יופיטר[כוכב צדק] במזל מאזניים מה:9.9.16, איך הוא ישפיע עלינו ועל כל המזלות?

יופיטר במזל מאזניים מגיע לביקור בין :9.9.16 ועד ה: 10.10.2017

Jupiter et Thétis," by Jean Ingres, 1811- הציור על פי סיפור המיתולוגיה – יופיטר ואחיו פוסידון  חשקו ב בתטיס. –  אך כאשר שמעו על הנבואה שבנה של תטיס יעלה על אביו,  הם השיאו אותה לפלאוס שהיה מלך המירמידונים שלא היה אל אלא בן אדם -תטיס לא הסכימה לדבר, ואז כיירון הקנטאור החכם (שלאחר מכן היה מחנכו של אכילס) יעץ לפלאוס להתגנב אל תטיס בשנתה ולכבול אותה כדי שלא תוכל להתחמק על ידי שינוי צורתה. פלאוס שמע לעצתו ולמרות שתטיס ניסתה להפוך את עצמה לשלהבת ולאריה זועם לא הצליחה להתחמק ולכן הסכימה להינשא לו.- כשמדובר ביופיטר במאזניים באופן הכי טבעי מדובר בחיפוש סיזיפי כל החיים של נישואין אידיאליים.

 

יופיטר ומקורות הבנתו במיתולוגיה:
יופיטר היה אל האלים במיתולוגיה הרומית וכונה גם יוביס. הוא היה האל החשוב והמכובד ביותר בפנתאון האלים הרומי ובמיתולוגיה היוונית הוא כונה זאוס.
הוא היה ממונה על החוק. זאוס או צדק, אל הרעם והאור על שמירת הסדר הציבורי וכן על השמים.
יופיטר היה בנם של האלים סטורנוס[סטורן] ואופס ואחיהם של יונו נפטון פלוטו וקרס. הוא נישא לאחותו יונו, מלכת האלים, ויחד עמה הביא לעולם את אל המלחמה מרס. יופיטר תואר כגבר בוגר, רב עוצמה ומעורר כבוד.
הרומאים סגדו ליופיטר בעיקר כיופיטר אופטימוס מקסימוס (יופיטר הטוב והגדול ביותר) . בדומה לשמות אלים אחרים מן המיתולוגיה הרומית, יופיטר מונצח בשם כוכב הלכת החמישי במרחקו מן השמש, הוא כוכב הלכת יופיטר, הקרוי בעברית צדק. צדק הוא כוכב הלכת השני בבהירותו בשמי הלילה (אחרי נוגה), לכן קל להבין מדוע בחרו הרומאים להעניק לו את שמם של אלם הבכיר והחזק ביותר.
הרומאים קראו ליום חמישי בשבוע בשמו של יופיטר הנקרא, כאמור, גם יוביס. עדות לכך מצויה עדיין במספר שפות רומאניות, כגון צרפתית (jeudi) ואיטלקית (giovedì). באנגלית קרוי יום חמישי "Thursday" על שמו של האל הנורדי תור, שנתפש כמקביל ליופיטר.

יופיטר הכוכב האדום.

יופיטר כפלנטה והשפעותיה:
יופיטר הוא הכוכב הלכת הגדול ביותר וגם בעל עוצמה המגנטית הגדולה ביותר בין כל כוכבי הלכת ולכן השפעתו על האירועים בעולם גדולה ובעלת עצמה רבה על האנשות במובן הפיזי, רגשי, מנטאלי לטוב ולרע.
מיהו יופיטר ואיך הוא משפיע עליך?
יופיטר הוא שליטו הטבעי של מזל קשת ובמידה מסוימת[באסכולה הישנה יותר] גם של מזל דגים. יופיטר בבואו לכל מזל, בגלל גודלו והמגנטיות הרבה שלו [מלבד אורנוס אולי הוא העוצמתי ביותר] נוטה להרחיב ולהעצים את תכונות המזל שם הוא ממוקם. לכל מקום שהוא מגיע או נוגע,  הוא גורם בעצם נוכחותו המגנטית  להרחבת התכונות של המזל שם הוא מבקר. במידה והוא פוגש באותו מזל פלנטות אחרות,  הוא "מנהל דיאלוג"  לכאורה,  המעצים את ההיבט ואת ההשפעה שיש על  אותה פלנטה או ההיבט. מבחינה גורלית, הוא משתתף בכל האירועים בעלי ההשפעה בחיים שלנו,  מטוב ועד רע. עד לא מכבר באסטרולוגיה היותר פרימיטיבית,  נטו לייחס ליופיטר  השפעות טובות בלבד וכינו אותו  "המטיב הגדול" "כוכב המזל" , בעיקר בגלל השפעתו האוטו- סוגסטיבית[שכנוע עצמי] נטו בעבר רבים, להיכנס לאופוריה ולצפות שבבואו של יופיטר למזל בו נולדתם הוא יביא עושר, אושר,  הצלחה ופרסום על עיקרון הכוכב של המזל הגדול,  שלא צריך להתאמץ כדי לזכות ביתרונותיו. בעבר נטו להתעלם מהעובדה שיופיטר בגלל גודלו והמגנטיות הרבה של השפעתו כשהוא נתקל בהיבט בעייתי[יחסי כוכבים או בית עם קושי] הוא ירחיב גם את הקושי, את הבעייה  ללא כל היסוס ולא " יספק את הסחורה שהכל טוב עם בואו של יופיטר" . אכן,  כוכב יופיטר, פעמים רבות מדי הוא "מלא הבטחות", כמו למשל בסיגנון האסטרולוגים של פעם שנטו לפענח: עם כניסת יופיטר לבית 2 הוא יביא הרבה כסף  ובכניסת יופיטר לבית 7 בעל המפה יתחתן. ולצערנו כגודל ההבטחות של אסטרולוגים כך גודל האכזבות.    יופיטר אכן מסמל את ההזדמנות, את ההתחלות אבל, ככל שהשנים חולפות, לומדים להפנים את משמעותו העמוקה יותר ומשתחררים מהפרדיגמות הישנות  והשטחיות שיופיטר בתפקידו נועד רק להטיב ומטמיעים את אופיו המורכב והאמתי  כשיופיטר מגיע לביקור בכל מזל בממוצע אחת ל-12 שנה והוא מרחיב שם את השפעתו, יופיטר אחראי על הגודל ועל העוצמה, במובן התפשטות-[ expansion `] יופיטר עצום באנרגיית הסחף הגדול שלו[מהיר ומגנטי מאוד] הוא יוצר ומסמל התחלות והזדמנויות להתחלות. ההתחלות שלו מתאפיינות  בנושאי לימודים, נסיעות, מפגשים רומנטיים, פרק ב' ביחסים, אופקים מקצועיים חדשים, נסיעות לחו"ל ולעיתים הגירה לתקופה, התחלות בעיסוק אמוני-רוחני, התחלות של פרויקטים.  כמו כן,  הוא עשוי לגרום לקידום או עבודה חדשה ולעיתים גם מעבר לבית/סביבה חדשים אך תחת היבטים בעייתיים של יופיטר הוא יוצר העצמת הקושי, הגדלת הבעיה, הרחבת החובות, והעצמת כל היבט שהוא פוגש. לכן כדאי לזכור,  שעם כניסתו למזל או לבית הוא לא פועל בחלל ריק ומפגשיו עם פלנטות אחרות  מייצרים מצבים חדשים,  לטוב ולרע. הפעם יופיטר מגיע למזל מאזניים שהוא נחשב למזל אוויר השולט בתקשורת בעיקר הזוגית ובעבסודת צוות. מאזניים נחשב למזל קרדינלי, קרי,  שאפתן הרוצה לעסוק בעיקר,  ולמזל הנשלט על ידי כוכב ונוס הכוכב המתחבר באופן טבעי בכמיהה להרמוניה, העוסק בזוגיות, שותפויות, יחסים ואינטראקציות מכל הסוגים ברמה הפרטית. וברמה העולמית בהסכמים בינלאעומיים, יצירת שלום ופיוס מצבים  הכרוכים בפשרות ובכל אלה נחזה  ביתר אינטנסיבית  יותר בשנה הקרובה.

 

טבלת ביקורי כוכב יופיטר במזל מאזניים בשנים בין 1909 ועד 2016: 

הטבלה מתחת מאפשרת לכם לבדוק האם יופיטר היה בלידתכם במזל מאזניים? 

או האם קרה משהו שונה בשנים האלה בחייכם.

11.11.1910-12.10.1909

26.10.1922-26.9.1921

11.10.1934-11.9.1933

25.9.1946-26.8.1945

7.9.1958-8.8.1957

15.8.1970-16.7.1969

27.11.1981-28.10.1980

10.11.1993-11.10.1992

26.10.2005-26.9.2004

10.10.2017-9.9.2016

 

מפת השמים ברגע כניסתו של יופיטר למזל מאזניים ב: 9 בספטמבר 2016 בשעה 15.00.

 

jupiter

מפת כניסת יופיטר למזל מאזניים ב: 9.9.2016 בשעה 15.00- איך הוא ישפיע עלינו ברמה העקרונית ?

יופיטר מגיע למזל מאזניים משוחרר לגמרי מהשפעות וללא כל היבטים. יופיטר ללא היבטים,  משפיע על הגזמה וגודל וכל דבר תחת "חוסר היבטים"  מרגיש מוגזם ודרמטי יותר. הוא מגיע למזל מאזניים כשברקע מתנהלת נסיגת מרקורי במזל בתולה עד ה: 23.9  הוא יהיה נטול היבטים עד  ה:23.9 ברם, כשבאותו תאריך השמש עוברת למזל מאזניים שם היא נפגשת עם יופיטר ומגדילה את ספקטרום ההתבוננות האופטימית ומעצימה את האנרגיות, את התלהבות, התרגשות ובעיקר כמיהה להשתחרר מתקופת התקיעות של ביקור יופיטר בשבועיים האחרונים[עם כניסתו למזל מאזניים] . יופיטר במזל מאזניים גורם ומעצים את השפעתו לעסוק ברומנטיקה, בהרמוניה, ובצורך באהבה ובזוגיות, הוא משפיע גם על הצורך בעבודת צוות,  לעשות דברים יחד מבחינה חברתית ובשיתופי פעולה כמו שותפויות, הסכמים ועבודה מול קהל.  כשמייחסים ליופיטר סגולות אושר ועושר זה כעלול לגרור לצד השני של יופיט, ר כשהוא נוטה להיות דומה לנפטון ולהשפיע על סובייקטיביות של ראיית דברים עד כדי אשלייה ולכן גם כשאתם מתלהבים כדאי לקחת בחשבון ולהמתין עם נקיטת צעדים גרנדיוזית ולא לבזבז אנרגיה מיותרת. ולזכור כי במקביל מרקורי רק סיים את נסיגתו המעיקה בבתולה וכבר ב:6.10  כוכב מרס,  שנוכח כבר במזל גדי  מה:27.9.16 יוצר עם יופיטר במאזניים מרובע בעייתי[קרדינלי-מהיר ואלים]    זהו היבט המשול  לרכב במדרון  נטול ברקסים[מעצורים] – כדאי להיזהר מאוד בימים אלה כשבמקביל [ שוב עד אמצע אוקטובר] השמש במזל מאזניים יוצרת מרובע לכוכב פלוטו ולמרס בגדי-  ומעצימה את ההיבטים. ולמעשה אנחנו נפגשים עם ההיבטים הכי אלימים השנה בעוצמתם ועלולים לגרור אותנו לתקופה ביטחונית מסוכנת ובכספים לביזבוז אדיר ואובדן השקעה כספית מיותרת. צריך לזכור שכוכב יופיטר במזל מאזניים[מזל קרדינלי]  יסבול  מהלך החודשים אוקטובר- ונובמבר באופן קבוע יחסי מרובע עם פלוטו ומרס בגדי[ייתכנו מצבים כלכליים בעייתיים בעולם עם השלכה בארץ ובעיות ביטחוניות העלולות לרמז על תקופה לא מוצלחת להתחלות כלכליות] . המרובע הקרדינלי הוא המרובע שמרר את חיינו בשנים האחרונות במיוחד ערב התקופה לפני מבצע צוק איתן עם עליית אירועי ביטחון מסוכנים למי ששכח,  כולל חטיפת הנערים עד פרוץ המבצע. לכן, יופיטר שתפקידו להרחיב ולהעצים כשהוא יהיה בהיבט מרובע למרס ופלוטו כמעט בכל אוקטובר ועד סוף נובמבר,  נרגיש את הפן השלילי והדרמטי של יופיטר ומאידך יופיטר דוחף לעשות סיכונים ולכן מומלץ להיזהר שבעתיים. המרובע הקרדינלי של יופיטר לצערנו יחליף רק צורה בדצמבר כשמרקורי יעבור למזל גדי ותתחיל נסיגה שלו כבר מה:19.12.16 ויחד עם השמש ופלוטו בגדי והיבט בעייתי נוסף של  יופיטר שיגיע למעלה ה-20 במזל מאזניים ויהיה מול כוכב אוראנוס בטלה ויתחילו זעזועים וטלטלות במצבים שלכאורה נראו יציבים רק קשים . אנחנו  נסבול מהמרובע שיופיטר יוצר עם כוכבים אחרים עד סוף ינואר. בפברואר 2017 יופיטר יתחיל את נסיגתו ותיתכב על כך כתבה נפרדת, בזמן נסיגה מתחילה תקופת חשבון נפש יופיטר אחרי "ריצה מטורפת" יתחיל לעמור את דהירת הסוסים ומתחיל תהליך של עיכול ויגיעו פ]רטים בהמשך.

כשמפת כניסת כוכב כל כך משמעותי כמו יופיטר למזל מאזניים מתחילה ללא היבטים,  היא מצביעה על אופי השנה הקרובה. אופיו של יופיטר במאזניים יהיה בדרמות גדולות אך ייתכן שזו תהיה שנה של הרבה נפח עם מעט מהלכים. לעומת זאת, כדאי לזכור כי יופיטר במפות אישיות מתבטא על פי מיקומו ויחסין עם הפלנטות. יופיטר ישפיע באופן שונה על פי המפה האישית. תוכלו להיזכר במהלכו איך הוא השפיע בפעם הקודמת כשהוא היה במזל מאזניים וכיצד הוא השפיע עליכם  על פי טבלת מהלכי יופיטר במאה השנים הקודמות שנמצאת מעל באייטם הקודם. 

 

 

 יופיטר יתנהל במזל מאזניים  במהלך 2017-2016  – מזל מאזניים שייך לקבוצה הקרדינלית וכציד עובדה זו  תשפיע עליו ועלינו?

הקבוצה העיקרית-קרדינליתזו הקבוצה הראשונה [מתוך השלוש] כי היא מתחילה בבית 1[מזל טלה]  ועוברת לבית 4[סרטן]  לבית 7[מאזניים]  ומסיימת בבית 10[מזל גדי] –  מזלות טלה, סרטן, מאזניים וגדי מייצגים את כל היסודות- אש, מים, אוויר ואדמה.

שלושת קבוצות האיכות שבראשן הקרדינלית, קבועה או משתנה מסמלות אנרגיות. מספרות על איכות האנראגיה שלהן.
יופיטר במאזניים שייך לקבוצה הקרדינלית: ולכן תמצאו הסברים כשיופיטר במאזניים יוצר את המרובע הקרכדינלי אתם תרגישו את השפעת הקבוצה ביתר שאת במיוחד אם אתם שייכים למזלות טלה, סרטן,\ מאזניים וגדי או האופק שלכם ממוקם בקבוצה זו.

מרובע קרדינלית- נקראת גם הקבוצה העיקרית : מסמלת את הקצב המהיר ביותר בין כל המזלות.  מסמלת את הנטייה ליטול יוזמה, ראשוניות.  תחת השפעתה,  אנשים יהיו ממוקדי מטרה, עסוקים ביעוד ובהישג אך אינם יאהבו לעסוק  בפרטים.  לעיתים זה יתבטא בחוסר יכולת לעסוק בפרטים[בעיית דיוק ובעיות קשב וריכוז]  ולפעמים בחוסר עניין מתוך שיעמום. מי שיש לו כוכבים רבים במזלות קרדינליים[המתחילים באופק] הוא יגיע רחוק בתחומו והישגיו יהיו רבים  והכל יקרה בקצב מהיר אך הוא עלול לסבול מחוסר סבלנות, אינטרסנטיות רבה מדי ובוטות.

בקבוצה העיקרית- קרדינלית
מזל טלה -בעשייה כל הזמן ללא מנוחה ותמיד ראשון ליצור התחלות חדשות.
מזל סרטן-  מזל המייצג את הנטילת היוזמה באימהות, בטיפול ראשוני באחר.
מזל מאזניים-  בונה את היחסים ואת הבסיס התקשורתי בין האנשים.
מזל גדי – מזל המסמל את השאפתנות בשיאה כדי להרוויח סטטוס.

יופיטר במזל מאזניים מבחינה פיזית:

יופיטר היא פלנטה משמעותית בגוף האדם ווהכוכב אחראי על הגודל, הצמיחה על בלוטת יותרת המוח, כבד, ירכיים, כפות רגליים,.  מזל מאזניים משפיע בריאותית:  על כל האברים הזוגיים, הכליות , העור, אזור המותניים והסימטריה.  ונוס שליט מזל מאזניים קשור לבלוטת התימוס, כליות, הורמונים ותהליך עיבוד הסוכר והאינסולין בגוף. יופיטר במאזניים ישפיע על השמנה ועל השומן בדם ולכן גם על הגלוקוז  בדם , ולעתים גם בשתן והסוכרת מאיימת על בעלי יופיטר במזל מאזניים.

מאזניים-  שייכים לאנשי קרדינאל הם קלים לטיפול וגופם מגיב מהר לטיפולים. הם שמחים לשתף פעולה. מזלות גדי וטלה יעדיפו גישה ישירה ושהרופא יאמר להם ישירות ממה הם סובלים. אבל מזלות סרטן ומאזניים יעדיפו את הדרך הדיפלומטית וניסוח עדין על בעיותיהם. מכיוון שאנשי מזלות הקרדינאל,  הם המובילים והמנהיגים. הם יעדיפו התנסויות בטיפולים וטכניקות חדשות. הם יסיכמו לטיפולים הומו אופטיים, וייקחו תרופות ללא סיבוכים.איך ביקורו של יופיטר במזל מאזניים ישפיע עלינו  ומשמעותו הגלובאלית:

יופיטר מתחיל את המהלך  שלו במזל מאזניים[מזל קרדינלי] על פי המפה[מעל] הוא יהיה בבית 9 , הבית העוסק ביחסי מדינות בעולם ומרמז על צרכים עקרוניים להגיע להסכמים בין מדינות, איחוד מדינות ובריתות, פיתרונות שלום, לזנוח מלחמות איזוריות,  הסכמי שלום, או פשרות על פי הנוהל של מאזניים,  עשיית הסכמים באיזורי מריבה ולו רק כדי להביא שקט תעשייתי הגישה הטבעית המאזנאית ליצור שקט כרגע.. יופיטר יעסוק הרבה בחיפוש פיתרונות ביטחוניים בחו"ל עקב אירועי הטרור המרובים באיזורי התיירות בכל רחבי העולם בשיטות תקשורתיות אינטרנטיות כמו נוסחאות לגילוי מחבלים דרך מערכות מידע, סייבר. יופיטר בבית 9 יבמזל מאזניים יעסוק בהרחבת התקשורת דרך רשתות ואספקת מידע דרך אנשים בכל העולם על מקומות טובים ושלווים יותר וירחיב את כמות הרשתות באופן חדשני ויצירתי וצפויה הקמת רשת שתעסוק בשידוכים ובמפכגשים רומנטיים בסיגנון חדש. יופיטר בבית 9 יעסוק יותר במשפטים בינלאומיים – עיסקאות טיעון במשפטים חשובים והבאה לדין של פושעים בינלאומיים ואנשים יישפטו עליהם למען ייראו וייראו. יופיטר במאזניים יעסוק בנושא משפטי וביצירת חוקים בינלאומיים המקנים לאנשים זכויות פרטיות מתחשבות יותר באחר ובזר,  כדי שכל תושבי העולם  ייהנו ממנו יותר ובאופן צודק. יופיטר בבית 9 יפנה אנרגיה רבה יותר לנושאי הלימודים תרבות [אמנות] וההשכלה בתחומי יחסי אנוש[מזל מאזניים] בלימוד כישורים של תקשורת אישית, תיווך בין אנשים, תחומי משא ומתן יתרחבו דרך אתרי תקשורת חברתית ומציאת שפה עשירה ורחבה יותר המחברת בין אנשים. בית 9 עוסק בסוכניות חלל הטסת חלליות ועיסוק כללי באווירות. בישראל  יופיטר במאזניים ישפיע על : מוסדות המדינה הכנסת, בתי המשפט, יחסי החוץ של ישראל, הפן הייצוגי של המדינה, אירועי תרבות עולמיים, אירועי השכלה עולמיים, אולימפיאדות, אירועי ספורט עולמיים , אך בהיותו בבית ה:12 של מפת מדינת ישראל,  השפעתו תהיה על תהליכים של הפנמת המצבים החברתיים- כלכליים בארץ וצורך בפתרונות פיוס בין קבוצות קיצוניות . בקיץ 2017 יופיטר ישתחרר מבית 12 ויעבור לאופק של מפת  מדינת ישראל[ספטמבר-אוקטובר 2017]  שמסמל התחלות חדשות ובהיותו במזל מאזניים,   זו תהיה ממשלה או שילטון המדבר על איחוד הקצוות, יציאה מסקטוריאליות, וצורך בפיוס בין דתיים חילוניים, ימין שמאל ושאר הקטבים. צורך של אג'נדה חדשה למדינה שלמה.כשיופיטר היה בפעם האחרונה בשנת 2005 באופק המדינה- כוחות צה"ל השלימו את נסיגתם מרצועת עזה במסגרת ביצוע תכנית ההתנתקות. ובכך הסתיימה שליטה ונוכחות ישראלית של 38 שנה ברצועה.

 

אירועים משמעותיים בהיסטוריה בהשפעת יופיטר במאזניים בעבר :

25.9.1946-26.8.1945

בסימן פיוס, סיומי מלחמות, משפטים בינלאומיים, הקמת גופים בינלאומיים

 •  בספטמבר – וייטנאם מכריזה על עצמאות, ומשתחררת מצרפת
 • בספטמבר – וייטנאם מכריזה על עצמאות, ומשתחררת מצרפת
 •  בספטמבר – תום מלחמת העולם השנייה באופן רשמי:

סוף המלחמה 1945 בניו יורק

 • הכוכבת של התמונה הכי מפורסמת של תום מלחמת העולם השניה, תמונת הנשיקה שאחרי המלחמה מהטיימס סקוור בניו יורק ב-1945, התמונה שהפכה להיות הסמל לסוף המלחמה.
 • הגנרל דאגלס מקארתור והאדמירל צ'סטר נימיץ מקבלים את כניעתה הרשמית של האימפריה היפנית מידי מאמורו שיגמיצו על סיפון אוניית המערכה "מיזורי", במפרץ טוקיו
 • 10 בספטמבר – וידקון קוויזלינג נדון למוות בעוון שיתוף פעולה עם הנאצי.
 • 15 באוקטובר – פייר לאוואל, ראש ממשלת הבובות של משטר וישי, מוצא להורג בירייה בצרפת בעוון בגידה
 • 16 באוקטובר – נוסד ארגון המזון והחקלאות של האו"ם
 • 18 באוקטובר – תחילת משפטי נירנברג
 • 24 באוקטובר – האו"ם (האומות המאוחדות) נוסד באופן רשמי.
 • אום

7.9.1958-8.8.1957 –משפטים בינלאומיים, נושאי חלל

 • 31 באוגוסט – מלזיה זוכה בעצמאות מהממלכה המאוחדת
 • 4 בספטמבר – משבר ליטל רוק במסגרת המאבק לזכויות האזרח בארצות הברית: מושל ארקנסו, אורוויל פובוס, קורא למשמר הלאומי של ארקנסו לחסום את דרכם של תלמידים אמריקאים אפריקאים המבקשים להירשם לתיכון בליטל רוק
 • 24 בספטמבר – אצטדיון הקאמפ נואו בברצלונה נפתח באופן רשמי
 • 4 באוקטובר – רוסיה משגרת את הלווין המלאכותי הראשון בהיסטוריה – ספוטניק 1
 • 29 באוקטובר – פרשת הרימון בכנסת: רימון יד נזרק אל עבר שרי הממשלה. השר חיים משה שפירא נפצע קשה, ראש הממשלה דוד בן-גוריון והשרה גולדה מאיר נפצעים קל
 • 30 באוקטובר – השלמת מפעל ייבוש החולה על ידי קק"ל
 • 3 בנובמבר – ברית המועצות משגרת לחלל את הלווין השני בהיסטוריה, ספוטניק 2, כשעל סיפונו היצור החי הראשון בחלל – הכלבה לייקה
 • 4 בנובמבר – הכלבה לייקה, אשר שוגרה לחלל בלווין ספוטניק 2, מתה לאחר כמה שעות ממתח ומחום.

לייקה

בול רומני המנציח את לייקה וספוטניק 2

 • בישראל: פרשיות משפטיות מעבר לים בישראל.
  • נחשף לוי לוי, שריגל מטעם פולין נגד ישראל, בעודו מועסק במדור הריגול הנגדי של הש"ב.
  • אברי אלעד, שכונה "האדם השלישי" בפרשת "העסק הביש" (בה היה המפעיל מטעם אמ"ן של החולייה שביצעה פעולות חבלה במצרים), נעצר בחשד כי ריגל לטובת מצרים.
  • נחשף סוכן שפעל לטובת מצרים, אולריך שנפט
  • משפט קסטנר וההתנקשות בחייו..
  • מוקם משמר הכנסת.
 • 17 בינואר – בית המשפט העליון מטהר את שמו של ישראל קסטנר, כשנה לאחר שנרצח

 

15.8.1970-16.7.1969בסימן קשרים עם חו"ל והקמת מוסדות השכלה.

מסתיימת בניית קו צינור אילת-אשקלון, ומתחילה הזרמת נפט איראני דרכו

 • מוקמת אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
 • זאב לב ואחרים מקימים את בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים (שיקרא אחר כך "מכון לב")
 • מוקם מכון המחקר יד יצחק בן צבי מתוקף חוק
 • מוקם המכון האוניברסיטאי לטכנולוגיה בחולון

קולנוע: יוצא לאקרנים הסרט "תעלת בלאומילך", הנחשב בעיני רבים ל"קלאסיקה ישראלית"; הסרט הישראלי (בבימוי האיטלקי ג'ילברטו טופאנו) מצור מועמד לפרס "דקל הזהב" בפסטיבל קאן. ז'ק קתמור.

מוקמת מכללת הדסה.

Blaumilch

הוא סרט קולנוע ישראלי קומי-סאטירי בבימויו של אפרים קישון שיצא לאקרנים ב–1969-הסרט זכה להצלחה קופתית ולביקורות אוהדות, זכה בפרס הסרט הזר בפסטיבל הסרטים של ברצלונה ובפרס חבר השופטים בפסטיבל הסרטים של מונטה קרלו, והיה מועמד לפרס גלובוס הזהב.

שנת 1970

 • יואל זוסמן ממונה לנשיא בית המשפט העליו
 • יוני – נבחרת ישראל בכדורגל משתתפת, בפעם היחידה בתולדותיה, בטורניר הגביע העולמי שנערך במקסיקו. את משחקיה היא מסיימת בהפסד אחד (2:0 לאורוגוואי) ובשתי תוצאות תיקו (1:1 מול שוודיה ו-0:0 מול איטליה). את השער היחיד לזכות ישראל כבש מרדכי שפיגלר.
 • 12 בדצמבר – במשחקי אסיה האתלטית חנה שזיפי זוכה בשתי מדליות זהב ובמדליית ארד.

27.11.1981-28.10.1980- בתי משפט, תיירות, אקדמיה.

12 בינואר — חבר הכנסת חמאד אבו רביעה נרצח בשל סירובו לקיים הסכם רוטציה

ינואר- מוגש דו"ח ועדת קנת[ בראשות השופט מרדכי קנת] לבדיקת המצב בבתי הכלא בישראל

אפריל 1981- תיירות: מוקמת חוות תנינים בחמת גדר; העיר העתיקה של ירושלים מוכרזת כאתר מורשת עולמית

הקיבוץ המאוחד ואיחוד הקבוצות והקיבוצים מתאחדים ל"תנועה הקבוצית המאוחדת", 30 שנים אחרי הפילוג בקיבוץ המאוחד ב-1951.

 • האוניברסיטה העברית בירושלים: מרבית החוגים למדעי הרוח, מדעי החברה, חינוך ומשפטים עוברים לקמפוס הר הצופים.

קמפוס הר הצופים

מבנה הקמפוס המקורי האוניברסיטה העברית בירושלים- מוסד השכלה ותרבות. 

שנת  10.11-1993-11.10.1992- תחנה המרכזית החדשה 

.17 בדצמבר – ישראל מגרשת 415 פעילי חמאס ללבנון.

 • 29 ביולי – בית המשפט העליון בירושלים זיכה מהאשמות את פושע המלחמה הנאצי ג'ון דמיאניוק והוא שוחרר לחופשי.
 • 18 באוגוסט – התחנה המרכזית החדשה בתל אביב נפתחת לציבור לאחר יותר מ-25 שנות בנייה.
 • 20 לאוגוסט נחתם הסכם אוסלו הראשון בין שמעון פראס ומחמוד עבאס.
 • 4 בנובמבר – ערוץ 2 הפסיק לשדר במתכונת נסיונית והחל לשדר שידורים מסחריים במסגרת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.
 • 30 בדצמבר – ישראל וקריית הוותיקן מקיימים יחסים דיפלומטיים.

שנת 26.10.2005-26.9.2004- הסכמים, משפטים, הישגים בינלאומיים.

26 באוקטובר – הכנסת מאשרת את תוכנית ההתנתקות לפיה ישראל תיסוג מ-21 יישובים ברצועת עזה ומ-4 יישובים בגדה המערבית תוך שנה. 67 ח"כים הצביעו בעד, 45 נגד ו-7 נמנעו.

2 בנובמבר – טרמינל 3 בנמל תעופה בן-גוריון, בית הנתיבות הגדול והמודרני המוכר גם בכינוי נתב"ג 2000, נפתח באופן רשמי.

6 בנובמבר-ארגון חיזבללה מטיס מזל"ט ראשון מעל לשטח ישראל באזור נהריה.

10 בנובמבר- הכנסת קובעת בחוק הדגל, הסמל וההמנון באופן רשמי את "התקווה": כהמנון לאומי.

5 בדצמבר – עסקת חילופי שבויים מתבצעת בין ישראל למצרים במהלכה מצרים משחררת את עזאם עזאם, איש עסקים ישראלי-דרוזי אשר נידון ל-15 שנות מאסר על ידי מצרים בשנת 1997 לאחר שהואשם בריגול למען ישראל. בתמורה ישראל שיחררה 6 סטודנטים מצריים אשר חצו את הגבול באופן לא חוקי במטרה לבצע פיגועים בישראל.

10 בדצמבר – שני המדענים הישראלים אהרן צ'חנובר ואברהם הרשקו, יחד עם המדען האמריקני אירווין רוז, מקבלים את פרס נובל לכימיה "על גילוי אחד מהתהליכים המחזוריים החשובים ביותר בתא שמאפשר את פירוק החלבונים".

Prof-HershkoChecha

פרופסור אברהם הרשקו (משמאל) ופרופסור אהרן צ'חנובר. צילום: דוברות הטכניון – המחקר בחלבונים קשור שלא במקרה בכוכב ונוס[שליט מזל מאזניים]

 

שנת 2005: בישראל, מפינוי הרצועה משפטו של עמרי שרון ועד פרס נובל של פרס נובל של פרופסור אומן.

 • 21 בפברואר – ישראל משחררת 500 אסירים פלסטינים, כמחווה של רצון טוב לרשות הפלסטינית וליו"ר שלה מחמוד עבאס.
 • 1 במרץ – הכנסת הגיעה להסכמה על מועדים קבועים בחוק לשעון הקיץ
 • 16 במרץ – ישראל מעבירה באופן רשמי את השליטה על יריחו לרשות הפלסטינית
 • 22 במרץ – ישראל מעבירה באופן רשמי את השליטה על טולכרם לרשות הפלסטינית.
 • 31 במרץ – ממשלת ישראל מכירה באופן רשמי בשבט בני מנשה אשר מרוכזים בגבול הודו-מיאנמאר כאחד מעשרת השבטים האבודים של ישראל – ההכרה תאפשר למאות בני אדם להתגייר ולעלות לישראל.
 • 31 במאי – פרשת הסוס הטרויאני: משטרת ישראל מדווחת לראשונה על כך שעצרה חוקרים פרטיים אשר השתמשו בוירוסים מסוג סוס טרויאני לצורך ריגול אחר פעילותן של חברות מסחריות מהמובילות במשק במטרה לדלות מהן מידע ולמכור אותו למתחרים שלה

15 ביולי – דרך הבשמים (הכוללת ארבע ערים נבטיות בנגב) מוכרזת על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית.

עובדת

שרידי עובדת אחד מהישובים שהפכו למורשת עולמית. – "דרך הבשמים – ערי מדבר בנגב" הוא השם הקיבוצי שניתן על ידי ארגון אונסק"ו לארבע ערים נבטיות בנגב, עת הוכרזו בשנת 2005 כאתר מורשת עולמית.

15 באוגוסט – תחילת ביצוע תוכנית ההתנתקות בגוש קטיף וצפון השומרון.

23.9- תכנית ההתנתקות- הפינוי של 25 ישובים יהודיים ברצועת עזה ובגדה המערבית מסתיים.

28 באוגוסט- מוגש כתב אישום נגד עמרי שרון , בנו של ראש הממשלה באשמת רישום כוזב במסמכי תאגיד, עדות שקר והפרת חוק מימון מפלגות. האשמות אלה מתייחסות לתקופה של מסע הבחירות של אביו במפלגת הליכוד. ב:15.11 הודה והורשע במסגרת עסקת טיעון.

12 בספטמבר- כוחות צה"ל השלימו את נסיגתם מרצועת עזה במסגרת ביצוע תכנית ההתנתקות. בכך מסתיימת שליטה ונוכחות ישראלית של 38 שנה ברצועה.

10 באוקטובר- פרופסור ישראל[רוברט ג'ון] אומן זוכה בפרס נובל לכלכלה עם תומאס שלינג על עבודתו בתחום תורת המשחקים.

GushKatif_yad-leachim

12 בספטמבר- כוחות צה"ל השלימו את נסיגתם מרצועת עזה במסגרת ביצוע תכנית ההתנתקות. בכך מסתיימת שליטה ונוכחות ישראלית של 38 שנה ברצועה.

 

 

אנשים ידועים שנולדו עם יופיטר במאזניים:

כללי: אן בולין, וינסטון צ'רצ'יל, מארי אנטואנט, ביל קלינטון, ג'ורג' בוש,הנרי פורד, ג'ורג' ארמני,  ג'ורג' סנד, מאדר תרזה, דולנד טראמפ, אביגדור ליברמן, יובל שטייניץ, ציפי ליבני, דב חנין, סילבן שלום, שרי אריסון, נעמי קמפבל, מיכאל שומאכר אורן סמאדג'ה. רפי רשף, לוסי אהריש.

מוזיקאים: וולפגנג אמדאוס מוצרט, יוהאן סבסטיין באך, ליאונרד כהן, פרדי מרקורי,ניק קייב,  שר, פרינס, גרטרוד שטיין, בק, דיויד גרוהל, סיד בארט, דיויד גילמור, יוני בלוך, מאריה קרי, דני רובס, עופרה חזה, דולי פארטון, אליסיה קיז, מיילי סיירוס, ניקול ריצ'י, קריסטינה אגילרה, ביונסה נוולס, ג'ניפר לופז, מדונה , מייקל ג'קסון. פי ג'י הארווי. ליזה מינלי, בט מידלר, בראיין פרי.

אמנים: איתן כהן, רנה מאגריט, פדריקו גרסיה לורקה, 

עולם המשחק, : נטלי פורטמן, טינה פיי, גולדי הון, מתיאו פרי, אומה תורמן, שירלי מקליין, אוון וילסון, אורלי זילברשץ, אורנה בנאי, תום הידלסטון, מישל פייפר, מרלין מנסון, ראיין גולסינג, ג'סיקה אלבה, סילבסטר סטלונה, מתיאו מקונהוי, אדוארד נורטון, אלק בולדווין, חוואייר ברדם, טים ברטון, קתרין זיטה ג'ונס, אלן ריקמן, ג'סטין טימברלק, ג'ניפר אניסטון,

Avishai-Cohen-Montreal-1189

ליאונרד כהן  ארכיטיפוס קלאסי של יופיטר במאזניים,  עם שירי האהבה והרומנטיקה ובכלל עיסוק רב בזוגיות דרך המוזיקה שלו.

 

יחסיו המורכבים של כוכב יופיטר במאזניים  בשנת 2017-2016 עם הכוכבים פלוטו ואוראנוס[במזלות גדי וטלה הקרדינליים]  במהלך השנה הקרובה ואיך הדבר הזה  ישפיע על כל המזלות?

בגלל יחסיו המורכבים השנה של יופיטר בחלק מהזמן עם כוכבים מאדים ופלוטו בגדי,  מה שיציף משברים כלכליים גדולים בעולם במיוחד בחודשים -אוקטובר נובמבר 2016 ובין מרץ למאי 2017 ובין יולי לאוגוסט 2017 .  וחלק מהזמן יופיטר יהיה מול כוכב אוראנוס ואריס במזל טלה בחודשים:  דצמבר 2016 עד אפריל 2017 ושוב בחודש אוקטובר 2017 שם יגיע  לשיא והתוצאה תביא עלייה של מחאות חברתיות למען צדק חברתי ברחבי העולם והעולם יעבור טלטלות ושינויים  גדולים כתוצאה מכך. יופיטר במרובע שלו עם פלוטו ומרס בגדי ייצור מרובע מושלם במפה של ארה"ב מה שמבטיח כאוס כלכלי בחודשים הקרובים בין אוקטובר-דצמבר 2016 ובקיץ 2017. 

יופיטר מתחיל את נסיגתו  התקופתית  בת 4 חודשים במעלה ה: 23 במזל מאזניים ב: 6.2.2017 נסיגה שתימשך עד ה: 9.6.2017. פרטים והסברים על תקופת הנסיגה יגיעו בהמשך.

 

יופיטר עם קליסטו

יופיטר וקליסטו ציור על   François Boucher במוזיאון Nelson-Atkins , בעיר קנזס. – סיפור יחסי זאוס[יופיטר] וקליסטו היו טרגיים:זאוס (יופיטר), ראש האלים, חשק בקליסטו, אולם היא לא שעתה לחיזוריו. לכן התחפש לארטמיס, התייחד עמה במרמה ואף עיבר אותה. הרה, אשתו הקנאית של זאוס, גילתה את דבר בגידת בעלה, ונקמה בקליסטו באמצעות הפיכתה לדובה. יופיטר במאזניים יחפש תמיד שלמות ביחסים ובאופן קרמטי יימשך לקשרים שיהפכו עבורו בלתי מושלמים.  יופיטר במאזניים מלמד  דרך אירועי החיים את הצורך להסתפק ולא לדרוש דרישות אלוהיות. בני אדם הם יצורים בלתי מושלמים וגם חייהם לא מושלמים. 

 

באיזה אופן יופיטר במזל מאזניים ישפיע על 12 המזלות?

בני מזל טלה sign1

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 7 של בני מזל טלה הלוא הוא בית הנישואים/זוגיות והשותפויות. זהו היבט שתלוי בראש ובראשונה במפה האישית של בני המזל. אך כללית הוא מבטיח הרחבת האפשרויות להיכרויות רומנטיות, הרחבת ההזדמנויות ליצירת שותפויות ומינוף מערכות היחסים, הוא מרחיב את כמות ההיכרויות והתקשורת עם אנשים ציבור ועבודת תיווך, גישור, בין קטבים. בזוגיות יציבה יופיטר עשוי לגרום לשידרוג הקשר. ביחסים שאינם יציבים תהיינה טלטלות בין חודשים מרץ למאי 2017 עד אוקטובר 2017 הקשר אף עלול להסתיים סופית תוך שנה . יופיטר מעצים כל בית שהוא מגיע לבקר. אם בית הזוגיות סובל מהיבט בעייתי יופיטר יעצים אותו וישפיע גם על תקופת זוגיות הנתונה לאי יציבות וצורך לטפל בנושא. 

בני מזל שורsign2

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה למעשה בבית 6 של בני מזל שור הלוא הוא בית העבודה .  זהו היבט שתלוי בראש ובראשונה במפה האישית של בני המזל. מחד,  זהו היבט העשוי להביא הזדמנויות לפרויקטים חדשים והתחלות עבודה חדשות, צוות עבודה חדש ואפילו הזדמנות לעיסוק בנושא חדש לגמרי,  עם זאת בגלל היבטיו המורכבים השנה של יופיטר במאזניים הוא עלול לגרום לשינויים כבר מנובמבר הקרוב ובין חודשים מרץ למאי 2017 אך גם לעזיבת עבודה בגין שינויים במסגרת עצמה בקיץ 2017.  הוא משפיע גם על בריאות בני המזל ואולי על סכנת השמנה או צורך בתשומת לב בנושא שמירה על תזונה פחות שמנה וצורך באיזון גדול יותר בין הפעילות הפיזית, המנוחה, התזונה והעבודה ולהרחיב את השגרה הבריאה. היבטים בעייתיים עלולים להגביר את הנטייה לרגישות פיזית ולשינויים שלא מבחירה בעבודה.

בני מזל תאומים sign3

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה למעשה בבית 5 של בני מזל תאומים הלוא הוא בית האהבות ילדים/יצירה. זהו היבט שתלוי בראש ובראשונה במפה האישית של בני המזל.  הוא מעניק בביקורו לפנויים,  הזדמנויות רבות יחסית להיכרויות של בני/בנות זוג. בזוגיות קיימת הוא מרחיב את פוטנציאל ההריון והגדלת המשפחה עיסוק מרוכז יותר בנושא הילדים גם במשפחה ההיקפית. יופיטר במיקום זה יעניק ליוצרים,  הזדמנויות חדשות להתבטא, הוא משפיע על תקופה יצירתית יותר,  עם הזדמנויות לתת לכך ביטוי מוצלח  כמו: פומביות ליכולת וקבלת הערכה ומוניטין. יופיטר בבית 5 נוטה להפנות את האנרגיות גם לפן הריווחי פיננסי והצורך לצמוח. לעיתים יופיטר בבית 5 גורם לבעל המפה לרצות לחפש קיצורי דרך לרווחים ותמיד מומלץ להיזהר בנושא.

בני מזל סרטן:sign4

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה למעשה בבית 4 של בני מזל סרטן,  הלוא הוא הבית הכי משמעותי של בני מזל סרטן  כי הוא מיקום העוסק במשפחה, ביחסי משפחה,  במגורים, בית ולעיתים עיסוק בילדות בעבר ובזכרונות- הנושאים הכי משמעותיים של בני המזל. בית 4 הוא בית שמתחיל התחלות חדשות ומסיים גם תהליכים.במיקרים רבים מעבר שלו מסמל צורך בהתחדשות עם בית כמו רכישה, שיפוץ ולעיתים עד מעבר לסביבה חדשה לגמרי. לעיתים הוא מרמז על קבלת נכס כירושה או מתנה מהמשפחה אך גם עיסוק נרחב יותר במשפחה כמו טיפול בבני המשפחה או העמקת היחסים. הכל תלוי במפה האישית  אך גם מכיוון שיופיטר יהיה בהיבטים מורכבים השנה במיוחד בקיץ 2017  אתם עלולים  להתמודד עם הרחבת בעיות משפחה לעיתים נושאים חומריים עלולים לעמוד על המדוכה ולגרום לעימות משפחתי ואולי מעבר בית יגרום למתחים לא קטנים.

בני מזל אריה:sign5

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 3 של בני מזל אריה. בית 3 הוא הבית העוסק בתקשורת,  לימודים ועיסוק הקושר את האדם ביתר ניידות. יופיטר בבית 3 מטיב בדרך כלל עם בני מזל אריה כי הוא מספק להם תירוץ טוב לפגוש אנשים רבים בדיוק מה שבני מזל אריה בדרך כלל אוהבים. יופיטר בבית 3 מעניק הזדמנויות דרך עיסוק או מיזם או לימודים להיות בתקשורת של אנשים חדשים שהיא גם נרחבת יותר מהרגיל.  ליהנות מההזדמנות להיות ניידים,  להרבות בנסיעות ולהרגיש תחושת חופש גדולה יותר. הרבה פעמים הניידות מאפשר לקחת זוית חדשה על החיים ולצאת ממצב של שגרה קבועה לתקופה חדשה מבחינת עשייה, תקשורת עם אנשים חדשים, חומרי לימוד ואווירה אחרת קלילה ונעימה יותר. בהיבטים בעייתיים שיופיטר ייצר השנה אתם עלולים להתחיל בנושא חדש ולהגיע למסקנות די מהר שזה לא בשבילכם ובוודאי שמומלץ להיות זהירים יותר בדרכים ובוודאי להימנע מרכישת רכב.

בני מזל בתולה:sign8

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 2 של בני מזל בתולה, בית 2 הוא הבית העוסק בנושאים חומריים, בכספים, ובצרכים גשמיים יומיומיים. יופיטר בדרך כלל בבית 2 מעניק הזדמנויות חדשות לשפר את המצב הכספי אם מדובר בהעלאת השכר,  או שיפור ברווחים לעצמאיים. עדיין בגלל היבטיו אתם תחוו שאפתנות רבה יותר מבחינה חומרית ואתם צריכים להיזהר לא לחפש דרכים קלות ומקוצרות כדי להרוויח כסף. היבטי יופיטר בנובמבר דצמבר הקרובים עלולים לסכן כספים ולכן תצטרכו להפעיל היגיון קר למרות שתרצו להתפתות וכך גם בחודשים מרץ-מאי 2017 ובאוגוסט 2017 חודשם שרף הטלטלות גבוה יותר ועלול להשפיע על יציבות פיננסית. מה שבטוח שתרבו לעסוק בנושא כמו מכירת נכס או יצירת הזדמנויות ליצור הון חדש. 

בני מזל מאזניים:sign7

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה באופק המזל וישפיע על התחלות חדשות של בני המזל. הוא יעסוק בחיפוש הזדמנויות ותכניות חדשות בתחום העבודה, בתחום הלימודים כמו לימודי תואר ואף בקשרים קיימים יופיטר עשוי להשפיע על ההתחלות חדשות כמו נישואין, מעבר לחיים משותפי.  לעיתים מדובר,  במגורים וצורך לעבור למקום חדש.  זוגיות בלתי יציבה,  עלולה להסתיים עד קיץ 2017. היבטיו הסוערים של יופיטר בין אוקטובר לדצמבר 2016 במיוחד עבור בני המזל ,  עלולים להשפיע על שינוי במגמות העבודה, שותפויות חדשות עשויות להגיע בתחום העיסקי ונושאים פיננסיים יכתיבו כיוונים חדשים . כמו כן, תיתכן הצעה או שינוי משמעותי/דרסטי  בעבודה קיימת.  שנת 2017 מסמלת התחדשות בנושאי העבודה, תפקיד, שותפות ויעוד חדש,  אך כל זה לאחר תקופה לא קלה בחודשים בין מרץ-אפריל 2017 ובין אוגוסט לאוקטובר 2017 כשלאחר מכן תתחיל התחלה חדשה.

בני מזל עקרב: sign8

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית ה:12 של בני מזל עקרב. זהו הבית העוסק בתת מודע, ביחסים ביניכם לבין עצמכם וביקורו של יופיטר ירחיב את המודעות לגבי צרכי הבית : קרי, טיפול עצמי, מודעת רחבה יותר לצרכים, הבנה עמוקה יותר של ה"אני", תקופת טיפול מתאימה בעת זו כדי להיחשף לחרדות, לקשיים ולחששות שאתם עוברים בהתמודדות עם חדש, ישן עם פרידות ומעברים. יופיטר בבית 12,  לעיתים מסמל,  צורך להיפרד מאנשים קרובים, לעיתים תקופה בריאותית נפשית/פיזית/מנטאלית רגישה  יותר עם צורך להיות מחוברים לצרכים העמוקים ולהיות מחוברים לעצמכם. מפגשים של יופיטר בחודשים מרץ-אפריל 2017 עלולים להגביר רגישות לבריאות נפשית/פיזית של בני המזל או של אחד הקרובים. . יופיטר בהיבטים הדרמטיים שלו השנה יגרום לתהליכי צמיחה ולהתחברות לכוחות הפנימיים והעמוקים יותר של בני המזל.

בני מזל קשת: sign9

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 11 של בני מזל קשת. בית 11 הוא הבית העוסק בפן החברתי המורחב, העוסק בתדמית הציבורית ובסטטוס של הניראות של בני המזל בציבור. יופיטר מרגיש נוח במזל קשת הוא שולט במזל באופן טבעי ולכן עבור בני המזל הוא יעניק פומביות ומוניטין לעשייה שלהם. לעיתים קרובות העשייה שלהם עשויה לעלות מדרגה ולהתפרסם או ליהנות מיחסי ציבור טובים. ההיבטים המורכבים של יופיטר בשנת 2017-2016 במיוחד בין נובמבר לדצמבר 2016 עלולים להשפיע על מאבקים להישגים חומריים עם לא מעט קשיים אולי משפטיים/בירוקרטיים כך גם בין מרץ-מאי 2017. מיולי 2017 מסתמנת הזדמנות טובה לשינויים בססטוס החברתי ובדימוי העצמי שלכם.  חודש אוקטובר 2017 יהיה סיכום מוצלח לכל מאמצי השנה הקרובה.

בני מזל גדי:sign10

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 10 של בני מזל גדי. בית 10 הוא בית הקריירה, הוא בית קרדינלי ומעשי ומיקומו של יופיטר בדרך כלל מעניק הזדמנויות להצליח באופן מעשי במעמד בעבודה, בתפקיד ובעליית מדרגה חומרית. יופיטר במאזניים אינו מסמל דרך חלקה במזל גדי. אלא, מהלך של מאמץ גדול במיוחדץ היבטי יופיטר המורכבים כבר מאוקטובר הקרוב מסמלים תהליכי שינוי גדולים בכיווני הקריירה אולי מגמה, מיזם או תפקיד חדש. בין חודשים מרץ -מאי 2017 תורגש תקופה של קשיים וצורך לבדוק מחדש את רצונותיכם ותיאלצו להילחם על השאיפות שלכם ביתר שאת. חודשים ספטמבר- אוקטובר 2017 מסמלים הזדמנות להצלחה כלכלית וייתכן שאתם לקראת מעמד/תפקיד חדש בעבודה. למרות ההישגים זו תהיה שנה עם תחושת מאמץ גדול.

בני מזל דלי: sign11

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 9 של בני מזל דלי. בית 9 הוא הבית העוסק באופקים חדשים,  החל מתחום העיסוק וכיוון מקצועי חדש. לעיתים מדובר בעבודה המתקשרת למיקום מרוחק כמו חו"ל למקומות רחוקים ולכיוונים חדשים המצריכים ללמוד נושאים. בית 9 מצביע לעיתים על מעבהר לחיים בחו"ל, הגירה[אולי זמנית] בגין לימודים או עיסוק המצריך לגור באיזור הקשור לנושא ולעניין החדש. בית 9 לעיתים מספר על שנה של לימודים משמעותיים על מנת ליצור שינוי מקצועי או להתמקצע בתחום חדש. בית 9 גם עלול לספר תחת ההיבטים הסוערים של יופיטר בחודשים  בין אוקטובר לדצמבר 2016 על מאבק הקשור בנושאים חשובים לכם מבחינה מקצועית/משפטית/לימודים. אך גם בין מרץ למאי 2017 ההיבטים מצביעים על תקופה של טלטלה ושינויים שנכפים עליכם  מבחינה מקצועית ויהיה אולי לא פשוט להגיע לישורת בהישגים לקראת אוקטובר 2017. 

בני מזל דגים: sign12

יופיטר בביקורו במזל מאזניים ישהה בבית 8 של בני מזל דגים. בית 8 הוא הבית העוסק במין/כסף ומוות ולכן ביקורו של יופיטר נוגע בנושאים המיניים ובאיטימיות הבסיסית. יופיטר ירחיב את העיסוק בנושאים כלכליים רחבים יותר כמו נושאי נכסים, משכנתא, מחויבויות פיננסיות, כספים המגיעים לכם כפנסיה, החזרים, פיצויים מעזיבת עבודה או כתוצאה מתאונת עבודה. בית 8 עוסק בצד השני שלו גם בהישרדות פיזית/ נפשית/ מנטאלית ואינטואיטיבית. שהותו של יופיטר בבית זה מגביר את החיבור לצד האפל יותר של בית 8 העוסק בתחושות, כמיהות, דחפים, פחדים ולעיתים בעיות פיזיות, צורך בטיפול או ניתוח כדי לחזור לכושר פיזי כתצוצאה  מבעיה בריאותית של בני המזל או של מישהו קרוב ועיסוק  באופן רחב יותר בנושאים האינסטינקטיביים והחיבור לחיים בכל הרמות. היבטי יופיטר הסוערים עלולים להציף את אחד מהנושאים של בית 8 כמו נושאי בריאות בין נובמבר לדצמבר 2016 ולאלץ את בני המזל לעסוק בפיתרונות בנושאים כספיים בין מרץ-מאי 2017. . 

 

 

יופיטר[צדק] הפלנטה -המיתוס ושיברו.

יופיטר במזל תאומים.

יופיטר במזל סרטן

יופיטר במזל אריה

יופיטר במזל בתולה

 

טבלת[לוח שנה] ירח שחור נסיגות כוכבים ואירועי כוכבים משמעותיים עד אוקטובר 2017

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ    2.9.2016

18הערות

 1. גקי

  פנינה יקרה, האם יופיטר קשור להריון? ואם יופיטר בבית הזוגיות יכול להגביר את הסיכוי להריון?

  • פנינה כץ

   גקי שלום

   יופיטר קשור בשפע טוב אך גם בשפע רע תלוי למי הוא מתחבר במפה ואיזו קונסטלציה של כוכבים בשמים יוצרת איתו איטראקציה. ולכן אף כוכב בפני עצמו לא אחראי על הריון אלא שילוב של כוכבים ביחס למפה שלך יוצר הריון. אגב לי אישית יש יופיטר בבית 7 ולא היה לו חלק בהריונות שלי.
   אני לא מנתחת חלקי מפות זה פשוט לא מקצועי. מפה מנותחת על כל חלקייה. וממליצה לך גם לא לנתח חלקי מפות.

   בברכה
   פנינה

 2. אורלי

  היי פנינוש .. מאמר מרתק .. רציתי לשאול האם יופיטר במאזניים משפיע במפה רק בבית שהוא נמצא ז.א באופק או שהוא משפיע גם בכללי בנושאים אחרים ולא רק איפה שנמצא האופק

  • פנינה כץ

   היי אורלי.
   תודה רבה.

   בוודאי שהוא משפיע בנקודה שהוא נמצא[הבית-האופק או בכל בית אחר] והיחסים שהוא יוצר בעצם הנסיגה עם כוכבים אחרים במפה שלך המפעילים את ההשפעה. אך יופיטר עם המרובע שהוא יוצר עם פלוטו בגדי ואורנוס בטלה הוא משפיע על הבתים ששם הם ממוקמים. עד שההיבט עובר.

   תודה שוב
   בברכה
   פנינה

 3. מילי

  היי פניניה
  מכורה לאתר שלך!!! ממתינה בקוצר רוח לכתבה על נסיגת יופיטר שהחלה אתמול והשפעתה על המזלות השונים. יום נפלא

  • פנינה כץ

   היי מילי

   תודה רבה . כן הכתבה תגיע . השבוע סבלתי משפעת אז הכל מתאחר קצת

   בברכה
   פנינה

 4. רונן

  שלום פנינה,
  מעבר צדק למזל מאזניים אמור גם להיטיב עם המדינה שלנו, (יש לה ירח או אופק במאזניים…)
  ובנוסף אין תחזית כלכלית לספטמבר?

  • פנינה כץ

   רונן שלום לך
   יופיטר לא שחקן בלעדי והאופק של המדינה במעלות האחרונות של מאזניים[הירח במפת מדינת ישראל ממוקם במזל אריה]
   האם שנת 2005-2004 הטיבה עם עם ישראל? ההתנתקות הטיבה עם ישראל? תלוי את מי אתה שואל, נכון? הממשלה שמכהנת היום לא חושבת כך.
   אני מכינה נכון לעכשיו, מספר כתבות ביניהן את התחזית השנתית לכל המזלות, אז החודש לא נותר לי זמן.

   בברכה
   פנינה

 5. דגיגה

  מדהים.נולדתי בשנת 70 כשיופיטר במאזניים וכל פעם שהוא חוזר לשם, קורים לי אירועים מכוננים. החיים שלי מתהפכים. סקרנית לראות מה יקרה הפעם.
  דרך אגב, אפשר להוסיף את חתימת הסכמי אוסלו ליופיטר במאזניים בשנים 92-93.

  • פנינה כץ

   היי דגיגה שלום
   תודה רבה. הוספתי אכן את הסכם אוסלו הראשון.
   אגב, יופיטר בעיקרון לא "הופך את החיים" חייבים להיות מהלכים של פלנטות אחרות במקביל ייתכן, שאינך יודעת עליהם או מה הם יצרו במקביל במפה שלך.
   השנה בגלל היבטיו הדרמטיים עם פלוטו ואוראנוס כמה פעמים בטוח שיקרו אירועים מכוננים אצלך ואצל רביםפ אך בעיקר כי יופיטר מרחיב את הדרמה של פלוטו ואורנוס, מבינה?
   אשמח לעידכונים ממך.

   בברכה ותודה על התוספת

   פנינה

 6. שחר

  שלום פנינה,
  בית 2 שלי נפתח במאזניים, אז השנה יופיטר יהיה בבית 2 אצלי?

  • פנינה כץ

   שלום שחר
   אכן יופיטר יבקר בבית 2 הוא היה בין שנת 2005-2004
   יש לך הזדמנות להיזכר איך היתה השנה ההיא. תקרא את רשימת השנים למעלה בכתבה.

   בברכה
   פנינה

 7. מלכה

  פנינה היקרה, תודה עבור המאמר המפורט והמעשיר כתמיד.
  אשמח אם תוכלי לומר לי לאיזה חלק להיתייחס בנוגע למאמר, כאשר אני מזל מאזניים עם אופק באריה.
  בנוסף לפי לוח התאריכים שפירסמת בתחילת המאמר, יופיטר שהה במזל מאזניים כשנולדתי.
  בברכה
  מלכה

  • פנינה כץ

   מלכה שלום לך.
   תודה רבה לך על הפרגון וההנאה.
   תתיחסי גם ליופיטר באופק[מזל מאזניים] וגם ליופיטר בבית 3 הבית העוסק בתקשורת.

   בברכה
   פנינה

 8. יהודה

  שלום רב.
  מאמר מאיר עיניים.
  למה התכוונתי בסקירה לבני מזל דלי "יהיה קשה להגיע לישורת האחרונה באוקטובר 2017". האם אלו קשיים עלולים שלא לאפשר זאת (בריאות?).
  תודה רבה

  • פנינה כץ

   יהודה שלום

   תודה רבה לך.!
   לא ממש לא. זה קצת רחוק ומורכב להסביר כרגע. אבל בתחזית השנתית שתעלה בראש השנה יהיו פרטים בנושא.

   בברכה
   פנינה

 9. יוני

  פנינה שלום האם מומלץ להתחיל פרויקט של מימון המונים למטרה כלשהי בתפר שבין סוף נסיגת מרקורי ב22/27 בספטמבר לבין כניסת יופיטר למאזינים או שכל התחלה אחרי סוף נסיגת מרקורי עדיפה להתחלה? תודה!

  • פנינה כץ

   שלום יוני

   כניסת יופיטר[בניתוח מתחת למפה] היא ללא היבטים בהתחלה אבך השבוע האחרון יכול להיות לא רע להתחלות חדשות של מיזמים. כמובן שאני לא מכירה את המפה וכל מפה לגופו של עניין. כדאי שמרקורי יסיים את השפעתו. מה:28.9 הכל נראה יחסית לכל החודש מעולה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה