מזל סרטן – הורוסקופ לשנת 2019-2018

סימן אסטרולוגי:
יסוד: מים
פלנטה שליטה: ירח
בית: 4
קבוצה: קרדינל

3 תתי קבוצות:
קבוצה ראשונה:

ילידי ה-21.6-1.7
קבוצה זאת מייצגת את סף הרגישות הגבוה יותר משתי הקבוצות האחרות. הם הטיפוסיים ביותר לבני מזל סרטן. נשלטים על ידי הירח. הם שאפתנים,מופנמים, בעלי מצבי רוח משתנים. בקבוצה זו, יש צורך גדול במיוחד לבטא את רגישותם ואת יכולותיהם בדרכים אומנותיות. הם חסרי ביטחון רגשי וזקוקים לבני זוג /משפחה כדי להעניק להם תחושת עוגן. כישוריהם רבים, החל ממוסיקה, כתיבה,עיצוב. הם עשויים להיות "חיות במה" אך יהיו יחד עם זאת, ביישנים מרגע שיורדים ממנה. הם זקוקים לתמיכה משפחתית ולמגע פיזי וחם מסביבתם.הם חברותיים אך זקוקים ליחס אוהד ומסביר פנים, אחרת מהר מאוד יגיעו למסקנה שהם אינם רצויים. בעלי כישרון להעניק שרותים ולהיות קשובים לצרכי האחר.
מבחינה פסיכולוגית: הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ולהסתיר את רגשותיהם. יחד עם זאת הם יפגינו תוקפנות רבה ומתפרצת במידה וירגישו דחויים ובלתי רצויים. הם חסרי ביטחון באופן בסיסי וזקוקים לבית תומך ושיגרה המעניקה תחושת ביטחון. כשהם חסרים חוויה זו הם יעברו טלטלות רגשיות ונטייה למצבי רוח רבים ומשתנים. הירח מסמל את הרחם[האנלוגיה לבית] ואת הקשר הנוצר בין ילידי קבוצה זאת לצורך בחממה וחווית ביטחון, הם נוטים לגעגועים לבית חם. קיימת נטייה לאדיפאליות בקשר לדמות האם [והאישה], בית, שורשים, נוסטלגיה. הם חווים בקלות תחושת נטישה ולמעשה הם אנשים בלתי פרידים ומתקשים לחשוב על פרידה מכל סוג החל מהורים ועד זוגיות וילדים. הם נוטים לחוות חרדות מפני עוני וקשיים ממצבים לא בטוחים כלכלית. הם זקוקים לתכנן את יום המחר. קשיים כלכליים עלולים לעורר בהם חרדות קיומיות עמוקות ולהשפיע עד דיכאון. הם נוטים להסתיר נטיות לדיכאון אך לעיתים קרובות אפשר להתרשם מהפסימיות הרבה בשיח שלהם.
מראה חיצוני:פנים מעוגלות "פני ירח",[או רחבות יחסית לגוף] גוף לעיתים רפוי, מבט עיניים נוקב, אך מראה "העיניים הרטובות"[כאילו בכו לא מזמן,] נוטים לבכות בקלות, עור בהיר עם נטייה לאקנה או לכתמי שמש. גובה בינוני, שיער גלי-מסולסל.
בריאותית: רגישות בנשימה, הצטננויות, סובלים מעייפות באמצע היום.עור רגיש. רגישות ברחם ובחזה.
ידועים בעולם:סינדי לאופר,ג'ורג' מייקל, כריס אייזק,קרלי סיימון,פליטווד מייק,מריל סטריפ, כריס אודונול, מל ברוקס, טובי מגוויר, איזבל אדג'אני, קתי בייטס, ג'ון קיוזק, פמלה אנדרסון ליב טיילר, סלמה בלייר, דן אקרויד, ג'ורג' אורוול, פרל באק, הנרי ה-8, מייק טיסון, הנסיכה דיאנה, הבמאי סידני לומט, מיסי אליוט, קרל לואיס, מייקל פלפס, ראלף שומאעכר, רוס פירו, כריס אייזק.
ידועים בארץ:טל מן, איתי אטיאס, טלי מורנו, ניר לוי, גליה אלבין,אינגריד פלדמן,יאנה ברגמן,רוברטו בן שושן, אריק סיני, אחינועם ניני, שלמה בר, אורן תורג'מן, יהודה לוי, איילת זורר, שרי גבעתי, מאריאנו אידלמן, ניצה שאול.

קבוצה שניה
ילידי ה-1.7-11.7

קבוצה זו בעלת עוצמה גדולה. הם מושפעים גם ממזל עקרב והפלנטה פלוטו. ובעלי נטיות להחצין את רגשותיהם, אך קיימת גם נטייה לתוקפנות בעיקר כשהם חשים נפגעים. כשהם מותקפים, הם לוחמניים. נוטים להיות שאפתנים ומתקשים להפסיד. הם מיניים סקסיים וזקוקים לאהבה כל הזמן, לעיתים הם תובעניים על פי דברי בני זוגם. הם יצירתיים ויצריים יותר משאר הקבוצות, נחושים ואסרטיביים. זקוקים לבטא את עצמם והקריירה חשובה מעבר לכל הזדקקותם לבית ולעוגן המשפחתי. הם אנרגטיים במיוחד ואוהבי ריגושים והרפתקאות.
מבחינה פסיכולוגית: הם מפגינים ביטחון עצמי גבוה יותר מכפי שהם מרגישים, ככל שהם יפגינו תוקפנות גדולה יותר, יתברר כי מתחת לפני השטח יש ספקות ונטיה לחוסר ביטחון עצמי. הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ומפגינים על פניו עוצמות ושליטה, אך נכנסים למצבי לחץ רבים ככל שחרדתם מתחת לפני השטח גדולה יותר. הם סוערים בגלל הניגודים באישיותם אך גם בגלל הצרכים המנוגדים לביטחון יחד עם צרכים בהרפתקנות וריגושים. הם נוטים לחפש דרמות וחיי אהבה סוערים. הם סובלים בחייהם מפרידות, ומחיי אהבה חסרי יציבות. הם רגישים לביקורת ודי בטוחים שהם "תמיד צודקים", בכל מקרה לא יאהבו אם יעמידו אותם במקום. ויפגינו תוקפנות ונקמנות לאורך זמן. הם מכורים לאהבה ויעשו כל שניתן לשאוב את הסביבה בפידבק ובהערצה. הצורך שלהם בתשומת לב ולהתיחסות הוא "רעב בלתי נלאה", ולא קל להם בתקופות כשהם לא זוכים בכך.
מראה חיצוני: מראה אנרגטי, זריזים, תוססים בעלי "נוכחות" חזקה. מלאים ,שריריים יותר משאר הקבוצות, בעלי מבט חזק ועיניים עמוקות. ניכר עליהם כשמשהו מעניין אותם ,אך גם להיפך.
בריאותית: רגישות בשחלות וברחם, בעיות מחזור, נטייה לרגישות בכבד ובמעי הגס. הריון ולידה עשויים להיות טראומטיים יחסית.
ידועים בעולם:קורטני לאב, רינגו סטאר, סוזאן ווגה, 50 סנט, אוסקר המרשטיין, אנג'ליקה יוסטון, קווין בייקון, טום קרוז, אידי פלקו, סילבסטר סטלון, טום הנקס, קלי מקגיליס, ג'סיקה סימפסון, שלי דובל, ג'פרי ראש, הרמן הסה, פרנץ קפקא, ניל סיימון, ז'אן קוקטו, דאלי לאמה,האב והבן למשפחת רוקפלר, ג'ורג' ארמני, ג'רי הול, קן ראסל, קרלוס מנם, לינדסי לוהן, פרידה קאלו, ג'ורג' בוש, ז'אן קוקטו, ג'ורג' פומפידו, אוה מאריה סנט, סופיה בוש, מרטין פלדמן, נלסון רוקפלר, ארלו גאטרי, יול ברינר, פייר קארדן.
ידועים בארץ:אולסי פרי, אורי בנאי, אילנית לוי, אורנה פיטוסי, סיוון קליין,מרב גריפין,צחי נוי, איגי וקסמן, בארי סחארוב, רמי פורטיס, עירן צור, יונית לוי. מיכאל הנגבי, אילנית לוי, שלום אסייג.

קבוצה שלישית
ילידי ה-12-22.7

קבוצה זו מושפעת ממזל דגים והפלנטה נפטון. כישוריהם האומנותיים בולטים במיוחד. הם אידיאליסטיים , שוחרי אמת ובמידה רבה נאיבים לגבי תפיסת המציאות. אמונם הגדול בבריות, לא פעם מוכיח את טעותם ואת תמימותם. הם נוטים להיות ביישנים יותר וזקוקים לחיים יציבים ולדמות תומכת כמו בסיס חזק של משפחה. מבטאים רגישות יתר לכל שינוי, עם זאת עשויים להסתגר ולהתבודד בתוך עולמם. כל עוד קיים גיבוי נפשי ורוחני מבני משפחה או בני זוג הם מרגישים בטוח יותר. כשהם מחוסרים תמיכה כזו הם עלולים להרגיש קושי עצום לתפקד ולפעול בתחומם. רבים מהם עובדים סוציאליים בנשמתם ומוכנים לעשות הרבה למען אחרים.רבים שחיינים בקרב ילידי קבוצה זו.
מבחינה פסיכולוגית:הם נוטים יותר ל"אסקפיזם" , עולם החלומות מפותח על חשבון המציאות. במידה והם אומנים הם יהיו בעלי נטייה לברוח דרך אומנותם ולחיות אותה באופן טוטאלי. הם חוויתיים, רגישים לזולת, ולעיתים נוטים להיות קורבן של הסביבה או לוותר על חייהם למען האחרים. הם חלשים יותר ובעלי דימוי עצמי לא גבוה, הצורך שלהם להיות מקובלים לעיתים יגרום להם לוותר על צורכיהם למען האחרים או לבטל את עצמם מפני אחרים הנערצים עליהם. הם מתקשים להתמודד עם המציאות ולהגיע להחלטות נחרצות. בדרך כלל הם "מתקפלים" תחת קושי ונוטים להתמכר לאוכל אלכוהול ו/או סמים. חייהם הרגשיים מלאי טלטלות ומשברים רגשיים ולעיתים הם יתמכרו לריגושים של אהבה ויעברו הרבה מערכות יחסים.
מראה חיצוני:הם נוטים להשמנה, פנים מעוגלות, העיניים בולטות יחסית, והם זריזים מאוד למרות המראה החולמני, השיער עלול להתדלדל עם השנים, אך הם נאים ובעלי נוכחות שרמנטית.
בריאותית: תיתכן נטיה להתמכרויות והנזקים שזה עלול לגרום. בעיית סוכרת ועלולים לסבול מבעיות בכפות הרגליים, מחזור הדם והכבד, רגישות לקור . ספורט עושה להם פלאים כשהם כבר מחליטים.
ידועים בעולם:קרלוס סנטנה, קט סטיבנס, אייזק שטרן, האריסון פורד, ביל קוסבי, לוליטה דוידוביץ, סנדרה ברנהרד, ליאם ניסן,ג'וש הארטנט, ג'ינג'ר רוג'רס,רובין ויליאמס, דולנלד סאטרלנד, ניל סיימון,  אדגר דגה, רמברנדט, ארנסט המינגווי. ריימונד צ'נדלר, נלסון מנדלה, אינגמר ברגמן, קאמילה פארקר, מוניקה לוינסקי, רופוס ויינריט, ויליאם דפו,קריס קורנל, ג'יזל בנדשן, ג'ורג' וושינגטון, הארי דין סטנטון, וויל פארל, פורסט ויטאקר, ריצ'ארד ברנסון, וודי גאטרי
ידועים בישראל:זוהר ארגוב, אהוד מנור, טל שגב, מיכאל הנגבי, לינוי רייך, אתי קסטרו, שי גבסו, לילה מלקוס, אלון איינהורן, מושיק גלאמין, מאיה רוטמן, דנה ספקטור, אמנון לוי, דנה הרמן, יעל אבוקסיס.

