נסיגת מרקורי בחודש מאי-יוני 2022, כיצד ישפיע עלינו?

 

מרקורי בנסיגה בין  10 למאי – ל: 3 ביוני 2022 איך ישפיע עלינו

 

 

 

תולדות הנסיגה הקרובה: העצירה של מרקורי  מתחילה כבר ב: 4.5 הנסיגה הרשמית ב: 10.5 מרקורי ב: 24.5 חוזר למזל שור ונעצר במעלה 26 [צמוד לכוכב השבת אלגול הקרמתי] ב: 3.6 משתחרר מהנסיגה במעלה 26 בשור- אך 10 ימים הוא יהיה צמוד למעלה 26.  ועובר למעלה 27 ב: 9.6. מרקורי יוצא מהצל ב: 19.6- רבים מתלוננים על השפעת הנסיגה בכל המהלך כשמרקורי בצל. 

 

איך נסיגת מרקורי משפיעה עלינו 

נסיגות של מרקורי ככלל,  מייצרות אווירה כאוטית.  אין ספור תקלות, עיכובים, שיבושים עד כדי שיתוק של מספר ימים בתחומים רבים.   מרקורי הוא כוכב האחראי על התקשורת, על היכולת לתקשר ועל נושאי בריאות, עבודה ותפקוד בכלל. כשהנסיגה מתחילה אנחנו חוזים במסכת  של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד: תאונות, קלקולי מכשירים, רכבים, שכחה, אבדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה בגנבות. תקלות, בכל תחומי התקשורת המתפרשות ומשליכות  לכמה תחומים נוספים: 

לכן לא מומלץ בזמן נסיגת מרקורי לעסוק:  ברכישות,  הסכמים , חוזים , שיפוצים, מכירות, התחלת לימודים, ניתוחים, טיפול פולשני. מומלץ להוסיף 5 ימים לפני הנסיגה ולסוף הנסיגה,  אלה הימים שמרקורי בעצירה  והאפקט שלו עלול להיות לעיתים קרובות כמו בנסיגה עצמה. 

 

הקשיים המאפיינים את נסיגת מרקורי :

החל מתקשורת טכנולוגית הפרעות בניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות דרכים ותאונות מכל הסוגים.

דרך תקשורת גופנית: מרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות וירליות,  זיהומים, כמו עלייה ועומס על בתי חולים ועד תקשורת חברתית: רשתות jחברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי מדינה, עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה, בעיות בריאות אישיות בעיקר עליה באלרגיות, בעיות נשימה. חולשה בריאותית נטייה לתחלואה.  מרקורי בדלי משפיע על המערכת העצבית הגדולה עלייה במתחים/לחץ הדם ועל רגישות ופגיעות בברכיים ובקרסוליים. 

תקלות ושיבושים במקומות העבודה : השבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  קשיים ועיכובים בנושאי בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו תקשורת אינטימית חברית:  ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטייה לפליטות פה שמעוררות חרטה לאחר מכן. 

כשמרקורי מתחיל את הנסיגה מרגישים: 

יש תחושה שמרקורי "יורד לעולם התחתון"  קרוב יותר למקומות עמוקים בנפש, והופך להיות יותר מושפע מהמוח הימני.  כשמרקורי נסוג הכל מרגיש מנותק בשכל,  ברם החושים דווקא מתחדדים, הרגישות גוברת, והתגובות האמוציונליות מתגברות ואין ממש ביקורת עליהם. מהלכו של מרקורי בצל מתנהל בתחושת בלבול חוסר מודעות. התקלות מתחילות והבלבולים גורמים לתחושת תקיעות, שכחה ופרטים טריוויאליים נשכחים. עולים דברים מהנשכחות ומה שמתחיל לעיתים כשיחה תמימה עלול להפוך לוויכוח מבלי שהתכוונתם. העולם האסוציאטיבי עובד ביתר שאת. חוזרים לעבר לקשרים שנשכחו ולכמיהות לחדש אותם. 

נסיגת מרקורי מתחילה במעלה  4.50 במזל תאומים צמודה לכוכב השבת האיידס. 

האיידס כשמשמאלו כוכב השבת אלדברין [9 מעלות] האגרסיבי. 

 

מצד ימין לכוכב השבת האיידס האחיות[הכוכבים הכחולים] הפליאדות. 

 

 

מרקורי בנסיגה במזל תאומים איך הוא ישפיע? 

נסיגת מרקורי בעשירון הראשון של מזל תאומים והנסיגה מה: 24.5 בעשירון השלישי של מזל שור. נושאים תקשורתיים, הצהרות, רשתות, מסרים יהיו דומיננטיים במיוחד כשהעומס יגבר על האיכות. נטייה חזקה לפליטות פה, אמירות מיותרות שמעוררות חרטה לאחר מכן. נטייה לוויכוחים, הרבה פוליטיקה עם מסרים כפולים, פלגנות, שקרים, אחיזת עיניים הצמידות לכוכב השבת כוכב השבת  Hyades במעלה 5.45  המושפע משבתאי ומרקורי מגביר את האלימות, סקנדלים, חוסר כבוד, והתנהגות בלתי הולמת. נסיגה של מרקורי,  זו הזדמנות לתרגל איפוק לפני שפולטים אמירות מעוררות חרטה ואולי שאלה טובה האם הוויכוח שמנהלים שווה את התוצאה של "מי צודק"?  שכל כך חשוב למרקורי בתאומים. נסיגת מרקורי במיוחד במזל תאומים,  מייצרת אווירה לעומתית תוססת מלאת חמיצות, עם צורך להתנצח, להצטדק, להצדיק ולהיות צודק. יש קוי להתנצל על טעויות והרי הטעויות הם הבסיס לאנושיות שלנו. 

תולדות הנסיגה במאי-יוני 2022:

תחילת הנסיגה ב: 10.5 – מרקורי מבודד מכל היבט. מה שמגביר את בעייתיות הנסיגה ועוצמתה

16.5 בשעה 07:12 – ליקוי לבנה מלא[עם אופק תאומים]  יחד עם נסיגת מרקורי,  עלול להרגיש שילוב קשה מהרגיל. [פרטים על הליקוי בהמשך] 

מרקורי בין ה:  23-21.5   צמוד לשמש בתאומים תחושת תקיעות, מועקה, קיפאון,  כמו הכל עצר מלכת. 

מרקורי עובר למזל שור ב: 24.5 – מרקורי עובר למזל פרקטי שמעצב לו פתרונות שאמנם לא אידיאלים,  אך מעשיים. צורך לתת מענה. 

 

מפת המדינה כשהנסיגה סביב ה: 30.5

מרקורי ב: 30.5 עובר למעלה 26 במזל שור[נשאר שם 10 ימים] בהיבט מרובע לשבתאי בדלי – היבט של משברים עולמיים. יחוו היבט זה באופן בולט, מי שסובל מהיבט מרובע[או היבט דיס הרמוני אחר] של שבתאי מרקורי. אך גם מזלות:  שור, אריה, דלי ועקרב יחוו היבט זה באופן בולט יותר.

מרקורי הנסוג במזל שור במעלה 26,  ישפיע על על מפת המדינה: ימים אלה ישפיעו על המפה של מדינת ישראל באופן בולט. מרקורי הנסוג במעלה 26 בשור, ייצמד לשמש בשור של מפת המדינה,  יוצר היבט מרובע למאדים במזל אריה במפת המדינה ומעצים נושאים של עוינות וסכנת אירועים/מבצעים עוינים. אך גם מדובר בהיבט שמייצר אווירה קשה במדינה. 

 

3.6 מרקורי משתחרר מהנסיגה אך עד ה: 9.6 צפויה תחושה שהנסיגה נמשכת. 

 

 

מה מומלץ כן לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה,  יש נטייה טבעית לשמוע דברים באופן סלקטיבי ומעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ואולי להיזכר שגם אתם  לא ממש מושלמים :).
לזרוק מהמחשב/מהנייד חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  את הבגאז' של הרכב ואת הבוידעם/מרתף מכל מה שצברתם. לסדר אלבומי תמונות ורשימות. לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהתקשר לאנשים מהעבר כדי לדעת מה קורה אתם.

זמן נסיגת מרקורי מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי קלוז'ר וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז,  או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה בזדון או שלא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם,  יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ    1.5.2022 

55הערות

 1. נועם

  היי פנינה ,
  רציתי לשאול איך הנסיגה תשפיע על בני מזל קשת וסרטן?

  • פנינה כץ

   נועם שלום

   נסיגת מרקורי הסתיימה אתמול רשמית.

   בברכה
   פנינה

  • רינת

   הי פנינה
   ראשית את מהממת.. תודה לך.
   האם ניתן להתחיל בתהליך של חיפוש דירה לקנייה לפני הנסיגה, למצוא אותה בזמן הנסיגה ולחתום על ההסכם כשהנסיגה מסתיימת?
   כך אין השפעה של הנסיגה?

   תודה רבה 🙂
   רינת

   • פנינה כץ

    היי רינת
    תודה 🙂
    על איזה נסיגה את מדברת? הנסיגה האחרונה הסתיימה ב: 3.6 ראי בכתבה. נסיגת מרקורי הבאה מתחיל ב: 9.9 עוד חודשיים.

    בברכה
    פנינה

  • רינת

   התכוונתי לנסיגה שמתחילה ב 9.9 .
   האם ניתן להתחיל בתהליך של חיפוש דירה לפני הנסיגה, למצוא אותה בזמן הנסיגה, ולחתום על ההסכם כשהיא מסתיימת?

   תודה רבה 🙂

   • פנינה כץ

    היי רינת
    נשאר לך כחודשיים ברוטו. וזהו. למצוא דירה בנסיגה זה פשוט רעיון רע מאוד. אם את לא סוגרת הכל עד ה: 1-2.9 חבל על הזמן שכילית. ב:28.10 מאדים מתחיל נסיגה לא טוב בנושאי כסף.
    ממליצה בחום מכל הבחינות כולל ההיצע של הדירות שיתחיל להפשיר בשנת 2023 להתחיל, מה: 22.1.23 כשיש רצף בלי נסיגה של כוכבים משמעותיים עד אמצע אפריל 2023.

    בברכה
    פנינה

 2. נועה

  היי פנינה, איך הנסיגה משפיעה על מזל שור ספציפית בתאריכים שהוא נמצא במזל שור?

  • פנינה כץ

   היי נועה

   נסיגת מרקורי משפיעה על ילידי הימים האחרונים של מזל שור. אלה שנולדו בין ה: 21-16.5. לעומת זאת התיישרותו של מרקורי עשויה לפתור הרבה בעיות לילידי ימים אלה לאחר ה: 8.6.

   בברכה
   פנינה

 3. תמר

  פנינה שלום.
  האם בתקופה של נסיגת מרקורי מתרחשים יותר פרידות זוגיות מאשר ברגיל? האם היית ממליצה לנצל את הנסיגה לפרידה או כדאי לחכות לסוף הנסיגה?

  • פנינה כץ

   שלום תמר,

   יש בהחלט פרידות מכל הסוגים גם ביחסי שותפויות. כי בסופו של דבר יחסים בנויים על תקשורת ובזמן נסיגת מרקורי, יש אמירות לא רצויות, פליטות פה, ומעברים למחוזות ולתחומים שמלהיטים את היחסים. יחסים יציבים שורדים את הנסיגה גם אם יש תקופת ריחוק ואף ניתוק זמני. אבל יחסים שהם לא עמוקים וגורליים הם עלולים להסתיים לכאורה על "שטות". אני לא חושבת שצריך לנצל מצב כוכבים לסיים קשר. אם הקשר סובל גם כך מבעיות בלתי פתירות וחוסר אותנטיות ומחויבות אז כך וכך סופו יגיע באיזה שהוא יום, נכון?

   בברכה
   פנינה

 4. אביב

  היי פנינה אני מרגישה כבר יומיים בדיוק את מה שכתבת תחושת בלבול קשה לי מאוד לדבר ולבטא את עצמי לפעמים קמה בלילה ובעיקרון אני לא מוצאת סיבה הגיונית.. זה מאוד מפריע לי ולא נעים מה אפשר לעשות? מתי זה יעבור?

  • פנינה כץ

   היי אביב,
   כל אדם מושפע באופן שונה מנסיגת מרקורי ובכל נסיגה אותו אדם חווה אחרת את הנסיגה. הכל קשור בהיבטים של מרקורי הנסוג כלפי המפה האישית של האדם. אך כדאי לציין שהשבוע האחרון להערכתי עלול להיות בעייתי יותר אז יש להניח שכבר מה: 9-8.6 נהיה מאחורי ההשפעה של הנסיגה. לעיתים ביום שמרקורי מתיישר ב: 3.6 כבר יש הקלה למרבית האנשים. החודש גם ההיבטים לא קלים ולכן חלק מהאנשים לא מבדילים כמובן בין הרגשה בעייתית בגלל היבט זה או אחר. מה שבטוח זה מסתיים בקרוב.

   בברכה
   פנינה

 5. גל

  פנינה יקרה, שנה שעברה בנסיגת מרקורי הכרתי מישהו שהיה לו תפקיד משמעותי בחיי ועכשיו שוב נפגשנו . האם בנסיגת מרקורי פוגשים אנשים מהעבר שהיה איתם עניין חשוב?תודה.

  • פנינה כץ

   שלום גל

   בזמן נסיגת מרקורי לעיתים "מוצאים אבדות", וגם אנשים מהעבר עשויים לחזור לחיים שלך. לעיתים זה שורד ולעיתים לא. הכל תלוי במפות האישיות שלכם. אך נסיגת מרקורי מייצרת Come Back קלאסי.

   בברכה
   פנינה

 6. אורטל

  פנינה שלום
  אני חווה בשבוע האחרון משבר עם הבן זוג ולפני יומיים לצערי עשינו סוג של שיחת פרידה וזה לא כל כך נסגר את חושבת שנכון לעשות איתו שיחה עכשיו או לחכות לאחרי הנסיגה? והאם יכול להיות שהנסיגה השפיעה? שתינו מזל בתולה

  • פנינה כץ

   אורטל שלום
   יחסים עלולים להיכנס למשבר בתקופה כזאת. אם בגין בעיות תקשורת אי לי דרך לדעת אם הקשר נגמר סופית כי פה זה לא כתובת לבדוק מפות אישיות. אבל בעיקרון מרקורי הוא לא כוכב העוסק ברגשות אלא בתקשורת גם זוגית. אבל בנסיגת מרקורי המוח חושב באופן שונה ולעיתים ישפיע עד כדי רצון להתנתקויות. זו נסיגה לא קלה ומשפיעה על כל אחד באן]ן שונה.

   בברכה
   פנינה

 7. מריה

  בשבועיים האחרונים העסק שלי קורס
  כל מה שבניתי מתקלקל נהרס הכל לא הולך לפי התוכניות כל דבר שבונה אליו/ נשענת אליו לא מצליח
  לעולם לא הייתה לי תקופה כה ארוכה של הפסדים ומצב כלכלי קשה
  שנגרמים בגלל ליקויים בריאותים בעסק

  המצב משאיר אותי במצב נפשי נוראי חוסר רצון לאכול חוסר שמחת חיים מצב שכופה אותי קשות לעבודה ללא שום תמורה בכל שעות היממה ללא שום דקה עבורי

  אני מזל סרטן ובן הזוג גדי יכול להיות שהנסיגה ככ משפיע על המצב הזה ?

  הכל התחיל מאז הנסיגה היה כשלונות רבים בבית שמלווים בקשיים של ממש ולאט לאט זה התחיל להשפיע גם על העסק

  • פנינה כץ

   מריה שלום,
   מצטערת לשמוע אך אינני יודעת ולא מכירה את המפה שלך ואת המפה העסקית שלך, אבל נסיגת מרקורי עלולה להיות על תקן : "הקש ששובר את גב הגמל" אך עסק בריא ויציב לא מתמוטט בגלל נסיגת מרקורי. אך בהחלט אם העסק סבל מבעיות מסוימות לפני כן, בזמן הנסיגה של מרקורי הן תחרפנה.
   מאחלת לך התאוששות והתגברות.

   בברכה
   פנינה

 8. דנה

  הי פנינה, אני ובו זוגי חווים כדרך קבע ריבים נוראיים בכל נסיגה (שנינו דליים). האם יתכן שיש אנשים שכל נסיגה תשפיע עליהם משמעותית? שואלת בהמשך לאמירה שלך שלפעמים מרגישים השפעה ולפעמים לא, תלוי במפה…

  • פנינה כץ

   שלום דנה,

   ממש כך. על כל אחד ואחת הנסיגה פועלת באופן שונה ולא בכל נסיגה אותה תגובה ואותו דפוס. הכל תלוי במפה האישית והשפעת כל הכוכבים לא רק מרקורי הנסוג.

   בברכה
   פנינה

 9. חובב את התחום

  היי פנינה, אני רוצה לקנות רכב משומש, אז רציתי לדעת באופן רשמי מתי הנסיגה של מרקורי בתאומים מסתיימת סופית, בגלל שזה נסוג במזל המכוניות תאומים
  תודה רבה

  • פנינה כץ

   היי ,

   רשמית מרקורי מסיים את הנסיגה ב: 3.6 אבל לא הייתי קונה רכב לפני ה:9.6.
   בהצלחה
   פנינה

 10. שחר

  שלום פנינה,
  תינוק שנולד בנסיגת מרקורי. איך משפיע עליו?

  • פנינה כץ

   שחר שלום,

   כארבעה חודשים בשנה מרקורי נסוג. לא מהווה כל בעיה.

   בברכה
   פנינה

   • עדי

    היי פנינה,

    אני נמצאת בתהליך של חיפוש עבודה. המצב עם מרקורי יוצר המון בעיות בתקשורת.
    מגיעה לראיונות ובאותו היום שינו את תיאור המשרה, קובעים לי ראיון ולעוד מישהי באותה שעה.
    המון אי הבנות.
    מצד שני, אין לי אפשרות להשאר ללא עבודה.
    האם לנצל את המצב ולחפש משרה זמנית עד יעבור זעם?

    עדי

   • פנינה כץ

    עדי שלום
    תיאור מדויק למה שהנסיגה עלולה לגרום. תתנחמי שעוד מספר ימים ב: 3.6 הנסיגה משתחררת וב: 10.6 תישכח. אוטוטו….גם אם תתחילי עבודה בנסיגה היא עלולה להיות החלטת פשרה ובהמשך תנצלי הזדמנויות למצוא אחרת. זו הנסיגה ואופייה. זו כמובן לא עצה על פי המפה שלך, כי פה לא מקבלים ייעוץ על פי מפות אישיות. אלא על פי רוח הנסיגה של מרקורי.

    בהצלחה

    פנינה

 11. דבורה

  היי פנינה.. בין אלו תאריכים נסיגת מרקורי תורגש מאוד אצל מזל דלי? ובין אלו תאריכים במזל בתולה ?

  • פנינה כץ

   היי דבורה,

   הנסיגה פועלת כל הזמן. כל מפה לגופו של עניין חווה את הנסיגה אחרת. לא קשור למזלות אלא להיבטים שיש במפה. לפעמים הנסיגה עוברת מבלי שחווית אותה בכלל ובפעם הבאה הפוך. אין פה חוקיות שקשורה במזלות.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה