נסיגת מרקורי במזל גדי מ- 13.12.23 עד 2.1.2024, איך ישפיע על כל המזלות

נסיגת מרקורי במזל גדי במעלה   29 ° 8.  מתחילה ב- 13.12.23בשעה 09:00 עד 2.1.2024

מרקורי עבר לאזור הצל ב: 26.11.2023 עובר לעצירה ב: 7.12.23. מתחיל נסיגה רשמית ב: 13.12.23.  מסיים נסיגה רשמית ב: 2.1.24 . אך חוזר למעלת ההתחלה של הנסיגה ב: 21.1.2024 

 

 

איך נסיגת מרקורי משפיעה עלינו ?

נסיגות של מרקורי ככלל,  מייצרות אווירה כאוטית.  הנסיגה עלולה ליצור אין ספור תקלות, עיכובים, שיבושים עד כדי שיתוק של מספר ימים בתחומים רבים.   מרקורי הוא כוכב האחראי על התקשורת, על היכולת לתקשר ועל נושאי בריאות, עבודה ותפקוד בכלל. כשהנסיגה מתחילה,  אנחנו חוזים במסכת  של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד: תאונות, קלקולי מכשירים, תקלות ברכבים, שכחה, אבדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה בגנבות. תקלות, בכל תחומי התקשורת המתפרשות ומשליכות  לכמה תחומים נוספים: 

mercurybyhendrickgoltzius

הציור "מרקוריוס" מאת הנדריק גולציוס.-היה אחד מהאלים המרכזיים במיתולוגיה הרומית. במקור, הוא היה האל הממונה על המסחר ועל הסוחרים, כפי שגם משתמע משמו, הנגזר מהמילה הלטינית merx ("סחורה") או mercator ("סוחר" מהפועל הלטיני mercari – "לסחור"). לאחר שזוהה עם האל היווני הרמס, הוא תואר בנוסף גם כשליח האלים והוצג באמנות עם סממניו המאפיינים של הרמס – הכובע והסנדלים המכונפים והמטה המכונף סביבו כרוכים שני נחשים. הוא כונה בהתאם גם "אליפס" ("בעל הרגליים המכונפות"). בנוסף לזיהויו עם הרמס, זוהה מרקוריוס גם עם האל האטרוסקי תורמס.

  

הקשיים הטכניים הטיפוסיים המאפיינים את נסיגת מרקורי:

מרקורי שליט התקשורת שלנו המנטלית, ורבלית, העברת מסרים,  לימודית [ממזל תאומים] וכמו כן שליט המערכת המנהלת את התקשורת התפקודית, הסדר והרגולציה שלנו בעבודה ובגוף שלנו[ממזל בתולה].  כשמרקורי מתחיל נסיגה, הוא עלול לשבש את ההתנהלות שלנו בתחומים המוזכרים מעל. בכל נסיגה נרגיש אחרת כי מיקום מרקורי הנסוג ביחס למפה האישית שלנו מכתיב את אופי התקלות והיכולת שלנו להתמודד בזמן הנתון. 

חוויית הנסיגה של מרקורי:
בזמן נסיגה לכאורה מרקורי יורד "למטה לממלכת העולם התחתון". קרוב יותר לרוח ולנשמה והופך להיות דומה למוח הימני למוח היותר אמוציונאלי. הרגישות תגבר נפשית וכל תחושה והרגשה תיראה ממש אמיתית.  תשומת הלב תתייחס לפרטים שלפני כן לא התייחסת. מרקורי בנסיגה נוגע 3 פעמים באותה מעלה וימריץ אותנו להתייחס כל כל פעם מחדש  לאותה בעיה עם מגבלות מרקורי במצב כזה. מה שבטוח,  אי אפשר להתבונן מהצד באופן קר ואובייקטיבי בזמן נסיגת מרקורי ולהפוך לטייס אוטומטי.
בזמן הנסיגה, יש נקודות חשיבה מסוכנות,  כי אנחנו מבולבלים, עושים טעויות ולא מבינים טוב את זולתנו. ולכן כל מה שקשור בהחלטות שקשורות  בעבודה,  תפקוד ועשייה כדאי לבחון אותם שוב אחרי שהנסיגה מסתיימת. לא תמיד ניתן לדחות כשהכל קורה ברצף ותוך כדי הנסיגה. הבית במפה שלכם ששם מרקורי יבצע את הנסיגה,  זה יהיה הזון המבולבל. ותמצאו את עצמכם שואלים מיד אחרי כל החלטה הקשורה לבית בו מרקורי נסוג, האם זה באמת מה שרציתי? לכן לפני תחילת הנסיגה מומלץ כשהמוח עדיין צלול, חד, מואר לבחון את העובדות באופן מדויק יותר ולהחליט החלטות. ואז אפשר להאט את הקצב בזמן הנסיגה ולהרשות לעצמכם להיות בממדים אחרים של חשיבה,  כשהחשיבה יותר "משייטת".

 

א. נסיגת מרקורי תשפיע על התקשורת טכנולוגית:

 הפרעות בניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, רמזורים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות.

ב. נסיגת מרקורי תשפיע על תקשורת גופנית

מרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות וירליות,  זיהומים, כמו עלייה ועומס על בתי חולים ועד תקשורת חברתית: רשתות חברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי קהלים/אנשים/. עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה. בעיות בריאות אישיות,  בעיקר עליה באלרגיות, בעיות נשימה. חולשה בריאותית נטייה לתחלואה.  מרקורי במזל מאזניים משפיע על האברים הכפולים בגוף, נטייה להתקררויות, רגישות גדולה יותר בכליות, שלפוחית השתן,  הורמונים. עליה במתחים ובעצבנות.  

ג. נסיגת מרקורי תשפיע על תקלות ושיבושים במקומות העבודה 

עלייה בפוטנציאל ההשבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  קשיים ועיכובים בנושאי בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו.  תקשורת אינטימית חברית:  ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטייה לפליטות פה שמעוררות חרטה לאחר מכן. 

מה לא מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
להתחיל עבודה חדשה, לגשת לראיונות, לרכוש רכב ומכשירים חיוניים, לחתום על הסכמים פיננסיים, שותפויות, להינשא[ בגין הסכם – כתובה,  [לא מדובר במסיבה עצמה] ניתוח, טיפולים פולשניים, להוציא לאור ספר, תערוכה, לעבור בית, לשפץ בית, להיבחר לתפקיד חיוני בעת זו מסמל שינויים אפשריים ותכופים, לגשת למכרז חשוב. וליצור התחלות החשובות לכם. להתחיל לימודים משמעותיים 

 

נסיגת מרקורי בגדי : השפעתו עלינו. 

מרקורי בנסיגתו מושפע מהמזל והבית שם הוא נסוג. מרקורי הפעם, מתחיל את הנסיגה בהיבט הרמוני ליופיטר במזל שור בניסיון לעשות משאי ומתן בקשר לחטופים. אך הנסיגה עלולה לגרום לשיבושים של כל הסכם עם הרבה תקלות, עיכובים ושיבושים. נסיגת מרקורי במזל גדי הוא נוגע בפן הפונקציונלי, בסיסי של חיינו וקיומנו. הנסיגה בגדי משפיעה על התבנית החומרית, קיומית שלנו,  החל מפן העבודה ודרך ההישרדות הכלכלית הבסיסית. כשמרקורי נסוג במזל גדי,  הוא מציף את התת המודע שלנו בחששות, פחדים, דאגות מפני עתיד עכור. כל הנושאים הקיומיים צפים עם חששות בגין אי היציבות שנסיגת מרקורי גורמת. רף החרדות מתגבר ככל שהמצב פחות ברור בנושאים החומריים. רבים בתקופת הנסיגה של מרקורי בגדי, נוטים להיות מדוכדכים ותוהים לגבי העתיד. כשמרקורי בנסיגה בגדי הוא עוסק הרבה בחקלאות, בנדל"ן בנושאים קיומיים, בתחומים ממסדיים העוסקים ברווחת הציבור שעלולים להיפגע בתקופה זו. הנסיגה הפעם תשפיע עלינו לטובה כשמרקורי יחזור למזל גדי,  בהיבטים טובים ב: 14.1.24. לא יהיה די בשובו של מרקורי מהנסיגה ב: 2.1.24 . מרקורי חוזר ב: 2.1.24 למזל קשת בהיבט בעייתי עד ה: 13.1.24. ב: 14.1.24 כשמרקורי חוזר למזל גדי ויהיה בהיבט הרמוני ליופיטר בשור ולשבתאי בדגים. אפשר יהיה לשוב לתכניות העבודה והנושאים החומריים שיציקו לכם בחודש הקרוב. 

25.12 מרקורי נסוג למזל קשת. ב: 2.1.24- מרקורי משתחרר מהנסיגה כשמרקורי במעלה 22 במזל קשת. ב: 14.1.24 מרקורי עובר למזל גדי. 

 

 

 

חשוב להדגיש כי נסיגת מרקורי תחת השראת  'מולד ירח' בקשת,  מבקש ומרמז בצורך להיות צנועים. היבטי השמש ירח בבית 11 עלולים לסמל גבהות לב של מנהיגים ואנשי ציבור.

נסיגת מרקורי ב: 13.12.23 בשעה09:15 בבוקר. במעלה  29 ° 8-האופק במזל  בדלי עם פלוטו באופק. 

מפת נסיגת מרקורי עם פלוטו באופק  – המסמל מפת לחימה שבסופו של דבר תשנה את המצב. אך פלוטו מסמל את השפעת הטראומה. פלוטו באופק בהיבט של ° 45 עם מאדים קשת[בית 11]  מחדד אירועים לוחמניים והמשך טראומת מחדל 23. היבט המשליך על אווירה ציבורית סוערת. 

פלוטו באופק שליט בית 10 בית הקריירה- מרכז השמים במזל עקרב ב:° 18 מעלות,  מול אורנוס בשור ° 19מעלות בבית 4- אווירת  מלחמה סוערת מול אורנוס המתעתע  המסמל תקופה לא יציבה.  עדיין לא חוזרים לנחלה ולשלווה. 

נסיגת מרקורי במזל גדי במעלה  29 ° 8  – הנסיגה מתחברת למולד ירח שהחל ב: 13.12 בשעה 01:30 לפנות בוקר- פלוטו בגדי על אופק המפה- פעילות דטרמיניסטית [תחושה גורלית]  על מנת להשיג תוצאות ויהי מה. שאפתנות ותחושה שאין שום דרך אחרת. אלא ללכת בדרך של להשיג תוצאות. 

מעלת הנסיגה של מרקורי  29  ° 8 מתקשרת לכוכב השבת Facies מתקשר לצמידות שמש ומרס – היבט של  מלחמת קרקע, סכנות מתחת לאדמה, אנרגיות של התמדה, מאבק, אומץ, עבודה קשה,  כדי להשיג ניצחון. – נסיגת מרקורי ממוקמת בבית 12 – משפיע על הצורך לגונן, לדאוג, לשמור – "שומר" על מתח ודריכות גבוהה. מיקום זה מפעיל את ההישרדות והצורך להישמר. 

מרקורי הנסוג בגדי בהיבט הרמוני ליופיטר – מסמל אופציה למשא ומתן והסכמים, אם מדובר בנושא החטופים. הבעיה היא שהנסיגה מצביעה על שיבושים,  עיכובים ואירועים של קושי להוציא לפועל הסכמים ומשאי ומתן. הרבה תקלות ודחיות. 

על כך להוסיף את  כדאי לשים לב לצמידות השמש והירח[מולד ירח] במזל קשת בהיבט מרובע לנפטון בדגים[בית 2]  – מההיבטים המדאיגים יותר במפה זו, היבט של רמיה, הונאה ותרמית, מצג שווא. אך גם תקופה עם קשיים כלכליים עם הבטחות שווא של כספים. 

באופן אישי  מיקום זה של נסיגת מרקורי משפיע על התת מודע, מייצר פסימיות בסיסית, משפיע  על החשיבה הספקולטיבית, על אי השקט, דאגות, חששות ואף חרדות. עם תופעות חוסר שינה. 

 

mercury-and-argos-1620-jpglarge

מרקורי וארגוס,  Jacob Jordaens צייר:  בשנת 1620 בסיגנון בארוק. את Mercury and Argos- כאשר יופיטר אנס את הנימפה איו,  הרה גילתה זאת והגיעה למקום. זאוס הפך את איו לפרה כדי שהרה לא תגלה את מעשיו. הרה לקחה את הפרה לעצמה וכשומר הפקידה את ארגוס, הענק מרובה העיניים. ארגוס נתן לאלף עיניו לישון בתורות, כך שתמיד ראה. זאוס לא היה יכול לראות עוד בסבלה של איו ולכן שלח את הרמס להצילה ולקטול את ארגוס. הרמס, מחופש לרועה צאן, ישב לצידו של ארגוס וסיפר לו על המצאת חליל הפאן. ארגוס השתעמם ונרדם. הרמס העמיק את השינה באמצעות מטהו (הקדוקאוס ניחן בקסם המביא שינה) ואז קטל את ארגוס באמצעות החרב המעוקלת שלו. הרה הגיעה במהירות אבל זאוס שכנע אותה לרחם על איו. זאוס הפך את איו חזרה לנימפה והרה שיבצה את עיני ארגוס על הטווס, החיה מקודשת לה.

 

איך מרקורי הנסוג ישפיע על המזלות ?[אם אתם יודעים מהו האופק שלכם תדעו באיזה בית מרקורי הנסוג ממוקם ]

 

טלה

מרקורי הנסוג בגדי ישפיע על בית  10 בית הקריירה והעתיד המקצועי  שלכם- נסיגת מרקורי עלולה לגרום לשיבושים בעבודה, תקלות ביזמים ובמסגרת העבודה עצמה. למחפשים עבודה עיכובים שיאלצו אותם להמתין לאמצע ינואר 24 ואילך. 

שור

מרקורי הנסוג ישפיע על בית 9 הבית העוסק בחו"ל, לימודים, משפטים –  נסיגת מרקורי  בבית 9 לא מטיב עם התחלות של תביעות משפטיות, לסטודנטים עיכובים המתקשרים ללימודים , זה בסדר לנסוע בזמן נסיגה אך לקחת בחשבון תקלות בלוח זמנים של טיסות, פוטנציאל אובדן ציוד אישי ומפגש עם תקלות טכניות ביעדי הנסיעה. 

תאומים 

מרקורי הנסוג בגדי ישפיע על בית 8 הבית העוסק בהישרדות כלכלית פיזית, – נסיגת מרקורי תשפיע על הפן הפיזי בריאותי, מומלץ לא ליטול סיכונים פיזיים, ולהימנע מניתוחים לא הכרחיים, אך גם התמודדות עם נושאים כלכליים וחומריים העלולים להציק ולעורר התמודדות בגלל כספים שמאחרים להגיע, או הצטברות של הוצאות/חובות. 

סרטן

מרקורי הנסוג במזל גדי ישפיע על בית 7 הוא בית הזוגיות שותפויות- נסיגת מרקורי בבית זה משפיע על בעיות התקשורת הזוגית, ביחסים תיתכן תחושה דיאלוג "חרשים", צורך לטפל בנושא היחסים, שותפויות עלולות לעלות על שירטון במקרה הטוב שותפויות עלולות להיכנס לקשיים לעיתים עד סוף הנסיגה של מרקורי. 

אריה

מרקורי הנסוג במזל גדי ישפיע על בית 6 הבית העוסק בעבודה שגרה ובראיות- נסיגת מרקורי בבית העבודה עלולה להציף תקלות, שיבושים, קשיים לעמוד בלוחות זמנים, תקלות טכניות וטכנולוגיות, עיכובים, מחסור בכוח אדם וקשיים לנהל שגרה יציבה מאורגנת ומסודרת. בריאותית תקופה של חולשה פיזית הידבקויות וירידה אנרגטית. לא מומלץ להתחיל עבודה בעת זו. 

בתולה-

מרקורי הנסוג במזל גדי ישפיע על בית 5 העוסק בילדים ביצירתיות ובהשקעות – נסיגה בבית הילדים מציפה לעיתים קרובות תקלות ביחסים עם אחד הילדים או צעיר משפחה, תקופה לא מומלצת להשקיע כספים או להמר לחילופין. ליוצרים לעיתים קרובות קשיים לתת ביטוי ליכולות היצירתיות והבונות. 

מאזניים

מרקורי הנסוג בגדי ישפיע על בית 4 העוסק במגורים, בית ומשפחה – נסיגת מרקורי בבית זה מעצימה את בעיות התקשורת ביחסי המשפחה בעיקר עם אחד מצעירי המשפחה , נטייה לוויכוחים רבים, כמו גם תקלות במכשירי בית מכשירי חשמל, גניבת חפצים מהבית,  לא מומלץ לעסוק בשיפוצים בעת נסיגה אך גם להימנע מרכישות בית, מכירות נכס. או מעבר בית בזמן הנסיגה. 

עקרב

מרקורי הנסוג בגדי ישפיע על  בית 3 העוסק בתקשורת, ניידות, לימודים – נסיגת מרקורי בבית זה מחדדת בעיות תקשורת, פליטות פה, אמירות מיותרות בתקשורת האנושית, תקלות במחשבים, טלפונים ומכשירי תקשורת למיניהם, לא מומלץ בנסיגת מרקורי לגשת לראיונות אישיים, להתחיל עבודה וגם לא לימודים לטווח ארוך. 

קשת

מרקורי הנסוג ישפיע על בית 2 העוסק בכסף, ובנושאים חומריים- נסיגת מרקורי בבית זה מעלה בעיות פיננסיות בין אם מדובר בעיכובים של החזרים, שכר או פיצויים אך מציף גם חששות בנושא העתיד הכלכלי. אם כי אין סיבה לחשוש מעבר לעיכובים כי אמצע ינואר מהווה פיצוי.

גדי

מרקורי הנסוג ישפיע על האופק ובית ראשון העוסק באנרגיות האישיות,  עיסוק ב'אני' עם רצונותיו וכמיהותיו – נסיגת מרקורי בגדי באופק עלולה לגרום לעלייה בתחושת הדאגות, החששות וגם דכדוך, בלבול לגבי תכניות העשייה שלכם אך גם ירידה במערכת החיסונית עם נטייה לרגישות פיזית, גופנית. לא תקופה מומלצת להתחיל בנושא חשוב כמו עבודה והחלטות משמעותיות. 

דלי 

מרקורי הנסוג ישפיע על בית 12 העוסק בתת מודע, הצפות רגשיות והתמודדות עם מצבי תודעה.- נסיגת מרקורי בבית התת מודע מעורר עייפות רבה  ומתחים הנובעים מהדחקות ואי שקט, שינה לא רגועה, רצון להדחיק, לעכל עובדות ונושאים המעסיקים אתכם מנטלית ונפשית ומתקשים להגיע לפתרונות בזמן הנסיגה שלו. 

דגים

מרקורי הנסוג במזל גדי  ישפיע על בית 11 העוסק בפן החברתי , הציבורי ובנושא התדמית הציבורית שלכם -נסיגת מרקורי בבית זה תשפיע על תחושת אי שקט וטרדה,  לגבי תדמיתכם.  אולי מדובר באירועים חברתיים המעצימים את הרגישות והפגיעות שלכם כלפי דברים הנאמרים לכם ועליכם. כדאי להתרחק בעת זו מרכלנים ומעוררי שערוריות למיניהם.

 

מה כן מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה יש נטייה טבעית לשמוע באופן מעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ולא לחשוב שאתם מושלמים :).
לזרוק מהמחשב חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  את בגאז' של הרכב ואת הבוידעם. לסדר אלבומי תמונות ורשימות . לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהרים טלפון לאנשים מהעבר לדעת מה קורה איתם, מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה לא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.

 

 

 

 

מרקורי במזלות בין טלה לבתולה-א' 

מרקורי במזלות בין מאזניים לדגים-ב' 

 

 

נסיגת מרקורי בשנת  2024:

מרקורי בנסיגה במזל גדי       מה: 13.12.23    עד ה: 2.1.2024 

מרקורי בנסיגה במזל טלה     מה: 2.4.2024     עד 25.4.2024

מרקורי בנסיגה במזל בתולה  מה: 4.8.2024     עד 28.8.2024 

מרקורי בנסיגה במזל עקרב   מה: 27.11.2024  עד 13.12.2024 

מרקורי בנסיגה במזל טלה    מה: 16.3.2025    עד: 7.4.2025 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ   4.12.23 

16הערות

 1. נורית

  היי פנינה יקרה,
  ברשותך אוסיף עוד שאלה כי כאמור סומכת על המקצועיות והידע שלך.
  רבים אומרים שבזמן נסיגת מרקורי לא כדאי להתחיל פרוייקטים חדשים… פגישה ראשונה/דייט ראשון עם מישהו… וכו

  אדם שנולד עם מרקורי בנסיגה, זה כך גם עבורו?
  או שעבור אדם שנולד עם מרקורי נסוג, *דווקא כן כדאי להתחיל דברים חדשים במהלך נסיגה*?
  כי כאילו כביכול בזמן נסיגה האנרגיה בשמיים היא כמו האנרגיה מהלידה…

  המון תודה 🙂

  • פנינה כץ

   היי נורית,

   על כל שאלותייך כבר כתבתי במפורט בכתבה שלי על נסיגת מרקורי. קראת אותה? כבר הגבתי לשואלים בנושא התחלת דייטים בזמן נסיגת מרקורי את עצמך שאלת והגבתי . ראי בתשובות מתחתייך.
   אין שום חסינות, לאדם שנולד עם מרקורי בנסיגה. זו אגדה אורבנית שהופצה ע"י כל מיני אסטרולוגים שזה התאים להם לא להתייחס לנסיגת מרקורי והשפעותיו. תקופה שסירבו להתייחס לנסיגת מרקורי. למה? ככה.
   בברכה
   פנינה

   • גאלה

    לפנינה שלום
    בהמשך לשאלתה של נופית
    רציתי לשאול מה ההבדל מבחינת השפעה כשמרקורי בנסיגה או כשהוא בצל?
    תודה רבה ושבת שלום

   • פנינה כץ

    גאלה שלום,
    רבים חווים את מרקורי בצל כמו נסיגה מלאה. הכי חשוב באסטרולוגיה, לעקוב אחרי השפעת [3 פעמים בשנה ובמשך שנים] המהלכים ואני כותבת עליהם תמיד כדי שכל אחד ילמד על עצמו ועל השפעת מרקורי הנסוג בכל סבב. היו מקרים שנסיגה השפיעה באופן מזערי והיו מקרים שלאורך כל הנסיגה מרגע מעבר מרקורי לצל הייתה השפעה. זה תלוי במזל של הנסיגה, בבית שהנסיגה מתרחשת, במפה האישית של האדם. אין שום דרך להעיף פה נוסחאות מדויקות. לעקוב, לעקוב לעקוב.

    בברכה
    פנינה

 2. שואל

  ביצוע טיפול לרכב תחת נסיגת מרקורי, היי עשיתי טיפול היום לרכב, (לא יכולתי לדחות את זה לצערי), החלפתי פילטר שמן, פילטר אוויר, 4 פלאגים, ריקון מיכל שמן קיים, מילוי שמן חדש, לפי דעתך זה לא יחזיק מים?

  • פנינה כץ

   שואל שלום,
   כל עוד לא החלפת מנוע. הכל בסדר.

   בברכה
   פנינה

 3. יעל

  היי פנינה יקרה
  אני עם אופק עקרב, בית 3 שלי מתחיל במעלה 8.41
  ונסיגתו, אמנם מתחילה על הגבול אך מתרחשת בבית 2 ולא 3 עבורי- ולכך עלי להתייחס, נכון? 🙂
  תודה רבה

  • פנינה כץ

   יעל שלום,

   מרקורי הנסוג ישפיע על בית 3 וגם על בית 2.

   בברכה,
   פנינה

   • יעל

    תודה רבה. כמה הייתי שמחה ללמוד איתך פנינה, שווה כל סכום ןהשקעה.
    שבוע רגוע ובשורות טובות

 4. נורית

  היי פנינה יקרה, עוקבת באדיקות ונפעמת כל פעם מחדש מרמת הדיוק והידע שלך.
  אשמח בבקשה לשמוע את דעתך, ביחס לשתי סוגיות:
  1. מה את חושבת על פגישות ראשונות, בזמן מרקורי בנסיגה?
  2. באשר למפת אירוע, היית פותחת רק לרגע הראשון ממנו הכל נוצר ונולד? או שגם לכל תולדה חדשה שנולדת בעקבותיו?
  למשל:
  * ראיון עבודה שמוליד תחילת עבודה… אז את עושה מפת אירוע גם לראיון וגם לתחילת העבודה? או רק לראיון?
  * היכרות ברשת חברתית (שהיא כמעט כמו מפגש פיסי בעידן של היום עם השיחות וידאו).. אז הרגע הראשון הוא הקובע? או שהיית עושה מפת אירוע גם לרגע המפגש הפיזי שנולד בעקבותיו?
  המון תודה. שנזכה להתבשר בשורות טובות וחזרה במהרה לשלום עבור כולם. אמן ואמן!

  • פנינה כץ

   נורית שלום,
   תודה רבה 🙂
   1. בנושא זוגיות מתייחסת בראש ובראשונה במהות הזוגיות על פי מפות הזוג.
   2. לנסיגת מרקורי יש השלכה על כל שלב לגבי עבודה. עצם העובדה שזה קרה בזמן נסיגת מרקורי הוא הטון העיקרי.
   3. היכרות שהיא חשובה לך ? אכן לרגע הראשון יש משמעות.
   בברכה
   פנינה

   • נורית

    לגבי שאלה 3,
    לרגע הראשון יש משמעות גם כשהוא וירטואלי?
    כלומר, אין צורך לעשות מפה חדשה גם למפגש הפיזי שנולד מזה? כי המפגש הפיזי הרי מתחיל כבר משהו חדש ואחר לכאורה…

    לגבי מרקורי בנסיגה, כתבת ש"לא מומלץ להתחיל דברים חדשים במהלך הנסיגה"… הכוונה גם כשמכירים אדם כלשהו? פגישה ראשונה, תיחשב גם "דבר חדש" שלא מומלץ בנסיגה ?

    המון המון תודה לך על הכל.
    את כ"כ מקצועית ומדוייקת, ולכן ממש חשובה לי דעתך בנושאים אלו. שנדע ימים יפים מאלו. אמן ואמן!!!

   • פנינה כץ

    נורית שלום,

    רגע הפגישה הראשוני משמעותי. אבל מעל לכל, שתי הדמויות שנפגשות במסגרת נסיגת מרקורי הן נותנות את הטון. קרי, המפות של בני הזוג. את תשמעי כפי שאני שומעת שבני זוג הכירו בנסיגת מרקורי ונשואים עשרות שנים. האם משך זמן היחסים קובע בחיים? לא. אלא האיכות הרגשית והתקשורת הרגשית.
    תקשורת רגשית טובה פתוחה וזורמת לא תתפתח ביחסים שמתחילים בנסיגה של מרקורי. מניסיוני הארוך, יחסים זוגיים מתחילים בזמן נסיגת מרקורי במערכות יחסים פחות רגשיות .

    כל טוב
    פנינה

 5. יעל

  תודה פנינה,
  מה משמעות תקופת הצל שלפני/אחרי הנסיגה? האם לא כדאי לעשות בתקופה הזאת דברים כמו בזמן הנסיגה עצמה? האם אפשר בתקופה זו לקבוע פגישות לתאריך שאחרי הנסיגה? או שעדיין יכול להיות על זה השלכות על כל התהליך?
  תודה.

 6. יעל

  שלום פנינה,
  באיזה תאריך בדיוק כולל ימי העצירה של מרקורי ניתן לשוב ולקבוע פגישות וטיפולים? וכמו כן, מה התאריך האחרון שאפשר לקבוע לפני שהוא מתחיל?

  • פנינה כץ

   יעל שלום,

   מרקורי מתחיל את עצירתו ב:7.12 אבל כבר היום ניתן היה להרגיש את השפעת הנסיגה הקרובה. ומרקורי מסיים את נסיגתו הרשמית ב: 2.1.24 אבל עד ה: 7-8.1.24 תורגש השפעתו. ב: 14-13.1.24 הוא מתחיל לחזור לקצב טוב. כדי לחזור ולחדש טיפולים מכל סוג.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה