מרקורי בנסיגה בין ה: 30.1.2021 עד ה: 21.2.2021 והשפעותיו עלינו

מרקורי בנסיגה במזל דלי בין ה: 30.1 -21.2 , איך הוא ישפיע עלינו.

 

  

 

איך נסיגת מרקורי משפיעה עלינו?  

נסיגות של מרקורי ככלל,  מייצרות אווירה כאוטית.  אין ספור תקלות, עיכובים, שיבושים עד כדי שיתוק של מספר ימים בתחומים רבים.   מרקורי הוא כוכב האחראי על התקשורת, על היכולת לתקשר ועל נושאי בריאות, עבודה ותפקוד בכלל. כשהנסיגה מתחילה אנחנו חוזים במסכת  של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד: תאונות, קלקולי מכשירים, רכבים, שכחה, אבדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה בגנבות. תקלות, בכל תחומי התקשורת המתפרשות ומשליכות  לכמה תחומים נוספים: לכן לא מומלץ בזמן נסיגת מרקורי לעסוק:  ברכישות,  הסכמים , חוזים , שיפוצים, מכירות, התחלת לימודים, ניתוחים, טיפול פולשני. מומלץ להוסיף 5 ימים לפני הנסיגה ולסוף הנסיגה,  אלה הימים שמרקורי בעצירה  והאפקט שלו עלול להיות כמו בנסיגה עצמה. 

הקשיים המאפיינים שנסיגת מרקורי מחוללת:

החל מתקשורת טכנולוגית הפרעות בניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות.

דרך תקשורת גופניתמרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות וירליות,  זיהומים, כמו עלייה ועומס על בתי חולים ועד תקשורת חברתית: רשתות jחברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי מדינה, עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה, בעיות בריאות אישיות בעיקר עליה באלרגיות, בעיות נשימה. חולשה בריאותית נטייה לתחלואה.  מרקורי בדלי משפיע על המערכת העצבית הגדולה עלייה במתחים/לחץ הדם ועל רגישות ופגיעות בברכיים ובקרסוליים. 

תקלות ושיבושים במקומות העבודה : השבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  קשיים ועיכובים בנושאי בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו תקשורת אינטימית חברית:  ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטייה לפליטות פה שמעוררות חרטה לאחר מכן. 

נסיגת מרקורי במזל דלי:

מאז ינואר 2016 מרקורי לא היה בנסיגה במזל דלי. בינואר 2016 תחת השראתו של מרקורי הנסוג בדלי, היו שלושה פיגועים קשים החל מפיגוע ירי בדיזינגוף[3 הרוגים וכעשרה פצועים] , דרך רצח דפנה מאיר בעתניאל ורצח שלומית קריגמן . מרקורי בדלי לא אחראי על פיגועים,  אבל הוא כן מחדד תחושת חוסר צדק אצל מיעוטים ונטייה להתקומם בכל דרך. 

נסיגת מרקורי בדלי מושפעת מכוכב אורנוס.  היא תהיה בעלת אפיונים קוונטיים [תנועת גלים עם קפיצות קיצוניות] שישפיעו על אירועים אלימים מפתיעם ופתאומיים. ותחושה כאוטית שעלולה להימשך עד תום הנסיגה [21.2] ולהסתיים סופית  עד ה: 26.2. ריבוי הפסקות חשמל, ומופעי ברקים העלולים ליצור שריפות. 
מרקורי הנסוג במזל דלי מייצג את האדם המורד, את המיעוטים השקופים, מסמל את  החברה הסובלת מחוסר צדק חברתי ומחפשת לתקן את העוולות. במהות מרקורי בדלי מסמל את האדם המחפש להשתחרר מכבלים, מעבדות או מתנאים של עבדות. הוא מסמל גם נושאים אנושיים על כל הגוונים. כשהנסיגה מעצימה מצד אחד את תקריות הגזענות,  ומצד שני את הלחימה בגזענות. מרקורי בדלי הוא במזל אוויר ובקבוצה קבועה,  העוסקת בעקרונות חברתיים, אנושיים תרבותיים וציבוריים  עוסק בתרבות, חינוך ובחשיבות המסרים הערכיים. כשמרקורי מתחיל נסיגה במיקום כזה, הוא מחדד את תחושת הניכור, ריחוק ואת ההזנחה שנגרמת לאוכלוסיות שלמות. הוא מעצים את הצורך של האדם להיות חלק בלתי נפרד מאמנה חברתית, אנושית צודקת והוגנת. ואת הקושי להסכים לתנאים המוכתבים. בנסיגה הוא חוזר לנושאים האנושיים הבסיסיים ביותר כדי לתקן אותם. 

כשמרקורי מתחיל את הנסיגה מרגישים: 

יש תחושה שמרקורי "יורד לעולם התחתון"  קרוב יותר למקומות עמוקים בנפש, והופך להיות יותר מושפע מהמוח הימני.  כשמרקורי נסוג הכל מרגיש מנותק בשכל,  ברם החושים דווקא מתחדדים, הרגישות גוברת, והתגובות האמוציונליות מתגברות ואין ממש ביקורת עליהם. מהלכו של מרקורי בצל מתנהל בתחושת בלבול חוסר מודעות. התקלות מתחילות והבלבולים גורמים לתחושת תקיעות, שכחה ופרטים טריוויאליים נשכחים.

 

מרקורי הפעם מתחיל את הנסיגה במעלה ° 26 במזל דלי, הוא צמוד לכוכב השבת Gienah הממוקם בקבוצת הכוכבים ברבור ואחראי על הכנף [ברישום הכנף התחתון] בשל תבנית הכוכבים העיקריים בקבוצה קרויה לעיתים הצלב הצפוני בניגוד לצלב הדרומי. דמות העוף שנתן את שמו לקבוצת הכוכבים מתפרשת על פני שביל החלב כשהיא עפה בכוון דרום.

על  קבוצת הכוכבים ברבור מסופר במיתולוגיה : קבוצת הכוכבים דומה לעוף שכנפיו פרושות וצווארו ארוך והוא נמצא במעוף חינני.  במיתולוגיה היוונית מסמלת קבוצת הכוכבים מספר ברבורים אגדיים. זאוס התחפש לברבור על מנת לאנוס את לדה, שהולידה את התאומים קסטור ופולוקס, את הלנה מטרויה ואת קליטמנסטרה. אורפאוס הפך לברבור לאחר הירצחו, ונאמר כי מקומו בשמים ליד הנבל שלו. ולבסוף, מסופר כי צעיר בשם סיגנוס (ברבור בלטינית) היה בן זוגו של פאתון ביש-גדא, בנו של אפולו אל השמש, שהתגאה בפני סיגנוס שיוכל לנהוג במרכבת השמש של אביו. הוא גנב את מרכבת השמש והשתולל בשמים. הארץ קפאה ורתחה חליפות, וזאוס נאלץ להמית את הילד הסורר במכת ברק, והוא נפל אל הנהר ארידנוס . סיגנוס, חברו הטוב של הנער, ניסה לצלול ולהצילו, אך הדבר לא עלה בידו והוא מת מצער. זאוס נמלא רחמים והפך את הנער לעוף המים שמאז נשא את שמו.

 

 

כוכב השבת Gienah-  מושפע מהאנרגיות של מרקורי וכוכב ונוס המצביעים על  התעוררות וחיפוש לנסוק מעלה לגבהים ועם סכנות לנפילות עמוקות.

במעלה זו  מתרחשת התעוררות של אנשים. הכנפיים מסמלות את הרצון  לעוף הכי גבוה,  אך קיימת סכנה של נפילה. זה בהחלט עלול לקרות כשהיא הכי קרובה לשמש בימים בין ה: 10-8.2.2021- אך כל היבט בהשפעת אורנוס יכול להפתיע בתזמון ובמיקום שלו. 

מפת הנסיגה מתחילה על פי שעון ישראל ב:30.1.2021 בשעה 18:00

נסיגה זו לא מבשרת בשורות נוחות בלשון המעטה.  האווירה לא קלה ולא רק בגלל הנסיגה,  אלא הקונסטלציה הכוכבית במהלך חודש פברואר צפויה להיות עם עליית מדרגת האלימות, בעימותים ובסכנות בכלל.

מפת הנסיגה מתחילה עם אופק עולה במזל אריה במעלה ° 21 צמודה לקונסטלציה Tania Australies  שהיא נחשבת לחסרת מזל לאומות ולמנהיגים,  אירועים טרגיים עלולים להתרחש תחת השפעה זו. במיוחד כי היא מושפעת מצמד הפלנטות המזיק שבתאי ומאדים.

ב: 30.1 כוכב מרס במעלה ° 11 במזל שור צמוד ללילית[בצבע צהוב] . ובהיבט מרובע לשמש ולצדק[צבע צהוב] במזל דלי– בהחלט פוזיציה של סכנות פיגועים, אירועים צבאיים ואווירת אלימות בעליה. נפטון בדגים בהיבט מרובע לראש דרקון [צבוע בצבע טורקיז] אווירה טעונה בפייק ועליית מדרגה בהנדסת התודעה. 

הירח בבתולה [בית ראשון בתוך עיגול כחול] מסמל את הניסיון והרצון לשגרה אך הוא בהיבט של ° 150 מעלות לשבתאי בבית 6 ו ° 150 מעלות לכירון בבית 8 – נושאי בתי חולים אשפוזים ייתכנו עומסים וקשיים תפקודיים ואולי מחסור בולט יותר של כוח אדם. 

ב: 11.2.2021 מולד ירח במזל דלי [בעשירון האחרון] במעלה  23° –  בהיבט מרובע למאדים בשור– מזג אוויר קיצוני ואירועים קיצוניים ומפתיעים בהתפתחותם.  מולד הירח יתרחש מול כוכב מאדים במפת מדינת ישראל. אווירת מתחים וקטטות  כתוצאה מאי הסכמות וקוטביות. אך גם דרמטיזציה של אירועים על פי האינטרסים של השלטון. 

ועל כל אלה, בימים בין ה: 23.2-14.2.2021  ונוס במזל דלי יוצרת היבט מרובע לכוכב מרס במזל שור  ימים בעייתיים ברמת האירועים בארץ, אווירת אלימות וסכנות של עלייה במקרי מוות, פגיעות, פיגועים ורציחות על רקע מגדרי. הקלה משמעותית תתחיל בימים בין ה:28.2 ולקראת 5.3. 

מרקורי מתחיל את עצירתו ב: 18.2 ועד ה: 26.2 הוא יהיה במעלה ° 11 מול כוכב שבתאי שבמפת מדינת ישראל- נושאים חוקיים, נושאי בג"צ או תביעות חוקיות, עלייה בהתמודדות מול החלטות ממשלה, ימים עם התעוררות גל גדול של מחאה. 

מאדים במזל שור בין ה: 26-24.2 נצמד לשמש של מפת מדינת ישראל אך גם לכוכב השבת אלגול הנחשב לכוכב שבת מבשר אירועים קשים לאומה ולאנשים בכירים. מרבית אסונות העולם היו תחת השראתו[ישנם עוד כוכבי לכת קשים כך שלא רק בעטיו] אחת החוקרות הטובות בתחום כוכבי השבת היא אן רייט שהקדישה חומר רב לכל כוכבי השבת, מציינת במחקר שלה שהיא נדהמה עד כמה יש קשר בין אסונות וקטסטרופות עולמיות, מלחמות, גזענות, ונדליזם, אלימות של אספסוף ומגפות עולמיות לבין יחסי הפלנטות ומיקומם בצמידות לכוכב השבת אלגול.

 

מה מומלץ כן לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה,  יש נטייה טבעית לשמוע דברים באופן סלקטיבי ומעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ואולי להיזכר שגם אתם  לא ממש מושלמים :).
לזרוק מהמחשב/מהנייד חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  את הבגאז' של הרכב ואת הבוידעם/מרתף מכל מה שצברתם. לסדר אלבומי תמונות ורשימות. לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהתקשר לאנשים מהעבר כדי לדעת מה קורה אתם.

זמן נסיגת מרקורי מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי קלוז'ר וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז,  או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה בזדון או שלא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם,  יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ 24.1.2021

25הערות

 1. שירה

  השבוע נשפכו טונות זפת לים והתרחש אסון אקולוגי בחופי הארץ שעדיין לא יודעים לאמוד את היקפו. האם העובדה שזה התרחש בזמן נסיגה מגדילה את הקטסטרופה והטיפול בה או שאין קשר? תודה רבה!

  • פנינה כץ

   שירה שלום,
   נסיגת מרקורי גורמת לעיתים לתקלות קטנות שהופכות לתגובת שרשרת טרגית. האסון האקולוגי שפקד את ישראל הגיע מכלי תחבורה[ספינה] שזה בהחלט קשור לנסיגת מרקורי, אך הזיהום עצמו הוא המשך של הגורם לקורונה והתחלואים המגיעים מזיהומים. במיוחד בחודשים האחרונים כוכב נפטון בדגים בהיבט מרובע לדרקונים [בקשת ובתאומים] מגביר את התופעות החולניות המלמדות עד כמה האדם חי בדיסהרמוניה עם הטבע כשהוא מנותק ולא מודע באמת איך לחיות לצדו בשמירה הדדית . במאתיים השנים האחרונות מאז המהפכה התעשייתית האדם מזהם את הטבע בקצב מוגבר השימוש בדלקים פוסיליים, מוצרי נפט [שזה מה שנזרק מהספינה] כשבמקביל מתנהל האדם בניתוק מוחלט כאילו הטבע הוא פח זבל שאפשר לזרוק אליו כל מה שמיותר מבחינתו כמו לבור ללא תחתית. אז יש תחתית ויש אוויר ומים מזוהמים וחיות וצמחים נכחדים ויחסי ההרמוניה הופרו כבר מזמן. מבלי להיכנס לתוצאה של ההתחממות הגלובלית. אנחנו נשלם על הזיהום הזה בחופים. ובוודאי לא ממליצה לאכול דגי ים בחודשים הקרובים. בסוף חוזרים למנטרה, הכל כסף תאוות בצע שלא יודעת גבול. מקומם

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה