מבחן האמת – על עיתונות אינטרנט, שקרים וכל השאר.

              מבחן האמת .

"אדם הוא חזק רק כאשר הוא עומד על האמת שלו, כאשר הוא מדבר ופועל מתוך הכרתו העמוקה ביותר. באותה שעה, לא משנה מהו המצב בו הוא נתון, הוא תמיד יידע מה הוא צריך לומר ולעשות. ייתכן שייפול, אך לעולם לא תדבק בו או במניעיו חרפה".
– מיכאיל באקונין

מכתב זה מופנה ומיועד לכל קוראי מזה עשרות שנים.
אם קראתם באינטרנט במערכת מאקו את "המבחן האסטרולוגי" [לפני כחודשים] ואתמול צפיתם בתכנית של מערכת מאקו[ערוץ 2] תחת השם היומרני יותר "מבחן המציאות" כשהמערכת הוסיפה על "המבחן האסטרולוגי" "מבחנים" שערכו לכאורה למיסטיקנים, לגרפולוגים ועוד שאר ירקות. כדאי שתדעו כמה עובדות על "העשייה האדירה" של מערכת מאקו ומה בעצם קרה מאחורי הקלעים של כתבה זו.
מן הסתם,  רובכם הגיב לי כבר עם פרסום הכתבה במאקו לפני כחודשיים, דרך מכתבים או בטלפונים על עליבות ורדידות הכתבה. ברם, מערכת מאקו בגלל דלות חומריה[ועוד כמה סיבות שאמנה בהמשך] החליטה "למנף" את הכתבה השקרית, העלובה, רדודה וחסרת עמוד שדרה לתכנית הממלאת פריים טיים. כפיים!
הכתבה הזאת נולדה בחטא, חטא המרמה וההונאה. אישה שהציגה את עצמה בשם רונית,  פנתה אלי טלפונית להזמין מפה אסטרולוגית לעצמה. היא סיפקה לי את הפרטים שלה והוסיפה שיש לה חתן מארצות הברית והיא רוצה שאבדוק את היחסים ביניהם.
עד פה. הכל לכאורה נראה תמים. "רונית" הגיעה ומיד הצעתי לה כמקובל אצלי, להקליט את השיחה, כך שבכלל לא הבנתי את הצורך שלה להציג הקלטה בחשאי מלבד איזה שמץ של דרמה שהיא נזקקה כדי להוסיף נופך של חשיבות למעשיה הדגולים. היא ישבה כשעתיים ואף למעלה מכך ובלעה בשקיקה את כל דברי. סיפרתי לה על העבר שלה, מערכות יחסים במשפחה, על הקשרים הבעייתיים שלה במשפחה עם אימה, על משברים ואירועים מכוננים בחייה כולל לימודים, התפתחות מקצועית, מערכות יחסים התאהבויות, קשרים ופרידות עם התאריכים המדויקים של האירועים. "רונית" בפירוש הנהנה ושיתפה פעולה וכנראה לרגע שכחה למה היא באה. וממש לקראת הסוף, שאלה על היחסים עם החתן העתידי שלה. צריך לזכור, שאני לא התבקשתי להכין לחתן מפה מדויקת,   אלא רק לבדוק את היחסים ביניהם. לא ממש התלהבתי מהקשר, אבל מצאתי בקשר ביניהם גם צדדים חיוביים. לא המלצתי לה למשל להינשא לו ובכלל היא לא קיבלה את מבוקשה. לא אמרתי וגם לא חשבתי שהוא מקסים ואני ממליצה להתחתן אתו. המפגש אתי לא נתן לה את מבוקשה והיא הלכה הלאה לאסטרולוגים אחרים.
כמובן כשרוצים לחקור ולהשקיע שמץ של אמת בתחקיר, אפשר לפשט את הכל ולבקש להכין מפה אסטרולוגית לאדם, לספק את תאריך לידתו/שעת לידה ומקום לידה/ מבלי שאני אכיר אותו או אדע אף את שמו. ניתן להקליט את השיחה ולבדוק האם הייתי קרובה לתאר את האדם כפי שהוא. קיימים מבחני אישיות דרך האסטרולוגיה שהיא כנראה לא שמעה עליהם וליתר דיוק לא רצתה בכלל להגיע לתוצאה שעלולה לקלקל את הקונספט שמלכתחילה החליטה עליו,  שכל האסטרולוגיה לא רצינית.
ניתוחי אישיות מסוג זה,   אני עורכת על בסיס יומי, כשאנשים מבקשים לנתח אדם עבור עבודה מסוימת,  תפקיד,   שותפות, זוגיות ולספק לה את הפרטים על האיש בהקלטה. מכיוון שלא הייתה לה, שום כוונה לחקור באמת אלא כיוונה למעשה רק להכשיל, להפיל ולכן היא נזקקה לרמות. באותה מידה, אם הגברת הייתה הולכת להיבדק אצל רופא ולשאלתו מה היא מרגישה היא הייתה מספקת לו סימפטומים ונתונים שלא קיימים, הרופא הכי מומחה בעולם היה טועה בדיאגנוזה.

מעבר לצורך של מערכת מאקו לייצר כתבות כנראה בגין התחרות האכזרית בין מערכות העיתונות האינטרנטית ובגלל חוסר כישורים לכתוב כתבה יצירתית, שולחים כל מיני פסבדו תחקירנים מוסווים כשהם משיגים חומרים במרמה ומכנים זאת כמבחן [טוב שלא כינו זאת מחקר] והנה סוף סוף יש כתבה ליצירת רייטינג ותמיד יימצאו עוכרי אסטרולוגיה שיעשו למערכת מאקו נעים בגב.
קיבלתי טלפונים על הכתבה מלקוחות, מכרים ואנשים שניסו להגיב לכתבה במאקו ולא פרסמו את תגובותיהם. היו כאלה שהתעקשו וכתבו כמה פעמים תגובה על הכתבה,  אבל במערכת מאקו היו נעולים להוציא "מיץ של זבל" ושלא יקלקלו את כוונותיהם בעובדות אחרות.
לכן בעצה אחת עם עורך דין פרסמתי תגובה במאקו. על הדרך המעוותת והעקלקלה שניסו לכתוב נגדי ובעצם נגד האסטרולוגיה. כי כשמחליטים להכשיל ולא מספרים את כל מה שנאמר ולא מציינים שהכל הושג במרמה, אז אדם תמים מהישוב שאינו מעורה בתחמונים של מערכות עיתונות ייפול בפח ויאמין שהיה פה תחקיר אמיתי עם כוונה לפרסם כל תוצאה באשר היא.

אבל היי מאקו, חשבתם שיש להם משהו נגד אסטרולוגיה? לא. ממש טעיתם. תיכנסו לגוגל ותכתבו את המילה "הורוסקופ", הרי תקבלו את מאקו במקום הראשון והם משלמים על כך. אם כך, למה הייתה להם בעיה עם אסטרולוגים ומיסטיקנים ? התשובה פשוטה.
יש להם בעיה עם אסטרולוגים בשר ודם [אם תיכנסו לאתר הורוסקופ של מאקו תמצאו שאלטרנטיבלי זו מערכת מיסטיקה שהיא שלהם] אך הם מעלים תחזיות ללא שמות של אסטרולוגים, כי הם מנהלים את התחזיות דרך מערכת מחישוב לאסטרולוגיה, נומרולוגיה וכל נושא המיסטיקה. הם מקדמים את המערכת הזאת ואפשר להגיד שבהתנהלות שלהם הם אפילו מתאבדים עליה. וחשוב להם להוביל בגוגל את התחזיות ועובדה שזה מה שקורה. ככל שהם גבוה יותר הרווחים מהפרסומים גדולים יותר.
קוריוז** לפני כשלוש שנים הכנתי כתבה על הומוסקסואליות מחקר[3 פרקים] שעשיתי על הנושא. ובעקבותיו מערכת מאקו פנתה אלי והזמינה תחזית על הומוסקסואלים בישראל. כתבתי להם ביוני 2013
תחזית אסטרולוגית לקהילה הגאה: מה צופן העתיד ללהט"ב?

התבלבלתם? כן. אז בנוסף לכך,  הם ביקשו ממני מספר פעמים לערוך את תחזיות אלטרנטיבלי ואפילו דיברו אתי על ניהול אתר האסטרולוגיה במאקו וסירבתי כמובן, כי יש לי אתר תוכן שאני משקיעה וגאה בו ולא גיליתי שום עניין לעבוד עם תחזיות אסטרולוגיות ממוחשבות.
אך מאז, זרמו מים עכורים במי העיתונות והטלוויזיה בארץ ואלה הימים הרעים שלהם כשהם עסוקים בריאליטי צהוב, משפטים שפורצים כתוצאה מכך, בהכפשות, רכילות צהובה, תרמיות, לשון הרע ואולי גם לשלוח תחקירנים במסווה כדי לעסוק בהכשלה, תרמיות ופגיעה באנשים ובעבודתם. הרי ברור שהיא לא עשתה את זה עבור עקרונות ואידיאולוגיה כלשהי, היא באה ממערכת שעוסקת באסטרולוגיה ממוחשבת שזה נחשב למיקום נמוך בהיררכיית האסטרולוגיה. ואולי אם התחקירנית הזאת, כל כך תאבה לבדוק בעיות בחברה הישראלית, אני הייתי ממליצה לה להתיישב בכסא גלגלים ולבדוק[ באופן סמוי כמובן ] את היחס של החברה הישראלית לאנשים נכים ובאילו תנאים הם חיים בארץ. בכך היא הייתה מביאה תועלת לחברה ועושה משהו אנושי וטהור כלפי אנשים.
קוראי היקרים, אני רואה במה שקרה עוד התנסות בחיים. לא כל ההתנסויות גורמות להרגשה טובה. ומאידך, אין בכוונתי להשתנות. אני תמיד אקבל אנשים בפתיחות לב, ללא מורא ואמשיך לתת את כל המאה האחוז שלי. פגשתי בחיי, ברגעים הכי קשים שלי כשגססתי בבית החולים מלוקמיה, באנשים שאין בהם שום דבר טוב והם מוזנים רק מהצורך להזיק, או להרע על חשבון היצירתיות של האחר. ועמדתי חסרת אונים מול הרוע , אספתי את עצמי והתגברתי ולא נתתי שזה יכריע אותי. אני זוכרת תמיד את האנשים הטובים והמפרגנים שאני פוגשת בחיי ואין בי את הרצון המינימאלי לתת לה ולמערכת ששלחה אותה מקום בתודעה שלי. אמר פעם חכם: מוטב להיות קרבן לזדון לבו של הזולת מלעולל רעה.
זוהי תקופת כוכבים קשה כולנו חווים מצבים מורכבים יותר. אני מרבה לכתוב על זה בבלוג שלי כדי להכין אתכם. לא תמיד אפשר להתכונן לרע אבל כשהוא קורה חייבים לזכור את הרגעים הטובים המוצלחים המעוררים אופטימיות.
אני עוברת כרגע שדרוג של האתר שלי ואני מעריכה שתוך חודש תקבלו אתר ידידותי מאוד,  מלא בחומרים חדשים נגישים עם הרבה צ'ופרים כולל פורום משוכלל.
תודה לעשרות התגובות האוהדות והמחזקות שקיבלתי וממשיכה לקבל מכם. זה מחמם את הלב ומחזק אותי להמשיך יחד איתכם בדרך של הפצת הידע וחוכמת האסטרולוגיה באהבה רבה.


בברכה
פנינה כץ

27.10.2015

תגובות :
1. שגב
פנינה יקרה
אין אני נוהגת להגיב באתר שלך, אבל אחד גדול רק ממחמאות אני רוצה לתתת לאתר זה , משום שהוא נגיש ידידותי וניתן להשתמש בו לעיתים קרובות כדי לדעת איכן נמצא כל כוכב , מתי ירח שחור, וכן מאמרים המרחיבים את הדעת השפע שאת נותנת לנו הנכנסים לאתר הזה כל כך מרשים וכל כך מעורר השראה של נתינה ללא גבולות וללא קמצנות כפי שילדנו נוהגים לומר. הסירי דאגה מילבך , לדעתי אני וכן חברים נוספים המבקרים באתר שלך, לא התרשמו מאותה כתבה ,משום שמזמן אזרחי ישראל יודעים כי משהוא רע עובר על התקשורת הישראלית, מתקשורת איכותי היא הפכה לתקשורת צהובה מזלזלת באינטלגנציה של האזרח, ובעיקר עושה מניפולציות כדי להשיג ריטיינג ולא מעבר לכך. אני תקווה שאש הכתיבה והחכמה שלך בנושא אסטרולוגיה לא כבה בעקבות הכתבה הזו, משום שאנו רוצים להמשיך להכנס לאתר המבורך הזה כדי להחכים לקרוא ולהבין יותר במה שאת כל כך טובה בזה. שבת שלום \
תשובה:
שגב שלום דברייך מחממים כמובן את הלב. לא! אני אוהבת מאוד את עבודתי כדי שמישהו באשר הוא יצליח לכבות את הצורך שלי לכתוב ולהעשיר את הקוראים הסקרנים. אני מאמינה כמוך שקוראים העוקבים אחר האתר שלי ועיניהם בראשם הבינו את התרמית ואת הניסיון המתיימר לעשות רייטינג על גבי בכל מחיר.בימים אלה האתר שלי עובר שדרוג והוא יהיה טוב עשיר ונגיש יותר לכולם. מודה לך שגב על המילים החכמות ועל החום שאת מצליחה להעביר במכתב זה. תודה ממני פנינה
2. אלינוער
תגובה כללית
פנינה יקרה , האתר שלך והמידע בו מסייע לי במשך השנה האחרונה ואני בוחרת בכך באופן מודע ומכוון . מודה לתכנים ולשפה הבהירה , לישירות ולאופקים הרחבים שב התייחסותך לכל נושא. מאחלת לך בריאות טובה והמשך פעילות מהנה
תשובה:
שלום לך אלינוער מודה לך מאוד על המשוב ותמיד נעים לשמוע. הכל נעשה באהבה רבה . ומסתבר כי "השמים הם הגבול" מבחינה יצירתית. תודה רבה על האיחולים. ממני פנינה
3. איריס
פנינה אין עלייך . כל יום רביעי בערב מרפרשת את הדף….
וממתינה לתחזית שלך
תשובה:
6.11.2015 היי איריס שמחה לשמוע. ההנאה כולה שלי להכין תחזיות וכמובן גם את הכתבות. בשמחה ממני פנינה
4. ליאת
את אסטרולוגית מדהימה. מניסיון
פנינה היקרה, הופתעתי לקרוא עכשיו על מה שקרה. אינני קוראת של מאקו, ולא ידעתי על כך. כמידי שבוע, אני נכנסת להתעדכן באתר שלך, ולוקחת את עצותיך לתשומת ליבי בחיי האישיים. לפני שנתיים ערכת עבורי מפה, בתקופה סוערת מאד בחיי, ואני לא מפסיקה להיות מופתעת עד כמה תחזיותיך היו נכונות. יותר מכך, גם בתחזיות השבועיות והשנתיות שאת מפרסמת, אני מוצאת את עצמי (אני קוראת את תחזית המזל שלי ביחד עם תחזית מזל האופק) ואני חייבת לציין שתחזיותיך אכן מתממשות. אין ספק שהכתבה מגמתית, אבל עבור ציבור קוראיך הנאמנים ולקוחותיך, אנו יודעים את האמת. המשיכי בעבודתך המקצועית לעילא, וניתוחיך המעשירים. יישר כח והמשיכי בדרכך.
תשובה:
3.11.2015 ליאת שלום לך ראשית תודה רבה על האיכפתיות שלך. אני כתבתי כתבה זו למרות שידעתי שרבים מקוראי לא קוראים את מאקו או אולי לא צפו בתכנית מכל מני סיבות. היה חשוב לי לכתוב כתבה המסבירה מה קרה מאחורי הקלעים ללקוחותי שבעצם רובם הגדול לא מכיר את ההתחכמויות של הטלוויזיה ואיך נבנות תכניות מסוג זה שעיקרן יצירת רייטינג ופחות חשוב על חשבון מי, באיזה מחיר וכמה מוכנים לשקר ולהונות את "הנחקרים" לכאורה ואת ציבור הצופים. חבל כי לדעתי תכנית תחקיר אמיתית שבוחנת את הנושא באופן אמיתי מבלי להחליט מראש על התוצאה הייתה יכולה להביא רייטינג גדול יותר ולעורר עניין רב יותר. אבל הכתבות האלה נעשות בפרוטות עם תחקירנים ולא אנשי מקצוע בתחום נעזרות בכל מיני שונאי אסטרולוגיה ודומיהם מייצרים הקלטה ממנפים אותה באינטרנט ואז מעלים אותה לטלוויזיה. פנו אלי לפני הצילומים לטלוויזיה אם אני מוכנה להצטלם ולהסביר… כמובן שסרבתי באופן גורף, כמי שהופיעה שנים עוד בתכנית אסטרולוגיה ראשונה שהתנהלה בערוץ השני ברשת בין השנים 2000-1998 פעמים בשבוע בתכניתו של בן כספית וסיוון דורון אני מכירה את ההתנהלות.! המערכת יכלה לקחת חומרי ארכיון ולבדוק את כל מה שאמרתי ולגלות שצדקתי, כולל חזרתו של אריק שרון לפוליטיקה באופן מפתיע[על כך בן כספית אמר שזה היה הזוי כשאמרתי והוא גיחך]. והיו ניתוחי אירועים רבים שעל כך מערכת הערוץ הכינה לי וידיאו שהיה הומאז' על התחזיות שלי. אבל זה היה בוודאי סותר את הקונספציה של עורכי ומפיקי תכנית זו. וכמובן שאני אמשיך להכין תחזיות כתבות כי אני אוהבת את עבודתי, מאמינה בה.ובעיני העבודה בשטח מנצחת כל ניסיון מעוות ושיקרי לפגוע בתחום או בי. בכל מקרה ליאת, תודה מקרב לב, ממני פנינה
5. אלכס הדגיגה
את בן אדם נפלא ואשת מקצוע ראויה!
קראתי את הכתבה ולא טרחתי לראות את התוכנית כי כל מי שמתיימר לעשות כתבה על נושא מבלי להתחיל לעשות עליו איזשהו מחקר בסיסי – לא ראוי לרייטינג… זאת לא עיתונות – זה ניצול המעמד לשם הבידור כי הרי מי שלא מבין אסטרולוגיה מה היא יראה בכתבה כזאת אישור לספקנות הצינית שלו עצמו. ובסוף מי יותר אשם באמת? הצופים שכתבה מהסוג הזה נותנת להם גושפנקא לדעות חסרות הבדיקה שלהם או התקשורת שלא טורחת לבדוק עבורם את האמת ובכך מפספסת את מטרתה הראשונית והיא הבאת האמת. אני מחזקת את ידייך – את ראויה להרבה יותר מזה. גם כבן אדם (למרות ההיכרות הקצרה) וגם כאשת מקצוע.
תשובה:
היי אלכס תודה רבה!! זו כתבה שמוציאה שם רע לעיתונות ומחזקת את כל אלה שטוענים שהעיתונות משטיח ו מצהיבה. וזה גם לא תחקיר כי אפשר היה לעשות תחקיר בתחום עם רצון לבדוק את הנושא באופן מעמיק יותר. אבל רצו "לבלוע" את כל התחומים גם יחד ולהפוך אותם לעיסה אחת חסרת הבדלים כדי להקטין הכל לא להתמודד עם האיום שיש בנושאים האלה. והתוצאה ניכרה בכל פרם ופרם של הכתבה. תודה לך אלכס . בברכה פנינה
6. לפנינה כץ
מחקרים כאלו יש לעשות בצורה הוגנת
השאלה, שלמעשה, נשאלה בתכנית היא: אם בחורה שנולדה בתאריך x ובמקום מסוים פוגשת אדם שנולד בתאריך y – האם הזיווג יכל להצליח. מכיוון, שלא ראית קטסטרופות במפה שלה – כנראה, שהיא מצאה לעצמת בחור טוב. (וחוץ מהפסיכופת – יש עוד כמה כאלו שנולדו בתאריך זה) מהפן הזה הם התעלמו לחלוטין.
תשובה:
שלום לך, עקרונית אנשים יכולים להתאים בכל מיני רמות. הרי אם אתה מתבונן סביבך בנושא הזוגיות, תמצא פערים עצומים של התאמה. אתה תפגוש אנשים שיש ביניהם הבנה עמוקה ולעיתים יש פחות התאמה מינית, אתה תפגוש אנשים עם יחסים הרמוניים ונעימים גם כשאין אהבה גדולה, אבל יש חיבה רבה, אתה תפגוש אנשים שחיים בגיהינום בתוך מערכת היחסים ונשארים בקשר גם 30 שנה. אנשים נשאבים לקשרים שהם מוכרים להם, גם אם הם רוצים אחרת. קצרה פה היריעה להסביר עד כמה נושא ההתאמה מורכב, כמו אנשים עם בעיות נפשיות קשות שנמשכים לאנשים דומים. ביחסים, יש את עיקרון המשיכה ויש גם את עיקרון הסימביוזה. אגב כשלא רואים קטסטרופה ביחסים, זה לא אומר שיש התאמה טובה.סוג ההתאמה לא עניין את השואלת כלל.. תשובתי לא עניינה אותה!!! היא כיוונה הכל על פי השקפתה הצרה והידועה מראש שלא ניתן באסטרולוגיה לראות התאמה. לא עניין אותה כלל הנושא. אגב, גם על פי עריכת התכנית היה למערכת נוח יותר, להתרכז במיסטיקנים המתקשרים . לא הייתה רצינות אמיתית כלפי אף נושא. וכך לא בודקים אם תחום הוא אכן מדויק או לא. אבל שוב, לא היה עניין במערכת להגיע לחקר האמת. הייתה קונספציה מוקדמת שהכל בולשיט! ואז יצאו לדרך. כשרוצים לבחון נושא כמו אסטרולוגיה, אפשר לבחור בצורה ישרה מבחן של 5 תכונות דומיננטיות במיוחד של אדם, לתת לי 5 ואפילו 10 תאריכי לידה [כולל שעות כמובן] ולעשות רשימה של 5 תכונות דומיננטיות של 10 אנשים. מבחן פשוט לא מסובך אבל חשובה שהבדיקה תהיה על ידי הסובבים שמכירים אותו. אפשר לבדוק יושר של אדם ב-10 מפות וזו בהחלט תכונה נחרצת כן או לא. אפשר לעשות מחקר יצירתי ביותר אם רוצים כדי לבחון את הנושא. אגב, אחד מהמגיבים שלה החזקים גלעד דיאמנט שהבלוג שלו עסוק בתקיפת נושא האסטרולוגיה, הומיפותיה וגרפולוגיה בסיגנון של זעם קדוש כאילו האמת ורק האמת עומדת לנגד עיניו, [תמיד כדאי לבדוק ולשאול את עצמכם על אנשים מסוג זה שכל מהותם היא עיסוק באחרים ואנטי כל מה שאין להם שליטה שם] , התקשר אלי לפני כשנה וחצי אם אני מוכנה להשתתף במחקר על אמיתות האסטרולוגיה. כמובן שהסכמתי ! כששאלתי איך זה מתבצע הסתבר שהוא עורך את השאלות. אוקיי גם עם זה אפשר לחיות ואז שאלתי ומי בודק את התשובות? הוא הגיב שהוא. הסתייגתי מיד, והצעתי שניקח אדם שלישי אוביקטיבי לחלוטין כי הוא כל כך מתנגד לאסטרולוגיה שקשה לי לסמוך על האוביקטיביות שלו. אז הוא אמר, אני מוכן לאדם שלישי שהוא יבחר אותו. ברור שלא יכולתי להסכים. מקובל שמחליטים על אדם שהוא אובייקטיבי ולא קשור לאף צד. אך האמת, היה לי בעיקר עצוב שהאנטגוניזם שלו כלפי הנושא כל כך גדול עד שהוא אינו מבחין כי הוא כבר איבד את הדרך המדעית לבחון דברים ביושר ובשקיפות. אני מבטיחה לך דבר אחד, למרות הקמפיין שלו המסיבי נגד הנושא הוא לא יצליח לעולם להתמודד מול נושא זה עם הצלחות אמיתיות ולצערו הרב, הוא גם לא ייזכר במאומה על עשייתו, כי לא מנחה אותו כוח של יצירה ובנייה!!! לצערי, כמו רוב האנשים אשר נטולי יכולת יצירתית ופריקים של שליטה הם יהיו עסוקים תמיד בעניינם של אחרים, בביקורת על אחרים וברצון לארגן עולם שיהיה להם שליטה מלאה בו, במקרה הזה הצטרפה גם חוסר הגינות. נושא האסטרולוגיה ואני לא רוצה לדבר בשמם של הנושאים האחרים מנפנף בשלט האומר: אין לכם שליטה על החיים !! אין לכם ממש בחירה !! אדם לא יכול לבחור להיות יפה, חכם או יצירתי. ולכן הוא נמנה על המתנגדים לכל מה שאינו תחת שליטתם. אגב גם הרפואה אינה מדע !! אבל הוא לא תוקף את הרפואה. אני מבטיחה לך שאם יעבירו ממצאים של חולה אחד לחמישה רופאים לא תהיה אחדות דעים, שלא לדבר על תרופה מסוימת שמצילה את האחד והורגת את האחר. והייתי שם לי הוא לא יוכל לספר אחרת. אך הוא לא תוקף את הרפואה כי הרפואה מספיק קונבנציונאלית מבחינתו להכיל אותה. וגם כי הוא עצמו נזקק לה מדי פעם. והוא יישמע הזוי לגמרי. הוא תוקף כל מה שלא הוגדר על ידי המדע כמדעי, מדיד . אך הוא גם לא רוצה לבדוק את האמת של תחומים אלה. הוא האיש בעל "החזון" בנושא, הוא וגם אותה תחקירנית שהיא כנראה גרופית שלו וייתכן והייתה כלי בידיו או כלי בידי מאקו. תודה על השאלה החשובה. בברכה פנינה
7. אלמונית
פנינה היקרה! לפני כחמישה חודשים נפגשתי אצלך למפה אסטרולוגית ונשארתי פעורת פה מרמת הדיוק והמקצועיות! אין ספק שאת האסטרולוגית הכי טובה ב-ה הידיעה! תמשיכי בפועלך יישר כח!!
תשובה:
היי אלמונית, שלום! תודה רבה לך. אלמונית, תגובתך משמחת אותי מאוד. את יודעת כשאני חושבת על תגובתך אני חושבת לעצמי שכנראה במערכת מאקו החליטו לרמות כי ידעו שבדרך ישרה הם ייכשלו היות ואם יטילו על האסטרולוגים משימה לנתח אדם מסויים, ולזהות עשר תכונות מדויקות שאימו תוכל להעיד ולאשר אותם [למשל) הם יצליחו להגיע למסקנות הנכונות ולכן לא ביקשו להכין למועמד את המפה. בעבר בספר "על טבע" החוקר ווטסון ביצע מחקר על אסטרולוגיה כשהוא נתן לחמישים אסטרולוגים ברחבי העולם 10 מםות של גברים שמתוכם היו צריכים לזהות אדם אחד החולה מאוד ואכן כל האסטרולוגים גילו את המפה של האדם החולה. מודה לך על הפרגון מקרב לב. פנינה
8. אורלי
פנינה יקרה, התוכנית הראתה בפריים טיים, מה קורה כשבורות של "תחקירנים" נפגשת עם רשעות. הניסיון שלהם לשים ללעג ולקלס את האסטרולוגיה בכלל, ולהכפיש בין היתר אותך ואת שמך הטוב בפרט, הראה בעיקר את הנוכלות שלהם ( על זה נאמר : " טול קורה מבין עינייך " ) הלכו לחפש נוכלים, כשהנוכלות נמצאת בקירבם… מה להם ולמחקר ? כל שהם רצו זה להשמיץ ולפגוע ולקבל כסף מפועלם. הם אלה שהיו מתחזים, הם אלה שהרדידות היא המקום בו הם נושמים, ומעל לכל חסרי יושר והגינות. הם ניסו בעזות מצח, בתחבולות , בפולשנות לפגוע בשמך הטוב. כמי שמכירה אותך כ-30 שנה… הרבה לפני עידן המחשב, האתרים והרייטינג, אני יודעת, כמה התמונה שהציגו מעוותת ורחוקה מהאמת. ידיעותייך בתחום האסטרולוגיה הן אוצר גלום ולעולם הם לא יוכלו לגזול ממך אותו. ואת בוודאי אינך זקוקה ללגיטימציה שלהם. אורחותייך, יושרך, אנושיותך ורצונך הכנה לעזור לזולת, אין להם אח ורע, למעשה, התמזל מזלי ( הטוב  ) לפגוש אשה חכמה כמוך. צר לי על כל העוול שנגרם לך מאנשים מושחתי מידות, אולם אני יודעת שזה עוד שיעור… בדרכך. את אשה חזקה, עוצמתית ומנצחת ! שניחנת בתבונה יתרה ( גם אותה אף אחד לא יכול לגזול ממך ). לדעתי, הניסיון שלהם לפגוע בחופש העיסוק שלך במסווה של "מחקר " הוא על גבול הפלילי ( כדאי לך לבדוק ! ) ובינתיים אני מחבקת אותך, מעודדת את רוחך, ומודה לך על כל היעוץ וההדרכה שלך לאורך כל כך הרבה שנים ומודה לך על מי שאת ! בהוקרה ובאהבה, אורלי.
תשובה:
היי אורלי, מחמם את הלב. באמת. אני לא מתפלאת שהבחנת בדקויות והנחת אותן בתגובה שלך. דייקת להפליא! תודה ואני מודה לחסד הגדול שפגשתי בך ויכולתי לתת לך מה שנתתי. והנה את משיבה לי באהבה גדולה על הכל. חיבוק ממני פנינה
9. אלישבע
אי אפשר למדוד מים בסרגל מוגבל וזה מה שניסו לעשות. אבל כמו שאת אומרת האמת חזקה. לכן בסופו של דבר היא תגבר על הפחד של אלו שניסו לשכנע את עצמם ואת כולם דרך התקשורת כדי לספר לעצמם ולנו סיפור מרגיע. ידוע כבר שהתנגדויות כאלו נובעות מפחד ולכן אפשר לחוש בעיקר חמלה על הכותבים הללו..
תשובה:
היי אלישבע ייתכן גם וגם. המוטיב שהנחה את הכתבה הוא רייטינג ולא פחד. האם יש אנשים שפוחדים מהנושא כי הוא מוכיח השכם והערב שאין לנו שליטה כמו שהיינו רוצים להאמין? בהחלט מעורר פחדים. עדיין נשארת הדרך. איך מבצעים תהליך הוכחה שנושא האסטרולוגיה לא נכון? הדרך שנבחרה הייתה בשיטת רמייה, בחוסר התמודדות עם תהליכים הוגנים וישרים של תחקיר, חוסר הבאת התמונה המלאה ובכך הטיית החשיבה של הציבור. הדרך השקרית, שטחית שהם בחרו להוכיח סטרה בסופו של דבר על פניהם בתוצאה של תכנית עלובה, דלוחה, שטוחה ומעורפלת לחלוטין. אך אלישבע, הם הרוויחו כסף מפרסומים ומבחינתם הצליחו לקושש עוד ערב של הישרדות בערוץ הגוסס הזה. מייצגת התחקיר: הרוויחה 15 דקות של תהילה. יש לך מושג אלישבע כמה קשים חייו של תחקירן כשהוא עוסק כל הזמן באחרים ואין לו יכולת יצירתית? תודה רבה לך אלישבע. ממני פנינה
10. אורלי
חזקי ואימצי
פנינה מחכה בציפייה לאתר החדש שלך ועד אז חזקי ואמצי.מחכה בכל שבוע לקרוא את התחזיות של מזל דגים אוהבים אותך וברור שלא מאקו ולא ערוץ 2 יפילו אותך.
תשובה:
שלום אורלי !!! איזה כיף . יש למה לחכות יהיה אתר יפה עשיר וידידותי יותר. בוודאי שלא חשבתיח לרגע שתכנית עלובה תפיל אותי חלילה. לא נתתי להם כזה קרדיט. אבל זה קומם אותי בגין חוסר הצדק וחוסר היושר רק כדי לקושש 15 דקות תהילה שהיו חסרים לתחקירנית הזאת. או למאקו ששוקעת במדמנת התוכניות שלה העלובות. תחשבי שהם עוד העזו להזמין אותי לתכנית כדי שאוכל להגיב, אמרה התחקינית. תודה אורלי בברכה ממני פנינה.
11. סמדר
פנינה, אמנם לא צפיתי בכתבה, אבל קראתי את הכתבות שפורסמו באתר מאקו. אני לא יודעת לגבי אמינות אסטרולוגיה כן או לא, אבל מצאתי שהתחזיות שמופיעות פה באתר מדוייקות באופן מבהיל, עד לרמה של יום ויותר מפעם אחת. פעם פעמיים זה מקרה, אם את הניחושים שלך קולעים על בסיס קבוע אולי תנחשי עבורי את מספרי הלוטו? בקיצור, הם מוזמנים להאמין במה שהם רוצים . אנחנו מאמינים בך
תשובה:
חחח סמדר. אכן אם הייתי יודעת לנחש בצורה כזאת מדוייקת קרוב לוודאי שהייתי מנחשת את מספרי הלוטו ולפחות נותנת לאנשים מסכנים יותר. לא סמדר. אני מכינה כל יום מפה למדינה, עובדת קשה כדי לדייק ומכינה מפות כוכבים לכל הסיטואציות ותודה לך שאת עוקבת. זה משמח וזה הכי מפרגן שבעולם. תודה רבה לך סמדר מקרב לב ממני פנינה
12. קרן אור
את אסטרולוגית מדהימה
עוד לא קראתי אסטרולוגיה כזאת מעמיקה!!! ואני למדתי אסטרולוגיה אצל מגי אדם המקסימה והתותחית! לי היה ברור מהכתבה שאת לא סיפקת להם את מה שהם חיפשו, אני קוראת בשקיקה את האתר שלך כבר שנים, את ענקית בתחומך!
תשובה:
קרן אור שלום תודה רבה לך. ברור שהם הטעו וניסו לעשות לי פיגוע כדי להשיג את מטרת הכתבה. מאידך הם יכלו לצאת גדולים, אם הם היו מבקשים בדיוק מה שהם רוצים. לעשות מפה בלי שמו של בעל המפה ולתאר את אישיותו על כל גווניה, או על עשר תכונות דומיננטיות בכל מיני תחומים. אבל ברור שזה לא התאים לקונספט שלהם. ותתפלאי שביקשו ממני להצטלם לתכנית וכמובן לא הסכמתי כי לא רציתי לתת להם שום דבר ממני. בברכה על תבונתך ועל יכולתך להבחין בהונאה. בברכה פנינה
13. איילת
שלום רב, לא פעם פקפקתי באסטרולוגיה אך תמיד מצאתי באתר שלך אמיתות, עובדות, תובנות די מדוייקות. ישר כוח!
תשובה:
שלום לך איילת תודה רבה. הספק כן חשוב. כן צריך להטיל ספקות בכל דבר עד שמוכח אחרת. אבל כשעובדות מוכחות גם אם הן לא מתיישבות עם התיאוריה שלך או עם הרציונאל שלך, אדם צריך לאזור כוחות ולהיות ישר ואמיץ ולהודות שהוא גם טועה. תודה לך מקרב לב. פנינה
14. רני 14-11
פנינה בשבילי את מאסטרית !!!
מי שעוקב ומבין יודע שאת מדויקת בצורה יוצאת דופן ואת מאסטרית בתחומך !!
תשובה:
רני, תודה רבה לך באמת.:) מקרב לב. פנינה
15. קוראת אלמונית
מזדהה עם כל התגובות האוהדות
לגמרי בעדך ומודה לך על כל הנתינה באתר.
תשובה:
שלום לך אלמונית תודה רבה לך על האיכפתיות והתמיכה. מכל הלב פנינה
16. דליה
אמת
פנינה יקרה ,תקני לך צפצפה ,כזאת של ילדים ותצפצפי . בהערכה רבה ,דליה .
תשובה:
שלום דליה חחח .. 🙂 אני לא מהמצפצפות… ..אבל מכירה אחרי כל כך הרבה שנים, בערכי ובעבודתי. והתגובה שלי לניסיון הפיגוע הוא להמשיך לעשות טוב מה שאני יודעת לעשות הכי טוב. חן חן דליה. ממני פנינה
17. תני לאבק לשקוע, אל דאגה , יש לך קהל אוהדים שמעריך אותך
תני לאבק לשקוע. אל דאגה. יש לך קהל שמעריך אותך. משה.
תשובה:
שלום לך משה. אני שלמה עם מה שאני עושה, משה. נקיית כפיים וכוונות טובות. משקיעה עד הסוף באסטרולוגיה. ולא ייתכן שזה יביא אותי למקום רע. תודה רבה על המילים החמות. מקרב לב פנינה
18. אלון אברמסון
אמת
פנינה, את אדם יקר ואמיתי, עם הרבה ידע והרבה רצון ויכולת לתת, אסטרולוגית ברמה בינלאומית ויכולת תיאור של אופי האדם דרך מפה ברמה מדהימה, יכולת עזרה והכוונה מעולים. אכן שילוב נדיר. שימרי על עצמך. אלון
תשובה:
היי אלון תודה רבה שהגעת לפרגן. וכמובן שזה נעים לדעת מה חושבים עליך. על פי תגובתך אני מסיקה שהבנת מיד את כל "הסיפור". תודה מקרב לב אלון. ממני פנינה
19. LEO SUN
לכול גולשי האתר שלום רב! את פנינה אני מכיר כבר לפני 10 שנים כאשר חיפשתי יועץ. לכל אדם יש שלב בחיים שהוא נזקק לעזרה כזו או אחרת ואני זוכר שבאותה תקופה ב-2004 הייתי במין פרשת דרכים ומאוד התלבטתי למי ללכת מאחר והכרתי הרבה אנשים בתחום אך הייתי זקוק למשהו שונה משהו אמיתי שבאמת אוכל לקבל תשובות לכל השאלות שהטרידו אותי בזמנו..אני זוכר שישבתי עם עצמי ועשיתי מדיטציה וביקשתי מאלוקים שינחה אותי לאדם הנכון..ובאותם רגעים חיפשתי באינדקס אסטרולוגים בדפי זהב(עד כמה שאני זוכר בזמנו לא היה אתר או אינטרנט) ולא תאמינו אבל השם פנינה כץ "קפץ" לי מתוך רשימה ענקית של אסטרולוגים..ממש כך..קבענו פגישה ומהרגע הראשון שפנינה החלה בתהליך ניתוח האישיות הרגשתי שאני עומד מול אדם נדיר שלא פגשתי אף פעם..היא ממש הצליחה לראות אותי כמו רנטגן , "לקלף" ממני שכבה אחר שיכבה ולהגיע לעומקים שלא ידעתי שניתן להגיע אליהם באסטרולוגיה..פנינה מבחינתי גאון הדור בכל הקשור לאסטרולוגיה..אשה מאוד איכותית ,חכמה ,משכילה ונבונה המבינה דבר מתוך דבר..מעבר לידע העצום פנינה רגישה אכפתית ואוהבת אדם ואנושית מאוד..את הדברים הללו אני כותב לא בגלל שיש לפנינה על מה להתנצל אלא להפך. ממש אין לה על מה! אני מודה לאלוקים שכיוון אותי לפנינה והפגיש בנינו..הרווחתי מורה מדהימה וחברה לחיים… פנינה תודה שאת קיימת!!!!
תשובה:
וואו.. עוד יחשבו שביקשתי או הזמנתי תגובות מרגשות כאלה. מי שמכיר אותי יודע שזה אפילו מביך אותי. למה? כי אני עוסקת בתחום מגיל 14 כשלא היו אפילו הורוסקופים בעיתונות. אני עושה מה שאני אוהבת ומשקיעה את כל זמני אם באתר , במפגשים ובהרחבת הידע. אני מרגישה בת מזל שאני עושה מבוקר עד ערב את מה שאני הכי אוהבת ולכן לקבל על זה מחמאות זה מוזר או מעל ומעבר למה שיש לצפות. בהכירי את נושא העבודה דרך הרבה אנשים שלא אוהבים או לא מחוברים לעבודתם זה מדגיש את אהבת עבודתי בה אני אני רואה -יעוד[מילה גדולה] מהות, חלק ממני ועל זה לא מקבלים פרסים. בכל מקרה כוונתך הנפלאה בדבריך ממיסה כל התנגדות. אני שמחה כשאני יכולה לעזור כי זו הכוונה בעבודתי וכמטרה מושגת זהו עונג בפני עצמו. אי אפשר להודות יותר מאשר להגיד. תודה רבה!! מאחלת לך הצלחה בכל . ממני פנינה
20. גלי
פנינה יקרה. על בסיס יומי, את מעניקה, כל כך הרבה ידע, תקווה, נחמה. וגם בזמנים קשים, (כמו הזמן הנוכחי) מנסה להעביר לקוראייך הנאמנים, את התחושה, שזמנים קשים אפשר לשרוד, אם מבינים היטב את התקופה. את הידע העצום שלך, חוכמתך, אורך המקרין לכל עבר, לא ניתן לקחת ממך. (בטח לא הטמבליזיה) הוא שלך. ניתן רק ללמוד ממך, איך לעמוד על שלנו, ולהתחזק, גם בזמנים פחות טובים. מחזקת ידייך. גלי
תשובה:
היי גלי וואו.. מרגש. לקבל מכתב כזה על הבוקר אני מבטיחה לך שזה עושה את היום רק ליותר טוב. תודה רבה מקרב לב על האהבה הזאת. לא. היא אף פעם לא מובנת מאליו. ממני בהכרת תודה פנינה
21. אמת
אוהבים אותך פנינה ! אור קטן מאיר חושך גדול 🙂 🙂 🙂 תבורכי תמיד ותמשיכי בדרכך ! ! !
תשובה:
היי ??? תודה לך באשר את/אתה. מקרב לב פנינה
22. מעיין
פנינה את אישה חכמה, חדה והאסטרולוגית הכי טובה שיש בארץ. למזלי הגדול היתה לי את הזכות להכיר אותך, למרות שלא התיחסתי לתחום האסטרולוגיה ברצינות, בכל זאת החלטתי סתם ככה לבוא ולשמוע ומאז אני דבוקה אליך. אין כמוך.
תשובה:
היי מעיין. תודה רבה לך. אני שמחה שאת פה ושתמשיכי להיות בסביבה. מקרב לב פנינה
23. יעל באומן
אני חושבת שמלבד היותך אסטרולוגית מדהימה , את אדם אמיתי ומדהים , בעלת כושר ניתוח אמיתי ומדהים!!!
תשובה:
היי יעל תודה רבה רבה לך על המילים החמות. באמת נוגע ללב. חן חן ממני פנינה
24. אתי
את מקצועית ומקסימה
פנינה היקרה קוראת אותך בשקיקה. מקצועית ונדיבה בשיתוף הידע שלך. הייתי אצלך גם לייעוץ אישי – ונפעמתי מהדיוק ומהייעו.ץ שקיבלתי. אנחנו איתך באהבה ובהערכה. מאחלת לך הצלחה ובריאות
תשובה:
היי אתי מאוד מרגש. תודה רבה לך. ממני פנינה.
25. יעל
מסכימה עם כל הנאמר כל טוב פנינה
יעל תודה רבה על התמיכה. בברכה פנינה
26. הגר נחום
תוכנית עלובה
אני לקוחה נאמנה של פנינה כ20 שנה וחייבת לציין שמדובר באסטרולוגית מדהימה שמדייקת בצורה מעוררת התפעלות. כל נבואותיה ועצותיה התממשו.מדובר באישה שיודעת אסטרולוגיה בצורה פנומנלית וקולעת לדקויות בלתי נתפסות. התוכנית אתמול עשתה לה עוול היתה רדודה ומי שמבין באמת לא יכול שלהתייחס לתחקיר העלוב ברצינות.אני ממליצה ואמשיך להמליץ על פנינה כי עם עובדות מנצחות לא מתווכחים.
תשובה:
:)) היי הגר התרגשתי מדברייך עד דמעות. אני לא ביקשתי שיכתבו לי וכשזה נעשה בצורה כזאת מכל הלב, זה מגיע הישר ללב ולתחושת הכרת התודה על המסע שעשיתי בחיים ואיך יכול להיות, שפתאום אירוע כזה שלא שייך לי בכלל רוצה להחזיר אותי לנקודת ההתחלה? ! הגר חיממת את ליבי זה בלתי נשכח מבחינתי. תודה רבה פנינה
27. הגר נחום
אני לקוחה נאמנה של פנינה כ20 שנה וחייבת לציין שמדובר באסטרולוגית מדהימה שמדייקת בצורה מעוררת התפעלות. כל נבואותיה ועצותיה התממשו.מדובר באישה שיודעת אסטרולוגיה בצורה פנומנלית וקולעת לדקויות בלתי נתפסות. התוכנית אתמול עשתה לה עוול היתה רדודה ומי שמבין באמת לא יכול שלהתייחס לתחקיר העלוב ברצינות.אני ממליצה ואמשיך להמליץ כל פנינה כי עם עובדות מנצחות לא מתווכחים.
תשובה:
היי הגר התרגשתי מדברייך עד דמעות. אני לא ביקשתי שיכתבו לי וכשזה נעשה בצורה כזאת מכל הלב, זה מגיע הישר ללב ולתחושת הכרת התודה על המסע שעשיתי בחיים ואיך יכול להיות, שפתאום אירוע כזה שלא שייך לי בכלל רוצה להחזיר אותי לנקודת ההתחלה? ! הגר חיממת את ליבי זה בלתי נשכח מבחינתי. תודה רבה פנינה
28. Maestro
עלובי החיים 22
במקרה הדלקתי טלוויזיה על ערוץ 2,ודמותך הייתה מוכרת לי, מיד קפצתי בקול, "היי!! פנינה אני מכיר!" אני קורא את האסטרולוגיה שלך לא הרבה זמן אבל מעל מספר חודשים, וכל מה שקראתי היה מדויק להפליא(עלי בכל אופן). התכנית ששודרה אתמול הוציאה אותך באור מכוער ושקרי ולא הוצג לשאר הצופים, את יושרך ונכון תכנייך. בקיצור פנינה, את מספר 1!!! ועלובי החיים 22,לא יקחו זאת ממך.
תשובה:
היי מאסטרו תודה על האיכפתיות והפירגון. הכתבה הזאת נולדה בחטא. בחטא של שקר ברצון לעשות רייטינג על בסיס של שקר והונאה. תודה שראית והבחנת בכך. בברכה פנינה
29. אסתי פלג
תקשורת אומללה
אנימיכולה להעיד פנינה היא מבכירי האסטרולוגיה. אני קוראת כל שבוע את התחזיות שלה ויש דיוק של 100% אחוז בתחזיות. פנינה למשל ניבאה את אינתיפאדת הסכינים, וגם מזג אוויר קיצוני מאוד וקיבלנו סופה אימתנית ביום ראשון ששיתקה חצי מדינה. לי יש רק מחמאות לתת לפנינה כץ. וכל השאר שמנסים להכפיש את שמה הטוב זה נובע משעמום יתר. לכו תתנפלו על ראש הממשלה עלוב הנפש ולא על פנינה כץ.
תשובה:
היי אסתי היקרה תודה רבה לך. שימחת אותי מאוד בתגובתך.שיעמום? מיחזור חומרים. שוב תודה. חיבוק ממני שלך פנינה
30. סבטה
גועל נפש של תקשורת
אני אישית ראיתי את התוכנית והגעתי למסקנה עד כמה התקשורת יכולה להיות מכוערת ושיקרית. אנשים סתם משקרים וכי אין להם נושאים באמת אמיתיים להעלות לטלוויזיה ..כל מה שנאמר בערוץ 2 זהו שקר אחד גדול! פנינה את אסטרולוגית מס 1 בארץ ואשה מדהימה כל מי שהיה אצלך נוכח לדעת זאת.כל מילה שיוצאת ממך היא מקצועית ואמיתית.מאחלת לך בהצלחה בהמשך הדרך.
תשובה:
27.10.2015 סבטה היקרה שלום תודה רבה לך ושתדעי שאני סומכת על האנשים ועל האינטליגנציה שלהם להבין באיזה שיטות נפסדות מערכת הערוץ השני ומאקו מנסים להכין תכנית עם רייטינג ועד לנסיבות להבין למה ואיך אדם קם בבוקר ורוצה לפגוע בעבודתו של האחר? התרמית מעידה על יוצרי ושולחיע הרעיון הזה. חיבוק ממני פנינה

השאר תגובה