אסטרולוגיה רפואית ב'-קבוצות, יסודות, בתים ומזלות

אסטרולוגיה רפואית- היסודות הקבוצות והבתים – פרק ב'.

אלגוריה של בריאת- האלכימיה- מיניאטורה -Alchimie de Flamel [1772] Pari

היסודות :

אש- טלה, אריה,  קשת.
אדמה- שור, בתולה,  גדי.
אוויר- תאומים, מאזניים, דלי.
מים- סרטן, עקרב, דגים.


Emblem עם ארבעת היסודות- Michael Maier Viatorum 1618/

יסוד האש-  פועל במהירות ואחראי על השריפה, שומן ומטבוליזם.
יסוד האדמה – פועל באיטיות ואחראי על ההטמעה, העיכול וההזדקנות.
יסוד האוויר-    פועל במהירות ואחראי על התהליכים הכימיים הנשימה והגזים.
יסוד המים-    פועל באיטיות ואחראי על סינון הנוזלים הרעלים וההפרשות.

האופק – שליט מזל האופק והפלנטות באופק מסמלות את אנרגיית הבריאות במפה האסטרולוגית של האדם. שליט האופק ומיקומו בבית,  ירמז על האזורים החלשים והבעייתיים בריאותית. על כך נוסיף את הפלנטה באופק במידה ויש. שליט הפלנטה באופק ומיקומו יהיו משמעותיים לאיבחון בריאותי.
כל המזלות הקוטביים מקרינים זה על זה השפעה:
טלה מול מאזניים, שור מול עקרב, תאומים מול קשת, סרטן מול גדי, אריה מול דלי, בתולה מול דגים.
הקבוצות והשפעתם ההדדית:
הקבוצה הראשית[קרדינל] – טלה, סרטן, מאזניים וגדי- המזלות ביניהם מושפעים זה מזה באיזורי הגוף הרגישים.
הקבוצה הקבועה[פיקס] -שור, אריה, עקרב ודלי – המזלות ביניהם מושפעים זה מזה באיזורי הגוף הרגישים.
הקבוצה המשתנה[מיוטבל] – תאומים, בתולה, קשת ודגים- המזלות ביניהם מושפעים זה מזה באיזורי הגוף הרגישים.
12 הבתים:

הבית הראשון הנשלט באופן טבעי ע"י מזל טלה –  הפלנטה מאדים – יסוד האש,  הוא הבית המייצג את האנרגיה הבסיסית של האדם, הכוחות, הויטליות, הנוכחות הפיזית ומה שהאדם מקרין באופן האנרגטי. המזל הממוקם בבית הראשון הוא יהיה האש שבאדם,  כל מזל שיהיה בבית הראשון גם אם גדי או מאזניים, הוא יסמל את האש של האדם. מזל טלה שולט: על גולגולת, השרירים,העיניים, המצח,  בלוטת האצטרובל, ראש, שומן.

הבית השני נשלט באופן טבעי ע"י מזל שור הפלנטה וונוס ויסוד האדמה, זהו הבית האחראי על הרצונות והכמיהות הפיזיות , התאווה, החשק ולכן הוא הבית האחראי על הקשר לתזונה, הרגלי אוכל, צרכים יפיזיים, גחמות והפרעות אכילה.מזל שור שולט: על בלוטת התריס, שקדים ומערכת הבליעה, גרון, צוואר, מפרקת, חך-חוש הטעם, מיתרי הקול, לסת תחתונה, לשון.

הבית השלישי נשלט ע"י מזל תאומים -הפלנטה מרקורי יסוד  האוויר ואחראי על יכולת  התקשורת והמוביליות והחיבור בין הראש לגוף. מזל תאומיםשולט: את אנרגיית הנשימה, הקואורדינציה, מערכת המוח הקטן ומרכז העצבים הקטן , הבית הזה מלמד אותנו על מערכת ה"תחבורה" בגוף – הצנרת, הניורונים והחיבורים במוח והיכולת לתקשר בין גוף למוח או המתאם ביניהם. כתפיים, בלוטת הטימוס, מערכת עצבים, צלעות עליונות, ריאות, קנה הנשימה.

הבית הרביעי נשלט ע"י מזל סרטן המאור- ירח יסוד המים בית זה אחראי על השורשים הנפשיים הכוללים משפחתיות ילדות וקשר בסיסי לאם ולהורים וערכו הפיזי עשוי להיות גורם מרפא והוא גם מסל את היכולת ההורית להמשכיות. מזל סרטן  שולט:  על הנוזלים במערכת העיכול ,סולאר פלקסוס[זיכרונות הילדות] , חלל הסינוס, קיבה, שחלות, לבלב, צלעות תחתונות, רחם, שדיים המערכת של ההנקה, תהליכי גיל המעבר.

הבית החמישי- נשלט ע"י מזל אריה- מאור השמש ויסוד האש – זה הבית האחראי על יכולת היצירה הגופנית המושפעת מויטליות, שמחת חיים, הנאה,ספורט,  אהבה, ארוטיקה וחום ומזל אריה הוא שולט: על יציבת עמוד השדרה, חוט השדרה, מערך הלב, החדרים והדופק, תשוקת ואינסטינקט החיים.

הבית השישי נשלט ע"י מזל בתולה- כוכב מרקורי – יסוד האדמה- הבית השישי נחשב לבית הבריאות האחראי על תפקוד תקין של ה"מכונה" הנקראת גוף האדם ועל מכלול הפרטים כדי לשמר את השלם. מזל בתולה שולט ב: טחול, וקיבה[יחד עם סרטן] ציפורניים, מערכת העצבים יחד עם תאומים, לבלב יחד עם סרטן, המעי הדק, כבד יחד עם קשת, תריסריון.הבית השביעי- נשלט ע"י מזל מאזניים- הפלנטה וונוס – יסוד האוויר- בית שביעי שולט במראה החיצוני כפי שאחרים רואים ומתרשמים ממנו . וונוס אחראית על הסימטריה והאסתטיקה ועל היכולת ליצור תקשורת נון- ורבאליתומאזניים שולט : על בלוטת האדרנל, על הגב התחתון באזור המותניים ועל עמוד השדרה המותני, כלי הדם, ישבן, כליות, חלציים, האזור המותני ומערכת ההורמונים.

הבית השמיני– נשלט ע"י מזל עקרב – הפלנטות: פלוטו+מארס – יסוד המים. הבית שולט באופן טבעי על הגנטיקה,  הרגנרציה קרי, החיים והמוות של התאים וגוף האדם בכלל. יכולת התחדשות הגוף ויכולת ההחלמה מטראומות פיזיולוגיות ופסיכולוגיות בית 8 אחראי על הסקס והיווצרות חיים וילודה מזל עקרב שולט: על  פי הטבעת, שלפוחית השתן, צוואר הרחם, מעי הגס בחלק הקרוב לפי הטבעת, אברי המין, דרכי השתן, אף, בלוטת הערמונית,מפשעה,  שופכה, אשכים.

הבית התשיעי- נשלט ע"י מזל קשת- הפלנטה יופיטר –יסוד האש- זהו הבית העוסק ביכולת הניידות הפיזית והיכולת להתלהב ממצבים חדשים מלמידה ואנרציה של הגוף, יכולת תחרותית יופיטר אחראי על ההתרחבות וההשמנה.מזל קשת שולט: על זנב עמוד השדרה, ירכיים, אגן הירכיים, כבד, עצם הירך, מערכת העורקים והשוער בפתחי הכבד, קרום הריאות.

הבית העשירי– נשלט ע"י מזל גדי-  הפלנטה שבתאי – יסוד האדמה.  הבית העשירי שולט על שיאו הפיזיולוגי של האדם להגיע בחייו ולכן שולט גם על תהליך הזדקנותו הפיזית הכוללת מחלות זיקנה או משברים המוציאים את האדם ממעגל עבודתו, שבתאי אחראי על מצבי התכווצות, הרזייה התכופפות בעיות כרוניות [קרונוס-סאטורן] הזדקנות כללית.  מזל גדי שולט: על מערכת השלד, כיס המרה, מפרקים, ברכיים, עור[יחד עם מאזניים] שיניים.

הבית האחד עשרה –נשלט ע"י מזל דלי –הפלנטה אוראנוס+שבתאי –יסוד האוויר –בית ה-11 אחראי על התדמית של האדם בעיני העולם הרחב או החברה והוא מעיד על יכולת התאקלמותו והסתגלותו של האדם הוא מסמל את הצירקולציה הפיזית של האדם ויכולתו להרשים פיזית ואנרגית גם מהשפעת בית 5 הקוטבי הקשור בויטליות. מזל דלי שולט: על עקב אכילס, קרסוליים, החלק האחורי של הרגליים[בין הברך לקרסול] שרירי השוק, מערכת מחזור הדם-צירקולציה, ראייה, מערכת הנשימה במוח, רגליים , שוקיים.

הבית ה-12 – נשלט ע"י מזל דגים –נפטון+ יופיטר- יסוד המים- הבית ה-12 עוסק בתת מודע ובעומק נפשו של האדם. הבית ה-12 עוסק בחלומות  ובשחרור התיסכולים והמועקות דרכם.  הבית ה-12 קשור להגנות הפנימיות הכוללות:הדחקות, תהליכי משבר, בנייה פסיכולוגית כדי להיות מסוגלים להתמודד מול קשיים מכל סוג. מזל דגים שולט: על כפות הרגליים, בהונות, בלוטת האצטרובל[יחד עם טלה] היפר תלמוס, בלוטות הלימפה.

פרק ג'- אסטרולוגיה רפואית- טבלת איזורי גוף על פי מזלות ופלנטות.

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                       29 במארס 2012

שאלות תשובות :
1. ירון
ציר 11-5
פנינה יש לי שאלה אם יש לי כוכבים בבית 11 במזל כלשהו וגם בבית 5, זה אומר שיש השפעה בין הבתים הכוכבים והמזלות שנמצאים בבתים האלה? למרות שאין היבט של מולות ביניהם כי לפי מה שרשום יש השפעה.. הבנתי נכון? אפשר הסבר? תודה.
תשובה:
ירון שלום צר לי אבל לא מנתחים מפה אסטרולוגית על פי תיאורים של כוכבים בבית 5-11 , לכל כוכב יש השפעה ולכל בית שגם נטול כוכבים יש השפעה. אל תיגרר למחוזות שטחיים. צריך להכין מפה יסודית או ללמוד בצורה מסודרת אסטרולוגיה. אין לי דרך לענות לך על שאלה זו. צריך לראות את כל תמונת המפה כדי להבין מה התפקידים של הפלנטות בכל מיקום בו הם מקרינים ומה הם מקרינים למי ולהיכן. בברכה פנינה.
2. Steve
axATPjVcVYQECnjhDo
Whoever wrote this, you know how to make a good atrilce
תשובה:
Hi Steve I am happy to read it. thanks a lot. Pnina

4הערות

 1. אלון

  פנינה מה דעתך על המנהג האכזרי הזה שעושים ברית מילה לתינוק האם אפשר לדעת על זה משהו דרך האסטרולוגיה?? האם במפת לידה שלי מסומן שאעבור ברית מילה? לא מבין את זה למה הוריי היו חייבים לעשות לי את זה ? אני חילוני גמור. אשמח לשמוע את דעתך בנושא גם אם זה לא בהקשר האסטרולוגי. זה נושא שאני מנסה להבין כבר הרבה זמן אני פשוט לא מצליח להבין למה ממשיכים לעשות את זה בתינוקות ולפגוע בהם,אם אדם נולד טבעי למה בגיל 8 ימים הוא צריך לעבור את זה

  • פנינה כץ

   אלון שלום
   אסטרולוגיה מערבית בה אני עוסקת לא עוסקת בפולחני דתות אך בהחלט יודעת להסביר אירועים פגניים/דתיים/פולחניים השייכים לחיבור העמוק של האדם לחרדות ופחדים. העובדה שנולדת להורה יהודי היא כבר מובילה לפולחן הדת שמתקיים סביב תינוק שנולד/בר מצווה/חתונה וכ"ו. במשך אלפי שנים מלו גם בנות ועד היום במדינות מוסלמיות מסויימות קיים פולחן מילה של בנות במיוחד בסומליה. הדרך היחידה היא כמובן היא להשתחרר מהדתות ולהיות אדם חופשי שלא סוגד לשום פולחן. בישראל רבים מאוד לא מלים את התינוקות שלהם ואגב כך יש ויכוח גם בין רופאים ללא קשר לדת שטוענים שזה פולחן בריא. יש לי התנגדות לכל פולחן. ניתן למצוא קבוצות אוכלוסיה בעולם שגם אימצו את מנהג המילה מטעמי בריאות.
   בברכה
   פנינה

 2. נועה

  פנינה שלום רב יש לי שאלה בקשר לפלוטו ב 5 האם כשפלוטו ממוקם בית 5 יכול להעיד על בעיות הריון או על ילדים בעייתים ? תודה

  • פנינה כץ

   היי נועה שלום

   ממש לא בהכרח. לא מנתחים על פי כוכב אחד הממוקם בבית מסוים ומסיקים מסקנות. אני לא מפסיקה לחזור על זה ששיטת ניתוח זאת היא סוג של עשיית עוול לאסטרולוגיה למנתחים ולעצמכם.
   ובמילים פשוטות: לא מנתחים וגם לא ניתן להבין משפט שלם על פי מילה אחת שנאמרת. נכון?
   חג שמח ושנה טובה
   פנינה

השאר תגובה