מרקורי בנסיגה במזל קשת בין ה:3.12.2017 ועד ה:23.12.2017.

מרקורי יהיה בנסיגה  הפעם במזל קשת בין ה:3.12.2017  ועד ה:23.12.2017- ברם, יקשה על כולם.

 

השפעת הנסיגה למעשה מתחילה כבר ב:28.11[הקרוב] אך רשמית הנסיגה תתחיל ב: 3.12.2017 גם סיומה הרשמי יהיה ב:  23.12.2017 אך ניתן יהיה להרגיש את ההשפעה עד סוף דצמבר לפחות עד ה: 28.12.2017 . רק בינואר כשמרקורי יחזור למעלה שבה הוא התחיל את הנסיגה,  נרגיש שחרור מוחלט מהשפעתו וזה יקרה למעשה ב:11.1.2018.

 

 

 

הרמס שמו היווני של מרקוריוס- היה אל הנסיעות, הכבישים הסחורות, האל של המשחקים האולימפיים הספורטאים והנוודים.

 

נסיגות של מרקורי מייצרות אווירה כאוטית אין ספור תקלות, עיכובים, שיבושים עד כדי שיתוק של מספר ימים בתחומים רבים.   מרקורי הוא כוכב האחראי על היכולת לתקשר ועל התקשורת. כשמתחילה  הנסיגה,  מתחילה סאגה של תקלות תקשורת בכל הרבדים במיוחד: שכחה, אובדן חפצים, בלבול, אי הבנות, טעויות ועלייה בגניבות. תקלות, בכל תחומי התקשורת המתפרשות לכמה תחומים: 

החל מתקשורת טכנולוגית:  ניווט לוויינים, מודמים, שרתים ועד שיבושי טיסות, תחבורה ומערכות מרכזיות ובקרה של ניווט בכבישים, מחשבים,  מרכז ניווט של התחבורה הציבורית, עם עלייה בתנועה,  במיוחד ברמת הפקקים והתקלות בכבישים, תקלות במכוניות עם נטייה גוברת לתאונות.

דרך תקשורת גופנית: מרקורי שולט בנושאי בריאות לכן בזמן נסיגה,  הוא יוצר בעיות במרכזי בריאות, שיבושים בבתי חולים, עלייה בתחלואה ומחלות ויראליות,  זיהומים, כמו עלייה ועומס על בתי חולים ועד תקשורת חברתית: רשתות jחברתיות גועשות, אמירות והצהרות המייצרות ויכוחים חוצי מדינה, עיתונות עם אווירת סנסציות וגלישה לרכילות אך גם אופציה לשביתה, בעיות בריאות אישיות בעיקר עליה באלרגיות, בעיות נשימה.

תקלות ושיבושים במקומות העבודה,: השבתות, מחאות, עלייה בכמות הפיטורין,  בתחום בתי הספר, חינוך, אוניברסיטאות. נסיגת מרקורי מציפה בעיות במסגרות לימודיות שלא טופלו עד הסוף או שהוזנחו תקשורת אינטימית חברית:  ביקורת גוברת היוצרת אוירה עכורה ונטייה להיפגעויות.  ויכוחים ביחסי זוגיות ובחברויות, קשרים עלולים להיתנתק,  כשכל צד מרגיש צודק ולא מסוגל לוותר, נטיה לפליטות פה שמעוררות חרטה לאחר מכן.

 

 

 

מרקוריוס אל המסחר בזכות ה ניידות, היכולת לתקשר בקלות ליצור יחסים ולהעביר מידע מאחד לאחר.

 

 

מפת הנסיגה של מרקורי מתחילה ב:3.12 בשעה 09:45 על פי שעון ישראל.

 

 

מפת הנסיגה של מרקורי:

הפעם מרקורי מתחיל את הנסיגה כשהוא צמוד במעלה מדויקת לכוכב שבתאי במזל קשת ויהיה בנסיגה בבית 11 – הבית החברתי המסמל חברה- תדמית- רשתות חברתיות- ייצוג של חברות טלוויזיה ותקשורת אלקטרונית ברם, מזל קשת מסמל את אושיות הצדק במדינה ואת יחסי החוץ של מדינת ישראל. ביום הנסיגה ומקביל ב:3.12 הירח יהיה מלא במזל תאומים מול השמש בקשת והוא יהיה בעל אפקט של ליקוי לבנה. ומבשר לנו שהנסיגה לא עומדת להיות פשוטה.

אופק המפה במעלה  28.במזל גדי שליט מפת הנסיגה הוא שבתאי ושבתאי צמוד למרקורי בנסיגה בסוף מזל קשת. שבתאי מסמל סדרי שילטון ממשלה ברם, במזל קשת הוא עוסק בפרלמנט, כנסת מערכת חוקה, פרקליטות, מערכת אכיפת החוק, דת.  צמידות מרקורי לכוכב שבתאי במזל קשת לא עושה חסד לנסיגה זאת,  שכן שבתאי יגרום למועקה גדולה יותר ותחושת כבדות במדינה,  בכל הנושאים הנוגעים שהוזכרו. אלה שסובלים מדיכאון או נטיה לפסימיות יחוו את הנסיגה באופן קשה יותר בגלל הצמידות לשבתאי. אמנם זו נסיגה שתשפיע ותקשה יותר מהרגיל,  אך בסופו של דבר גם היא עוברת ותעזוב אותנו ב:23.12. שבתאי מסמל את ענייני שילטון, שליטה, בירוקרטיה ובמזל קשת נושאי משפט,  צדק ודת וההיבט הזה בהחלט עשוי להחריף את ההתמודדות של השילטון עם נושאי החקירות הבלתי נמנעות, המלצות משפטיות, ביקורת המדינה, ויכוחים ואי הסכמות פרלמנטריות בענייני חוקה ומשפט, ייתכנו ניסיונות להקדים את הבחירות ושותפויות בקואליציה עלולות להגיע לסכסוכים ואי הסכמות. הירח המלא בתאומים מול השמש בקשת שצמודה לצערנו לכוכב האלים Antares  יתנהג בדיוק כמו בליקוי לבנה קרי, אנומליה, תחושה הזויה, אלימות שאנטארס ייצר החל מפיגועים וכלה בפשע.  בממשלה: זהו היבט העלול לגרום לעימותים, פרידות פוטנציאליות בקואליציה,  מסרים דואליים שיאפיינו את תחילת הנסיגה ואת מה שנסיגה זו מסמלת.  הירח המלא  בתאומים יהיה ב:3.12 מול השמש במזל קשת יוצר היבט  T.Square [90 לנפטון ו-180 לשמש בקשת]  ונפטון בדגים -חשיפת שערוריות נוספות העלולות ליצור תחושה כאוטית עם חוסר אמון במערכת בכלל.  המשטרה וגופים אוכפי חוקים יככבו בנושאים רבים ומגוונים. כוכב מאדים ביום הנסיגה במעלה 26 במזל מאזניים יהיה מול כוכב אוראנוס במזל טלה המסמל מצבים מסוכנים החל ממעשי אלימות/טרור ועד תאונות דרכים גדולות וסכנת רעידת אדמה שביתות ומרי בתוך קבוצות אזרחיות עלול לעלות כיתה.. מאדים יהיה צמוד לאופק המדינה ולשמש במפה של נתניהו, מה שמעורר קשיי שרידות. גם בעולם,  אלה היבטים המצביעים על טרור אך גם נושאי שילטון במקומות רבים יסבלו מכאוס. הבעיה שכל מה שקורה בנסיגה יציף אירועים, מצבים ורק אחריה אפשר יהיה להתארגן מחדש בוודאי לא לפני חודש ינואר 2018.

באופן הפרטי: נסיגת מרקורי  ביום שהירח יהיה המלא בתאומים יציף בעיות של עוקצים, מצבים פיננסיים שיעוררו חששות שקרים ואי נעימויות- שבתאי  יחד עם נסיגת מרקורי מסמל תקיעות הנושאים הבירוקרטים ייתכנו ריבוי שביתות כשיהיה מורכב להזיז ולפתור בעיות ובוודאי יהיה קשה בהיבטים אלה להגיע למשא ומתן ופתרונות. שבתאי מסמל את המעסיק את מקומות העבודה ותחושה של מצבים תקועים. לא מומלץ להינשא, ליצור שותפויות חדשות, לחתום על חוזים ולהתחיל עבודה חדשה או עסק. הימנעו מהחלטות חשובות בנסיגה זו שכןו נסיגה זו מלחיצה ועלולה לגרום לכם לחשוב תחת פניקה, בהילות וכדאי שלא תתחרטו בדיעבד. 

הנסיגה צמודה גם לכוכב  השבת ACUMENאקומן, -בלטינית מסמל איש חריף -כוכב השבת הזה מושפע מצמידת כוכבים מרס וירח ומדבר על תוקפנות השפעה אמוציונאלית ועיוורון בדיעות. מייצג אנשים דתיים או אנשים קיצוניים מבחינה אידיאולוגית  שרואים רק את הבעיה שלהם ולא מסוגלים לראות את סביבתם. משפיע על אובדן כוח, אובדן כבוד ועמדת כוח. כישלון מסמל :  מאיגרא רמא לבירא עמיקתא!

 

כוכב השבת   ♐ 45 28 Acumen

 

 

מרקורי למעשה היה ב:[לא טעות] 15.11.2017 במעלה 13° במזל קשת לשם הוא יגיע ב: 23.12 כשהוא יסיים את הנסיגה. רק ב:11.1.2018 הוא יחזור למעלה 29° [יוצא מהמקום הנמוך ביותר] שם התחילה הנסיגה הרשמית ב:3.12 ורק אז בעצם תהיה הרגשה של שיחרור מלא מכלל נזקיו, והתחושות המטרידות שהוא משאיר אחריו.  מרקורי בנסיגה אינו זקוק לשום צמידות או תוספת כדי לשבש את סדר היום שלנו ולקלקל לנו מכשירים, מכונות ולהתקיל אותנו טכנית . את הצמידות הבעייתית שלו עם כוכב  שבתאי נתקשה לשכוח.

הנסיגה מסתיימת במעלה 13 [ונוגעת במעלה הזאת 3 פעמים ] וצמודה לכוכב השבת —ALWAID  Rastaban

הוא ממוקם בעין הדרקון  -מושפע מהכוכבים שבתאי ומרס- מסמל מגה תאונות ואובדן גדול של אנשים בגלל אירוע טבע/טרור/מלחמה.אובדן רכוש בגלל אירועי טבע גדולים. אלימות ומעשי פשע. 

 

 

Alwaid

 

נסיגת מרקורי התנהלות מבחינה נפשית:

בזמן הנסיגה יש תחושה שמרקורי "יורד לעולם התחתון"  קרוב יותר למקומות עמוקים בנפש, והופך להיות יותר מושפע מהמוח הימני. בנסיגת מרקורי בקשת היא בעייתית שכן מרקורי גם כך לא במיטבו במזל קשת בגלל הנטייה להתפזר לכל הכיוונים לנסות לתפוס יותר ממה שאפשר על משקל "תפסת מרובה לא תפסת".  כשמרקורי נסוג הכל מרגיש מנותק בשכל,  אבל החושים דווקא מתחדדים, הרגישות גוברת, והתגובות אמוציונאליות. במזל קשת, יש נטייה לראות הכל באופן פנטזיונרי  כשיש נטייה לצבוע את המציאות כפיח שרוצים שכן מרקורי בקשת הוא אוטוסוגסטיבי.  מכיוון שמרקורי חוזר 3 פעמים לאותה מעלה,  אי אפשר להתעלם מהתובנות שהוא מביא ואי אפשר להמשיך לפעול על הטייס האוטומטי שלנו. מומלץ בנסיגת מרקורי להקשיב יותר לאחרים במיוחד לטיפוסים שדרגליהם מונחות על הקרקע.

בין ה: 9-3.12 מרקורי הנסוג  צמוד לשבתאי ומתחיל עם תקלותיו המפורסמות ייתכנו שביתות וציבור עובדים גדול שיצא במחאה על תנאי שכר. הנושאים הפופולריים בנסיגת מרקורי קשורים בעובדי חינוך, אוניברסיטאות,  בתי חולים, מוסדות מדינה[בגלל שבתאי] תחבורה ושדבתאי מסמל אנשים דתיים ואולי תהיה עליית מדרגה הקשורה בחרדים המוחים נגד הגיוס. הבעיה שבמקביל מאדים במאזניים באופק המדינה מול אוראנוס המצביע על מעשי טרור, תווקפנות בגבולות[טילים] אך גם ריבוי תאונות ולא עלינו ז הו היבט של סכנת רעידת אדמה ואף שריפה גדולה. מזז האוויר יהי הקיצוני והכל יכול לקרות תחת היבטים אלה.

בין ה: 14-10.12 השמש תהיה הכי קרובה למרקורי בנסיגה ידגיש את הבעיות בתקשורת על כל גווניה: כשמרקורי צמוד לשמש יש הרגשה הזויה בכל דבר. נושאים טיפוסיים נפילת רשתות, מודמים, טלפונים, אלחוט קלקולים של מכשירים ותחושה של הכל תקוע ועומד מלכת. ייתכנו אמירות מיותרות ופליטות פה שלא לצורך היו זהירים בלשונכם במיוחד במקומות עבודה שם עניין הנסיגה בעייתי יותר במערכות יחסים, תקלות וחיפוש אשמים. 

בין ה:  21.12-15.12 מרקורי בין מעלה 18 בקשת עד 13 שם הוא מסיים את הנסיגה- הוא יהיה צמוד לכוכב ונוס בקשת ונושאי תקשורת זוגית עלולים להיפגע.היו זהירים באמירות שלכם והימנעו מלחתום על הסכמים וחוזים בוודאי לא להתחתן כי כתובה זה חוזה. הבעיה מעבר לנסיגה נמצאת עם השמש בקשת שנצמדת לשבתאי -היבט קשה המייצר פגיעה בנושאים כלכליים תחושת דכדוך כבדות וחששות מפני עתיד לא בטוח. 

 

Hendrik Goltzius: מרקורי והסמלים שלו –  צוייר ב:1 בינואר 1611.

מה לא מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
להתחיל עבודה חדשה, לגשת לראיונות, לרכוש רכב ומכשירים חיוניים, לחתום על הסכמים פיננסיים, שותפויות, להינשא[ בגין הסכם – כתובה,  [לא מדובר במסיבה עצמה] לגשת לניתוח, טיפולים פולשניים, להוציא לאור ספר תערוכה, לעבור בית, לשפץ בית, להיבחר לתפקיד חיוני בעת זו מסמל שינויים אפשריים ותכופים, לגשת למכרז חשוב. וליצור התחלות החשובות לכם.

מרקורי הנסוג בקשת צמוד לשבתאי,  עלול להשפיע על התארגנות של גופים גדולים הרבה אירועים משפטיים, בג"צ, נושאי בוררות משפטית,  נושאי צדק,  בתי משפט ועדת חוקה, גופים כמו הסתדרות, פרלמנט וכנסת ישראל.

כשמרקורי בנסיגה מוצע לא לחתום על חוזים ולא לנסוע, לא להינשא ולהיזהר ממכשירי חשמל, אלקטרוניקה, עם הימים המקדימים ועם העצירה הזמן הבעייתי נמשך  כ-8 שבועות . תקופה לא נוחה, מעיקה ויש הרגשה של "סיוט שמוכרח לעבור".  מרקורי מתנהל בין שני העולמות הפנימיים שלנו בין שני צידי ההמיספירות של המוח הימני והשמאלי.

מה מומלץ לעשות בזמן נסיגת מרקורי:
ממשיכים לעבוד כרגיל וזוכרים לא להיעלב מכל שטות- בזמן נסיגה יש נטייה טבעית לשמוע באופן מעוות ולהיפגע מכל דבר. אפשר לשלוט בתגובות אם מחליטים לספור עד 10. לנהוג בזהירות ולבדוק שיצאתם עם מספיק דלק לנסיעה ארוכה. לא להיכנס למריבות מיותרות עם בני זוג איך? לא לראות את הפגמים ולא לחשוב שאתם מושלמים :). לזרוק מהמחשב חומרים ישנים שתוקעים אותו, לפנות ניירת מיותרת.  לפנות מגרות,  לפנות את הבגאז' של הרכב ואת הבוידעם. לסדר אלבומי תמונות ורשימות . לבקר אנשים שמזמן לא ביקרתם ולהרים טלפון לאנשים מהעבר לדעת מה קורה איתם, מתאים לפגישת מחזור ועיסוק בעבר כחלק מתהליך פינוי, ניקוי וסגירת מעגלים. להשלים עם מי שעשינו ברוגז או לבקש סליחה על פגיעה ומעשה שנעשה לא בזדון. לחדש קשרים עם אנשים שהתגעגענו אליהם יכול להיות שהם גם מחפשים אותנו. אל תתפלאו שמה שאיבדתם יימצא בזמן הנסיגה של מרקורי.


 מאחלת לכולם נסיגה קלה !

 

 

 

טבלאות נסיגת כל הכוכבים בין ה:2019-2017

.טבלת ירח שחור קלנדרי,  כוללת:  נסיגות כוכבים, ליקויים,  מולד ירח וירח מלא עד נובמבר 2018.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ  22.1.2017

67הערות

 1. רומי

  פנינה היקרה,
  ראשית, אני קוראת אותך מדי שבוע באדיקות. את מדייקת באופן מעורר השתאות! בפירוש אני מתייחסת אל מילותייך כאל ייעוץ שבועי. תודה לך על כך. שאלה לגבי הנסיגה: יצא שעברתי דירה ממש בימי הנסיגה. העניין לא כרוך בחתימת חוזה, שכן מדובר בדירה של הוריי שבה אשלם שכירות מוזלת. ההחלטה לעבור לשם הייתה טרם הנסיגה, ויש לציין שגרתי בדירה הזו לפני עשרים ומשהו שנה כשהייתי נשואה. היא לא זרה לי. נהניתי מאוד הפעם מהליך "ניקוי המגירות" תרתי משמע, ואני מתייחסת לכך כאל חוויה מתקנת, שכן היו לי מהמקום זיכרונות לא נעימים.. האם יש בעיה עם כך שעברתי בעת הנסיגה? (קראתי אצלך את מה לא מומלץ לעשות בעת נסיגה והופיע שם-מעבר דירה). עוד אין סלון ואינטרנט וטלוויזיה, כך שהמעבר עדיין לא רשמי, אך אני כבר ישנה שם. מיהרתי להעביר את הדברים כי נסעתי לחול ואני חוזרת ממש ב31/12 לגור שם. האם עליי לדאוג עקב מעבר בעת הנסיגה? שוב, אין חוזה וההחלטה לעבור לשם הייתה לפני הנסיגה ישנתי שם פעמיים… מודה לך שוב ומחכה כבר להיום בערב.

  • פנינה כץ

   רומי שלום.

   תודה רבה על הפרגונים ועל ההתמדה..
   למה מומלץ לא להתחיל התחלות חשובות בנסיגה של מרקורי במיוחד מעבר בית? כי הן עלולות להיות זמניות או עלולות להיות תקלות מגוונות. לא צריך להיכנס לפניקה כי יתכן שאת עצמך לא רוצה להישאר שם לאורך זמן. מקווה שתיהני מהמגורים שם. אגב זה כן מאפיין בנסיגה לחזור למקומות שגרנו בעבר.
   בברכת הצלחה
   פנינה

 2. אפרת

  פנינה שלום,
  אני אמורה להתחיל עבודה חדשה בשבוע הבא ויש לי שתי אפשרויות: להתחיל אותה ב-24.12 או ב-28.12 (ה-24.12 היה תאריך ההתחלה המקורי, אבל בגלל בעיות במקום העבודה הקודם, מעסיקיי הקודמים אילצו אותי להישאר שבוע נוסף בטענה שאם לא אשאר, הם יקנסו אותי). בהנחה שאסכים "לספוג" את הקנס, האם יש משמעות לכל אחד מהתאריכים שציינתי לעיל?
  הבנתי שהנסיגה מסתיימת ב-23.12 והשאלה היא האם גם לאחר הנסיגה יש השפעה של תאריך תחילת העבודה החדשה?
  וכן, אם אבחר להתחיל בתאריך המאוחר יותר, האם יש סיכוי שיפטרו אותי ממקום העבודה החדש בשל כך? (כי בחרתי להתחיל מאוחר ולא מוקדם יותר?)
  אני אגב מזל קשת והדברים שתיארת לעיל, אודות הנסיגה, היו דיי מדוייקים.
  אודה לתשובה,
  סופ"ש נעים,
  אפרת.

  • פנינה כץ

   אפרת שלום

   תודה רבה.
   בתום כל נסיגה רשמית של מרקורי[23.129 לוקח לפלנטה 5 ימים לחזוןר לקצב של מעלה כל יום ולכן תמיד צריך להוסיף 5 ימים. אם צתריך לבחור בין ה: 24 או ה: 28 הרי שה: 28.12 בהחלט מכיל חמישה ימים שלאחר הנסיגה. אין לי מושג אם יפטרו אותך או לא, שכן אני לא מכינה את המפה האישזית שלך. אך אם כן יפטורו אותך אז אולי קבלתך לעבודה כבר נעשתה בזמן הנסיגה ואין קשר להתחלת העבודה עצמה.
   מאחלת לך בהצלחה עם העבודה ולזכור שלא מדובר בבעיה בריאותית או חיים ומוות. נכון?
   בברכה
   פנינה

 3. נעמה

  שלום רב, אני אמורה לחתום היום על חוזה למעבר דירה . המעבר עצמו יהיה בתחילת פברואר אבל החוזה כנראה יחתם היום..מאחר ובעל הבית טס לחו"ל האם יש עם זה בעיה? תודה.

  • פנינה כץ

   נעמה שלום
   כמו שכתוב בכתבה ואין יוצאים מן הכלל מומלץ לא לחתום על חוזים בזמן נסיגת מרקורי.

   ברכות ובהצלחה
   פנינה

 4. משה

  שלום פנינה,
  היה לי ראיון עבודה בזמן הנסיגה והתקבלתי לעבודה.
  חתימה על חוזה ותחילת העבודה תיהיה בתום הנסיגה.

  ההודעה על קבלתי לעבודה היא סוג של חוזה בעל פה שנעשה בנינו איך יכולה הנסיגה להשפיע אם בכלל.
  הרבה תודה

  • פנינה כץ

   שלום משה

   ימים יגידו מכיוון שעדיף כמובן ששום דבר מתהליך התחלת עבודה לא יהיה בזמן נסיגת מרקורי. לעיתים התנאים שהתקבלת בהם משתנים ולעיתים נסיבות משתנות. יש משהו לא יציב בהתחלת תהליכים שנעשים בזמן נסיגת מרקורי.

   כל טוב ובהצלחה

   פנינה

 5. אלה

  היי, יש לי ראיון עבודה שאני לא יכולה לדחות. האם הוא יהיה מושפע מהנסיגה, ועל העתיד שלי במקום העבודה? (אני מזל מאזניים אם זה משנה)

  • פנינה כץ

   אלה שלום

   כפי שאני עונה לכולם מוטב שלא . לא משנה איזה מזל את מרקורי הנסוג לא מדלג על אף מזל.

   בהצלחה
   פנינה

 6. אליה

  היי

  אני וחבר שלי נפרדנו לפני כ 3 שבועות. אני מתגעגעת. השאלה אם מומלץ ליצור קשר במהלך הנסיגה?

  • פנינה כץ

   אליה שלום
   אין לי מושג כי אינני יודעת דבר על המפות של שניכם. ונסיגת מרקורי בעייתית לגבי נישואין ותקשורת לא בהכרח קשורה ברומנטיקה.

   ברכות
   פנינה

 7. מרקורית

  תודה פנינה!

  שאלתי כאמור בגלל שמדובר בנסיגה בבית המגורים
  וקיוויתי שיש שוני בגלל שהייתה לי הזדמנות לרכוש

  • פנינה כץ

   מרקורית שלום

   מרקורי בנסיגה זה מרקורי בנסיגה. גם אם יש תחומים ספציפיים שאולי שם זה חמור יותר תחת השפעת הנסיגה הכל יכול להשתבש.

   ברכות
   פנינה

 8. מרקורית

  הבנתי שמרקןרי נסוג בבית שקשור למגורים אצל בתולה.
  האם לשחות עדיין רכישת מחשב נייד?
  מה עם תספורת?

  • פנינה כץ

   מרקורית שלום

   כל הכתבה היא על הבעיות הטכניות שמרקורי גורם אז למה מחשב נייד לךא קשור בעינייך לפוטנציאל בעייתי?

   כל טוב
   פנינה

 9. אבי

  לפנינה היקרה.אני בן מזל תאומים ,כעת ישנה נסיגת מרקורי שמשפיעה.מתי אני יכול לחתום על הסכמים.אפשר כרגע לדון עם עורך דין ואת ההסכמים בתום הנסיגה?

  • פנינה כץ

   היי אבי

   כתוב בכתבה מתי מומלץ לחתום בוודאי לא תחת השפעת הנסיגה. מומלץ להמתין לתחילת ינואר

   ברכות
   פנינה

 10. מיקי

  פנינה שלום! אני אמורה לעבור בשבוע הבא עקירת שן (עקירה כרורגית), האם את רואה עם זה בעיה לאור הנסיגה?
  תודה רבה!!

  • פנינה כץ

   שלום לך מיקי
   לא מתלהבת אף פעם מטיפולים פיזיים/פולשניים/הרדמות/ניתוחים/ בזמן נסיגת מרקורי. אם אפשר לדחות לסוף החודש הייתי ממליצה.

   ברכות
   פנינה

השאר תגובה