פלוטו הפלנטה של החיים המין והמוות וכל מה שביניהם.

פלוטו- החיים- המין והמוות.צילום פלוטו דרך טלסקופ האבל

מידע אסטרונומי:
כוכב לכת ננסי
קטגוריה: גוף טרנס-נפטוני
מיקום: מערכת השמש החיצונית
חגורת קייפר
תאריך גילוי: 18 בפברואר 1930
מגלה: קלייד טומבו

מגלהו קלייד טומבו
מצפה הכוכבים לואוול בפלאגסטף אריזונה הוקם על ידי פרסיוול לואוול. קלייד טומבו נשכר לצורך ביצוע סריקה שיטתית של אזורים שונים בשמיים לצורך חיפוש אחר כוכב הלכת X בהתאם לתחזיות שניתנו על ידי פרסיוול לואוול וויליאם פיקרינג. טומבו השתמש באסטרוגרף בקוטר "13 וצילם את אותם אזורים בשמיים בהפרש של מספר לילות זה מזה, גרם שמימי הנמצא במערכת השמש יראה במקומות שונים באותו צילום בגלל תנועתו סביב לשמש. בעוד שלואוול הקדיש את העשור האחרון לחייו לחיפוש כוכב הלכת X, חיפוש שהתמשך מ-1905 ועד לבואו של טומבו, זה מצאו כחצי שנה בלבד לאחר תחילת עבודתו במקום. בעת שהשווה תמונות שצולמו בליל ה18 בפברואר 1930 עם אלו שצולמו בינואר באותה שנה נוכח שאחת הנקודות בתצלום משנה את מקומה, לנקודה זו אנו קוראים כיום פלוטו.
עוד בחייו טומבו נלחם על זכותו של פלוטו לשמור על מעמדו ככוכב לכת, אולם, בהתאם להחלטה של האגודה האסטרונומית הבינלאומית מ-2006 הגדרתו שונתה לכוכב לכת ננסי. החלטה נוספת מ-2008 הגדירה מחדש את פלוטו בראשון במעמד חדש פלוטואיד.
אקסצנטריות:
0.24880766
זמן הקפה:
90,613.305 ימים (248.09 שנים)
ולכן רוב השנים יוחס גילויו לפרסוול לוואוול שאכן ידע עליו ועל חישוביו מראש.

ניו הורייזנס גשושית החלל שהגיע ביולי 2015 לקרבה הכי גדולה לפלוטו מיפתה את פני הפלנטה עם שמות ומקומות.

פלוטו שולט באופן טבעי במזל עקרב 
ובבית 8 –תחומי שליטתו בתחומים:

מין
חיים-מוות
האיד

כסף (של האחר)
תורשה

כל הנושאים הדרמטיים ביותר בחיינו.

הוא regenerator של חיינו.
פלוטו, הממית כדי לחיות,  המסיים כדי להתחיל.  הסוף שבתחילת הדברים.
פלוטו, הוא הצלע השנייה בבתים האפלים בין סרטן-בית 4 –ילדות-זיכרונות-אימהות-משפחה. לבין  דגים-בית 12 –תת מודע , חלומות הדחקות.
יעוד פלוטו:  הוא ההרס כדי להכשיר את הצמיחה, הנבילה וההפריה, הילודה מול הנמק והגסיסה. הצמיחה מול המוות. הוא שוהה בכל מזל כ-20 שנה, אקסצנטרי במהלכו ופעילותו בעלת ההשפעה בכל תזוזותיו, בנסיגה ובהתיישרות. [יוצא דופן חרג ללא קשר לסביבה אלא למהלך העצמאי שלו]
פלוטו כהדס-במיתולוגיה והאיד על פי פרויד
פלוטו במיתולוגיה מול פרויד: הוא הדס אל העולם התחתון, הסנדק של יוון העתיקה, תפיסת העולם שלפיה מתחת לאדמה התגוררו שדים ורוחות רעות שיצאו בלילות לפתות אנשים ולעורר בהם יצרים רעים.
זו בעצם האינטרפרטציה המוקדמת ליצרים הרעים לכאורה של בני אדם. בתקופה שה-תת- מודע לא היה מודע, תיאר פרויד את הנפש כפועל יוצא של מערכת לחצים כמו-הידראולית: כמויות נתונות של אנרגיה (אנרגיה ארוטית ואגרסיה) מתעוררות בגוף ודורשות פורקן. הזולת – לא במקרה הוא נקרא "אובייקט" בפי פרויד – הוא פשוט אמצעי לפורקן המתחים האלה. כל ההתנהגות האנושית נובעת ממערך הלחצים הפיזי הזה, מכור הדחפים היוקד של ה"איד". ממש לא מפליא שאופק המפה של פרויד הוא עקרב. פלוטו הוא שליטו הטבעי של מזל עקרב.
פלוטו שליט עקרב
בית 8:  הבית האחראי על הולדת מצבנו הנפשי, על האיד – הנפש היצרית,בעלת הדחפים תשוקות ומיניות, ליבידו ואורגזמה. אך גם על ההישרדות שלנו: לחיות למות ללדת.
זהו בית שהפעילות ממנו חסרת מודעות. זו האנימה של הגברים והאנימוס של הנשים.  אנחנו פועלים דרך דחפים וצרכים לסיפוקים מיניים, אינסטינקט חייתי לשרוד לאו דווקא באופן מודע- אנחנו מנתחים את הדחפים והיצרים בדיעבד, איננו צופים ומנבאים את דרך תגובתנו. אחרי אירועים דרמטיים אנשים מגיבים בטראומה על העובדה שרדו אך גם כיון שנדהמו מדרך הישרדותם.בפעולות שהם נקטו במצבי דחק. הצרכים לחיות הם טבעיים ומוזנים מתוך חיבור שלנו לתורשה, ליצר החיים .
זהו בית מלא בדחפים ויצרים מיניים, צורך בחומריות פיננסית כדי לחוש ביטחון נפשי, לעיתים מדובר בתאוות בצע כפיצוי לחסרים מיניים או חוסרים רגשיים.
פלוטו כמו שבתאי נוטה להפחיד ולעורר בנו אימה. אימה מצמיתה. חיים-מוות-מין-ארוטיקה-[ארוס ותנטוס] טראומות, תורשה.
האנרגיה הפלוטונית:  מייצג את הדחפים, היצרים העמוקים והנסתרים אף מעינינו- יש בפלוטו אינטנסיביות יוצאת דופן שאיננו יכולים לשלוט בה. פלוטו מייצג אנרגיה עצמאית, אינטנסיבית, של תשוקה בלתי נכבשת. זו אנרגיה אובססיבית הפועלת בריתמוס בעל עוצמה. ומקובעת בצורך שלה להשיג את מטרותיה ויהי מה. אנרגיה שבגין תוצאותיה עלולה להישמע כאנרגיה שלילית. אנרגיה של אגרסיה, ברוטאליות, אלימות, יצר רצח ואיון האחר מתוך כעס קנאה, נקמה.
כשמדובר בתשוקה מינית,הוא מבטא את הליבידו, הארוטיקה ואז לצידה תיתכן פרברסיה, אימפוטנציה, תסכולים עזים מחוסר סיפוק מיני,וגם אגרסיה ואלימות . האנרגיה העזה פועלת כצורך של פלוטו לשחרר את העוצמות והתשוקות, להיפטר מהלחץ של הדחפים, מלחצם של יצרים עזים אך גם מתסכולם של אלו שלא באו לידי על סיפוקם, ויהי מה. כל דחף וצורך מתבטאים באופן הכרחי, כפייתי קומפולסיבי.
המכאניקה הזאת פועלת על אנרגיית הרס כדי לבנות, המתה על מנת ללדת, נבילה כדי ללבלב- אלו תהליכי רגנרציה. טראומות מייצרות אצל אנשים טרנספורמציה של האישיות. אירועים בעלי אופי טראומטי עמוק, פוסט טראומטי מעוררים שינוי וטרנספורמציה במבנה האישיות. צורך להתחדש כדי להשאיר מאחור את הכאב, התסכול, הטראומה, חרדה ואת כל האמוציות הלא פתורות ושאולי לא ייפתרו עד סוף החיים.
פלוטו-היצר המיני:
הכוח המיני הוויטאלי מלא התשוקה והאגוצנטריות הצורך לכבוש ולתת ביטוי מקסימאלי ליצרים מבלי להתחשב בשום דבר. בפסיכולוגיה של פרויד, ארוס הוא יצר החיים והמיניות, שיחד עם תנטוס שהוא יצר המוות וההרס הם שני היצרים החזקים השולטים באדם.
תנטוס (ביוונית: θάνατος, "מוות") היה התגלמות המוות במיתולוגיה היוונית. הוא שכן בעולם התחתון, ונחשב לישות מפחידה ביותר, המביאה איתה את צינת הלילה ואימת המוות. בקרב הרומאים הוא נודע כמורס (Mors).
על פי מודל הנפש הפרוידיאני, תנטוס הוא יצר המוות, אחד משני היצרים (לצד ארוס, יצר האהבה והתשוקה המינית), הקבועים בבסיס האיד.
פלוטו הוא האיד סתמי – איד (id):
החלק המאגד את היצרים הטבעיים.

האיד הוא, לדברי פרויד: "כל אשר ילוד אישה מביא איתו מלידה, כל אשר טבוע בו מראש מכוח מבנהו, הווה אומר, כל הדחפים שמקורם בארגון הגופני", כלומר – סך כל היצרים הנפשיים הקמאיים שלנו, בצורתם הפשוטה ביותר. האיד נוהג לפי עקרון ההנאה: רדיפה אחרי ההנאות, ובריחה מן הכאב.
בתחילה ציין אותו פרויד בליבידו – יצר המין, האנרגיה המינית, אך החל מ-1920, בעקבות מלחמת העולם הראשונה, קבע שני יצרים שונים בבסיס האיד: הארוס – האהבה, יצר החיים – והתנטוס – המוות, יצר ההרס.


על פי המיתולוגיה, כשזאוס חתך את אנדרוגינוס לשני חלקים נקבי וזכרי, וכל חלק שלם רק עם החצי השני.לפי פרויד מ- 1920, ארוס ייצג את התשוקה לחיים. מה שמבטיח את ארוס הוא הכוח המאחד לכידות (cohesion). של כל מה שקיים בעולם הזה. האנרגיה של עיקרון הליבידו [חימדון) בעברית. .פלוטו הוא הכמיהה לשבור טאבו. הטאבו הוא האויב העמוק של פלוטו מקום שאין שוברים ואין נכנסים, איסור שפלוטו רוצה לשבור מתוך הכמיהה לעשות דבר חטא. לשבור כל מחסום מיני. טאבו הוא התמרור עצור של מיניות אסורה. כמו ההסבר להתעסקות של פרויד עם מטופלותיו, אף שתופעה זו קיימת גם היום- זהו מימד של פלוטו, לחמוד ולשבור טאבו. יחסי מטפל מטופל קדושים והם אמורים להיות תחת כללי אתיקה ברורים של גבולות, כמו יחסי ילדים והורים,  וגילוי עריות – שבירת טאבו משפחתית ידועה- מתקשרת לפלוטו ולדחפים לשבור את הטאבו.
תנטוס – מסמל בפסיכואנליזה את כל הקבוצה של כל היצרים והדחפים הכוללים גם את הדחף למוות – להרס. האינסטינקט המתייחס ליצר ההרס נקרא אינסטינקט האגרסיה. הוא המוביל לסדיזם, ומתייחס ליחסי פלוטו לירח ו/או וונוס.
פלוטו מסמל אישיות סקסואליות ומלאת תשוקה ולפוטנציאל שלנו להחרפת היצרים.
יחסי וונוס, פלוטו וירח פלוטו הם בעלי העוצמה העזה ביותר, עד שקשה לשלוט ביצריות זו. כשמדובר בפלוטו ומרס, התשוקה מכוונת לאנשים אחרים בלי שסתום ביטחון. יחד עם תפקודי רגנרציה הקונוטציה המינית של פלוטו, האלימות שבו וה- תת מודע שבו פלוטו מייצג את היכולת ליצור ואקום, פלוטו הוא ההיפך מהשמש המסמלת חיים, פלוטו מסמל את האינות, nothingness, ריק שהוא תנאי להתחלת יצירה מחדש, יש מאין. יש מכלום.

Synastry=תאימות אסטרולוגית כולל sexual attraction

בתאימות אסטרולוגית – יש חשיבות עליונה שפלוטו עוגן באחת מ-4 פינות השמיים במפת האחר. האדם עם הפלוטו שולט באחר. [אנלוגיה לעקרב] תשוקה זו לשלוט במיוחד כשפלוטו עוגן באופק של האחר, או על השמש או על הירח, מה שמשפיע על הפרעה באמוציות. אם הוא על מרקורי זה ישפיע על האינטלקט. על וונוס ומרס הוא יכול להיות מושלם בקשר.יחסי פלוטו עם מרס מייצרים תחרותיות רבה. ובמוקדם או במאוחר הקונפליקטים עלולים לשבור את הקשר וליצור מלחמתיות ואפילו שנאה.
הפלוטו המודרני:
אחראי להבנה עמוקה יותר של נפש האדם ועל הפסיכואנליזה, על טרנספורמציות נפשיות דהיינו, מות הנפש כתוצאה מאירוע טראומטי ולידתה מחדש, רגשות שלכאורה "מתו" או נגדעו ומגיעים לתחושת האינות. הוצאת "השדים" מהארון, פתחת "תיבות פנדורה" נפשיות. הוצאת נטיות סקסואליות ממקומות סגורים ושחרורן. ממד ההחלמה הנפשי היא היכולת בשלב ראשון לשחרר, להרגיש ולאפשר לרגשות הקשים והמכאיבים, להציף את הנפש לחיות את הטראומה. לחוות אותה מחדש בתהליכי טיפול דרך אנליזה אך גם היפנוזה המאפשרים לאדם להתבונן בכאב ולהגיע למצב הכלה. תהליך פסיכותראפי נשלט על ידי פלוטו, המאפשר לנפש להגיע לאינות או לזיכרון ארוך. אחד מהסממנים תחת השפעת פלוטו הוא תהליך ההכחשה עד כדי איון הזיכרון. זהו הכוח שדוחף לסיים כדי להתחיל מחדש .כוח החיות מבין שהרגנרציה האמוציונאלית מובטחת כשהיא מהתחלה.

טעות נפוצה בהתייחסות לאמוציות היא לבלבל אותם עם רגשות. בעברית אין שתי מילים המבחינות בין רגש לאמוציה אבל אמוציה זה רגש עמוק , אינסטינקטיבי השייך לאינסטינקט של תגובה – תגובה אמוציונאלית מדברת על כאב, חרדה,תסכול, זעקה, קנאה, כעס, נקמה, שנאה, אמוציה אימהית שלא ניתנת לשליטה.
רגש מאורגן יותר ומבטא את עצמו משכבה עליונה יותר בשעה שהוא עסוק גם בלסגנן את עצמו : נעים, יפה, מחבב, עדין, מתבטא ויותר תקשורתי. ופלוטו הוא אמוציונאלי , הוא עמוק ולא רגשי.
טרנספורמציה – מחולל התהליך.
לעיתים טרנספורמציה חיובית לפעמים שלילית. ברגע שמצב הנפש השתנה, השינוי יהיה לתמיד. אין החלמה. יש סוף והתחלה. אין לימוד. מה שנקטע או נגדם לא מייצר גדם בעצמו. האדם לומד לחיות עם האין, עם הגדם – עם הצלקת, עם הטראומה המעוררת באופן טבעי חרדות . פלוטו יושב כמו הר געש על מאגר החרדות האנושיות- אלה שמאיימות כמו לבה לפרוץ, לגעוש, לעורר התקף של חרדה, התקף פסיכוטי, או שיתוק. האנרגיה של פלוטו פראית, ערמומית, מלאת כוח וצורך למחוץ את הצד השני. מאניפולטיבית, מוודא הריגה. פועל עם קטליזאטורים פנימיים. עם כוח וולקני, בדיוק כפי שהלבה פועלת בהרי הגעש. כוחות הפלוטו משחררים כוחות פראיים סדיסטיים, אלימים באופן אינסטינקטיבי ולא מודע. מלא תשוקה של הרס, מרד, כוח שטני, פראי, הגורם לשבר ולהרס מוחלט.
המיקום של פלוטו במפה, הוא המיקום שמתרחשים בו דברים באופן אינטנסיבי ולעיתים אובססיבי. פלוטו מביא תשוקה לשלוט גם באופן לא מודע. פלוטו מסמל את כוח הרצון אוטוריטה שבה הוא שולט באחרים, המקום בו הוא משחרר את התסכולים, האגרסיה, את תאוות השלטון או הצרכים שלו להרגיש עוצמה, שנאה, תיעוב, בוז, רוע, זדון, נקמה, תסכול, הרס, פגיעה. כל האמוציות האלה מחפשות דרך להשתחרר.
טרנספורמציה כוללת חיים מוות. תפיסת מצבי הטראנס-פלוטוניים. מצב של קומה, היפנוזה, כל תעשיית המאגיה השחורה, הקבלה, הוודו, קללות, קמעות, אמונה בגילגולי נשמות [אסכולה מסויימת מייחסת דרך פלוטו -גילגולי נשמות]  עיסוק ב-  Past Life Regression.
שום דבר לא נותר על תילו באותה צורה, מידה ואיכות כשפלוטו עובר שם! כשפלוטו נפגש עם כוכב אישי הוא מחולל שינוי בד.נ.א של הכוכב. והתהליך של הטרנספורמציה מתרחש דרך התפקחות, איבוד תום והבנת החיים באופן שונה. כל מפגש עם כל פלנטה מבטא זאת אחרת. המיקום כמו הבית, המזל והמשמעות של המיקום והמזל מסמלים את עוצמתך הטרנספורמציה.

Hades abducting Persephone

Picture of Pluto, King of the Dead, abducting Proserpina

פיזית-בריאות מחלות
פלוטו יחד עם בית 8 ושבתאי מסמלים את התורשה.  אבחון התורשה קשר ליחסי פלוטו ושאר הפלנטות[נכון שגם שבתאי האחראי על השלד ועל הכרוניקה של הגוף שותף עם הפלוטו בגנטיקה. אבל פלוטו הוא האחראי הראשי. ולכן הד"נא והכרומוזומים קשורים לפלוטו. הם הראשונים לחיות והקובעים את שעת המוות. פלוטו מסמל את הרגנרציה הפיזית, התחדשות התאים, שיבוט, תאי גזע עובריים, התפתחות העובר, ובנק הדם, תרומות דם ורקמות והשתלות למיניהן      (transplantation).

פלוטו שולט באברי המין, אברי הרבייה,הפין והפות [לא השחלות] ושק האשכים והזרעים, פי הטבעת, (והמעי גס הוא איבר העיכול האחרון במערכת העיכול) ובחלחולת.
החלק הסופי של המעי הגס, באורך כ-17 ס"מ, שעובר מן המעי הגס [הסיגמואידי] עד לתעלת פי הטבעת. הצואה נאגרת בחלחולת עד להפרשתה. ]   צלקות, גדמים, כאבי רפאים[ כאבי פנטום] ניתוחים, השתלות, שיבוט.
פלוטו מסמל את מות הגוף. הוא מעורב בלידה אך גם במוות, במחלות טרמינאליות, ניתוחים, קטיעת אברים, שינוי מיני, הפלות, לידות, פגיעות חסרות שיקום מכל סוג, השתלת איברים, מחלות אוטואימוניות הפוגעות במערכת החיסון (בלועזית: מחלה אוטואימונית, auto=עצמי, immune=חיסון) מתאפיינת בכך שתאי מערכת החיסון (נוגדנים ולימפוציטים מסוג T) מאבדים את הסבילות החיסונית ותוקפים תאים ורקמות של הגוף עצמו במקום לתקוף פולשים חיצוניים. מחלות אוטואימוניות פוגעות בלמעלה מ-5% מהאוכלוסייה והן אחד הגורמים העיקריים לתחלואה ולתמותה אצל נשים בגיל הפריון‏‏
ביטוי אופייני למחלות אלה הוא מוות של תאים והרס של רקמות בגוף המתרחשים באזור כלשהו בגוף ללא סיבה ברורה. בדיקה מעמיקה יותר תגלה ברקמה הפגועה חדירה של לימפוציטים מסוג T ההורגים תאים וגורמים לנזקים שונים כגון הצטברות חומרים מזיקים המובלים לכיוון הרקמה למטרת הרס ופגיעה בתפקודה התקין. ברוב המקרים לא ידועה הסיבה להתנהגות זו של מערכת החיסון.
מחלות חיסון עצמי הן לרוב חשוכות מרפא, וגם הגורמים להן ברובם אינם ידועים. הטיפול הוא בעיקר סימפטומטי – טיפול המנסה להקל על התסמינים, אך אינו מתיימר לרפא את המחלה.
מחלות המדבקות דרך יחסי מין
מחלות מין (STD – sexually transmitted disease) הן מחלות מידבקות המועברות בעת קיום יחסי מין מכל סוג שהוא.
ניתן לחלק את מחלות המין על פי השפעתן על בריאות האדם:
מחלות מין מטרידות: הרפס, יבלות עור (קונדילומה), כיני ערווה.
מחלות מין שעלולות לגרום לעקרות: זיבה, כלמידיה.
מחלות מין שעלולות לפגוע בתפקוד הכללי: דלקת כבד נגיפית מסוג B (הפטיטיס B), עגבת.
מחלות מין המסכנות חיים: איידס, עגבת שלישונית.
קדחת האבולה
פלוטו שולט על תאי הגזע העובריים – תאי גזע הם תאים בגופם של יצורים רב-תאיים, הנבדלים מתאים אחרים בכך שעדיין לא עברו תהליכי התמיינות סופיים לסוג רקמה. תאים אלו יכולים להתמיין ולהפוך לתאים ספציפיים או להמשיך ולהתחלק כתאי גזע.
השתלות מתרחשות תחת השפעת פלוטו ברור שהשתלת לב קשורה לפלוטו שמש והשתלת ריאה פלוטו ירח וכ"ו.
פלוטו אחראי על אישפוזים בבתי החולים למטרת ניתוח וטיפולים. בדיקות מעבדה. על מנתחים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים ופסיכותר-אפיסטים, מהפנטים.
תחומי הפארפסיכולוגיה, הטלקניזס, והטלפטיה.
פלוטו מסמל את המרפאים הקדמוניים, רופאי האליל.
העוסקים בהומאופטיה, נטורופטיה, שיאצו, אקופונקטורה,רפואה סינית.
פלוטו ובית 8 :
מייצג את ההון העולמי
שנמצא בבעלויות בנקים בכספי ירושה, כספי בני הזוג, תיווך וכ"ו

החל משוק ההון העולמי- ועל ההון האישי דרך בן זוג-שותף-ירושה-בנקים-הלוואות,  זהב, מכרות מחצבים, נכסים משותפים הון עתק, נכסים, בורסה בנקים, ירושות, קומיסיון, כספי תיווך, הוצאה לפועל, מס הכנסה, מיסי מדינה.
פלוטו מייצר תהליכי פשיטת רגל היא מצב משפטי המכיר באי יכולת של אדם לשלם את חובותיו הכספיים. על אף שבהכרזת החייב כפושט רגל על פי חוק יש יתרונות וחסרונות לחייב כמו גם לנושים, הרי שברוב המקרים החייב הוא המבקש מהרשויות המתאימות הגנה מנושיו על ידי הכרזתו כפושט רגל.
כספי ביטוח, פיצויים, ריבית, נושים, שוק שחור, שוק אפור, מלווים בריבית, מתווכים, מאכרים, עקיצות פיננסיות, מעילות בכספים, סרסרות. הוצאה לפועל.
עולם תחתון
מאפיה, ארגוני פשע, פושעים, קרימינאלים, פשעים, רציחות, כנופיות פשע, כל פשע מתוכנן, זנות, סרסורים, פשעי מין, אונס, פדופיליה, מוציאים לפועל.

משטרה: בילוש, מודיעין, חקירות, מז"פ, מעקבים, בלשים, יחידות חבלה.
צבא: מודיעין, תכנון, אסטרטגיה, מערך צבאי, סודות צבאיים, יחידות סודיות.חבלנים, לגיון זר .שכירי חרב. פוטש צבאי, הפיכת גנרלים, הפיכה צבאית. המלחמה עצמה.
פלוטו בטבע:
מסמל את הרס הטבע על ידי מלחמות. התפרצויות של הרי געש. שואה גרעינית. מחלות הקשורות במוות ובהדבקה כמו איידס, דבר, האבעבועות, ומחלות שלא ניתנות להדברה. אסון טבע כמו נפילת מטאוריט, טביעת אוניות. תזוזת קרחונים. יחד עם נפטון -צונאמי, שטפונות. מפלי בוץ. הרי געש תת מימיים. לבה. הרס עצי גשם. שואה בטבע מגורמי מזג אוויר או מיד אדם.

פלוטו-הדאס מלך השאול.

ידועים שנולדו במזל עקרב [פלוטו השליט]:
בעולם:
אחמדינאג'ד, רוברטו בניני  ,קלוד מונה, דמי מור, בריטני מרפי
ג'וריג'יה אוקאפי, דניאל אורטגה,פרסלוס, ג'ורג' סי פאטון,פי.די דדי
פלה, פניקס חוואקין, פבלו פיקאסו, רמזי גורדון, טיירה רייד, ארווין רומל, תיאודור רוזוולבט, מג ראיין , וינונה ראיידר, לאורה סאן ג'אקומו
מרטין סקורסזה, השאח של אירן, מאריה שרייבר, סנט אוגוסטין, דילן תומאס, ליאון טרוצקי, איוונה טראמפ, טד טרנר, קורט וונוגוט, ניל יאנג
ביורק, אדם אנט, צ'ארלס ברונסון, לאורה בוש,  הנסיך צ'ארלס,  קאירה, צאג קאיי שק, ג'ון קליז,  הילרי קלינטון,  קנדוליזה רייס
סאשה כהן, נאדיה קומאנצ'י, ג'יימס קוק, מארי קרי,  וולתר קרונקייט
ג'ימי לי קרטיס, בו דארק ,  ליאונרדו די קפריו, ריצ'ארד דרייפוס
פיודור דוסטויבסקי, סאלי פילד, ג'ודי פוסטר,  אינדירה גנדי
, קליסטה פלוקהרט, ביל גייטס,  ג'ולייה רוברטס, וופי גולדברג, איתן הוק, אן האתווי,  גולדי הון,  תומאס ה. אינטש',  גרייס קלי, רוק הדסון
לורן האטון,  מהלייה ג'קסון, חוסין מלך ירדן,  רוברט קנדי, ג'ימי קימל
לארי קינג,  קלוין קליין, אולגה קורילנקו, ברט לנקסטר,  ק.ד. לאנג
לי אנג,  ויויאן ליי,  מרתין לותר, צ'ארלס מנסון, דייגו מרדונה, מארי אנטואנט, ג'ני מקארתי, דניס מילר, ג'וני מיטצ'ל, מרגרט מיטצ'ל
בריטני מרפי,   דניאל אורטגה.

בארץ:
צופית גראנט, קובי שמעוני[סאבלימינאל],עלמה זק, מיה דגן, רונית שחר, אבי בללי, איה קורן, גילת אנקורי,יוסי שריד, דן שילון, אשתאר זק, ציון ברוך, יואב צפיר, רונית יודקביץ', יאיר לפיד, זהבה בן, עינת ארליך, טל גורדון, עפרה חזה, הנשיא ויצמן, אסתי זקהיים, עידו רוזנבלום, דניאלה פיק, יוסי בנאי, אפרת גוש, דנה ברגר, מאיר סויסה, מאיה בוסקילה, אברי גלעד, אבי גרייניק, חנה מרון.

מהלכי פלוטו:
מהלכי פלוטו במפה ביחס לפלנטות האישיות מסמלים שינויים מהסוג של סיום דבר והתחלה אחרת. כמו פרידה דרך מוות, פרידה מבני זוג[גם אוראנוס דואג לפרידה אך אחרת]. מוות רגשי מבני הזוג, מוות מנטאלי- שינוי בחשיבה כמו שקורה לאנשים שמתפקחים מתמימות ממנטאליות מיושנת הקשורה לקונספציה שמתה ומבינים אחרת את החיים כמו חזרה בשאלה, בתשובה, שינוי פוליטי קיצוני, עזיבת מקום חיים אחד לטובת אחר, פרידה מהילדות, מהנעורים, מהתום ומרגש כל שהו כלפי אנשים,טראומות מיניות, פרידה מעיסוק והתחלה אחרת לגמרי בכיוונים שונים. ניתוח, תאונת דרכים, מלחמה, טראומות המכות ומפגישות את האדם עם חרדה, כאב, תסכול, שנאה נקמה, אגרסיה, פלוטו הוא מעשה פשע החל מפגיעה פיזית באחר דרך מעילה[עוקץ מניפולציה] כספית, נקמה בבן זוג או באדם כלשהו, התעללות, אונס,מעשה רצח אך גם הריון, לידה, והתחלת חיים חדשים במקום חדש, קריירה חדשה, עיסוק אחר לגמרי, אהבה חדשה, הורות, זהות מינית חדשה, ניתוח,התעוררות מקומה, התאבדות, ירושה פיננסית, רווח ספקולטיבי גדול, פיצויים פיננסיים,פשיטת רגל, עוקץ פיננסי .
פלוטו מסמל דור ותקופות בעלי שינוי בהיסטוריה ובחיינו.
פלוטו בהיסטוריה המודרנית:
פלוטו במעבר לכל מזל מסמל מעבר דור ומאפייניו המושפעים מהמזל ועיסוקו. כלומר הוא יעשה תהליך רגנרציה בתחום בו עוסק המזל וישלב יחסי גומלין בין פלוטו למזל עצמו.

עובר ללמזל אריה.

כשפלוטו נכנס למזל אריה מ- 1937 עם גילויו[ב-1930] התפתח משבר הפיננסי הגדול בעולם עם נפילת הבורסה בשיקגו.  ועליית הנאצים המסמלת את בשורת מלחמת העולם השניה- השואה והמלחמה שלעולם לא תשכח,  כסמל להשמדה המונים שטרם ידעה האנושות אך גם  בשיאים של גילויי רוע של המין האנושי. סוף עידן התמימות.
ב-1957 עבר למזל בתולה.
מעבר פלוטו לבתולה ב-1957 – מסמל מעבר טכנולוגי לחלל-

The Soviet Union launched the first space satellite Sputnik 1.
והתחיל בעצם מאבק על ההגמוניה בחלל של שתי המעצמות הסובייטי והאמריקאי. המלחמה הקרה על השלכותיה.
מתקפה של צפון וייטנאם על דרום וייטנאם.
מלחמת חורמה במאפיה בארה"ב- מאסר מראש המאפיה.
משבר תעלת סואץ.
סינגפור זכתה בחופש.
הוריקן אנדרו מאות נפגעים.
מגיפת הפה והטלפיים השמדת בעלי חיים בכל אירופה.
מגפת השפעת האסייתית 150 אלף מתים.
1957 שיא הילודה- שנה הנקראת baby boomers.
גאנה זכתה בעצמאות.
ב-1972-71 עבר למזל מאזניים
שנה שנחשבת כשנה השחורה ביותר בהיסטוריה עם כניסת טרוריסטים באולימפידת מינכן ורציחת הספורטאים הישראלים.
שנה בה התחיל הסקנדל הפוליטי הגדול ביותר של הזמנים המודרניים-פרשת ווטרגייט.
החרפת היחסים בין ה- IRA והבריטים עובדה ששילמו עליה קורבנות רבים בפיצוצים.
אסונות טבע נוראיים: רעידת אדמה-תורכיה, דרום עירק, ניקרגואה, – עם אלפי הרוגים
הוריקן אגנס- נזקים נוראיים מאות הרוגים.
פיצוצים איומים בבלפסט.
חטיפת מטוס לופטהנזה עי הפלשתינאים.
האוניה אליזבט נשרפה ושקעה בהונג קונג.
The Dow Jones closes above 1000 for the first time in historyבורסה .
נמצא היהלום הגדול ביותר בעולם במשקל 369.8 בסיירה ליאונה.
בנגלדש קיבלה עצמאות.
קמרון קיבלה עצמאות.
ב- 1985-4 עבר למקומו הטבעי  למזל עקרב:
התפשטות האיידס. התגייסות רשמית של ממשלות לגייס תרומות דם
רשומות תוך כדי זיהוי חולים פוטנציאליים.
העולם מתחיל את צעדיו הראשונים לקראת הפיכתו לכפר גלובאלי
בזכות הגירסה הראשונה של windows גירסה 1.0- התחלת שינוי חיינו.
הטרור עולה כיתה עם חטיפת TWA טיסה 347 וחטיפת הספינה
Achille Lauro
רעידת אדמה מקסיקו סיטי 8.1, 9000 איש נהרגו.
התרסקות מטוס בויינג 747 בהרי Osutaka,  ביפן.
פיצוץ מכונית תופת בלבנון – הרוגים פצועים.
התקוממות נגד האפרטהייד באפריקהלקראת שינוי עמוק של אפריקה.
ב-1997-6 עובר למזל קשת:
אירוע טרור אוקלהומה סיטי.
הגנום הראשון שרוצף היה גנום ויראלי קצרצר של φ-X174 והגנום הראשון של אורגניזם איקריוטי היה גנום שמר האפייה שפורסם ב-1996. במספר הגנים בגנום אינו ידוע בוודאות, ומוערך בין 10,000 ל-25,000. ההערכה של מספר הגנים פחתה בצורה משמעותית (מ-100,000) לאחר סיום פרויקט גנום האדם פרוייקט ריצוף 99% מכלל ה-DNA בגנום האדם, אשר התנהל במשך כעשור, והסתיים ב-14 באפריל 2000.
תהליך השלום שהחל במזרח התיכון  קיבל מכות אנושות, שכן, בשנים 96' – '95 אירעו פיגועי טרור קשים (אוטובוס קו 5 בת"א וקו 18 בירושלים), ופיגועי התאבדות (בית ליד, דיזנגוף סנטר ואשקלון), שהביאו למותם של עשרות ישראלים.
אוסמה בן לאדן הוגלה והתחילה התארגנות אל-קעידה.
אירוע שיא, בבחינת טראומה לאומית, היה רצח ראש הממשלה, יצחק רבין, ב – 4.11.95, על-ידי מתנקש יהודי, יגאל עמיר, בתום עצרת המונים למען השלום.
מטבע היורו הופיע באירופה 16.12.1995
ב – 11.4.96 החל מבצע "ענבי זעם", כתגובה לירי מאות טילי קטיושות, לעבר ישובי הצפון.
ב- 29.5.96 חל מהפך פוליטי עקב הבחירות בישראל, שהביא את מפלגת הליכוד לשלטון, כשבראשה (ראש ממשלה) בנימין נתניהו. לקראת סוף שנת 1996 התרחשו אירועי דמים בשטחי יהודה, שומרון וחבל עזה, בעת ששוטרים פלשתינים ירו והרגו חיילי צה"ל ושוטרים. אירועים פרצו לאחר פתיחת "מנהרת הכותל" ב – 23.9.96.
בבריטניה פרצה המגפה 'הפרה המשוגעת' ( BSE ) ונאלצו לחסל את הבקר במרבית מדינות אירופה.
אסון הציקלון בהודו- אלפים נהרגו.
ג'מבו התרסק מעל ניו יורק.
Meningitas מגפה שפרצה במערב אפריקה
מעבורת טבעה באינדונזיה.
מיליון אקר של עצי גשם הושמדו.
פיצוץ ענק במטרו הפריזאי.
IRA  ערך פיצוץ במרכז קניות הומה במנצ'סטרעם מאות נפגעים.
פיצוץ במתקן צבאי אמריקאי בערב הסעודית עם מאות נפגעים.
שטפונות בצפון מערב הפסיפיק בעמק Williamette Valley
מתקפת אויר ישראלית על בירות.
והתחלת מבצע "ענבי זעם" הגד החיזבאללה.
פיצוץ  Centennial Olympic Park, Atlanta
שיבוט  מוצלח של דולי הכבשה
וכמובן המשך הטרור העולמי ב: 11.9.2001 אסון התאומים.

ב-2010-2009 עובר למזל גדי
החלה התקופה החשובה ביותר של משבר כלכלי עולמי. קריסת בנקים וחברות כלכליות רציניות שגררו פיחות והפסדים עצומים, ירידת ערך הנכסים בארה"ב, משבר המשכנתאות, פשיטות רגל במסות.
ירידת ערך המטבע. בורסה בלתי יציבה.
המלחמה בעזה- עופרת יצוקה- עזה נהרסה.
זיהום חופי ארה"ב-כתם הנפט ממקסיקו בתחילת 2010.
כתם הנפט מדליפת הנפט הגדולה במפרץ מקסיקו מתפשט לחופי ארה"ב הוכרז מצב חירום לאומי.
עצי הגשם- הכריתה הגוברת והולכת של יערות הגשם הטרופיים הן לצורך הכשרת הקרקע לגידולים חקלאיים והן לצורך שימוש בעצי היער כחומרי גלם לתעשיית הנייר, הרהיטים וכדומה, יוצרת התנגדות חריפה בדעת הקהל בעולם. על טיעוני המתנגדים לבירוא יערות הגשם המתמקדים בבעיות ובסכנות מקומיות ובסכנות הצפויות לעולם.
התחממות עולמית: חודש יוני 2010 נרשם כחודש החם בהיסטוריה.
חודש יוני האחרון נכנס לספרי ההיסטוריה כחם בהיסטוריה, ומצטרף לשלושת החודשים שלפניו שהיו גם הם החמים ביותר זהו החודש ה-304 ברצף שבו נמדדות מעלות הגבוהות מהממוצע במאה העשרים צפון קוריאה ערכה 2 ניסויים גרעיניים.
הקונפליקט של סיום המלחמה באפגניסטן ועירק.
אסון טבע מהגדולים באוסטרליה ב-7.22.2009- נהרגו מאות בשריפה שפרצה ביערות .

פלוטו במזל דלי 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ          3.2.2011

 
שאלות תשובות:
1. ראיק
השפעת אורנוס נפטון ופלוטו
פנינה שלום רב ברצוני לדעת מה ההשפעה של הכוכבים אורנוס נפטון ופלוטו במפת הלידה ? שאלה נוספת נולדתי ב27.08.90 בשעה 21:00 בערב שעון קיץ יש לי נסיגה במרוקרי שבתאי אורנוס נפטון וראש דרכון יש לי סיכוי בעולם עם כמות כזו של נסיגות? ומה זה אומר? ? 🙂
תשובה:
שלום ראיק יש לך הרבה כתבות בנושא: א. כתבה על פלוטו -החיים המין והמוות – הרבה חומר בנושא:http://www.pninastro.com/297/ על נפטון -3 פרקים מפורטים שיעזרו לך ויתנו לך תשובות מעמיקות:http://www.pninastro.com/305/ ועל אוראנוס – http://www.pninastro.com/226/ תוכל ללמוד הרבה מהחומר ומניתוח הכוכבים שביקשת להביו. נסיגת כוכבים לא משפיעה על איכות חיים שלילית. המילה נסיגה אולי מטעה אותך אבל ביחסי הכוכבים היא לא משפיעה לרעה. יש לי חמש פלנטות בנסיגה במפת הלידה והם לא משפיעות על הקושי. בכלל לא. בברכה פנינה
2. מריאלה
פלוטו במזל בתולה
שלום פנינה, ברצוני לדעת קצת יותר על השפעותיו של פלוטו במזל בתולה, במיוחד באמצע שנות השישים, בהן היה בצמידות עם כוכבים רבי השפעה כמו אורנוס ומאדים. כמי שנולדה עם אופק בבתולה, הייתי שמחה לשמוע יותר על השפעותיו במזל בתולה. רוב תודות, מריאלה.
תשובה:
שלום מריאלה צמידויות של פלוטו אורנוס בהיסטוריה השפיעו בעוצמה רבה על אירועים. צמידות כזאת לאדם היא קשה וילידי השנים משנת 1963 ועד 1968 פחות או יותר רוב החודשים היו צמידויות ביניהם וכשנוספו לכך כוכבים אישיים זה הגביר את המורכבות. פלוטו ואוראנוס יחד יוצרים מצבים קיצוניים ואבנורמליים, החל מסיבוכים ומורכבויות העלולות להשפיע פיזית נפשית ומנטאלית. כל מפה עם צמידות מסוג זה חשוב לראות את שאר החלקים. אם אורנוס ופלוטו מופיעים באופק או באחת מכנפות השמים העוצמה תהיה גדולה יותר. אם הם צמודים לשמש זה יכול לבטא מחלת נפש, או הפרעה נפשית, או מחלה גופנית, או סינדרום מנטאלי, או אירוע טראומטי ועוד ועוד.. הרבה אפשרויות. לכן מומלץ לנתח תמיד את כל המפה . כי גם אם יש מצבים קיצוניים של אוראנוס ופלוטו צריך להתבונן בתמונה הכוללת ולא בחלק אחד. ממליצה בכל פה לא לנתח חלקים של מפה אלא להתייחס לכל תמונת המפה. בברכה פנינה
3. סיגל
פלוטו בגדי
היי פנינה, ראשית שאפו על האתר ועל המאמרים המושקעים והעמוקים. פלוטו המרתק והמסתורי מעורר אותי לרצות להכיר את השפעותיו בקונסטלציות שונות. כרגע פלוטו בגדי בשלישון השני.. אם אפשר, רציתי לדעת מתי יעבור לשלישון השלישי? תודה רבה, סופשבוע נפלא.
תשובה:
סיגל שלום. תודה רבה. פלוטו יגיע לעשירון השלישי והאחרון של מזל גדי בפעם הראשונה בחודש פברואר 201. ויישאר סופית בעשירון השלישי מינואר 2019 עד שנת פברואר 2024. השלישון האחרון של גדי מושפע ממרקורי ובדרך כלל כשפלוטו נמצא בדקאנט מרקוריאני הוא יוצר משברים עולמיים בעיקר בתחומי עבודה ובריאות. עוד נדבר על כך בהמשך.. ברכות ותודה פנינה
4. שלמה תומר
פלוטו = מזל עקרב במערומיו
איך עשית זאת פנינה? אני משתמש בשירותייך כשלושים שנה, קורא את כתבייך ונוצר את כל מילותייך. יחד עם זאת, הצלחת להביא כאן כלים להעשרת המודעות ולהשלמה וקבלת האני שנראים כלקוחים מעולמות מקבילים. לשמחתי, חיי שזורים בצמתים. לאושרי – עזרת לי לעבור את הצומת הזו בקפיצות ודילוגים של הפיקח הרואה את הדרך. שלך לצמיתות, שלמה תומר

19הערות

 1. שון

  אני מבין. אני שוקל קשר רומנטי עם ילידת פלוטו בקשת. כיצד פלוטו בקשת עשוי להתבטא באפייה?

  • פנינה כץ

   שון שלום,
   מפת לידה של אדם מורכבת מהיבטים של 11 כוכבי לכת[רק אחד מהם הוא פלוטו] , אופק המפה ועוד השפעות של עשרת כוכבי לכת. אין שום דרך לחשוב אפילו שכל ילידי פלוטו בקשת הם בעלי אותו אופי.

   כל טוב
   פנינה

   • שון

    זה בדיוק העניין, שעל כל יתר כוכבי הלכת כתבת. כולל האופק ואפילו על ארוס אמור ולילית. רק את המשמעות של פלוטו (במקרה זה בקשת) החסרת.
    (ברור לי שהכוכבים לא עומדים רק בפני עצמם ויש משמעות גם ליחסים בינהם)

   • פנינה כץ

    שון,
    ככל שכוכב שוהה זמן ארוך יותר בכל מזל, השפעתו האישית תלויה אך ורק במפת הלידה של האדם, האם יש במפה חיבורי כוכבים אישיים עם כוכב פלוטו? . ולכן כדאי להבין את השפעתו של פלוטו במה הוא עוסק ואיך הוא משפיע ועל כך הוסבר בפרוטרוט. תסלח לי בכתבה על פלוטו שלכאורה משם אתה פונה אליי, יש פירוט ענק על תפקיד פלוטו במפה החל מהפן הנפשי המנטלי הפסיכולוגי המיני על החיים והמוות על התנטוס. על הטרנספורמציה שהוא מחולל. כל התהליכים האלה קורים כשיש היבטים בין הכוכבים האישיים לפלוטו. תקרא את הפירוט העליון בכתבה. כדי להבין את פלוטו ואת יעודו במפה.

    בברכה
    פנינה

 2. שון

  היי פנינה אין לך במקרה מאמר על משמעותו של פלוטו בכל 12 המזלות?

  • פנינה כץ

   היי שון,
   ראשית אתה מגיב בכתבה על פלוטו ולגבי פלוטו שעבר למזל דלי העליתי את הכתבה הזאת:
   אתה לא יכול לחיות את סיבוב פלוטו בכל המזלות. היות וזה סביב 240 שנה. אפילו את מחצית הסיבוב במקרה הכי טוב תתקשה לחיות.
   אבל אם יש שאלה ספציפית לגבי פלוטו באיזה מזל אשמח להגיב לך.

   בברכה
   פנינה

 3. רחלי

  את מקסימה איזה מזל את

  • פנינה כץ

   היי רחלי

   תודה רבה.:)
   בסך הכל עושה את מה שאני אוהבת. מכיוון שאין לי זמן ללמד, אני משתדלת להעניק חומרי לימוד ותובנה בתגובות שלי.

   בת מזל דגים עם אופק מאזניים.

   כל טוב
   פנינה

 4. רחלי

  מה אומר פלוטו מרובע למרס? האם זה ניצול מיני חס ושלום

  • פנינה כץ

   שלום רחלי
   היבט מרובע בין הכוכבים פלוטו מרס יכול לספר הרבה דברים. כמובן שתלוי בין איזה מזלות המרובע הזה מתקיים? וגם בין אלה בתים? ובנוסף לכך אילו היבטים מתחברים למרובע הזה?
   בעיקרון אלה שתי פלנטות המייצגות עוצמה והיחסים בין שתי הפלנטות מייצגים מאבק ותשוקה עזה להשיג יעד, יעוד בכל מחיר.
   המהות של שתי הפלנטות היא מבית 8[עקרב ובית 1 טלה] שהיא מהות הישרדותית אינסטינקטיבית. ולכן היבט זה מסמל עוצמה רבה שלא ניתנת לכיבוש.
   לעיתים עוצמה המסמלת כוח רב והפעלת עוצמה כדי לנצח ולהשיג יעדים, כוח להשיג שליטה על יעד, לכבוש ויהי מה, להתחרות ולנצח, לעיתים זו עוצמה שקיימת באדם כדי להביס כל אחד, להוכיח את העליונות, להצליח להשפיע ויהי מה, להפעיל אגרסיה [ואפילו בריונות ] וגם התקפי זעם. קנאה. מיניות לעיתים ללא גבולות ואפילו מעשי אונס. לעיתים' זה יבטא ניתוח פיזי/גופני -שזה בעצם שיא ההישרדות לנצח את מגבלות הגוף, פסיכולוגית: הרבה פעמים מסתבר שזה ביטוי פוסט טראומטי מוקדם מאוד שהופך למערכת התראה מפני איומים. לעיתים חוסר פחד קיצוני.
   לכן לבית ולמזל יש משמעות גדולה באבחון ההיבט ומשמעותו.
   כמה דוגמאות המוכיחות את המגוון של היבט זה : אנשים שמשתמשים בהיבט כדי לנצח בהיבט פיזי בספורט של מאבקים: מוחמד עלי, ברוס לי. מעשי אונס /מיניות תוקפנית : הארווי ויינשטיין, רומן פולנסקי. מרובע שמבטא פוסט טראומטיות ממעשי אונס- אופרה וינפרי. ניתוחים פיזיים עם סכנות מוות – אוליביה ניוטון ג'ון

   בברכה
   פנינה

 5. נטע

  שלום פנינה, כתבה מעניינת אך עם זאת מעוררת חששות. כבת מזל דלי נראה שמצפה לי תקופה מדאיגה.
  מתי תצא כתבה מפורטת על השפעת פלוטו במזל דלי?

  • פנינה כץ

   היי נטע

   פלוטו עורך סיבוב מפואר איטי בכל המזלות. עוד אגע בנושא ובוודאי שתעלה כתבה. עדיין מעל שנה לחכות לתחילת האירוע. אז יהיה בסדר תגיע כתבה בזמן.

   בברכה
   פנינה

 6. רחלישושנה

  מה זה פלוטו בית 12 תודה רבה

 7. רחלישושנה

  מה זה אומר פלוטו בבית 12 צמוד למרס במזל גדי תודה לך

  • פנינה כץ

   רחלישושנה שלום

   אי אפשר לנתח משמעות של מפה ואדם דרך שתי פלנטות הממוקמות בבית 12. כל ניתוח ויציקת משמעות של כוכבים במפה מחייב את התמונה המדויקת של המפה כולה.

   בברכה
   פנינה

 8. רינה

  היי פנינה פלוטו נמצא בכל מזל 20 שנה את זה הבנתי אבל כמה זמן לוקח לו לעבור מעלה אחת?

  • פנינה כץ

   שלום רינה
   פלוטו הוא כוכב אקסצנטרי ששוהה זמן מגוון מאוד החל משהות[מאז [150 שנה אחרונות] בת 30 שנה במזל שור ו-27 שנה במזל סרטן ועד כ:11 שנה במזל עקרב. הממוצע הוא סביב ה: 20 שנה בכל מזל. הסיבוב שלו סביב 12 המזלות הוא כ:248 שנים אם את מחלקת ל:12 חודשים מדובר ב:20 שנה ושבעה חודשים ממוצע. מחצית מהזמן הוא בנסיגה לכן אם מתבוננים בשנת 2017 לדוגמא, פלוטו התחיל ב:17 מעלות במזל גדי ובמרץ הוא כבר היה במ עלה 19 במזל גדי ובאפריל התחילה נסיגה והחודש פלוטו במעלה 16 במזל גדי ויסיים את שנת 2017 במעלה 18 במזל גדי . מבינה?

   ברכות
   פנינה

 9. יהודה נחשון

  פנינה תודה על הכתבה המקיפה .היכן ממוקם פלוטו היום ?

  • פנינה כץ

   יהודה שלום.

   תודה רבה לך.
   פלוטו ממוקם בשנה הזאת סביב המעלה 17 במזל גדי ובשנת 2024 פלוטו יעבור למזל דלי.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה