יופיטר במזל שור בשנת 2024-2023 איך ישפיע עלינו ועל כל המזלות.

יופיטר במזל שור

16.5.2023 – 26.5.2024

 

יופיטר עובר למזל שור ב:16.5.23 בשעה 23:50 שעון ישראל.

 

ילידי יופיטר במזל שור בין השנים 2024-1952- 

1953-1952 יופיטר הגיע למזל שור ב: 29.4.1952  מתחיל נסיגה 9.9.1952הנסיגה מסתיימת ב: 5.1.1953  מתיישר עד 9.5.1953

1965-1964- יופיטר הגיע לשור 12.4.1964  נסיגת יופיטר-  14.9.1964 עד 10.1.1965 יופיטר מסיים בשור- 22.4.1965

1976- יופיטר הגיע לשור 26.3.1976 עד 23.8.1976

1989-1988-יופיטר הגיע למזל שור בשנת 8.3.1988 עד 22.7.1988  ב: 1.12.1988 יופיטר חוזר למזל שור עד 11.3.1989

2000-1999-יופיטר ב: 29.6.1999 הגיע למזל שור התחילה נסיגה ב: 25.8.1999 סיים נסיגה ב: 12.12.99 במזל טלה. חזר למזל שור ב: 24.3.2000 סיים מהלכו במזל שור- 30.6.2000

2012-2011- יופיטר היה בשור בין 5.6.2011 נסוג  30.8.2011 עד 26.12.2011 התיישר ב: 26.12.2011 סיים מהלכו במזל שור 12.6.2012

 

 

יופיטר ומקורות הבנתו במיתולוגיה
יופיטר היה אל האלים במיתולוגיה הרומית וכונה גם יוביס. הוא היה האל החשוב והמכובד ביותר בפנתיאון האלים הרומי ובמיתולוגיה היוונית הוא כונה זאוס  או צדק אל הרעם והאור הוא היה הממונה על שמירת הסדר הציבורי וכן על השמים ועל החוק. זאוס -יופיטר היה בנם של האלים סטורנוס[סטורן] ואופס ואחיהם של יונו נפטון פלוטו וקרס. הוא נישא לאחותו יונו, מלכת האלים ויחד עמה הביא לעולם את אל המלחמה מרס ואופס ואחיהם של יונו נפטון פלוטו וקרס., יופיטר תואר כגבר בוגר, רב עוצמה ומעורר כבוד הרומאים סגדו ליופיטר בעיקר כיופיטר אופטימוס מקסימוס (יופיטר הטוב והגדול ביותר) . בדומה לשמות אלים אחרים מן המיתולוגיה הרומית, יופיטר מונצח בשם כוכב הלכת החמישי במרחקו מן השמש, הוא כוכב הלכת יופיטר, הקרוי בעברית צדק. צדק הוא כוכב הלכת השני בבהירותו בשמי הלילה (אחרי נוגה), לכן קל להבין מדוע בחרו הרומאים להעניק לו את שמם של אלם הבכיר והחזק ביותר.

מיהו יופיטר ואיך הוא משפיע עליך? אסטרולוגית- פסיכולוגית: חשוב לו להכריז שהוא הכי גדול,  בין אם הוא מכה בטוב או מכה ברע. 
יופיטר הוא שליטו הטבעי של מזל קשת ובמידה מסוימת[באסכולה הישנה יותר] גם של מזל דגים. יופיטר בבואו לכל מזל, בגלל גודלו והמגנטיות הרבה שלו [מלבד אוראנוס אולי הוא העוצמתי ביותר] נוטה להרחיב ולהעצים את תכונות המזל אליו הוא מגיע. לכל מקום שהוא מגיע או נוגע[היבטים וכוכבים]  הוא גורם בעצם נוכחותו המגנטית להרחבת התכונות וההשפעות. כשהוא פוגש במזל שם שוהות פלנטות אחרות,  הוא "מנהל דיאלוג"  לכאורה הוא מעצים את ההיבט ואת ההשפעה שיש על אותה פלנטה  או על היחסים עם בין הפלנטות. מבחינה גורלית, הוא משתתף בכל האירועים הגורליים אשר בחיינו,  מטוב ועד רע. עד לא מכבר באסטרולוגיה היותר עתיקה ופשטנית,  נטו לייחס ליופיטר השפעות מטיבות בלבד וכינו אותו  "המטיב הגדול" או "כוכב המזל", אך ככל שההבנה שהמחקרים בוחנים את השפעות יופיטר, מתבררת כי השפעתו עצומה על הפן האוטו- סוגסטיבי[שכנוע עצמי].  אסטרולוגים ואנשים רבים נטו להיכנס לאופוריה ולצפות שבבואו של יופיטר למזל בו נולדו  הוא יביא את המג'יק, עושר, אושר, הצלחה ופרסום על עיקרון הכוכב של המזל הגדול.  בעבר נטו להתעלם מהעובדה שיופיטר בגלל גודלו והמגנטיות הרבה שלו, כשהוא נתקל בהיבט בעייתי[יחסי כוכבים או בית עם קושי] הוא ירחיב גם את הקושי, את הבעיה  ללא כל היסוס ולא " יספק את הסחורה שהכל טוב עם בואו של יופיטר" . אכן, כוכב יופיטר, פעמים רבות מדי הוא "מלא הבטחות" ולצערנו,  גודל האכזבות עלול להיות כגודל ההבטחות.  יופיטר מסמל את ההזדמנות, את החדשות, את ההתחלות אבל, ככל שהשנים חולפות, כולם לומדים להפנים את משמעותו העמוקה יותר ומשתחררים מהפרדיגמות הישנות והשטחיות שיופיטר בתפקידו נועד רק להטיב,  ובהחלט המדייקים מטמיעים את אופיו המורכב והאמתי.  יופיטר מגיע לביקור לכל מזל בממוצע אחת ל-12 שנה והוא מרחיב שם את השפעתו, יופיטר אחראי על הגודל ועל העוצמה, במובן התפשטות-[ expansion `]  אך מתיר לעצמו לפרוץ כל גבול בין אם זה חוקי או לא. מחובר לנהנתנות וימצא לכך הצדקה , מתאפיין בנטייה של אומניפוטנציה טיפוסית " מותר לי הכל". ויבליט את היהירות, השחצנות[כל עוד לא ישימו לו גבולות] .  יופיטר עצום באנרגיית הסחף שלו[מהיר ומגנטי מאוד] הוא יוצר ומסמל התחלות, והזדמנויות להתחלות. ההתחלות שלו מתאפיינות  בהתחדשות, בנושאי לימודים,  מפגשים רומנטיים, פרק ב' ביחסים, אופקים מקצועיים חדשים,  נסיעות לחו"ל ולעיתים הגירה לתקופה, התחלות בעיסוק אמוני-רוחני, התחלות של פרויקטים, פוליטיקה.  כמו כן,  הוא עשוי לגרום לקידום או עבודה חדשה ולעיתים גם מעבר לבית/סביבה חדשים.  תחת היבטים בעייתיים בבית לשם הוא מגיע לביקור,  הוא יוצר העצמת הקושי, הגדלת הבעיה, הרחבת החובות, יצירת דרמה עם כל היבט שהוא פוגש.

 

מה יקרה כשיופיטר יעבור למזל שור, המזל  המסמל, פוריות, כסף, חומר, ערך עצמי, יציבות… ועוד? 

יופיטר במזל קבוע[שור, אריה, עקרב דלי- מזלות קבועים] מזל אדמה יבטא צורת חיים חדשה ורעיונות חדשים בתחום החומרי ובעיקר עקרונות על פי משנתו, אך גם האמנותי במיוחד ז'אנר חדש בתחומי מוזיקה וקולנוע. השור תמיד גילם,  גם בעבר את היסודות הפרימיטיביים והחושניים יותר של הפיזיות והכוחות הפיזיים, ולכן שור מסמל את עוצמת החיים, הוויטליות והחיוניות, דבקות בהישרדות,  אם יופיטר בטלה  הביא רעיונות חדשניים וחלוציות בכל מיני תחומים הרי שיופיטר בשור יבדוק את הכדאיות הכלכלית ויפסול כל מה שיהיה יקר ביחס לערך המוצג, ויבדוק רנטביליות של כל רעיון. יופיטר בשור ידגול בחיים בסיסיים ופשוטים יותר. יופיטר בשור,  ירחיב את הדאגה לימות חורף קשים ואת יטפח ככל יכולתו את הרזרבות הכספיות והחומריות,  כדי לא לצנוח ל'תהום החרדות' של העוני,  כשמזל שור הוא שליט ומייצג את בית הכספים במפה העולמית.  

יופיטר בשור מייצג את "אניית המלחמה" הכלכלית.  כמו זרמים חדשים בכלכלה, כשהוא מתיך וצורב מסקנות מהגחלים של המהפכה החברתית והחלוצית שיופיטר בטלה מותיר אחריו. יופיטר במזל שור מרחיב את השמרנות והדתיות החברתית ולכן בהחלט קיימת סכנה,  כי הכוח שנותר אחרי יופיטר בטלה בידי מנהיגים,  ינוצל עי כוהני ההצלחות של יופיטר בטלה להוביל כיוון דיקטטורי ומקובע באמתלה של הבטחת יציבות וביטחון כלכלי. כוחות כלכליים כמו אילון מאסק, בעלי רשתות, רשתות חברתיות מניפולטיביות, העוסקים בבינה מלאכותית, סייבר,  אוטוקרטים ודיקטטורים ינסו להשתלט על הנושא הכלכלי בכל דרך, צפויים מאבקים בנושאים כלכליים דרך נושא הבנקים, ביטוח ודרך כל המוסדות הכלכליים .  נקודות השיא בנושא צפויות בין יולי-ספטמבר 23 ולקראת מפגש יופיטר ואורנוס כשהשיא יהיה בין מאי  ליולי 2024. ככל שהקושי החומרי גדול יותר גופים/מוסדות/בנקים ינצלו את חולשת ההמון לכאורה להיטיב ולהקל אך לא יחסרו פתרונות ערמומיים מניפולטיביים שכדאי יהיה לבדוק בזהירות. 

 

יופיטר עובר למזל שור ב:16.5.23 בשעה 23:50 שעון ישראל.

יופיטר מגיע למזל שור ב: 16.5.23 בשעה 23:50 על פי שעון ישראל. אופק המפה 25.40 במזל גדי מרכז  השמים 14 מעלות במזל עקרב. 

שליטי המפה: שבתאי ופלוטו. שבתאי[שליט האופק גדי] פלוטו ניצב באופק המפה ב: 0 מעלות בדלי. מרכז השמים עקרב[ פלוטו שליט המזל]

היבט המרכזי של מפת צדק בשור, הוא מרובע[אדום]  בין יופיטר בשור[בית 3]  לפלוטו בדלי[באופק] ומרובע לכוכב מרס ב: 27 מעלות במזל סרטן[בית 7 צמוד לנקודת השקיעה DES].מאדים מול האופק מול כוכב פלוטו בדלי.  

מה מבשר צדק בשור עם כניסה כזאת דרמטית לבית 3? מיקומו בבית 3 הוא מיקום המרחיב את נושא התקשורת, מסרים, לימודים, ונושאים כלכליים בהיבט המצביע על קשיים, חששות, הקשר עם מאדים ופלוטו מסמל את רף המאבקים הגדול ביותר. והצורך להתמודד מול קשיים, מהפכים שפלוטו מייצר באופק יהיו בתחום העיסוקים, סכנות ביטחוניות שעלולות להשפיע על עבודה ועל שגרה ויציבות. יופיטר ופלוטו הם צמד כוכבים שבכל היבט הם מבשרים על צורך להתחדש ולהתחיל התחלות חדשות, ההיבט המרובע,  מצביע על מהמורות קשיים והתמודדויות לא פשוטות. היבט המרובע עם מאדים בסרטן מצביע על מאבקים, מול פלוטו באופק, מצביע על שאפתנות אין קץ ורצון לנצח בכל מחיר אך להיבט זה יש תג מחיר וגם כשאתה מנצח אתה יוצא בשן ועין. 

 

 

יופיטר בשור איך ישפיע  על 12 המזלות 

יופיטר במזל שור בית 1- יופיטר בכניסתו למזל שור באופק המזל, מרחיב את הצורך בהתחדשות. מביא בשורה של כמיהה לחידושים להתחלות חדשות,  ללימודים, לעבודה, ליחסים,  לנסיעות והעיסוק המרכזי יהיה לשנות את האווירה בתחומים בהם יש הרגשה של עייפות החומר והצורך לשנות מכיוון שאורנוס [שליט בבית הקריירה] ממוקם בשור מרבית השוורים יחפשו שינוי בעבודה, ובקריירה בין אם זה תחום חדש, אולי המצריך לימודים, תפקיד אחר, מיקום עבודה שונה ואולי להשתחרר לכיוון עצמאי  וצורך לפצות את עצמכם על תחושת שחיקה ועייפות. 

לבני מזל תאומים  יופיטר בשור יהיה בבית 12 שלהם – וישפיע על הרחבת העיסוק בתת מודע שלהם, על הצורך להתבונן פנימה אם בטיפול פסיכולוגי/מנטלי או כל דרך שתעניק תובנות התקרבות לאני עצמי לגלות ולחשוף כיוונים ומגמות חדשות. תקופה טובה לעיתים להתרחקות, התבודדות מהסביבה כדי ליהנות מזמן איכות. לעיתים יופיטר במיקום זה מבטא צורך בחיים שונים.

לבני מזל סרטן יופיטר בשור יהיה בבית 11 שלהם – וישפיע על הרחבת הפן החברתי, ציבורי ועל נושא התדמית שלהם בעיני האחרים. יופיטר יעצים את ההיכרויות החברתיות וייצור הזדמנויות לבסיס חברתי חדש. לרבים היבט זה מבטא עבודה ציבורית שמאלצת אותם להתמודד עם חשיפה גבוהה. אך גם לאלה שחשובה להם הפופולריות יופיטר במיקום זה מעניק הזדמנויות לפרסום ויחסי ציבור. 

לבני מזל אריה יופיטר בשור יהיה בבית 10 שלהם – וישפיע על הרחבת נושא הקריירה ובצורך לכבוש מקום גבוה ומוצלח יותר, מסמל מיקום של עליית מדרגה בתפקיד,  אך לעיתים גם התרחבות במקום העבודה.  אם מדובר בעצמאיים,  יופיטר במיקום זה יכול לבטא גדילה והתרחבות. עם השפעה חיובית על הנושא החומרי. יופיטר בבית 10 לעיתים טוען לעיסוק עם מוניטין משמעותי. 

לבני מזל בתולה יופיטר בשור בבית 9 שלהם – וישפיע על הרחבת נושאי בית זה,  העוסקים באופקים חדשים, דת/אמונה , תחומי לימודים, נסיעות לחו"ל, הגירה, ונושא משפט.   רבים מכם עסוקים בחיפוש כיוונים חדשים, חלקכם יבחר ללמוד ואולי להתפתח בכיוון רוחני חלקכם יבחר לעבור לחו"ל לתקופה מסוימת. נושאים משפטיים עשויים להיות משמעותיים בשנה זו כדי להמשיך להתפתח. 

לבני מזל מאזניים יופיטר בשור בבית 8 שלהם – וישפיע על הרחבת עיסוק בנושאי בית זה העוסקים בנושאים כספיים כלכליים בטווח הארוך, [חסכונות, בנקאות, משכנתא, הלוואות, פיצויים, חובות, ירושות,] הישרדות פיזית ונושאי חיים ומוות [לידות, בעיות כרוניות, מחלות הדורשות טיפול קבוע, ניתוחים] התמודדות פסיכולוגית [תעצומות נפש, יצריות מינית, אנרגיות חיים, טראומות, חרדות אובססיות,] עיסוק בנושאי מין וילודה. 

לבני מזל עקרב יופיטר בשור בבית 7 שלהם:   ישפיע על הרחבת העיסוק בנושא זוגיות מערכות יחסים, אינטראקציות צורך בקשר ובהתחדשות יחסים, לרבים תחת היבט זה,  מזדמנות היכרויות משמעותיות, ביחסים קיימים תיתכן התמסדות. בית העוסק גם בשותפויות. בצורך לחלוק עבודה, או רעיון משותף. מטיב עם אלה העוסקים בגישור תיווך שידוכים והתחברות לשיתופי פעולה. 

לבני מזל קשת יופיטר בשור בבית 6 שלהם: ישפיע על הרחבת ההזדמנויות לעבודה גדולה יותר בהיקף שלה, לעיתים יותר מעיסוק אחד, מגביר את פעילות בית זה מעצים את הזמן הפנוי בעיסוקים רבים. אך מיקום בית זה , מתקשר גם לבריאות ולצורך להתייחס לסדר הגופני העוסק בתזונה, פעילות, וסדר יום. כשיופיטר בבית זה יש נטייה להפריז בתזונה או להתקשות בשימת גבולות. יופיטר אחראי על הסוכרים והפחמימות ולכן תיתכן אכילת יתר.

לבני מזל גדי  יופיטר בשור בבית 5 שלהם : ישפיע על הרחבת נושא האהבות, ילדים ויצירתיות. תחת השפעת בית זה,  תוכלו להכיר בקשרים המעוררים אתכם לאהבה, לתשוקה,  להרחיב את נושא המשפחה, ללדת ילדים, לאמץ בעלי חיים, ליהנות מיצירתיות והשקעות בתחומים פיננסיים חומריים.  יחסים עם ילדים עשויים להיות משמעותיים תחת בית זה. יופיטר יעניק ליוצרים בכל התחומים הזדמנויות לקבל השראה ולהתבטא ולהשאיר חותם.

לבני מזל דלי יופיטר בשור בבית 4 שלהם : ישפיע ויעניק הרחבת הזדמנויות לרכישת בית,  אולי ירושת  נכס,  מעבר ושיפוץ אך הוא יעסוק בנושא משפחה ויופיטר במיקום זה מרחיב את העיסוק ביחסי משפחה המרקם הקשרים.  המשפחה תחת יופיטר בשור תתרחב, תגדל. ייתכן ותזדקקו תחת היבט זה,  להגדיל את הבית כדי לספק את צרכי המשפחה למקום ולמרחב.   לעיתים מדובר בתקופה ארוכה של שהות בבית ועיסוקים בו.

לבני מזל דגים יופיטר בשור בבית 3 שלהם : ישפיע על ההזדמנויות של בית מובילי זה עוסק, החל מעיסוקים מיידים, עבודה הכרוכה בנסיעות או במספר מיקומים, יופיטר בבית 3 עוסק בחינוך, לימודים והיפתחות לתחומים תקשורתיים, להנגיש ולהעביר ידע שאתם עוסקים בו לאחרים, להרבות באימונים, הנחייה, הוראה, העברת מסרים תקשורתיים, הנחייה, כתיבה וביטויים תקשורתיים מגוונים. 

לבני מזל טלה יופיטר בשור יהיה בבית 2 שלהם וישפיע על הרחבת העיסוק בנושאים הכספיים, החומריים יופיטר יעניק הזדמנויות חדשות לשפר את המצב הפיננסי והחומרי אין הדבר אומר שמדובר בכסף שיגיעו בקלות אך כן הדבר אומר שאם האדם ירצה תהיינה לו ההזדמנויות לכך . היבטים של יופיטר ישפיעו על מפת בני המזל אם לחסד או לשבט. השפעתו של יופיטר המעצימה יכולה לייצר הזדמנויות לצמיחה פיננסית גדולה אך עם סיכונים גדולים ניתן להפסיד בגדול. 

 

 

היבטי יופיטר בשור במהלכו בין  חודש מאי 2023 -ל מאי 2024

יופיטר בהיבט הרמוני לשבתאי בדגים. זו לא שאלה שאין הרמוניה בין יופיטר המבטיח,  לשבתאי המצמצם ומגביל. זו תקופה של איפוק ותחושת מגבלות,  תקופה של קשיים המשפיע על ההישרדות הפיזית ובמיוחד הכלכלית. על כך יופיטר בהיבט דיס הרמוני  על ונוס  במזל אריה –  ונוס באריה בבית המשילות בהיבט מרובע ליופיטר בשור[בין ה: 14-7.6.23 . מסמל אובדן חיי אדם, החמצה, תחושת אבל, מרובע שמסמל דיס הרמוניה, אי הסכמות ועימותים המדברים בעד עצמו.

יופיטר בשור בין סוף יוני לתחילת יולי 2023

יופיטר בשור בהיבט הרמוני לשמש בסרטן בין ה:  25.6- 3.7.  מחד מייצר תקוות חדשות אך אורנוס בשור מייצר היבט מרובע למאדים ולכוכב ונוס באריה-משברים דרמטיים בבית המשילות, פרידות עזיבות התפטרויות ואירועים העלולים להוביל לסכנות ביטחוניות, 

 יופיטר בשור  ביולי 2023

יופיטר בין ה 14.7 ועד 19.7 בהיבט מרובע למרקורי באריה – עימותים עם פוטנציאל פרידה בתוך שותפויות בבית המשילות שפורצים החוצה. ונוס מתחיל נסיגה באריה[בבית המשילות] בהיבט מרובע לאורנוס בשור -טלטלות זעזועים עם נטייה להתפרקות המשילות. 

 יופיטר בשור באוגוסט 2023

ונוס מתחיל נסיגה באריה[בבית המשילות] בהיבט מרובע לאורנוס בשור -טלטלות זעזועים עם נטייה להתפרקות המשילות עד ה: 12.8. . 

יופיטר בחודש ספטמבר 2023- מתחיל נסיגה תקופתית בין 5.9.2023 עד 31.12.2023

  יופיטר מתחיל נסיגה בהיבט דיס הרמוני לכוכב ונוס באריה בנסיגה  מדינה במשבר כאוטי, תחושת הדרדרות גוברת. אורנוס בשור במרובע מדויק לכוכב ונוס באריה בין ה: 22.8 עד 1.10 – משבר כלכלי מצב רוח לאומי שפוף,  תחושה כאוטית לא ברור לאף אחד אנה הולכים.

יופיטר בחודש אוקטובר-נובמבר  2023 

יופיטר הנסוג בהיבט הרמוני לכוכב ונוס בבתולה. מטיב עם היכרויות ושיפור מצב כלכלי. יופיטר בנסיגה מול השמש, מרקורי ומאדים במזל עקרב – תקופה מאומצת ואינטנסיבית של מאבקים לשיפור המעמד בעבודה ומבחינה פיננסית. מטיב עם מזלות עקרב מבחינה אנרגטית. 

יופיטר בחודש דצמבר  2023

יופיטר בשור מול ונוס בעקרב- היבט בעייתי של החמצות, הפסדים. יופיטר בהיבט הרמוני למרקורי הנסוג בגדי. תקופה שהכל מתנהל בה לאט ובאופן מתסכל. 

יופיטר בחודש ינואר 2024 – 

יופיטר השתחרר מהנסיגה במעלה 5 במזל שור- היבטים הרמוניים למרקורי ולמאדים – תקופה של קידום רעיונות צמיחה כלכלית מפגש משמעותי של פלוטו עם השמש בדלי- אירועים דרמטיים העסוקים באיומי מלחמה. 

אורנוס בשור משתחרר מנסיגה ב: 28.1.24 

יופיטר בחודש פברואר 2024 – דרמטי במיוחד- צפויים אירועים היסטוריים בעולם אך גם חברתיים/אנושיים. 

חודש שמציף התנגדויות ועימותים. יופיטר בהיבט מרובע לכוכבים מאדים ונוס, ומרקורי במזל דלי. 

חודש פברואר 24 יתאפיין בהיבטים גורליים כשפלוטו יפגוש את מרקורי, ונוס וכוכב מרס באפס מעלות בדלי. כשמרקורי פוגש את פלוטו  בין 6-5.2.24. כשמרס פוגש את פלוטו בין ה: 14-13.2.24

כשוונוס פוגשת ב: 16.2 את פלוטו בדלי – אלה מפגשים משמעותיים שיוצרים שינויים עולמיים ופוליטיים. 

יופיטר בחודש מרץ 2024

יופיטר בשור בהיבטים מאומצים ולא קלים  עם מרס עד עד ה: 12.3. ובהיבטים טובים עם ונוס בדגים  במיוחד בימים בין ה: 30-20.3. 

יופיטר בחודש אפריל-מאי  2024

יופיטר בצמידות לאורנוס בשור  מייצר את ההיבט הכי דרמטי בשנה הקרובה. מפגש ביניהם מעצים את הטלטלות ואת השינויים , סיכוי לאירועים משמעותיים ומטלטלים במדינה גם ברמת סיכונים[מרקורי מרס בטלה מציתים את האש], ייתכנו  אך גם במישור הפרטי עזיבת עבודה או שינוי מגורים וסביבה. כבר מאמצע מאי מתחילה הקלה. 

 

הפליאדות – צילום לאחרונה מטלסקופ  של ג'יימס וואב

Pleiades - Wikipedia

 

הפליאדות- האחיות כוכבי השבת  בקונסטלציית מזל שור.

לאחר שנגזר על אטלס לשאת את העולם על כתפיו, רדף אוריון אחר כל הפליאדות, וזאוס הפך אותן בתחילה ליונים ולאחר מכן לכוכבים כדי שינחמו את אביהן. מספרים, כי קבוצת הכוכבים "אוריון" עדיין רודפת אחריהן בשמי הלילה. בצביר פליאדות רק שישה מהם אורם בוהק, והכוכב השביעי, מרופה, אורו עמום וחלש משום שמרופה עוטה קלון לנצח-נצחים על שהתרועעה עם בן-תמותה. מיתוסים אחדים מספרים כי הכוכב שאורו חלוש הוא "אלקטרה", האבלה על מותו של דרדאנוס, ואחרים אומרים כי הוא "סטרופה".

אחד המיתוסים הנודעים ביותר אודות הפליאדות הוא הסיפור כיצד הפכו אחיות אלה לכוכבים. על פי כמה גרסאות של הסיפור, כל שבע האחיות שלחו יד בנפשן משום שלבן נמלא צער על גורלו של אביהן, אטלס, או משום אובדן אחיותיהן, ההיאדות. זאוס, ראש האלים היווניים, העניק להן חיי נצח בקובעו אותן בשמיים. שבעת הכוכבים הללו מהווים את הקונסטלציה הידועה מני אז בשם "הפליאדות".

אלקיונה – 25 מעלות במזל שור -מזרעו של פוסידון והיתה אימו של הירייאוס- אלקיאונה הכוכב החשוב בקבוצת הפליאדות. הפְּלֵיאָדוֹת –  במיתולוגיה היוונית היו שבע נימפות בפמלייתה של ארטמיס, בנות הטיטאן אטלס ונימפת הים פלאיונה שנולדו בהר קילנה (Cyllene) שבארקדיה. הן אחיותיהן של קליפסו, היאס, ההיאדות וההספרידות. הפליאדות היו בנות לוויתה של ארטמיס, ויחד עם שבע ההיאדות נקראו בשם "אטלנטידות", "דודונידות" או "ניסיאדות", אומנותיו של בקכוס התינוק. לאחר שנגזר על אטלס לשאת את העולם על כתפיו, רדף אוריון אחר כל הפליאדות, וזאוס הפך אותן בתחילה ליונים ולאחר מכן לכוכבים כדי שינחמו את אביהן. מספרים, כי קבוצת הכוכבים "אוריון" עדיין רודפת אחריהן בשמי הלילה. בצביר פליאדות רק שישה מהם אורם בוהק, והכוכב השביעי, מרופה, אורו עמום וחלש משום שמרופה עוטה קלון לנצח-נצחים על שהתרועעה עם בן-תמותה. מיתוסים אחדים מספרים כי הכוכב שאורו חלוש הוא "אלקטרה", האבלה על מותו של דרדאנוס, ואחרים אומרים כי הוא "סטרופה".  

מאיה –     20 מעלות במזל שור- מאיה היא הבכורה נולדה מזרעו של זאוס והייתה אימו של הרמס.
אלקטרה-  17 מעלות במזל שור – נולדה מזרעו של יאסיון[dradanos]
טאיגטה –  19   מעלות במזל שור -מזרעו של זאוס והייתה אימו של לקדיימן
אלקיונה – 25 מעלות במזל שור -מזרעו של פוסידון והיתה אימו של הירייאוס
קלאינו –   16 מעלות במזל שור מזרעו של אורפילוס lykos ושל פוסידון-אימם של ליקוס.
סטרופה – 22-21 במזל שור הייתה אימו של אוינומאוס שהוא מזרעו של ארס
מרופה   – 23 מעלות במזל שור הצעירה בפליאדות הרתה לאוריון הפכה בשל כך לבת תמותה
בצביר הפליאדות רק שישה מהם אורם בוהק ואורו העמום וחלש הוא של מרופה העוטה קלון לנצח נצחים על שהתרועעה עם בן תמותה. ואלקטרה אבלה על מותו של דאדיאנוס  זאוס הפך אותן בתחילה ליונים ולאחר מכן לכוכבים כדי שינחמו את אביהן. מספרים, כי קבוצת הכוכבים "אוריון" עדיין רודפת אחריהן בשמי הלילה  בעולם הקדום כימה היה כוח המזל הרע וההרס שפגעו באנשים.

אחד המיתוסים הנודעים ביותר אודות הפליאדות הוא הסיפור כיצד הפכו אחיות אלה לכוכבים. על פי כמה גרסאות של הסיפור, כל שבע האחיות שלחו יד בנפשן משום שלבן נמלא צער על גורלו של אביהן, אטלס, או משום אובדן אחיותיהן, ההיאדות. זאוס, ראש האלים היווניים, העניק להן חיי נצח בקובעו אותן בשמיים. שבעת הכוכבים הללו מהווים את הקונסטלציה הידועה מני אז בשם "הפליאדות".

Elihu_Vedder_-_The_Pleiades,_1885
     הפליאדות. ציור שמן מאת אלייו ודר, 1885.

אם כוכב[במפה שלכם]  קשור לאחיות[לפליאדות] צמוד לאופק או למאורות,  ייתכן שמדובר ביכולות להיות איש צבא, תיתכן מחלה כרונית, בעיות בעיניים, ראייה חלשה, פגיעות בפנים, בעיניים, נטייה להומוסקסואליות. אירועים המתקשרים בחוסר כבוד, חיפוש הנאות בכל מחיר, אדם עם בעיית גבולות שמנצל סיטואציות לרווח אישי..

אם מרקורי צמוד לפליאדות: יש אכזבות בחיים הרגשיים, והפסדים פיננסיים או רכוש דרך משפטים. 

אם הפליאדות צמודות לונוס- תשוקה עזה, נהנתנות בכל דרך, אירועים משפילים, אובדן רכוש.

.אם מרס צמוד בפליאדות- סכנות שריפה אש אובדן רכוש ופגיעה פיזית במלחמה, תאונות, יריות או שריפות.

אם יופיטר צמוד לפליאדות- צביעות, משפטים על: רכוש, ירושות, מעשי הונאה.

אם שבתאי צמוד לפליאדות- נטייה לזהירות, פחדים דיכאון וסכנת מחלות, בעיות כרוניות, אובן משפחה.

אם אוראנוס צמוד לפליאדות – תאונות פרידות גירושין אובדן של ככל הרכוש, אלימות וחיים מלאי תהפוכות

אם נפטון צמוד לפליאדות – הרבה מסעות אך גם נטייה לחיות באשליות ובחלומות בהקיץ, הסתבכות שיכולה להתחיל מכוונה טובה, סכנת מוות אלים השפעות סמים.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ   11.5.2023

12הערות

 1. עדן

  שלום
  להתחיל משהו מבחינה משפטית בזמן נסיגת יופיטר
  זה רעיון גרוע ?

 2. שלמה

  פנינה היקרה.תודה.האם את צופה הסכם בין ארהב לאירן ,כפי שמפרסמים? או שמא רק פייק ניוז.כמוכן,עימות בין המעצמות? או שמא רק איומים וברגע האחרון הסכמה ופיוס.תודה

  • פנינה כץ

   שלמה שלום

   אני מאמינה שמתקדמים להסכם עם איראן. אגב, עדיף הסכם כי אפשר לפקח עליו מחוסר הסכם שמכניס את ישראל למצב מסוכן יותר.. החודשים הקרובים מעצימים את הדרמה שצפויה בין רוסיה לאוקראינה.

   בברכה,

   פנינה

 3. שלמה

  לפנינה היקרה,קורא את הניתוחים ונדהם,אכן כאוס.כשאת כותבת ישראל לא תחזור להיות מה שהיתה.מלחמה? מועצת הביטחון? קרע עם ארצות הברית? המחאה שעלולה לפרק את מוסדות המדינה? האם זה עלול לקרות.תודה

  • פנינה כץ

   היי שלמה,
   כל מה שכתבת רק ימשיך ביתר שאת. לא הבנתי איך המחאה מפרקת את מוסדות המדינה? מי שמפרק את מוסדות המדינה, הם אלה שרוצים לחוקק חוקים שעוקפים את שלטונות החוק והמשפט. ולבטל את הרשות המחוקקת. לא על כך פרצה המחאה?

   בברכה
   פנינה

 4. מיכל

  פנינה שלום, במפת הלידה שלי (מזל בתולה), יופיטר היה בנסיגה במזל שור, (ילידת ספטמבר 1964), איך זה בעצם משפיע ועל מה בעיקר? תודה רבה.

  • פנינה כץ

   מיכל שלום,
   יופיטר בספטמבר 1964 התחיל נסיגה ב: 14.9.1964 למשך 4 חודשים. כפי שהוא נוהג בביקור בכל מזל לאורך אותה תקופה. יופיטר ישפיע על המפה האישית שלך, על פי ההיבטים שהוא מייצר במפה שלך עם שאר הכוכבים. ובהתייחס לבית שהוא ממוקם על פי המפה שלך שמנותחת על פי תאריך לידה/שעת לידה ומקום לידה מדויקים.

   בברכה
   פנינה

 5. שלמה

  פנינה היקרה,אני בן מזל תאומים.יליד 11 ליוני 1967,שעה 01:50. הייתי רוצה לדעת באיזה בית שבתאי נמצא.כמו כן,יופיטר יהיה גם במזל שור באופק וגם בתאומים בית 12.תודה

  • פנינה כץ

   שלמה שלום,

   יופיטר בשור באופק של המזל שלך ויהיה בבית 1. ושבתאי בדגים בבית 11 שלך בשנתיים הקרובות.

   בברכה
   פנינה

 6. דברתיה

  היי פנינה

  איך אפשר לדעת איזה כוכב צמוד לפליאדות במפה האישית?

  • פנינה כץ

   היי דיברתיה,

   מדובר ב-7 כוכבי שבת בין המעלה 16 עד מעלה 25 במזל שור. מן הסתם, אם יש למישהו יש כוכבים במזל שור, ייתכן שחלקם או אולי אחד צמוד לכוכבי השבת האחיות- הפליאדות. אפשר להתבונן במפה ולבדוק אם תחת מזל שור- Taurus . אפשר לקבל את המפה חינמי ב: Astrodienst ' או
   ב: https://horoscopes.astro-seek.com/birth-chart-horoscope-online להכניס את פרטי הלידה ומקבלים בצד רשימה של הכוכבים במעלות שלהם. ולהיכנס לרשימת כוכבי השבת שהעליתי באתר וליהנות מההסברים .

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה