע אותו וכל תשומת הלב סביב המשפט ,יהיה בחירות בעוד 4 חודשים. . והוא לא חושב בגדול. והליכוד יאבד מכוחו . הליכוד הולך שולל סביב הבקרים ולא נוהג כלוחם.

  • פנינה כץ 14/07/2022 , 13:02השב

   א.א.חיפה

   יש היגיון רב בדבריך.
   אבל בעיקר יש סייקלים[מחזוריות] אסטרולוגיים. ויש דברים שנגמרים בסופו של דבר.
   בברכה
   פנינה
   נ.ב
   שים לב להודעה הזאת:
   @BenCaspit
   בית הדין העליון של הליכוד קיבל הלילה[16.7 בשעה 22:57] את העתירה שדרשה להעביר את בחירת נציגי המחוזות ברשימת הליכוד לכנסת מהמרכז למתפקדים. זו מלחמת עולם פנימית (הנפגעים: ישראל כץ, דוד ביטן, דודי אמסלם ונוספים שרצו להשפיע על הנציגים במחוזות).
   אתה מבין איך דבר מוביל לעוד דבר?
   שבוע טוב.

 6. Moshe 14/07/2022 , 11:37השב

  מקווה מאוד שאת צודקת. ואז גם יתקיים צדק "פיוטי" בו ביבי לא יוכל להשאיר את חותמו על מדינתנו הקטנטונת. הוא עשה מספיק – לטוב ולרע.

 7. Mor 11/07/2022 , 23:55השב

  הי פנינה,
  מה יהיה עם נתניהו חושבת שהוא יקים מפלגה חדשה? האם ימשיך בחיים הופליטיים? והאם קיים.פוטנציטל שיריב ממשלה ויחזור להיות ראש ממשלה?
  תודה

  • פנינה כץ 12/07/2022 , 07:53השב

   היי Mor

   אם את עוקבת אחרי הכתבות שלי, אז כבר לפני הבחירות הקודמות טענתי מספר פעמים שנתניהו לא ייבחר והוא בסוף דרכו. גם השנה אני לא רואה את הולדתו מחדש אם את שואלת.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה

שם (חובה)

כתובת דואר אלקטרוני

תגובה (חובה)