כירון כרונולוגיה של כאב פצע והחלמה -פרק ג'

כירון כרונולוגיה של כאב פצע והחלמה -פרק ג'


אסכולות באסטרולוגיה
התקופה הישנה של "ספרי בישול" אסטרולוגיים הסתיימה מזמן. אסטרולוגיה עברה לתקופה המכילה שלב מאתגר יותר של יצירתיות במחקרים.  האסטרולוגיה השתחררה ויצאה מהקונספציה והפרדיגמה של הגדרות מצומצמות. יחד עם זאת יש ערב רב של אסכולות באסטרולוגיה שהתפתחו עם השנים [כמו בכל תחום העוסק בנפש האדם ובגורלו]
אנשים נוטים לפתור סוגיות על פי ההיצע שיש בכל תקופה, או אלה תולדות האסכולות ופני האסכולה שהם בחרו מספרת גם על האסטרולוגים . אבל מוכרחים להודות בעובדה לא כל אסטרולוג חושב שחקר האמת הכי חשוב או חשוב מספיק.
כמי שעוסקת בתחום מאז 1966, טיפסתי על כל המדרגות החל מאסטרולוגיה של 'הטוב והרע' השטחיים יותר שאפיינה את שנות השישים- מהספרות האסטרולוגית של האקדמיה לאסטרולוגיה הבריטית. משם לעידן הניו אייג' של שנות ה-70 שחיפש באסטרולוגיה חיבור לזן, לטנטרה ולאסכולות סופיסטיות של המזרח הרחוק,  או חיבור האסטרולוגיה לנושא גלגולי הנשמות [שאומץ בארץ בחיבוק] עם הסברים מצוינים רק שצריך להודות ביושר,  שקשה להוכיח את קיומו. לעבר שנות השמונים, עם חיבור הדת לאסטרולוגיה דרך הקבלה[שנימנמה כמה מאות שנים]  העוסקת בגימטרייה ומשם לחיבור עם הנומרולוגיה [שפתרה לאסטרולוגים רבים את היעדר 'שעת הלידה' הטרחנית והמעצבנת.]  כשהם תרגמו מספרית את שם האדם למזל האופק.  ועם כל הכבוד זה אולי משעשע,  אבל בוודאי לא מדויק לצרכי האסטרולוגיה. דרך שנות התשעים,  עם התפתחות הקאוצ'ינג [אימון] בארץ נוצר חיבור בין האסטרולוגיה לסוג של אימון קוגניטיבי,  או מה שאנשים אוהבים לכנות:  כחשיבה חיובית או שלילית,  המשנה מן הסתם את הגישה לחיים.  אך זו שאלה טובה:  האם ניתן לאלף את האנשים כסוסים? [שיסלחו לי יש בי כבוד גדול יותר לאדם ולמורכבותו]. ועד שנות האלפיים עם התחברות החברה לפן הטכנולוגי יותר של האינטרנט וחיפוש אלגוריתם שיכול לתמצת את כל התובנה האסטרולוגית בתוכנה,  של מה מתאים למה? ולמי?  ובמקום להעמיק באינדיבידואל בזכות כלים נפלאים שהפסיכולוגיה והמחקר מעניקים לנו,  אז עברו לתמצות האדם של 60 שניות מיהו האדם אסטרולוגית. נכון עד לשנים האחרונות אנחנו כבר בתקופת "הכל כלול" ולכן כל מיסטולוג[ הגדרה שלי לכל מי שיודע קצת בכל תחום] הוא על תקן סופרמרקט,  "תכה את המומחה" ואפשר להזמין הביתה את המצרכים. אין אפילו צורך להיפגש עם בעל המפה. בכמה דקות יקרות מאוד בטלפון תקבל "הרבה של כלום מרוכז".
כמה מילים על תופעת "המיסטולוגיה":
ההקדמה שלי היא התבוננות פרספקטיבית שנועדה לעשות סוג של חשבון נפש בתחום מדהים ונפלא כמו האסטרולוגיה ולמחות בכאב על ה'מיסטולוגים' והשם הרע שהם מוציאים לתחום האסטרולוגיה. 'פני הדור כפני הכלב' כך נאמר וכיום מעטים האנשים שמוכנים ללמוד ולהשקיע באסטרולוגיה דיסציפלינרית ולחקור באופן אותנטי.  כי מי שטעם את תחום האסטרולוגיה לעומק יודע כי היא מעניקה מרחב ידע אדיר בעשרות תחומים נוספים,  אך צריך ללמוד ולהשקיע הרבה מאוד.  זה לא סוד שהדור הלומד אסטרולוגיה בשנים האחרונות רוצה אסטרו-רינגטון. מיסטולוגים רבים מעוניינים להשטיח,  להקליל למסמס ולהפוך את התחום הנפלא הזה בסך הכל למקור לעשיית כסף מהיר,  מבלי להשקיע באמת בניתוח מעמיק של המפה שלא נדבר שהאדם מאחורי התאריך לא מעניין אותו כלל. ובכך נמנעת היכולת המקורית של תחום טיפולי זה לעזור לאנשים במצוקה אמיתית המתאפשרת על ידי ניתוח מעמיק של המפה. אסטרולוג טוב ורציני,  עשוי להעניק ארגז כלים מעולה לאדם המצוי בקשיים.  כשאדם נפגש עם ניתוח מפה מעמיק הוא מקבל מחד,  מידע הנוגע לכאבים ולמשברים המוקדמים של חייו והדרך שהוא עשה ומאידך הוא מקבל את הכלים האינדיבידואלים שמסייעים לו לטפל בצורה עמוקה, יעילה בבעיות חייו כמו גם לחגוג את היכולות האישיות והדרך להעצימם.
ההקדמה קשורה מאוד לתפיסה הבסיסית שלי את האסטרולוגיה, שהיא באה ממקום יצירתי ונתמך במחקרים שאני לא מפסיקה לעשות. יש בי התנגדות לפרשנויות ריפוי המתקשרות לגלגולי נשמות,  כי אין לי מושג אם זה קיים או לא קיים, מה שבטוח שלא ניתן לי ולאף אחד אחר להוכיח את קיומו של מצב תודעה זה. ברם, מתוך חווית חיי של משברים פיזיים ונפשיים לא מעטים מצאתי את פעילות כירון וההיבטים איתו מסבירים לי באופן מעולה.  לצערי אין ביכולת התודעה שלנו אפשרות להוכיח שאכן קיימים גלגולים  מלבד חוויות אישיות שאנשים מספרים ומדווחים עליהם. אני בהחלט מאמינה שאין לנו הסברים להרבה נושאים ועדיין אין הדבר פוסל אותם.
כוחות הריפוי של כירון נמדדים בהיבטים שכירון מייצר ממנו ודרכו ומסתבר,  שככל שיש לו היבטים רבים והוא דומיננטי יותר במפה,  ותתקיים תודעת ריפוי גבוהה יותר. האדם עשוי לעזור לעצמו לרפא תהליכים באופן טבעי ואינסטינקטיבי. ריבוי היבטים,  מאלץ את האדם כל הזמן ובכל מיני דרגות להתמודד עם רמת תודעה חדשה  מתחדשת ושונה. כמובן שאין קשר בין היבטים טובים ליכולת ריפוי,  או היבטים דיס הרמוניים. ההיבטים מצביעים על אופיו של האדם להילחם ועל צורת הלחימה. צריך לזכור שהיבטים דיס – הרמוניים הם בעלי דרייב חזק יותר לטפל בבעיה ובמשבר ולכן אין הדבר מעיד על כישלון, חוסר יכולת או חוסר הצלחה. כאדם למוד כאבים ומשברים פיזיים ערכתי מעקב ארוך ימים מאז ילדותי המוקדמת אחרי כירון ופעילותו.
לכל אחד מאתנו מומלץ לבדוק איך כירון שלו פועל לפני שהוא בודק את כירון של האחרים.
כירון כתודעה אחרת- תהליך ריפוי.
הכתבה לא עוסקת בכל היבט בנפרד. היא תעסוק בעיקר בהיבטים מורכבים [היבטים דיסהרמוניים] וברמיזות בלבד לגבי היבטים הרמוניים.
היבטים דיסהרמוניים בהיותם בנויים לקשיים וללחימה הם אלה שיעשו את העבודה בעת משבר נפשי, פיזי ומנטלי. הם אחראים בפעם הראשונה להיווצרות המשבר ובפעם השנייה ללחימה ולהתמודדות מול הבעיה והמשבר.
בכל מפה התודעה של האדם שונה [משקפת את התודעה המציאותית של האדם] וממוקמת בשלב אחר של התפתחות. אנשים שעברו באופן אובייקטיבי משברים קשים של חיים ומוות, יתמות, שכול, מחלות קשות, עוני מרוד ודרמות קשות שהביאו אותם לקצוות הכוח והיכולת. מבינים באופן שונה משברים מאלה שהמשבר הגדול ביותר שקרה להם קשור בפרידת מאהוב או אהובה[מבלי להמעיט בערך המשבר] . לכן כל אחד יוכל לקחת את ההבנה להתייחסות שלי למקומות שלו וללמוד על עצמו ומשפחתו.
בדרך כלל אני לא נוטה לחשוף את חיי דרך הבלוג האסטרולוגי כי הוא מקצועי ורוצה להישאר כזה. אך מכיוון שחיי מאז ומתמיד היו מורכבים [בלשון המעטה] ושזורים בהרבה אירועים דרמטיים שניתן ללמוד מהם כמה שיעורי אסטרולוגיה מתקדמת. החלטתי לשתף אתכם באירועים ובקרוביי השזורים בחיי דרך כירון. ואני בטוחה שתלמדו רבות דרך ההסברים שלי על כירון ואופן הניתוח. השתמשתי במפה שלי להדגים את המפגשים של כירון ולהסביר לכם תובנות אסטרולוגיות דרכו.
חשוב לדעת שגם אם אין היבטים במפה של כירון עם פלנטות אחרות אין הדבר אומר כפי שתיווכחו בעצמכם שכירון אינו משפיע ואם כירון יוצר היבטים טובים בלידה לפלנטה מסוימת אין הדבר אומר שיש הגנה של היבט מלידה כשכירון יצור היבט קשה לאותה פלנטה, רעיון שכבר שמעתי מספר פעמים והוא שגוי.
המשברים בחיים מגוונים ורבים אך שונים בגודלם ובהשפעתם עלינו ועל חיינו. כל הפלנטות בהיבטים מסוימים יוצרים משברים אך לא כולם יוצרים בהכרח כאב ועוצמת מחלה שזקוקה לתהליכי ריפוי עמוקים.

מפה אסטרולוגית שלי.

הייתי התינוקת שהכי ציפו ללידתה, הגעתי במקום אחות [בת מזל קשת] שנפטרה עשר שנים לפני כן. כלומר, נולדתי כילדת "פיצוי וריפוי" קלסית. לאבי[מזל תאומים] ולאמי יש ירח בגדי על הכירון שלי. נולדתי מתוך הכאב שלהם. הכירון של אמי ב-26 מעלות בדגים על השמש שלי. וה -מרקורי של אבי על האוראנוס שלי במזל סרטן מול הכירון שלי. תבדקו את קשרי ההורים עם כירון במפה שלכם ותופתעו תמיד. כי שם טמונות סיבות עמוקות להולדתכם.

המפה של אבי ז"ל מסביב למפה שלי. הירח שלו צמוד לכירון שלי בגדי. ומרקורי שלו[כבן מזל תאומים] צמוד לאוראנוס שלי.


המפה של אמי ז"ל מסביב למפה שלי. הירח והמרקורי של אמי ממוקמים במזל גדי צמודים לכירון שלי . הכירון של אמי צמוד לשמש שלי ב- 26 מעלות בדגים.
אני היא הילדה שחיכו לה ואמורה הייתה לפצות ולרפא את ההורים על כאב השכול שהם סבלו ממנו .

כירון בהיבטים מורכבים עם השמש

כשכירון ביחסים מורכבים עם השמש הוא יפעל בעצם נגד החיוניות והוויטאליות של חיינו. נגד הצורך לבנות את עצמנו מחדש. הוא יקשה על ריהביליטציה הפיזית
במפה הבסיסית שלי אין יחסים כלל בין כירון והשמש שלי ולמרות זאת, כשכירון נצמד לשמש שלי במזל דגים בשנת 1966 [ ] הרגשתי שאני חיה אך מתה. הייתי תמיד ילדה שמחה עם יכולות יצירתיות גבוהות והורי בחרדות על אובדן האחות שנפטרה עשר שנים לפני הולדתי,  דיכאו כל שמחה שהייתה לי. זו הייתה בדיוק התקופה אחרי שסיימתי לתחקר את תגליות הגרפלוגיה שלא סיפקו אותי כלל ונחשפתי לכירולוגיה ולתולדות כף ידי ותוך כדי לימודי התחום,  גיליתי מסביב לאצבע [Finger of Jupiter ] ."טבעת מושלמת פנימית וגם על גב היד." שנקראת טבעת שלמה[ע"ש שלמה המלך- Salomon Ring] בדקתי אצל כל חבריי ומשפחתי מסביב ולאף אחד לא היתה 'טבעת חרוטה סביב האצבע' .

כילדה בת 15-14 בתקופה של שיא המצוקה והיאוש הצלחתי למצוא הגדרה לתופעה בספר הכירולוגיה:   כי למי שיש את טבעת סלומון ניחן ביכולות אינטואיטיביות וייעודו לעזור לאחרים.  אני חושבת שפעם ראשונה בחיי אחרי הרבה שנים הרגשתי שמשהו מצליח להגדיר אותי ויש לי אפילו יעוד.
ככל שהעמקתי בכירולוגיה התקרבתי יותר לאסטרולוגיה, כל שם של גבעה על כף היד ואצבע,  סיפרו על פלנטה אחרת ורציתי לדעת הכל על כל הפלנטות ועל עולם האסטרולוגיה. בשנים אלו,  לא היה שום חומר קריאה על אסטרולוגיה בארץ. אך מוכר הספרים הנפלא שלי מחנות ספרי בחיפה,  השיג לי את הספר הראשון של אסטרולוגיה של Jeff Mayo [מהמורים והמקימים של האקדמיה האסטרולוגית בלונדון] ומשם הכל היסטוריה. ספר הביא עוד ספר והמפגש של כירון והשמש מייצג עבורי את הבחירה למות או לעבור למצב תודעה חדש של חיים שונים. החיים הפכו להיות היו סביב אסטרולוגיה ויצירה כמו הציור.
כשכירון היה בגדי באוקטובר -2004 ויצר
90 מעלות לנפטון שלי במאזניים באופק .נאבקתי נגד לוקמייה אוראנוס נצמד לוונוס[שליטת האופק במפה]   בדגים והמחלה פרצה.

אושפזתי ב-10.10.2004 למשך חצי שנה .

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                       15.6.2013

2הערות

 1. מיקי

  היי פנינה, לשני ההורים שלי יש כירון על הונוס שלי, מה ניתן ללמוד מכך? אני יודע שזה רק היבט אחד, אך האם יש משהו כללי שניתן ללמוד מצמידות זו? תודה.

  • פנינה כץ

   היי מיקי

   גם לשני הוריי יש ירח על הכירון שלי באותה מעלה. כמובן שזו לא כל התמונה אבל האפשרויות הן בכמה רמות, החל ממפגש המסמל את הכאב ביחסים הרגשיים. לפעמים מפני שנולדת מתוך חיפוש אהבה של ההורים, לעיתים הקושי לבטא את האהבה בשפה המשפחתית, לעיתים פיצוי על אהבה או ילד שלא הגיע או אובדן קודם של ילד. האפשרויות מגוונות ואת זה אפשר לראות מדויק יותר במפה השלמה.
   בברכה
   פנינה

השאר תגובה