מרס במזל מאזניים בנסיגה

מרס במזל מאזניים בנסיגה -2014.
עד חודש יולי 2014
הנסיגה מתרחשת בין ה-1.3.14 -21.5

איך הוא  ישפיע עלינו?


תרשים מהלך נסיגת מרס.

מהלכו של מרס במזל מאזניים נע בין ה-8.12.2013 עד 27.7.2014.

מאדים במזל מאזניים נחשב ל- Detriment – במיקום הפוך וב-180 מעלות מהמיקום הטבעי שלו[שהוא מזל טלה] לכן מיקומו של מרס במאזניים נחשב לבלתי ידידותי[בלשון המעטה] או בעמדת חולשה שאינו ממצה את יכולותיו.
מרס באופן טבעי מבטא אנרגיות של עוצמה וכיבוש ובמפגש עם מזל מאזניים המחפש "לעשות הכל בהרמוניה ובדרכי שלום" הוא מתקשה לזרום על פי האג'נדה שלו.  מזל מאזניים יתקשה להתמודד עם ביטויי כעס ותוקפנות כלפיו,   אך גם יסבול מקשיים לפגוע באחרים. מזל מאזניים נוטה להתנחמד וירצה תמיד "לצאת בסדר"[ומתחת לפני השטח הוא ינהם בכעס מובלע].  מרס במאזניים גורם לנטייה חזקה להדחיק ולהסתיר את הכעסים באין מודע,  עד רגע של אין ברירה שהכעסים מתפרצים או מתרגמים את עצמם לכעם כבוש בסיגנון של פאסיב אגרסיב.   ולכן מרס במזל מאזניים הוא אחראי על התנהגות של פאסיב-אגרסיב ואנשים יחושו מסביב לבעל מרס במאזניים,  כמו זימזום של פצצה מתקתקת העומדת להתפוצץ כל רגע. מאדים בביקורו במזל מאזניים יעצים את הפן החברתי ואת הצורך לעסוק בנושאי תקשורת וחברה במובנים של צדק ושיוויון וצורך בהרמוניה חברתית. צריך לזכור,  כי מאזניים הוא סמל חיפוש ההרמוניה והשלמות ומאדים במאזניים "מקציף את המים" אך לא מעוניין "לטלטל את הספינה" עד כדי טביעתה.  לכן הוא מתייחס ליחסים באופן זהיר, שקול וממעט לומר את האמת בגלוי, העיקר לשמור על הרמוניה אך את הכעסים הוא נוטה לצבור בפנים ואחת לכמה זמן הם מתפרצים בסוג של 'זעם קדוש'.
מרס ישהה במהלכו במזל מאזניים עד סוף יולי 2014 בהיבט קשה לפלוטו בגדי ולאוראנוס בטלה[היבט של טי סקוור]. יחסים העלולים להסתיים בקלות  תחת השפעה זו,  ועוצמת היבט זה משפיעה על עלייה דרמטית של תאונות דרכים ואלימות הולכת וגוברת עם סכנות מלחמה.
בסוף דצמבר 2013 ותחילת ינואר 2014 מאדים מגיע ליחסים דיסהרמוניים עם מרקורי והשמש ופלוטו בגדי ועם אוראנוס בטלה ממולו. היבטים דרמטיים שיציפו על פני השטח בעיות החל מאלימות, תאונות דרכים ועד היבטי מלחמה , התגברות אסונות טבע או פגעי אקלים אלימים במיוחד. אך גם אנשים ברמה הפרטית-חברתית ירגישו כעוסים בקלות, מתפרצים ונוטים "לחסל חשבונות" מתוך חור סבלנות בולט.
התנהלות מרס החל מינואר 2014
מאדים  יהיה ביחסים דיסהרמוניים עם וונוס בגדי ויחד ישפיעו על מצבים קשים יותר מבחינה כלכלית. כמו מחסור בחומר, עליה של רף העוני,  כמו מאבקים בין תאגידים או קרטלים.  במישור הפרטי אנשים ירגישו שהכסף נעלם בגלל הוצאות ויוקר מחייה, כמו כן, מריבות בזוגיות בנושאים פיננסיים. יהיה קשה להגיע לפשרות ביחסי זוגיות העומדים להיפרד וצריכים לחלק את הרכוש. שותפויות יגיעו לעימות בעייתי. אך גם במערכות יחסים בעייתיות תהיה הסלמה עם פרידות, ומריבות שיצאו מכלל שליטה.
מרס במאזניים ביחסים הרמוניים למרקורי בדלי מה- 27.1-21.1.2014
היבט טוב בתחום התקשורת, טכנולוגיות, מדעים והמצאות. יטיב עם בני מזל דלי, תאומים מאזניי[ובעלי האופק]
מרס במאזניים עם היבט חיובי לשמש בדלי בין ה-16.2-1.2.2014
תקופה עם צורך להגיע לפיתרונות. הפיתרונות עלולים להיות קשים ומכיוון שיש נסיגה,  אנשים יחכו עד הרגע האחרון להחליט החלטות החותכות בבשר החי.
מכיוון שהשמש בדיוק באותה עת ביחסים קשים עם שבתאי בעקרב ברור שנושאים כלכליים יהיו על המדוכה ויתקשו להגיע לפיתרונות. הכוכבים מבטאים קיצוניות בימים אלה. אין פתרונות פשרניים. מי שמחפש פשרה תחת היבטים אלה עלול לחכות ולחכות כמו שמרס במאזניים יודע לגרום כדי להגיע לפיתרון אידיאלי ואז גם להחמיץ את המומנטום.
אך כבר בין ה-4.3-16.2 מרס חוזר להיות בהיבט קשה לוונוס בגדי.
ומעגלים שנפתחו בינואר חוזרים למעגל בסוף פברואר,  בדיוק כשמתנהלת נסיגת מרקורי כך שברור שיהיה בלתי אפשרי להגיע לפתרונות שמאדים מייצר ותהיה עלייה בקשיים הטכניים והתקשורתיים מה שלא מאפשר להגיע לפשרות ולפיתרונות רף התאונות דרכים יגדל והסכנות הביטחוניות.
נסיגת מרס:
ב-2.3.2014 מתחילה נסיגתו של מרס וב-20.5.2014 מסתיימת.

