מזל סרטן – הורוסקופ 2017-2016.

סימן אסטרולוגי:
יסוד: מים
פלנטה שליטה: ירח
בית: 4
קבוצה: קרדינל

3 תתי קבוצות:
קבוצה ראשונה:

ילידי ה-21.6-1.7
קבוצה זאת מייצגת את סף הרגישות הגבוה יותר משתי הקבוצות האחרות. הם הטיפוסיים ביותר לבני מזל סרטן. נשלטים על ידי הירח. הם שאפתנים,מופנמים, בעלי מצבי רוח משתנים. בקבוצה זו, יש צורך גדול במיוחד לבטא את רגישותם ואת יכולותיהם בדרכים אומנותיות. הם חסרי ביטחון רגשי וזקוקים לבני זוג /משפחה כדי להעניק להם תחושת עוגן. כישוריהם רבים, החל ממוסיקה, כתיבה,עיצוב. הם עשויים להיות "חיות במה" אך יהיו יחד עם זאת, ביישנים מרגע שיורדים ממנה. הם זקוקים לתמיכה משפחתית ולמגע פיזי וחם מסביבתם.הם חברותיים אך זקוקים ליחס אוהד ומסביר פנים, אחרת מהר מאוד יגיעו למסקנה שהם אינם רצויים. בעלי כישרון להעניק שרותים ולהיות קשובים לצרכי האחר.
מבחינה פסיכולוגית: הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ולהסתיר את רגשותיהם. יחד עם זאת הם יפגינו תוקפנות רבה ומתפרצת במידה וירגישו דחויים ובלתי רצויים. הם חסרי ביטחון באופן בסיסי וזקוקים לבית תומך ושיגרה המעניקה תחושת ביטחון. כשהם חסרים חוויה זו הם יעברו טלטלות רגשיות ונטייה למצבי רוח רבים ומשתנים. הירח מסמל את הרחם[האנלוגיה לבית] ואת הקשר הנוצר בין ילידי קבוצה זאת לצורך בחממה וחווית ביטחון, הם נוטים לגעגועים לבית חם. קיימת נטייה לאדיפאליות בקשר לדמות האם [והאישה], בית, שורשים, נוסטלגיה. הם חווים בקלות תחושת נטישה ולמעשה הם אנשים בלתי פרידים ומתקשים לחשוב על פרידה מכל סוג החל מהורים ועד זוגיות וילדים. הם נוטים לחוות חרדות מפני עוני וקשיים ממצבים לא בטוחים כלכלית. הם זקוקים לתכנן את יום המחר. קשיים כלכליים עלולים לעורר בהם חרדות קיומיות עמוקות ולהשפיע עד דיכאון. הם נוטים להסתיר נטיות לדיכאון אך לעיתים קרובות אפשר להתרשם מהפסימיות הרבה בשיח שלהם.
מראה חיצוני: פנים מעוגלות "פני ירח",[או רחבות יחסית לגוף] גוף לעיתים רפוי, מבט עיניים נוקב, אך מראה "העיניים הרטובות"[כאילו בכו לא מזמן,] נוטים לבכות בקלות, עור בהיר עם נטייה לאקנה או לכתמי שמש. גובה בינוני, שיער גלי-מסולסל.
בריאותית: רגישות בנשימה, הצטננויות, סובלים מעייפות באמצע היום.עור רגיש. רגישות ברחם ובחזה.
ידועים בעולם: סינדי לאופר,ג'ורג' מייקל, כריס אייזק,קרלי סיימון,פליטווד מייק,מריל סטריפ, כריס אודונול, מל ברוקס, טובי מגוויר, איזבל אדג'אני, קתי בייטס, ג'ון קיוזק, פמלה אנדרסון ליב טיילר, סלמה בלייר, דן אקרויד, ג'ורג' אורוול, פרל באק, הנרי ה-8, מייק טיסון, הנסיכה דיאנה, הבמאי סידני לומט, מיסי אליוט, קרל לואיס, מייקל פלפס, ראלף שומאעכר, רוס פירו, כריס אייזק.
ידועים בארץ: טל מן, איתי אטיאס, טלי מורנו, ניר לוי, גליה אלבין,אינגריד פלדמן,יאנה ברגמן,רוברטו בן שושן, אריק סיני, אחינועם ניני, שלמה בר, אורן תורג'מן, יהודה לוי, איילת זורר, שרי גבעתי, מאריאנו אידלמן, ניצה שאול.

קבוצה שניה
ילידי ה-1.7-11.7

קבוצה זו בעלת עוצמה גדולה. הם מושפעים גם ממזל עקרב והפלנטה פלוטו. ובעלי נטיות להחצין את רגשותיהם, אך קיימת גם נטייה לתוקפנות בעיקר כשהם חשים נפגעים. כשהם מותקפים, הם לוחמניים. נוטים להיות שאפתנים ומתקשים להפסיד. הם מיניים סקסיים וזקוקים לאהבה כל הזמן, לעיתים הם תובעניים על פי דברי בני זוגם. הם יצירתיים ויצריים יותר משאר הקבוצות, נחושים ואסרטיביים. זקוקים לבטא את עצמם והקריירה חשובה מעבר לכל הזדקקותם לבית ולעוגן המשפחתי. הם אנרגטיים במיוחד ואוהבי ריגושים והרפתקאות.
מבחינה פסיכולוגית: הם מפגינים ביטחון עצמי גבוה יותר מכפי שהם מרגישים, ככל שהם יפגינו תוקפנות גדולה יותר, יתברר כי מתחת לפני השטח יש ספקות ונטיה לחוסר ביטחון עצמי. הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ומפגינים על פניו עוצמות ושליטה, אך נכנסים למצבי לחץ רבים ככל שחרדתם מתחת לפני השטח גדולה יותר. הם סוערים בגלל הניגודים באישיותם אך גם בגלל הצרכים המנוגדים לביטחון יחד עם צרכים בהרפתקנות וריגושים. הם נוטים לחפש דרמות וחיי אהבה סוערים. הם סובלים בחייהם מפרידות, ומחיי אהבה חסרי יציבות. הם רגישים לביקורת ודי בטוחים שהם "תמיד צודקים", בכל מקרה לא יאהבו אם יעמידו אותם במקום. ויפגינו תוקפנות ונקמנות לאורך זמן. הם מכורים לאהבה ויעשו כל שניתן לשאוב את הסביבה בפידבק ובהערצה. הצורך שלהם בתשומת לב ולהתיחסות הוא "רעב בלתי נלאה", ולא קל להם בתקופות כשהם לא זוכים בכך.
מראה חיצוני: מראה אנרגטי, זריזים, תוססים בעלי "נוכחות" חזקה. מלאים ,שריריים יותר משאר הקבוצות, בעלי מבט חזק ועיניים עמוקות. ניכר עליהם כשמשהו מעניין אותם ,אך גם להיפך.
בריאותית: רגישות בשחלות וברחם, בעיות מחזור, נטייה לרגישות בכבד ובמעי הגס. הריון ולידה עשויים להיות טראומטיים יחסית.
ידועים בעולם: קורטני לאב, רינגו סטאר, סוזאן ווגה, 50 סנט, אוסקר המרשטיין, אנג'ליקה יוסטון, קווין בייקון, טום קרוז, אידי פלקו, סילבסטר סטלון, טום הנקס, קלי מקגיליס, ג'סיקה סימפסון, שלי דובל, ג'פרי ראש, הרמן הסה, פרנץ קפקא, ניל סיימון, ז'אן קוקטו, דאלי לאמה,האב והבן למשפחת רוקפלר, ג'ורג' ארמני, ג'רי הול, קן ראסל, קרלוס מנם, לינדסי לוהן, פרידה קאלו, ג'ורג' בוש, ז'אן קוקטו, ג'ורג' פומפידו, אוה מאריה סנט, סופיה בוש, מרטין פלדמן, נלסון רוקפלר, ארלו גאטרי, יול ברינר, פייר קארדן.
ידועים בארץ:אולסי פרי, אורי בנאי, אילנית לוי, אורנה פיטוסי, סיוון קליין,מרב גריפין,צחי נוי, איגי וקסמן, בארי סחארוב, רמי פורטיס, עירן צור, יונית לוי. מיכאל הנגבי, אילנית לוי, שלום אסייג.

קבוצה שלישית
ילידי ה-12-22.7

קבוצה זו מושפעת ממזל דגים והפלנטה נפטון. כישוריהם האומנותיים בולטים במיוחד. הם אידיאליסטיים , שוחרי אמת ובמידה רבה נאיבים לגבי תפיסת המציאות. אמונם הגדול בבריות, לא פעם מוכיח את טעותם ואת תמימותם. הם נוטים להיות ביישנים יותר וזקוקים לחיים יציבים ולדמות תומכת כמו בסיס חזק של משפחה. מבטאים רגישות יתר לכל שינוי, עם זאת עשויים להסתגר ולהתבודד בתוך עולמם. כל עוד קיים גיבוי נפשי ורוחני מבני משפחה או בני זוג הם מרגישים בטוח יותר. כשהם מחוסרים תמיכה כזו הם עלולים להרגיש קושי עצום לתפקד ולפעול בתחומם. רבים מהם עובדים סוציאליים בנשמתם ומוכנים לעשות הרבה למען אחרים.רבים שחיינים בקרב ילידי קבוצה זו.
מבחינה פסיכולוגית:הם נוטים יותר ל"אסקפיזם" , עולם החלומות מפותח על חשבון המציאות. במידה והם אומנים הם יהיו בעלי נטייה לברוח דרך אומנותם ולחיות אותה באופן טוטאלי. הם חוויתיים, רגישים לזולת, ולעיתים נוטים להיות קורבן של הסביבה או לוותר על חייהם למען האחרים. הם חלשים יותר ובעלי דימוי עצמי לא גבוה, הצורך שלהם להיות מקובלים לעיתים יגרום להם לוותר על צורכיהם למען האחרים או לבטל את עצמם מפני אחרים הנערצים עליהם. הם מתקשים להתמודד עם המציאות ולהגיע להחלטות נחרצות. בדרך כלל הם "מתקפלים" תחת קושי ונוטים להתמכר לאוכל אלכוהול ו/או סמים. חייהם הרגשיים מלאי טלטלות ומשברים רגשיים ולעיתים הם יתמכרו לריגושים של אהבה ויעברו הרבה מערכות יחסים.
מראה חיצוני: הם נוטים להשמנה, פנים מעוגלות, העיניים בולטות יחסית, והם זריזים מאוד למרות המראה החולמני, השיער עלול להתדלדל עם השנים, אך הם נאים ובעלי נוכחות שרמנטית.
בריאותית: תיתכן נטיה להתמכרויות והנזקים שזה עלול לגרום. בעיית סוכרת ועלולים לסבול מבעיות בכפות הרגליים, מחזור הדם והכבד, רגישות לקור . ספורט עושה להם פלאים כשהם כבר מחליטים.
ידועים בעולם:קרלוס סנטנה, קט סטיבנס, אייזק שטרן, האריסון פורד, ביל קוסבי, לוליטה דוידוביץ, סנדרה ברנהרד, ליאם ניסן,ג'וש הארטנט, ג'ינג'ר רוג'רס,רובין ויליאמס, דולנלד סאטרלנד, ניל סיימון, פרידה קאלו, אדגר דגה, רמברנדט, ארנסט המינגווי. ריימונד צ'נדלר, נלסון מנדלה, אינגמר ברגמן, קאמילה פארקר, מוניקה לוינסקי, רופוס ויינריט, ויליאם דפו,קריס קורנל, ג'יזל בנדשן, ג'ורג' וושינגטון, הארי דין סטנטון, וויל פארל, פורסט ויטאקר, ריצ'ארד ברנסון, וודי גאטרי
ידועים בישראל:זוהר ארגוב, אהוד מנור, טל שגב, מיכאל הנגבי, לינוי רייך, אתי קסטרו, שי גבסו, לילה מלקוס, אלון איינהורן, מושיק גלאמין, מאיה רוטמן, דנה ספקטור, אמנון לוי, דנה הרמן, יעל אבוקסיס.

 

קליגרפיה של מזל סרטן.

cancersymbol-font

 הורוסקופ לשנת 2017-2016

סרטן

קונסטלציית מזל סרטן כפי שנראתה לקדומים.

כללית:

יום ההולדת של בני המזל מתחיל כשהשמש עוברת למזל סרטן. יום הולדתכם השנה פורץ ב:20.6.2016 בשעה 22.30[שעון עולמי]. תהיו עדיין תחת השפעת הירח המלא[במזל גדי-בבית הזוגיות] שיגיע לשיאו כ-10 שעות לפני כן,  מה שיכול למצוא אתכם ברגישות [ומצבי רוח] בנושאי זוגיות. ברם,  ונוס הצמודה לשמש מטיבה עם המראה שלכם,  על כך תקבלו מחמאות ותרגישו צורך גדול להיות בחברת אנשים. ביום ההולדת הנוכחי,  מרקורי במזל תאומים ורק עם מעברו ב:30.6 למזל סרטן תתחילו להתכנס לתהליך התגבשות על המשך דרככם בעבודה. בינתיים, כוכב שבתאי במזל קשת בבית העבודה שלכם בהיבטים מורכבים לנפטון בדגים ויופיטר בבתולה שמסמלים דילמות, תסכול ורגשות מעורבים בנושא הקריירה ומציאת דרככם הלאה [על כך פרטים בפרק על העבודה] כוכב אורנוס במזל טלה בעשירון האחרון של המזל ישפיע על שינויים דרסטיים בקריירה של ילידי מזל סרטן בין ה: 21.7-11.7. יום ההולדת של הסרטנים השנה "נופל" בהשפעת הירח המלא בגדי השוהה בבית הזוגיות שלכם,  מה שמצביע ומרמז שיחסים בלתי יציבים עלולים להסתיים כמובן שיחסים יציבים ישרדו גם שנה זו ויתרה מכך יחסי פלוטו בבית הזוגיות שלכם בחודשיים הקרובים יוני-יולי מזמן מערכות יחסים משמעותיות,  כוכב נפטון בדגים ממשיך להטיב עם בני המזל  ביכולת לאהוב,  להתאהב ולאלה העוסקים בתחומים יצירתיים להמשיך להתפתח. מעברו של כוכב  צדק בספטמבר לבית העוסק במגורים והמשפחה יעצים את העיסוק בבית, בנייה, מעבר ועיסוק נרחב במשפחה וצמיחתה.

cancer

 

   אהבה ויחסים:

רבים מבני המזל הרגישו בשנים האחרונות את השפעתו של כוכב פלוטו בבית הזוגיות של בני מזל סרטן. פלוטו האחראי על סוף והתחלה ייצר משנת 2008 עם כניסתו לבית הזוגיות של בני המזל,  הזדמנויות להתחלות של יחסים משמעותיים ולחלק מבני המזל היו גם פרידות טראומטיות[ולבני המזל המתעבים פרידות,  כל פרידה היא טראומטית]. פלוטו עדיין ממוקם בעשירון השני של בני מזל גדי,  וישפיע על ילידי מזל סרטן שנולדו בין ה:5.7 ל-12.7 ופלוטו ישפיע על כל בן מזל סרטן על פי המפה האישית שלו, אם על התחלות או על סיומים, אך בטוח שלא יהיה רגע דל. בני מזל סרטן נוטים להיות דרמטיים מאוד בנושא היחסים, נוטים לקחת קשה איום על יציבות  הקשר ולעיתים סובלים מחרדת דחייה וביטחון עצמי לא גבוה במישור הרגשי/אמוציונאלי והדבר יבלוט כשבני הזוג לא יעניקו משוב בתכיפות סבירה.  בני הזוג האידיאלים לבני מזל סרטן יהיו אנשים יציבים רגשית שיכולים להעניק שקט נפשי ותחושה של שייכות משפחתית.  לפנויים, מה: 23.6.16 ועד ה:1.7 תוכלו להתאהב בקלות בבן זוג פוטנציאלי. חודש יולי 2016 עד ה:9.7 יחסים בלתי יציבים,  עלולים להסתיים. לפנויים תהיינה הזדמנויות מוצלחות להכיר בני זוג מתאימים בחודש אוגוסט בין ה:7.8.16  ועד ה:19.8 וביחסים קיימים הזדמנות לנסיעה מוצלחת המקרבת את היחסים.  מעבר כוכב ונוס ב:23.9.2017 למזל עקרב ולבית האהבות של בני מזל סרטן,  מייצר הזדמנויות להיכרויות רומנטיות והתאהבויות בימים בין ה:27.9 ל: 7.10.16. מעברה של השמש לבית האהבות שלכם ב:.23.10.16 מבשרת על התחלות קשרים ויחסי רומנטיקה ביחסים מה: 27.10 ועד ה:8.11. מעברו של כוכב ונוס לבית הזוגיות שלכם הלוא הוא מזל גדי ב:12.11.16 יהיה דרמטי להחלטות על עתיד היחסים. מפגש כוכב ונוס עם פלוטו בגדי עד ה:26.11.16 הוא מטיב בזוגיות יציבה ועלול לסיים קשר עם זוגיות מקרטעת. מעברה של השמש לבית הזוגיות הלוא הוא מזל גדי  ב:21.12.16 יטיב עם יחסים ויתאים לתכניות משותפות עם כי נסיגת מרקורי במקביל בבית הזוגיות עלולה לגרום לכם לדחות תכנית משותפת או מיסוד קשר לאחר ה:13.1.2017. נוכחותה של ונוס במזל דגים ויחסיהב עם בית הזוגיות עד ה:20.1 מטיבה עם הזדמנויות של מיסוד קשר או תוכניות משותפות אחרות. מעבר כוכב ונוס בחודש יוני 2016  למזל שור יטיב כל החודש  עם נושא היכרויות ועם כינון יחסים משמעותיים  או הכרזה על  מיסודן.
.

ec537c_64ccef56f3c6161238cced10fd4211d1

השמש והירח מהווים יחד שלמות ואחדות. הירח ניזון מאורה של השמש. הוא מייצג את העולם האמוציונאלי [מזל סרטן] האימהי, נשי, תלותי הזקוק לאור השמש.הירח מסמל את מערכת התגובות וה"כפתורים"  שלנו  ובלחיצותם על פי האירועים . הירח הוא הכוכב השליט של מזל סרטן, מסמל את הכוח הפסיבי ואת הריאקציה לכל מה שקורה., מתוך עולם אינסטינקטיבי, הקשור לחרדות, תגובות אוטומטיות, מצבי רוח, ומקומות כואבים גם באופן לא מודע. הירח מסמל את הקשר האינסטינקטיבי והתלותי בשד האם, בתגובות פבלוביות, בחיפוש אחר שורשים, ביטחון,  חום והגנה. מתוך אותה פגיעות מגיח הכוח האינטואיטיבי, הזיכרון המכיל חומרי הגנה עתידיים, להניח חומות הגנה לשמור על "הבית הפנימי" מכל רעה. הירח הוא חלק מהתת מודע מהזיכרון טרום הלידה המחפש ביטחון ושייכות.

קריירה:

השנה את יום הולדתכם אתם חוגגים כשמרקורי במיקום בעייתי עבורכם [במזל תאומים] והיבטיו גורמים לכם להרבה חיבוטי נפש על עתיד הקריירה שלכם ועל העבודה בכלל. מיקומו של שבתאי בבית העבודה שלכם מדצמבר 2014 ושהותו שם עד דצמבר 2017 גורם לחשבונות נפש. מאז חודש מרס האחרון,  כוכב מאדים שהה במזל קשת בבית העבודה שלכם והרגשתם לחצים גדולים בעבודה וצורך בשינוי משמעותי. הצורך הזה עדיין קיים אך רובכם אינו מסוגל לעזוב עבודה בלי אלטרנטיבה. רמת הפחדים הכלכליים שיש לכם על בסיס קבוע,  לא יאפשר לכם לעזוב לשם עזיבה ועד שמאדים לא יעזוב סופית את בית העבודה ב:27.9.2016 תהיו עסוקים בכמיהה לשינוי המלווה בהרבה אי שקט וחיוש עצמי. לכן, תצטרכו לעבור את נסיגת מרקורי בספטמבר 2016 כדי להתחיל בהזדמנויות חדשות שנוצרות כבר מה:26.9 ואילך. שבתאי שוהה בבית העבודה שלכם מדצמבר 2014 וכך יהיה עד דצמבר 2017 והשפעתו העיקרית קשורה בצורך להתפתח ולגדול אך עם אופי יציב ובטוח יותר. אוראנוס הפלנטה העוסקת בשינויים טלטלות [שלא כולן תחת שליטה] שוהה בבית הקריירה שלכם מאז שנת 2011  ומשפיע על כל בן סרטן בתורו. כרגע השפעתו העיקרית היא על ילידי העשירון האחרון של מזל סרטן שנולדו בין ה: 17-11.7.7 לכן ייתכנו שינויים בבית הקריירה בעלי אופי דרמטי יותר משינויים בבית העבודה [העוסק בהלך רוח, טיב העבודה, שגרת העבודה, יחסים בעבודה ואנשים בעבודה] אוראנוס בבית הקריירה,  משפיע על הצורך להיות עצמאיים ולהתנתק ממצב תלות ורבים תחת השפעתו מחפשים מוצא חדש, לעבוד באופן עצמאי יותר ולמזער את התלות באחרים. אוראנוס בבית הקריירה יכול להשפיע על שינויים במסגרת העבודה,  כמו מכירת מקום עבודה, רה-ארגון שישפיע על אופי הקריירה שלכם באופן מהותי, החלפת בעלים, או פיטורין ופרישה מעבודה. ההשפעה תימשך על קבוצה זו עד מאי 2018. כך שלחלק צפוי שינוי.

כרגע, עד ה:8 ליולי 2016 היבטי הכוכבים מסמלים על שינויים בעבודה, תפקיד או מסגרת. אך חודשים יולי אוגוסט מצביעים על הזדמנות להרוויח יותר וליהנות מתמורה חומרית. חודש אוגוסט מטיב עם יצירת שותפויות ועצמאות גדולה יותר בתפקיד. סוף חודש אוקט-תחילת נובמבר 2016 מטיבים עם אלה שעובדים עם חברות בחו"ל ועם אופציות לנסיעה מטעם העבודה. שותפויות בלתי יציבות,  עלולות להיכנס למבוי סתום בדצמבר 2016 ולהגיע אף לפרידה בלתי נמנעת. לעומת זאת,  חודש ינואר 2017 מזמן הזדמנויות לשותפויות חדשות ושיתופי פעולה חשובים.. מעברו של כוכב מרס בסוף ינואר לבית הקריירה שלכם,  הלוא הוא מזל טלה מבשר על שינויים רבים שיתחוללו עד חודש מאי 2017. תקופה זו כוללת את נסיגת ונוס בבית הקריירה מה: 4.3.2017 עד ה:3.4.2017 נסיגת כוכב ונוס בבית הקריירה מסמלת  תקופה קשה יותר פיננסית ופערים גדולים בין הציפיות למציאות, אך עבורכם תסכולים מסוג זה עשויים אף להוות מנוף לעזוב עבודה. יום הולדתכם הבא מה:21.6.17 מרקורי יהיה במזל סרטן מה שמחבר אתכם לתקופה של פוקוס בעבודה וחיבור טוב יותר מכפי שיום הולדת 2016 החלה.

images

קלף הירח בטארות. הכלב נובח בליל ירח המלא תגובה עתיקת יומין מאז קדמת דנא[תגובה פבלובית]  התגובה המגיעה ממקומות קדומים בתוכנו,  הקשורים בחששות, חוסר ביטחון מפני חוסר יציבות.  זהו קלף של לילה, חלומות, סיוטים שימוש בסמלים, בעבר ובזכרונות המתערבבים להם יחד.

כסף וכלכלה:

מצבכם הכלכלי השנה עשוי להשתפר. מסוף חודש יולי 2016 ההכנסות שלכם יצמחו ויתייצבו עד ה:2.8 . בימים בין ה:17-14.8.16 עשוי להגיע אליכם סכום בלתי צפוי,  אולי חשבון שמשתחרר, בונוס או מתנה מהמשפחה. חודש ספטמבר יהיה חודש עם רף הוצאות גבוה. ומעברו של כוכב יופיטר למזל מאזניים למשך השנה הקרובה ישפר לכם את ההזדמנות לקבל עזרה כספית או משכנתא בתנאים מטיבים,  על מנת לעבור בית או לשפץ/להגדיל אותו . חודש דצמבר מסמל תקופה רצינית במיוחד לגבי תכניות העתיד ותעסקו הרבה בחסכונות או בהשקעות לגבי העתיד הרחוק יותר.חודש ינואר-פברואר  2017 – מסמלים חודשים של רכישות, קניות ואולי הכל קשור בנושא שיפוץ הבית או השקעה בנכס. חודש פברואר מטיב עם אפשרויות לקבל משכנתא טובה או הלוואה בתנאים מטיבים ונוחים אך זהו חודש מוצלח במיוחד למכירת נכס קיים. חודש אפריל מסמל הוצאות חריגות אולי החשבונות שלכם יגדלו. עיסוק בבית ובנייה/שיפוץ יחזרו להעסיק אתכם שוב ביום הולדתכם הבא אלה שלא הספיקו השנה.

moon-phases-e1356985488162

ירח שליט מזל סרטן. כל מצבי הירח – החל ממולד ירח, וירח מלא, ליקוי מאורות  וירח שחור

מחזור גאות ושפל (כְּרִית) הוא תופעה שבה גובה פני הים, "עולה" או "יורד" במחזוריות קבועה. לפי הידוע לנו מן הכתובים, הראשון שהצליח לקשור בין תופעת הגאות והשפל ובין הירח היה מגלה הארצות היווני פיתאס. הכוחות הגורמים לתופעה זו קרויים כוחות גאות ושפל. התופעה באה לידי ביטוי באופן חזק בחופים אשר נושקים לאוקיינוסים (מדובר בהפרשים של 8-6 מטרים). לעומת זאת בים התיכון שהוא ים הכלוא בין יבשות אפריקה ואירופה, תופעה זו חלשה יחסית (חצי מטר בערך בחופי ישראל). מחזור הגאות והשפל מתרחש פעמיים ביום. הזמן בין גאות אחת לשנייה הוא כ-12 שעות ו-24 דקות, כתוצאה משילוב סיבוב כדור הארץ סביב עצמו עם מסלולו של הירח סביב כדור הארץ.

  בריאות:

מזל סרטן נשלט על ידי יסוד המים [אחראי על 70% מהנוזלים בגוף] הירח שליט המזל ושולט על נוזלי מערכת העיכול מערכת, הלימפה והמחזור החודשי אצל נשים. מזל סרטן  שייך למזלות הקרדינליים[יחד עם מאזניים, גדי וטלה] ולכן אירועים בריאותיים קורים באופן מהיר אך גם מסתיימים במהירות. מזל סרטן קשור לאיזור החזה-שדיים והנקה אך גם מקלעת השמש- Solar Plexus המשפיע על זיכרונות ילדות והדחקתם ולכן במקרים רבים בני מזל סרטן נוטים לרגישויות רבות בעיקר להשפעות נפשיות הנובעות מאירועי מתח ולחצים בסביבה.  הפן הפסיכוסומטי של בני המזל עוצמתי בגין פגיעות[שהודחקו] שנותרו מהילדות,  יחסים עם האם והרגישות הגדולה ביחסי המשפחה בכלל. מזל סרטן שולט על השחלות, רחם ושק השלייה, ההנקה. כיוון שהירח קשור למחזור החודשי יש נטייה גדולה יותר להשפעות קדם וסתיות PMS והשפעות הורמונליות בתהליכי גיל המעבר ובכלל.  בני המזל לא נחשבים לחזקים ביותר ואולי נוטים לפחד ממחלות יותר מהרגיל ולחשוש מכל רע. עם זאת,  הם נוטים לסבול לעיתים מבצקות ברגליים ובבטן ורגישות לחום וקור. בני המזל קשורים גם למחזוריות השעות ביממה ובשעות הצהריים יש להם ירידה אנרגטית מובהקת והם זקוקים למנוחה. עם כל "התחלואים חולשות ורגישויות" בריאותם הכללית של הסרטנים טובה מאוד ובמרביצ המיקרים הבעיה קשורה בחששות ובחרדות. אך כשהמתח מתגבר הגוף מגיב מיד בחולשה. מיקומו של כוכב פלוטו מול השמש של בני המזל,  משפיע בשנים האחרונות על רגישות בריאותית גדולה יותר ולעיתים תכופות מדובר בנטייה לאנמיה  וחולשה בולטת בזמן הריון, לידה ודלקות ראומטיות כמו הדאבת שידועה יותר בשמה הפיברומיאלגיה- כאבי שרירים במיוחד . 

בחודשים האחרונים עם שהותו של מרס בקשת בבית הבריאות שלכם תסבלו מנטיה גוברת לדלקות[עד ספטמבר] רגישות בעיניים וצורך לשנות את תפקודי האכילה, פעילות ובכלל שגרה. שבתאי בקשת גורם לכם מאז כניסתו לבית ה בריאות דצמבר 2014  תחושה של כבדות והתבגרות וחשש גדול יותר מהגיל המאוחר, רגישות בגב התחתון ויותר פחדים מהרגיל. כששבתאי יעבור למזל כגדי בסוף 2017 ההרגשה הזאת תחלוף לה. מעברו של מאדים בסוף אפריל עד יוני 2017 למזל תאומים יעורר תקופה חלשה יותר וכדאי יהיה להקפיד להיבדק במהלך תקופה זו.

220px-Cancer2

June 20 – July 22

טיפ:

כוכב צדק שוהה עד חודש ספטמבר הקרוב במזל בתולה ובבית השלישי שלכם, זהו הבית העוסק בתקשורת, לימודים, נסיעות וניידות גדולה יותר בעבודה.  כבר מסוף החודש יוני הנוכחי ובמהלך יולי 2016 תיהנו מהזדמנות לנסוע ולטייל,  אך אולי גם לגלות עניין בנושא חדש כדי ללמוד אותו. מעברו של כוכב צדק בספטמבר למזל מאזניים למשך שנה מרחיב את כל הפעילויות שלכם בנושא מגורים, בית וכמיהה לעבור בית או לשפץ את הקיים,  מה שיכול להתאים כבר מתחילת דצמבר 2016 , אך ייתכן שתעסקו רבות במקביל,  בנושאים משפחתיים אם מדובר בהתחלת חיים משותפים, הרחבת יחסי המשפחה והשקעה בהם,  כבר מאוקטובר 2016. חודש נובמבר 2016 נושא הרחבת המשפחה עשוי להעסיקכם יותרק מהרגיל.

 

לוח שנה של אירועים: ירח שחור, נסיגת כוכבים, ליקויים, מולד ירח וירח מלא.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                    13.6.2016