ונוס נוגה על יופי אמנות ערכים ופן חברתי – פרק ב'

וונוס – פרק ב'


אל הארכיטקטורה -מיניאטורה -Moralized Bible Vienna
וונוס -כאחראית על ערכים, צדק וסדר חברתי:

וונוס אחראית על האיזונים בחיים על הסימטריה והפרופורציה . היא שומרת על האיזונים שלא תהיה גלישה מעבר לגבולות הרגש. מאזנת את השיח והאינטראקציה כדי שתהיה אווירה נעימה, חביבה חברותית עם שיח המתנהל באופן טאקטי. וונוס מסבירה מהי יכולת דיפלומטית לומר הרבה במעט מילים! או לומר בלי להגיד דבר. וונוס אחראית על השיפוט בבחירת המילה, על המשפט הנאמר תוך כדי הקפדה על טונים שיהיו נעימים, ויתשלבו  באופן מושלם. וונוס היא הפילטר לבחירת המילים, הרגישות לדלות את המילה הנכונה כדי ליצור איזונים מדויקים מה שמסמל את פסגת תרבות השיחה. וונוס משמרת, את מעטפת השפה האנושית שתוותר נקייה ונעימה. וונוס משמרת את תרבות השיח, התובנות ואת המושגים האנושיים שבזכותם החברה לא חוזרת לחיות בג'ונגל. וונוס אחראית על הקוד המוסרי של חברה שיצרה עם השנים ערכים המקובלים על רוב האנשים. וונוס אחראית על מאזן כוח השיפוט השומר על כולנו לחיות תחת חוקים חברתיים, המנעימים את חיינו ומרחיקים מאיתנו כאוס ופחדים. וונוס נועדה, ליצור את הצדק החברתי ולכן נמצא הרבה אנשים בהשפעת וונוס, העוסקים בתחומי שיפוט ופילוסופיות של ערכים חברתיים המשמרים את החברה מאוזנת ובריאה. שבתאי במאזניים מסמל את המיקום הנעלה ביותר, כי בזכותו התודעה שלנו לגבי סדר חברתי נשמרת וזה כולל גם את מערכת החוקים החברתית כמו לדוגמה: לשמור על כבוד האדם, על ערך חייו, לשמר את המרחב שסביב האדם, מושגים כמו: פרטיותו של האדם, אם בחוקה המהווים קודים מוסריים מקובלים. כמובן מותאמים בכל חברה לשפתה ולהתפתחות החברה.

וונוס של בוטיצ'לי.

וונוס כערך של יופי -אמנות -אסתטיקה.
המונח אסתטיקה (ביוונית: αἰσθητική) עצמו, שפרושו ביוונית הוא "להיות מודע".
וונוס עוסקת באסתטיקה שהיא דיסציפלינה פילוסופית הקרובה לפילוסופיה של האומנות וליסודות הפילוסופיים של היופי וקשורה לחקר החושים. התכונה הבסיסית בה היא היפה. האסתטי הוא כל דבר הנתפס על ידי החושים באופן רחב. החוויה האסתטית היא עונג או הנאה הנגרמים מעצם ההתבוננות ביצירת אומנות או בטבע. הנאה זו היא חסרת חפץ-עניין (אינטרס), הנאה מעצם ההתבוננות בדבר וספיגת המרכיבים הצורניים שלו, וזאת מבלי לפרוק את החפץ, הדבר לפונקציה ולתפקיד שלו. לפי באומגרטן (1750)  אסתטיקה הוא מדע ההכרה החושית המאופיינת על ידי מנגנון קוגניטיבי שתפקידו לתרגם באופן אינטואיטיבי מכלול חושי מורכב לכדי דימוי אחיד ופשוט. בתהליך האסתטי הזה מתקבל דימוי אחיד ופשוט, מעין שלמות פשוטה, הנתפסת באופן אינטואיטיבי בחושינו – ואנו מרגישים אותה (ולא חושבים אותה] -ונוס ממזל שור תהיה אינסטינקטיבית, חושית.
אסתטיקנים רבים ראו את הצורך במתן הגדרה של האמנויות השונות ובחלוקתן בהתאם לאופיים השונה של כל מדיום ומדיום.

מפת הלידה של פול מקארתני. June 18, 1942, 2:00 PM , ליברפול.
אופק: 25°18' Virgo
MC: 23°44' Gemini
בן מזל תאומים, נפטון [הפלנטה האחראית לאמנות והשראה] באופק המפה, מרקורי ושמש במרכז השמיים.
וונוס בשור בבית 8 -120 מעלות לאופק בבתולה, מבטיחה רכוש גדול עם כישרון מוזיקלי מולד- וונוס ביחס למאדים באריה[במה] בהיבט של 72°  [חמישית הרמוניה] – Quintile- שהוא פנטגון. המצביע על כישרון גדול ונסיבות ממוזלות לבטא כישרון זה.

ביוון העתיקה, למשל, הייתה נהוגה חלוקה בין אמנויות מחקות, בעלות אופי מימטי, לבין אמנויות המשמרות אובייקטים. בתקופת ימי הביניים הייתה נהוגה חלוקה בין "שבע האמנויות החופשיות" הכוללות אריתמטיקה, גאומטריה, אסטרונומיה, מוזיקה, לוגיקה, רטוריקה ודקדוק, לבין "אמנויות מכניות" כגון חקלאות ונפחות, לצד ציור ופיסול
בתרבות המודרנית, החלוקה הבסיסית היא בין אמנות הבמה, הכוללת מדיה כגון ריקוד, מוזיקה, שירה, תיאטרון, קולנוע וכדומה, אשר עיסוקם המרכזי הוא מושג הזמן, לבין האמנות החזותית הכוללת מדיה כגון ציור, פיסול, אדריכלות, צילום, העוסקים יותר בבירור מושגי החלל והשטח, לבין ספרות.


סימטריה.

רוחה של חלוקה זו היא כי בכל תחום ישנם עקרונות אסתטיים המיוחדים לו ויש לשפוט אותו בהתאם לחוקי המדיום שבו נוצר. כבר אריסטו טען כי לכל חוש מוגדר תחום פעילות משלו. תפיסה זו עתידה הייתה להשפיע על תפיסת כל סוגה אמנותית כייחודית ונבדלת במטרות האמנותיות שלה. את אחד הביטויים המובהקים ביותר של גישה זו ייצג לסינג, אשר ראה סכנה בטשטוש שבין תחומי האמנויות השונים כגון שילוב סיפורי של "שתי נקודות זמן נפרדות בהכרח בתמונה אחת ויחידה" בציור או לחלופין יצירתה של שירה "תיאורית".
פרידריך שילר הגדיר את האמנות בדיוק כמו שוונוס מוגדרת – האמנות היא מכשיר לאיזון בין צורכי "דחף החומר" (tofftrieb) הפראי והייצרי, לבין אידאל צורניות והרמוני, אשר מקורו בתרבות הפרה-חברתית בנוסח רוסו.
הפילוסוף דייוויד יום טען, כי לא ייתכן שתפיסת היופי תצטמצם לתפיסה של תכונות אובייקטיביות כאלה או אחרות, ותו לא. בתקופה בה כתב יום את ספרו, שלטה עדיין ההשקפה בדבר יופי כסדירוּת. לייבניץ גרס כי יופי הוא סדר מתמטי הרמוני, למשל. פרופורציות מתמטיות הרמוניות הן מתכון ליופי. לדעת יום, יופי הוא דבר-מה הנמצא ברוחו או בשכלו של המתבונן.


ציורים פרחים עם רמזים אירוטיים של o'keeffe georgia– בת מזל
עקרב עם וונוס צמודה לאוראנוס במאזניים.

אכן כללי רישום מתבצעים בסימטריה עם נקודות פרספקטיבה ונקודות מגוז. במוזיקה-התווים המדוייקים, תיבות הנגינה, באדריכלות- חישובי הקונסטרוקציה, החלל והעיצוב מבוססים על כללים מדויקים, סימטריים והרמוניים. גם לכתיבה יש תבנית, מבנה, עריכה לשונית מקצבים והיא תשפט בכללי האסתטיקה בלי שום קשר לתכנים.
וונוס עוסקת בקשר בין יופי לבין רגש? אנו מדברים על אהבת היפה או על ההנאה המופקת מן המושא היפה. שיר יפה, קטע מוזיקלי יפה, תמונה יפה, אדם יפה וכן הלאה, עשויים לעורר בנו רגשות עזים. אולם לפי יום לא רק שיש קשר בין יופי לבין רגש אלא שהיופי הוא רגש. מכך יוצא שבהיעדר מתבונן, אין יופי. יופי הוא תכונה של מושאים שאיננה רגש בפני עצמו, אולם ניתן לזהותה על סמך הרגש שהיא מעוררת בנו.
וונוס חיצונית עוסקת במראה המלבב המעורר בנו תשומת לב ועניין.
היא מסמלת סימטריה והיופי מתקשר לגוף ופנים סימטריים בעלי ארשת נעימה עם חיוך יפה לעיתים קרובות גומות חן, צבע עור נעים וארשת מעוררת רגשות חמים וחיוביים.

וונוס כביטוי לכסף, חומר במפה האסטרולוגית

וונוס החומרית [מזל שור-בית 2]- אחראית על יכולת הפיננסית שלנו. על ידי כישורינו ויכולת העבודה והמניפולטיביות לשרוד ולהתקיים מול צרכים קיומיים ותוך כדי כישורי צבירה והגנה על הביטחון הכלכלי שלנו. וונוס אחראית על מצבנו הכלכלי בחיים. על אירועים פיננסיים של הכנסות הוצאות כספיות ויחס לכסף כחומר ולנושא צרכנות בכלל. היא שולטת על היחס לנהנתנות או היכולת לחיות בצמצום ועוני . מוטיבים כמו: וונוס במפה ובית 2 תחת שליטת מזלות אדמה/מים/אוויר/אש או פלנטות כאלה או אחרות ויחסיהן זו לזו יבטאו את היכולת הפיננסית שלנו ברמת ההישרדות בחיים אך גם את היחס והחשיבות של הנושא בחיינו.
לכן גם אירועים משמעותיים בעולם מבחינה פיננסית, יתבטאו דרך יחסי וונוס והפלנטות ויקבעו באופן דומיננטי על ההתרחשויות הפיננסיות הפרטיות וגם העולמיות לא יוצא מן הכלל זו וונוס בנסיגה, שלא מטיבה עם היציבות הכלכלית של הפרט והכלל ולעיתים זה עלול להסתיים תחת הנסיגה בפשיטת רגל של בנק או גוף פיננסי גדול.
די בלהתבונן ב 29.7.2007 וונוס החלה את נסיגתה במזל בתולה עברה טלטלה עזה בבורסה הישראלית ירידה של כמעט 7% תוך יומיים מעבר למלחמת לבנון השנייה ברקע הרי כל שווקי העולם סבלו מירידה ממוצעת של כ-4% גם ללא מלחמות.
או לבחון את מפת היוולדות הבורסה בניו יורק ב- 17.5.1792
או מפת המשבר הכלכלי הגדול ב-24.10.1929 כשהבורסה התמוטטה וארה"ב נכנסה לאחד מהמשברים הקשים והארוכים שהיא עברה.


מפת קריסת הבורסה- 24.10.1929
טלה באופק. אוראנוס ניצב באופק.
בית 2- שור ותאומים- נשלט על ידי וונוס ומרקורי.
וונוס ממוקמת על ה-cusp של 7-6 במאזניים יחד עם מרקורי במולות לאוראנוס בטלה באופק.
שליט בית 8 עקרב -פלוטו, ממוקם במזל סרטן צמוד לירח -סוף דבר.
M.C- ב-3 מעלות בגדי. שבתאי שליט רום שמים בבית 9- הבית של מזל קשת עם שבתאי מבודד. אל המזל נטש את הבורסה והוריד את כל הכסף לטימיון.
כירון בשור במולות למאדים בעקרב- אנשים רבים התאבדו באותם ימים עם התמוטטותה של הבורסה.
וונוס אחראית על החומר והיחס שלנו אליו. כמובן שהיא קשורה בחומר המודע לנו. אך וונוס אינה פועלת במפה האסטרולוגית בבלעדיות על נושא החומר אלא בחיבור עם פלוטו[האחראי על בית 8] על יחסי הפלנטות הקשורות לבית 2 וההשלכות הנובעות מבית 2 בכל ההיבטים של המפה. וונוס אחראית גם על היחס שלנו לנוחות והיכולת שלנו לחיות בצמצום או בקשיים, כמו גם יכולת ההישרדות אחרי משברים פיננסיים או מצבי מצוקה כלכליים. ככל שהתלות שלנו בחומר גדולה יותר, הדבר מעיד על רמת חרדות קיומיות גדולות יותר.
לאדם יש מחזורי חיים, כשתקופה מסויימת הוא עלול להיקלע לקושי אין הדבר מעיד על מצב קבוע ויש תהליכי למידה אצל מרבית האנשים.
כשוונוס בנסיגה תפקידה יהיה לבדוק את עצמנו מחדש.
נסיגת ונוס:
היא תקופה שנחשבת לתקופה מיוחדת ובה ונוס מתנהלת במקצב אחר. למעשה למעט המאורות, כל הכוכבים נמצאים במהלך מחזוריהם בתקופות נסיגה אך שמדובר בכוכבים אישיים, הנסיגה היא יותר משמעותית ברמת המיקרו וברמת האדם משום שהיא נוגעת במישור אישי קודם לכל מישור אחר חברתי, מדיני או גלובלי.
תקופה הנסיגה של ונוס מאפשרת הסתכלות עמוקה יותר למערכות יחסים ובחינתם. אנשים שמודעים לעצמם ולבני זוגם ימצאו בתקופה זאת אפשרות מרתקת לעלות מדרגה ביחסים או לרדת במערכת היחסים, תלוי בטיב הקשר.
בתהליך נסיגת ונוס מתקיימת אפשרות למצוא מקום אחר של מחוייבות ורוחניות, התקדמות והתמסדות במישור הזוגי והכלכלי בכל פרמטר וכמו תמיד רק אם נעשית עבודה נכונה ואמיתית עם האדם הנכון ובזמן הנכון. כמו גם, בדיקת היחס שלנו לחומר בחיים המאפשר לשנות גישה ולעיתים שינוי גישה מקדם הישגים בתחום.
עיסוקי וונוס:
מקצועות של ונוס : דיפלומטיה, תקשורת, מולטי מדיה, אמנות עיצוב, מיסטיקה, כל מה שקשור ליופי ואסטטיקה, אומנות או עיצוב פנים. היכולת לבטא בכלים אמנותיים את אמנות המוזיקה, ציור, אפיה , בישול ,פיסול. חייבים לזכור שההשראה בעצם מגיעה מנפטון והאמנים עצמם מושפעים מנפטון בראש ובראשונה, כלי הביטוי של וונוס מאפשרים להגיש ולהפיק את האמנות בכלים אסתטיים וסימטריים המתקשרים עם העין הצופה.
וונוס בטבע:
פרחים, פירות וחיות תחת השפעה של ונוס: תפוח מתוק, שושנה לבנה, תאנה, שיקמה, זית, תפוזים, אגוזים, שקדים, דוחן ולריאן, קורנית, אפרסק, צימוקים. בין החיות הנשלטים על ידי ונוס : הפנתר, השפן, עגל, גדי, הדרור, הזמיר, הברבור, סנונית והדולפין.

וונוס ותפקידה במפת מדינת ישראל.

ישראל ילידת 14.5.1948 בשעה 16.15- שור עם אופק מאזניים[פאזה אחרונה- תאומים-שליטת 8-צה"ל]
לוונוס תפקיד גדול במפת מדינת ישראל –כמי שנולדה במזל שור[שליטה וונוס], בעלת אופק מאזניים[שליטה וונוס] ושליטת האופק וונוס ממוקמת במזל סרטן בית 9.
מפת המדינה מתחיל באופק 23 במאזניים-
ולכן גם שליטת אופק המדינה הוא וונוס ומיקומה בבית 9 מעיד על אופייה התיירותי, קוסמופוליטי, טבור העולם לטוב ולרע. הצורך בבניה כלכלית כמו גם הכמיהה הכלכלית של תושבי ישראל לחומר לעושר וליופי ואסתטיקה. בית 9 מסמל את מרכז הדתות העולמי, את ארץ הטרנדים הרוחניים וונוס בסרטן[בית המולדת] מסמלת את הניגוד בין הצורך בבית מולדת והצורך לטייל בעולם ולהיות קוסמופוליטיים ונאהבים על ידי כל אנשי העולם.
במפה מדינת ישראל: ונוס נמצאת במזל סרטן בבית 9. היא מסמלת כל מה שמרחיב את הדעת ופותח אופקים מהלוקאלי לאקסטריטוריאלי. בבית 9 היא קשורה גם לבית משפט עליון, אוניברסיטאות והיחס של העם ללימודים גבוהים. לדיפלומטיה ולמדינות חוץ, חו"ל, אירועים ממלכתיים, מסמלת שלום אך גם מלחמות אם הן פורצות כדי לשנות יחסי כוחות, מייצגת משא ומתן שיוביל לשלום, יחס מדינות העולם לישראל. עולמות רחוקים, סחר חוץ, דתות ותיירות , אופנות חדשות וטרנדים, טבור העולם.
השנה בין 2012-2011 – שבתאי יתקדם וייסוג על האופק של מפת מדינת ישראל. שבתאי באופק מייצג תחילתה של תקופה חדשה ומשמעותית בדרך כלל חדשה לגמרי ושונה במהותה מהקודמת[כל 28-30]. בפעם הקודמת היא סימלה את מלחמת שלום הגליל וסיום תקופת כהונתו של בגין.
צדק בשור וכמו בפעם שעברה ב-1999 הוא חולל משבר בשלטון והבחירות הוקדמו, ברק נאלץ לפרוש מכהונתו הקצרה.
אך כשחוזרים לבדוק את אירועי וונוס, הפלנטה המשמעותית של מפת מדינת ישראל, ביום ההולדת הבא של מדינת ישראל ב-14.5.2012- וונוס מתחילה נסיגה ב-23.50 מעלות במזל תאומים על מעלת האוראנוס המדוייקת של מפת המדינה- קרי, בבית 8 -הבית העוסק בצבא אך גם במישור הבנקאי-כלכלי-בורסאי של המדינה. באותו יום צדק מגיע עם השמש למעלה ה-24-23 ונצמדים לשמש של מפת המדינה בשור, ויוצרים יחד T.SQUARE עם מאדים ברום שמים באריה- הממשלה-שלטון-ריבון. וונוס בצמידות לאוראנוס מעוררת משבר מפתיע, קריסה, פשיטת רגל, התמוטטות של גוף כלכלי גדול בארץ הן בהשפעת אירועים לוקאליים אך בטוח בהשפעת אירועים עולמיים, אם ניקח בחשבון את מערך אוראנוס פלוטו השוהים במרובע גדול בין טלה וגדי במאי 2012 ובוודאי נסיגת וונוס תשפיע על מדינות נוספות כי בסיס החולשה כבר קיים באירופה ובארה"ב.
מרקורי מגיע למעלה ה-10 בשור ויוצר מרובע עם פלוטו באריה במפת המדינה. מאדים מגיע למעלה 9 בבתולה ויוצר מרובע עם מרקורי[צה"ל] בבית 8 מזל תאומים במפת המדינה. אירועים כלכליים אך מצוקה ואופציה של סכנה ביטחונית מאיימים בחודש מאי-יוני.
ב-progression- הירח בבית 2 של מפת המדינה מול האוראנוס בתאומים בית 8 ומבטיח, תוך 9 חודשים מהלך של שינוי ומפנה בלתי נמנע מבחינה כלכלית אך גם סכנה ביטחונית.
מרקורי המקודמת במזל סרטן צמודה במהלך 2012 ל-4 מעלות של וונוס במפת המדינה.
מאדים המקודם נכנס למעלה ה-0 במזל בתולה ומתמקם מול נפטון בדגים- היבט של כאוס- לא ברור מה יהיה.
למעשה, צפויה לנו אחת התקופות הדרמטיות ביותר, החל מתחום ביטחוני וסכנה העלולה להגיע ממדינות שכנות העוברות טלטלות גדולות ומכניסות את המזרח התיכון לכאוס ולאופק מעורפל. ודרך השלכות בנקאיות-כלכליות פיננסיות העלולות להצביע שכלכלת ישראל תשתנה במהותה, עקב טלטלה פיננסית גדולה. די ברור שהשלכות תקופה זו עלולות להשפיע לפחות למשך 6-7 שנים קרובות. אין הדבר אומר שלא נשרוד אך האופציות מרמזות שמשאבי המדינה יהיו קטנים ומצומצמים יותר ולאנשים יהיה פחות כסף. אך כל העולם עד 2017 נראה עובר מצב כלכלי שאינו דומה לשום תקופה מאז שנות ה-50 או שנות ה-30 השפל הגדול.
טיפים על וונוס במפה שלכם:
א. חשוב שתדעו באיזה מזל וונוס ממוקמת במפה שלכם.
כדי לדעת, תיכנסו ל:   ב-www.astro.com  טבלת מיקומה של ונוס 
משנת 2036-1900. ובדיוק מתי ונוס עוברת למזל אחר.

ב. אם וונוס במזלות אדמה- היא תהיה פרקטית, חומרית, מציאותית ומעשית בכל הנוגע לנושאי אהבה אך גם עשויה להטיב בתחום החומרי.[כמובן תלוי בהיבטים וזה כבר למתקדמים]
אם וונוס במזלות אש – היא עשויה להידלק מהר ביחסים אך גם להתפייד מהר, כמובן תלוי עם מי וונוס במפה מייצרת קשרים,  לעיתים עם פלנטות יציבות יותר או עם פלנטות מתעתעות, אלה יקבעו את מהותה האמיתית. אך וונוס במזלות אש מטיבה להצית ולשכנע את עצמה בהתאהבויות.
אם וונוס במזלות אוויר- היא עשויה לגרום לבעל המפה להיות קליל, מרוחק אולי יותר אך לעיתים אידיאליסט ביחסים אך גם לגבי נושאים חומריים, כמובן שהיבטי וונוס במפה יקבעו רבות, אם וונוס לדוגמה, תיצור קשר עם פלוטו, היא תהיה עמוקה יותר ברור שכל היבט צריך להיבחן באיזה חלק של המפה הוא ממוקם [מזל, בית וכ"ו]
אם וונוס במזלות מים – היא עשויה להיות העמוקה ביותר, אך יש הבדלים בין וונוס הנעלה בדגים והנפולה בעקרב לגבי איכות הקשרים שוונוס יוצרת אך גם בהשלכותיה בתחומים החומריים.
ג. וונוס עם הרבה היבטים[זויות רבות הנשלחות ממנה ואליה במפה] תהיה דומיננטית יותר מוונוס בעלת מיעוט היבטים.
ד. אנשים שנולדים עם וונוס בנסיגה – אין הדבר אומר,  שלא ייהנו מחיי אהבה או מהצלחות בפן החומרי.  וונוס בנסיגה צריכה  להיבחן במיקומה וביחסיה לשאר הפלנטות כדי להבין את משמעותה וצריך להימנע מקלישאות הנפוצות בנושא.
ה. וונוס המקרינה היבטים קשים עשויה להעיד על מאבק פנימי של האדם בנושא קשרים וביחסו לחומר לאו דווקא על מחסור ביחסים.
ו. היבטים טובים ונוחים של וונוס לא בהכרח מעידים על מזל טוב יותר באהבה או בהשגת חומר/כסף בחיים. לעיתים הדבר מעיד על יחס קליל ושטחי יותר לנושאים.
ז.הערה חשובה לכל קוראי בתחתית הכתבה.

אלה שנולדו עם וונוס בשור:
וונוס בשור מטיבה עם קולו של האדם,  רבים הזמרים והמוזיקאים שנולדו עם היבטי וונוס מבית 2 או בשור. אך ככלל תחת השפעת וונוס נולדים אומנים רבים ואנשי אסתטיקה, פילוסופים עם מסר ערכי-חברתי, סופרים, מעצבים.
ילידי וונוס בשור: ליאונרדו דה וינצ'י, צ'ארלי צ'פלין,מרלון ברנדו, סלוואדור דאלי, פלומה פיקסו, בונו, פול מקארתני, פרינס, פרגי, אריק קלפטון, דבי הארי, סינדי לאופר, בוי ג'ורג', סטיבן טיילר, סיד ווישז, ז'אק ברל, קריס בראון, אלניס מוריסט, בילי ג'ואל, רימסקי קורסקוף, ריצ'ארד ווגנר, ג'ולייט בינוש, דניאל דה לואיס, כריסטופר ווקן, דניס הופר, וורן בטי, הנסיכה דיאנה, הנסיך וויליאם, רנה דקארט, ז'אן פול סארטר, הנביא מוחמד, קרל מארקס, פול ורלין, ז'אן קוקטו, ג'ורג' לוקאס, סמואל בקט, מרק צוקרברג.
ילידי וונוס במאזניים: ג'ורג'יה אוקיף, פבלו פיקסו, וודי אלן, סטפן קינג, פרידריך הגל, קלוד לוי-שטראוס, גאיי ריצ'י, ז'אקלין ביסט, ג'יימס קמרון, ויויאן לי, וורן באפט, אוסקר ווילד, קרל לנגפלד, ברנרד הנרי-לוי, טים רובינס, הנסיך צ'ארלס, פרינס הארי, לואי ה-16 מלך צרפת, ביל קלינטון, שון קונרי, גרייס קלי, ביונסה נווולס, פרדי מרקורי, מייקל דגלאס, יו גראנט, ריטה האייורט, קלאודיה שיפר, איגור בוגדנוף, קולין פירת', אליסטייר קראולי, ריצ'ארד גיר, ריבר פניקס, מיקי רורק.

וונוס- מאהבה ועד כסף -חזרה לפרק א'.

אסטרו אהבה – זוגיות.

קוראי היקרים.
לצערי,  נושא האהבה באסטרולוגיה  במיוחד סובל מריבוי קלישאות ואמירות לא מדויקות ושטחיות.  אני מציעה לכל מי שנושא האסטרולוגיה יקר לליבו,  שידע ,  כי מפה אסטרולוגית היא בעלת עומק רב ומכילה פרמטרים של:  גנטיקה, תכונות מולדות ותהליכים נפשיים הנוצרים החל מתקופת העוברות ובמשך כל החיים וקיימת גם התפתחות במהלך החיים כתוצאה מאירועים ותהליכי התבגרות. . לכן,  מומלץ להימנע מניתוח מפה על פי היבט אחד או קריאת מפה,  על פי נושא אחד שמעניין אתכם ובכך תחסכו לעצמכם הרבה עגמת נפש.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                 14.10.2011

 שאלות תשובות:
1
. אביב
שאלה
היי פנינה רציתי לשאול?. האם ונוס בשור בבית 8 יש לו קשר לנכסים?? ומה משמעות של שור בבית 9?? האם זה יכולת להרחיב אופקים דרך מסעות בחו"ל?? תודה לך
תשובה:
שלום אביב לא ניתן לנתח היבט אחד של פלנטה בבית כלשהו מבלי לראות את ההקשר הכללי . קרי: חייבים לראות את כל ההיבטים היחסים ביניהם והמשמעות. מיקום של כוכב אחד בבית אחד לעולם לא יתן תמונה מלאה ועלול אפילו להטעות . בית 8 אינו עוסק רק ברכוש ובכסף הוא עוסק בסקס, בקיומיות ובהישרדות של האדם . וונוס בבית 8 עשויה להתקשר להרבה נושאים. ניתוח נושא כלכלי או כל נושא על פי פלנטה בבית משול לדיאגנוזה של רופא על בריאותך הכללית דרך איבר אחד בגופך.. בברכה פנינה
2. יעל
בית 8
היי פנינה. הנושא של האסטרלוגיה מעניין אותי מאד. במיוחד , כרגע בית 8: נולדתי ב 6/4/78 ב 15:30 בפ"ת. בהתחשב בעובדה שנולדתי בשעון קיץ אז צריך להתייחס לזה כ 14:30 אם אינני טועה. איך שלא יהיה…אני בת מזל טלה עם ירח ומרקורי בטלה וכל אלה: השמש, הירח ומרקורי נמצאים אצלי בבית 8. מה זה יכול להעיד לדעתך באופיו של האדם ו…האם זה מה שמסביר את העיסוק האובססיבי שלי במין? תודה, יעל
תשובה:
יעל שלום צר לי אני לא מנתחת מפות באופן שטחי כזה, עם כל הכבוד. עיסוק במין הוא מאפיין את כלל מזל טלה ומאחר ואני לא מכינה בפורום זה מפות לאנשים לא אוכל להגיב לשאלתך הישירה. בית 8 בכלל זהו בית שאדם לא מודע לו וקשור לאובססיביות בהרבה תחומים לא רק סקס!!!! לפעמים הסקס והעיסוק בו הוא בכלל תוצאה של בעיה נפשית עמוקה יותר שמשפיעה בתחומים נוספים. מכיוון שהנושא מאוד מסובך להסביר במקום כזה, אפילו לאנשים שעוסקים באסטרולוגיה. ובוודאי לאלה שיודעים מעט או מצטטים משהו שהם שמעו. אגב, זו הסיבה שנושא הבתים באסטרולוגיה הוא בין הרחבים והעמוקים ביותר בתחום הלימוד ולצערי הוא מורכב לרובם בגלל הצורך להעמיק בתחום הפסיכולוגיה. אך עדיין יש עוד מאות פרמטרים במפה שחייבים לקחת בחשבון בשעת ניתוח. בברכה פנינה
3. דוד
ונוס
את התשובה הזו חיפשתי תודה
תשובה:
בשמחה רבה!!!
4. דוד
ונוס
לפי מצב הונוס שלי אני צריך להיות בעל נכסים ואין לי שום אגורה בחשבון ונוס 27 בתולה צדק 20 שור וירח 20 גדי איפה הכסף?
תשובה:
היי דוד א. על פי תגובתך כנראה לא קראת את ההערה החשובה שלי, לא ל"הוציא" היבט מתוך המפה. כי ככה לא מנתחים. ב. על פי השילוב, נולדת ב-1952, ומי אמר שוונוס בבתולה -נחשב למיקום טוב? אם קראת בעבר על וונוס בבתולה ממה שהעליתי לפני כחודשיים היית למד שהוא נחשב למיקום בעייתי. כנ"ל לגבי ירח בגדי- נחשב למיקום מצומצם. ולכן אין להיבט הזה משמעות המתקשרת בהכרח לכסף. וזה בערך כמו לבדוק חס וחלילה מחלה בגוף על פי מצב היד או הרגל? ג. ולמרות כל הנאמר, במפת לידה יש דינמיקה, יש תקופות שמצבים משתפרים בגלל פרמטרים מסויימים אך מפה נבדקת על פי עשרות פרמטרים, לשלוף בשיטה שאתה שלפת, זה ביטוי מאוד חובבני, כי מישהו מקצועי לא היה מרשה לעצמו. ולכן גם הניתוח והמסקנה שלך לא בהכרח נכונים ועדיין אין לדעת מה צפוי בעתיד. בברכה פנינה

השאר תגובה