מאדים עד הנסיגה מציף את כל המגמות שינוי שהוא מתכנן והאינטראקציות הבולטות שלו באות לידי ביטוי.  בהיותו במזל קרדינלי יחד עם יופיטר בסרטן, פלוטו בגדי, ואוראנוס בטלה. מיקומם של הפלנטות המטלטלות, משנות ומזעזעות במזלות קרדינליים,  מעידים יותר מכל על הצורך להשיג מטרות על היכולת להשיג מטרות ומהר ועל העיסוק במטרה ויהי מה. כך שברמה הפרטית מי שהפלנטות שלו ממוקמות במיקומים קרדינליים[טלה, סרטן, מאזניים וגדי] יחוש את הקצב והעוצמה קורמים עור וגידים עד סוף יולי 2014. מן הסתם מפות קרדינליות [המתחילות באופק עם אחד מהמזלות הקרדינליים] או שהכוכבים האישיים ממוקמים במזלות קרדינליים[שמש, ירח, מרקורי, וונוס, מרס ויופיטר],  יחושו את העוצמה ביתר שאת ובחיי האנשים האלה יתחוללו  שינויים משמעותיים.  החל,  מהתחום האישי, קריירה מיקום מגורים, משפחה ועד פרידות ממצבים ישנים לטובת החדשים.
כשמתחילה הנסיגה.  מאדים נכנס לתהליך של  היתוך העוצמה שלו[כמו בכור היתוך] המטפל בכל המגמות ועד סוף הנסיגה, יטופלו:  נושא כספים,  יחסים אישיים וזוגיים, עבודה ושינויים שרוצים לעשות. בזמן הנסיגה,  מאדים מטפל בכל הבעיות בתהליך הדומה להתכת מתכת. הוא חורש תלמים במצב הקיים,  או במצב הנוצר וכמו בעבודת אדמה הוא מנכש את כל עשבי הבר,  כדי לפנות מקום מבחינה אנרגטית.
מרס כאחראי על המיניות והעוררות המינית עלול בזמן נסיגה לחוות תחושת קיפאון, תיסכולים מיניים וקושי לזרום באופן טבעי. הוא יחוש חוסר סיפוק מיני ויהיה מתוסכל מהקושי להירגע ולהיות בהרמוניה עם גופו. אך לעיתים קרובות זה יתבטא גם בירידה בחיזורים וכמיהה מופחתת לזוגיות ולמפגשים מיניים. כשמרס בנסיגה יש ירידת מתח מיני כמעט אוטומטית ופחות כמיהה לאינטראקציות ולטיזינג המאפיין מפגש ראשוני, חיזור או פלירט.
מרס כאחראי על השרירים יחוש לעיתים חולשה פיזית וכאבי שרירים, חולשה בראייה ולעיתים היחלשות פיזית ונטייה לחלות בקלות.
מרס כאנרגיה גברית עלול הרבה פעמים "דווקא" מתוך תיסכול לחוות אלימות קשה יותר,  או רצון להתפרץ ביתר שאת. מרס הוא הכוח הגברי גם אצל האישה,  לכן הוא ישפיע על שני המינים ובעיקר יהיה משמעותי אצל בני מזל טלה עקרב ובעלי האופק עקרב וטלה אך גם בעלי אופק ומזל מאזניים בגלל נוכחותו הדומיננטית.
חוויית הנסיגה של מרס
