כוכב יופיטר[צדק] במזל דגים איך ישפיע עלינו ?

  כוכב יופיטר במזל דגים בין ה: 29.7.21-13.5.2021

צדק ישהה  במזל דגים חודשיים וחצי,  ויגיע רק  למעלה   ° 2.

 

 

יופיטר ומקורות הבנתו במיתולוגיה
יופיטר היה אל האלים במיתולוגיה הרומית וכונה גם יוביס. הוא היה האל החשוב והמכובד ביותר בפנתיאון האלים הרומי ובמיתולוגיה היוונית הוא כונה זאוס  או צדק אל הרעם והאור הוא היה הממונה על שמירת הסדר הציבורי וכן על השמים ועל החוק. זאוס -יופיטר היה בנם של האלים סטורנוס[סטורן] ואופס ואחיהם של יונו נפטון פלוטו וקרס. הוא נישא לאחותו יונו, מלכת האלים ויחד עמה הביא לעולם את אל המלחמה מרס ואופס ואחיהם של יונו נפטון פלוטו וקרס., יופיטר תואר כגבר בוגר, רב עוצמה ומעורר כבוד הרומאים סגדו ליופיטר בעיקר כיופיטר אופטימוס מקסימוס (יופיטר הטוב והגדול ביותר) . בדומה לשמות אלים אחרים מן המיתולוגיה הרומית, יופיטר מונצח בשם כוכב הלכת החמישי במרחקו מן השמש, הוא כוכב הלכת יופיטר, הקרוי בעברית צדק. צדק הוא כוכב הלכת השני בבהירותו בשמי הלילה (אחרי נוגה), לכן קל להבין מדוע בחרו הרומאים להעניק לו את שמם של אלם הבכיר והחזק ביותר.

 

זאוס-יופיטר הפסל: Credit: Marcus Cyron

 

יופיטר כפלנטה והשפעותיה:
יופיטר הוא הכוכב הלכת הגדול ביותר וגם בעל עוצמה המגנטית הגדולה ביותר בין כל כוכבי הלכת ולכן השפעתו על האירועים בעולם גדולה ועצומה. השפעה על האנושות במובן הפיזי, רגשי, מנטאלי ועל אירועים לטוב ולרע.

מיהו יופיטר ואיך הוא משפיע עליך?
יופיטר הוא שליטו הטבעי של מזל קשת ובמידה מסוימת[באסכולה הישנה יותר] גם של מזל דגים. יופיטר בבואו לכל מזל, בגלל גודלו והמגנטיות הרבה שלו [מלבד אוראנוס אולי הוא העוצמתי ביותר] נוטה להרחיב ולהעצים את תכונות המזל אליו הוא מגיע. לכל מקום שהוא מגיע או נוגע[היבטים וכוכבים]  הוא גורם בעצם נוכחותו המגנטית להרחבת התכונות וההשפעות. במידה והוא פוגש במזל שם שוהות פלנטות אחרות,  הוא "מנהל דיאלוג"  גשלכאורה הוא מעצים את ההיבט ואת ההשפעה שיש על אותה פלנטה  או על היחסים עם בין הפלנטות. מבחינה גורלית, הוא משתתף בכל האירועים הגורליים אשר בחיינו,  מטוב ועד רע. עד לא מכבר באסטרולוגיה היותר עתיקה ופשטנית נטו לייחס ליופיטר השפעות מטיבות בלבד וכינו אותו  "המטיב הגדול" או "כוכב המזל", אך ככל שההבנה המחקרים הופכים להיות תבוניים יותר מתברר שעצומה השפעתו על הפן האוטו- סוגסטיבי[שכנוע עצמי]. 

אסטרולוגים ואנשים רבים נטו להיכנס לאופוריה ולצפות שבבואו של יופיטר למזל בו נולדו  הוא יביא את המג'יק, עושר, אושר, הצלחה ופרסום על עיקרון הכוכב של המזל הגדול.  בעבר נטו להתעלם מהעובדה שיופיטר בגלל גודלו והמגנטיות הרבה שלו, כשהוא נתקל בהיבט בעייתי[יחסי כוכבים או בית עם קושי] הוא ירחיב גם את הקושי, את הבעיה  ללא כל היסוס ולא " יספק את הסחורה שהכל טוב עם בואו של יופיטר" . אכן, כוכב יופיטר, פעמים רבות מדי הוא "מלא הבטחות" אך גודלן כגודל האכזבות: ברם, ולצערנו,  גודל האכזבות כגודל ההבטחות.  יופיטר אכן מסמל את ההזדמנות, את ההתחלות אבל, ככל שהשנים חולפות, כולם לומדים להפנים את משמעותו העמוקה יותר ומשתחררים מהפרדיגמות הישנות והשטחיות שיופיטר בתפקידו נועד רק להטיב,  ובהחלט המדייקים מטמיעים את אופיו המורכב והאמתי.  יופיטר מגיע לביקור בכל מזל בממוצע אחת ל-12 שנה והוא מרחיב שם את השפעתו, יופיטר אחראי על הגודל ועל העוצמה, במובן התפשטות-[ expansion `] יופיטר עצום באנרגיית הסחף שלו[מהיר ומגנטי מאוד] הוא יוצר ומסמל התחלות והזדמנויות להתחלות. ההתחלות שלו מתאפיינות  בהתחדשות, בנושאי לימודים,  מפגשים רומנטיים, פרק ב' ביחסים, אופקים מקצועיים חדשים,  נסיעות לחו"ל ולעיתים הגירה לתקופה, התחלות בעיסוק אמוני-רוחני, התחלות של פרויקטים.  כמו כן הוא עשוי לגרום לקידום או עבודה חדשה ולעיתים גם מעבר לבית/סביבה חדשים.  תחת היבטים בעייתיים בבית לשם הוא מגיע לביקור,  הוא יוצר העצמת הקושי, הגדלת הבעיה, הרחבת החובות, והעצמת כל היבט שהוא פוגש. הפעם יופיטר מגיע לביקור במזל דגים.

 

 

יופיטר ישפיע על בני מזל דגים –תאומים-בתולה- קשת[הקבוצה המשתנה]  שנולדו בימים הראשונים של המזל- ילידי מזל דגים שנולדו בין ה:23.2-19.2 ילידי מזל תאומים שנולדו בין ה:  25.5-21.5, ילידי מזל בתולה שנולדו בין ה: 27-23.8, וילידי מזל קשת שנולדו בין ה: 27-23.11. ישפיע על ילידי אופק דגים, תאומים, בתולה וקשת.  ולבני מזל דגים שיש נוכחות של פלנטות  במעלות הראשונות של המזל.

 

צדק במזל דגים – יעצים את מהות תכונות המזל ויחפש איך לגדול מהחולשות, איך להפכן למנוף לצמיחה נפשית/רוחנית . זו תקופה מצוינת לגדול פנימה והחוצה.

 

כשצדק[יופיטר]  מגיע למזל דגים- בית 12: 

ברם, כניסת יופיטר למזל דגים היא בעצם כניסה למהות בית 12- הבית של התת מודע העולמי, העולם של החולשות אנושיות, נוגע ביכולת לאמפטיה, ברגשות החסד, בהצפת הרחמים, היכולת לראות את האנשים השקופים, להתבונן בסבל האנושי ולפתח דרכים נוספות של ריפוי החולי, הסבל והתחלואים, אשמה, חרטה וייסורי מצפון. .  יופיטר בסחף[אנרגיות מגנטיות] הגדול שהוא מייצר כשהוא נכנס למזל מופנם כמו דגים  נוגע ברבדים היותר פנימיים,  העוסקים ברגשות/דחפים/כאבים/חוליים/תסכולים/  עמוקים יותר. דרך פעילותו במזל עמוק זה,  תהיה תרפויטית ותבוא לידי ביטוי בשאיבה החוצה את החוויות, תחושות, כאבים מתוך הזרמים התת קרקעיים והרבדים העמוקים של הנפש.  חשיפה וגילוי התחושות,  מייצר התמודדות וצמיחה עם הדחקות והכחשות של שנים. תהליך של אותנטיזציה[אותנטיות]  כ"עצמי אמתי" לעומת חוסר אותנטיות המכונה "עצמי כוזב". ניכור האדם מה "עצמי האמתי" שלו מהווה את אחד המקורות לנוירוזה (חוסר איזון נפשי), צדק מעצים את הביטחון העצמי להתמודד עם בעיה של ה'אני הכוזב' שאנשים כה רבים סובלים ממנה,  כשהם חיים פנטזיה של האדם האידילי כדי להגשים גם עבור אחרים את החלום של האדם "המושלם". 

הפסיכולוג והפסיכואנליטיקאי אריך פרום כתב בספרו "מנוס מחופש"(Escape from Freedom) על האותנטיות, ובעיקר על התנאים להיווצרותה של חוסר אותנטיות כחלק ממנגנון הגנה המשמש את האדם להתמודד עם החופש שניתן לו לבחור ולברוא את עולמו. לדעת פרום, הפרט נוטה לברוח מאחריות עצמית מפני העולם החיצוני שמאיים עליו, לפיכך נוצר קונפליקט בין דרישות החברה, לבין צורכי הפרט לצמיחה ולאושר. ה"מנוס מחופש" כולל נטייה להידמות לסובבים אותו באופן שבו הוא חי את חייו, כולל רצונותיו, רגשותיו ומחשבותיו (פרום מכנה זאת במושג: "קונפורמיות של אוטומט"). לפי פרום מדובר במצב מסוכן, משום שלמעשה הפרט סבור כי מדובר ברצונות, רגשות ומחשבות שלו עצמו, אך למעשה מדובר בהתאמה של הפרט לציפיות החברתיות ומטמיע את שאיפותיה, מחשבותיו, רצונותיה ורגשותיה.

דונלד ויניקוט,[הכל מתחיל בבית הנפלא שלו- בן מזל טלה עם ונוס ולילית צמודים במזל דגים, מה שמאפשר לו שיקוף עמוק של היצרים וההדחקות הלא נוחות]  פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי שפעל בשנות ה-60, שהשתייך לזרם "יחסי האובייקט" בפסיכואנליזה, כתב במאמרו "עצמי אמתי, עצמי כוזב" על האותנטיות. ויניקוט טען כי חוסר אותנטיות, או כפי שהוא כינה זאת: "עצמי כוזב", הוא חזות מזויפת, שהאדם נאלץ לארגן לעצמו, כדי להתמודד עם העולם ולהתאים את צרכיו לאלו של מטפליו. במילים אחרות, תפקידו של העצמי הכוזב הוא להסתיר את העצמי האמיתי ולהגן עליו מפני ניצול באמצעות הענות לדרישות הסביבה. האדם מסוגל ללבוש עצמי כוזב, הגורם נחת לסביבה, בשעה שהוא עצמו מרגיש איום. לדברי וויניקוט, כאשר מנצלים את העצמי הכוזב ומתייחסים אליו כאל אמיתי, גדלה באדם תחושת ייאוש וחוסר ערך.

פאסיב אגרסיב- ככל שהאני כוזב יותר, אפשר לצפות  להתנהגות פאסיב אגרסיב  שהיא למעשה התנהגות שאינה מבטאת כעס באופן ישיר,  אלא בצורה עקיפה. הכעס עשוי לבוא לידי ביטוי בשתיקה, סירוב, עקשנות על דבר מה, התנגדות וסירוב לקבלת סמכות תחת אותו אדם שאליו מופנה הכעס. דחיינות, שקרים, האשמת האחרים ועוד. 

כשצדק היה בדגים בשנת 1998 התפתחה אסכולה הנקראת פסיכולוגיה חיובית [1998 חודש פברואר עד פברואר 1999,יופיטר בדגים] הופעתה של הפסיכולוגיה החיובית כתחום חדש בפסיכולוגיה מיוחסת לשנת 1998, כאשר מרטין סליגמן בחר בה כנושא מרכזי בתקופת כהונתו בנשיאות האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה. בעקבות התפתחות המחקר, תאוריות העוסקות באושר ובשגשוג אנושי, שפותחו על ידי פסיכולוגים הומניסטים, כמו מאסלו, קארל רוג'רס ואריך פרום, אוששו על ידי מחקרים אמפיריים – למשל בתחום תאוריית ההגדרה העצמית. בישראל התחיל ז'אנר טיפולי דרך חלומות,  עם ביסוס של פרשנויות של אריך פרום. שיטות הבנת הנפש על פי חלומות עם אסכולות  של מפרויד ודרך עולם הסמלים של תלמידו של פרויד,  קארל יונג[שעסק באסטרולוגיה בעיקר ב:12 הארכיטיפוסים על פי 12 הבתים]  ועוד רבים. התפתחה גם הכתיבה התרפויטית האסוציאטיבית או ביבליותרפיה. , בישראל,  יותר מאשר בארצות אחרות בעולם, הייתה בסוף שנות ה: 90 התפתחות של טיפול דרך קלפים פסיכולוגים/מיסטיים וכמובן כניסה עמוקה יותר להבנת העולם של התת מודע דרך האסטרולוגיה.

צדק הוא כוכב אש, מוחצן, אנרגטי ומתפשט , כשהוא מגיע למזל דגים מזל מים מדובר במפגש של שני יסודות בלתי הרמוניים. אך עדיין  עוצמתו של יופיטר תרחיב את התכונות המימיות של דגים, תציף תכונות, ביטויים.  תעלה מהמעמקים הנפשיים זכרונות הדחקות, רגשות עמוקים  תציף את ה'אני הכוזב', ואת ההכחשות. רבים בתקופה כזאת יעסקו בצד הנפשי ובכאב שעלול להגיח מהמעמקים, כמו טראומות, ורגשות אשם, תחושת קורבנות, רחמים עצמיים  המאפיינים כל כך את מזל דגים וצדק עשוי לדרוש את "האמת".

כשצדק ביקר במזל דגים בשנת 2010 ברמת הפרט היתה שנה עם "מבול" של אנשים שהלכו לטיפולים שעסקו יותר במשמעות של הדברים ובחיפוש העצמי.  בשנת 2010 [כשצדק היה לאחרונה במזל דגים] חוקקו בישראל חוקים בתחום הפסיכולוגיה שהניחו גבולות לטיפול באנשים עם הפרעות ביולוגיות  " לא ייתן פסיכולוג טיפול פסיכותרפויטי אלא אם הוא פסיכולוג קליני, ולא ייתן פסיכולוג קליני טיפול כאמור למי שיש לסבלו רקע אורגני או חשד ברקע אורגני, אלא לאחר שרופא בדק אותו בסמוך לתחילת הטיפול וקבע את הטיפול הרפואי הדרוש לו."

 יופיטר במזל דגים מעצים אצל היוצרים את היכולת ליצור- כשיופיטר מגיע למזל דגים הוא מרחיב את תכונת נפטון שליטת המוזה וההשראה . שהותו של יופיטר במעלות   °  0 – °  2  מצמיד אותו לאורך כל התקופה לכוכב השבת פומלהוט האחראי למוזה, השראה, אמנות, מיסטיקה, רוחניות

כשצדק מגיע לבית 12 המושפע מנפטון שליט בית 12 :

כשכוכב נפטון נמצא בהיבטים בעייתיים הוא "מפיק" תרמיות,  פייק,  העמדת פנים,  התחזות,  שקרים.  הדבר נובע מהצורך האנושי לחיות פנטזיות ולעיתים קרובות להאמין לשקרים העצמיים. "האני הכוזב" הופך לדמות המשוכנעת שהיא כל יכולה ופה מדובר בחזות כוזבת שתשכנע/תשקר/תרמה את סביבתה על פי הצרכים והמטרות האישיות,   אך ללא ספק,  מדובר בחולי. אך גם כשמתבוננים ברשתות החברתיות העמוסות בשקרים שלעיתים קרובות מתפתחים מספין [סחריר].  ספין במהותו אינו שקר, אלא שימוש מניפולטיבי בעובדות הקיימות או פרשנות "יצירתית" להן, כשמטרתו מיועדת בדרך כלל לשרת כהסחת דעת של אמצעי התקשורת. כשאנשים מאמינים בספינים ותורמים את חלקם היחסי לספין גם בהפצתו זה עלול להפוך לתרמית. נפטוניות שלישי תגרום לאדם לזהות את חולשות הזולת בקלות ולנצלן לטובתו האישית.

כשצדק נכנס לבית 12 הוא מרחיב את התכונות הנפטוניות הטובות,  אך גם הבעייתיות. אין ספק שטמונה סכנה בעלייה של כמות העוקצים והמניפולציות הפוליטיות שישתמשו בהן דמויות פוליטיות אינטרסנטיות. אך גם מעשי מרמה וגניבת דעת, כסף עלול להעצים את תחושת חוסר האמון לנוכח כמות העוקצים והניצול של החלש והתמים ולהגדיל את תחושת הקורבנות. 

 בית 12 צדק [יופיטר] עם כניסתו הוא  נוגע במרקמים נפשיים עדינים.  צדק מציף את האנרגיות שלו העצומות וזה אומר שזו תקופה שיש הצפה של התחושות רגשות ולעיתים בלבול רב,  עד שמתאפשר להבין מה באמת קורה במעמקי הרגשות. אך בלי ספק תקופה מצוינת למי שסוחב בעיות לא פתורות,  או מרגיש צורך להתמודד עם הקשיים, כמו ההפרעות כמו שינה, חלומות,  התמכרויות מכל הסוגים במיוחד משיכה לסמים שמכהים את הכאבים הרגשיים. אך בכלל,  אסקפיזם מכל סוג

 

כוכב צדק  ב:14.5.21 הגיע למזל דגים  ויישאר בצמידות לכוכב השבת פומלהוט עד ה: 29.7.21 היות והוא נע בין אפס מעלות ל:2 מעלות

צדק כבר עם כניסתו למזל דגים  נצמד לכוכב השבת Fomalhautכוכב השבת הנשלט ע"י ונוס ונפטון הוא מעניק תעצומות נפש גבוהות, יכולת מטפיזית והשפעה רבה על אנשים, גאונות מחשבתית, מוזיקה,  ציור,  וכישרון אינטואיטיבי גבוה עם כל הקסם של ונוס. אצל רבים יש נטייה לרוחניות יותר מאשר לגשמיות. רבים מהמושפעים  מפומלהוט ניחנו בכישרונות בתחומי האומנות ציור מוזיקה וכתיבה בעלי נטייה לפציפיסטיות מעל לכל ופרסום רב גם אחרי מות האדם. מהידועים עם צמידות לפומלהוט הם: ישו, תומאס אדיסון, ג'ורג' וושינגטון, ויקטור הוגו, מישל אובמה,  יוהאן סבסטיאן באך, ג'ורג' האריסון, קורט קוביין, ג'ון טרבולטה, ג'סטין ביבר, בניסיו דל טורו, דקוטה פנינג, רובין רייט, דרו ברימור.

כך נראה כוכב השבת פומלהוט במצלמות- עין גדולה. 

פומלהוט אַל-חוּת" (فم الحوت-] כוכב השבת Fum al Hut -לוע הדג או לוע הלוויתן.

 האגדה מספרת על ארבעת המלכים של פרס, ארבעת פרשי האפוקליפסה, או המייצגים של ארבעת המלאכים[ארבעת כוכבי השבת] :אנטארס, אלדברן (ALDEBARAN) – נמצא ב 9 מעלות '47 תאומים], רגולוס ופומלהוט.
כל ארבעת המלכים הם בעלי אפשרות לכבוד רב, פרסום, הצלחה, ועושר, אך באותה המידה ארבעת המלכים עלולים לאבד את הכתר ואת כל מה שהרוויחו בחייהם הכל בגלל חטא היוהרה שנובע מאגו גדול, אך גם מתוך הרס עצמי  או התמכרויות. בעלי מפות עם פלנטות או נקודות מרכזיות [אופק, מרכז השמים, שמש ירח או פלנטות]  ודומיננטיות במפה המשיקות לארבעת המקומות[למיקום אחד ואף יותר]  ייהנו מהצלחות מעצמאות ומוניטין.
פומלהוט מיוצג על ידי המלאך גבריאל, הצופה אל הדרום. נמצא ליד הפה של הדג הדרומי.  פומלהוט כוכב שבת המטיב. בהשפעת ונוס מרקורי.   באסטרולוגיה המודרנית,  נוטים להתייחס לפומלהוט  כמו אל נפטון  (או מעבר לאנושיות, או הכי אנושי מתמכר שיש) הוא מעניק תעצומות נפש גבוהות, יכולת מטפיזית והשפעה רבה על אנשים, גאונות מחשבתית, מוזיקה,  ציור,  וכישרון אינטואיטיבי גבוה עם כל הקסם של ונוס. אצל רבים יש נטייה לרוחניות יותר מאשר לגשמיות. רבים מושפעי פומלהוט ניחנו בכישרונות בתחומי האומנות והכתיבה ונטייה לפציפיסטיות מעל לכל ופרסום רב גם אחרי מות האדם. מהידועים עם צמידות לפומלהוט הם: ישו, תומאס אדיסון, ג'ורג' וושינגטון, ויקטור הוגו, מישל אובמה,  יוהאן סבסטיאן באך, ג'ורג' האריסון, קורט קוביין, ג'ון טרבולטה, ג'סטין ביבר, בניסיו דל טורו, דקוטה פנינג, רובין רייט, דרו ברימור.

כשפומלהוט נפגש עם כוכב צדק[יופיטר] הוא מעורר- סימפטיה, נדבנות, כבוד במקומות דתיים, התחברויות סודיות, הרבה מסעות ומרחיב את ההזדמנות לבטא את הכישרונות האמנותיים. 

 

צדק והיבטיו  מכניסתו 13.5 ועד  ה: 29.7 והשפעותיו על 12 המזלות: 

מזל טלה– צדק בדגים  ישהה בבית ה: 12 שלכם-  ויעסוק בנושאי תת מודע, נפש.  צדק יחדש את מסע הנפש שלכם, עיסוק בחשבונות נפש וצורך להבין את הרגישויות שלכם באופן עמוק יותר והתבוננות אמתית יותר פנימה עם כל ההשלכות.

מזל שור– צדק בדגים ישהה בבית 11 שלכם-  הבית החברתי והעוסק בנושאי תדמית, נושאים חברתיים ציבוריות חדשה,  ועיסוק רב בתדמית איך אתם מצטיירים בעיני הציבור ותפקיד התדמית בחייכם בשנה זו

מזל תאומים– צדק בבית הקריירה בית 10שלכם – הבי  העוסק בקריירה,  כך שתעברו שינויים והתחדשות בתפקיד ובעשייה ואף עבודה חדשה,  מקום ובהתפתחות האישית בעבודה. הזדמנויות לצמוח ולגדול .

מזל סרטן– צדק במזל דגים ישהה בבית 9 שלכם – בבית חו"ל/לימודים/משפטים- צדק ירחיב את הנושאים העוסקים בלימודים, נסיעות ונושאי משפט -צדק יחדש כיוונים, הזדמנויות לצמיחה בתחומים חדשים, ניהול שיהיו משמעותיים השנה. 

מזל אריה– צדק בדגים ישפיע על בית 8 שלכם –  הבית הכלכלי שלכם, יעסוק בנושאים של שותפויות, התחדשות פיננסית ורעיונות כלכליים חדשים, נושאים כלכליים לטווח ארוך מכירות, השקעות .נושאי חובות ומחויבויות כספיות

מזל בתולה- צדק במזל דגים ישפיע על בית 7 שלכם  -הבית העוסק בנישואין, שותפויות וזוגיות שלכם- צדק עשוי לחדש את נושא היחסים ולהרחיב את הנושא ויגרום לכם להיות עסוקים בהתפתחות של אחד הנושאים התחדשות ביחסים ושותפויות

מזל מאזנים -צדק במזל דגים ישפיע על בית 6 שלכם – בית העבודה/בריאות  והתפקוד שלכם, צדק ירחיב את העיסוקים שלכם ותתחדשו בכיוונים חדשים , אך גם את הרגישות הבריאותית שלכם, תמצאו את עצמכם עסוקים מאוד במגוון גדול של תפקודים.

מזל עקרב – צדק  במזל דגים ישפיע על בית 5 שלכם  – הבית העוסק בילדים, יצירתיות ואהבה,  יתאים להתחלות חדשות בתחומי האהבה, הרחבת משפחה ולידה אך גם התחום היצירתי לעוסק בכך התחלות חדשות 

מזל קשת – צדק במזל דגים ישפיע על בית 4 שלכם  -הבית העוסק בבית ומשפחה צדק ישפיע על התחדשות כמו מעבר בית, שיפוץ התרחבות משפחתית ונושאים העוסקים בצורת חיים חדשה , 

מזל גדי- צדק במזל דגים ישפיע על בית 3 שלכם  -בית התקשורת שלכם העוסק בהתחדשות תקשורתית, לימודים מקצועיים חדשים ניידות גבוהה, מפגשים חדשים ונגיעה בנושאים ורעיונות חדשים. 

מזל דלי– צדק במזל דגים ישפיע על בית 2 שלכם  -הבית הכספים שלכם צדק עשוי להרחיב הזדמנויות רווח , העלאה בשכר והזדמנויות לצמיחה דרך נושאים כלכליים חדשים. 

 

 

השפעת צדק על חודש מאי-יוני ואירועיו  : 

 

כוכב צדק  ב:14.5.21 הגיע למזל דגים  ויישאר בצמידות לכוכב השבת פומלהוט עד ה: 29.7.21 היות והוא נע בין אפס מעלות ל:2 מעלות. 

23-14.5 צדק ב-0 מעלות במזל דגים  בהיבט מרובע לשמש בסוף שור/תחילת תאומים  – מצביע על יהירות, עודף בטחון עצמי העלול  לגרום  לאסונות "מפוארים". האנשים השקופים תחת היבט זה סובלים יותר, אנשים נוטים להבטיח ולא לקיים. הציפיות גדולות מאוד אך כך גודל האכזבות. צניעות חשובה מאוד בימים אלה.  ההיבריס- במובנו המודרני הוא רגש של גאווה וגבהות־לב מוגזמים, הגוררים בעקבותיהם עונש ותבוסה. ביוון העתיקה היה מובנו של המושג שונה מעט, והתייחס לפגיעה בוטה בזכויות הזולת, אשר מביאה להשפלתו

ב: 26.5 בשעה 14.18 צפוי ליקוי ירח מלא 

ליקוי ירח מלא ב: מ26.5.21 בשעה 14:18 כשיופיטר בדגים[בית 5]  יהיה מעורב [הוא מהווה את הקדקוד של הטי סקוור]  בליקוי – הוא מייצר היבט מרובע אחד לירח בקשת[בית 3]  והיבט מרובע לשמש בתאומים [בבית 9 ] – ליקוי הירח בקשת המזל העוסק בלימודים[גם בבית 3] במקומות רחוקים ובמשפטים נושאי חוק ומשפט מול תאומים העוסק בצעירים, תלמידים בבית 9 של סטודנטים. אך גם בפרלמנט , חקיקות, חוקים. צדק בבית 5 בדגים – ליקוי שיחשוף שערוריות שקרים, אך גם מסוכן מבחינת חיי אדם, אירועי מזג אוויר המסכנים אנשים, אךגם  מגה תאונה שעלולה לפגוע בחיי אנשים רבים. 

ליקוי הירח  במעלה 5 במזל קשת צמוד לכוכב השבת Hyades [מושפע מהכוכבים שבתי ומרקורי ונחשב לכוכב שבת חסר מזל]  העוסק בשערוריות וגילויים  והתוצאה עלולה לגרום לאיבוד הכבוד דרך משפט, חוק, ונפילה של אדם ממעמדו. 

השמש מול הליקוי ב:5 מעלות בתאומים צמודה לכוכב השבת Merfik [המושפע מהכוכבים  שבתאי וונוסמצביע על אירועים שנגרמו מהנטייה לעיוורון, תמימת, חולשת אישיות ונטייה לשקרים עצמיים. 

במפת הליקוי: כוכב ונוס ומרקורי במזל תאומים[בית 9-משפט, ועדת חקירה]  בהיבט מרובע לנפטון [בית 6 תפקוד לקוי, אובדן חיי אדם] הליקוי מכיל היבטים של הסתבכות משפטית,  אולי מתקשרות לגילוי מעשי מרמה והונאה, אובדן חיי אדם אסונות הנגרמים ממעשי הונאה, תפקוד לקוי, זלזול בחיי אדם. 

במפת הליקוי: כוכב מאדים במזל סרטן [בית 10 אירועים אלימים] מול פלוטו בגדי[בית 4] אירועים בימים סביב הליקוי ב: 26.5 ועד השלמת ההיבט של מולות[180 מעלות] מול פלוטו ב: 6-6.21 – עלולים להציף מעשי אלימות וסכנות של עוינות, פיגועים וחיי אדם בסכנה.   

 

5.6-3.6  צדק בדגים בהיבט הרמוני לכוכב ונוס בסרטן  – היבט מוצלח לנושאים רגשיים, רומנטיים, מטיב עם נושא ילדים הרחבת משפחה וחגיגות המתקשרות לילדים, נכדים. מטיב עם אנשים יוצרים ומעצבים[ארכיטקטורה ומוזיקה] 

16.6-13.6 צדק דגים בהיבט של 150 מעלות למאדים במזל אריה – במפת המדינה מאדים נצמד לירח במזל אריה ויחד יוצרים היבט של 150 המסמל משבר שמוביל לשינויים בממשלה, במרכיבים של האנשים הכל תחת אווירת משבר. 

 צדק בנסיגה: 

20.6 – נסיגת צדק – צדק מתחיל נסיגה עד ה: 29.7 וחוזר למזל דלי. נסיגת צדק היא נסיגה מחלישה את הקצב וההתלהבות.  כי כשצדק בישורת הוא שועט במלוא הקיטור וההתלהבות ליצור חדש, אחר גדול ורחב יותר, הנסיגה מאטה בבת אחת את הקצב והמהירות ויופיטר משפיע בנסיגה על הצורך להתכנס ולהבין מה קרה ואולי לעצור תהליכים עד הישורת הבאה ולטפל בהם טיפול רוחב ועומק. נסיגתו תימשך עד ה: 18.10.2021 והוא יחזור למעלה 22 ° 22 במל דלי. המושפעים העיקריים של נסיגת צדק בדגים: ילידי ה:5 ימים הראשונים של מזל דגים, מזל תאומים, מזל קשת ומזל בתולה[כמובן בעלי האופק של מזלות אלה] אין מה להיבהל מלבד להוריד הילוך ולחשב מסלול מחדש. נסיגתו תימשך עד ה: 18.10.2021 והוא יחזור למעלה 22  °  22 במל דלי. ההתלהבות שמלווה את צדק בכניסתו למזל ברגע הנסיגה יש תחושת כיבוי האש,  כיבוי הניצוץ וההתלהבות- אך לעיתים הרעיונות של צדק חשובים לעבור תהליך עיבוד הנתונים מחדש ולהטמיע את הקשיים שהתגלו בזמן הישורת שלו ולהסתער על המטרה מחדש באופן מושכל ונבון יותר. 

 יופיטר לאחר 12 שנה שוב במזל דגים [ישהה עד סוף יולי] ישפיע על ילידי ה-5 ימים הראשונים של מזל דגים[אך גם על כל קבוצת המזלות המשתנים : ילידי תחילת מזל בתולה,  ילידי תחילת מזל תאומים, ושל ילידי תחילת מזל קשת. ] ויופיטר יגיע לשיאו ב:20.6  ל: ° 2  במזל דגים ומשם הוא מתחיל נסיגה  עד 29.7.21  והוא ישוב למזל דלי ויחזור  ישוב לביקור ארוך יותר במזל דגים ב: 29.12.21  – כשצדק[יופיטר]  מגיע למזל הוא יוצר צורך בהתחדשות ואכן צפויות התחלות חדשות בתחומים רבים. לכל מי שיושפע מצדק. עם סיום ביקורו הקצר ביולי, הוא ישוב בדצמבר וישהה במזל דגים עד חודש מאי 2022. למושפעים מצדק בדגים [ מזלות דגים, בתולה, תאומים וקשת] הוא יסמל עבורכם התחדשות, התחלות של תפקיד,  לימודים, יחסים. צדק במזל דגים  יוצר צורך בהתחדשות ואכן צפויות התחלות חדשות בתחומים רבים.

בהשפעתו הכללית על האנושות,  הוא מכנס את האנרגיה האדירה שלו פנימה ופותח דלתות לתוך הנפש, בחיפוש ההבנה העמוקה, לרגשות, ליצירתיות ולהקשבה גדולה יותר לאינטואיציה,  אך גם לחסד ולחמלה אנושית לנפגעים. במיקום זה בעיות מיעוטים ואנשים שקופים מקבלות תשומת לב גדולה יותר,  ביקור של כשלושה חודשים שעשויים לתת איזה סוג של אתנחתא ואסקפיזם.

29.7 יופיטר [צדק] חוזר במזל דגים עד ה: 28.12.2021. 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ  18.5.2021

2הערות

 1. שרה אנגל

  והיכן צדק במזל דגים כשהוא בבית ראשון? אצלי האופק הוא במזל דגים אבל משום מה כתבת על דגים רק כשהוא בבית 12 ולא בבית ראשון.. חבל.

  • פנינה כץ

   שרה אנגל
   אם האופק דגים אז צדק בבית ראשון. מכיוון שהוא זז רק 2 מעלות הוא לא יעשה סיבוב סביב של 12 הבתים, רק מינואר 2022, ובדצמבר תעלה כתבה על צדק במזל דגים בכל הבתים. כפי שהיה עם צדק בדלי שנה שעברה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה