מרקורי בנסיגה במזל בתולה באוג'-ספטמבר 2016

מרקורי בנסיגה במזל בתולה באוג-ספט' 2016

מרקורי נסוג באדום

נסיגת מרקורי מתחילה רשמית בין ה:30.8 ותימשך רשמית  עד ה:.22.9.

  רגע הנסיגה,  מתחיל מהמעלה 28 במזל בתולה ו[ינוע לאחור לכאורה]  עד מעלה 14 במזל בתולה.

הדינמיקה של נסיגת מרקורי איך היא משפיעה עלינו?

הנסיגה תורגש כבר 5 ימים לפני כן[ מה:25.8] שכן מרקורי מתחיל את עצירתו ואלה ימים שיש תחושה הזויה ששום דבר לא זז והכל תקוע כך גם חמישה ימים עם תום הנסיגה [ה:28.9].

נסיגת מרקורי משפיעה על כולם אך לא באותה מידה בכל נסיגה. לעיתים נסיגה מסויימת תיזכר לאחד כתקופה קשה במיוחד בגלל האטה בעייתית ורצף אירועים שנגרמים בגין הנסיגה,  ולעיתים נסיגה אחרת תשפיע פחות. הפעם  היבטיו של מרקורי יהיו בעייתיים במהלך חודש ספטמבר ובנוסף לכך יתקיימו שני ליקויים  במקבילהראשון יתרחש ב:1.9 ליקוי חמה טבעתי בשעות הצהריים 12:08 על פי שעון ישראל וליקוי לבנה מוצל ב:16.9.2016 בשעה 21:58. אך רק לרגע  נפריד בין שתי הצרות או הקשיים הממשמשים ובאים עלינו ונתרכז בנסיגת מרקורי.   נזכור שכשתפרוץ הדרמה  סביב הליקויים,  זה אינו  שייך לנסיגה כלל,  אך ההשלכות של הנסיגה מוסיפות אש למדורה ולאימפולסיביות שמרקורי בנסיגה גורם לתגובות שלנו. כלמודי ניסיון בנושא נסיגת מרקורי,  נזכור תמיד אווירת כאוס הנגרמת כתוצאה מהנסיגה. מרקורי אחראי על התקשורת. כשמתחילה  הנסיגה,  מתחילה סאגה של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד, שכחה, אובדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה ברמת הגניבות.

 

mercury-retrograde-copyright2011romanolehyaworsky-348

בתרשים: מרקורי נכנס "לצל" [בצד ימין בצבע הסגול ניכנס לאיזור הצל] כבר מה:10.8.2016 [המעלה שאליה יגיע בשיא הנסיגה] מתקדם עד מעלה 28-29  בבתולה [שזו התחנה -stationary בקצה השמאלי באדום] משם בעצם מתחילה הנסיגה. בימים בין ה:23-21.9 מסתיימת את הנסיגה במעלה 14 במזל בתולה. ומתחיל להתיישר כ: 5 ימים  ורק ב: 28.9 הוא מתחיל להתקדם באופן משחרר יותר וב:7.10.16 [עזיבת הצל בצבע הסגול למטה משמאל] מגיע למעלה ה ה:29 שם בעצם התחילההנסיגה. לכן,  יש כאלה ביניכם שעלולים לחוות תחושה של איטיות ואף תקלות כבר מה: 10.8.16 ולחוש זאת עד שההיבט |יוצא מהנסיגה"  ב:7.10.16 ולכל אחד יש השפעה שונה בהתאם למפה האישית. "אין פטור מנסיגה" ללאלה שנולדו בזמן נסיגת מרקורי. ושוב, כל נסיגה משפיעה אחרת על כל אחד.

תקלות התקשורת של נסיגת מרקורי מתפרשות לכמה תחומים:

תקשורת טכנולוגית:  ניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה,  במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות, הפסקות חשמל עם כל ההשלכות. מומלץ לטפל ברכבים ובמכשירים ולתחזקם לפני פרוץ הנסיגה.

דרך תקשורת גופנית: מרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות ויראליות,  כמו עלייה ועומס על בתי חולים. מומלץ לא ליזום ניתוחים, פעילות פולשנית גופנית מכל סוג בזמן הנסיגה. כמובן של מדובר במצבים מצילי חיים.

תקשורת חברתית: רשתות חברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי מדינה, עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה. תקלות ושיבושים במקומות העבודה, השבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  בתחום בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו. תגובותיכם בזמן הנסיגה תהיינה סוערות ודרמטיות מהרגיל תקחו בחשבון מערכות יחסים היקרות לכם.

תקשורת אינטימית חברית:  ביחסים אישיים אינטימיים תהייה ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעויות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטייה לפליטות פה מעוררות חרטה. תזכרו "חיים ומוות ביד הלשון" עדיף להימנע מאמירות מיותרות מאשר להסביר אחר כך שלא התכוונתם.

תקשורת רשמית: מומלץ לא לחתום על הסכמים, חוזים מכל הסוגים, לעבור דירה, לרכוש, למכור וכל מה שמצריך חתימה על חוזים, התחלת עבודה, תפקיד מיזם.להימנע מרכישות יקרות ערך וחשובות במיוחד אם אפשר לא לרכוש מכשירים יקרים. מכיוון שרוב התקלות קורות בזמן הנסיגה כדאי שתהיה לכם יכולת התקשרות אלטרנטיבית.   הבעייה חוזרת בכל נסיגה. אך ההשפעה כבר מתחילה חמיש ימים לפני הנסיגה כשמרקורי מתחיל את עצירתו ועד חמישה ימים לאחר הנסיגה  כשלוח לו חמישה ימים לחזור לקצב התנועה הרגיל.

 

מפת תחילת נסיגת מרקורי ב:30.8.2016 בשעה 16.00

mercury retrograde in virgo

איך הנסיגה תשפיע על העולם ובישראל.

מפת הנסיגה מתחילה עם אופק גדי ופלוטו באופק[בצד השמאלי של המפה]  המספר כבר את "מנגינת" האירועים שיהיו קשורים במשברים בתחומי הכלכלה וטרור.  מרקורי הנסוג יהיה בבית 9 העולמי במזל בתולה,  שוב העולם יצא משגרה בגלל אירועים טראומטיים כמו סכנות אירועי טרור. ברם, נסיגת מרקורי במזל בתולה נוגעת תמיד בתחום החומר, העבודה נזקים של סכנת מחלות מתפשטות , אפידמיות וכמובן כשמדובר בחומר קשור בתופעות הבצורת,  הרעב מחסור במים ובמיוחד שנסיגה זו חוזרת להיבט של בעיית הפליטים,  לא רק באירופה אלא בכלל בעולם.  כמו כן,  משברים באזורי לוחמה שהחלו כבר מספטמבר 2015 עלולים להתלקח תחת היבטים אלה שוב.מרקורי בין ה:16.9-9.9.16 מסמל את שיא המשבר כשמרקורי חוזר לבית 8 ומשחזר את  ההיבט הבעייתי של צמידות לראש דרקון [נושאים כלכליים עולמיים, ביטחון האדם בעולם עקב אירועי טרור טראומטיים] מול נפטון עם התגברות פליטים בעולם וקושי למצוא פתרונות בפרט שההיבט של מרקורי הנסוג לשבתאי בקשת מגביר את היובש, שריפות, בצורת וצמידות שבתאי לאנטארס האלים מגדיל את אובדן האדם בעולם באיזורי לחימה וטרור באיזורי תיירות. והיבט של מרקורי מול נפטון מסמל את הפן של אפידמיה התפשטות מחלות גם באיזורי קרבות וגם באיזורים מוכים עוני ורעב. תקופה שנרצה לעבור הכי מהר שאפשר,  שכן יש דיסוננס בולט בין ההבנה שיש מוקדים הדורשים עזרה ובין היכולת להגיש אותה. כלכלית אירועים שנובעים מבעיית ביטחון האדם בעולם, ירידה במסחר העולמי, ירידת ערך המטבעות, בעיות בנקים והתנהלות שקרית של שלטונות ובנקים[שבתאי מרובע מרקורי מולות לנפטון] כלפי האזרחים.  כל אלה פוגעים בנושא העבודה, עלייה בעוני, סכנות כלכליות והכרה המחלחלת שהעולם טרם סיים את משבר 2008 שכן הוא לא ערך תיקונים כלכליים שורשיים כדי להימנע ממשבר חוזר. באופן ספציפי אורנוס בספטמבר תוקף את מרקורי במזל סרטן במפת ארצות הברית ויגרום לזעזועים וטלטלות החל מנושא הבחירות ודרך משברים בנושאים כלכליים והשלכות של סכנות טרור בארה"ב. בישראל |מרקורי במפת המדינה ממוקם במעלה ה-10 במזל תאומים- בבית הצבאי,משטרתי של המדינה ולכן המרובע של נפטון בדגים-שבתאי בקשת ממול- שמש וראש דרקון במזל בתולה יוצרים השלכה על אירועים ביטחוניים וחשש מהסלמה אך זהו היבט שמציף שערוריות, סקנדלים כהמשך של תהליך שהחל בחודשיים האחרונים.  היבט מרובע זה בין המזלות המשתנים[בתולה, תאומים, קשת ודגים]  הוא הדוק על המפה של נתניהו שיש לו ונוס במזל קשת באופק והוא חווה את כבדות כוכב שבתאי באופק המפה שלו[אירועים משפטיים או איום שלהם -עם היבט של 90 מעלות לנפטון בדגים, קרי, אירועים, סודות ואי נעימויות מהעבר הנחשפים ] שבתאי יוצר עד נובמבר מרובע לשבתאי במפה האישית של נתניהו במזל בתולה המסמל שינוי, ומפנה כמו כן,  נפטון יוצר היבט של 150 מעלות לכוכב מרקורי במזל מאזניים בבית הקריירה של נתניהו עלול להציף שערוריות אי יציבות ואירועים משפטיים העלולים להעיב על התיפקוד שלו -כל ספטמבר,  שבתאי יוצר מרובע לשמש ולראש דרקון במזל בתולה בבית ה-9 [במפת נתניהו] הוא הבית המשפטי שם ישהה מרקורי בזמן הנסיגה. זו תהיה בכלל תקופה פחות טובה ואף כאוטית במדינה בעיקר מבחינת משילות אך גם ביטחון.

 

מזל בתולה-  מזל המסמל את החיטה- לחם- שעורה. – פיריון האדמה השנה ספטמבר עם נסיגת מרקורי  מצביע על בצורת, מחסור במים, נטייה לפגעים חקלאיים.

8296446_f260

מרקורי בבתולה איך הוא משפיע במיקומים שלו.

מרקורי מתחיל את הנסיגה שלו בעשירון השלישי של מזל בתולה מעלה 29  מ-30 באוגוסט ועד 13 בספטמבר. העשירון השלישי של מרקורי מושפע ממזל שור ומעניק יכולות אינטלקטואליות ואומנותיות -עיצוב -מוזיקליות  ואנשים רבים שעוסקים בתחומי המדיה .

מרקורי בנסיגה בין ה:14 בספטמבר עד ה:22.9-23.9 ישהה בעשירון השני – זהו עשירון שמשפיע על הצורך לעבוד  קשה – ומעולה לתחומי טיפול, נוטה לעסוק במתן שרות, הילניג, אך גם בהשפעה טובה על יכולת פיננסית ועסקית, אינטואיטיביות גבוהה שעוזרת להצליח בהשקעות חכמות ומניבות,

אלה שנולדו עם מרקורי בבתולה עם אופק בתולה או במזל בתולה יהיו מאותגרי נסיגת מרקורי. באוגוסט 2011 מרקורי היה בנסיגה במזל בתולה,  מי שיזכור איך הוא עבר את התקופה ההיא יוכל להתמקד בהצלחה גדולה יותר בהגנה מפני "מאורעות נסיגת מרקורי". מכיוון שיש בספטמבר הקרוב שני ליקויים[ליקוי חמה ולבנה]  וגם היבטים דרמטיים בין הכוכבים עצמם אז לא ניתן להאשים את מרקורי הנסוג בכל דבר, אך ללא ספק שהתוספת שלו יכולה להעיק במיוחד. 

מרקורי במעלה ה:29-28 במזל בתולה שם מתחיל את נסיגתו כשהוא נפגש עם כוכב השבת –Markeb in Argos

Markeb

 

מרכב -Markeb הוא כוכב שבת זוהר שעוזר לניווט בלב ים.  הוא כוכב שבת המושפע מיופיטר ושבתאי גם יחד. מחד הוא מעניק כוח רב למסעות כולל רוח לחימה ועוצמה אך כשההיבטים בבעיה יש סכנת טביעה ואירועי טבע עלולים לגרום לאסונות גדולים כמו הוריקנים, הצפות הגורמות לטביעה ובכלל איבוד שליטה.   מכיוון שהיבט זה נמצא ערב ליקוי החמה-1.9.16,  יש להניח שהצירוף יהיה עוצמתי יותר באחוזי הנפגעים באסון או פריצת מלחמה או אירוע ביטחוני מסוכן.

 

נסיגת מרקורי במזל בתולה עם היבט של השמש 90 מעלות לפלוטו עד ה:4.9 מסמל סכנת מלחמה, אירועי לחימה ודפרסיה כלכלית כשהשמש בבתולה מייצרת מרובע מושלם לשבתאי בקשת ו-180 מעלות לנפטון בדגים. אך המשך הנסיגה הופך להיות דרמטי יותר והיא עלולה להשפיע על השבתת מוסדות רפואה, תחבורה בתי ספר  ועד ה:10.9 מצב השבתות ושיבושים להגיע לשיא.

תזכורת- אירוע התאומים ב: 11.9.2001 "נופל" השנה בהיבטים הכי דרמטיים בימים בין ה:14.9-8.9 -האם מדובר בעוד אירוע טראומטי?

האם מדובר בדה ז'אה וו? הימים סביב התאריך 11.9 יהיו הקשים בנסיגה זו. במיוחד  בין ה: 14-9.9.16 אלה יהיו הימים הדרמטיים ביותר כששבתאי בקשת צמוד לאנטראס האלים יהיה במרובע מושלם לנפטון וכוכב ונוס במזל מאזניים יהיה בהיבט של 90 מעלות לפלוטו בגדי[על הבית הכלכלי פיננסי של ארצות הברית] ,  מה שמבטיח הפסדים פיננסיים,  משברים וסכנות כלכליות בעולם. אך היבט השמש במרובע למרס בקשת בהיבט אלים במיוחד – מצביע על טרור, התגברות לחימה וסכנות להסתבכות  ושריפות שמתפשטות. ברמה טכנית הפסקות חשמל ותקלות מחשבים ומערכות מודמים אך גם סייבר.

   השמש ב:13.9 מגיעה להיבט של קומבסט-  combust  כלומר, מרקורי בצמידות מושלמת לשמש הוא נקרא כך  כי לכאורה מרקורי  "נשרף" בגין הצמידות בשמש היוקדת,  זהו היבט של ליקוי מאורות עבור מרקורי ויש נטייה לאנשים תחת היבט זה לעשות החלטות שגויות וגורליות[השפעת ההיבט מתחילה כבר מה:9.9 ומסתיימת לפחות ב:14.9.] היזהרו בימים אלה מרכישות, נסיעות שלא לצורך, התחלת עבודה וגם לזכור  "שחיים ומוות ביד הלשון"- השמש היא בבתולה במעלה 21 צמודה למרקורי באותה מעלה- גורמת לאירועים סנסציוניים מבחינה משפטית, פרסום ידיעה שמעוררת לחץ לעיתים מדובר בשמועות חסרי יסוד, ייתכן פרסום ספר או ידיעה העלולים ליצור סקנדל ולגרום לאפקט דומינו וסיבוך,  במקביל כוכב ונוס במזל מאזניים במרובע לפלוטו בגדי, שבתאי בקשת[צמוד לאנטארס האלים]  מרובע מושלם לנפטון בדגים, השמש בבתולה מול מרקב בדגים וגם כירון במעלה ה:22 במזל דגים צמוד לכוכב השבת  -Markab

Markab– מרקב הוא כוכב שבת המושפע מחיבור של מרקורי, ומרס [הידועים כבלתי ידידותיים זה לזה בלשון המעטה] נחשב לכוכב שבת שמביא חוסר מזל,  כוכב של עצב  – הוא עלול לחשוף איזורים בעולם למכת טבע כמו הוריקן עם עוצמה אדירה, או טרור עם מגניטודה גדולה. זהו היבט היבט המייצר קורבנות של אלימות , תאונות,  איבוד רכוש .

ממוקם על כתפו של פגסוס.

 

Markab

במקביל סביב ה-14.9 יופיטר במעלה האפס במאזניים ללא כל יחסים. אירועים תחת תחושת חוסר מזל.  – יגביר בעיות גלובליות החל מנושא הפליטים, דרך מלחמת אזרחים בגין אי הסכמות להתיישבות מהגרים ופגיעה בכלכלה האירופאית אך גם מהומות גדלות בארה"ב אפריקה אסיה. אין שקט בעולם. תחושה רוחשת של אי שקט וכמו מחכים שמשהו יקרה. אנחנו בתהליך גדול ודברים לא קורים מהר.

 

ברמה הפרטית היבטים אלה ישפיעו:

היבטי הימים האלה בין ה:14.9-9.9 עלול להשפיע על נפילת מודמים, מחשבים תקלות המשביתות רכבים,  הרגשה שמשהו מוזר והזוי קורה מסביבך ואתה לא ממש יכול להסביר את ההרגשה וגם אין תחושת שליטה. הרבה פעמים אנשים חווים חוויה "חוץ גופית" תחת היבט זה,  כיוון שהם עושים דברים בלי מודעות ולא מבינים בכלל איך נקלעו למצבים מסוימים. בדרך כלל,  עדיף בימים כאלה להעמיס פחות ולהיות על "אש קטנה" בכל מה שקשור בתכניות הנשענות על מחשבים, מכונות, מכוניות . מומלץ לא לחפש הרפתקאות ולא להתחיל בוידויים שתצטערו עליהם אחר כך.

ברמה פרטית למי שיש כוכבים במעלה ה:21 במזל בתולה[21 בתאומים, 21 בקשת 21 בדגים],  ירגיש את מרקב-Markab  שהוא עלול לגרום לתחושת חולי, לא בהכרח משהו רציני,  אבל הרגשת חולשה גדולה, מדובר באירועים העלולים לגרום לאיבוד הערכה בעבודה,  או בין חברים, או חלילה תאונה, סכנת אלימות, בעיה משפטית . יש תחושת חוסר מזל,  המביאה לשאלה איך זה בכלל קרה לי? בדרך כלל מדובר בתוצאה של חוסר זהירות,  יוהרה ושיפוט לקוי הגורמים לאירוע להיות עם עוצמה דרמטית יותר.

 מה:21.9 מרקורי במהלך הסופי של הנסיגה מגיע למעלה ה-14 במזל בתולה צמוד לכוכב השבת Zosma

zosma

מרקורי נצמד לכוכב השבת בין ה:23.9-21.9 הסיום של הנסיגה הרשמית-   Zosma-  הוא כוכב שבת במעלה ה:12 במזל בתולה,  מושפע  מכוכבים שבתאי יחד עם ונוס   המביאים חוסר כבוד כשזה קשור במשילות,  באנשים המשמשים בתפקידים בכירים,שערוריות, וכלכלית הפסדים ואכזבות מהשקעות לא טובות.

בהשפעת מרקורי הנסוג ב:21.9  הוא יוצר טי סקוור[T.SQUARE]  היבט מרובע  עם הירח במזל תאומים,  עם נפטון במעלה 11 עם שבתאי צמוד לאנטרס במזל קשת ויוצר 90 מעלות לזנב דרקון. כשמרקורי נצמד לראש דרקון ועל כוכב השבת זוסמה הירח יוצר טי סקוור לסטורן ונפטון זהו היבט חשוב לציביליזציה המערבית.  משהו גדול עלול להעיר אותה כמו אירוע המפיל קורבנות  [החל מאירועי טבע כמו אסון טביעה גדול או קורבנות לטרור] לתחושה של ימים חשוכים. אירועים דתיים עם הקרבה עצמית[כמו פיגוע התאבדות או קבוצת אנשים נואשים]   המעלה ה:11 של נפטון מושפעת מראש הדרקון ממול ומעוררת צורך לייצר שינוי, להתגעגע לאידיאלים, לתמימות, לעולם טוב עולם עם טעם של פעם.

הפן הרוחני בהיבט זה מייצר  מחשבות ומסקנות על החברה שהדרדרה לקיצוניות דתיתהמתקשה להיפרד מאמונות תפלות,  לראיית עובדות מטושטשת הנובעת ממנהיגות חולנית וכן עם מסקנה רוחנית מתבקשת לחפש לפיתרונות יוצאי דופן כדי ליצור אבולוציה שמתקדמת. כמו מאבק של ציביליזציות בין העולם הישם המושך את האנשים הרעבים, הנחותים, השקופים לעולם של פעם הפרימיטיבי יותר לציביליזציה חילונית מודרנית שצריכה למצוא פיתרונות ויצירת גשר לאנשים האלה לעבר העולם המודרני. ברור שהפתרונות צריכים להתחיל מיצירת עבודה ומזון ועד השכלה הכרחית. התהליך יימשך עוד זמן רב , אבל המסקנה מאירועי החודשים האחרונים והקרובים שאין מנוס אלא תוכנית חירום שתהיה אלטרנטיבה לכוח הטרור והדת המנצלים ומחלישים את העולם.

מרקורי בנסיגה בספטמבר 2016

מרקורי חוזר 3 פעמים לאותה מעלה. בנסיגה נוטים לעשות שגיאות שההיגיון לאחר מכן לא יקבל.  הבית ששם מרקורי הנסוג ישהה הוא הבית ששם אירועים שיקרו יגרמו לכם לחשוב: האם זה באמת מה שאני רוצה?

 

 

8013224_f260

מרקורי בנסיגה בבתים :

*מי שיודע את האופק שלו יודע באיזה בית יהיה מרקורי כשהוא בנסיגה.

מזל בתולה באופק המפה- ובבית הראשון – הבית העוסק באני,  בצרכים ורצונות לעשות

מרקורי בנסיגה בבית ראשון משפיע על בלבול גדול יותר תלוי עד כמה הנסיגה ממוקמת באופק אבל באופק רמת הבלבול גדלה, יש אי שקט אבל לא מומלץ להתחיל דברים שצריך בהם ריכוז גבוה. בדרך כלל יש חשק גדול יותר לנסוע אז לשים לב לארגן הכל לפני הנסיגה ולקחת בחשבון תקלות ואובדן חפצים וכדאי לא לארוז דברים יקרים מדי ולקחת את הזמן למקרה של שביתול או איחורים שיהיו לאן שתגיעו.

 מזל בתולה בבית 2 -בית העוסק בכסף, חומר, מזון

נסיגת מרקורי בבית הכספים מבטיח עיכובים של כספים שיגיעו לא בזמן אך גם סכנת אובדן כסף טעויות בחישוב או דרישה לתשלומים למשהו שאולי אינכם חייבים כדאי לבדוק טוב את מקור החשבון או את החישובים. לא מומלץ לעשות רכישות תחת השפעת הנסיגה. ולהקפיד על אכילה מאוזנת שכן בזמן נסיגה יש נטייה גוברת בבית זה להרגיש פחות טוב לחלות בקיבה וליצור תחלואים הבאים מחוסר איזון באכילה.

מזל בתולה בבית 3 -הבית העוסק בניידות, לימודים, תקשורת

 נסיגת מרקורי בבית 3 תשפיע על נושא נהיגה, רכב ותקלות המאפיינות נושא זה היו זהירים במיוחד ואולי לא לנסוע במצב של עייפות המכשיר טלפון עלול להתרוק ולא תוכלו לנהוג עם הווייז או הדלק ייגמר ולא מומלץ להיכנס לויכוחים בדרכים תרגישו הרבה פעמים שאתם נוהגים נהיגה אטומטית ולכן זה מסוכן יותר בוודאי לא להחליף רכב ולאר לרכוש חדש עם תום הנסיגה . מכשירי טלפון עלולים לאבד או להתקלקל. התקשורת עלולה לסבול מאי הבנה וסוג של ויכוחים על תקלות תקשורת.

מזל בתולה בבית 4 – הבית העוסק במשפחה מגורים, בית סיום דברים –

נסיגת מרקורי בבית 4 עלולה להשפיע על תקלות של מכשירים בבית, אובדן אך לעיתים מציאת מכשירים שאבדו מזמן והם עשויים להימצא יחסים במשפחה עלולים לסבול מויכוחים מיותרים הנובעים מאי הבנות מאמירות מיותרות ביקורתיות יתר לא מומלץ לשפץ בית לעבור בית לשכור בית ולחתום על חוזים בנושא. גם לחפש בית יש זמן בתחילת אוקטובר.

מזל בתולה בבית 5- הבית העוסק בילדים יצירה יצירתיות תחביבים

נסיגת מרקורי תשפיע על נושא יחסים עם ילדים, צרכים משברים של הסתגלות בבית הספר בגן או במסגרות שגרה  אחרות. בשורות המתקשרות לילדים עלולים לעורר רגישות יתר ותקופה של עיסוק בהריון. מיקום פחות מוצלח לעסוק בתחומים יצירתיים וליצור התחלות חדשות. מומלץ לא לעסוק בהפריה או בהרחבת המשפחה דווקא בימים אלה. הכל יכול להיות קשה יותר. לא לקחת סיכונים בתחומי ספורט כשהסיכונים פגיעה בגב, שברים או קריעת גידים

מזל בתולה בבית 6- הבית העוסק בבריאות,  עבודה ושגרה

נסיגת מרקורי עלולה להשפיע בבית זה על רגישויות בריאותיות במיוחד בקיבה, נשימה , אלרגיות דרך הקשר עם שבתאי ונפטון בעיות גב ורגישויות בשיניים וחניכיים לא מומלץ להתחיל טיפולים שהם לא של הצלת חיים בתקופת הנסיגה כמו טיפולי שינויים, פיזיותראפיה, ניתוחים שהם לא מצילי חיים, טיפולים פולשניים מכל סוג. כמובן שלא מדובר במי שנאלץ להציל חיים אז אין ברירה. לא מומלץ להתחיל עבודה חדשה, רכישת מכשירים למקום העבודה ולא לגייס אנשים לעבודה בזמן נסיגה אלא אם מדובר בעבודה זמנית. נסיגת מרקורי בבית זה משפיע על שיבוש שגרה ותרגישו מתח שנובע מריבוי תקלות וקושי להתנהל באופן שגרתי.

מזל בתולה בבית 7- הבית זוגיות, שותפויות, שיתופי פעולהב מזל בתולה

נסיגת מרקורי בבית הזוגיות עלולה להשפיע על חוסר הבנה ביחסים תקלות וסכסוכים ולפעמים בעיה של בן הזוג שמשפיעה על היחסים. נסיגה תשפיע על בעיה בהיכרויות ורמ על בעיה של מועמד שנכנס לתמונה מומלץ כמובן לא להינשא כלל בזמן נסיגה שכן מרקורי קשור לחוזה ונישואין מעבר לכל רגש זה חוזה והוא חייב להתבצע בתנאים אופטימליים. אגב זה לא מדבר על התאמה זוגית אבל כן על הפן הבירוקרטי שבנישואין שמוטב שיהיה בהיבטים ללא נסיגה. אך הוא משפיע גם על תקלות בשותפויות ומפגשים הקשורים בשיתופי פעולה עלולים לעלות על שירטון ועל קשיים של תקשורת בסיסית. כמובן בהשפעת הנסיגה לא טוב לעסוק בגישור, הסכמים, חוזים מה שתעשו בזמן נסיגה תצטרכו לתקן בהמשך או לעשות מחדש הכל.

מזל בתולה בית 8 -בית העוסק בנושאים -בריאותיים הקשורים בחיים ומוות- כלכליים-

נסיגת מרקורי בבית זה עלול להתקשר לאופי של לידה ולניתוחים,  אך גם עם מעורבות של פן נפשי כמו תקופות משבר בה יש נזקקות לעזרה נפשית.- זהו בית מסובך במהותו ורק שחווים את אחד מהצרכים שבית זה נוגע רק אז בכלל מתחברים למהות שלו ולכן בזמן נסיגת מרקורי  מומלץ לא לעסוק בנושאים פיננסיים כמו החלפת בנק בזמן הנסיגה, טיפול בירושה, שינוי מהותי בחשבון, רכישה או השקעה אך גם החלטה לעיסוק בריאותי כמו טיפול עמוק יותר שאפשר לדחות לעת אחרת אחרי הנסיגה. הרבה פעמים נסיגת מרקורי בבית זה משפיע על נסיגה במצב הרוח, ירידה בתפקוד ותקופה של שקיעה זמנית עד תום הנסיגה.

מזל בתולה בבית 9 – בית העוסק בנושאים משפטיים, בירוקרטיים-חוקיים,  נסיעות לימודים והרחבת האופקים.

נסיגת מרקורי יכולה ליצור בהשפעתו עיכובים בנושאים משפטיים, תקלות בירוקרטיות שכדאי לבדוק בעיית ניירת או מסמכים, נסיגת מרקורי בבית זה עלולה להשפיע על דחיית נסיעות או הודעת כנגד על דחיית אנשים האמורים להגיע.עבודה הקשורה עם חו"ל וקשרים עם אנשים שם עלולה להידחות להתעכב.  מכיוון  שבית זה עוסק בחוק ומשפט מומלץ מאוד לא להתחיל משפטים, הצעות מכרז, בניית שותפויות, חתימות על חוזים , מבחנים,  התחלת תואר,  טסטים, נסיעה חשובה להתפתחות שלכם, התחלת מיזמים ועבודה חדשה. אם הינכם עובדים בנסיעות תצפו להרבה תקלות, שיבושים ביטולים.

מזל בתולה בבית 10 הבית העוסק  בקריירה ולתכניות העתידיות

כשמרקורי מצוי בנסיגה בבית זה הוא עלול להשפיע על עיכוב תכנית עבודה, תקלות טכניות המשפיעות על אופי העבודה על השגת המטרות על מערכות יחסים לפעמים עם המעסיק או המסגרת ועל קשיים לקבל גזירות גורל. לא מומלץ להתחיל עבודה/תפקיד/מיזם  בנסיגת מרקורי בבית 10 ועדיף לדחות תכניות עבודה הכרוכות באופרציה גדולה בתקופת הנסיגה. הרבה פעמים נסיגת מרקורי בבית הקריירה עלול להשפיע על תחושת נחיתה בעבודה בתפקיד והרבה הרהורים אם להמשיך הלאה או לא.

מזל בתולה בית 11- הבית הקשור בפן החברתי הרחב בנראוות ובתדמית שלכם

נסיגת מרקורי עלולה לגרום לכם להרגשה פחות טובה לגבי התדמית שלכם ואולי גם הרגשה שלא מבינים אתכם ויש תחושת בדידות גדולה יותר ואולי פחות חשק לחבור לאנשים  ואולי חברים מתרחקים, בוגדים, ואתם עסוקים בחשבון נפש לגבי היחסים והקשרים שלכם. לעיתים אם אתם ידועים במקומות מסויימים נסיגת מרקורי עלולה להתקשר לתחושה של עיוות התדמית שלכם ואי הבנה רכילות פוגעת לא פעם זו תקופה טובה להתנתק מאנשים שגורמים לכם להרגיש רע ובכלל לעשות חשבן נפש לצרכים החברתיים האמיתיים שלכם. .

מזל בתולה בבית 12- הבית העוסק בתת מודע , האנרגיות והמצבים הנפשיים

נסיגת מרקורי בבית זה הרבה פעמים משפיעה על היחלשות מנטלית הגורמת לירידה באנרגיות לעייפות, בעיות פיזיות, בעיות בנשימה, חרדות, מצב רוח רע , מחשבות מטרידות, שינה בבעיה, עצבנות עד כדי סינדרום פסיכוסומאטי המתפתח מהמתחים מאי שקט ועצבנות. בדרך כלל מומלצת מנוחה, יצירת שקט, טיפול ביוגה, שינה ואיזון כללי תוך כדי ניתוק מהסביבה המעוררת מתחים.  הרבה פעמים נסיגת מרקורי בבית זה מייצרת הזדמנויות לחזור לעבר לזיכרונות, שיחזור מצבים מהעבר וטיפול בגורמי המתח. תקופה טובה לזרוק חפצים ישנים לסגור מעגלים.

מה מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה יש נטייה טבעית לשמוע באופן מעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ולא לחשוב שאתם מושלמים :).
לזרוק מהמחשב חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  את של הרכב ואת הבוידעם. לסדר אלבומי תמונות ורשימות . לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהרים טלפון לאנשים מהעבר לדעת מה קורה איתם, מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה לא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.

הנסיגות של מרקורי בשנה הקרובה:

נסיגת מרקורי הנוכחית: 22.9-30.8.16

נסיגת מרקורי שנייה: 8.1.17-18.12.16

נסיגת מרקורי שלישית: 3.5-9.4.17

נסיגת מרקורי רביעית: 5.9-13.8.2017

 

מציאת האופק- אם אתם יודעים את שעת הלידה.

 

טבלה קלנדרית של אירועים שמימיים: נסיגת מרקורי, נסיגת כוכבים אחרים, ליקויים, ירח שחור – עד אוקטובר 2017

 

ליקוי חמה טבעתי ב: 1.9.2016

 

מאחלת לכולכם נסיגת מרקורי  קלה !

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ  20.8.2016

 

42הערות

 1. דניאל

  הי פנינה

  הזמנת נופש גם נחשבת חתימה על חוזה, נכון?
  אני רוצה להזמין נופש ומתאפקת….22/09 זה מועד מספיק טוב להזמין או רק מ-28/09 ואילך ליתר ביטחון ?

  תודה רבה לך!

  • פנינה כץ

   היי דניאל

   לא יודעת לפעמים החמישה ימים האחרונים הם הכי מעצבנים.
   הייתי מחכה ל:28.9 הכי בטוח.

   בברכה
   פנינה

 2. סיגל

  פנינה שלום רב!
  מזל האופק שלי הוא תאומים.באיזה בית מרקורי נמצא אצלי ?
  ברצוני לדעת איך תשפיע עליי הנסיגה.
  תודה וסוף שבוע נעים!
  סיגל.

  • פנינה כץ

   שלום סיגל

   אין לי מושג איפה המרקורי שלך ממוקם במפה אבל מרקורי בנסיגה במזל בתולה [אם יש לך מזל תאומים] מבקר את בית 4 שלך.

   בברכה
   פנינה

 3. אסנת

  או… הפעם עובר עלי קשה מאד בכל היבט כמעט. אין לי מושג באיזה בית אולם נראה שבכולם….:)

  • פנינה כץ

   היי אסנת

   כן. הנסיגה קשה מאוד ולצערינו יש עוד המון זמן.
   שיעבור בקלות
   פנינה

 4. דנה

  בתי ילידת 22.11.2010 נולדה ב19:40 התחילה כתה א'.
  שנת הלימודים הנוכחית נפתחה בעת נסיגה.
  אם חישבתי נכון את האופק והמזל קשת היא בבית 10 של הקריירה?
  איך אוכל לעזור לה?
  תודה על המידע!

  • פנינה כץ

   היי דנה
   כנראה לא חישבת את האופק שלה טוב. היא בת מזל קשת [היום הראשון] ועם אופק סרטן. יופיטר יהיה בבית 4 שלה. ונסיגת מרקורי בבית 3.
   מאחלת לה בהצלחה, יחד עם עוד מיליון תלמידים שמתחילים את השנה עם נסיגת מרקורי מה שמבטיח כללית שנת לימודים לא שקטה ויציבה.
   עוד נבין למה בהמשך.

   כל טוב
   פנינה

 5. אור

  היי שוב פנינה
  אני מזל בתולה באופק של גדי אז איזה בית שייך אופק גדי ?

 6. לינדה

  פנינה שלום,
  האם בעייתי לעבור לגור בבית חדש שהתחלנו לבנות כבר לפני כשנה במהלך הנסיגה?
  רק ההובלה והמעבר עצמו יהיו בתקופה זו.
  תודה!

  • פנינה כץ

   לינדה שלום

   ממליצה לא לעשות מעבר בזמן נסיגה בגלל נזקים פוטנציאליים העלולים להיגרם לחפצים ובכלל מומלץ להיכנס לבית אחרי הנסיגה .
   כל טוב ובהצלחה.
   פנינה

 7. רות

  פנינה ברצוני לעבור איפור קבוע קבעתי ל20 לחודש ספטמבר . האם זה לא ממומלץ ?

  • פנינה כץ

   רות שלום?
   האם איפור קבוע זה טיפול פולשני?
   אם כן, זה לא טיפול הכרחי מציל חיים. אז למה לעשות אותו בנסיגה? הנסיגה מסתיימת רשמית רק ב: 23.9 וכדאי להוסיף חמישה ימים ולא לקחת סיכונים.

   בהצלחה
   פנינה

 8. קרן

  שלום פנינה, אם אני מזל דגים עם אופק דלי, איפה נמצאת הנסיגה אצלי?

  • פנינה כץ

   היי קרן

   אז נסיגת מרקורי בבית 8 במזל בתולה.

   בברכה
   פנינה

 9. אירית

  הי פנינה

  לא הבנתי אם כך מה הקשר למזל האופק ?
  שוב תודה

 10. אירית

  פנינה שלום
  לגבי שאלתי בנושא הרשמה ללימודים רציתי להוסיף שהאופק שלי הוא קשת

  • פנינה כץ

   אירית
   כתבתי בכתבה במפורש שחמשת הימים לפני הנסיגה הם דומים לנסיגה ברמת לימודים והתחלת לימודים.
   בברכה
   פנינה

השאר תגובה