ליקוי חמה מלא בקשת ב: 4.12.21 כיצד ישפיע עלינו?

ליקוי חמה מלא בקשת ב: 4.12.21 בשעה 09:35 .

הליקוי מהו?

ליקוי חמה מופיע כאשר כדור הארץ, הירח והשמש נמצאים על אותו ציר. המסלולים מצטלבים אחת לשישה חודשים בערך, ואירוע זה מכונה "עונת הליקויים". במהלך הליקוי, המתרחש בעת מולד הירח (תחילת החודש בלוח העברי), הירח נמצא בין כדור הארץ והשמש, ומסתיר את השמש או את חלקה מעיני צופים הנמצאים על כדור הארץ. ליקוי מלא מתרחש במקום כלשהו על פני כדור הארץ בממוצע כל 18 חודשים, וכל נקודה על פני כדור הארץ תזכה לליקוי חמה מלא אחת ל-370 שנה. לפחות פעמיים בשנה (ולא יותר מחמש) מתרחש ליקוי חמה במקום כלשהו בעולם.   כשהירח מכסה את השמש כולה זהו ליקוי חמה מלא.

השפעת הליקוי : ליקוי חמה, שגורם להסתרת אורה של השמש ולחשכה חלקית או מלאה, מבלבל את תחושת הזמן של בעלי חיים. בעלי חיים, שפעילים ביום, מתנהגים כאילו ירד הלילה, כך למשל נצפו דגי שונית שפעילים בשעות היום שחיפשו מסתור, ודגים שפעילים בשעות הלילה שיצאו החוצה. מעבר מהיר לדפוסי פעילות ליליים נצפה גם בתנועת פלנקטון[תנועת היסחפות] בזמן ליקוי מלא, ציפורים מתכנסות ללינה, ועדרי צאן ובקר שנעים לכיוון מכלאות הלילה. לעומתם, חיות שפעילות בלילה נעשות אקטיביות: צרצרים מתחילים לצרצר, ועטלפים מגיחים מהמערות והנקיקים. כתבה על ליקויים 

 

ליקוי חמה בשלבים – רוסיה 2008

הליקוי  לא ייראה בישראל.

ב: 4.12.21  הוא ייראה מעל דרום אמריקה, אנטרקטיקה, אוסטרליה, ניו זילנד, ארגנטינה, דרום אפריקה, 

Palmer Station, Antarctica 3:34 a.m. 4:23 a.m. 5:12 a.m. 94%
Emperor Point, Antarctica 3:42 a.m. 4:35 a.m. 5:28 a.m. 100%
Melbourne, Australia 7:53 p.m. 8:12 p.m. below the horizon 2%
Cape Town, South Africa 7:42 a.m. 8:19 a.m. 8:58 a.m. 12%
Cabo Kempe, Argentina below the horizon 4:42 a.m. 4:59 a.m. 25%

מסלול הליקוי על פי נאס"א.:

 

 

ליקוי חמה בקשת במעלה  °  12[בית 11]  האופק-בית 12  במזל גדי עם ונוס פלוטו [הצד השמאלי במפה]  אירועי מזג האוויר יהיו קיצוניים ומסוכנים כבר בימים לפני הליקוי וכמו באפקט דומינו ישפיע על מקומות רבים. אירועים כלכליים עלולים להיות דרמטיים תחת ליקוי זה והמגפה ממשיכה לתקוף במוטציות חדשות. הליקוי תמיד דרמטי יותר לפני שהוא מגיע לשיאו בכל הנוגע למזג אוויר ואירועי טבע, האזורים הדרומיים בגלובוס עלולים לסבול באופן יחסי הרבה יותר ותופעות משבר האקלים יבלטו יותר בימים סביב הליקוי, כמו עלייה בשריפות באוסטרליה.  יומיים-שלושה 1-2.12, לפני הליקוי,  השמש צמודה לאנטארס כוכב השבת האלים והמסוכן יותר בכל הכרוך במעשי עוינות, זדון,  פיגועים וקשה להתעלם מהעובדה שההשפעה של הליקוי מתחילה לפחות יומיים-שלושה לפני הליקוי. מקומות תיירותיים יהיו בסכנה גדולה יותר. 

ב:4.12 הליקוי נפגש עם כוכב השבת Rastaban –  כוכב שבת המושפע מהכוכבים שבתאי, מרס ויופיטר- תחת השפעתו יש עלייה באימפולסיביות ותגובות בלתי שקולות, עלייה בתאונות, פציעות ומעשי פשע. 

שבתאי שליט האופק במזל דלי בהיבט מרובע לאורנוס- בשור- השינויים בעולם ממשיכים לדהור,  דרך נושאים כלכליים מגפת הקורונה, חילופי שלטון תחת השפעות חדשות. 

ההשפעות האישיות קשורות למיקום של הליקוי ביחס למפות של האנשים. השפעתו עלולה להימשך חצי שנה במעלות של הליקוי ביחס למפה האישית.  ככל שאדם נולד קרוב לתאריכים המושפעים הוא יחווה זאת באופן עוצמתי יותר- למשל ילידי 30.11- 8.12 יושפעו יותר מזלות המשתנים[קשת, תאומים, בתולה ודגים]  אלה שנולדו ממול לליקוי 30.5 ועד 7.6.21. ילידי 30.8 ועד 7.9. וילידי 28.2 ועד 7.3.

השמש והירח במעלה 12 צמודים למרקורי בהיבט של  ° 150 מעלות לאורנוס – היבט מטלטל,  היבט של שינויים בלתי נמנעים עלול להתקשר למחסור הנובע מהפקק העולמי ועלייה בקשיים של טרנספורטציה- כשמתעצם הקושי לשנע סחורות, חומרי גלם, דלק, מקורות אנרגיה לחימום,  מזון, מים, ממקום למקום והמחסור באזורים מסוימים הופך לדרמטי ועלול להתקשר לביטחון תזונתי. סכנות לתאונות אוויר, קושי בפתרונות העברת חומרי גלם ומזון ייאלץ את טובי המוחות למצוא פתרונות עוקפים. הליקוי מציף את הבעיות שיצטרכו לתת להם מענה פרקטי. 

מאדים בעקרב מול ראש הדרקון שמגיע בערב 4.12 לסוף מזל שור כשהוא יוצר מרובע למאדים במפת מדינת ישראל–  מדגיש את הנושאים הביטחוניים והסכנות שיצטרכו לקחת בחשבון בשנה הקרובה. 

ונוס במזל גדי במעלה 22 באופק[סוף בית 12] במעלה הקרובה לתחילת נסיגתה  של ונוס 26 מעלות בתאריך: 19.12. – נושאים כלכליים ובטחון קיומי, ביטחון תזונתי אלה מהקשיים של השנה הקרובה. 

 

ההשפעות האישיות קשורות למיקום של הליקוי ביחס למפות של האנשים. השפעתו עלולה להימשך חצי שנה במעלות של הליקוי ביחס למפה האישית. 

ככל שאדם נולד קרוב לתאריכים המושפעים הוא יחווה זאת באופן עוצמתי יותר- כמו:  ילידי 30.11- 8.12 יושפעו יותר מזלות המשתנים[קשת, תאומים, בתולה ודגים]  אלה שנולדו ממול לליקוי 30.5 ועד 7.6.21. ילידי 30.8 ועד 7.9. וילידי 28.2 ועד 7.3.  אנשים שיש להם במפת הלידה פלנטה במעלה ה: 12 במזל קשת יחוו את הליקוי באופן חזק יותר. גם אם הם לא בני מזל קשת. או אלה שנולדו באופק קשת צמוד לליקוי 12 מעלות – המפה של בנימין נתניהו. שנולד עם אופק צמוד לליקוי. 

הליקוי לבעלי מזל טלה- יהיה בבית 9 – הבית העוסק בנושאי: לימודים, משפטים, נסיעות לחו"ל.

הליקוי לבני מזל שור- יהיה  בית 8 – הבית העוסק בנושאי: כלכלה לטווח ארוך והישרדות כללית.

הליקוי לבני מזל תאומים יהיה  במזל 7 – הבית העוסק בנושאי: זוגיות שותפויות ותקשורת

הליקוי לבני מזל סרטן- יהיה בבית 6 – הבית העוסק בנושאי: עבודה בריאות ותפקוד.

הליקוי לבני מזל אריה- יהיה בבית 5- הבית העוסק בנושאי: אהבות,  ילדים, יצריות ויצירתיות

הליקוי לבני מזל בתולה- יהיה בבית 4- הבית העוסק בנושאי: בית, משפחה, דיור 

הליקוי לבני מזל מאזניים- יהיה בבית 3- הבית העוסק בנושא: תקשורת, ניידות, לימודים

הליקוי לבני מזל עקרב- יהיה בבית 2- הבית העוסק בנושאי כסף, חומר, רכוש. 

הליקוי לבני מזל קשת יהיה בבית1 [באופק] – הבית העוסק בנושאי: ה"אני", בצרכים האישיים, תדמית. 

הליקוי לבני מזל גדי יהיה בבית 12- הבית העוסק בנושאי תת מודע, דחפים, אויבים

הליקוי לבני מזל דלי יהיה בבית 11- הבית העוסק בחברים, בתדמית הציבורית

הליקוי לבני מזל דגים יהיה בבית 10 – הבית העוסק בקריירה בהישגים ובאוטוריטות. 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ- 25.11.2021 

5הערות

 1. מאיה

  חיכיתי וייחלתי לשינויים בעולם הזה וגם מבחינה אישית, חשבתי שהכל צריך להשתנות, אבל לא לשינוי כזה אישי יחלתי.
  אחיניתי, שהיא בת מזל שור, כמוני, חלתה במחלה שאפילו לא חשבנו שתגיע אי פעם למשפחה שלנו.
  אנחנו הרוסים לחלוטין, כאב לב חזק צאוד.
  האם באמת בני מזל שור לא חוזרים להיות מה שהיו.
  בלי עבודה, בלי חברים, לא מתפקדים.
  אני אפילו לא יכולה לתאר לך מה אנחנו עוברים.

  • פנינה כץ

   מאיה שלום,

   צר לי תמיד לשמוע בשורות לא טובות. אורנוס זו פלנטה שהופכת עולמות לטוב ולרע. יוצרת שינויים גדולים. וכמובן שלבני מזל שור קשה במיוחד עם נושא השינויים כי הם מציפים חרדות. כשאורנוס עובר במזל שלך [והוא ביקר כבר מזמן במזל שלי] הוא בהחלט גורם לשינויים והחיים לא נראים אותו דבר. ומניסיון אישי ובגין עשרות אלפי מפות שחוו אורנוס במעבר שלהם על השמש[במקרה שלך האורנוס בשור, ועוד 4 שנים הוא עובר למזל תאומים] אכן את בוודאי תשני את גישתך לחיים, תתפכחי וייתכנו גם שינויים טובים. בכתבה על אורנוס במזל שור נכתב: שור: "אוראנוס באופק- מגיע למזל שלכם- וליתר דיוק הוא מגיע  לאופק המזל  שלכם ולכן השפעתו כל כך דרמטית. יגע בכוכבים האישיים שלכם וישפיע במהלך 7 השנים בכלל,  למרות שילידי הקבוצה הראשונה[21 אפריל עד 1 למאי]  יושפעו במיוחד בשלוש שנים הקרובות בתקופה בין ה: 5.2021-5.2018-  ילידי הקבוצה השנייה-  1 למאי עד 10 למאי [10-1.5]  יושפעו במיוחד בין ה: מאי 2021 עד  מרץ 2024 וקבוצה שלישית[ בין 10.5 עד 20.5]  בין מרץ 2024 עד אפריל 2026. אורנוס אמנם יוציא אתכם מזון הנוחות ותיאלצו לצאת מהפסיביות ולפעול ליזום ליצור לפתור כתוצאה מהשינויים שייכפו עליכם. לא כל שינוי הוא בחזקת דבר רע אך הוא לא יהיה נוח בהכרח. השפעתו תלויה במפה האישית של כל אחד. מרכיב האופק [שעת הלידה] משפיע על התחומים בהם יהיו השינויים. ולכן מומלץ לקרוא את השפעת אוראנוס על המזל העולה באופק. מה שברור שחייכם בתום 7 השנים של אוראנוס יהיו אחרים. בניגוד למהלכים של שבתאי שמטמיע שיעורים לימודים ותובנות וניתן לתכנן תחת השפעתו הרי שאוראנוס לא קורץ מהחומר שניתן ללמוד משהו מתוך השפעותיו כי הוא מעביר את האדם לשינוי שהוא לאו דווקא מרצונו וכל שינוי כזה בחיים לא חוזר שוב.   אוראנוס הוא שליט בית הקריירה של בני מזל שור ולכן באופן טבעי הוא ישפיע על שינוי העיסוק, פיטורין,  הקריירה, עצמאות, כיוון מקצועי חדש או פרישה לגמלאות.  ברם, כשהוא מבקר במזל [של כל אחד] הוא משפיע גם על הכוכבים האישיים שיש לכל אחד על פי המפה האישית שלו ולכן הוא עלול ליצור שינוי כמו פרידה מאנשים קרובים, גירושין, צורת חיים חדשה, לעיתים גם בעיות בריאות, חזרה בשאלה, חזרה בתשובה, גילוי עצמי בתחום היצירתי, פרס וזכייה, המצאה ."
   הכתבה בשלמותה של אורנוס במזל שור פרק א
   אורנוס במזל שור פרק ב'

   מאחלת לך שינויים לטובה וכוח להכיל את השינויים.
   בברכה
   פנינה

 2. סאני

  שלום פנינה
  האם טיסות כאשר יש הליקוי חמה מסוכנות מבחינה של בטיחות?

 3. ליאת

  האם יש משמעות לכך שהאופק של הליקוי הוא בדיוק האופק שלי?

  • פנינה כץ

   היי ליאת.

   לא בהכרח. זה עשוי להיות מקרי מאוד שפשוט מפגש של כוכבים אחרים אצלך במפה עם ההיבטים של הליקוי מייצרים השפעה ואת תחשבי שזה בגין אופק זהה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה