כוכב שבת אל קאיד במזל בתולה

כוכב השבת : ALL KAID במעלה ה:57'26 במזל בתולה 26VIR56
אל קאיד- נקרא גם בנטנאש[ Benetnash,] כוכב השבת שוכן בזנב המערכת של הדובה הגדולה.

בהירותו של הכוכב היא מדרגה 1.86 והוא מאיר פי 150 מהשמש. אלקאיד הוא כוכב הסדרה הראשית כחול, מסוג ספקטרלי B3. הכוכב נמצא במרחק של 101 שנות אור.
ממוקם בקונסטלציה של הדובה הגדולה.

במיתולוגיה נקרא על שם בתו של הדב הגדול – (قائد بنات نعش qā'id bināt naʿsh]
הדובה הגדולה היא מושפעת מכוכב מרס הלוחמני והכוכבים במרכיבים את הקונסטלציה הזאת הם בעלי אנרגיית לחימה מובהקת.

קליסטו עם זאוס המחופש לארטמיסציור שמן מאת פרנסואה בושה, 1744.;-קליסטו היא נימפה של האלה ארטמיס. על שמה קרויה קבוצת הכוכבים "הדובה הגדולה". האגדה מספרת שיופיטר חשק בקליסטו והתחפש לארטמיס וקליסטו הרתה לו. הרה אישו של יופיטר שמעה על כך ובזעמה הפכה את קליסטו לדובה. יופיטר הצליח להציל את הרך הנולד מרחמה של קליסטו וקרא לו:אָ‏רְקאס ומסר לנימפה מאיה שגיגלה אותו והפך לימים אבי בני ארקאדיה, את  קאליסטו וגם את בנה, ארקאס, בדמות דוב, העלה אל השמים. כך מספרת האגדה, נוצרו הדובה הגדולה והדובה הקטנה – שני מערכי כוכבים הסובבים את כוכב הצפון.

אל קאיד מקור השם של הכוכב מתייחס לזיהוי עתיק של הקבוצה כשלוש מקוננות הראשיות (הכוכבים אלקאיד, מיזר ואליות) העומדות ליד מיטת המת (הכוכבים דובהה, מראק, פקדא ומגרז). שמו המלא של הכוכב בערבית היה "אל-קאיד בנאת אל-נאש", כלומר המקוננת המובילה, הראשית, וממנו נגזרו שני השמות.
התכונות המאפיינות כוכב שבת זה קשורות לכוכבים שבתאי +מרס+מרקורי. חוקרי כוכבי שבת טוענים במעקב אחרי השפעת כוכב שבת זה במפגש עם הכוכבים הכבדים [הטרנס סטורניים] תאונת מכרות, מפולות הרים,  ונמצאו הרבה פעמים מפגש פלנטות עם כוכב השבת כשקרו קטסטרופות של מזג אוויר, תופעות טבע הרסניות ואובדן גדול של אנשים ממגה תאונות או כשאוראנוס נפגש עם אלקאיד ביולי 1969 כשפרץ המרד של פראג נגד הכיבוש הרוסי.
כוכבים במיקום מדויק זה מקבלים השפעה על תכונות של: אחרון הלוחמים, שמרנות, כעסים, נקמנות, חוסר אמון ומזג סוער, יציבות ונטייה לקינה ובכי. והוגדר:
"Good for nothing people whose rising and setting do not bring rain."

***הקשר לשם האירגון אל קעידה לא נראה בכלל הזוי לאור תאורו של כוכב שבת זה והשפעותיו,  לעומת זאת לא הצלחתי למצוא מדוע אירגון אלקעידה בחר בשם זה.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                                               13.2.2015

השאר תגובה