 

 

 הורוסקופ לשנת 2018- 2019

 

כללית:

השמש השנה מגיעה למזל סרטן ב:21.6 בשעה 13:15. מרקורי כבר שוהה במזל סרטן ומייצר היבטים חיוביים לכוכב נפטון מה שמחדד חושים אינטואיציה ועוזר לביטוי הרגשי, לפן התקשורת הרגשית/משפחתית. לא קל לבני מזל סרטן,  במיוחד ילידי הקבוצה הראשונה בין ה: 1.7-21.6 שכן שבתאי בגדי שוהה בבית הנישואין כל השנה,  מול השמש של בני מזל סרטן והוא נוטה  להכביד,  ולאלה שסובלים מדיכאון או חרדות עמוקות,  זה מגביר את תחושת הבדידות והמועקה.  עם זאת,  כוכב צדק שוהה בבית האהבות במזל עקרב מייצר הזדמנויות להיכרויות וכשיופיטר יתיישר[מנסיגתו העכשווית]  באמצע חודש יולי תהיה הקלה משמעותית לגבי התחושות הכבדות והמעיקות או החשש מבדידות.  ילידי סרטן שנולדו בימים בין ה:22.7-6.7 ייהנו בחודש יולי הקרוב ועד נובמבר  2018 מיחסי הרמוניה של כוכב יופיטר בבית הקשור לילדים, הוא יעזור לנושא הרחבת משפחה, שמחות הקשורות בהם.  והרחבת תחומי האהבה והיצירה.

 בני מזל סרטן ילידי בין ה: 2.7 ועד 13.7 יחוו את החוויה המעיקה של שבתאי בגדי ממול לשמש [כמו ילידי הקבוצה הראשונה]  בין ינואר ליולי 2019. אך גם הם יזכו בקשר טוב של כוכב נפטון הממוקם במזל דגים ועשוי לעזור לרבים מהם בתחומי הרומנטיקה, להצליח להגשים חלומות הקשורים בלימודים, הגירה לחו"ל , פיתוח רעיונות חדשים שיעזרו להם לצמוח לעיסוק מעניין.  נפטון בבית הנסיעות/לימודים מקרין היבטים חיוביים כל השנה הקרובה ויגרום לבני המזל להתנסות בכיוונים חדשים,  יתכן אף שהות לתקופה מסוימת בחו"ל, או התפתחות בתחומים טיפוליים/רוחניים/מיסטיים ואף אמנותיים ובכלל עיסוק גדול יותר בנושאי דת או אמונה.  מעבר כוכב אוראנוס למזל שור ישפיע על הפן החברתי של בני המזל שצפוי להשתנות מקצה לקצה,  בין פרידות וניתוקים מחברים מסוימים ועד חבירה לאנשים חדשים ומעניינים.  בנושאי עבודה,  צפויה התמודדות חשובה בנושא.  ייתכנו שינויים בכיוון ובמגמות במיוחד כשכוכב אוראנוס יחזור למזל טלה בחודש נובמבר 2018 וישהה שם לסיים את מלאכתו עד חודש מרץ 2019 והדגש יהיה להשתחרר מכבלים וליצור מצב שמבטיח עצמאות גדולה יותר.  כוכב צדק שעובר בחודש נובמבר 2018 למשך שנה לבית העבודה יסייע וירחיב את  העניין.  שבתאי בבית  השותפויות ישפיע על מגמות של פרידות בשותפויות ובשיתופי פעולה. וכמובן לא ניתן לשכוח שגם פלוטו שוהה בבית הנישואין ויורחב על השפעתו תחת יחסים. כוכב שבתאי יפגוש את פלוטו בשנת 2019 וקשרים לטוב ולרע יקבלו מומנטום משמעותי.

סרטן
קונסטלציית מזל סרטן כפי שנראתה לקדומים.

אהבה ויחסים:

שנה מורכבת בתחום היחסים.  נוכחותו של כוכב יופיטר במזל עקרב עד נובמבר 2018 בבית האהבות והילדים,  מטיב עם פנויים ועם אלה הרוצים להרחיב את המשפחה.  מעבר כוכב ונוס לבית האהבות בדצמבר 2018 יטיב עם פנויים בהיכרויות, התאהבויות במיוחד בימים בין ה: 24-13.12.2018 מעבר כוכבב ונוס לבית הזוגיות בפברואר 2019 יטיב עם העמקת יחסים,  או אולי רצון למסד את היחסים, ימים גורליים צפויים בין ה: 20-13.2.2019 . תקופה גורלית ביחסים רומנטיים צפויים לכם גם גם בימים בין ה: 15-9.4.20-19. מעבר כוכב ונוס למזל למזל שלכם ב: 3.7.2019 מבשר חודש של הזדמנויות חדשות ליחסים חדשים עבור פנויים.

כוכב שבתאי שוהה בבית הזוגיות שלכם מסוף דצמבר 2017 וישהה שם עד דצמבר 2020. ולכן מיקומו של שבתאי מול השמש שלכם במזל סרטן,  בעצם מרמז או מספר על קשת של רגשות החל מתחושת בדידות ועד משברים שחווה בן הזוג ומשפיע על היחסים שלכם עד דצמבר הקרוב 2018 . את כובד משקלו ירגישו  ילידי 1.7-21.6 ומדצמבר 2018 עד יום ההולדת הבא יושפעו ממנו ילידי 12.7-1.7. מתחילת 2019 שבתאי וכוכב פלוטו יהיו צמודים במזל גדי בבית השותפויות והזוגיות  וישפיע על רף אירועים מורכבים ביחסים,  עם פוטנציאל פרידה או חיים בנפרד ואולי מדובר בבעיה בריאותית של בני הזוג.  יחסים יציבים שורדים וישרדו משברים אלה של שבתאי/פלוטו מול המזל שלכם. שבתאי עשוי לעזור להכיר במציאות הבעיות ולהיעזר בטיפול זוגי כדי להכיל את בעיות הקשר לטפפל להתייחס בהם או להגיע להחלטות בנושא.  

משברים רגשיים:  צפויים בחודש אוקטובר 2018  כשכוכב ונוס יבצע נסיגה בבית האהבות שלכם במזל עקרב, לא מומלץ להינשא אז. כמו כן בחודש אפריל 2019  מעבר כוכב מרס למזל סרטן לבית ושהותו מול הכוכבים שבתאי ופלוטו בימים  בין ה: 17-1.6.2019 עלול ליצור שיא של קושי ביחסים, אך ללא שיאי קושי תתקשו לנקוט עמדה. ביחסים הסובלים ממשבר ממושך  סביב יום הולדתכם הבא שינוי משמעותי של פרידה בלתי נמנעת. יחסים טובים ויציבים מן הסתם שורדים עת זו.

ec537c_64ccef56f3c6161238cced10fd4211d1

השמש והירח מהווים יחד שלמות ואחדות. הירח ניזון מאורה של השמש. הוא מייצג את העולם האמוציונאלי [מזל סרטן] האימהי, נשי, תלותי הזקוק לאור השמש.הירח מסמל את מערכת התגובות וה"כפתורים"  שלנו  ובלחיצותם על פי האירועים . הירח הוא הכוכב השליט של מזל סרטן, מסמל את הכוח הפסיבי ואת הריאקציה לכל מה שקורה., מתוך עולם אינסטינקטיבי, הקשור לחרדות, תגובות אוטומטיות, מצבי רוח, ומקומות כואבים גם באופן לא מודע. הירח מסמל את הקשר האינסטינקטיבי והתלותי בשד האם, בתגובות פבלוביות, בחיפוש אחר שורשים, ביטחון,  חום והגנה. מתוך אותה פגיעות מגיח הכוח האינטואיטיבי, הזיכרון המכיל חומרי הגנה עתידיים, להניח חומות הגנה לשמור על "הבית הפנימי" מכל רעה. הירח הוא חלק מהתת מודע מהזיכרון טרום הלידה המחפש ביטחון ושייכות.

עבודה וקריירה:

 

בשנה שבין יום הולדתכם הקרוב ליום ההולדת הבא,  צפוי שינוי בעבודתכם החל מתפקיד ועד שינויים מקצועיים. לעצמאים, יתכנו שותפויות או שיתופי פעולה קבועים עשויים להיפרד ולהשתחרר ממועקות לקראת שינויים לטובה בסופו של דבר.

ביום הולדתכם הנוכחי, כוכב  מרקורי שוהה במזל סרטן ומייצר היבטים טובים עד ה: 21.6 אך כבר בשבוע האחרון של החודש הנוכחי צפויה אופציה של פיטורין ועזיבה עד ה: 2.7.2018, או שינוי תפקיד.  מדובר בתקופה לחוצה בעבודה ונושאים פיננסיים והחשש או הדאגה ממחסור עלולים להיות הגורמים לכל החלטה. נסיגת מרקורי מסוף חודש יולי בבית הכספים שלכם עלולה לעכב כסף שחייבים לכם,  אך תחושת הקלה ניכרת צפויה בחודש ספטמבר. ימים מוצלחים להתחלות עבודה חדשה,  הצעות לתפקיד חדש עשויות להיות עד ה: 17.9.18. מעבר כוכב מרקורי לבית העבודה שלכם בחודש נובמבר מטיב עם התחלות חדשות רק שב: 17.11 מתחיל נסיגת מרקורי בבית העבודה וייתכן שקשיים,  תקלות ועיכובים יפריעו לכם לזרום עד ה: 10.12. בינתיים,  כוכב צדק בנובמבר 2018 מגיע לבית העבודה שלכם במזל קשת ומטיב עם התפתחויות חדשות בעבודה, התרחבות עסקית, תפקיד עם אחריות גדולה יותר.  דצמבר חודש שמשפר את מעמדכם הכלכלי מרחיב את מגמות הצמיחה וחיזוק ביטחונכם העצמי. אמצע ינואר 2019 יהיה עיסוק בשותפויות ושיתופי פעולה ימים המבטאים שינויים משמעותיים בנושא כשכוכב מאדים מגיע לבית הקריירה שלכם  ב: 1.1.2019 ובמהלך החודש תיהנו מהצעות חדשות העשויות לבסס את מעמדכם ועיצוב מחדש של שותפויות צפוי בין ה: 19.1-10.1.2019. תקופה עמוסה עם שינויים המעלים בכם חשש תתרחש בימים בין ה:  15.4-7.4.2019. כמו כן,  צפויים קשיים עם שינויים בולטים  בימים בין ה: 7-1.5.2019 .  יתכן משבר בעבודה שעלול להימשך ומגמות חדשות מבשרות עבודה/תפקיד שינוי לטובה יגיעו כבר מתחילת יונילקראת יום הולדתכם הבא.

images

קלף הירח בטארות. הכלב נובח בליל ירח המלא תגובה עתיקת יומין מאז קדמת דנא[תגובה פבלובית]  התגובה המגיעה ממקומות קדומים בתוכנו,  הקשורים בחששות, חוסר ביטחון מפני חוסר יציבות.  זהו קלף של לילה, חלומות, סיוטים שימוש בסמלים, בעבר ובזכרונות המתערבבים להם יחד.

כסף וכלכלה:

 

שינויים לטובה בעבודה מדצמבר 2018 יקדמו את מצבכם הכלכלי/פיננסי  וישפיעו על מהלך  2019. אך כבר מסוף יוני הנוכחי ב:2018  עם כניסת ונוס לבית הכספים שלכם יחול שיפור בולט ביולי 2018,  בסוף אוגוסט ובמהלך ספטמבר. חודש ספטמבר צפויה תקופה מוצלחת לקבל עזרה כספית,  או רווחים ממקור כסף נוסף. חודשים אוקטובר-נובמבר הם חודשים בהם לא מומלץ להשקיע כספים. צפוי שינוי לטובה בעבודה בינואר 2019 יתבטא בעליה בשכר,  או שיפור משמעותי בתנאים שלכם. החזרי כספים או רווחים מהשקעה או מנכס יגיעו בפברואר 2019, תחילת אפריל חודש של הוצאות מעוררת סביבכם דאגה. אך כבר מסוף חודש אפריל תחילת חודש מאי שיפור ניכר בהרגשתכם הכלכלית ואתם מרגישים אופטימיים יותר בתחום.

moon-phases-e1356985488162

ירח שליט מזל סרטן. כל מצבי הירח – החל ממולד ירח, וירח מלא, ליקוי מאורות  וירח שחור

מחזור גאות ושפל (כְּרִית) הוא תופעה שבה גובה פני הים, "עולה" או "יורד" במחזוריות קבועה. לפי הידוע לנו מן הכתובים, הראשון שהצליח לקשור בין תופעת הגאות והשפל ובין הירח היה מגלה הארצות היווני פיתאס. הכוחות הגורמים לתופעה זו קרויים כוחות גאות ושפל. התופעה באה לידי ביטוי באופן חזק בחופים אשר נושקים לאוקיינוסים (מדובר בהפרשים של 8-6 מטרים). לעומת זאת בים התיכון שהוא ים הכלוא בין יבשות אפריקה ואירופה, תופעה זו חלשה יחסית (חצי מטר בערך בחופי ישראל). מחזור הגאות והשפל מתרחש פעמיים ביום. הזמן בין גאות אחת לשנייה הוא כ-12 שעות ו-24 דקות, כתוצאה משילוב סיבוב כדור הארץ סביב עצמו עם מסלולו של הירח סביב כדור הארץ.

  בריאות:

מזל סרטן נשלט על ידי יסוד המים [אחראי על 70% מהנוזלים בגוף]  הירח הוא השליט ושולט על נוזלי מערכת העיכול מערכת, הלימפה והמחזור החודשי אצל נשים. מזל סרטן  שייך למזלות הקרדינאליים[יחד עם מאזניים, גדי וטלה] ולכן אירועים בריאותיים קורים באופן מהיר אך גם מסתיימים במהירות. ההיבט- המוקדם של מזל סרטן נשלט על ידי הירח המתחבר לאזור החזה-שדיים והנקה אך גם למקלעת השמש המשפיע על זיכרונות ילדות והדחקתם,  ולכן במקרים רבים בני מזל סרטן נוטים לרגישויות רבות,  בעיקר להשפעות נפשיות הנובעות מאירועי מתח ולחצים בסביבה הקשורים בזיכרונות, יחסים אדיפאליים עם האם,  תקופת ההנקה,   ותלותיות שנוצרה שם. מזל סרטן שולט בשחלות, רחם ושק השלייה, ההנקה. כיוון שהירח קשור למחזור החודשי יש נטייה גדולה יותר להשפעות קדם וסתיות ומצבי הרוח שלהם נוטים להשתנות סביב המחזור החודשי. כך גם השפעות הורמונאליות בתהליכי גיל המעבר ובכלל.  בני המזל נוטים לפחד ממחלות יותר מהרגיל ולחשוש מכל רע. מבחינה פסיכוסומאטית הם נוטים לסבול לעיתים מבצקות ברגליים ובבטן וגם רגישות לחום וקור. בני המזל קשורים גם למחזוריות השעות ביממה ובשעות הצהריים יש להם ירידה אנרגטית מובהקת והם זקוקים למנוחה. עם כל "התחלואים חולשות ורגישויות" בריאותם הכללית של הסרטנים טובה מאוד ובמרבית המקרים הבעיה קשורה בחששות ובחרדות. אך כשהמתח מתגבר הגוף מגיב מיד בחולשה.

שנת -2019-2018

בשנה הקרובה תורגש השפעה על בני מזל סרטן בחולשה הקשורה למערכת השלד,  בגין מיקומו של שבתאי מול השמש של בני המזל,  הם עלולים לסבול ממחסור בסידן, רגישות בגב. פעילות מתיחות, פילאטיס, יוגה יכולים לעזור מאוד. התחום הגניקולוגי עלול לבטא את רגישותו עד סוף 2018 אולי בעקבות לידה לאחרונה,  או הריון במהלך השנה. שנת 2019 מבטא קושי לקיים שגרה רגילה בגין עומס בעבודה ועומס של מטלות.  היזהרו מאכילה לא מסודרת ובעיקר מצריכת עודף פחמימות וסוכרים. מה שעלול לגרום להשמנת יתר למורת רוחכם. מסגרת טובה לכם אם אתם מחליטים שאתם מוכרחים להוריד במשקל לטובת הבריאות,  חיבור לקבוצה יעשה לכם את מחצית העבודה. הפן הנפשי כמובן בגלל שבתאי עלול להכניס אתכם למצבי דחק, עלייה בחרדות ומדי פעם פסימיות עד דכדוך. מומלץ להיעזר בטיפול מכל סוג ולא להזניח את הנפש.

הרקולס נענש:

בבגרותו נשא הרקולס לאישה את בתו של קראון, מגארה, והיא ילדה לו שלושה בנים. בהתקפת טירוף שהביאה עליו הרה, זרק הרקולס לאש את אשתו ואת שלושת בניו והרגם (לפי גרסה אחרת רק את הבנים). כששבה אליו שפיותו החליט להתאבד, אולם חברו תסאוס מנע ממנו לעשות כן.

כדי לכפר על חטאו הנורא הלך הרקולס לשאול בעצתו של האורקל של דלפי. הפיתיה שלחה אותו לשרת את דודנו אוריסתאוס, מלך מיקנה במשך עשר שנים ולבצע כל משימה שייבחר זה להטיל עליו. במשך תריסר שנים היה הרקולס כפוף לאוריסתאוס שהחליט להטיל עליו עשר משימות קשות. לאחר שהרקולס סיים לבצע אותן הכריז אוריסתאוס כי המשימה השנייה והחמישית לא בוצעו בהתאם לכללים ולכן יש להוסיף עוד שתיים. משימות אלה ידועות בשם שנים-עשר מעללי הגבורה.

המטלה השנייה – ההידרה מלרנה – מחוברת למזל סרטן.  –   המטלה השנייה של הרקולס הייתה להרוג את ההידרה, מפלצת המים מאגם לרנה. היא שכנה במאורה ליד מעיינות נהר אמימונה, והייתה משכשכת בביצות העמוקות שהשתרעו מסביב. היה לה גוף של כלב ותשעה ראשי נחש, שאחד מהם היה בן אלמוות. היא ירקה ארס מפיה, ונשיפותיה היו קטלניות. היא הייתה מגיחה מהביצות, טורפת בעלי חיים ומשמידה יבול בשדות.הרקולס הגיע למקום במרכבה שבה נהג אחיינו איאולאוס בן איפיקלס. הרקולס מצא את מאורת ההידרה, ובירי חיצים בוערים אילץ את ההידרה לצאת ולפת אותה בזרועותיו. ההידרה נצמדה אליו בלפיפה. לעזרתה נחלץ גם סרטן ענק, אותו שלחה הרה, שצץ מתוך הרפש ונשך את רגלו של הרקולס. את הסרטן מעך הרקולס בעקבו, אבל את ההידרה התקשה הרקולס להרוג, מכיוון שכל ראש שרוצץ באלתו הצמיח מיד שני ראשים חדשים. אז קרא הרקולס לעזרתו את איאולאוס. איאולאוס הבעיר אש בחורשה ובענפים בוערים צרב את צווארי הראשים הכרותים. כך מנע מהם לצמוח מחדש. את הראש בן האלמוות כרת הרקולס, קבר אותו לצד הדרך, והניח עליו סלע ענק. הוא שיסע את גוף ההידרה וטיבל את חיציו בארסה. מאז כל פציעה מחיצים אלו הייתה קטלנית. כאשר שב הרקולס למיקנה טען אוריסתאוס כי המטלה לא בוצעה כראוי מכיוון שהרקולס נעזר באיאולאוס.

 

הרקולס וההידרה, תמונה מאת גוסטב מורו,1867

טיפ:

שנה שמעירה אתכם מ"שנתכם",  תצטרכו להגיב לאירועים,  למערכות יחסים ולצאת מזון הנוחות והפסיביות. נושאים המתקשרים בזוגיות יגרמו לכם להשקיע הרבה מחשבות אולי טיפול זוגי ומאמץ גדול יותר להכיל את הבעיות והקשיים העלולים להעיב. אתם עשויים להרחיב את המשפחה במיוחד עד חודש נובמבר 2018 ושנת 2019 תתאים לנסיעות מטעם העבודה,  או בגין פרויקטים או השתלמויות בתחומים אף חדשים. נסיגת כוכב מרס במזל דלי בין סוף יוני לסוף אוגוסט 2018 עלול להשפיע על לחצים וחששות כספיים,  אך גם מומלץ להימנע מלתכנן ניתוח בתקופה הנסיגה אם הוא לא דחוף. נסיגת ונוס מתחילת אוקטובר עד אמצע נובמבר 2018 תשפיע על  בית הילדים – רגישויות גדולות יותר צפויות בנושא החל מיחסים עם ילדים ועד משברים אישיים שלהם אך כבר באמצע נובמבר[16.11.2018]  הכל יהיה מאחוריכם. בחודש נובמבר  נסיגת ונוס תשפיע על מזל מאזניים ותשפיע על נושא המגורים , יחסים משפחתיים וייתכן שתחליטו לעבור בתום הנסיגה לבית אחר ולשנות את הסביבה מפנה לטובה.

 

 

לוח שנה של אירועים: ירח שחור, נסיגת כוכבים, ליקויים, מולד ירח וירח מלא.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                   13.6.2018