יופיטר בנסיגה במזל אריה

נסיגת יופיטר במזל אריה
בין ה-9.4.2015-8.12.2014

במזל  אריה:


תרשים הנסיגה המדויק של יופיטר.

הנסיגה החלה ב-8.12.14 כשיופיטר הגיע למעלה ה-31'22 במזל אריה.  יופיטר ייסוג עד המעלה 28'12 במזל אריה וב-9.4.2015 הוא יתיישר עד סיום מהלך יופיטר באריה ב-11.8.15
תהליכי ההתיישרות מכונים באסטרולוגיה עצירה או Stationary
כדי להבין את המכניקה של יופיטר[כוכב צדק] בנסיגה, צריך להתחבר למהות הפלנטה. יופיטר משפיע על האדם בכמיהתו הטבעית לצמוח, לגדול, ללמוד ולהתפשט ולחוות הרפתקאות החל מההיבט היצירתי , היצרי, אינטלקטואלי, הרפתקני ועד הפן הכלכלי.
השפעת הפלנטה יופיטר, טמונה בכוח שלה להשרות אופטימיות, אמונה וביטחון עצמי, שאלמלא תכונות אלה הטמונות ברוחה של האנושות היה בלתי אפשרי בעצם להתפתח ולצמוח.
מאידך בפן הנגטיבי, ניתן יהיה לזהות אנשים המושפעים מיופיטר בעוצמה יתירה, כשהם יפגינו: עודף ביטחון, עודף אמונה בדרכם או ברעיון מסוים, יהירות ואף ארוגנטיות ושחצנות. אדם הנוטה להיות מושפע מיופיטר דומיננטית כך גם תהיה הנטייה שלו:לסיכונים, הימורים ואוטוסוגסטיה יבלטו יותר. לעומת זאת, ללא קורטוב של אמונה ואופטימיות, לא תהיה צמיחה, התפתחות, לימוד וגדילה של רעיונות.
באופן אינסטינקטיבי, יופיטר משפיע על האדם לשאוף להתפשט ולנוע כל הזמן במרחב קדימה ולרוחב[התפשטות]
יופיטר מסיים מהלך של מזל שלם תוך כשנה, כשארבעה חודשים מתוכם הוא יהיה בנסיגה.

"תטיס ויופיטר"; ציור מאת ז'אן דומיניק אנגר, 1811;

זמן הנסיגה של יופיטר הכוכב הסופר מגנטי הזה הוא מיוחד בהשפעתו. וכמו כל נסיגה הוא משפיע באופן שונה ממזל למזל ומאדם לאדם.
אנשים שנולדו עם יופיטר דומיננטי במפה שלהם. כמו: בני מזל קשת, דגים[במידה מוגבלת יותר] אנשים שנולדו עם אופק קשת או יופיטר ברום שמים, באופק ובמיקום קרדינלי. אנשים שיופיטר צמודה לשמש שלהם. כל אלה יושפעו מיופיטר בעוצמה גדולה יותר.

כשיופיטר בנסיגה, נעשה חשבון נפש, שעורים שנלמדו ,מסקנות ונהלים קבועים, שהפכו בעיננו לעניין שבשגרה, נבדקים על ידנו מחדש ונראים עתה באור שונה לחלוטין. תוצאת שינויים אלה יכולה לשאת פרי או לבשר רעות, הכל תלוי בפרט, בתרבות או בסיטואציה.
במהלכו הישיר[ Diredcted] של יופיטר, הוא פועל מתוך רצון להתפתח באותו מזל. נסיגת הפלנטה עוצרת את התהליך שהוא התחיל ומאפשרת לו כמו למטפס הרים לעשות פסק זמן לאסוף כוחות כדי להמשיך הלאה. זמן ההמתנה מייצר התבוננות במצב ולעיתים החלטות בכיוון אחר.

פסיכולוגית: יופיטר על פי המיקום שלו והיבטיו עם שאר הפלנטות, משפיע על הביטחון העצמי ועל היכולת להתחיל התחלות אחרי משבר.להיות סקרן ללמוד ולשאוף להתפתחות. כמו כן, הוא אחראי על כושר השכנוע העצמי ונעזר במנגנון מפותח של יופיטר: העוסק ביכולת להכחיש ולהדחיק, כדי ששום דבר "לא יקלקל את המסיבה".
יופיטר בהיבטים בעייתיים: עלול לגרום ליהירות ושחצנות יתירה, למגלומניה. כמו כן, נטייה עזה להתמכרויות המעוררות ריגושים, כמו הימורים מכל הסוגים, ספורט אקסטרים, נטייה לחיפוש ריגושים דרך פלירטוטים והחלפת מערכות יחסים אפילו עד כדי פוליגמיה, וגם נטייה להגזמות עד כדי עיוות האמת וכל החיים קשורים באין ספור התחלות. כי ההתחלות מעוררות ריגושים.
יופיטר בהיבטים טובים: יעניק אופטימיות, חוש הומור, שמחת חיים, טוב לב, חברותיות,למידה מהירה, כישורי ספורט או תחרותיות בכלל, תורם ונדיב , נסיעות רבות, מעורבות ציבורית ותרומה לקהילה.
הישגים המושפעים מיופיטר יהיו: תואר אקדמי, זכייה בתחרות, הישג ספורטיבי, זכייה במשפט, קידום לתפקיד מאתגר ויוקרתי, הזדמנויות כלכליות, מיזמים ופרויקטים מאתגרים, עבודה ייצוגית בחו"ל, מוניטין טוב[שם טוב].
התנהלות יופיטר: צריך לזכור שיופיטר מרחיב כל היבט, פלנטה שהוא נפגש במהלכו במפה האישית והוא אינו בררן כלל.
במפגש של יופיטר עם היבטים חיוביים של פלנטות, יופיטר ייצור הזדמנות חיובית לצמוח ותתרחש התפתחות, התקדמות עד הצלחה מפוארת.
ובמפגש עם היבטים מסובכים או פלנטות במיקומים חלשים, המפגש של יופיטר בנקודות אלה עלול ליצור כישלון ואכזבה עד כישלון מפואר.
אל תתפתו להאמין אחרת. אין שום פלנטה שהיא רק מטיבה.
יופיטר במהלך רגיל במזלות מתקדם במהירות מעצים/מגדיל/ סוחף/מתפשט ויכול להבטיח אך גם לקיים, הוא יכול לסמן יעד הישגי מכל סוג ואף להצליח להשיגו. בנסיגה המכניקה של יופיטר הופכת לתהליך העלול להתחיל בתחושת תקיעות ולהביא את האדם לצמיחה נפשי להתבהרות פנימית עד לנקודת היושרה הפנימית דרך תהליך של התבוננות עמוקה ווידוי הצרכים האמיתיים.
לכן יופיטר בנסיגה, ראשית יסיר בהדרגה את ההכחשות וייחשף להדחקות הלא נעימות ויקרב את האדם להודות בפני עצמו בחוסר סיפוק ואם הוא אכן שייך לזן האמיץ יותר, הוא ייקח צעד נוסף ויתבונן עמוק יותר, וישאל את עצמו את השאלות הכנות : מה בעצם הוא רוצה? האם הוא בכלל נמצא בכיוון הנכון למטרה? אולי הוא מתפזר לכל הכיוונים? או אולי, הוא טעה בדרך לגמרי? ואיבד את דרכו מתוך התלהבות או החלטה אימפולסיבית. אם האדם הגיע לשלב זה של כנות, הוא עשוי להתקדם לשלב ההודאה בטעות, שזה אולי: לא מה שהוא באמת רצה, או הלך לאיבוד, או ביזבז את זמנו, ולסיכום הוא אינו מסופק. וגם אם הוא השקיע רצון, עבודה, התלהבות והרבה שכנוע עצמי שהוא בנקודה הנכונה הוא יוכל במהלך הנסיגה לבחון מחדש את חלומותיו, האם הם מציאותיים ואפשריים להגשמה או שהוא שוגה בחלומות ובפנטזיות.
לפעמים יופיטר בנסיגה יוצר חוסר סבלנות, היות והאדם מבקש לנוע קדימה במקום לחכות עד שהוא יצא מהפקק המעכב בדרכים. זהו זמן של הכנות למסע ולא של המסע עצמו. יופיטר בנסיגה אינו זמן מזהיר לנסיעות היות ותוכניות עלולות להתמוטט מעצמן.
המפגש עם ההכרה הנקייה בעובדות, הוא מפגש עם היושרה הפנימית
. ואז קל לאדם להבין אם מיצה את עצמו או לא. לעיתים אדם יחוש באופן אינסטינקטיבי בחוסר סיפוק מבלי להבין את התהליך שהוא עובר בשלבים.
נסיגת יופיטר, לא תהיה תקופה מטיבה במיוחד עם התחום הכלכלי. להתחלות ומיזמים ופרויקטים כלכליים ופיננסיים. על פי רוב, תחת השפעת נסיגת יופיטר יהיה קשה לעמוד בהבטחות שמבטיחים ולכן מיזמים עלולים לקרוס מגודלם ומבומבסטיות יתר. בכלל, יופיטר כוכב המסמל התחלה ועדיף להתחלות להיות כשיופיטר פועל בישורת ולא בנסיגה. לעומת זאת, זו תהיה תקופה מעולה לפתוח עמותות למען הזולת, לימודים שלא על מנת רווח.
השפעת יופיטר בנסיגה אינה קשורה רק לתחומים חומריים באופן ישיר. ולמעשה, היא עלולה להשפיע על עצירת העליה הפיננסית ולהשפיע גם על שווקים עולמיים. לכן הנטייה לפעול בזמן נסיגה בתחומים כספיים עלולה לגרום להפסדים אם בגלל סיכון בלתי מחושב או הימור כספי מסוכן, עודף ביטחון עצמי,  בחירת עסק או שותפות לא מוצלחת,  אך היא יכולה להביא הכרה בבעייה כספית או "הימור" בלתי מוצלח בעסק.
כדאי לזכור, שיופיטר זו פלנטה המסמלת התחלה ועדיף ליצור התחלות כשיופיטר פועל בישורת ולא בנסיגה.

יופיטר בנסיגה במזל אריה:
יופיטר במזל אריה – המזל המסמל את המלכות היות ואריה באופן טבעי מייצג את הפטריארכיה ( "שלטון האב") במשמעותה המילולית היא "שלטון גברי" מאז ימים ימימה שהאב כמפרנס ראשי שלט במשפחה. משפחה פטריארכלית, כנגזר מכך, היא משפחה שבה משטר האב מהווה מרות שחלה על נשים, ילדים ורכוש, ובמובן הרחב זהו מוסד של שליטה ופריווילגיה גברית – שתלויה, בין השאר, בנחיתותן היחסית של נשים או שיעבודן.
השמש שליטת מזל אריה מסמלת את כוח הרביה, יסוד הגנטי, החיוניות והבריאות כל אלה תורמים לתחושת ה'אני' ויוצרים יחד חבירה למשמעות האגו. אותו אגו שמרגישים צורך אינסטינקטיבי להגן עליו ולשמר עליו מפני פגיעה, השפלה ואי כבוד. השמש בתוכנו היא יסוד ה'אני' שיש בכל אחד, על פי היבטיו, מיקומו ומשמעותו במפה האישית.
בהתפתחות ה'אני' בעבר, לגורמי התלות היתה משמעות עצומה. ה'אני' ההישגי שמסוגל לפרנס משפחה או שבני המשפחה תלויים בו, באופן טבעי משפיע על העצמת ה'אני' של האדם דרך המעמד, הסטטוס.  וייגע אינסטינקטיבית בנושאים הקשורים בבית 5[הבית שבאופן טבעי נשלט על ידי מזל אריה] קרי, יצירה, ילדים, אהבה, הנאות החיים ותחביבים[ביטוי אישי]. ברם, לכל אדם יש מפה אישית[הנבנית על פי תאריך ושעת לידה] ומזל אריה ממוקם בבית אחר.
נסיגת יופיטר תשפיע על הבית שם מזל אריה ממוקם [למי שיודע היכן מזל אריה במפה האישית]. יופיטר נוטה להרחיב תכונות אלה באופן טבעי.
לכן,קיימת כמיהה אינסטינקטיבית להפגין יכולת והצלחה דרך סטאטוס, כסף, יוקרה, מעמד בעבודה, עושר נחשב, מעמד חברתי, מוניטין וכל מה שמפאר את האדם ואת ה'אני' שלו על פי מושגים חברתיים קונבנציונאליים או קודים אוניברסליים.


יופיטר הפלנטה הגדולה ביותר במערכת השמש
ובעלת עוצמה אלקטרומגנטית העזה ביותר.

אם נולדתם עם יופיטר בנסיגה במפת הלידה שלכם, קרוב לוודאי, שהנכם מחפשי עקרונות, מוסר וערכים. באופן תמידי אתם מחפשים אחר האמת לאמיתה ואחר משמעות עמוקה יותר לחיים עצמם.   לעיתים נדירות אתם מגיעים לאות אור בקצה המנהרה או להתחבר לתחושת סיפוק. לעתים קרובות ובאופן לא מודע, אתם נוטים ללמוד ולהתנסות שוב ושוב תחום חדש. להתנסות בעוד ועוד משהו וזאת על מנת לצאת ממנו בסופו של דבר, מאוכזבים.
לעיתים קרובות אתם סובלים מרגשות של העדר הגשמה רוחנית, נפשית ורגשית. ככל שתתבגרו תלמדו לחבור לתהליכים עמוקים יותר שמעניקים שלווה. הליכה רוחבית בחיים בכל התחומים גורמת לעייפות לתחושת נילאות ובסופו של דבר הכל נמצא בתוכנו ולא בחוץ.
פרדוקס יופיטר הוא בדיוק העניין. הצורך לחפש ולחפש רחוק יותר כי נראה ש"הדבר" לא נמצא בסביבה. בסופו של תהליך, דרך, התבגרות או אחרי שמתעייפים פוגשים בעצם את מה שמחפשים בתוכנו, במעמקים הרגשיים, היצירתיים והנפשיים.
כשיופיטר בנסיגה במזל אריה יש צרכים לבדוק את הערך, המעמד, הסטטוס של האדם בעיני עצמו וביחס לסביבתו.  את מערכות היחסים עם הילדים או ההמשכיות של האדם המסמלת את ה'אני' הממשיך את השושלת, הארוטיקה והאישור ליכולת לענג את בני הזוג.הנסיגה מעוררת את הרגישות או את תחושת החסך בנושא. קל יותר להיעלב, להיפגע ולהרגיש ערך עצמי נמוך יותר. נסיגת יופיטר עלולה להשפיע על קשיים בנושא פוריות ולעיתים גם על ספיקות אם רוצים בעת זו ילד. לעיתים יופיטר בנסיגה באריה יכול להשפיע על חיפוש כוח בגלל תחושת חולשה, חשבונות נפש בכל הנוגע למעמד במשפחה כהורה לילדים, הצפה של בעיות יחסים עם דמות האב או דמויות גבריות הנובעות מכך.  אך גם יחסים עם ילדים. ה'אני' אצל אמנים כצורך לזכות בהכרה על האמנות והיצירה ותקופת הנסיגה מסמלת התעוררות עם שאלות בנושא ההכרה האמנותית, או האם הכיוון אכן ישיג את מטרתו.
יופיטר בנסיגה בבית 5 – משפיע על נושא ההשקעות [2,5,8 בתים של פיקס המסמלים צורך ביטחון כלכלי] ומומלץ בזמן נסיגה לא לעסוק בהשקעות. ולהמתין להתיישרות יופיטר באפריל 2015.

כניסת יופיטר למזל אריה -היא כניסה לבית העוסק בממשלת ישראל במפת המדינה. הנסיגה של יופיטר התחילה לא באופן אקראי עם הכרזה על הקדמת הבחירות.

הנסיגה של יופיטר התחילה כשיופיטר צמוד
לכוכב השבת RAS ELASED AUSTRALIS

[או בשם Al Ashfar]הממוקם במעלה 42'20. הוא ממוקם בקונסטלציית מזל אריה בפיו של האריה עצמו.

עם השפעה של כוכב מרס עם שבתאי – כוכב שבת מעניק למי שיש שם כוכבים אישיים: אומץ, אופי חסר לב, בומבסטי, כוח הבעה עצום, פן אמנותי אטרקטיבי, כושר שכנוע של המונים, נטיה להיות מרושע עם כוח הרס רב.  כללית, צמידות בין שבתאי מרס זו צמידות לא פשוטה,  המסמלת נושאים הקשורים בשילטון, אך מלווים בעויינות, חיכוכים בתוך השילטון, מאבקי כוח חסרי חמלה, חיפוש יוקרה, כבוד עצמי בכל מחיר.
בטארוט זהו קלף ה:
Strength -כוח


כשאדם ניחן בכוח אמיתי הוא לא צריך להפגין אותו. הכוח שם והאיפוק שלו מבטא יותר מכל עד כמה עוצמתו רבה. אנשים זוכים לאחוז בכוח רב. אם הכוח מעבר למידתם,  הם יקרסו פנימה במוקדם או  במאוחר. אדם חלש לא יכול להעמיד פנים שהוא חזק. לעומת זאת, אם אדם חזק וליבו רחב הוא ידע להאציל סמכויות, להעניק לסביבתו מטוב ליבו ולבטוח בסביבתו ולזכות במשוב חיובי של הערכה כלפיו. אם הוא חזק אך ליבו 'עני' ו'דל' להעניק,  הוא יתקשה להאציל סמכויות ולתת מהטוב שיש ויצבור אוייבים ויריבים שאינם מרוצים. המידתיות המאוזנת בין כוח ללב רחב היא העוצמה האמיתית. נולדים איתה והיא בלתי נרכשת. אך כשיש אותה,  הסביבה חווה זאת עם הרבה הערכה וחסד. כשהיא איננה עניין הנפילה הוא רק זמני.
לנפילה מעמדת כוח בעברית נוטים להגיד:מֵאִיגְרָא רָמָא לְבֵירָא עֲמִיקְתָּא!
באנגלית אומרים: Falling from Grace


Michelangelo Fall from Grace 1508-1512

פוליטית, קשה להתעלם מהעובדה שאירוע נסיגת יופיטר החל בישראל כשהתפזרה הכנסת. כשראש הממשלה טען שאין לו משילות. אין לו כוח אמיתי לשלוט ולכן צריך לחזור לבוחר.
במפת מדינת ישראל מזל אריה מסמל את השילטון והוא ממוקם בבית 10 ומסמל את הממשלה והלכותיה.
הנסיגה תסתיים ב-11.4.2015 תאריך שיסגור את המעגל- בחירות או הקמת קואליציה.
יופיטר יתיישר במעלה ה-28'12 במזל אריה המסמל התחלות חדשות בתחומים פוליטיים.

השאר תגובה