כוכב השבת Alderamin במעלה ה-12 במזל טלה – 12ARI47

כוכב השבת Alderamin במעלה ה-12 במזל טלה – 12ARI47

מגניטיוד – 2.6 מעלות. בקונסטלצית – Cepheus -קפאוס

קבוצת הכוכבים -קפאוס נמצאת בחלק הצפוני של השמים ומייצגת את קפאוס מלך אתיופיה ואביה של אנדרומדה. הקבוצה קרובה לכוכב הצפון ולכן בישראל היא אינה שוקעת אף פעם. הקבוצה היא אחת מ-48 הקבוצות שהוגדרו על ידי תלמי.

α בקפאוס (אלדראמין) הנו כוכב צהוב במרחק של כ-50 שנות אור עם בהירות מדרגה 2.4. בעוד כ-5500 שנים, הוא יהיה הכוכב הבהיר הקרוב ביותר לקוטב הצפוני השמימי.
הקבוצה [הקונסטלציה] מייצגת את קפאוס מלך אתיופיה וביחד עם הקבוצות אנדרומדה, קסיופאה ופרסאוס מייצגים את האגדה על אנדרומדה.
אנדרומדה הייתה נסיכה, בתם של קפאוס וקסיופאה, מלכי האתיופים (כל חופה הצפוני של אפריקה כונה "אתיופיה" ביוונית עתיקה).
על פי המסופר, יום אחד התפארה המלכה קסיופיאה שהיא יפה יותר מבנותיו של פוסידון אל הים. פוסידון כעס על כך, ובזעמו הציף את חופי ממלכת האתיופים ובנוסף שלח מפלצת איומה להעניש את בני האדם. לקפאוס וקסיופיאה נודע שהדרך היחידה שבה יוכלו להיפטר מהמפלצת, היא מתן בתם אנדרומדה לטרף לאותה מפלצת. לכן, כדי להציל את עמו, על פי עצת האורקל של אמון, כבל המלך האתיופי את בתו אנדרומדה לסלע אשר על חוף הים, מתוך כוונה להקריבה למפלצת. פרסאוס, בנו של זאוס אבי האלים, עבר במקום וראה את אנדרומדה הכפותה. הוא התאהב בה, והבטיח שיהרוג את המפלצת, אם קפאוס יתן לו את בתו אנדרומדה לאשה. פרסאוס נלחם במפלצת כשהוא רכוב על פגסוס והפכה לאבן בעזרת ראשה הכרות של מדוזה. לאחר שהפך את המפלצת לאבן שיחרר את אנדרומדה ונשא אותה לאישה.

 

כוכב השבת אלדראמין בשמו הערבי המקורי נקרא Al Dhira al Yamin[רוב האסטרונומים המוקדמים היו ערבים ופרסים ולכן רבים מהכוכבים נקראים על שמם של המגלים או על פי צורתם בערבית ובפרסית]
הוא ממוקם ביד הימנית ובנקודת הזרוע של קפאוס, קרוב לכוכב הצפון. אנשים שנולדו עם פלנטות במיקום זה יושפעו מטמפרמנט ילדותי, צעיר ומתחבר טוב לאנשים צעירים. יהיו בעלי חוש הומור, יכולת להיות קומדיאנים. נוטים לחשוף אמיתות שאחרים לא אוהבים ולכן יכונו חסרי טאקט וישלמו מחיר על משקל: "חיים ומות ביד הלשון".

כוכב השבת אלדרמין מתחבר לקלף השוטה בטארוט.

מתוך הסידרה: The Medieval Tarot by Luigi Scapini
קלף המייצג את ההתחלות הראשוניות וההכרחיות לקחת בחיינו, את התמימות, הספונטניות, את דמות הנפש המשוחררת והחופשיה את הדמות הילדית שיש בתוכנו עד שהיא נעלמת לפחות לחלק מהאנשים. קלף המייצג, את מסעו של האדם העובר כדי לגלות את צפונות העולם ואת האנושות דרך: טעויות, מישגים, טיפשות, סיכונים והתנסויות. "השוטה" נושא על כתפו שק. שק המסמל, כמה מעט חומר האדם נזקק בחייו כדי ללמוד על החיים אך לעיתים גם איך החומר כובל ומקבע אותנו, תחת לזרוק הכל ולצאת לדרך.   ה"כלב" הנושך את רגל שמאל בקלף, מייצג את המחיר שמשלמים על מישגים, סיכונים וטעויות.. מקל הנדודים כמובן, מסמל את הדרך שתמיד מחכה למסע הבא. כשמתמודדים מול החלטה ויש ספיקות, קלף השוטה מסמל גם אם הרעיון נשמע הזוי ולא הגיוני, שהגיע הזמן שהאדם יאמין בעצמו, יבטח בקוסמוס ויצא לדרך לא מוכרת וחדשה. טלה הוא מזל קרדינאלי, האנרגיה המסמלת את התחלות וההעזה מבלי להיכנס לפרטים. הרוח של השוטה תוהה, סקרנית, לעיתים הרפתקנית אך בעיקר רוצה לכבוש "שטחים לא מוכרים" בכל מובן. ולכן בלי הראשוניות, ההעזה והסקרנות הילדית של טלה, האדם ייתקע בחרדותיו, בפחדים ויחסר את התעוזה ליזום וליצור אבולוציה בחייו. קלף מאפיין תכונות של הרבה מאוד בני מזל טלה.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                                         24.1.2015

4הערות

 1. קרן אור

  תודה רבה פנינה על כל הידע שאת מפזרת!

 2. קרן אור

  אוקיי עכשיו אני מבינה את האופי הילדותי שלי שלמדתי לאהוב,תודה

  • פנינה כץ

   קרן אור שלום

   לכוכבי שבת יש כמובן משמעות במיוחד כשהם צמודים לכוכבים אישיים ואופיים מקבל משמעות נוספת על פי הכוכב אליהם כוכב השבת צמוד.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה