ליקוי חמה מלא ב:21.8.2017 והשפעותיו.

ליקוי חמה מלא ב:21.8.2017 איך הוא ישפיע עלינו? 

 

ליקוי חמה מופיע כאשר כדור הארץ, הירח והשמש נמצאים על אותו ציר. המסלולים מצטלבים אחת לשישה חודשים בערך.

Solar_eclipse_types_he.svg

ליקוי חמה המתרחש בעת מולד הירח (תחילת החודש בלוח העברי), הירח מסתיר את השמש, או את חלקה, מעיני צופים הנמצאים על כדור הארץ באזור מסוים. ליקוי מלא מתרחש במקום כלשהו על פני כדור הארץ בממוצע כל 18 חודשים, וכל נקודה על פני כדור הארץ תזכה לליקוי חמה מלא אחת ל-370 שנה. לפחות פעמיים בשנה (ולא יותר מחמש) מתרחש ליקוי חמה במקום כלשהו בעולם.

Solar_eclipse_animate_(2017-Aug-21)

ב-21 באוגוסט 2017 צפוי להיראות ליקוי חמה מלא בארצות הברית, 40 שנה לאחר הפעם האחרונה שבה נראה ליקוי חמה מלא במדינה. משך הליקוי המרבי יהיה 2:41.6 דקות במדינת אילינוי ורוחב הליקוי המלא יהיה כ-115 ק"מ, ברצועה שתימשך מאורגון עד קרוליינה הדרומית.

הליקוי המלא יתחיל ב-16:48:32 UTC, שיאו יהיה ב-18:26:40 UTC והוא ייסתיים ב-20:01:35 UTC

ליקוי חמה זה יהיה ה-22 מתוך 77 ליקויים בסדרת סארוס 145, שהליקוי האחרון בה היה ליקוי החמה המלא ב-11 באוגוסט 1999. שנמשך 2:23 דקות. הליקויים בסדרה זו מאופיינים בזמן עולה של משך הליקוי, והליקוי הארוך ביותר בסדרה, ליקוי 50, צפוי להתרחש ב-25 ביוני 2522, במשך 7:12 דקות, קרוב למשך הליקוי הארוך ביותר האפשרי, שהוא 7:32 דקות

מסדרון הליקוי המלא יהיה צר וכולו בארצות הברית. הליקוי הארוך ביותר, 2:41.6 דקות, יהיה בקואורדינטות 37°35′0″N 89°7′0″W, מעט דרומית לעיר קרבונדייל שבאילינוי. להבדיל מרוב ליקויי החמה המלאים, שמתרחשים מעל הים או באזורים דלילי אוכלוסין, ליקוי זה ייראה באזורים בעלי אוכלוסייה רבה.

שמש אקליפס

מסדרון הליקוי המלא יחלוף במדינות ארצות הברית   לפי הסדר הבא: אורגון, איידהו ויומינג נברסקה מיזורי אילינויט קנטקי טנסי קרולינה צפונית דרומית .

ליקוי החמה ייראה בכל:  אמריקה הצפונית, ואמריקה המרכזית, וכן בחלקים הצפוניים של אמריקה הדרומית,  צפון אפריקה ומערב אירופה.

השמש תחשיך בליקוי המלא ותהיה מעל ארה"ב באמצע היום והטמפרטורות ירדו בין אורגון לדרום קרוליינה.

שעות הליקוי בעולם:

לוס אנג'לס- 11.30 בוקר

ניו יורק- 14.30 צהרים

לונדון -19.30

סידני- 04.30 לפנות בוקר

ישראל 21:30

ליקוי חמה מרובע קרדינלי 21.8

 

 

מפת הליקוי 21.8.2018 21:46 על פי שעון ישראל

האופק צמוד לכוכב אוראנוס בטלה- אירועים פתאומיים יפרצו . יהיו בעלי אופי אלים, מפתיע . אוראנוס הוא חלק מהיבט של המרובע הקרדינלי הגדול המשתרע על כל המפה כשהוא יוצר 90 מעלות לפלוטו בגדי[רום שמים] מול יופיטר במאזניים [180 מעלות] ומרובע לונוס בסרטן. היבט המסמל שיא של תקופה קשה ברמות אירועים היוצאים משליטה החל מלחימה, סכנות חיי אדם,  אלימות אווירה קשה של חרדות/טרור/אלימות  איומים וקריסות כלכליות שייתץכנו כתוצאה אך גם בנוסף.

השמש והירח במעלה :53 ° 28 מעלות יוצר היבט של 150 מעלות עם כירון בדגים מצביע על סכנת פגיעות וקורבנות רבים ממהלכי שילטון או החלטות של מנהיגים.  

כשליקוי חמה מתרחש במזל אריה הוא מספר על שליטים/מלכים/נשיאים/ממשלות ועל החלטות הסובלות מליקוי מאורות מתגובות לא שכלתניות הנובעות מהאגו הגדול ויצר ניצחון ויהי מה[בכל מחיר]
הליקוי צמוד לכוכב השבת Adhafera 

Adhafera

המושפע ממרקורי שבתאי ואחראי על התפרצות מלחמה, שימוש נרחב בחומרי נפץ,  כימיקלים רעלים, שריפות, מעשי פשע  ונטיות של מנהיגים להתאבדות ברעל.

 

וכוכב השבת רגולוס המושפע ממרס/יופיטר/אוראנוס קשור להנהגות מלכים ומסמל כוח עצום הוא ממוקם במזל בתולה במעלה הראשונה הצמודה לכוכב מרס של דונלד טראמפ -ליקוי חמה צמוד לרגולוס עלול לגרום לנפילה פתאומית ממרומי הכוח, אלימות, מוות מתאונה, מוות אלים.  זו אינה בשורה טובה לדונאלד טראמפ.


מפת ארה"ב בעת הליקוי 21.8.2017 14:30

Scan-usa in eclips

 זהו  ליקוי החמה הראשון שייראה כליקוי מלא רק בארצות הברית מאז זו הוקמה בשנת 1776.- כשמלחמה עקובת דם נמשכה עד שנת 1783 עוד כשבע שנים .זו אינה בשורה טובה כי הליקוי עצמו במזל אריה בבית הקשור למדינות חו"ל [בית 9]  ניצב מול הירח בדלי[בית 3]  ומדבר על סכנות חיי אדם שהמגיעות בהפתעה תחת היבט זה.איומים עלולים להפוך למציאות מרה עם תוצאות בלתי הפיכות תחת היבטים אלה. ייתכן שזו בשורת מלחמה לטווח ארוך אך גם עם סכנת פגיעה תחת הימים סביב הליקוי. מלחמות פנימיות? בהחלט עשויות לפרוץ על רגע גזעני, מגדרי . האווירה בארה"ב הקצינה והתנאים עלולים להימצא כבשלים להתפרצות מלחמה פנימית של שחורים מול לבנים ועוד מוטציות שהתגלו בעקבות חוסר רצון של הממשל הקיים לשלוט בתופעות הקיצוניות שמתסיסות את האווירה. חוקים נגד מהגרים ועוד . הסכנה לא רק מבחוץ, לא רק דעאש קיצונים איסלמיים או צפון קוריאה  הם אויביה של האומה האחריקאית אלא גם הדיכוטומיה שצמחה וגדלה בתוך החברה האמריקאית ומאז קמפיין הבחירות של טראמפ קיבלה תנופה עצומה ועלולה עם כמה אירועים לצאת מכל שליטה בתקופה זו ואולי ליקוי המאורות שעובר מעל ארה"ב ב: 21.8 מסמל את ליקוי המאורות ההנהגתי כפי שעבר בשנת 1776 בשנת העצמאות של אמריקה שהסתיים כעבור 7 שנים עם מיליוני הרוגים. זו תקופה מאתגרת של הנהגה[ליקוי במזל אריה] להתמודד עם תופעות חולות עם חברה שסועה ולנסות לפתור בעיות באופן מחבר ולא מפריד. הסכנות הגרעיניות מצפון קריאה בהחלט מסכנים את ארה"ב אך החלטות של מנהיג נבון ויציב עשויות להצילה מפגיעה הבעיה היא בפגיעות הפנימית והרס המרקם החברתי בארה"ב באירופה וגם אצלינו בישראל. [על ישראל למטה]

battle-of-princeton-january-1777-usa-revolutionary-war-cy8g7d

המלחמה שהתקיימה בין 1783-1776 לעצמאות ארה"ב. האם מדובר בדה ז'אוו אך ביולי 1776 היה ליקוי חמה מלא צמוד להכרזת העצמאות של אמריקה שאחריה 7 שנים נוספות נמשכה המלחמה ביבשת. 

 

מזמן העולם לא היה בסכנה מוחשית של התפרצות מלחמת עולם: 

המרובע הקרדינלי שברקע ליקוי החמה בין הכוכבים : ונוס במזל סרטן ליופיטר במזל מאזניים אורנוס במזל טלה ופלוטו במזל גדי  מאותת על תוצאות כלכליות קשות בגלל אירועי לוחמה, סכנות,  תחושת פסימיות מפני העתיד שנכנס למערבולות בגין יחסים,  החל מהסלמה ביחסי צפון קוריאה ארה"ב – יפן- סין וההשפעה המרחיקה לכת על כל העולם. נזקים גדולים כלכלית ייגרמו לארה"ב עם השלכות על השווקים בעולם. כשהכל נראה כמו יוצא לגמרי מהשליטה.  ברמה העולמית,אירועי טבע קשים ואף מפלצתיים, שריפות. מזג אוויר קיצוני.  נושאים טכנולוגיים עלולים לעבור פגיעה ראשונה משמעותית, תופעות סייבר וכל מיני השתלטויות עויינות על טכנולוגיות  אך בעיה בולטת קשורה בשליטים המצויים במאבקים חיצוניים יבטאו איומים על סף סכנת מלחמה עם פוטנציאל מסוכן של התלקחות ומאבקי כוח פנימי של ממשלות/נשיאות בתוך הממשלות/נשיאות שלהם העלולה להתערער ולסמל את תחילתו של  הסוף.  יחסי יופיטר פלוטו קשים במיוחד ומצביעים על קשיים ליצור התחלות רעננות בתקופה זו. האירועים מבצרים את המדינות בתוך הבעיות שלהן והמנהיגים בעת זו לא מסוגלים ליצור פתרונות.  היבטים כלכליים בלתי יציבים מעוררים פחדים בכולם על עתיד העולם שנראה בעת זו פחות ופחות יציב. ולא נאמרה מילה אחת לגבי שינויי האקלים הקיצוניים.

FIREFURY-hajjaj

כוכב מרס ב- 21 מעלות במזל אריה – נצמד לכוכב  השבת RAS ELASED AUSTRALIS – נשלט על ידי הכוכבים מרס-שבתאי–  כוכב שבת מרושע במיוחד המייצג רשעות, אכזריות, ברוטליות, הרסנות, כעשר שעות לפני הליקוי הירח יחלוף מעל מרס באריה הצמוד לכוכב השבת ראס אל סד אוסטרליס-  אירועי שריפה דרמטיים ותהיה עליית מדרגה בתוקפנות באיזורים רבים העלולים להתחיל דווקא במזרח הרחוק באיזור גואם נאי האמריקאי שבסכנה מפני הצפון קוראינים, היפנים/סינים וכל הקרובים לצפון קוריאה. 

 

ראס אל סד אוסטרליס -21 מעלות במזל אריה.

 

Ras Elased Australis

במפה של טראמפ אירועים דרמטיים- בעת הליקוי החמה מתרחש על אופק המפה של טראמפ: צמוד למרס שלו [26  מעלות במזל אריה] –  כל מערך הכוכבים ננעל על האופק ובית 4 [הבית של סוף דבר] מרקורי הנסוג בבתולה הוא שליט המזל שלו ושליט האופק שלו –  ישוטט כל החודש על האופק שלו, הלוך חזור וישפיע על החלטות בעייתיות במיוחד ויגרום לבעיית שיקול דעת, מצבי רוח עולים ויורדים, בלבול, חוסר תפקוד.

כוכב ונוס נצמד לונוס המולד שלו במזל סרטן והוא מתחבר למרובע הקרדינלי מול פלוטו ו-90 מעלות לאוראנוס בטלה- אנרגיות של זעם, שנאה, נקמה מחד ומאידך נפילות לדיכאון, חרדות בגלל שבתאי בקשת בנקודה הנמוכה ביותר במפה שלו שהיא ה: IC-

ושבתאי בקשת בנקודה הנמוכה ביותר במפה שלו מול מול השמש אוראנוס שלו במזל תאומים- בית הקריירה האנרגיות שלו נמוכות מאוד ועלייה בדפרסיה ופחדים נראה כמו מהלכים שקורים עלולים להוביל לסוף דרכו הפולטית סיום תקופה.

בישראל

השמש והירח[מולד הירח]  במעלה במזל אריה ° 28 מעלות 53 דקות-  נפגש עם כוכב מרס הממוקם במפת  מדינת ישראל :  במעלה  18 ° 28 במזל אריה – מצביע על ליקוי מאורות בהחלטות שלטוניות ובאירועים העלולים לגרום לאלימות מיותרת ואף סכנת התפרצות מלחמה. צמידות ליקוי החמה לכוכב מרס הממוקם בממשלת ישראל מצביע על שינויים בשילטון בטווח השפעת הליקוי. צמידות הליקוי למאדים במזל אריה מרמז על אירועים מסוכנים של לחימה, טרור, פיגועים והחמרה במצב הביטחון בארץ. 

המרובע הקרדינלי צמוד לליקוי של כוכבים אוראנוס, יופיטר, וונוס ופלוטו מתחברים למיקומים חשובים מאוד במפת מדינת ישראל: אוראנוס בבית 7 , יופיטר במאזניים קרוב לאופק מפת המדינה, פלוטו בבית 3 וונוס בבית 9 הקשור ביחסי חוץ של ישראל- אין ספק שיושפעון מאוד אם מאורעים הקודמים לליקוי, סביב הליקוי.

במפה המקודמת של מדינת ישראל השמש של המדינה,  הגיעה השנה למעלה ה: 29  במזל סרטן במעבר לבית 10  וכוכב אורנוס במזל טלה מטלטל אותה[היבט של 90 מעלות]  כל השנה הקרובה[עד אפריל 2018]  ומבשר על שינויי שילטון העלולים לעורר אלימות ומתח גבוה בחברה הישראלית. הירח המקודם במפת מדינת ישראל במזל דלי[בבית 4]  וצפויים  עוד כתשעה חודשים לשהותו במזל מהפכני זה, מה שמבטיח מתחים, אירועים מפתיעים וטלטלות של החברה הישראלית[המתח בשטחים נכלל בקטגוריה זו] על רקע עיצובה מחדש. אין מאבקים שמחים בפרט שהשמש במיקומה זה מייצגת את האיום של כוחות המוכנים לפעול נגד החוק והסדר השילטוני.  מדובר בתקופה מאתגרת במיוחד למדינת ישראל. הליקוי משפיע וישפיע במרוכז עד פברואר 2018.

באופן אישי יותר יחוו את הליקוי המזלות:

כל מי שנולד במזלות אריה, עקרב, דלי ושור במיוחד אלה שנולדו סביב התאריכים  ה:21.8 -21.11,  21.2, 21.5 ומי שיש לו פלנטות משמעותיות במיקומים אלה או בעלי אופק במזלות האלה יושפעו ישירות מהליקוי. אך מכיוון שביום הליקוי מתקיים מרובע קרדינלי בין מזלות טלה, גדי, סרטן ומאזניים הרגישות של מזלות אלה תהיה גדולה יותר ולכן הליקוי משפיע על כולנו ואנחנו מצויים בתקופת כוכבים לא קלה[בלשון המעטה] כשכולם מרגישים וחווים קושי כזה או אחר. בעת הליקוי ובימים סביבו, הימנעו מהחלטות חשובות ולעיתים לא להגיב לפרובוקציות ולאמירות פוגעניות עדיף בהשפעת הליקוי. האווירה עלולה להיות מתוחה מסביב ואנשים יהיו "מאותגרים" במיוחד. בגין השפעת נסיגת מרקורי,  התגובות עלולות להיות דרמטיות יותר בעת הליקוי לכל תקלה בעיה ומהמורה. הבריאות עלולה להיות רגישה יותר וכדאי להמנע מנטילת סיכונים פיזיים בכלל וסביב תאריכי הליקוי בפרט. הליקוי במזל אריה מעורר יותר כעסים על הורים, בוסים, שילטון וכל מי שתלויים בו ונזקקים לו. דברי חכמים בנחת נשמעים ואם אינכם יכולים לומר אותם בנחת אולי לדחות ולהרוויח זמן לחשוב על חיוניות האמירות. 

 

 

ממליצה לזכור כי בתקופה זו מתקיימת במקביל . נסיגת מרקורי במזל בתולה

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ 12.8.2017

29הערות

 1. שלמה

  לפנינה היקרה,הדיוק הפעם היה מצויין.ממש כמו מדע מדוייק.לכל הספקנים למיניהם.במפת המדינה אכן רואים ליקוי במוסדות השלטון.שערוריות,סקנדלים ובכל המוסדות.לצערי,הליקוי הצביע על אסונות טבע וחבל שכך.נקווה לטוב.תודה

  • פנינה כץ

   שלמה שלום

   תודה רבה.
   אכ ונושאים אלה ימשיכו להכות בנו כי זהו היבט עם השלחה עד 9 חודשים.
   ברכות
   פנינה

 2. גקי

  פנינה יקרה, תודה על התשובה…. כל הליקוים יהיו על ציר אריה דלי?

  • פנינה כץ

   שלום גקי
   ליקוי החמה הראשון יהיה על הציר דלי- אריה אך השני על הציר סרטן גדי.

   בברכה
   פנינה

 3. חסוי

  באיזה שעה תודה רבה על התשובה

  אוהבת ……. חסוי

השאר תגובה