אורנוס במזל שור – פרק א'.

אורנוס במזל שור  – פרק א'.

כניסת אוראנוס למזל שור בין ה: 15.5.2018 ושהותו שם עד 25.4.2026 -איך זה ישפיע עלינו ועל העולם.

 

אורנוס[ Uranus ; בעברית אורון]  היא פלנטה שלוקח לה לסיים סיבוב מלא סביב גלגל המזלות 84 שנים.אוראנוס ע"ש אביו של סטורן[שבתאי]   30.12.2009 שמו העברי של אורנוס – אוֹרוֹן.  משמעות השם 'אור קטן' והוא מרמז על האור החיוור של כוכב הלכת כפי שהוא נראה מכדור הארץ בשל מרחקו הרב מן השמש;.את עיקר חקירתו עשה ויליאם הרשל.  אוראנוס השלישי בגודלו מכוכבי הלכת  היא פלנטה אקסצנטרית – הוא סובב סביב צירו בכיוון ההפוך (retrograde) יחסית לכיוון שבו סובבים יתר כוכבי הלכת סביב צירם.  מחצית מזמנה נמצאת בנסיגה .

     ויליאם הרשל מגלה וחוקר כוכב אוראנוס  הסמל השני מימין של כוכב אוראנוס מורכב מהאות H באנגלית על שמו של הרשל.

 

אוראנוס באופן אישי היא הפלנטה שיוצרת את ההשפעה על החריגות, השוני/יוצא הדופן/הנון קונפורמיזם בהתנהגותה הפיזית ובהשפעתה עלינו אחראית על,  המוזרויות שלנו ועל האירועים החריגים/מפתיעים בלתי רגילים שקורים לנו בחיים. באופן האישי אוראנוס מסמן את האנומליה והשונה באדם, האחר, החריג,  הסוטה הגאון, את הניצוץ של הברק,  מיניות לא רגילה.  במפה אישית מיקומו של אורנוס ויחסיו מצביעים אילו מוזרויות יש בו, מהו השוני. מהי טביעת האצבע הייחודית שיש לאדם,  או איך תתבטא האינדיבידואליות של כל אדם. במה הוא נבדל מהאחר.  

אוראנוס כפלנטה ברמת ההשפעה העולמית/היסטורית היא השליטה של האבולוציה, מהפכה, ההפיכה, אחראית על הכאוס והאנרכיה, על המרד, יצירתיות , גאונות ואבנורמליות, התקוממות, החידושים,  חדשנות, טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט,חלל, המצאות ותכליתית זו פלנטה,  שכנראה מתפקידה הבסיסי מעל לכל,  זה להחריב את הסדר הקיים/הישן בלי שום הודעה מוקדמת ובלי לשלוח לנו מייל על כך. אם נשווה זאת לתופעת טבע,  היא משולה למה שעושה הטורנדו רוחות עזות, וכל התופעות המתפרצות של  צונאמי גייזר, רעידת אדמה, כשהכל נחרב בשניות  והופך מראה טבע תמים לעיי חורבות. אוראנוס בהשפעתו על החברה הוא מר ונמהר בטבעו המתקומם ואף האכזרי ומוכן לשלם את המחיר. ברם, ייתכנו הפתעות טובות שיגיעו באופן בלתי צפוי כמו קריסה והתמוטטות של שלטון, גוף חברה.  על כוכבים הקשורים במזל דלי או על כוכב אוראנוס אומרים,  שלמרות התזזית, ההפתעות, המתקפות,  יש הגיון בשיגעון.

 

אוראנוס בשבע שנים האחרונות  במזל טלה והשלכותיו :

אוראנוס בילה בשבע שנים האחרונות במזל טלה[הוא עתיד לחזור[ל-2 המעלות האחרונות] לשם בנובמבר הקרוב ל-5 חודשים כדי לסיים את הסיבוב שלו בטלה אבל הוא בינתיים כבר לא שוכח להשפיע על שור[למרות זאת. אוראנוס הוא כוכב בעל עוצמה ומבשר על שינויים בעולם-הוא מחולל אירועים היסטוריים בעלי אופי של אבולוציה אנושית, אידיאולוגית, דתית, הופך את חוקי המשחק ושובר את הפרדיגמות הקיימות במזל טלה הכל נעשה באגרסיה גדולה במיוחד.  

 כניסתו של אוראנוס למזל טלה בשנת 2010 [תחילת גלגל המזלות] המזל המבשר התחלות, אתחול. כניסת הפלנטה בישרה את האביב הערבי שהשפיע על כל העולם למרות שהכל התחיל בכמה מדינות ערביות אך התוצאה של  שינוי שיטת שלטון החלפת הנהגה, מרד עממי, מחאות ושינוי במרקם האוכלוסייה גרמו לרבים לעזוב ולנטוש את מקום הולדתם כתוצאה מאירועים פוליטיים, מלחמות וערעור מצבן הכלכלי,  אוכלוסיות שלמות נדדו או גורשו או ברחו למקומות כפליטים, כמגורשים, כמבקשי עבודה, כשורדים.  ועמים ומדינות התחילו ההתחלות חדשות כפי שאוראנוס בטלה מעורר. דאעש שהוא תוצר פרי הבאושים של אוראנוס בטלה הגיע למלא את הוואקום במקומות של נפילה וחולשה שלטונית ובאמצעי  טרור ביצעו השתלטות על אזורים של אוכלוסיה חלשה בשיטות פרימיטיביות שמסמלות התנהלות של שבטים עתיקים בהיסטוריה – כמו הסגת האנושות לאחור דרך השמדת תרבות, פיתרון ג'נוסייד-השמדת עם, חיסול כל מה/מי שמפריע להם בסגנון מלחמות פרימיטיביות רצחניות כמו בימי כיבושי השבטים בהיסטוריה. כריתת הראשים היא סימבול למלחמות העבר כש ג'ינג'ס חאן כשערם גלגלות בכל פתח של עיר שעבר שם כדי להוכיח ניצחון ואת כוחו הרב. מלחמות דאעש בציביליזציה גבו מחיר של מיליוני אדם והשאירו אדמה חרוכה בשטחים, הרס של מרקמי אנושות ותרבות שלא ניתן לשחזר.  ופליטים של העזובות נידונו  לעוני רעב וסבל אנושי.

הנהגות בימי אוראנוס בטלה,  איבדו את הדרך, את הרוח והן שרויות בהישרדות בלבד.  ראשי מדינות ומנהיגים מסביב לגלובוס חזו בהשמדות עמים ולא עשו דבר, מגמות הקיצוניות/האלימות של אוראנוס הגבירו את מגמות הדתיות וגופים הקיצוניים בכל המדינות כולל המערביות הגבירו את התגובות הקיצוניות. המגמה של אוראנוס בטלה בתחילת גלגל המזלות מחשיב את ההישרדות  האישית והמאבק האגוצנטרי להישרדות הוא מעל לכל-  האני הצודק של מזל טלה ואין בלתו.. אוראנוס בטלה הביא את "האנשים הצודקים האלה" לשלוט בגלובוס.  לכן אין להשתומם שההנהגה העולמית מונחית על ידי הישרדות ולא ע"י אידיאולוגיה עקרונות ורוח אנושית.

התחממות גלובאלית וזיהום העולם:

שבע השנים האחרונות הדגישו במובן האקלים את ההתחממות הגלובאלית [מזל אש ויחסי פלוטו בגדי מרובע עם אוראנוס בטלה העלו את טמפרטורת המים] וההחמרה באזורים חמים במחסור מים/בצורת ונדידת עמים מאזורים אלה לחיפוש מזון ומים. הימים/אוקיאנוסים שהתחממו בעולם מאיימים בסערות גדולות יותר ועומדים להציף יבשות ואיים.  מאידך,  מחסור במים מתוקים מייבש וחורך אדמות רבות ומאיין אופציה של גידולים וחקלאות קיומית. מקורות המים מדלדלים ובהיעדר מים יש פחות מזון לגידולים חקלאות הקשורים בתזונה הכי בסיסית , כמו חיטה/חומוס/'אורז. התחממות הגלובאלית מחסלת יצורים חיים בים וביבשה שתפקידם האקלוגי משמעותי תהליכים אבולוציונים נקטעים הטבע מדלדל,  כמו הדגה שהתמעטה שוב, זיהום של האדם והתחממות המים.  והתוצאות וההשלכות גולשות לתקופה של מעבר אוראנוס למזל שור ומגביר את רמת המצוקה ומגבירה את הדאגה העולמית למצוא פתרונות שתחת השפעת אוראנוס בשור הן תהיינה פרקטיות, זולות יותר  פתרונות שייצרו אבולוציה העוסקת בהישרדות כלכלית מזון/קורת גג/ הקשורים בביטחון האדם- תפקיד אוראנוס במזל שור.

אורנוס במזל שור:

אוראנוס בשור בהיסטוריה :

אוראנוס עורך סיבוב של 84 שנים מסביב למזלות. בפעם  האחרונה היה במזל שור בין 1942-1935 ולפני כן בשנים 1857-1850. אוראנוס יצר את המהפכות וההפיכות הגדולות בהיסטוריה ממלוכנות לשלטון העם ודמוקרטיה,  מהפכה פירוק הפיאודליזם, פירוק העבדות, הסוציאליזם[זכויות עובדים, ] מרד בדיקטטורות, מהפכה תעשייתית.

אוראנוס בשנים 1857-1850 בארה"ב – לראשונה בוטל סחר העבדים במחוז קולומביה. העבדים שהיו כוח כלכלי עבור האדונים הלבנים . ביטול העבדות היווה נקודת מפנה בארה"ב והיה מהגורמים למלחמת האזרחים שפרצה בין הצפון לדרום בשנים 1865-1861 – שוב הכסף,  החומר והצורך האבולוציוני לחברה להשתנות כדי להתקיים באופן שיוויוני וצודק מבחינה כלכלית.

בשנת 1850 כשאוראנוס הגיע לביקור במזל שור – קארל מרקס בן מזל השור עם אופק דלי  החל לפתח ולפרסם את "משנת קרל מארקס" –   תיאוריה כלכלית חברתית שהפכה להיות אחת מהמשפיעות  ביותר בהיסטוריה האנושית- כלכלית-חברתית.

 

במפה של קרל מרקס, הוא בן מזל שור עם אופק דלי–  כוכב אוראנוס הוא שליט האופק שלו ממוקם בבית הקריירה,  במזל קשת כשהעיסוק שלו בעצם היה ליצור מהפכה חברתית. כוכב נפטון בבית 10 – סימל את החזון,  האידיאל על עולם שוויוני צודק בלי מנצלים ומנוצלים -עולם מושלם[ אידיאליסטי- נפטוני]. בית 2 העוסק בנושאים כלכליים,  תחת מזל שור. קרל מרקס נולד  נולד במולד ירח במזל שור והעיסוק בביטחון הקיומי היה הדבר הכי בסיסי. אומנם הוא נולד למשפחה אמידה אך במהותו המהפכנית הוא היה סוציולוג, פילוסופ, היסטוריון, כלכלן וכל אלה דחפו אותו  לפתח את התאוריה המרקסיסטית הקרויה על שמו.  הבסיס האנושי באישיותו דאג לחלשים למנוצלים[כך הוא כינה אותם] וחרפת הרעב שלא נפתרה עדיין העסיקה אותו.  ונוס שליט מזל שור בבית 3 במזל תאומים – מסמל את התקשורת על האידיאה, הרעיונות שהטיב לכתוב ולתקשר עליהם ולבטא ברהיטות באינטליגציה עם כושר שכנוע .

התפיסה המרקסיסטית – של , קרל מרקס ( 1816-1886 ) , אומרת שכל התפיסות שהיו לפניו הן אוטופיות שאינן בנויות על אמת מדעית , הוא לקח את כל התפיסות הסוציאליסטיות שהיו לפניו במאה ה-18 והטיח אותם לידי תפיסה מדעית אחת , זה נקרא סוציאליזם מדעי הוא בעיקר מדבר על תיאוריה חברתית כלכלית שמתרחשת מאז ומעולם והתחילה בנקודה מסוימת בהיסטוריה ששם יש מנצל ומנוצל לכל אורכה ( עבד-אדון , וסל-סניור , פועל-בורגני ) ההיסטוריה האנושית היא דטרמיניסטית , בכל שלב בהיסטוריה תמיד נמצא מנצל מול מנוצל . ישנה חוקיות בהיסטוריה , כך מי שמאמין בתפיסה זו יכול להבין שהאדם הוא כלי בידי ההיסטוריה.

 

 

עיוות התאוריה של מרקס לצרכי השילטון הקומוניסטי ברוסיה.

מרקס תואר לא פעם כאחת מן הדמויות המשפיעות ביותר בהיסטוריה האנושית המודרנית, ועבודתו זכתה לשבחים רבים, כמו גם לביקורות. כתביו היוו מסד להבנת הניגוד המודרני שבין העבודה להון, ושימשו כר פורה לתיאוריות כלכליות בולטות. הוגים ואנשי רוח, אנשי איגודי עובדים, יוצרים ואמנים, ומפלגות פוליטיות בכל רחבי העולם, הושפעו מהגותו של מרקס.

בעקבות זאת קמו בכל רחבי אירופה מפלגות פועלים בעלות אופי סוציאליסטי. הן ייצגו את הפועלים נגד בעלי ההון (הקפיטליסטים) ונגד הממשלות ששירתו אותם. שמותיהן ואופיין היו שונים מארץ לארץ, אך בבסיס כולן עמדו על אותו עיקרון: השאיפה ליצור חברה חדשה ושוויונית ללא מנצלים ומנוצלים. במקביל המהפכה התעשייתית ה שנייה הידועה גם כמהפכה מלחמת קרים בתקופת אוראנוס במזל שור 1853–1856 במלחמה זו ניצחו המעצמות המתועשות, צרפת ובריטניה, בסיועה של האימפריה העות'מאנית, את רוסיה, האגררית (חקלאית) והמפגרת מבחינה טכנולוגית.

 

המעבר של התיאוריה המרקסיסטית למימוש עבר דרך הקומוניסטים ברוסיה – כשהם עלו לשלטון והלאימו את כל הרכוש הפרטי. הקומוניזם תואר בתחילת הדרך,  התארגנות חברתית המבוססת על שיתוף ברכוש על עבודה לטובת החברה כולה ועל שוויוניות. מרקס טוען שהאדם ייתן לפי היכולת שלו ויקבל לפי כמה שהוא עבד.

צריך לזכור שהכלכלה בעבר מאז המהפכה החקלאית – המדינה לא דאגה לאדם. מי שהיה אחראי לרשת התמיכה הכלכלית, לפרנסת הילדים, החולים והזקנים, הייתה המשפחה המורחבת, כפי שקורה עדיין בהודו ובתרבויות נוספות, או הגילדה המקצועית, כפי שקרה בימי הביניים ובתרבויות אחרות. בקבוצות אלה כל אדם העביר לקבוצה את הכנסותיו וקיבל את הדרוש לו- מכל אדם כפי יכולתו, לכל אדם לפי צרכיו. התפישה הקומוניסטית היא שהיוותה את בסיס החברה לאורך כל השנים כך שהתיאוריה של קרל מרקס התבססה על רעיונות עבר שצלחו… השפעת הקומוניזם שהחלה מהרעיון של מרקס נמשכת כבר כ-150 שנה ומעלה. היא לכאורה פתרה בעיות רעב של ההמונים,  אך לא נעלם חוסר השוויון והשיטות של ההלאמה, גזילת חירויות הפרט שהיו בעוכרי השיטה מבחינה חברתית. הרעיון של מרקס לשוויוניות כלכלית-חברתית היה נאור נעלה אך המין האנושי במהותו מתקשה להתנהל כך.  אפשר לציין את קובה שמתנהלת גם היום תחת שלטון קומוניסטי כהצלחה החל מחינוך והשכלה, רפואה חינם ודרך העובדה שאין מחסור כלכלי בסיסי.  אמנם אין שפע כפי שיש במערב,  אבל לא יימצאו רעבים חולים ללא תרופות  ואף מתים מעוני כפי שיש תחת השלטון הקפיטליסטי. בסין יש מודל מעורב בקומוניזם עם כלכלה חופשית.

 

 

מעברו של אוראנוס למזל שור – ממרץ 1935 עד 1942

במרבית העולם היה שפל כלכלי גדול – אבטלה עמוקה – אינפלציה- שנים בהם אנשים נוטשים בתיהם, מהגרים אובד הביטחון של קורת גג עבודה והעתיד במשל שנים רבות לוט בערפל.

בארה"ב: השפל הכלכלי הגדול – המשבר הכלכלי הממושך ביותר והחמור ביותר בהיסטוריה המודרנית שפקד.

 בעיקר את ארצות הברית, אך גם את שאר המדינות המתועשות, בין השנים 1929 – 1940. השפל התבטא במיתון חמור, בירידה חדה בייצור התעשייתי והחקלאי, בסגירת עסקים, בהתמוטטויות בנקים ומוסדות פיננסיים אחרים, באובדן חסכונות ונכסים ובאובדן מקומות עבודה. בשיאו, כ-15 מיליון אמריקאים (כרבע מכוח העבודה) היו מובטלים. ההשלכות החברתיות והפוליטיות היו מרחיקות לכת, בכל רחבי העולם.

בניגוד לדעה הרווחת, קריסת הבורסה בניו יורק ב"יום חמישי השחור", 24 באוקטובר 1929, לא החלה את המשבר אלא הייתה סימפטום שלו, וחשפה בעיה מהותית בכלכלה העולמית.

מה שמבשר את תחילת ההגירה ושינויים דמוגרפיים-גירוש צוענים 1936  בגרמניה – בשנת 1935 ספטמבר שוללים את אזרחות יהודי גרמניה בעזרת חוקי נירנברג.

השנים בין 1942-1935 הן שנים של הגירה בכל אירופה החל בגלל המניעים הכלכליים של השפל הגדול כשאנשים עברו מדינות וחבלי ארץ ממקום למקום בחיפוש עבודה ואוכל ועד המלחמות שפרצו רשמית בשנת 1939 ואנשים ברחו מפניה למדינות ששם טרם פרצה המלחמה. עוד לפני הפיתרון הסופי והקשר לשואה כל התהליך המקדים של נדידת קבוצות אתניות, נדידת מחפשי עבודה, מחפשי ביטחון כלכלי הונעו מאוראנוס שכניסתו למזל שור גרמה לערעור הביטחון להפוך את הבתים הננטשים לחסר ערך ושכונות שלמות בכל עיר הפכו לערי רפאים.  המדינות תחת השלטון הנאצי פאשיסטי עברו לשיטת הלאמת רכוש של אנשים.  מה שעזר לטרגדיה האנושית של מלחמה עולם השנייה מעבר לכוכב אוראנוס בשור,  זהו מיקומו של נפטון במזל בתולה – [במיקום הפוך למקומו הטבעי בדגים מיקום טרגי שהפך את מרבית האנושות לקורבנות.] כמובן, פלוטו במזל סרטן עודד את הגירוש מהבתים והמולדת- סרטן מסמל את המשפחה- הבית- המולדת ופלוטו עד 1938 שהה במזל סרטן וערער את השייכות והביטחון. מעברו של פלוטו למזל אריה ב-1939 בישר את המלחמה עצמה ומלחמה שחבקה את כל מדינות העולם.

 אוראנוס בשור הכיל את הנזקים הכלכליים את ההשלכות הכלכליות פיננסיות, הגירה, נטישה,  אבטלה של אינפלציה של חוסר ביטחון אישי מחסור מזון בית וקורת גג.

מדינת הרווחה היא תוצר של המהפכה התעשייתית אחרי מלחמת העולם השנייה,  שאחריה הבינו את מחירו של חיי אדם שאיבד את ביתו, עבודתו ומקור פרנסתו. התפתחה האבולוציה החברתית- כלכלית.  מעברי אוראנוס בשור לימדו את האנושות על האיזון המועדף : כן שוק חופשי, בחירת עיסוק,  אך חלק מההכנסות יוקצה ליצירת ביטחון המאפשר לכלל האזרחים ליהנות משרותי חינוך, בריאות, רווחה, תחבורה וביטחון ללא קשר להכנסתם. האנשים בארצות סוציאליסטיות[כמו מדינות סקנדינביה] בהן המדיניות הכלכלית פועלת כדי לשרת את כלל האזרחים ולא את בעלי ההון והכוח, מאושרים יותר, ככלל. אנחנו כנראה זקוקים למדיניות דמוקרטית וסוציאליסטית על מנת להשיג שלטון טוב יותר ולהיות מאושרים. בישראל בשנים האחרונות מתנהלת כלכלה ניאו קפיטליסטית ואכן מדינת ישראל  ממוקמת במקום ראשון בטבלת ה- OECD בדרגת העוני. השפעת מרקס ניכרת גם היום כשמדברים על זכויות הפרט לביטחון ורווחה, התאגדות עובדים למען זכויות צודקות, בריאות ממלכתית המאפשרת עזרה רפואית במחיר שווה לכל נפש.

 

 

 

"ציביליזציה היא איננה דבר שעובר בירושה; כל דור ודור צריך ללמוד ולהרוויח אותה מחדש, ואם דור מסוים נכשל במשימה, היא תגווע ונחזור כולנו להיות ברבריים".
– ויל דוראנט ואריאל דוראנט

 

 

 

אוראנוס במזל שור  2026-2018 –

אוראנוס במזל שור מבשר את רוח השינויים כלכליים – חברתיים. הפלנטה מייצרת אבולוציה ביחס האדם כלפי נושאים חומריים. בני מזל שור או בעלי אופק שור  למעשה כבר בחודשים האחרונים חווים את השפעתו של אוראנוס דרך אירועים בלתי צפויים שקורים סביבם, מיפנים, שינויים שלא תוכננו, מערכות יחסים שעוברות לפתע טלטלה, עליה בחששות מפני השינויים הקרבים[מתח ואי שקט גובר]  ובאים וחשש עצום מיציאה מזון הנוחות הטיפוסית כל כך למזל שור. למעשה בני מזל שור בעלי אופק שור [שעת לידה]במזל שור יושפעו באופן דומיננטי יותר. לכן למרות חזרתו למספר חודשים לסוף מזל טלה לסיים את מה שלא סיים בטלה, הוא  לא ידלג על המשך השפעתו במזל שור

שור הוא מזל מיסוד האדמה והוא שליטו של בית 2 הבית , המסמל את זיקת האדם לביטחון הכלכלי והפרשנות החומרית שלו כדי להרגיש ביטחון להתרחק מחרדות קיומיות.

 שור נשלט ע"י כוכב ונוס.  כפרסונה: זקוק ליציבות, קביעות, עקביות, התמדה, הוא יחיה בשלום כשהוא מתכנן וצופה את ההתפתחויות ממוקם באזור הנוחות שלו.

כחברה וכרעיון: שור מייצג את הכמיהה של האנושות לביטחון קיומי של מזון, קורת גג, חומריות שמבטיחה את הישרדותו העתידית  ללא דאגות. שור חי בשלום ב: אזור הנוחות שמבטיח ביטחון פיזי/חומרי/מנטאלי/נפשי. שור זקוק להבטחה שמחר 'יהיה בסדר'.

 התחושה והחוויה הפנימית של כניסת אוראנוס לשור: התבדלות ובדלנות

כניסת אוראנוס למזל שור מפגישה אותו עם האנרגיה של כוכב ונוס שליט שור.  מפגש הנחשב למטלטל רגשית, מציף פחדים וחרדות, עלול לרסק כלכלית  מוגדר כמפר הרמוניות ואיזונים. אוראנוס בביקורו בכל מזל נוטה לערער את מה שקיים,  אך דרך שבירת פרדיגמות בחשיבה מייצר טרנספורמציות ואבולוציה. אורנוס בשור מחפש מוצא לבעיות כלכליות ועשוי להתבונן בסוף התהליך באופן שונה על חומר. בהשפעתו אדם  לעיתים יעזוב עיסוק ומקור פרנסה וייצור תפניות לעיסוק/דרך חדשה. ולעיתים לטובת חיים שונים ואף אמונות אחרות. כדאי לציין כי בשנת 2018 נוכחות כוכב שבתאי במזל גדי תמתן במידה מסוימת את אוראנוס בשור ותדגיש כי השינוי הכלכלי עשוי להיות במסגרות קיימות עם בלמים ועוגנים של שבתאי. אירועים כלכליים עולמיים ישאבו מדינות לבדלנות ולהסכמים צרים על פי אינטרסים ועושה רושם שתתגבר מגמה של הסכמים המחייבים מדינות להיות על תקן "שוטרים בינלאומיים".

נגד הסכמים בינלאומיים שכובלים מדינות כלכלית – התקוממות נגד הגלובליזציה.

ב:  2019 התמונה כבר משתנה. ככל שהשנים יתקדמו נפגוש התקוממות מואצת נגד הגלובליזציה.  הסכמים גלובליים יהפכו ללא רלוונטים. המדינות ישאפו להנתק להתבדל למצוא כל אחת את יחודה על פי מקורותיה הכלכליים, חברתיים. הסכמים כלכליים עלולים להתבטל אך גם צבאיים עלולים להשתנות ולהפוך קשורים לאינטרסים ספציפיים.

עבודה וחומר

מעברו של אוראנוס לשור למשך שבע השנים הקרובות, ישפיע על שינויים בערכים של החומר/כסף ויגרום לירידת ערך הנכסים, הבתים בעולם ובארץ[ במיוחד בישראל מדינה הנשלטת על ידי מזל שור] תהליך שיבלוט יותר בשנת 2019 ואילך. אוראנוס בשור ידגיש את הצורך להיאבק על נושאי עבודה, עתיד העבודה והעתיד הכלכלי בעולם ולנצח תחושות של תסכול עם עלייה במחאות העולמיות. התוצאה שינויים הדרגתיים  במבנה החברתי הכלכלי כפי שהוא היום.  אם נכון לעכשיו,  קיימים פערים הגדלים בין העניים והמיעוט העשיר שבעצם ניזון ממעמד הביניים הולך ומתכווץ. בואו של אוראנוס לשור יחולל התנגדות שתבוא ממעמד הביניים נגד השיטה הקיימת נגד בעלי ההון ומחאות בתחום הכלכלי יהפכו לנפוצות יותר בארץ ובעולם עם לגיטימיות לשנות את פני הדברים ויהי מה אוראנוס בשור קיצוני יותר אידיאולוגי יותר ומוכן לשלם את המחיר על העיקשות.

כסף ומוסדות פיננסיים האם זה הכרחי?

 שור שולט בנושא הבנקים/חברות ביטוח -כך שכניסת אוראנוס למזל שור תפגע/תערער את הממסד הבנקאות שנראה הרבה שנים כיציב ואין בלתו, שיטות תשלום ינטשו לגמרי את הכספים ויעברו לשיטות תשלום אינטרנטיות,  שינויי הרגלי צריכה דרך חנויות אינטרנטיות  שכבר החלו לתת את אותותיהם ב: 7 שנים הקרובות טכנולוגיות בעזרת האינטרנט יחליפו את התלות ארוכת השנים בכסף ואת הצורך בבנקים כתוצאה מכך. כבני אנוש הנוטים לחיות באזור הנוחות קשה לנו לחשוב איך חיים יתנהלו אחרת, אך כשקורים שינויים רדיקליים בהיסטוריה מוכיחים שההסתגלות של בני האנוש והצורך האבולוציוני גדול מכפי שמשערים. מעברו של אוראנוס לשור ייצור תפניות שיובילו את העולם לביטול "מוסד התיווך" בכל התחומים שאין בהם צורך אמיתי. והתוצאה בשנים הקרובות ייתרו את המוסדות שניזונים משמירה על כספינו.

משבר חומרי גלם והבצורת העולמית: 

כניסתו של אוראנוס השנה למזל שור "תופסת" את העולם במחסור בולט במים, שינויים אקלימיים רדיקליים [אוראנוס בטלה] ובעיקר התחממות הימים והתגברות הבצורת העולמית. השפעתו של אוראנוס בשור תגביר את היובש ותגדיל את כמות האדמות הצחיחות בעולם. תחת השפעת אוראנוס יהיה חיפוש אינטנסיבי של פיתרונות למחסור קיומי במים ומזון [שמקשה על אפשרות גידולים בסיסיים ביותר כמו אורז חיטה סוכר ומזון בסיסי]. מחסור מים קשה במיוחד [ששיאו עלול להיות בשנים בין 2024-2021] שיגרום להתגברות נדידת העמים ממקומות צחיחים חסרי קיום ושל מבקשי עבודה ופליטים ברחבי כל העולם בחיפוש אחר ביטחון כלכלי. קיום והישרדות. אוראנוס בשור יעורר מדענים למצוא רעיונות חדשים/תחליפים/פטנטים בתחום המים והמזון כדי להתגבר על הבצורת העולמית והמחסור במים.

מרחבי עבודה ישתנו לווירטואליים יותר

אוראנוס בשור פוגש הפעם עולם כלכלי שמשתנה החל מהפן האינטרנטי-טכנולוגי ודרך שינוי שיטת הרכישות והמהפך של רכישות באינטרנט. עננים, חללים, תופעת חדרי[חללי] אינטרנט למסחר וניהול משרדים יתעצמו. שטחי קניות כמו סנטרים עירוניים מרכזיים מסחריים ייסגרו בהדרגה וקניונים עלולים להפוך למגדלי רפאים – אך עשויים עד מהרה להפוך למרכזי דיור ציבור. אוראנוס בשור ייצר רעיונות טכנולוגיים חדשים כמו התפתחות של רובוטיקה שתחליף את האדם בעשרות עבודות מיותרות וישאירו זמן פנוי יותר ליצור עבודות ורעיונות חדשים. האינטרנטי-טכנולוגי ודרך שינוי שיטת הרכישות והמהפך של רכישות באינטרנט וירידה ברווחיות של עסקים רבים תגרום להיעלמות של תחומים רבים שנראו פעם וודאים ובהישג יד.  נכון דבר מזה לא יקרה בשנה אחת אך 7 שנים הם זמן ארוך לתהליך אבולוציוני זה. הסימנים כבר כאן. 

מושגי הביטחון משתנים: ערך הבתים והאדמות ירד בעולם ובארץ. העולם יהיה אקולוגי יותר מחוסר ברירה:

. כשאוראנוס מגיע למזל שור הוא שובר את הפרדיגמה את הקונספט הבסיסי מה הם הצרכים ההכרחיים כדי להרגיש בטוח. . החיים יוזלו הכל יתחיל מחוסר ברירה אך יתפתח לתפיסה אקונומית שונה שאפשר להסתדר בכל מצב ותהיה פחות סגידה ופולחן סביב הנכס. מי שיעסוק בבנייה ציבורי יהיה המרוויח העיקרי במיוחד אם היא תהיה בנייה זולה המאפשרת רכישה לכל נפש עם מרחב מחיה ותחושה אינדיבידואלית מחד  מאידך חיבור קהילתי -חברתי. בנייה ירוקה יותר, מחומרים מהטבע .  ערכי בתים ואדמות ירדו תהיה  מגמה גוברת לבנות יותר משקים אוטרקיים, בניית בתים מחומרים זולים אקולוגיים קלים ומהירים יותר לבנייה אשר יקלו על מיליוני אנשים ליצור קורת גג ולהיות פחות משועבדים לתשלומי עתק חודשיים..

המצאות [אוראנוס אחראי עליהם] טכנולוגיות

המצאות רבות בעיקר בתחום מזון השקיה חומרי בניה כתחליפים זולים למחסור המתפתח אך גם לצורך להוזיל את החיים.

בתחום המדע:  צפוי גילוי מהות החומר האפל שבחלל הוא חשב לחומר רפאים; חומר מסתורי, שאיש אינו יודע כיצד הוא נראה ומהן תכונותיו ויותר מכך, כבר הגיעו למסקנה המביכה כי 90 אחוזים מהחומר בעולם הם חומר נעלם. גילויו ישליך על נושאים רבים על כדור הארץ בתחום המחיה ההישרדות. החומר האפל הוא המשך מחקרו של איינשטיין בתחום הכבידה ואין כמו השפעת אוראנוס בשור להביא את ההברקה בנושא. שור הוא מזל המתקשר לתחום הפיזיקה לתורת החומרים, לכוח הכבידה אוראנוס בשור מלמד ליצור מאנרגיות חשמל, אנרגיות רוח, תחום גרעיני כיוונים רפואיים ושיפור איכות חיים.

ברפואה: הרפואה האישית תוכל להגיע בשנים הקרובות לכל אדם המצאות ומפנים ברפואה תחת השפעת אוראנוס בשור עשויה לעסוק במחלות התירואיד, סוכרת, ותהיה נטייה גוברת לאוכל טבעי ונקי.

תזונה בריאה יותר ונטולת כימיקלים.

אוראנוס בשור מבשר  שינוי בטעמים בהרגלי האוכל שהולכים ומשתנים המגמה של צמחונות טבעונות אך גם המשך שינוי האוכל לקראת מזון בריא יותר נטול חומרי תעשיה וכימיקלים אוכל יותאם נותר לאינדיבידואל מהפך חשיבתי זה יחד עם ידרבנו רבים לרכוש ישירות מזון מהחקלאי המגדל ורבים יעברו לגידול עצמאי נושא שהיצירתיות בו רק תצמח, המחסור בחומרי גלם ובעיקר במים  יהוו קטליזאטור לרעיונות חדשים בתחום כדי לחסוך כסף וזמן. רכישות מזון חומרי גלם ממגדלים יוזילו את עלויות המזון ואת פערי התיווך.  יציאה ממתכון של מסעדות של פעם עזיבת מרכזי אכילה יקרים ויוקרתיים המצריכים שכר דירה יקר לטובת מזון אישי זול יותר ללא ייקור בגלל שירותים שנארז ונשלח לבית המזמין. מגמות שילכו ויצמחו ויהפכו להיות מקור פרנסה לכל צד שייקח חלק במשלוחים, בגידולים וברעיונות. אוכל טרי בריא מחומרים בריאים. 

רוח ומיסטיקה – אורנוס בשור מפעיל את החושים הרוחניים יותר ומחדד את התחושות. העיסוק בקיום והחששות מפני עוני וקשיים מחד מגבירים את החרדות במזל שור אך המערכת הרוחנית מתגייסת . רבים תח השפעה זו נוטים יותר לכיוונים רוחניים, ספיריטואליים ונפשיים כמו הבנת חלומות דרכים לתקשר דך אמנות, ציור מוזיקה. נושא הטיפול האלטרנטיבי יקבל תאוצה דרך אמנות מגע ותרגום חושים.אוראנוס שליט מזל דלי המזל שייך לקבוצה הקבועה[פיקס- יחד עם מזל שור אריה ועקרב] עם פתרונות רוחניים גם לכיוון הדתי קיצוני. האמונה והדת קשורים גם לאורנוס בשור ומתיישבים טוב בחיפוש משמעות לאדם. אוראנוס הוא אקסטרים בתפיסה הרוחנית והוא עלול לנמוע בקטבים של בין אנרכיה חשיבתית[של מותר הכל]  לדתיות קיצונית וחשוכה.

אמנות: שור אחראי על תחום המוזיקה הסאונד ותחת השפעתו של אוראנוס יתחיל ז'אנר מוזיקלי חדש  האמנות תהיה מתוחכמת מחד אך שמישה פרקטית מאידך וחוזרת למקצבים בסיסיים הקשורים בטבע. בתחומי הארכיטקטורה והעיצוב הנטייה תהיה ללכת על בניה מתוחכמת אך מחומרים טבעיים וחזרה לעיצוב פרקטי שמיש זול עמיד לאורך זמן ונעים בספייס שלו.  החומר יצא מהכבדות שלו ותהיה נטיה לשימוש בחומרים קיימים,  מיחזור ויכולת להפוך כל חומר קיים לפיסת אמנות משלב יופי עם רקטיות לפרט ולסביבה. הנימה באמנות תהיה יותר מינימליסטית ומופשטת.

 

 

 

פרק ב. אוראנוס בשור- ההשפעות- מדינת ישראל והשפעתו על המזלות. 

 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ 1.5.2018

16הערות

 1. ענת

  פנינה המדהימה,
  אולי לקחתי את דברייך רחוק מדי. תקני אותי אם אני טועה.
  חשבתי על דבריך וקראתי שוב את הכתבה. תוהה כיצד ניתן לנהל סיכונים. אם ערך הבתים ירד והכסף ישחק, כולנו יכולים למצוא את עצמנו מאוד עניים. אולי גם נהיה מחוסרי עבודה.
  אם ערך הדירות ירד דרמטית ונמכור את הדירה שלנו, אולי גם לא מומלץ להשאיר כסף בבנק בגלל סכנת אינפלציה ושחיקת הכסף, ובודאי לא להשקיע בבורסה. מה עושים?
  בתודה מראש.

  • פנינה כץ

   ענת שלום

   התהליכים אטיים יותר מכפי שאת מדמיינת אורנוס התחיל בבניית המהלכים שלו ממאי 2018 וזה יימשל עוד כחמש שנים שהתהליך יושלם. ברור שתהיה אינפלציה, יהיו שינויים במחירי הדירות העולם ישתנה. הכל לוקח זמן אנחנו בתבנית של שינוי חברתי גדול שאמנם מבהיר את עצמו כרגע אך מתפתח בשנים הקרובות בהדרגה.
   בהואי נלך צעד אחר צעד ועוד יעלו כתבות בנושא בהמשך.

   בברכה ותודה על הפרגון
   פנינה

 2. דורין יעקב

  מתי יש התאוששות מהמשבר הכלכלי שיהיה בשנת 2020 ? מתי יהיה מבצע צבאי בישראל ?

  • פנינה כץ

   דורין שלום
   המשבר ימשיך בגלים לתקוף. שבתאי עד דצמבר בבית הכספים של ארה"ב. לא ניתחתי עדיין את המשבר לתוך שנת 2021.
   מבצע צבאי עלול להיות בנסיגת מאדים שמתחילה בספטמבר אבל יהיו כתבות בזמן אני מעלה כתבות בנושאים חשובים כל הזמן.

   בברכה
   פנינה

 3. שחר

  היי פנינה,
  קראתי את אשר כתבת..מעניין ביותר..אפילו קצת מלחיץ..המזל שלי הוא שור והאופק שלי הוא עקרב…אני כבר מרגישה שינוי דרמטי , ולאחר שנים רבות של עבודה באותו עיסוק אני עוברת שינוי דרסטי שהפתיע אותי לחלוטין..אבל יחד עם זאת יותר נלחצתי במה שכתוב במזל עקרב.. שינויים בזוגיות..מקווה שאצלי יהיה בסדר..

 4. בושמת

  לפי מה שכתבת האם היית ממליצה שלא להשקיע בנדלן בארץ ובעולם בכלל , בייחוד שאומנם אני מזל דגים אך הסאוטרן שלי הינו בית 2( שנת לידה 1971) – בית השור הממונה על הכספים ?
  אשמח על תשובתך

  • פנינה כץ

   בושמת

   נושא ההשקעות לא יהיה יציב בשנים הקרובות והופך את הנושא של הנדל"ן תחת השפעת אוראנוס לספקולטיבי ומסוכן מאוד. ברור שאני לא ממליצה.

   בברכה
   פנינה

 5. ערן

  שינויים מרחיקי לכת, מרתק לקרוא!!

  • פנינה כץ

   היי ערן

   אכן תקופה חדשה בפתח.
   תודה רבה.
   פנינה

 6. אלון

  מאד נהיניתי לקרוא. ברור ועצמתי, מחובר למציאות ולא מיסטי או מתיפיף

  • פנינה כץ

   אלון שלום
   תודה רבה. כן המציאות תבהר יותר ויותר אין טעם להשלות.
   בברכה
   פנינה

 7. ענת

  ראיתי את פרק ב. אבל זה עד מזל סרטן ואז יש מלל לא ברור… אולי בעיה טכנית ?

 8. ענת

  בוקר טוב פנינה, כתבת עומק מעניינת… מחכה לקרוא את השפעתו בקשת ובתולה.. 🙂

השאר תגובה