כוכב פלוטו מגיע למזל דלי, בשורתו לעולם ולכל המזלות.

כוכב פלוטו מגיע למזל דלי הבשורה שלו לעולם ולמזלות

פלוטו: וגם כך הוא נראה:

 

מי אתה פלוטו? הסוף וההתחלה. תחילתה וסיומה של תקופה בהיסטוריה האנושית.

פלוטו     שולט באופן טבעי במזל עקרב 
ובבית 8 –תחומי שליטתו בתחומים:

מין
חיים-מוות-הישרדות-
האיד

כסף (של האחר)
תורשה/ירושה

הישרדות/מלחמות/תהליכים גאופוליטיים
כל הנושאים הדרמטיים ביותר בחיינו.

הוא regenerator של חיינו.
פלוטו, הממית כדי לחיות,  המסיים כדי להתחיל.  הסוף שבתחילת הדברים.

יעוד פלוטו:  הוא ההרס כדי להכשיר את הצמיחה, הנבילה וההפריה, הילודה מול הנמק, הגסיסה והמוות. הצמיחה מול המוות. הוא שוהה בכל מזל כ-20 שנה, אקסצנטרי במהלכו ופעילותו בעלת ההשפעה בכל תזוזותיו, בנסיגה ובהתיישרות. [יוצא דופן, חריג ללא קשר לסביבה אלא למהלך העצמאי שלו]
פלוטו כהדס-במיתולוגיה והאיד על פי פרויד
פלוטו במיתולוגיה מול פרוידהוא הדס אל העולם התחתון, הסנדק של יוון העתיקה, תפיסת העולם שלפיה מתחת לאדמה התגוררו שדים ורוחות רעות שיצאו בלילות לפתות אנשים ולעורר בהם יצרים רעים.
זו בעצם האינטרפרטציה המוקדמת ליצרים הרעים לכאורה של בני אדם. בתקופה שמושג ה-תת- מודע לא היה מודע. פרויד תיאר את הנפש כפועל יוצא של מערכת לחצים כמו-הידראולית: כמויות נתונות של אנרגיה (אנרגיה ארוטית ואגרסיה) מתעוררות בגוף ודורשות פורקן. הזולת – לא במקרה הוא נקרא "אובייקט" בפי פרויד – הוא פשוט אמצעי לפורקן המתחים האלה. כל ההתנהגות האנושית נובעת ממערך הלחצים הפיזי הזה, מכור הדחפים היוקד של ה"איד". ממש לא מפליא שאופק המפה של פרויד הוא עקרב. פלוטו הוא שליטו הטבעי של מזל עקרב.
פלוטו שליט עקרב

 

1777 – קרב סרטוגה מלחמת העצמאות של ארה"ב

פלוטו היה לאחרונה במזל דלי  בשנים בין 5.3.1777 -1.12.1798 לפני 225 שנה.- שנים של מלחמות גדולות וארוכות ששינו את ההיסטוריה האנושית – אבולוציה אנושית, מנטאלית. 

בשנת 1777 נכנעו הבריטים לצבא האמריקני, שגדל בעקבות מתנדבים חדשים שהצטרפו אליו, בקרב סרטוגה. קרב זה סימל את המפנה בחזית הצפונית, והיווה גורם מכריע לניצחון האמריקנים במלחמה.

ביטול העבדות בפנסילבניה 1780

מעברו של פלוטו למזל דלי בישר את מלחמת העצמאות האמריקאית עד שנת 1783. 

*כשמדברים על ארה"ב, מעברו של פלוטו למזל דלי במפת ארה"ב,  עלול להשפיע בעשרים שנה של שהותו,  על שינויים גאופוליטיים משמעותיים בארה"ב.  ייתכן אפילו ניתוקים של מדינות "מחללית האם". ככל שאופייה של מדינה עצמאי ומשוחרר יותר בארה"ב,  הסיכוי תחת השפעת פלוטו בדלי לפעול להתפתחות עצמאית נוספת ולהתנתק. ומדינות שמושפעות מרוב שמרני כובל משפטית וכלכלית הן עשויות להיכנס בהדרגה לתקופת מחאות עד מרי אזרחי. [בהמשך תגיע מפה]

מהפכה הצרפתית: ממלוכה לטרור, אנרכיה ועד הזכויות.- אבולוציה חברתית

המהפכה הצרפתית- בין 1789-1799-  השינויים המהפכניים / הישגי המהפכה הצרפתית – מימוש עקרונות השוויון, החירות והאחווה:

עיקרון ריבונות העם – מומש לראשונה (באירופה). זכות האזרחים להשתתף בהכרעות פוליטיות – לקבוע חוקים, להקים מוסדות ולמנות נציגי שלטון.

– עיקרון  השוויון בפני  החוק – יושם עם ביטול הפיאודליזם.

– עקרון זכויות האדם והאזרח – יושם עם פרסומה של  "הצהרת זכויות האדם והאזרח".. בהצהרה נקבע כי:

1. כל האזרחים חופשיים  ושווים.

2. הוגדרו הזכויות הטבעיות – חופש הזכות לקניין, הזכות לביטחון והתנגדות לדיכוי.

3.    העם הוא הריבון.

*כשמדברים על צרפת,  הרי ששובו של פלוטו למזל דלי עשוי  בהחלט להציף התקוממות חדשה בקשר לשוויון זכויות במדינה הזאת , [בהמשך תגיע מפה]. 

ב: 24.5.1798 אירים לאומנים פורצים במרד  עקוב דם נגד האנגלים. מאבקים שנמשכו לסירוגין  200 שנה עד שנת 1998 

מסקנה מתבקשת:  החוקים הדמוקרטיים העוסקים בשוויון ובזכויות אזרחים[דלי]  לא היו מושגים אלמלא מלחמות עקובות דם[פלוטו]. 

 

האירועים האלה הושגו תחת השפעת המרובע של המזלות הקבועים: שור, אריה, עקרב ודלי. –

הקבוצה הקבועה-פיקס-זו הקבוצה השנייה – כי היא מתחילה בבית 2[ מזל שור] עוברת לבית5[מזל אריה] לבית 8 [מזל עקרב] ולבית 11[מזל דלי]- מזלות: שור, אריה, עקרב ודלי המייצגים את כל היסודות: אדמה, אש, מים ואוויר.
הקבוצה הקבועה מסמלת את התנועה האיטית יותר בהשפעה במפה האסטרולוגית,  עם נטייה להתעכב על העקרונות, האמונה והדרך.  למרות שאפתנותה להשיג בכל מקרה הישגים  של קבוצה זו הכל יצטרך להיות בדרכה בלבד.  תחת השפעת קבוצה זו,  אנשים יעמדו על שלהם יפגינו קיצוניות ויתבססו בעקרונותיהם וידבקו בדרכם באופן נאמן וחסר פשרות ["עד הסוף המר"].  אך עודף כוכבים במזלות קבועים יגרום לאנשים להתקשות לעשות שינויים בחיים, הם יהיו מלאי חרדות ממצבים בלתי בטוחים'  יהיו מקובעים ואובססיביים בכל דבר שהם מאמינים בו. רבים מהם "דתיים" בדרכם והם מוכנים גם להפסיד אך הם יפעלו אך רק בדרכם.  כשמדובר באירועים ובמצבים תחת השפעה של כוכבים קבועים האירועים דרמטיים, קיצוניים, בעלי אפקט גדול של שינוי ותהליכים קוטביים. אך הכל פועל לאט בהדרגה כשהבסיס נשען על רעיונות ונקודות עקרוניות. במגמות יש עקביות וגם אם יש שינויים יש קביעות בשינויים. 

בשנים בין ה: 2026-2023- כשכוכבים כמו פלוטו בדלי ואורנוס בשור[שניהם במזלות קבועים]  מלווים אותנו,   לא תהיינה הנחות והקלות. ולמעשה,  צפויה עלייה באירועים גיאופוליטיים ודרמטיים ומאבקים חברתיים קוטביים המשנים את פני האומה, המדינות והעולם,  האטמוספירה הטבעית של עיסוקי מזל דלי הם מאבקים חברתיים  על בסיס עקרוני.  תוצאות המאבקים תחת דומיננטיות של אורנוס ופלוטו הן קיצוניות. פשרה לא כרגע אולי כשאורנוס יעבור למזל תאומים. בינתיים אנחנו לא שם. 

 

 כניסתו של פלוטו למזל דלי [יש כמה גרסאות ללוחות אסטרונומיים. בלוחות שאני משתמשת פלוטו מגיע למזל דלי ב: 28.3. בגלל "זחילתו" של פלוטו,  מדובר בהפרש של כמה דקות[עשירונים של מעלה] בין גרסה לגרסה, תודה לאלה שחשוב להם לתקן אותי. זה בסדר אני קוראת לוחות אסטרונומיים רק 50 שנה.]

פלוטו נכנס ב: 28.3.23 עד 5.6.23, ישהה עד מעלה 1 בדלי

ב: 6.6.23 פלוטו חוזר למזל גדי עד 31.12.23. נע בין מעלה 29-27 במזל גדי

פלוטו שב למזל דלי ב:1.1.24 עד 28.8.24  נע עד מעלה 2 מזל דלי

פלוטו ב: 29.8.24 חוזר למזל גדי עד 24.11.24  ישהה במעלה 29 במזל גדי.

פלוטו אומנם ייכנס למזל דלי רק עד המעלה הראשונה אך הוא יורגש, למרות שיבתו של פלוטו לגדי למעלות האחרונות כדי לסיים תהליכים כלכליים/חומריים. 

 

מה היא  תכנית "העבודה" שכוכב פלוטו מייצר ?

הפלנטות טרנס -סטורניות[סטורן, אורנוס, נפטון, פלוטו וכירון]  הן בעלות עוצמה אנרגטית גדולה ומשנות את פני החיים, פני הקוסמוס, אופי החברה, האווירה, ומייצרות אירועים מכוננים שבחלקם בונות או הורסות תבניות קיימות. כל פלנטה ושילובה במזל היא ייחודית ובעלת אפיונים מיוחדים ושונים מהפלטות האחרות. 

שהותו של פלוטו במזל גדי "עבד" הרבה על הפן השמרני/דתי והושפע מהחרדות שפלוטו מייצר במזל גדי "מפני ימות חורף קשים", ולכן הנטייה הייתה להבטיח את העתיד הכלכלי ולכך התחברו ביניהם כוחות השלטון עם בעלי ההון וכוחות הדת[אוליגרכיות דתיות ושלטון פשיסטי]- שבתאי בגדי בשנים בין 2020-2018 רק העצים את הנטייה הזאת. התוצאה הבלתי נמנעת הייתה עליית רמת השחיתויות שיטת  הקרטל והמונופול העצימה וכפי שאמרו אנשים מהמערכות הכלכליות האלה "כשזה משתלם קשה להפסיק". ברמה חברתית זה טיפח יותר את ההון שלטון, את האוליגרכיות, ואת העריצות הפיננסית. שיטת הרגולציה. 

לכן פלוטו במזל גדי טיפח את החרדות מפני בעיית הישרדות, חרדות קיומיות, גרם לעליית שחיתות שלטונית בכל העולם, כשחלק מהמדינות טיפחו בתקופה זו את השלטון הריכוזי /דתי/שמרני. כשחלקן הפכו ללא ליבראליות עם סממנים פשיסטיים- במיוחד כשאורנוס הגיע למזל שור בשנת 2018  והאיץ בחלק מהמדינות להפוך לדיקטטורות ושליטים המחפשים שליטה בלעדית.  פלוטו חושף את הצורך בהישרדות, רצון לשינוי מעמיק עם השלכות כלכליות כדי לשרוד, זהו מאבק על תחום מחיה, על להישאר בעמדת כוח. כשהוא עובר למזל דלי הוא נכנס למצוקת הישרדות בנושאים האנושיים, חברתיים.  הוא מחפש פתרונות כוח והישרדות לאנושות. פלוטו שליט עקרב,  הוא בהיבט דיס-הרמוני למזל דלי[אורנוס השליט] . שתי הפלנטות פלוטו ואורנוס לא מיודדות, אלה אנרגיות מתנגשות, סותרות.  ולכן המאבקים יהיו קשים וידממו. המלחמות תהיינה עקובות דם.  

 

 

פלוטו במזל דלי נכנס למרחב אנרגטי רווי סתירות. 

פלוטו הוא כוכב "חופר".  הוא מעמיק כשהוא מגיע למרחב חדש כמו מזל דלי,  הוא יורד[או מטפס]  לרזולוציות העמוקות ביותר מול האנרגיה של אורנוס [שליט מזל דלי] ששואף לפרק הכל, לשנות סדרי בראשית. זו מלחמה בפני עצמה. אורנוס של דלי לא יאפשר לנדוניות הכלכליות שנוצרו בהשראת פלוטו במזל גדי,  להישאר באותן תבניות. כלומר אופי העולם הפיננסי ישתנה מקצה לקצה ויעסוק בפיזור הכסף, הנכסים והחומר לקונסטרוקציה חדשה שהיא יותר חברתית.  כלומר,  אורנוס בדלי ישבור את תבניות פלוטו שהגיעו ממזל גדי לא יאפשר להם לשרוד על כנן. אורנוס של דלי מבטל גבולות, משנה אותן כדי שיתאימו לחברה האנושית.  לאט וביסודיות אורנוס הוא שובר הכל לפיסות, אורנוס פועל בעצם על עיקרון של יצירת מהפכה, אבולוציה ושינוי קוטבי והוא עושה זאת,  דרך פירוק ושבירה. כשערך הכסף/חומר,  הוא אקוויוולנט ליכולת ייצור וההפקה שלו עבור החברה האנושית ולא לערך הנקוב שלו ככסף. 

דלי הוא מזל אינדיבידואלי,  שאינו מקדש גבולות כגבולות אלא רק אם יש בהם ערך אנושי. לכן בבואו של פלוטו למזל דלי, הוא יציף נושאי מלחמה על שטחים וגבולות אך במזל דלי הוא ייתקל בממד האנושי כשאנשים יצאו לרחובות עם רוח גבית של אורנוס ויימחו יפגינו כד לזכות בזכויות הבסיסיות שלהם,  צורך בהגדרת הזהות שלהם. לכן מעברו של פלוטו למזל דלי גרם לאומה שלמה בארה"ב לדמם ולסבול מאובדן ענק של חיי אדם  כדי לזכות בעצמאות, כדי להשתחרר מעבדות, והתוצאה היא יצירת החוקה כשעד היום היא הבסיס המפואר ששומר על זכויות האומה האמריקאית. ובמקביל גם המהפכה הצרפתית באותה קונסטלציה כשההמון הסתער על המלוכה ועל בעלי הקרקעות בכל אירופה,  במאבק ארוך כואב ועקוב דם כעשר שנים כוננו  חוקה, זכויות אדם וזכויות קניין כשלפניה האדם היה אבק מול בעלי האדמות.   

לכאורה מדובר בבשורה טובה, אך תהליכים כאלה עלולים להימשך  הרבה שנים.- פלוטו ישהה עשרים שנה במזל דלי. יש לו זמן.  למהפכה הצרפתית לקח  10 שנים כדי להפוך נתינים עבדים לבני אדם שווי זכויות. הרבה תלוי ביחסי פלוטו במפת המדינה כשאורנוס ממשיך בצמידות לשמש של מפת מדינת ישראל, עד תחילת 2025 מה שמבטיח שינוים עמוקים ומסיביים בזהות של מדינת ישראל. לא  יהיה טוב עד שלא יהיה רע מאוד. כששתי פלנטות כל כך עוצמתיות מתניידות במיקומים משפיעים  במפת המדינה,  כדאי להתכונן למאבק ובעיקר לתקופה פחות יציבה[בלשון המעטה] עם הרבה הרס של מושגים וערכים קודמים המפנים מקום לשינויים הנכפים עלינו. אופי המשטר יחסי האוכלוסייה עם השלטון, שינויים דמוגרפיים, אירועים גאופוליטיים בישראל ובסביבת השכנים. שתי הפלנטות אורנוס ופלוטו אחראים על שינויי האקלים במיוחד להקצנה של תהליכי התחממות גלובאלית. האנושות תאלץ לתת מענה להגיב להתייחס לאירועים האלה בשנים הקרובות. לפחות עד שנת 2026 צפויה הקצנה של מערכות האקלים. 

 

מפת מדינת ישראל במעגל הפנימי זו מפת לידת המדינה, והמעגל החיצוני ביום הולדתה של המדינה במאי 2024.

עדיין פלוטו לא הגיע למעלה 4 [ראו בנקודה התחתונה של המפה]  כדי להיות במולות[180 מעלות] מדויקת לירח במפת המדינה.

אפשר מהתבוננות במפת מדינת ישראל להבחין כשפלוטו מגיע למעלה 4 במזל דלי[בין חוד החרמש של בית 3 לבית 4]  הוא יהיה מול הירח[העם ] בבית 10 של מפת המדינה: בחרתי ביום העצמאות הבא[2024] – מפגש אורנוס יחד עם השמש [צד ימין של המפה בבית 7] צמודים לשמש של המדינה בשור– המדינה ממשיכה לעבור שינויים מטלטלים ונטייה להגירה גדולה ועזיבה של אנשים לא מעטים את המדינה.  פלוטו בדלי [מעלה 2] מול הירח[בית 10] מגמות פלוטו כבר מצביעות על התהליכים שיקרו ביחסים בין העם לממשלה וביחסים בשטחים ובגבולות עם השכנות. מה שמחזק את המגמה זה כוכב מרס [בית 6] בהיבט מול נפטון בית 12 המסמל עימותים עם אויבים. כוכב צדק  27 מעלות בשור, בהיבט משבר[ 150 מעלות]  לכוכב יופיטר 27 מעלות [בקשת]  במפת המדינה בקשת[בית 2] ,  ויופיטר בשור [בבתים בין 8-7]  בהיבט מרובע למאדים בבית 10 של מפת המדינה- סכנות לחימה ומשברים כלכליים .

בין שנת 2024-2025 שבתאי בדגים מייצר היבט הרמוני לשמש של המדינה חודשים פברואר מרץ 25, – אורנוס בפעם האחרונה צמוד לשמש בשור, ופלוטו בדלי מול הירח באריה במפת המדינה- שינוי מהותי בשלטון,  מאבק כוחני במיוחד  שעשוי בסופו של דבר להוליד התייצבות שלטונית עד סוף 2025. 

פלוטו יסיים תהליכים ויתחילו חדשים בעשרים שנות מיקומו במזל דלי. מכיוון שהא יהיה בהיבטים משמעותיים ובעלי עוצמה ביחס למפת מדינת ישראל, הוא ישחק תפקיד חשוב בסיום תהליכים במדינה ותחילתם של חדשים. ועל כך יהיה המשך. 

היבט דרמטי יותר מצפה כשפלוטו בדלי יהיה מול פלוטו באריה [בית 10 במעלה 12] בשנים 2030-2027 שבתאי יהיה במזל תאומים צמוד למרקורי המסמל את צהל  מה שאומר שבטוב זה לא ילך – שינויים גאופוליטיים במדינה ובסביבה. שטחי המדינה ובמיוחד אזורי לחימה כמו יהודה ושומרון יאלצו לעבור שינוי מהותי, חלוקה או החזרת חלק מהשטחים. נושא ועיסוק השטחים ברשות ישראל עלול לסיים פרק בהיסטוריה. יחד עם זאת, בסיום מהלך פלוטו בדלי  בשנים 2043-2041 הוא ישהה מול כוכב מרס בבית 10 של מדינת ישראל- מדובר בהיבט של מהלכי מלחמה והתנגדות למדינות מסביב אך גם בעיה של חוסר ויתור על חלוקת הארץ.  

פלוטו בהשפעתו מייצר שינויים  משמעותיים, קיצוניים ומסמל סיום של תקופה ותחילתה של אחרת. כל מעבר של פלוטו מסמל אדפטציה חדשה, המביאה תהליך של טרנספורמציה חדשה פה ובעולם במיוחד בדלי המהלכים קיצוניים קוטביים והמחיר יקר. 

 Pluto and Proserpina (1605), by Jan Brueghel the Elder- חטיפת פרספונה צייר ברוייגל:

האדס[פלוטו או דים], אל השאול במיתולוגיה היוונית, היה מאוהב בפרספונה היפה. אך הוא ידע שהאלה הצעירה היא בבת עינה של אימה דמטר שלעולם לא תניח לאיש לשאת אותה מפחד שזה יפריד בניהם (השתיים היו, כפי שניתן להבין, קרובות מאוד). האדס השיג את אישורו של זאוס מלך האלים לחטוף אותה. בשעה שפרספונה ליקטה פרחים בשדה קפץ עליה האדס וחטף אותה אל עולם המתים. כאשר גילתה שבתה נעלמה, חיפשה אותו דמטר על פני כל האדמה, אך לא מצאה אותה (כי היא הייתה מתחתיה). האלה דמטר נפלה לייאוש, דבר לא טוב לבני האדם במקרה של אלת הטבע והיבולים. שום דבר לא צמח, ובני האדם כמעט מתו ברעב. או אז סיפר לדמטר הליוס אל השמש, הרואה את הכל, מה באמת קרה לפרספונה. דמטר רצה לזאוס בדרישה להחזיר לה את ביתה, ומאחר שזאוס היה מודאג מגורל בני האדם הרעבים הוא נעתר מיד וציווה על האדס להשיב את פרספונה.

להאדס לא הייתה ברירה אלא לציית, אך לפני שהוא שחרר את פרספונה הוא גרם לה לאכול כמה גרגרי רימון. הרמס נשלח לאסוף את פרספונה ולהחזיר אותה לאימה, אך מאחר ואכלה מזון בשאול היא חייבת לבלות שם מחצית מהזמן, חצי מכל שנה, כלומר את זמן החורף. מדוע החורף? כי כאשר דמטר אימה נמצאת בנפרד מבתה האהובה היא אינה נותנת לדבר לצמוח, ואילו במחצית השנה שהיא עם ביתה (קיץ) היא מאושרת והכל פורח

 

 

פלוטו ב-12 המזלות איך ישפיע. מורה נבוכים להבין את השפעת פלוטו בדלי על כל המזלות ובמפגש עם כוכבים אישיים:

 

א. פלוטו מייצר מצבים קוטביים,  שינויים משמעותיים ולעיתים קיצוניים תחת היבטים של מזל דלי,  שור, אריה, עקרב. – הקבוצה הקבועה חסרת הפשרות. 

ב. בראש ובראשונה יושפעו בני מזל דלי והמזלות בקבוצה הקבוע המקרינים היבט צמידות, מרובע[90 מעלות]  ומולות [180 מעלות] קרי: שור, אריה ועקרב.

בעלי אופק במזלות דלי, שור,  אריה ועקרב. . ילידי הימים הראשונים [4 ימים ראשונים] של בני המזלות דלי שור אריה ועקרב. 

ג. כל מי שיש לו פלנטות במעלות הראשונות בארבעת המזלות האלה. אף אחד לא נשאר אדיש[באנדרסטייטמנט] ולא יישאר אדיש כשפלוטו נפגש עם הכוכבים האישיים שלו.

מפגש פלוטו עם הכוכבים:

מפגש פלוטו עם מרקורי מייצר טרנספורמציות מנטאליות, שינוי מקצועי. מה אני אעשה כשאהיה גדול?

 מפגש פלוטו עם ונוס מטלטל רגשית ומייצר פוטנציאל של פרידה משמעותית או מפגש חיים משמעותי, הכל תלוי בהיבטים במפה, אך מפגש של פלוטו עם ונוס משאיר חותם עמוק ומסמל תקופה מכוננת.

מפגש פלוטו עם השמש הוא הגורלי ביותר,  אנשים משתנים באופן עמוק, מדובר בטרנספורמציה העמוקה ביותר. אירועים יכולים להיות טראומטיים פוסט טראומטיים , פרידות ומפגש משנה חיים אך לא ניתן בסיום המפגש לחזור להיות מי שהייתם. 

פלוטו במפגש עם מאדים מייצר שינויים פיזיים גדולים אך גם קיים איום פיזי. עם זאת תוצאות מפגשים דרמטיים של פלוטו תלויים היכן מפגשים אלה מתקיימים מבחינת הבתים בגלגל המזלות וההיבטים שהם מייצרים בינם לבין עצמם  [לשם כך קוראים צריכים להכיר את המפה האישית שלהם]

תנועת פלוטו במזל דלי: שנת 2025-2022 – פלוטו יהיה במעלות בין 0-4 במזל דלי. בשנת 2025-2026 בין 6-2 מעלות בדלי, בין 28-2026 בין 8-4 מעלות במזל דלי. בין 2029-2031- 12-8 מעלות במזל דלי. בין 2031-2033- בין 10- 16 מעלות במזל דלי. בין 2036-2034- בין 19-14 מעלות בדלי. בין 2037-2039 25-19 מעלות בדלי בין 2041-2040 -26-22 בין 2043-2042 בין אפס דגים-26 מעלות בדלי 

 

 פלוטו בדלי משפיע ישירות ובעקיפין על כל גלגל המזלות ועל העולם כולו.

מזל דלי : כניסתו של פלוטו למזל דלי, לאופק המזל שלכם,  תהיה משמעותית עבור בני המזל  ב20 שנה הבאות. פלוטו מסמל סיום של תקופה ותחילתה של אחרת. בשנתיים הקרובות יושפעו בני המזל שנולדו ב:4 ימים הראשונים. ההשפעה המשמעותית יותר,  תהיה למי שיש לו שמש במעלות הראשונות של מזל דלי ופלוטו ישנה את חייו באופן מהותי. פלוטו מייצר אירועים בעלי עוצמה שמשפיעים על חיינו כשהוא נפגש עם הפלנטות שלכם.  אתם תחוו אירועים שיגרמו לכם לייצר שינוי עמוק כריאקציה. פלוטו אמוציונלי ומשאיר את חותמו. במקרים אחרים,  הוא מסמל פוסט טראומה. כמו פרידה מבן משפחה. לעיתים אירועים פסיכולוגיים עמוקים, שינוי מקצועי מהותי ומעבר לצורת חיים אחרת, חדשה, הפן של האמון/אמונה תחת פלוטו עלול להשתנות,  ואנשים עלולים/עשויים לחזור בתשובה או לצאת בשאלה. או להחליט החלטות חיים שישנו את חייכם. החוויה ניכרת במפגש של פלוטו עם אחת הפלנטות הממוקמת במזל דלי או באופק.

מזל דגים: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 12שלכם,  לבית היותר חשוב שלכם ולמיקום נפשי מעמיק, האפקט במיקום זה תלוי במערך ההיבטים שפלוטו מייצר בכל מפה באופן אישי.  כי מחד כוכב פלוטו  עשוי לגרום לצמיחה נפשית והבנה עמוקה יותר של מי אתם ויכולתכם להטיב לעצמכם ולאחרים. פלוטו עשוי להעמיק את האמון כלפי עצמכם או להשתחרר מדפוסים ישנים ולהיפתח לתובנות חדשות בזכות כניסתו למזל שובר הגבולות[דלי] ולהעניק יכולת להתחבר לשונה ולאחר. תעצומת פלוטו בבית 12 עשויות לסייע לבני המזל לשמש יועצים ובעלי כוח מאחורי הקלעים כדי לטפל ולעזור לאחרים. באופן אישי אם לבני מזל דגים יש פלנטות במזל דלי מעברי פלוטו על הפלנטות יהיה משמעותי ודרמטי יותר. אם מדובר במרקורי מדובר בטרנספורמציות מנטליות ואם מדובר בונוס משברים, טראומות  ופרידות רגשיות העשויות להוליד שינוי עמוק באישיות.

מזל טלה: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית ה:11 שלכם, הבית החברתי, ציבורי ותדמיתי. בית 11 הוא בית טבעי של מזל דלי,  ולכן האנרגיות תהיינה טרנספורמטיביות במיוחד בכל הנוגע לחיים הציבוריים,  אם מדובר בשינוי מעמד דרך העבודה במרחב ציבורי, בבמה תקשורתית רחבה יותר ואולי עם אחריות גדולה עקב קבלת סטטוס ציבורי. שינויים יכולים למזג נושאי חברה ועבודה. פלוטו בבית 11 מחדד את נושא  המעמד ואת עומק הסטטוס ולכן השינויים יהיו משמעותיים בכל הנוגע להשפעה שלכם על הסביבה. ההשפעה על הסביבה עשויה לרמז על עיסוקים בתחומי ציבור, פוליטיקה או תחומים שאנשים רבים יהיו תלויים בכם. מעמדו של פלוטו במיקום זה בעל עוצמה. חיי החברה משתנים תחת פלוטו,  אופי האנשים המתקבצים סביבכם משתנה ובעיקר היחס שלכם כלפי החברה עובר טרנספורמציה מקצה לקצה.

מזל שור: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 10 שלכם, לבית הקריירה. פלוטו במיקום זה מייצר ניתוקים ממצבים ישנים, כמו מקום עבודה, תפקיד, עיסוק ומקצוע. פלוטו מסיים פרק המתקשר בעבודה /תפקיד/עיסוק ומתחיל התחלות חדשות שתהיינה שונות בתכלית מהעיסוקים הקודמים. לעיתים מדובר בפרישה ויציאה לגמלאות,  אך במקרים רבים מדובר בשינויים מקצועיים והתחברות מעמיקה לכיוונים, מגמות ורעיונות חדשים. פלוטו הוא אמוציונלי והוא מחבר אתכם לכמיהות רגשיות והרצונות מתחברים לתשוקה של עשייה בכיוונים אחרים. מדובר ברובד  עמוק יותר של עשייה,  הדורש זמן למידה והכנה. אך שינוי מקצועי בהשפעה של פלוטו הוא חיפוש סיפוק בעשייה ובעיקר סיפוק רגשי, המשיכה תהיה לעיסוק בעל עוצמה של כוח והשפעה. ההתחברות לעוצמות וכוח בעיסוק  שמקרין השפעה רבה. פלוטו מתנהל בהדרגה,  מגיע למעלה בפעם ראשונה מבצע נסיגה ושוב חוזר לאותה מעלה  ויש לו זמן במיקום זה[רק 20 שנה:) ] 

מזל תאומים: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 9 שלכם, הבית המתקשר למקומות רחוקים[חו"ל] , אמונה, דת, נושאים משפטיים, לימודים. -פלוטו במיקום זה מייצר סיום של תקופה העשויה להתקשר לחיים במקום אחד ותחילתה של תקופה חדשה במיקום בעל אופי שונה ואחר. פלוטו במיקום זה,  עשוי להשפיע על התנתקות מצורת חיים אחת הקשורה לפילוסופית חיים,  או דת וחיים תחת אמונה אחרת ומעבר לחיים בעלי אופי פילוסופי/אמוני אחר. חזרה בתשובה או התנתקות מהדת, אופציות שיכולות  להתרחש תחת השפעת פלוטו בדלי בבית 9, מעבר לחיים בדלניים מנותקים כאופציה שעשויה להתפתח. אך גם כיוון לימודי שונה לחלוטין הרחוק ממה שעסקתם או התעניינתם לפני כן. אירועים בעלי אופי משפטי עשויים להשפיע על חייכם באופן מהותי. היבטים של פלוטו עם כוכבים אישיים מגבירים את עוצמת החוויות, את הטרנספורמציות האישיות/מנטליות/נפשיות. 

מזל סרטן : כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 8 שלכם, הבית המתקשר לנושאים כלכליים חומריים לטווח הארוך, מגמות של פלוטו בבית זה מייצר מפנים כלכליים, מכירת נכס משמעותי או קבלת נכסים או ירושה לעיתים טיפול בנכסים של אחרים. בית 8 מתקשר גם להישרדות פיזית תקופה שיתכן ניתוח פיזי או בעיה הזקוקה לטיפולים לעיתים מצילי חיים או בעלי חשיבות לשיפור איכות החיים. תקופת הריונות וטיפולי הפריות, פלוטו בבית 8 מרגיש נוח כי זהו מקומו הטבעי [בית 8 הנשלט עי פלוטו במזל עקרב]  פלוטו בבית זה יחווה עוצמות פסיכולוגיות/נפשיות רבות. לעיתים מדובר בתקופה פסיכולוגית נפשית של עיסוק וטיפולי עצמי, טיפול בטראומות, החלמה מאירועים דרמטיים, תהליך טרנספורמציה נפשית. בהיבטים מורכבים,  פלוטו עלול לסמן פשיטת רגל או אובדן כספים דרך ירושות. לעיתים מדובר בהתחברות חווייתית שונה לנושא המיני. הכל קשור במיקומי הפלנטות יחסי פלוטו עם הפלנטות בבתים.

מזל אריה: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 7 שלכם,  הבית המתקשר לזוגיות, נשואים, שותפויות ופעילות המתקשרת לעיסוק בתחומי גישור ותיווך. מגמות של פלוטו כמו פלוטו לסיים פרק/תקופה אחת בחיים ולהתחיל פרק או תקופה חדשה. לעיתים קרובות,  מדובר בסיום יחסים שהשאירו משקעים, לעיתים מדובר בזוגיות בעלת אופי מורכב, בני זוג שאינם רגילים  או אופי היחסים עלול לגעת באופן החיובי בקשר רגשי עמוק.  אך באופן הפחות חיובי,  פלוטו יכול לסמל קשר עם אישיות מורכבת, לעיתים אובססיבית, לעיתים אלימה או יחסים רוויי אירועים דרמטיים של בן הזוג עלולים להציף פגיעות, רגישות, חרדות וקשיים. פלוטו במיקום של בית 7 הוא לא יכול להקל על תקשורת זוגית.  פלוטו במזל דלי הוא אקסצנטרי מעורר מהפכות, משברים עולים יורדים והוא אינטנסיבי בקצב שלו. בתחום של שותפויות,  פלוטו מסמל את השותפות הכספית.  בהיבטים מטיבים עם פלוטו ובית 7 השותפות מטיבה פיננסית. 

מזל בתולה: כניסתו של פלוטו למזל דלי  לבית 6 שלכם, הבית המתקשר לעבודה, בריאות ושגרה. מה משמעותו בבית זה?  כשפלוטו מסמל סיום תקופה ותחילתה של תקופה חדשה.  פלוטו ייצר בבית זה את השונה והאחר, עשוי להצביע על שינוי מהות העבודה ברמת העיסוק, מעבר למרחב חיים שונה,  יצירת שגרה חדשה. לעיתים מדובר בפרישה מעבודה שליוותה אתכם חיים ארוכים ומעבר למהות ולהתנהלות באופן שונה. פלוטו עמוק מדי כדי לסמל שינוי עבודה רגיל.  הוא מתפתח כתובנה מתוך טרנספורמציה שאתם עוברים ברמת האישית והמנטלית. לעיתים מדובר בשינויים פיזיים עקב נושאים בריאותיים שגורמים לכם להתחבר לתובנות חדשות בניהול החיים שלכם. בית 6 עוסק בשגרת חיים ופלוטו בדלי  ייקח אתכם במסע לשגרה שונה,   עיסוק במהות החיים ותחת אופי שונה מאוד של שגרה. 

מזל מאזניים: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 5 שלכם, הבית המתקשר לילדים, אהבות, יצירה. כניסת פלוטו לבית זה מסמלת סיום תקופה ותחילתה של תקופה אחרת. מיקום זה עשוי לסיים קשר רגשי עמוק אחד ולפנות לקשר חדש.  אך הוא בהחלט מסמל תקופה משמעותית לגבי נושא הילדים.  לעיתים מדובר בתקופה אינטנסיבית מאוד של לידות ילדים ועיסוק בגידולם.  ולעיתים פלוטו מסמל תקופת משבר של אחד הילדים. אולי אירוע עצמתי שמשפיע על חיי אחד הילדים, פלוטו עשוי לייצר בבית זה אירועים העשויים ליצור טרנספורמציות בפן היצירתי, ולהשפיע בכך על סיום תקופה יצירתית ואמנותית אחת,  וליילד תקופה אמנותית חדשה.  הרבה תלוי ביחסי פלוטו עם הכוכבים שלכם וכמובן מיקומם בבתים. פלוטו בבית זה מסמל לעיתים נושא השקעות ופה התוצאה יכולה להיות קיצונית לכל צד תלוי בהיבטים של פלוטו כלפי המפה שלכם. 

מזל עקרב: כניסתו של פלוטו למזל דלי ולבית 4 שלכם תהיה משמעותית במיוחד, פלוטו הוא שליט מזל עקרב וכל מעבר שלו למזל אחר משנה פרק בחיים של העקרבים, בית 4 הוא בית קרדינלי[יחד עם בתים 7, 10, 1] כשעוצמתו תהיה מודגשת. בית 4 עוסק במשפחה, בבית , בנכסים ובשורשים.  תנודת פלוטו לבית 4 תסיים תקופה אחת של חיים ותתחיל חדשה. ייתכן ותיאלצו להיפרד מסביבה, אולי מבני משפחה, מבית משמעותי שיימכר, לעיתים מדובר בירושת בית,  משפחה.  כשמדובר בבית הילדות על פי רוב זה מסמל את העבר,  ייתכנו  אירועים טעונים רגשית שייאלצו אתכם להסתגל לפרדה מהעבר, מיחסים שהיו, מדמויות שהיו משמעותיות בחייכם, מחיבורים לשורשים שהיו  ולהסתגל לחיים חדשים. הרבה אנשים עם פלוטו בבית 4 מהגרים ומתחילים חיים חדשים במקום אחר. מדובר בפלוטו שישהה בבית זה עד שנת 2043. 

מזל קשת:  כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 3 שלכם,  הבית המתקשר לנושאי התקשורת, לימודים, ניידות. פלוטו ישפיע על שינוי אופי חייכם. בית 3 הוא בית המושפע ממרקורי וכניסת פלוטו למיקום זה תשפיע על טרנספורמציה בצורת החשיבה, שינוי קונספטואלי בתפיסה שלכם וישפיע על אופי הביטוי התקשורתי שלכם, הדרך שאתם מייצרים אינטראקציות אנושיות, התפתחות לימודית בתחומים חדשים שיקנו לכם כלים וגישות חדשות.  בית 3 הוא בית המעביר מסרים וכניסתו של פלוטו מטיבה עם גיבוש לכיוונים חדשים המלמדים, מעבירים מסרים, מאמנים אחרים דרך הטרנספורמציה שאתם עוברים בהשפעתו. פלוטו בבית זה,  מייצר צורך בניידות בגמישות להיות קשורים פחות למקום אחד ולהרגיש חופשיים בלתי מוגבלים כדי לנסוע ולתקשר מכל מקום. 

מזל גדי: כניסתו של פלוטו למזל דלי לבית 2 שלכם, הבית המתקשר לכספים, חומר, גישות פיננסיות. פלוטו בבית זה [כשבאופן טבעי בית 2 הוא בית הנשלט עי מזל שור]  יושפע מחד, מהצורך ליצור ביטחונות חומריים וכלכליים אך השילוב של פלוטו במזל דלי יגרום לכם לצאת מהקופסה בגישתכם לנושאים כספיים ואתם עלולים לעבור בהשפעת פלוטו בדלי מאבקים לנצח ולשבור דפוסים, לעקוף אותם ולמצוא את הנוסחה המתאימה לכם לביטחונות הכלכליים, אך פלוטו בדלי עלול לשנות במהלך עשרים שנות שהותו בבית 2 את גישתכם לכסף ולחומר באופן קיצוני יותר. לעיתים מדבר בתקופת משבר כמו פשיטת רגל והפסד,  אך באותה מידה אתם עשויים לצמוח כלכלית באופן מפתיע. מה שבטוח שאתם מתחילים תקופה בחשיבה אחת ותסיימו את תקופת פלוטו בבית 2 באופן אחר לחלוטין. 

 

כתבות המתקשרות לכתבה הנוכחית:

פלוטו הפלנטה של החיים המין והמוות וכל מה שביניהם. 

אוראנוס  הפלנטה הנון קונפורמיסטית.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ 25.3.2023

 

 

31הערות

 1. ענת

  שלום פנינה ותודה על כתיבה מעמיקה ומפורטת .
  שאלתי היא אם האופק שלי הוא במאזניים ממש באותן מעלות
  של מדינת ישראל והירח ב3 מעלות דלי . למה להתיחס במעבר פלוטו למזל דלי
  תודה רבה
  ענת

  • פנינה כץ

   היי ענת,

   ברור שמפגש פלוטו עם הירח שלך יהיה משמעותי מאוד. מבלי להיכנס באיזה נושאים שכן אין לי מושג איזה היבטים הירח מייצר וכ"ו.

   בברכה
   פנינה

 2. אילן

  שלום פנינה ותודה על המאמר.
  תוכלי לציין את טווח התאריכים בשנת 2024 בהם פלוטו יהיה במעלה הראשונה בדלי?
  תודה, אילן

  • פנינה כץ

   היי אילן,

   פלוטו יהיה במעלה הראשונה מה-24.1.24 עד 22.4.24 והוא עובר למעלה 2-3. מתחיל נסיגה מה-2.5.24 עד 27.8.24 וחוזר למזל גדי עד 24.11.24 וחוזר למזל דלי ב: 25.11-24 ונשאר במזל דלי.
   גם כשהוא במעלה 2 הוא כמו במעלה 1.
   ההשפעה חזקה גם אם השמש שלך במעלה אפס כל שנת 24 תהיה משמעותית בין אם פלוטו מגיע למעלה 3 או 2 או 1.
   בברכה
   פנינה

השאר תגובה