מרס בנסיגה חווה תיסכול הדומה ל"חלום רע" שכולנו חלמנו בעבר. חלום המראה אדם המנסה לרוץ מהר כדי להגיע למטרה או לברוח מאוייביו  וב"שטח",  הוא חווה הליכה בהילוך איטי כשהוא מרגיש לחץ פנימי, אימה, מתח, תיסכול ועצבנות כמובן, תלוי בסצינה של החלום. כך מרס מתנהל בנסיגה. הוא מרגיש מתוסכל כי אינו יכול לזוז מהר כפי שהיה רוצה. הוא חווה כעס כי אינו יכול ללכת עד הסוף עם כעסו אולי כי הוא עלול להפסיד יותר מדי,  הוא עלול לחוות אימה,  כי בתסריטים שלו יש חרדה שמא הוא לא יספיק להשיג את מה שהוא כל כך רצה והתאווה לו. הוא מרגיש עצבנות,  כי האנרגיות הפנימיות רוצות להתבטא והגוף כמו משותק עוצר הכל מלכת. מרס בנסיגה מצביע על היערכות הגוף מחדש. סוג של ריסטארט פיזי.
האדם זקוק לנוח ולא לפעול מהר מדי או לא לפעול מעבר ליכולות האמיתיות שלו. זמן הנסיגה,  הוא זמן הדומה "לשנת חורף" שצריך לנוח כדי ליצור מהאנרגיה המרסיאלית את המיטב שהאנרגיה הזאת מבינה כשהיא במזלות קרדינליים. בתירגום אסטרולוגי של תכונות מדובר בצורך: להתחזק, להתעשת, להתאפס,  לכייל,  להתרכז,  להתמקד, להילחם ולכבוש.
אחרי שהאנרגיה המרסיאלית בזמן הנסיגה הופכת לאנרגיה טהורה וקריסטלית היא דומה לכדור הנורה מלוע של רובה,  לקראת המטרות האמיתיות שהאדם בעצם רוצה להשיג.
מרס בנסיגה במאזניים בהיסטוריה של מדינת ישראל:
מרס עובר תהליכי נסיגה כל שנתיים וחצי בפעם האחרונה הוא היה בנסיגה במזל מאזניים בפברואר-מרץ 1997 והיו אירועים קשים מאוד מבחינה ביטחונית:
בפברואר – 73 קצינים וחיילים נהרגים באסון המסוקים
13 במרץ – שבע תלמידות מבית שמש נרצחות ב"אי השלום" בנהריים בידי חייל ירדני.
בשנת 1967 ערב מלחמת ששת הימים מרס היה בנסיגה במזל מאזניים בחודשים אפריל-מאי 1967 ואלה היו האירועים בזמן הנסיגה:
15 במאי – מתחילה תקופת ההמתנה, לקראת מלחמת ששת הימים, כאשר כוחות מצריים צולחים את תעלת סואץ ונכנסים למרחבי סיני
22 במאי – האו"ם נענה לדרישת נאצר לפינוי כוחותיו מסיני ורצועת עזה
23 במאי – נאצר סוגר את מצרי טיראן
23 במאי – הרמטכ"ל יצחק רבין מתמוטט בתקופת ההמתנה שלפני מלחמת ששת הימים וראש אג"ם עזר ויצמן ממלא בפועל את מקומו במשך יומיים.
והשאר זה היסטוריה כשמלחמת ששת הימים פרצה ב-6.6.1967 מרס השתחרר כבר מנסיגתו במאזניים אך היה בבית ה-12 של מפת מדינת ישראל  בהיבט של מולות ['180] לשבתאי במזל טלה[קרדינל], יופיטר נכנס למזל אריה  בדיוק כמו שיקרה השנה בסוף יוני,  יופיטר יעבור ממזל סרטן לאריה.
אם ב-1997 מרס היה במאזניים ושבתאי בטלה וגם ב-1967 אותו היבט הרי השנה המרובע הקרדינלי של אורנוס בטלה, פלוטו בגדי ויופיטר בסרטן עלולים רק להחמיר את הסיטואציות והאירועים העלולים להתרחש תחת "גשם הפלנטות" האלה.

