מרס[מאדים] במזל מאזניים

מרס[מאדים] במזל מאזניים
מה הוא אומר עליך?


ביל קלינטון עם מרס באופק במזל מאזניים. מרס צמודה לוונוס באופק- סקסאפיל בשמיים. מיניות חזקה עם קושי להשתלט על הצרכים. הוא שיקר בפרשת לוינסקי כי אנשים מרס במאזניים יעשו הכל כדי להימנע מפגיעה. רק שתמיד בסוף מתברר שהאמת לא פוגעת אלא מה שפוגע זה הזילזול באינטלגנציה.
מרס טיפוסית במאזניים שהאדם רוצה להיות אהיב ומקובל בכל מחיר. איש עם פופולריות אדירה ולמרות התנהלותו השערורייתית בנושא נשים כולם סלחו לו והסיפור די נשכח.

מידע כללי:
בידקו היכן המאדים שלכם ממוקם בטבלת מרס[מאדים]

במזל מאזניים
מרס היא פלנטה בעלת אופי מהיר, נחרץ ותקיף ולכל מזל שהיא מגיעה היא נוטה בזכות עצמתה והלחץ שהיא מפעילה,  להציף את [גם הנסתרות] ולהחריף את תכונות המזל לטוב ולרע.
מאזניים הוא מזל אוויר ושייך לקבוצת המזלות הקרדינאליים.  מאדים במזל מאזניים נחשב ל- Detriment – במיקום הפוך. ב-180 מעלות מהמיקום הטבעי שלו[שהוא מזל טלה] לכן מיקומו של מרס במאזניים נחשב לבלתי ידידותי[בלשון המעטה] בעיקר כי מרס מבטא אנרגיות בעלות עצמה ובמפגש עם מזל מאזניים המחפש בעיקר הרמוניה,  הוא יתקשה להתמודד עם ביטויי כעס ותוקפנות.
מאדים בביקורו במזל מאזניים יעצים את הפן החברתי ואת הצורך לעסוק בנושאי תקשורת וחברה במובן של צדק ושיוויון וצורך בהרמוניה חברתית.  אך בראש ובראשונה מרס יחריף את העיסוק בנושא הזוגיות שהיא נשמת אפו של בן מזל מאזניים. צריך לזכור כי מאזניים הוא סמל חיפוש ההרמוניה והשלמות ומאדים במאזניים "מקציף את המים" אך לא מעוניין "לטלטל את הספינה" עד כדי טביעתה וכך הוא מתייחס ליחסים באופן זהיר,  שקול וממעט לומר את האמת בגלוי,  העיקר לשמור על הרמוניה אך הכעסים נוטים להצטבר בפנים ואחת לכמה זמן מתפרצים בסוג של 'זעם קדוש'. מאדים במאזניים יגרום לאלה שמושפעים ממנו להתנהל ביום יום  בסגנון פאסיב אגרסיב[ ביטויה יהיה ב'התנגדותפסיבית' לציות להנחיות של סמכות, במצבים בין-אישיים או מקצועיים. התנהגות זו יכולה לבוא לידי ביטוי ככעס ותרעומת, עקשנות, דחיינות, עגמומיות, או אי-ביצוע מתמשך של משימות שתחת אחריותו. התנהגות זו משמשת כמנגנון הגנה ובדרך-כלל האדם אינו מודע לה. לדוגמה, כאשר אדם פסיבי-אגרסיבי נדרש ללכת לאירוע (למשל מסיבה) שאינו מעוניין להשתתף בו, הוא יזדקק לזמן רב להתארגן, עד כדי כך שהאירוע יהיה לקראת סיום כאשר הוא יגיע אליו,הוא תמיד יאחר בנימוק "מוצדק". הוא ישאיר אחריו פתקים או הודעות, כדרך להימנעות מוויכוח או עימות, היא גם סממן של התנהגות פסיבית-אגרסיבית, יהיה דרוך וקפוץ לעיתים ותהיה הרגשה שכל רגע הוא עלול להתפוצץ.]
ילידי מרס במאזניים מבינים במהלך החיים שהכעסים המופנים לאחרים זו תוקפנות בלתי מודעת המצטברת בתוכם והם מתקשים לשחררה באופן טבעי ורק כשהם מגיעים למסה קריטית התוקפנות מוצאת אפיק של כעס על משהו ומישהו ואז היא לכאורה משתחררת.
ילידי מרס במאזניים רחוקים מלהיות צנועים ויפגינו לעיתים יהירות על הישגיהם והם יהיו 'נרקיסיסטים לא קטנים'[באנדרסטייטמנט] ולכן הם מאופקים מכדי להביע את כעסם האמתי, עם כי,  אך אחת לכמה זמן הם יתפרצו אימפולסיבית ואז הם יפגינו תוקפנות שתהיה בעיניהם מוצדקת ודרכה הם פורקים את כעסיהם העמוקים על שהעולם 'לא בסדר ולא מבין את מה שהם מבינים' או חוסר צדק אחר. הם יטיבו להתבטא באופן חד ומדויק כשהם יחליטו אך בדרך כלל הם נמנעים בכל מחיר לא ליצור להם אויבים. הפופולאריות שלהם חשובה להם והם יהיו טובים בתחומי התקשורת מדיה, תדמית, פוליטיקה, יחסי ציבור ויטיבו למנף את עצמם כשיזדקקו לכך ורבים ביניהם מחפשים ערוץ ביטוי חיצוני בתחומי החברה כדי להועיל לאחרים מתוך אכפתיות אך גם באופן תת הכרתי הם משחררים כעסים ואת התוקפנות המודחקת שלהם.
בענייני חברה הם יהיו תמיד נלהבים מאוד,  אך יהיו מסוגלים להיות גם לבד. אפשר להגיד שאנשים עם מאדים במאזניים לא יבחרו בחיים לבד [אלא מחוסר ברירה] ולכן יספגו או יסבלו חברת אנשים בלתי נסבלים ולו רק לא להיוותר בגפם ולכן עלולים להצטבר גם במצבים כאלה כעסים על עצמם ועל הקושי שלהם להיות ללא זוגיות אך כאמור, הם מדי פעם ימצאו אפיק לשחרור התוקפנות.
ילידי מרס במאזניים הם שוחרי תרבות ואוהבי ידע ואמנות עם פן אסתטי מפותח אך גם עם יכולת טיפולית באנשים. הם נגישים וחביבים ולעיתים תמימים בהיכרות עם אנשים זרים.
הם שוחרי שלום בכל מחיר ולעיתים קרובות לא מסוגלים להיות נחרצים. הם תמיד יחפשו את שביל הזהב ויהיו מעוניינים לרצות את כולם. הם ייהנו לתווך בין קצוות ולרכך פינות נוקשות לעיתים גם במחיר של אי אמירת אמת או אולי הם יכנו זאת 'שקרים לבנים' על מנת להשיג מטרה חיובית. הם תמיד ינפנפו בדגל לבן של שלום או ניטרליות,  רק לא להאשימם חלילה בנטילת צד או חוסר אוביקטיביות. יחד עם זאת הם יהססו להגיע לכלל החלטה אלא אם גבם יהיה לחוץ לקיר וירגישו חוסר ברירה. הם יהיו מלכי הדחיינות ואי עשיית דברים בזמן אלא רק כשלא נותרת בידם כל ברירה.  הם יזדקקו תמיד לידם לאנשים בעלי יכולת מעשית[ומהירי תגובה] שחותכים ויודעים להחליט או לחתוך בבשר החי מבלי שהם ייפגעו מכך. ילידי מרס במאזניים יסבלו מאי שקט תמידי כי הצורך בשלמות מבעבע בתוכם באופן קבוע. יש בהחלט פן בלתי ריאליסטי בגישה הזאת אך כמזל אוויר הם בעיקר תאורטיקנים טובים. הם יאהבו את מנעמי החיים ולהיות מוקפים באווירה אמנותית ותרבותית. ילידי מרס במאזניים יהיו מעולים בתחומי הדיפלומטיה והתיווך מכל סוג.
לאחרים יהיה קל להגיע אליהם בזכות מחמאה ולרכוש בכך את ליבם. תדמיתם בעיני האחרים חשובה ועקרונית ולכן הם יקפידו להיראות טוב בעיני האחרים, להיות נאהבים ויתקשו לעמוד בביקורת ולמעשה הם רוצים שכולם יאהבו אותם. ישאפו לשוויון צדק והגינות ויפעילו קסם חברתי ותמיד ידעו איך למצוא חן בעיני האחרים. הם ישוחחו בשפה מתוקה ונעימה לאוזני האחר ויטיבו להעניק בכל תהליך תיווך הרגשה טובה לשני הצדדים ושהם מיוחדים.  אך לעיתים הצורך למצוא חן בעיני כולם,  עשוי להאיר אותם כאנשים צבועים ואף שטחיים. אבל אי אפשר להתכחש לחינניותם ולהפגנת האכפתיות או הנדיבות האבירית שלהם כלפי האחרים. ילידי מרס במאזניים  לא באמת מסוגלים להתמודד עם מריבות ובדרך כלל יוותרו או יתפשרו רק כדי לא לקלקל להם את ההרמוניה מסביבם. הם לא אנשי "דוגרי" ולא בנויים לשאול לצרכים של האחר באופן הגלוי, או לומר בדיוק מה שהם מרגישים מבלי לנסח כל משפט באופן אסתטי ודיפלומטי. השיח איתם תמיד יהיה מסביב לנושא,  לעיתים עד כדי סחור וסחור. הם דוגלים בפשרות ומאמינים שאפשר תמיד לפשר בעמדות,  העיקר שכולם יצאו מרוצים מהעניין. הם נמנעים מסגנון של גסות ולא יאהבו וולגריות ועם אנשים מסוג זה, הם יתקשו להתמודד. הם נוטים להיות שמרנים ביחסים אינטימיים ויאהבו רומנטיקה ואת כללי החיזור המסורתיים, יהיו אדיבים ג'נטלמנים ומארחים באווירה מושלמת,  אך לעיתים קרובות יעדיפו באופן לא מודע לבחור בזוגיות את מי שקשה במיוחד להשגה. יחד עם זאת אי אפשר להגיד שהם יהיו בהכרח נאמנים לבני זוגם ובכל מחיר. ילידי מאדים במאזניים בעלי מיניות חזקה אך לא פעם יסבלו מתיסכולים בנושא בגלל בני זוג שיתקשו לחזר או להעניק להם מחמאות ומשחק מקדים מספק כדי שההרגשה שלהם תהיה מושלמת. אנשים עם מאדים במאזניים לנצח יחפשו את בן הזוג האידיאלי וגם אם הם לא מסוגלים להיפרד מבן זוגם הם יחפשו איך להשלים את החסר גם במקומות אחרים.
ילידי מרס[מאדים] במזל מאזניים:
ניקול קידמן, אלביס פרסלי, ג'ון לנון, ביל גייטס, הנסיך וויליאם, ויטני יוסטון, ג'יזל בונדשן, פרדי מרקורי, ביל קלינטון, אמינם, זיגמונד פרויד, נלסון מנדלה, מאריה קלאס, רומן פולנסקי, פרנסואה סגאן, מייקל דגלס, אלפרד היצ'קוק, קים בסינג'ר ג'יי קיי רולניג, ליז גרין, רוברט פלנט, ז'אן מישל ז'אר, אברהם לינקולן, וינסטון צ'רצ'יל, ג'ום מלקוביץ', קריסטן דאנסט, מרגרט תאצ'ר, אדגר אלן פו, ריצ'ארד ברנסון, ריצ'אד ברטון, פיטר גבריאל, נואל גאלגר, דיויד קארדן, דניאל אוטילו, קט סטיבנס, מאט דימון, סוזן סרנדון, קתרין זיטה ג'ונס, קייט וינסלט, ברוס ספרינגסטין, ז'אן קלוד ואן דם, ג'ו דאסן, וופי גולדברג, פרדריקו פליני, מרסל פרוסט, קיפר סטרלנד, אנדרסון קופר, צ'ארלס דארווין, ג'ון רוקפלר, כריסטופר קולומבוס, פיטר פאלק, לואי ארמסטרונג, סלאש, שינאיד אוקונור .

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                                            30.6.2012

 שאלות תשובות:
1. דניאל
התפתחות
תודה לך פנינה יקרה,מאד נהנית לקרוא אותך,שאלתי היא- האם אנשי מאדים במאזניים צריכים לבחור להסכים לעימותים,או לקבל חיים בהם לא כולם מאשרים אותם? מה התיקון? או שמא עלינו לקבל את האופי הזה שלנו? וגם-כאחת כזאת,מה עושים עם הכמיהה הנצחית לזוגיות?
תשובה:
שלום דניאל אנחנו נלחמים כל חיינו במה שיוצר לנו בעייה. מאדים במאזניים הוא מיקום שמחזיר אותנו לכמה נקודות חולשה. אחת מהנקודות הוא הצורך למצוא חן ובמקביל לצבור כעסים.לדעת לוותר על הצורך למצוא חן כל הזמן באמירת אמת. אמירת אמת אפשר להגיד בהרבה נוסחים.ואז לא מגיעים לדרגת כעס מצטברת. להגיד אמת זה לא לריב בהכרח. אני מאמינה גדולה בעבודה פנימית. ביכולת לשלוט באישיות שלנו ולא לתת לאישיות שלנו להכתיב שזה כולל חלקים שאינם מפותחים. עבודה פנימית גורמת לצמיחה גדולה. ליכולת לנצח חלקים חלשים או מוחלשים. זה בהחלט נותן הרגשה טובה כהולכים נגד הרוח ומצליחים לכבוש אותה. לגבי כמיהה לזוגיות? בכל מפה לגופו של עניין, כמיהה לזוגית נצחית יכולה לנבוע מהסיבה שלה, במפה האישית שלך זה יכול לנבוע מתוך חשש להיות לבד, או מתוך חוסר יכולת להיות עם עצמך כמובן צריך להבין למה ועוד..קשה לענות על שאלה כזאת מבלי לראות את המפה כולה. בברכה פנינה
2. ענת
נסיגת מארס במאזניים
פנינה יקרה שלום רב, האם אנשים שנולדו אם מארס בנסיגה והם ילידי מזל מאזניים מאופיינים כמו שציינת במאמר ?
תשובה:
ענת שלום מרסבמאזניים בכל מקרה בעל איפיונים טיפוסיים גם אם מרס בנסיגה וגם אם לא. הנסיגה משפיעה יותר על קצב הדברים וכמובן שהשפעת המיקום של מרס במאזניים, תהיה דומיננטית כמו: הבית שמרס ממוקם ויסיו על שאר הפלנטות, תפקידו במפה. אבל להיוולד בנסיגת, מרס, מרקורי וונוס אינם הופכים את הפלנטה לבעלת תכונות חדשות. בברכה פנינה
3. איילת
פנינה יקרה, הרבה תודה לך על ההשקעה השבועית בכל הניתוחים הפרסומים העזרה ההכוונה. אני מאוד אוהבת להתעמק ולחקור את כתבייך. והשאלה שלי, נולדתי עם מאדים במאזניים בבית 9. האם יש חשיבות לעובדה שמאדים חוזר אל רגע לידתי ואם כן מה זה אומר וגם מה תהייה ההשפעה הספציפית אם בכלל של מאדים בבית 9 [בית ההשכלה מערכת השיפוט האמונה והפילוסופיה….] תודה רבה איילת
תשובה:
היי איילת תמיד יש חשיבות לפלנטות שחוזרות למקום הלידה. אך מכיוון שמרס יסיים כבר את מהלכו במאזניים ב-24.8 אז הוא יחלוף בסערה. מה שכן הוא יפגש עם שבתאי שממוקם כרגע במזל מאזניים [עד אוקטובר]ולכך יש השפעה גדולה יותר. אך אין מנתחים מפה על פי פלנטה אחת ובית אחד- זה כל כך לא מקצועי שבוודאי שלא אבחר לעשות זאת. בית 9 בגילאים מסוימים עוסק בתחומים נוספים ממה שאת מציינת ולכן אני מציעה לך לא להגיע לשום מסקנות לטוב ולרע. ובכלל מכיון שראיתי בפורמים אסטרולוגיים שבשיטה הזאת מגיבים לשואלים ובסך הכל מפחידים את השואלים יותר ממה שעוזרים להם. יש הקשרים כל כך רחבים מבית לבית מפלנטה לפלנטה ואני מתנגדת בכל תוקף לניתוח שהורג את החולה. בברכה וכל טוב פנינה

4הערות

 1. מיכל

  שלום פנינה, אוהבת לקרוא את הסבריך הקולעים והמעניינים! רוצה לעשות מפה אסטרולוגית דרכך איך ניתן לבצע, ומה התשלום עבורו?? יש לי את פירוט המפה שלי / של ילדיי בבקשה רשמי לי תגובה!
  תודה רבה- מיכל

  • פנינה כץ

   היי מיכל
   תודה רבה לך. 🙂
   הכי טוב לשלוח לטלפון שלי הודעת וואטסאפ
   המספר מפורסם באתר.

   בברכה
   פנינה

 2. דן

  פנינה יקרה. אין ספק שאת מפליאה בניתוחייך,רק חבל שאין התיחסות לבחירות הקרובות בצרפת מקרון או לפן .

  • פנינה כץ

   שלום דן

   תודה רבה דן על הפרגון. ייתכן ואתייחס למועמדים האלה בשבוע הקרוב. הבחירות ב:7.5 יש עדיין זמן. אולי העניין יהיה ראוי לכתבה, או שייכתב על כך במה צופנים לנו הכוכבים. תעקוב.
   בברכה
   פנינה

השאר תגובה