כוכב השבת וגה ממוקם במעלה ה- 19'15 במזל גדי – vega

כוכב השבת וגה ממוקם במעלה ה- 19'15 במזל גדי – vega
כוכב שבת מהחשובים והמשפיעים ממוקם בקונסטלציית Lyra- נבל.


וגה הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נבל והוא גם הכוכב החמישי בבהירותו בשמים והשני בבהירותו בשמי הצפון. וגה הוא כוכב צעיר יחסית לשמש – גילו מוערך בפחות מחצי מיליארד שנים. יחד עם סיריוס וארקטורוס, הוא בין הכוכבים הקורנים ביותר בסביבה הקרובה של מערכת השמש.

וגה במשולש הקיץ המפורסם.[ קודקוד שני דאנב-19 מעלות גדי
.ושלישי אלטיר-מעלה אחת דלי]
וגה – בשל בהירותו הבולטת, היה מוכר ברוב התרבויות שמצפון לקו המשווה: בתרבות האינואיטית[אסקימואים] הוא נקרא "האשה הזקנה", אצל הפולינזים הצפוניים הוא נקרא "כוכב השנה" שכן מועד תחילת השנה נקבע על פיו. הכוכב היה מוכר גם באשור, שם נקרא "השופט השמימי", באכד, שם נקרא "חיי השמים" ובבבל, שם נקרא "שליח האור". במצרים העתיקה ובהודו הוא זוהה עם נשר ושמו בערבית היה "הנשר הצולל" (אנ-נאסר אל וואקי – النسر الواقع) והמילה "וואקי" שובשה לשמו הנוכחי.
וגה והקבוצה לירה קושרה לנבל שבו ניגן אורפאוס ואיתו הצליח להקסים את האדס[מלך השאול] ואיתו הצלח להתמקם בשמים עד מותו.
סיפורו של אורפיאוס הוא מהטרגדיות היווניות הבולטות: אוֹרפֶאוּס (ביוונית עתיקה: Ὀρφεύς) הוא דמות מההמיתולוגיה היוונית, אל למחצה, בנם של אויגרוס מלך תרקיה (לפי גרסה אחרת, של אפולו) ושל המוזה קאליופה, ראש למשוררים ולמוזיקאים. אורפאוס קיבל במתנה מאפולו כלי נגינה – "לירה". בנגינתו היפה על הלירה הוא הצליח להפנט את כל שומעיו. האגדה מספרת שגם עצים ואבנים הקשיבו לזמרתו, אורפאוס מקסים את החיות בנגינתו, ואפילו הנהרות סטו ממסלולם וחיות היער נאלמו דום. הארגונאוטים (חבורת הגיבורים שהשתתפו במסע החיפוש של יאסון אחר גיזת הזהב בספינה ארגו) צירפו אותו אליהם במסעם כדי שישקיט בשירתו את גלי הים ויחזק את רוחם של הספנים.
בשובו נשא אורפאוס לאישה את הנימפה אורידיקה, אותה אהב אהבה עזה. כשאורידיקה נסה מפני סאטיר זר שרדף אחריה בשדה, היא דרכה מבלי משים על נחש ארסי שהכישהּ, ומתה. אורפאוס, בעודו ממתין לה ביום חתונתו, קיבל את ההודעה המרה על מותה מפי שליח. הוא סירב להתנחם וחדל לשיר. בהחליטו לחפשה הוא החל לנגן והאדמה שהייתה שבויה בקסם נגינתו פתחה פתח שדרכו הגיע לשאול, ושם פגש את כארון[מקבילו היווני של פלוטו], הספן המעביר את המתים מעולם החיים לעולם המתים. הוא ריכך את לבו בשירתו הענוגה, וכארון הניח לו לעבור את נהר הסטיקס. הוא הרדים בנגינתו את קרברוס, הכלב התלת-ראשי השומר על הכניסה לשאול. רוחות הרפאים בשאול הוקסמו אף הן משירתו, ושליטי השאול, האדס ופרספונה, העניקו לו חסד חד-פעמי – הוא יוכל להחזיר את רעייתו אל ארץ החיים בתנאי שיילך לפניה ולא יסב את ראשו אליה, עד צאתם כליל מהשאול. כאשר אורפאוס עלה ויצא מן המחילה החוצה, פנה לאחור כדי לראות את אורידיקה, שהייתה עדיין בפנים. הוא ראה את דמותה מתקרבה ופשט את זרועותיו כדי לחבק אותה. בו ברגע נעלמה וכל ששמע היה לחישה 'היה שלום!'. סופו של אורפאוס היה שנשים העובדות את דיוניסוס קרעו אותו לגזרים.

וגה מכוכבי השבת הזוהרים  וגה ממוקם כ-25 שנות אור מהשמש, והוא אחד מהכוכבים הבולטים בלילות הקיץ ומהווה את אחד מקודקודיו של משולש הקיץ. 


כוכב השבת וגה צמוד  לכוכבים מרכזיים של אמנים כמו: ורדי, פוצ'יני, בטהובן, מאריה קאלאס, אלביס פרסלי, דיויד בואי, ג'ימי פייג', מייקל סטייפ, יהודה פוליקר ציירים כמו: באסקייט, אוגוסט מק, אוגוסטוס ג'ון.
על פ פתולומיי לירה[הקונסטלציה] היא כמו ונוס משולבת כוכב מרקורי. מדבר על הרמוניות, שירה, מוזיקה, מדעים ואמנות. אמנם וונוס ומרקורי מייצגים את כוכב השבת וגה אך המיקום בגדי מחפש הרמוניה וסימטריה בכל התחומים. ווגה סוללת את הדרך לעושר ופרסום ומובטחת הצלחה, לאלה שהיא ניצבת במרכז השמים והיא עשויה לעזור לאדם לזכות במעמד גבוה כמו פוליטיקאי, איש בעל חשיבות ציבורית. וגה בפוזיציה כזאת מבטיח עושר או ביטחון כלכלי מאידך יומרנות ויוהרה העלולים לסכן הכל.

אורפאוס עם המיניטאור.

אם השמש צמודה לכוכב וגה- ביקורתיות, תפקידים משפטיים, עמדה גבוהה

אם הירח צמוד לכוכב וגה– מחד עמדת מפתח מאידך ייתכנו מעידות בפני הציבור, חוסר כבוד אובדן עמדת מפתח, חוסר פופולריות הצלחות עיסקיות, עם הירח בהיבט בעייתי מחלות ותאונות

אם מרקורי צמוד לכוכב וגה– עמדת מפתח, חשדנות, זהירות גבוהה, שאפתנות רבה, אויבים סודיים רבים, הפסדים עיסקיים קשיים עם האם.,

אם ונוס צמוה לכוכב וגה – כשרונות אמנותיים אך קשיים רגשיים, שברון לב, בריאות לקויה

אם מרס צמוד לכוכב וגה– יכולות מדעיות, דיעות לא פופולריות, אומץ מוסרי, נהנה ממזל בכספים

אם יופיטר צמוד לכוכב וגה– הפסדים דרך ירושות, רווחים כספיים גדולים, הסתבכות עם סכנת מאסר.

אם שבתאי צמוד לכוכב וגה- דעתנות, תשוקה רבה, התדמית סובלת מהאשמות מוטעות ולא צודקות, בעיות עם מעסיקים ובוסים, המזל משתנה במחצית החיים.

אם אורנוס צמוד לכוכב וגה- שאפתנות, חומרנות, הרבה אכזבות, עצב בבית, הרבה רווחים עם הרבה הפסדים, סכנת תאונה ומוות אלים.

אם נפטון צמוד לכוכב  וגה- אהבת מוזיקה, נחבא אל הכלים, משיכה למיסטיקה, צד מדעי ופרקטי מפותחים, הצלחה כלכלית, משברים בבית המשפחה, נטייה לתאונות, תוחלת חיים ארוכה אם מאדים בהיבט חיובי לשילוב.

 

 

עודכן ינואר 2020

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                          7.2.2015

2הערות

 1. Shiri Porat

  היי איך אני יכולה לדעת איפה הכוכב הזה נמצא אצלי ?
  נולדתי ב4/1/2003 שעה 20:32 בכפר סבא

  • פנינה כץ

   Shiri Porat שלום,
   כוכב השבת וגה ממוקם במעלה 15 במזל גדי. מה שאת שואלת אם הוא משפיע על אחד מהכוכבים שלך? ומה שאת צריכה לבדוק
   היכן ממוקמים הכוכבים שלך? פשוט. תיכנסי לאתר הזהhttps://horoscopes.astro-seek.com/birth-chart-horoscope-online">
   תכניסי את הפרטים שלך לקלקולטור האסטרולוגי ותקבלי את רשימת הכוכבים והיכן הם ממוקמים במפה שלך. גדי בקיצור האסטרולוגי הוא – Cap קיצור של Capricorn.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה