פאלאס אתנה מינרווה אלת החוכמה והיצירה.

         פאלאס – אתנה- מינרווה – אסטרואיד
החכמה והיצירה.

פאלאס (שם מלא: 2 פאלאס; באנגלית: ‎2 Pallas) הוא האסטרואיד השני שהתגלה, מיד אחרי קרס. הוא התגלה על ידי היינריך וילהלם אולברס ב-28 במרץ 1802. פאלאס הוא אחד האסטרואידים הגדולים שבחגורת האסטרואידים העיקרית, ומעריכים כי מסתו מכילה 7% מהמסה של כל החגורה.

פאלאס, יחד עם קרס, יונו, וסטה ואסטריה, נחשבו ככוכבי לכת עד שהחוקרים שחקרו את האזור הבינו כי המקום בין מאדים לצדק מכיל אלפי גופים המרכיבים את החגורה המרכזית. בעקבות הגילויים, סווגו גופים אלה מחדש כאסטרואידים ולא ככוכבי לכת.
פאלאס – אסטרואיד קרוי על שמה של פאלאס, בתו של טריטון או אתנה במיתולוגיה היוונית אך גם מינרוה המקבילה לאתנה.
פאלאס(יוונית עתיקה: Παλλάς), במיתולוגיה יוונית, היא דמות שנויה במחלוקת. יש את הגרסה שפאלאס היה גם כינוי לאתנה, אשר לפעמים נחשבה לבתו. באגדה אחת, פאלאס ניסה לאנוס את אתנה; היא הרגה אותו והפכה את עורו לאאגיס.  בגרסה אחרת, פאלאס הייתה חברה למשחקים של אתנה, בתו של האל טריטון. יום אחד, כאשר פאלאס ואתנה התאבקו ביניהם, זאוס הופיע ביניהם עם אאגיס. פאלאס, מרוב פחד, שכחה להתחמק ממכה של אתנה ונהרגה. אתנה התאבלה על מות חברתה ובנתה לכבודה פסל בדמותה, הפלדיום. היא גם אימצה את שמה, ומכאן פאלאס אתנה.

העתק רומי של פסל יווני של פאלאס

כך או כך הרעיון הסימבולי של פאלאס מבחינה אסטרולוגית מתקשר לאלת החכמה והיצירה לדואליות והמורכבות של הזכר והנקבה שבתוכנו.
פאלאס ואתנה[מינרווה] מכונה על שם בתו של יופיטר המייצגת גם במיתולוגיה היוונית את האישה החכמה הלוחמת ומתמודדת ובעלת הכוח להסיר עם השנים את כבלי הפטריארכיה הגברית והממסדית.
פאלאס-אתנה היא אינטליגנטית ושכלתנית. מייצגת את הארכיטיפ של האישה המודעת למקומה העכשווי בעולם ומוכנה להילחם על מקומה.

פאלאס האינטליגנטית מחברת ואוגדת את הרעיונות והאידיאלים יחד. היא שולטת באסטרטגיית הלחימה והשלום. פאלאס עוסקת תמיד בשני הצדדים של המתרס כמו מזל מאזניים.  היא יכולה להבחין בצדק ובשוויון.  היא יצירתית ואמנותית אך גם טיפוס של שורדת שאוהבת התמודדויות. מעניקה יכולות להתחרות על הישגים אמנותיים על יצירתיות מול הזכר, ויכולת לתרגם כישורים לקריירה כמו הזכר ומנצלת את כוחה וכישוריה כדי לגבור על הרצון לדיכוי של עולם הגברים.
אל תטעו, היא משפיע על כולם גם על גברים באותה מידה. סוג ההשפעה יבוא לידי ביטוי דרך המזל, הבית והיחסים שפאלאס מייצרת עם הכוכבים והמפה האישית.

פאלאס- אתנה, פסל נאו קלאסי הניצב בחזית הפרלמנט האוסטרי בווינה.

השליטה של הגברים בנשים מתחילה מיחסי [הפאטריארך] האב – בת, כשהבת נוטלת תפקיד מלא חן והופכת "לבת הקטנה של האב".  באופן הנגטיבי, היחסים האלה יכולים לגלוש לחציית קווים אדומים ואף לסבול מגילוי עריות,  עם נטייה לקונפליקטים של גבולות ביחסים בין נשים וגברים, אם היא נשארת בתפקיד של הבת הקטנה של אבא היא תמשיך במלאכת הפתיינות  "ללקט" גברים שמטפלים בה ואף להיות על תקן  "הלוליטה".
פיזית גופנית פאלאס-אתנה תשפיע על המערכת החיסונית, האיזון בגוף והכליותוביחסים המשמעות של קשרים : בין האב לבת הקטנה וכהשלכה בין האישה לגבר.
יחסי פאלאס-אתנה – יצביעו על טיב היחסים עם האב או בין האב לבתו הקטנה ומה שיהפוך אחר כך ליחסי הבת עם הגבר התחליף של דמות האב.
בהשפעה חיובית של פאלאס-אתנה – היא תהיה אישה לוחמת על צדקת דרכה בלי קשר להיותה אישה.  היא תהיה לוחמת באותה מידה שהיא תשאף לשלום. תושפע מקשר מאוזן בין גברים ונשים אך גם תעניק מימד כוח להילחם על מקומה בעולם עם כלים של אינטואיציה, חכמה,  יכולת יצירתית.
ברמה השלילית, אם יחסי פאלאס אתנה יבטאו היבטים בעייתיים,  זה עלול להשליך על נטייה לקונפליקטים קשים ביחסים בכלל ובעיית גבולות בקשרים ביחסי אישה-גבר,  תחושת חוסר צדק בחיים, נטייה  למחלות כולל חולשת המערכת החיסונית.
השפעה בוגרת של פאלאס תיתן ביטוי אינטליגנטי לאמנות יצירתית , יכולת להמצאות, מיזוג או אינטגרציה של גבריות ונשיות מאוזנת. השפעה בוגרת תיקח אחריות על העשייה,  תטיב בעיסוק של יחסי ציבור. פאלס משמשת סוג של שיווי משקל בין אמוציות לפיזיות.
באופן הנגטיבי[היבטים קשים] תבוא לידי ביטוי צדקנות עם חשיבות עצמית,  יהירות,  פחד מהצלחה,  פחדנות,  קושי לעשות איבחון בין טוב ולרע וקושי גדול להחליט כתוצאה מכך . נטייה לדיסלקציה, ורטיגו, עיוורון צבעים, ונטייה להיות קורבן אך גם מקרבן בנושא פיזי- מיני בגלל חוסר בלנס מיני. בעיית מיניות כללית או זהות מינית לא ברורה. פאלאס שולטת על הכבד טחול, מרכז שיווי המשקל במוח ואי שיווי משקל יגרמו לבעיות שיווי משקל פיזי בין  ימין ושמאל בגוף ובין הצד השכלתני לרגשי, א-סימטריה.
פאלאס תבלוט מאוד במפות של פוליטיקאים ואמנים פעילים. האמן מחפש פתרונות יצירתיים לביטוי הדואלי שלו,  לאמביוולנטיות ולפרדוקס באישיות.
פאלאס כתהליך אבולוציוני:
פאלאס במזלות  תבטא את האופן שהאדם פותר בעיות, דילמות, קונפליקטים במערכות יחסים.  אך גם את היכולת להיאבק למען מטרות והישגים ברמת השאיפות האישיות אך גם מול חברה וארגונים חברתיים ציבוריים ופוליטיים.  פאלאס תבטא את תכונותיה, הכישורים ודרך פעולתה עם גווניה ויחודה  על פי המיקום במפה מבחינת בית, מזל,  ויחסי הכוכבים לפאלאס וחשיבותה במפה.

Charles Buchel -Pallas Athene ציור שמן- 1912

פאלאס שוהה כחמישה-ששה חודשים בכל מזל. פאלאס ממקומת כרגע במזל קשת מאז חודש ינואר.  בחודש אוגוסט היא עוברת למזל גדי.

תוכלו לבדוק היכן הפאלאס שלכם ושאר האסטרואידים היו כשנולדתם  ב: טבלה הזאת, או ב: טבלה הזאת:
[מומלץ ועדיף לרכוש ספר לוחות[טבלאות]  של מיקומי הפלנטות, האסטרואידים וכוכבי השבת]
  פאלאס במזלות איך היא משפיעה?

טלה: הכמיהה תהיה לסיים בעיה וקונפליקט מהר לחתוך באופן חד וברור אך גם יבטא אסרטיביות ומה שיאתגר להתמודד זו תהיה תחרות או מתחרים מסביב. ברור שטלה לא מבטא מיקום סבלני ולכן בהיבטים דיסהרמוניים זה לא תמיד לסיים את הבעיה באופן יסודי אלא יותר "להיפתר" מזה. אנשים שנולדו עם פאלאס במזל טלה ייהנו מכריזמה בולטת ותודגש הנטייה ליצור מיזמים ולתת ביטוי ליכולת ראשונית, חלוצית ואמנותית ולהצליח להשאיר חותם והשפעה, הסגנון יהיה שאפתני, הישגי תחרותי ומהיר בתוצאות .
שור: הגישה בהשפעת שור תהיה איטית ועקרונית יותר, ייקח זמן להגיע לפתרונות בדילמות משמעותיות הסיבה לאיטיות קשורה בפחדים עמוקים של סכנות אובדן הביטחון. כמו כן הגישה תבטא את ההתייחסות למה שמשתלם, כדאי וגם חומרי. הפן האסתטי והאריזה של הנושא תהיה חשובה לא פחות. בעלי פאלאס במזל שור ייהנו מכישורים העשויים להתנקז ליצירת כסף וביטחון כלכלי, חוש לחומר וביטוי אמנותי חומרי,  כמו:  פיסול או אמנות העיצוב בעל אופי פרקטי, עיצוב תכשיטים, עיצוב בגדים הם יהיו בעלי סגנון מובנה ולא יתפשרו על איכות.
תאומים: הגישה לבעיות תתבטא בהרבה מלל, תקשורת צורך להבין אך גם לשכנע. לעיתים כמו בתאומים העיקר לעבור הלאה. יש נטייה ללמוד את הבעיה אך לעיתים להשטיח את הפתרון. מה שכן, לשווק את הפתרון כדבר הכי טוב שקרה ביקום 🙂 אלה שנולדו עם פאלאס במזל תאומים יהנו מיכולת שיכנוע גבוהה כישרון להוראה וכישרון לשיווק  ותקשורת מדיה,  בכל הגוונים וכישרון לשפות ויצירת שפה בכל דרך עם כולם.
סרטן: הבעיה מקבלת כבדות אמוציונאלית יותר במזל זה. מחד יש צורך להגיע למטרה ולפתור אותה. אך כשמדובר ביחסים,  הפן האמוציונאלי והקושי להתמודד עם שינויים ופרידות יהיה קשה יותר, המאמץ יהיה גדול יותר לעומת זאת עם השנים הוא יהיה טוב וקל יותר. הכישורים לבעלי פאלאס במזל סרטן עשויים להתבטא באופן שאפתני ובסגנון עצמאי מאוד הם עשויים  לתת לכך ביטוי דרך עיצוב בית, כתיבה יצירתית גינון ובישול.
אריה: הפתרונות לדילמות וקונפליקטים יהיו בראש ובראשונה בגישה פטרנליסטית. זהו מיקום המבליט יותר יחסי אבא-בת וההיפך, אך פאלאס במזל זה יגיע עם גישה יצירתית, הרבה פעמים עם נראות מאוד בולטת, אך זה לא יקרה בלי הדרמה הנדרשת כדי להישאר בתודעה. במערכות יחסים הדרמות יחגגו בסיומי הקשר באמירות או בג'סטות[לטוב או לרע]. הכישורים של בעלי פאלאס במזל אריה יתבטאו דרך חשיבה אמנותית- יצירתית,  הם ידעו לפלס מקום לבמה ולעמוד בחזית המוארת ולהשאיר חותם או השפעה.
בתולה: מלכתחילה הגישה לפתרון בעיה דילמה וקונפליקט תתחיל מהפן היסודי של למידת הפרטים והניואנסים והשליטה על המידע. אמנם הביקורת יכולה להרקיע לשמים[לכל כיוון ] אך תהיה כמיהה להגיע לפתרון גם במחיר פשרה. פאלאס בבית 6 מבטאת את הצורך להגיע לפתרונות רגע רגע על בסיס יומי בגלל העבודה והתפקיד. הכישורים שיבלטו לבעלי פאלאס במזל בתולה יבליטו את הצד  המטפל במיוחד החל מכל תחומי הרפואה והטיפול, והסגנון יהיה נתינת שרות באופן טוטלי עם הקרבת הזמן לצרכים של אחרים.
מאזניים: נחשב למקום הטבעי ביותר של פאלאס. מיקום שמחדד את היכולת לראות את הבעיות בראייה מרחבית ואיך הפתרון ישפיע על הסביבה. רבים עם פאלאס במזל מאזניים עוסקים בעבודה ציבורית, בגישור או בתיווך של צדדים קוטביים או מנוגדים. במישור האישי תהיה יכולת לראות את צרכי הפן השני ולרצות להתחשב. בהיבטים בעייתיים של פאלאס במיקום זה יהיה קשה להגיע לפתרון עם קושי להחליט ויהיה בעצם ניסיון קבוע לאחוז במקל משני צדיו. כישורי אנשים עם פאלאס במאזניים יהיו בעלי יכולת שכנוע בולטים אך גם היכולת לעבוד מול מסה של אנשים באופן דיפלומטי אך גם בעלי יכולות אמנותיות.
עקרב: מיקום המבטא צורך לגעת בבעיה ודילמה ממקום טיפולי יותר ולעיתים מיסטי. הגישה לפתור בעיות ודילמות תהיה מתוחכמת תוך כדי בדיקת המידע והגישה של הצד השני לפני כל החלטה. לעיתים קרובות הגישה תהיה מניפולטיבית מאוד כי הצורך יהיה להרגיש שליטה ולהשתחרר מהבעיה ויהי מה. ככל שתהיה לעומתיות מהצד מנגד כך הכוחנות והאובססיביות תעלה גם במחיר הרס וחיסול הבעיה גם במחיר שהיחסים למשל יסתיימו. הכישורים לבעלי פאלאס במזל עקרב יתמקדו בעיסוקים סודיים אסטרטגיים וטיפוליים-מיסטיים. תכונה הזאת תעזור לממש שאיפות פיננסיות וכישורי שליטה על אנשים רבים.
קשת: פאלאס במזל זה לא תעזור כלל לפתור בעיות. הפרטים פחות מעניינים ויש צורך לראות תמיד את התמונה בגדול ומנקודת מבט זו,  באמת הפרטים לא חשובים בעיני המתבונן. כשדילמה תצוץ , תהיה נטייה להניח ולברוח הלאה. ביחסים לא ירצו לנבור בבעיה אלא לחפש דרכי מילוט ולעיתים להקטין ולבטל את גודל הבעיה ובמקרה הטוב לקחת הבעיה בהומור מה שלעיתים לא יתקבל בצד השני באותה נימה. מה שכן אנשים עם פאלאס בקשת ייהנו ללמד אחרים תאוריות של פתרון בעיות בקלות 🙂 יהיו להם כישורי לימודים ובקיאות בגין סקרנות רבה בתחומים רבים ומגוונים והם ישאפו להגיע אתם למקומות הכי רחוקים.
גדי: מיקום בעל עוצמה ומתאים לאנשים שעוסקים בתדירות גבוהה בהחלטות רגע רגע. יהיו בעלי גישה עניינית קונקרטית תהיה עניינית קונקרטית עם התחשבות בממד החומרי/כספי אך גם ההישגי בכל הנוגע לקונפליקטים, בעיות ודילמות כשהמגמה תהיה לסיים כל הפרעה וטרדה העומדת בדרך. לעומת זאת במערכות יחסים לעיתים תהיה תחושה של חוסר סבלנות ורצון לסיים ויהי מה בעיה העלולה להשאיר משקעים ואולי למנוע מאנשים קרובים לשטוח בעיות בעתיד. כישורים בולטים לאנשים עם פאלאס בגדי, יהיו בתחומי פוליטיקה, ציבוריות, ניהוליות ושליטה הסיגנון יהיה שאפתני בלי יכולת לוותר.
דלי: בדרך כלל מיקום בעל עוצמה חיובית לפתרון בעיות ודילמות הנוטות להיות מתחשבות בכל הסביבה. מה שכן הפתרונות עשויים להיות לעיתים קרובות לא קונבנציונאליים, בלתי נתפסים או לא מובנים לכל אחד ורק הזמן יכול להוכיח עד כמה הרעיונות היו נכונים. ולכן הגישה עלולה לעורר התנגדות ולא יתקבלו בקלות. ביחסים לעיתים הפתרונות "בורחים" לאזורים מופשטים יותר ופחות מדי רגשיים.  הכישורים לאנשים עם פאלאס בדלי יתבטאו ביכולת לגשת לציבור רחב מאוד וליצור תדמית המעוררת עניין תקשורתי לטוב ולרע.
דגים: הגישה כלפי בעיות ודילמות תהיה ארטיסטית ויצירתית או אמנותית אך בהחלט עשויה להיראות לאחרים קצת דמיונית או אולי מופרכת ולא מציאותית. דווקא ביחסים אישיים, תהיה נטייה להבין לעומק את הבעיות בצד השני עם פן של הזדהות ולא פעם עם הקרבה של הצרכים האישיים. מה שבטוח פאלאס בדגים תקשה לבעל המפה לעמוד מול אדם עם בעיה בלי לתת מענה או לגלות אכפתיות. לעיתים ביחסים יהיה קל לבוא ממקום של טיפול והזדהות עם הבעיה. אך ביחסים לפעמים נדרש להיות בגובה העיניים לאו דווקא ממקום של מטפל. האנשים עם פאלאס בדגים ייהנו מכישורים בתחומי יצירה אמנות ונושאים המתקשרים לנפש ויחדרו לתודעת הסביבה בסגנון רגיש במיוחד.

 האסטרואידים הגדולים הממוקמים בחגורת האסטרואידים בין מאדים ליופיטר משפיעים על תפקודים רבים מגוונים ומשפיעים על הפן הנשי והגברי כאחד.
האיזון השלם של הגבר עם החלקים הנשיים והאיזון של האישה עם החלקים הגבריים.

האסטרואידים הבאים קשורים בתרומתם לעיצוב האישה-אם-בת- בת זוג-הורה.
קרס-דמטר – שולטת בפוריות האישה[אימא אדמה], המחיר שמשלמים על   הורות או השגת ילדים .
יונו-הרה – שולטת על תפקיד האישה בזוגיות כבת ברית ושותפה וביכולת האינטימית גם ועל הפרידה והגירושין.
וסטה-הסטיה- שולטת על התודעה המינית, המין כהתנהלות והתנהגות. התפתחותה או גם העכבות המיניות כולל התסביכים המיניים.
פאלאס-אתנה – על היכולת להתמודד ומסמלת את האישה הבוגרת מפותחת היודעת לפתור בעיות בתחום היחסים הקרובים אך גם להגיע להישגים קולוסאליים בקרב הגברים.
**ועוד לא הוזכרו אריס  ופסיכה התשתית לתפיסה הרומנטית –מינית ביחסים[ייכתב על כך בעתיד].

למתקדמים:  הגישה לנתח את פאלאס וגם אסטרואידים אחרים דרך יחסי Transition  מפספסת את כל התהליכים של המודעות. בשיטת ה: Secondary
אפשר לראות את תהליך האבולוציה הפנימי ואת התפתחות המודעות באופן מעמיק ולהבין באיזה שלב נפשי-מנטאלי ורוחני נמצא האדם.
אגב באותו הקשר של קריאת מפה,   זה נכון בכלל גם לניתוח מפות. כדאי לדעת שכשמנתחים מפות רק על ידי Transition ההיבטים עשויים להיות נפלאים והאדם כבר בעצם עזב את העולם ומת.

המפה של אלנור בך האסטרולוגית שנחשבת "האימא של                 האסטרואידים"

בת מזל גדי עם אופק מאזניים[פאלאס באופק] מרובע קרדינלי גדול. בין שבתאי , פאלאס ראש דרקון במאזניים -180 מעלות [מולות] לכירון בטלה. מרובע לוונוס בגדי בית 3 ומרובע לפלוטו בסרטן בבית 9. משולש גדול בין מאדים בעקרב לאוראנוס בדגים לפלוטו בסרטן.
אלנור באך היא האסטרולוגית שעסקה במחקר אסטרולוגי וחקרה לעומק את נושא האסטרואידים והשפעתם ונחשבת ל"אימא של האסטרואידים". היא חייתה בשנים בין 1995-1922 והשקיעה למעשה עבודת חיים בנושא,  כולל לוחות אסטרונומיים של האסטרואידים. ספר מפורסם אחר שלה זה המילון האסטרולוגי מ-A to Z.

 

 

לוח אסטרונומי היכן ממוקמת פאלאס במפה שלכם על פי תאריך לידתכם?

 

 

ספר מומלץ במיוחד לרכישה בנושא:
של: Demetra George

Asteroid Goddesses
The Mytology Psyechology and Astrology of the reemerging Fememin

***הספר:כולל לוחות אסטרונומיים  של תנועת האסטרואידים לילידי שנים בין  2000-1934.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ              6.6.2015

     שאלות תגובות:

          

. סקרן
איך יודעים שזיהוי האדטרואידים מדוייק
שלום פנינה, כיצד יודעים שזיהוי האסטרואידים מדוייק בין המיתולוגיה היוונית והאסטרולוגיה? כיצד ידעו זאת הקדמונים? כיצד אנו יודעים שהאסטרונומים נותנים לכוכבים השמות המדוייקים?
תשובה:
סקרן ממליצה לך לקרוא שני פרקים שכתבתי בנושא שאלותיך: האסטרולוגים ששינו את פני המדע : http://www.pninastro.com/616/ ויש כל כך הרבה חומרים מאז חקר האסטרונומיה שהחל לפני 4000 שנה אם רק תרצה ותהיה באמת סקרן תמשיך לחקור בעניין תיהנה וידע זה כוח. בברכה פנינה
2. ישראל בן יהוידע
מרתק . . . דרך חדשה?!
פנינה… תבורכי, מרתק, תענוג לקרוא את הניתוח את הנתונים על הדרך החדשה שמתאפשרת "בסיועה" של פאלאס אתנה מבחינת האיכויות החדשות אשר יכולות לבוא לידי ביטוי אצל הגברי והנשים ובעקבות כך לתמונת המציאות כאן על פני האדמה….. תודה לך שבוע טוב ומבורך בבשורות טובות
תשובה:
היי ישראל תודה רבה לך על הפרגון. בברכה פנינה
3. ובימים ההם אין מלך בישראל…
6000 יהודים נהרגו במלחמת העצמאות,רק כדי שראש ממשלה בעל אורינטציה רפובליקנית ישחית אותה.יגנוב את משאביה(שקרי הגז של נתניהו). ויפלג אותה! נראה שהגורל מוליך מדינת שור זו, לגרול מדממם.אולי,שלי יחמוביץ תתפוס מדינה זו בקרנה ותסית אותה מקרמה רעה זו….אשרי המאמין.
תשובה:
אל תיתפס ליאוש כי היאוש הוא החברה הכי טוב של מצב תקוע וחברו הטוב של השילטון שאתה כל כך רוצה שיתחלף. יש להניח שזה יקרה אבל כנראה שצריך להיות רע היותר כדי שיגיע שינוי. לאנשים צעירים חסרה פרספקטיבה שפעם בישראל היה הרבה יותר טוב ואני מתכוונת לכל העם. והתרגלו לחיות ללא תקווה כשכל אחד מתכנס בהנאות החיים הפרטיות. בברכת אופטימיות ממני פנינה
4.
בישראל פופולרית האסטרולוגיה המערבית,האם יש גם אסכולה של אסטרולוגיה יהודית/ישראלית? בדומה לאסטרולוגיה הסינית או ההודית.האם ישנם דגשים שאסכולה מקומית תוכל לחדש ברמה העולמים,ולא רק ברמה הלוקלית? נראה שהאתר הזה משמש כאינציקלופדיה ישראלית, כי את מקצועית יסודית,ומעמיקה.
תשובה:
שלום ? ותודה רבה. האסטרולוגיה הישראלית/יהודית היחידה שיש היא האסטרולוגיה הקבלית. הבעיה שהאסטרולוגיה הקבלית עוסקת עד היום ב-7 כוכבי הלכת ללא נפטון, אוראנוס פלוטו ושאר האפשרויות.הקבלה והמקובלים עסקו באסטרולוגיה כל עוד היו מקובלים והיו כאלה בארץ כשמרכז ישיבתם היה בצפת. לאחר רעידת האדמה הגדולה ב-1839 נכחד המרכז הקבלי עם המקובלים ולמעשה הסתיימה ההקבלה של הקבלה לאסטרולוגיה המערבית . משה מונטיפיורי טען שזה היה עונש משמיים על כי העזו להתחרות בגדולתה וקדושתה של ירושלים. בכל מקרה לא ראיתי עיסוק ומחקר רציני בנושא. האסטרולוגיההקבלית עוסקת באיבחונים שטחיים מאוד. הקבלה כפי שהתרשמתי מכילה תחומים רבים החל מספירות, גימטריה עד ידע מספר הזוהר אך לא בתחום האסטרולוגיה. אגב, האסטרולוגיה הסינית נעצרה גם לפני כ-6000 שנה באותה נקודה וגם ההודית לא צמחה מעבר כבר מעל 200 שנה. כלי המחקר המערביים איפשרו התפתחות מרשימה במאות שנים האחרונות באסטרולוגיה כמו גם בתחומי הרפואה והפסיכולוגיה. בברכה פנינה
5. אלישבע
אסטרואידים
ת ו ד ה ושוב ת ו ד ה. הידע שלך ממש מדהים. מתי תוציאי את ספרים שמרכזים את כל הידע הזה. אני כבר מזמינה.
תשובה:
7.6.2015 אלישבע שלום. המון תודה. הלוואי והיו לי 36 שעות ביממה. לא יודעת לענות לך. אני עובדת במקביל [לעידכונים שלי ולפרקים שאני מעלה] כבר הרבה זמן על תחום מסוים שסובל בארץ ממחסור בסיסי בידע ואותו אני מתעתדת לפרסם בהמשך, אולי בצורת ספר אולי פרקים ואולי הקלטות. אם את ע

 

 

2הערות

 1. טל

  האם יש קשר בין פאלס-אתינה לפלסתינה? יש המון קווים משותפים…

  • פנינה כץ

   שלום טל

   אין שום קשר. היא מייצגת צד נשי מאוד אבל מעניין במה מצאת זהות?

   ברכות מועדים לשמחה
   פנינה

השאר תגובה