נתניהו בן מזל מאזניים -מרס יהיה בנסיגה בבית הקריירה שלו
:
מרס בבית הקריירה ובמזל של נתניהו כבר מסוף דצמבר 2013.
מרס במזל מאזניים- הלוא הוא בית הקריירה של נתניהו ויחולל שינויים שהחלו מאז הבחירות כשהוא נאלץ להתחבר עם מפלגות שלא רצה כדי לנהל את המדינה ועד תהליכי פירוק המסגרת שעשוי לקרות כל יום עד סיום מהלך מרס במאזניים ביולי 2014.
למעשה, מאז יום הולדתו היבטי המרובע פועלים על מפתו והוא נשאר ללא תמיכה במפלגתו ובקשיים גדולים ליצור אלטרנטיבה. הוא מתמודד עם בידוד הולך וגובר בעולם ואפילו עם התרחקות מהידידה היחידה של ישראל, ארה"ב. הכל יכול לקרות במפה שלו לנוכח המרובע הקרדינלי וגם בהפתעה בגלל היבטי הריבוע עם אוראנוס. המרובע הקרדינלי הגדול יפעל גם על המפה של נתניהו. ימים יגידו איך תתפתח ההפתעה.

במפת מדינת ישראל בשנת 2014:
מאדים במאזניים נע בין בית 12[האוייבים של ישראל] לכיוון האופק של המדינהבחודש יולי.
ברם, בזמן שיוטו בנסיגה הוא נע בבית 12 והוא יוצר כמה פעמים היבט מסוכן של מלחמה בין החודשים אפריל-מאי-יוני:
בין חודש אפריל לחודש יוני [עם שיירים ביולי] ומגיע ליצירת מרובע קרדינלי גדול [T.Square] כשמרס במאזניים נצמד לנפטון של מפת המדינה [האויבים של ישראל] ויוצרים יחד '180 [מולות] לאוראנוס .+וונוס בטלה' ו- '90 מעלות לפלוטו בגדי ו-'90 מעלות ליופיטר במזל סרטן במקביל שבתאי בנסיגה ב-'20 מעלות מול השמש של המדינה בשור[היבט שקיים במפת המדינה המקורית] .
יהיה קשה לעבור היבט משברי זה בלי מלחמה וסכנה קיומית. ייתכן וגם תהיה תוצאה פוליטית ונעבור גם טלטלה שתשנה את כל התמונה.
כללית בעולם, די  אם נתייחס למפת ארה"ב כשהמרובע הקרדינלי הזה תוקף את את הכוכבים בסרטן של ארצות הברית מכל כיוון ומספר פעמים במהלך 8 החודשים הקרובים. פלוטו בגדי יהיה כל השנה במעלה 13 בבית 2[בית הכספים] מול השמש של ארה"ב במזל סרטן ב-13 מעלות, מאדים במאזניים יהיה ב-90 מעלות לשמש, מרקורי בסרטן. באפריל 2014, וונוס ואורנוס בטלה יהיו ב-90 מעלות לכל הכוכבים בסרטן של ארה"ב אך גם במולות לשבתאי במאזניים של המפה  וגם שבתאי בעקרב בהיבט של 150 למאדים של מפת ארה"ב.
השפעת מרס על המפה של ארצות הברית:

היבטים דרמטיים כאלה מוכיחים שקורים שינויים במאזן הכוח העולמי. ייתכן איום עולמי הגורם לשינויים דרמטיים להתרחש ואולי תהליך היוצר במצטבר שינוי אבולוציוני בתובנות הכלכליות אך גם בפעילות מסיבית יותר לצימצום גזי הפליטה הגורמים לשינויי מזג אוויר קיצוניים.
אגב המרובע הזה לא מזניח לרגע את הקשיים הכלכליים כפי שפלוטו ושבתאי מטיבים ללוש את המצב.  אך לעיתים כפי שההיסטוריה מלמדת,  צריך להיות רע עד מאוד כדי להתחיל מחדש טוב יותר.

במפה של אובמה:

מפה של אובמה:
שנת 2014 פלוטו יהיה כל השנה בהיבט של 150 מעלות לשמש של אובמה במזל אריה. ברם, אוראנוס בטלה בהיבט הרמוני לשמש שלו בככל מהלך השנה.  כך שהוא עשוי להינצל מכל סיטואציה באורח מפתיע. לעומת זאת וונוס הנסוגה בגדי נמצאת עד תחילת מרץ על השבתאי של אובמה בגדי כשהיא במולות למרקורי בבית העבודה.. חייו יהיו סיזיפיים עם כל נושא ביטוח הבריאות[בית 6]. ומרס במאזניים יקרין היבט של 90 מעלות כמה פעמים על שבתאי בגדי של אובמה  ויקשה על חייו באופן ניכר. היבט של אויבים יריבים ושונאים שיעשו הכל למרר את חייו ולהתנכל אף לחייו. אין ספק שהוא "תקוע" בגרון לרבים ולא טובים.
ולאדימיר פוטין בן מזל מאזניים :

המפה של פוטין השנה כבן מזל מאזניים עם אופק עקרב תהיה דרמטית במיוחד:

כבן מזל מאזניים עם אופק עקרב.
פלוטו שליטת האופק ממוקמת ב-M.C רום השמים באריה.
פלוטו משחק את התפקיד החשוב ביותר במפה שלו וכל שנת 2014 פלוטו בבית 3 במזל גדי יוצר 90 מעלות לשמש שלו במאזניים.
מרס כבר במזל מאזניים ועומד לפגוע בשמש של פוטין כ-3 פעמים וליצור מרובע קרדינלי עם אורנוס בטלה ופלוטו בגדי ויופיטר בסרטן.
הפעם הראשונה תהיה עד תחילת ינואר 2014. הפעם השניה תהיה בנסיגה בין ה-12.4.2014 עד העצירה בסוף מאי 2014 ואחר כך שוב בישורת של מרס שתהיה עד סוף יוני 2014. זו לא אמורה להיות פרידה מהשילטון מתוך רצון ובחירה.
ועל כל אלה שבתאי בעקרב בבית הראשון יהיה עד ספטמבר מול יופיטר במזל סרטן. הפרנויה של פוטין בזכות פלוטו תתעצם. בוודאי נשמע בהמשך על התנהלותו עוד הרבה סיפורים. כשמרס בבית 12 על השמש, שבתאי, נפטון ומרקורי,  קשה להאמין למישהו גם אם אתה נחשב לשפוי במיוחד מזכיר מאוד את חשדנותו של סטלין שלא האמין לאף אדם סביבו ומינה טועמי אוכל כמו סאדם חוסיין. פוטין בעל הישרדות מדהימה. אופק עקרב עם פלוטו ברום שמים האדם הוא כמו "חיה" לעיתים בעלת חושים חריפים כצייד ולעיתים כחיה נרדפת. אך צריך לזכור שכמו כל דיקטטור  הוא מתנהל דרך הכוח ולא דרך עוצמות נפשיות. הירח בתאומים בבית 8 מבטא פן בלתי יציב בעליל. אוראנוס בטלה כל מהלך 2014 יוצר היבט של 150 מעלות לוונוס בעקרב ייתכן שמדובר גם בבעיה פיזית.
ממליצה לכם לקרוא את הכתבה שלי  המורכבת מ-3 פרקים מרתקים על דיקטטורים- כרונולוגיה אסטרולוגית עריצות.
כניסת מאדים למזל לתקופה ארוכה מהווה תמיד קטליזטור להעצמת בעיות באישיות עם צורך בשינויים  וממריצה את האירועים העולמיים באופן אינטנסיבי. ותמיד אחרי שנסיגת מרס מסתיימת,  יש תחושה של כמות ועוצמה של אירועים אינטנסיביים,  כאילו חלפו להם שנתיים ולא מספר חודשים.  ככה נרגיש כשנגיע לחודש אוגוסט 2014. עמוסים, מותשים מעודף אירועים ומאינטנסיביות של מהלכים.

ילידי מרס במאזניים.

3 פרקים על מרס באסטרולוגיה.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                       22.12.2013

השאר תגובה