מרקורי בנסיגה במזל סרטן 12.7-18.6.2020 איך ישפיע עלינו

                   

מרקורי בנסיגה במזל סרטן בין ה: 18.6 עד 12.7.2020

+ ליקוי חמה ב: 21.6.2020 וליקוי לבנה מוצל ב: 5.7.2020 

עצירת מרקורי מתחילה ב: 13.6

מרקורי חוזר למעלה ה: 14[היכן שהנסיגה התחילה] ב: 26.7 .

נסיגת מרקורי איך תשפיע? 

נסיגות של מרקורי ככלל מייצרות אווירה כאוטית אין ספור תקלות, עיכובים, שיבושים עד כדי שיתוק של מספר ימים בתחומים רבים.   מרקורי הוא כוכב האחראי על התקשורת, על היכולת לתקשר ועל נושאי בריאות, עבודה ותפקוד בכלל. כשהנסיגה מתחילה אנחנו חוזים במסכת  של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד: תאונות, קלקולי מכשירים, רכבים, שכחה, אבדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה בגנבות. תקלות, בכל תחומי התקשורת המתפרשות ומשליכות  לכמה תחומים נוספים: לכן לא מומלץ בזמן נסיגת מרקורי לעסוק:  ברכישות,  הסכמים , חוזים , שיפוצים, מכירות, התחלת לימודים, ניתוחים, טיפול פולשני. 

החל מתקשורת טכנולוגית:  ניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה,  במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות.

דרך תקשורת גופנית: מרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות וירליות,  זיהומים, כמו עלייה ועומס על בתי חולים ועד תקשורת חברתית: רשתות jחברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי מדינה, עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה, בעיות בריאות אישיות בעיקר עליה באלרגיות, בעיות נשימה.

תקלות ושיבושים במקומות העבודה,: השבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  בתחום בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו תקשורת אינטימית חברית:  ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעויות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטייה לפליטות פה שמעוררות חרטה לאחר מכן.

נסיגת מרקורי בסרטן  על אילו תחומים בעיקר הוא ישפיע- משפיע על יחסים במשפחות, פגיעות ורגישות של ילדים, פגיעה בילדים,  סכנות של ילדים מפני טביעה,מ ומוות אחר,  עלייה בדאגות בנושא בתים, ביכולת לממן שכר דירה או משכנתה,  תקלות בבתים, צורך לעבור, לשנות את מקום המגורים, למכור בית,  או לטפל בתחזוקה או שיפוץ בית אך מומלץ לא לעסוק בטיפולים בבתים שכן התקלה תשוב. דאגות בקשר לילדים , אימהות,  ברמה הלאומית: מעלה את הרגשות בקשר לשייכות למדינה ומגביר אירועים לאומניים, תגי שנאה, פיגועים על רקע מגדרי אמוציונלי, געגועים להורים, למתים במשפחה, עיסוק בנוסטלגיה, בילדות. 

יש תחושה שמרקורי "יורד לעולם התחתון"  קרוב יותר למקומות עמוקים בנפש, והופך להיות יותר מושפע מהמוח הימני.  כשמרקורי נסוג הכל מרגיש מנותק בשכל,  ברם החושים דווקא מתחדדים, הרגישות גוברת, והתגובות האמוציונליות מתגברות ואין ממש ביקורת עליהם. מהלכו של מרקורי בצל מתנהל בתחושת בלבול חוסר מודעות. התקלות מתחילות והבלבולים גורמים לתחושת תקיעות, שכחה ופרטים טריוואיליים נשכחים.

The Mercury Retrograde Cycle showing the 3 zones and 4 sensitive points. Image Copyright 2018 by Roman Oleh Yaworsky

 

העצירה של מרקורי במזל סרטן במעלה 14:46 על כוכב השבת Canopus ][סטורן יופיטר] קשורה לנסיעות יצירתיות, פרסום, שערוריות, מרקורי צמוד לכוכב שבת זה מגביר את ההתעקשות, דברנות, נגיעה בנושאים לא פופולריים המעוררים הדים גדולים, סכנות לחיי ילדים ופעוטות, אובדן בתים הפסד בתים וההשפעה הכלכלית של תקופה זו.  מדגישה את ההתמודדות של אנשים רבים מאוד שלא יוכלו לשלם את המשכנתה ויפסידו בית שרכשו.  . 

 

כוכב השבת קנופוס- בקבוצת הכוכבים ארגו הקשורה לנסיעות, ניווט, 

  קאנופוס הוא הכוכב  הבהיר בקבוצת הספינה ארגו וייתכן שנקרא על שם הנווט בספינתו של מנלאוס כשהפליג אל טרויה להחזיר את אשתו. כוכב זה נזכר בתרבות פופולרית, שסביבו חג כוכב הלכת אראקיס, 

קאנופוס: הוא נשלט ע"י הכוכבים יופיטר ושבתאי, עם אנרגיות של הירח ומרס ביחד[סוער מאוד] מסמל שמרנות, השכלה רחבה, נסיעות מסעות וטיולים – מן הסתם הנסיגה הזאת תחזיר במיוחד את הכמיהה לנסיעות לצאת מהסביבה הקרובה לרצות להפליג למחוזות רחוקים. איך ספק שזה לא יתאפשר וייתכן שהקושי יימשך עד תום הנסיגה. 12.7.20 

נסיגת מרקורי ב: 18.6 במזל סרטן למעשה קרובה מאוד לליקוי החמה שמתרחש ב: 21.6 בשעה 08.41 כשהליקוי מתרחש בלידת הירח במזל סרטן. 0 מעלות. בשעות הספורות  לפני הליקוי הירח חולף על כוכב השבת Menkalinan שמושפע ממרקורי/מרס/ונוס ונחשב לכוכב שבת חסר מזל שמזמן חוסר כבוד, מוות אלים, סכנת רעידת אדמה ואירועי מזג אוויר דרמטיים.

השמש ב: 21.6 עוברת למזל סרטן ועוברת לפוזיציה של ליקוי חמה הכל מתנהל באפס מעלות במזל סרטן.- החיבור בין הנסיגה לליקוי באותו מזל לא מקל על האווירה והמתחים שהוא עוסק בהם. הנסיגה והליקוי מתרחשים במפת מדינת ישראל בבית 9 . הליקוי עצמו צמוד לכוכב ונוס [במפת המדינה] הבית הקשור עם חו"ל,  יחסי החוץ של ישראל עם חו"ל והנושאים המשפטיים הבינלאומיים אך גם בבתי המשפט הגבוהים לצדק של מדינת ישראל. כל אלה  עלולים לעורר מחלוקות בינינו למדינות קרובות אלינו, בלחימה יכולה להתאפיין בקואליציה עצמה כמו  לחימה בבתי המשפט או רצון לשנות או להטמיע חוקים מעוררי מחלוקות. או ויכוחים שעלולים להוביל לפירוק הקואליציה והליכה לבחירות. ליקוי חמה עוסק הרבה במשילות המעוררים מחלוקות שברוב המקרים לא לא ניתנות לגישור. הנסיגה של מרקורי מעצימה את חוסר ההבנה והיכולת לגשר על פערים

 

ליקוי החמה במעלה 0 במזל סרטן ישפיע בעיקר על  : מזל סרטן, גדי, מאזניים וטלה. הליקויים [תהיה כתבה נפרדת עליהם] ליקוי חמה במזל סרטן ישפיע על ילידי מזל סרטן, מזל גדי, מאזניים וטלה. 

ב: 25.6 ונוס משתחררת מהנסיגה שלה במזל תאומים. במעלה 5. – מתקשרת לכוכב השבת Hyades – המסמל שערוריות, אלימות, חוסר כבוד . נושאים המתקשרים למערכות יחסים עלולים להפוך לשערורייה. 

30.6 יופיטר נצמד לפלוטו במעלה 24 במזל גדי- חוזר לסמל ולהדגיש כי הוא  בסוף תקופה ותחילתה של חדשה[הפעם האחרונה שלו תהיה בנובמבר 2020] . נצמד לכוכב יופיטר במפה של נתניהו במזל גדי.  

וב: 1.7 מרקורי בהיבט מרובע למרקורי במפה של נתניהו במזל מאזניים. . מרקורי הנסוג ממוקם בבית השותפויות במפה של נתניהו. מדבר על שינויים בשותפויות. 

ב: 5.7 ליקוי לבנה מוצל נוסף במזל גדי במעלה 13  [נושאי חוק ומשפט]  כשמרקורי מגיע למעלה 5 ונצמד לכוכב אורנוס בבית השותפויות של נתניהו המסמל עזיבה, התפרקות, שינוי פתאומי לכאורה.  מרקורי הנסוג במזל סרטן מקבלים חיזוק של מרובע קרדינלי ממאדים במזל טלה. מחכה לנו חודש לחוץ, אינטנסיבי, עתיר מריבות, ויכוחים ואירועים המסמלים קושי בקואליציה. 

ליקוי הלבנה המוצל ב: 5 ביולי במזל גדי במעלה 13, שוב ישפיע על ילידי מזל גדי, סרטן, מאזניים וטלה ולמי שיש כוכבים בתחילת המזלות וגם באמצע סביב המעלה 13. 

ב: 12.7 מרקורי מסיים את הנסיגה : ויעצור על מעלה 5[מעלת ליקוי הלבנה שהיה ב: 5.7] עד 16.7

 

מה מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה יש נטייה טבעית לשמוע דברים באופן סלקטיבי ומעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ואולי להיזכר שגם אתם  לא ממש מושלמים :).
לזרוק מהמחשב/מהנייד חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  את הבגאז' של הרכב ואת הבוידעם/מרתף. לסדר אלבומי תמונות ורשימות. לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהתקשר לאנשים מהעבר לדעת מה קורה אתם, זמן נסיגת מרקורי מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה לא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם,  יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ  9.6.2020 

26הערות

 1. רום

  היי פנינה
  רציתי לדעת אם הנסיגה נמשכת כולל ה 16.7 או שב 16.7 מרקורי כבר לא נסוג . אן כן ב 16.7 באיזה שעה זה נגמר? תודה רבה

  • פנינה כץ

   רום שלום

   אם תקראי בכתבה תוכלי לשים לב שאני כותבת על תאריך הנסיגה ולאחר מכן 5 ימים שמרקורי בעצירה כלומר יש לו תזוזה איטית והוא עלול להשפיע כמו בנסיגה. רק לאחר ה: 16.7 הוא נכנס לקצב נורמלי.

   בברכה
   פנינה

 2. רעות

  היי פנינה!
  תהיתי אם זה שמרקורי נעצר עד ה16 אומר שהדברים נמשכים? כי אני שמה לב לתקלות רבות במכשירים ולמצב גופני ירוד, המצב משתפר אבל נראה שדברים שהיו אמורים לקרות במהלך הנסיגה קורים עכשיו.

  בנוסף, האם זה אומר שהמצב או אבספקטים מסויימים של המצב יהיו עד ה26 לחודש?
  תודה (:

  • פנינה כץ

   רעות שלום
   בדיוק. לעתים העצירה מגלמת בתוכה את כל בעיות הנסיגה. לחלק מהאנשים עד שמרקורי לא חוזר למעלה המדויקת ששם הוא התחיל את הנסיגה יש השפעה חזקה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה