מזל סרטן – הורוסקופ לשנת 2018-2017

סימן אסטרולוגי:
יסוד: מים
פלנטה שליטה: ירח
בית: 4
קבוצה: קרדינל

3 תתי קבוצות:
קבוצה ראשונה:

ילידי ה-21.6-1.7
קבוצה זאת מייצגת את סף הרגישות הגבוה יותר משתי הקבוצות האחרות. הם הטיפוסיים ביותר לבני מזל סרטן. נשלטים על ידי הירח. הם שאפתנים,מופנמים, בעלי מצבי רוח משתנים. בקבוצה זו, יש צורך גדול במיוחד לבטא את רגישותם ואת יכולותיהם בדרכים אומנותיות. הם חסרי ביטחון רגשי וזקוקים לבני זוג /משפחה כדי להעניק להם תחושת עוגן. כישוריהם רבים, החל ממוסיקה, כתיבה,עיצוב. הם עשויים להיות "חיות במה" אך יהיו יחד עם זאת, ביישנים מרגע שיורדים ממנה. הם זקוקים לתמיכה משפחתית ולמגע פיזי וחם מסביבתם.הם חברותיים אך זקוקים ליחס אוהד ומסביר פנים, אחרת מהר מאוד יגיעו למסקנה שהם אינם רצויים. בעלי כישרון להעניק שרותים ולהיות קשובים לצרכי האחר.
מבחינה פסיכולוגית: הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ולהסתיר את רגשותיהם. יחד עם זאת הם יפגינו תוקפנות רבה ומתפרצת במידה וירגישו דחויים ובלתי רצויים. הם חסרי ביטחון באופן בסיסי וזקוקים לבית תומך ושיגרה המעניקה תחושת ביטחון. כשהם חסרים חוויה זו הם יעברו טלטלות רגשיות ונטייה למצבי רוח רבים ומשתנים. הירח מסמל את הרחם[האנלוגיה לבית] ואת הקשר הנוצר בין ילידי קבוצה זאת לצורך בחממה וחווית ביטחון, הם נוטים לגעגועים לבית חם. קיימת נטייה לאדיפאליות בקשר לדמות האם [והאישה], בית, שורשים, נוסטלגיה. הם חווים בקלות תחושת נטישה ולמעשה הם אנשים בלתי פרידים ומתקשים לחשוב על פרידה מכל סוג החל מהורים ועד זוגיות וילדים. הם נוטים לחוות חרדות מפני עוני וקשיים ממצבים לא בטוחים כלכלית. הם זקוקים לתכנן את יום המחר. קשיים כלכליים עלולים לעורר בהם חרדות קיומיות עמוקות ולהשפיע עד דיכאון. הם נוטים להסתיר נטיות לדיכאון אך לעיתים קרובות אפשר להתרשם מהפסימיות הרבה בשיח שלהם.
מראה חיצוני: פנים מעוגלות "פני ירח",[או רחבות יחסית לגוף] גוף לעיתים רפוי, מבט עיניים נוקב, אך מראה "העיניים הרטובות"[כאילו בכו לא מזמן,] נוטים לבכות בקלות, עור בהיר עם נטייה לאקנה או לכתמי שמש. גובה בינוני, שיער גלי-מסולסל.
בריאותית: רגישות בנשימה, הצטננויות, סובלים מעייפות באמצע היום.עור רגיש. רגישות ברחם ובחזה.
ידועים בעולם: סינדי לאופר,ג'ורג' מייקל, כריס אייזק,קרלי סיימון,פליטווד מייק,מריל סטריפ, כריס אודונול, מל ברוקס, טובי מגוויר, איזבל אדג'אני, קתי בייטס, ג'ון קיוזק, פמלה אנדרסון ליב טיילר, סלמה בלייר, דן אקרויד, ג'ורג' אורוול, פרל באק, הנרי ה-8, מייק טיסון, הנסיכה דיאנה, הבמאי סידני לומט, מיסי אליוט, קרל לואיס, מייקל פלפס, ראלף שומאעכר, רוס פירו, כריס אייזק.
ידועים בארץ: טל מן, איתי אטיאס, טלי מורנו, ניר לוי, גליה אלבין,אינגריד פלדמן,יאנה ברגמן,רוברטו בן שושן, אריק סיני, אחינועם ניני, שלמה בר, אורן תורג'מן, יהודה לוי, איילת זורר, שרי גבעתי, מאריאנו אידלמן, ניצה שאול.

קבוצה שניה
ילידי ה-1.7-11.7

קבוצה זו בעלת עוצמה גדולה. הם מושפעים גם ממזל עקרב והפלנטה פלוטו. ובעלי נטיות להחצין את רגשותיהם, אך קיימת גם נטייה לתוקפנות בעיקר כשהם חשים נפגעים. כשהם מותקפים, הם לוחמניים. נוטים להיות שאפתנים ומתקשים להפסיד. הם מיניים סקסיים וזקוקים לאהבה כל הזמן, לעיתים הם תובעניים על פי דברי בני זוגם. הם יצירתיים ויצריים יותר משאר הקבוצות, נחושים ואסרטיביים. זקוקים לבטא את עצמם והקריירה חשובה מעבר לכל הזדקקותם לבית ולעוגן המשפחתי. הם אנרגטיים במיוחד ואוהבי ריגושים והרפתקאות.
מבחינה פסיכולוגית: הם מפגינים ביטחון עצמי גבוה יותר מכפי שהם מרגישים, ככל שהם יפגינו תוקפנות גדולה יותר, יתברר כי מתחת לפני השטח יש ספקות ונטיה לחוסר ביטחון עצמי. הם נוטים להסתיר את חולשותיהם ומפגינים על פניו עוצמות ושליטה, אך נכנסים למצבי לחץ רבים ככל שחרדתם מתחת לפני השטח גדולה יותר. הם סוערים בגלל הניגודים באישיותם אך גם בגלל הצרכים המנוגדים לביטחון יחד עם צרכים בהרפתקנות וריגושים. הם נוטים לחפש דרמות וחיי אהבה סוערים. הם סובלים בחייהם מפרידות, ומחיי אהבה חסרי יציבות. הם רגישים לביקורת ודי בטוחים שהם "תמיד צודקים", בכל מקרה לא יאהבו אם יעמידו אותם במקום. ויפגינו תוקפנות ונקמנות לאורך זמן. הם מכורים לאהבה ויעשו כל שניתן לשאוב את הסביבה בפידבק ובהערצה. הצורך שלהם בתשומת לב ולהתיחסות הוא "רעב בלתי נלאה", ולא קל להם בתקופות כשהם לא זוכים בכך.
מראה חיצוני: מראה אנרגטי, זריזים, תוססים בעלי "נוכחות" חזקה. מלאים ,שריריים יותר משאר הקבוצות, בעלי מבט חזק ועיניים עמוקות. ניכר עליהם כשמשהו מעניין אותם ,אך גם להיפך.
בריאותית: רגישות בשחלות וברחם, בעיות מחזור, נטייה לרגישות בכבד ובמעי הגס. הריון ולידה עשויים להיות טראומטיים יחסית.
ידועים בעולם: קורטני לאב, רינגו סטאר, סוזאן ווגה, 50 סנט, אוסקר המרשטיין, אנג'ליקה יוסטון, קווין בייקון, טום קרוז, אידי פלקו, סילבסטר סטלון, טום הנקס, קלי מקגיליס, ג'סיקה סימפסון, שלי דובל, ג'פרי ראש, הרמן הסה, פרנץ קפקא, ניל סיימון, ז'אן קוקטו, דאלי לאמה,האב והבן למשפחת רוקפלר, ג'ורג' ארמני, ג'רי הול, קן ראסל, קרלוס מנם, לינדסי לוהן, פרידה קאלו, ג'ורג' בוש, ז'אן קוקטו, ג'ורג' פומפידו, אוה מאריה סנט, סופיה בוש, מרטין פלדמן, נלסון רוקפלר, ארלו גאטרי, יול ברינר, פייר קארדן.
ידועים בארץ:אולסי פרי, אורי בנאי, אילנית לוי, אורנה פיטוסי, סיוון קליין,מרב גריפין,צחי נוי, איגי וקסמן, בארי סחארוב, רמי פורטיס, עירן צור, יונית לוי. מיכאל הנגבי, אילנית לוי, שלום אסייג.

קבוצה שלישית
ילידי ה-12-22.7

קבוצה זו מושפעת ממזל דגים והפלנטה נפטון. כישוריהם האומנותיים בולטים במיוחד. הם אידיאליסטיים , שוחרי אמת ובמידה רבה נאיבים לגבי תפיסת המציאות. אמונם הגדול בבריות, לא פעם מוכיח את טעותם ואת תמימותם. הם נוטים להיות ביישנים יותר וזקוקים לחיים יציבים ולדמות תומכת כמו בסיס חזק של משפחה. מבטאים רגישות יתר לכל שינוי, עם זאת עשויים להסתגר ולהתבודד בתוך עולמם. כל עוד קיים גיבוי נפשי ורוחני מבני משפחה או בני זוג הם מרגישים בטוח יותר. כשהם מחוסרים תמיכה כזו הם עלולים להרגיש קושי עצום לתפקד ולפעול בתחומם. רבים מהם עובדים סוציאליים בנשמתם ומוכנים לעשות הרבה למען אחרים.רבים שחיינים בקרב ילידי קבוצה זו.
מבחינה פסיכולוגית:הם נוטים יותר ל"אסקפיזם" , עולם החלומות מפותח על חשבון המציאות. במידה והם אומנים הם יהיו בעלי נטייה לברוח דרך אומנותם ולחיות אותה באופן טוטאלי. הם חוויתיים, רגישים לזולת, ולעיתים נוטים להיות קורבן של הסביבה או לוותר על חייהם למען האחרים. הם חלשים יותר ובעלי דימוי עצמי לא גבוה, הצורך שלהם להיות מקובלים לעיתים יגרום להם לוותר על צורכיהם למען האחרים או לבטל את עצמם מפני אחרים הנערצים עליהם. הם מתקשים להתמודד עם המציאות ולהגיע להחלטות נחרצות. בדרך כלל הם "מתקפלים" תחת קושי ונוטים להתמכר לאוכל אלכוהול ו/או סמים. חייהם הרגשיים מלאי טלטלות ומשברים רגשיים ולעיתים הם יתמכרו לריגושים של אהבה ויעברו הרבה מערכות יחסים.
מראה חיצוני: הם נוטים להשמנה, פנים מעוגלות, העיניים בולטות יחסית, והם זריזים מאוד למרות המראה החולמני, השיער עלול להתדלדל עם השנים, אך הם נאים ובעלי נוכחות שרמנטית.
בריאותית: תיתכן נטיה להתמכרויות והנזקים שזה עלול לגרום. בעיית סוכרת ועלולים לסבול מבעיות בכפות הרגליים, מחזור הדם והכבד, רגישות לקור . ספורט עושה להם פלאים כשהם כבר מחליטים.
ידועים בעולם:קרלוס סנטנה, קט סטיבנס, אייזק שטרן, האריסון פורד, ביל קוסבי, לוליטה דוידוביץ, סנדרה ברנהרד, ליאם ניסן,ג'וש הארטנט, ג'ינג'ר רוג'רס,רובין ויליאמס, דולנלד סאטרלנד, ניל סיימון,  אדגר דגה, רמברנדט, ארנסט המינגווי. ריימונד צ'נדלר, נלסון מנדלה, אינגמר ברגמן, קאמילה פארקר, מוניקה לוינסקי, רופוס ויינריט, ויליאם דפו,קריס קורנל, ג'יזל בנדשן, ג'ורג' וושינגטון, הארי דין סטנטון, וויל פארל, פורסט ויטאקר, ריצ'ארד ברנסון, וודי גאטרי
ידועים בישראל:זוהר ארגוב, אהוד מנור, טל שגב, מיכאל הנגבי, לינוי רייך, אתי קסטרו, שי גבסו, לילה מלקוס, אלון איינהורן, מושיק גלאמין, מאיה רוטמן, דנה ספקטור, אמנון לוי, דנה הרמן, יעל אבוקסיס.

 

קליגרפיה של מזל סרטן.

cancersymbol-font

 הורוסקופ לשנת 2018-2017

 

כללית:

 

השמש מגיעה השנה למזל סרטן ב: 21.6.2017 בשעה 08.00 בבוקר וכבר למחרת, כוכב מרקורי יצטרף למזל סרטן וזו בהחלט שנה המספרת על שינויים בזכות כוכב מרס ששוהה כבר במזל סרטן מה:5.6 ומעורר אי נוחות בבני המזל ומאלץ אותם לצאת מזון הנוחות. עד סוף יוני,  אתם צפויים לשינויים משמעותיים בעבודה ובכלל לייצר מגמות חדשות. בתחום האישי וביחסים. השנה בחודש דצמבר 2017 כוכב שבתאי יגיע לביקור של 3 שנים במזל גדי בבית הזוגיות ויעצב את  תפיסת הנושא של הזוגיות/בדידות ויחסים .  במהלך התקופה,  שבתאי יפגוש את פלוטו בשנת 2019 וקשרים לטוב ולרע יקבלו מומנטום חשוב אם לחסד או לשבט .  בתחום הקריירה,  כוכב אוראנוס בשנתו כמעט האחרונה בבית הקריירה שלכם וישפיע לגבי אלה מכם שדחו את ההזדמנויות עד כה אך מרגישים מוכרחים לעשות שינוי, להשתחרר מפרדיגמות ישנות, להפוך לעצמאים יותר.  נפטון בבית הנסיעות/לימודים מקרין היבטים חיוביים ויגרום לכם להתנסות בכיוונים חדשים,  אולי שהות לתקופה מסוימת בחו"ל, או התפתחות בתחומים טיפוליים/רוחניים/מיסטיים ואף אמנותיים ובכלל עיסוק גדול יותר בנושאי דת או אמונה. כוכב צדק כבר מאוקטובר 2017 יגיע לביקור בבית האהבות/ילדים ויגרום לפוקוס בכל הנוגע למערכות יחסים, אהבות והרחבת משפחה או עיסוק בילדים אימוץ חיות ולעוסקים באומנות התפתחות בנושא.

סרטן
קונסטלציית מזל סרטן כפי שנראתה לקדומים.

אהבה ויחסים:

 

כוכב פלוטו מאז שנת 2008 האחראי על הסוף ועל ההתחלה [לידה/מוות/מין הישרדות -בין השאר]  ממוקם בבית הזוגיות שלכם במזל גדי,  השנה הוא משפיע בעיקר על ילידי מזל סרטן שנולדו בין ה: 15-10.7. השפעתו לטוב ולרע עשויה לייצר התחלות של יחסים משמעותיים לפנויים וסופם של יחסים שכבר זמן רב לא יציבים. מעברו של כוכב שבתאי בדצמבר 2017 למזל גדי,  לבית הזוגיות שלכם ושהותו שם כשלוש שנים ישפיע על עיסוק מרוכז ביחסים על עלייה במודעות לגבי משמעות הזוגיות, ציפיותיכם והמציאות שעומדת כנגד כמו גם לעיתים חשבהון נפש עם תחושה של בדידות וצורך לטפל בנושא היחסים הזוגיים. הבעיה אצל בני מזל סרטן בדרך כלל,  מתרכזת בסף הביטחון העצמי הנמוך מבחינה רגשית, תלותיות רבה וההגדרה מה זו אהבה כשלדידם של בני מזל סרטן[ובעלי אופק במזל סרטן] אהבה הרבה פעמים קשורה בחשש להיות לבד,  בתלות בבני הזוג והאכזבות שנוצרות כשבני הזוג לא יכולים לספק צרכים אלה. ככל שבני מזל סרטן לומדים להשתחרר מהתלותיות הרגשית,  הם הופכים לאנשים מאושרים יותר. לעיתים זה כרוך,  בהגדרה מחודשת מה זו באמת אהבה וויתור על ציפיות ילדותיות הקשורות בתלות.  באופן לא מפתיע,  בני המזל בוחרים באנשים פחות רגשיים וכאלה שמתקשים לספק את תשומת הלב האופטימלית לה זקוקים הסרטנים. שבתאי בבית הזוגיות מציף את הבעיות הבסיסיות של בני המזל ומזמן ומאפשר להם להתמודד עם הנושא באופן בוגר ומודע דרך כאב, רגישות וחוויית התפכחות.

את יום הולדתכם השנה,  אתם מתחילים עם היבטים חיוביים בנושא החברתי ובמיוחד בתחום היחסים והפנויים שביניכם,  ייהנו מהזדמנויות חדשות להיכרות ומפגשים חברתיים במהלך יוני-יולי 2017. כוכב ונוס במזל שור מטיב עם בית הזוגיות שלכם,  במיוחד בשבוע האחרון של חודש יוני . מעבר כוכב ונוס  ב:1.8.2017 מבשר על חודש רומנטי. הפן הרגשי יהיה בצמיחה יחד עם הציפיות שלכם. לפנויים,  צפויות היכרויות מוצלחות בימים בין ה: 13-9.8.  מעבר כוכב צדק לבית האהבות שלכם ב: 10.10.2017 ושהותו בבית האהבות והילדים עד ה: 8.11.2018 מטיב עם הפנויים שביניכם,  בכל הנוגע להיכרויות וביחסים קיימים תהיה נטייה להרחיב את המשפחה ולעסוק בילדים משותפים. בחודש נובמבר -דצמבר 2017  עם כניסת ונוס לבית האהבות הוא מטיב עם הפן הרגשי ועם הזדמנויות להיכרויות רומנטיות   עד סוף ינואר 2018  עם כניסת כוכב מאדים לבית הרומנטי/בית האהבה, הוא יגביר את נושא החיבור להרחבת המשפחה, אימוץ או הריון. מה: 20.2 עד ה:6.3  לפנויים,  צפויות הזדמנויות להיכרויות רומנטיות ובקשרים קיימים ימים של יחלד ואולי גם נסיעות. מעברו של כוכב מאדים לבית הזוגיות בחודש אפריל,  יהיה אתגר ביחסים קיימים. לפנויים צפויות הזדמנויות להיכרויות.  חיי החברה שלכם יהיו בסימן פופולאריות וחברים יכירו לכם בני זוג פוטנציאליים. היכרויות צפויות בימים בין ה: 7.5 ועד 17.5.18. מעבר כוכב ונוס למזל סרטן מה: 20.5.2018  מטיב במהלך החודש עם היכרויות, תתפתחנה התאהבויות חיזורים ותחושת התחדשות מבחינה רומנטית. במיוחד בימים בין ה: 27.5 ועד ה:3.6.18.

תקופות של משברים:

יולי הוא חודש סוער מאוד מכל הבחינות ויחסים במשבר עלולים להסתיים,  כך גם סף הרגישות הגבוה שלכם בחודש אוגוסט עלול להעמיד יחסים בלתי יציבים במבחן במיוחד בימים בין ה: 17-12.8 ובין ה: 26-21.8. מעברו של כוכב שבתאי מה: 20.12.17 לבית הזוגיות עלול להשפיע במשך תקופה של 3 שנים על נטייה  לחשבון נפש ביחסים. מן הסתם,  יחסים בעייתיים ובלתי יציבים,  עלולים להיכנס למבוי סתום וטיב היחסים תלוי אם תשקיעו בטיפול ביחסים ובזוגיות . זו תקופה לא קלה, היות כי היא מבטאת התבגרות בהבנת הזוגיות ותחושת הלבד מחודדת  ולעיתים מדובר גם בבדידות   אמיתית. אך כדאי לזכור שתחושת בדידות יכולה להתבטא גם כשיש קשר. לעיתים בני זוג שעסוקים טרודים  בעניינים שלהם. התמודדות עם תחושת הבדידות מטיבה עם ההזדמנות לקחת את העצמאות שלכם צעד אחד קדימה ולהשתחרר מתחושת התלות.

ec537c_64ccef56f3c6161238cced10fd4211d1

השמש והירח מהווים יחד שלמות ואחדות. הירח ניזון מאורה של השמש. הוא מייצג את העולם האמוציונאלי [מזל סרטן] האימהי, נשי, תלותי הזקוק לאור השמש.הירח מסמל את מערכת התגובות וה"כפתורים"  שלנו  ובלחיצותם על פי האירועים . הירח הוא הכוכב השליט של מזל סרטן, מסמל את הכוח הפסיבי ואת הריאקציה לכל מה שקורה., מתוך עולם אינסטינקטיבי, הקשור לחרדות, תגובות אוטומטיות, מצבי רוח, ומקומות כואבים גם באופן לא מודע. הירח מסמל את הקשר האינסטינקטיבי והתלותי בשד האם, בתגובות פבלוביות, בחיפוש אחר שורשים, ביטחון,  חום והגנה. מתוך אותה פגיעות מגיח הכוח האינטואיטיבי, הזיכרון המכיל חומרי הגנה עתידיים, להניח חומות הגנה לשמור על "הבית הפנימי" מכל רעה. הירח הוא חלק מהתת מודע מהזיכרון טרום הלידה המחפש ביטחון ושייכות.

עבודה וקריירה:

מיקומו של כוכב אוראנוס[האחראי על עצמאות, פיטורים, פרישה ועזיבת מקום עבודה]  בבית הקריירה שלכם עד מאי  2018 הוא מסמל את ההזדמנות שנותרה לכם כשנמה לייצר  שינוי  של יתר עצמאות והשתחררות ממסגרות נוקשות, מדוגמות ישנות והתחברות לצורך הפנימי שלכם להתנהל כלכלית בשליטה עצמאית גדולה יותר,  מבלי שמנהלים אתכם. את יום הולדתכם השנה,  אתם תחגגו עם כניסת מרקורי למזל שלכם ב:21.6 מה שמסמל את חשיבות העבודה עבורכם בעת זו והצורך באתחול ומימוש רעיונות חדשים שכמובן לא ייתכנו בלי הצורך לסיים עבודה/מיזם/תפקיד לפני כן. היבטי סוף החודש ותחילת יולי עד ה: 6.7 מסמלים מפנה של סיום פרויקט/תפקיד/עבודה וכמו כל סיום הפרידות עבורכם תהיינה קשות והחשש מפני החדש גובר תיאלצו להילחם על דרככם ועל עקרונותיכם ודבר לא יגיע בקלות. אמצע יולי הקרוב מבשר הצעות עבודה/תפקיד  מסמל תחילתה של תקופה  מוצלחת עם הזדמנויות לשפר את מצבכם הכלכלי באופן ניכר.  אולי תנאים טובים יותר וצפויים שיפורים משמעותיים. חודש ספטמבר מבשר שיפור כללי מבחינה כלכלית ועניין רב בעבודה. תרבו לנסוע, לפגוש אנשים אחד מהחודשים הדינמיים יותר. מעבר כוכב צדק למזל עקרב ב: 10.10.17 יטיב עם מזל סרטן ועם ההזדמנויות שיהיו לכם[למשך שנה שלמה]  ברם אלה מכם העוסקים באמנות ובצד היצירתי שבכל תחום עבודה,  יתחילו שנה מוצלחת בכל מה שקשור בפיתוח רעיונות,עליה ביצירתיות,  כמו כן אלה מכם העוסקים בעבודה עם ילדים גם אם היא בתחום הטיפולי המתאים במיוחד בלבני מזל סרטן ירוו נחת בשנה זו. נסיגת כוכב מרקורי בבית העבודה בחודש דצמבר 2017 עלולה לעכב פרויקטים או לגרום לעלייה בתקלות עם זאת תיהנו מאווירה תומכת והנאה ביחסי עבודה. שנת 2018 מתחילה עם אנרגיות טובות ובעבודה חלים שינויים לטובה שיימשכו גם בחודשים פברואר-מרץ, אולי מדובר פרויקט תפקיד או שינוי מיקום .  העצמאים שביניכם בשנת 2018 נהנים מרמזים לשותפות או שיתוף פעולה משמעותי מאוד ישנה את אופי עבודתכם. נסיגת מרקורי מסוף מרץ 2018 בבית הקריירה,  עלולים לגרום לתקופה מתסכלת וייתכנו בהשפעת הנסיגה שינויים במסגרת שיימשכו עד חודש מאי 2017. לקראת יום הולדתכם הבא,  תחוו שיפור כלכלי ושינויים לטובה במסגרת העבודה שנוצרה ותוכלו לסכם שינוי ותמורה.

images

קלף הירח בטארות. הכלב נובח בליל ירח המלא תגובה עתיקת יומין מאז קדמת דנא[תגובה פבלובית]  התגובה המגיעה ממקומות קדומים בתוכנו,  הקשורים בחששות, חוסר ביטחון מפני חוסר יציבות.  זהו קלף של לילה, חלומות, סיוטים שימוש בסמלים, בעבר ובזכרונות המתערבבים להם יחד.

כסף וכלכלה:

שנת 2018-2017 עשויה לשפר את מצבכם הכלכלי ואת האפשרויות לצמוח . רבים מכם ינצלו את השנה הקרובה לייצר מקור הכנסה עצמאי,  או להשתחרר מתלות בנושא הכלכלי. סף החרדות שלכם בתחום הפיננסי ידוע ואתם זקוקים לביטחונות ובדרך כלל בית ונכסים מעניקים לכם שקט נפשי גדול יותר. הנטייה הטבעית שלכם היא להיות מחושבים יותר פיננסית ולחשוב על ימות חורף קשים. מעבר כוכב מאדים לבית הכספים בסוף יולי 2017 יעלה את רף ההוצאות שלכם אך כנגד תיהנו מעלייה בהכנסות. בספטמבר 2017 תהיו כבר אחרי תקופת ההוצאות וזהו חודש שמטיב אתכם כלכלית. מעבר כוכב יופיטר [צדק] למזל עקרב באוקטובר למשך שנה,  יטיב עם נושא ההשקעות והרווחים שיגיעו מהם עד חודש נובמבר 2018. כבר חודש נובמבר 2017 תיהנו מהזדמנות לרווח עם מכירת נכס /בית והזדמנות לצמוח פיננסית. כנ"ל לגבי ינואר 2018 , ייתכן שמדובר ברכוש משותף שתרכשו עם בני זוג או שותפים. סוף חודש אפריל ומאי 2018 מטיב עם הזדמנויות לעליה בהכנסות ורווחים אולי מהשקעה. למרות השיפור הניכר בשנה הקרובה,  אין הדבר מסיר את הדאגה הרטרואקטיבית שיש לכם מפני העתיד בתחום הכלכלי. חששות ודאגות אינן קשורות באמת לחשבון הבנק ואתם לומדים זאת בדרככם.

moon-phases-e1356985488162

ירח שליט מזל סרטן. כל מצבי הירח – החל ממולד ירח, וירח מלא, ליקוי מאורות  וירח שחור

מחזור גאות ושפל (כְּרִית) הוא תופעה שבה גובה פני הים, "עולה" או "יורד" במחזוריות קבועה. לפי הידוע לנו מן הכתובים, הראשון שהצליח לקשור בין תופעת הגאות והשפל ובין הירח היה מגלה הארצות היווני פיתאס. הכוחות הגורמים לתופעה זו קרויים כוחות גאות ושפל. התופעה באה לידי ביטוי באופן חזק בחופים אשר נושקים לאוקיינוסים (מדובר בהפרשים של 8-6 מטרים). לעומת זאת בים התיכון שהוא ים הכלוא בין יבשות אפריקה ואירופה, תופעה זו חלשה יחסית (חצי מטר בערך בחופי ישראל). מחזור הגאות והשפל מתרחש פעמיים ביום. הזמן בין גאות אחת לשנייה הוא כ-12 שעות ו-24 דקות, כתוצאה משילוב סיבוב כדור הארץ סביב עצמו עם מסלולו של הירח סביב כדור הארץ.

  בריאות:

 

מזל סרטן הוא מזל השייךליסוד המים,  לקבוצת המזלות העיקריים-[הקרדינליים]   שכוללת את המזלות : טלה, סרטן מאזניים וגדי  אלה מזלות בעלי שאפתנות גבוהה מהרגיל עם ציפיות להגיע ליעדים ולכבוש אותם ויהי מה. הם רואים את המטרה ועוסקים פחות בפרטים ואף חסרי סבלנות למה שאינו מרכזי. הם מהירים , סוחפים, כריזמטיים, עצמאיים ולא סומכים על אף אחד יותר מדי. המתחים במזלות העיקריים מצטברים והופכים לבעיות פיזיות באברים.  הכליות דרך מזל מאזניים,  כיס המרה דרך מזל גדי. החזה והרחם דרך מזל סרטן שולט על הנוזלים במערכת העיכול ,סולר פלקסוס[מקלעת השמש השולטת בזיכרונות הילדות] , חלל הסינוס, קיבה[נוזלים], שחלות, לבלב, צלעות תחתונות, רחם, שדיים המערכת של ההנקה, תהליכי גיל. 

מזל סרטן נשלט על ידי יסוד המים [אחראי על 70% מהנוזלים בגוף] הירח הוא השליט ושולט על נוזלי מערכת העיכול מערכת, הלימפה והמחזור החודשי אצל נשים. מזל סרטן  שייך למזלות הקרדינליים[יחד עם מאזניים, גדי וטלה] ולכן אירועים בריאותיים קורים באופן מהיר אך גם מסתיימים במהירות. ההיבט- המוקדם של מזל סרטן נשלט על ידי הירח המתחבר לאיזור החזה-שדיים והנקה אך גם למקלעת השמש המשפיע על זיכרונות ילדות והדחקתם ולכן במקרים רבים בני מזל סרטן נוטים לרגישויות רבות בעיקר להשפעות נפשיות הנובעות מאירועי מתח ולחצים בסביבה הקשורים בזיכרונות, היחסים האדיפאליים עם האם תקופת ההנקה  והתלותיות שנוצרה שם. מזל סרטן שולט בשחלות, רחם ושק השלייה, ההנקה. כיוון שהירח קשור למחזור החודשי יש נטייה גדולה יותר להשפעות קדם וסתיות ומצבי הרוח שלהם נוטים להשתנות סביב המחזור החודשי. כך גם  השפעות הורמונאליות בתהליכי גיל המעבר ובכלל.  בני המזל נוטים לפחד ממחלות יותר מהרגיל ולחשוש מכל רע. מבחינה פסיכוסומטית הם נוטים לסבול לעיתים מבצקות ברגליים ובבטן ורגישות לחום וקור. בני המזל קשורים גם למחזוריות השעות ביממה ובשעות הצהריים יש להם ירידה אנרגטית מובהקת והם זקוקים למנוחה. עם כל "התחלואים חולשות ורגישויות" בריאותם הכללית של הסרטנים טובה מאוד ובמרבית המקרים הבעיה קשורה בחששות ובחרדות. אך כשהמתח מתגבר הגוף מגיב מיד בחולשה.

שנת 2018-2017 מיקומו של כוכב פלוטו במזל גדי מול השמש של בני המזל,  משפיע בשנים האחרונות על רגישות בריאותית גדולה יותר ולעיתים תכופות מדובר בנטייה לאנמיה  וחולשה בולטת בזמן הריון, לידה ודלקות ראומטיות כמו הדאבת שידועה יותר בשמה הפיברומיאלגיה- כאבי שרירים במיוחד, לחץ על החזה ותחושה של מועקה. השנה במיוחד כוכב צדק  מתחבר אצל נשים להריון, רחם ולידה, שחלות, בעיות מחזור חודשי,  גיל המעבר, ואצל גברים איזור החזה, לב והצורך לשמור על פעילות פיזית , ספורט, הורדה במשקל או הימנעות ממזון עתיר סוכרים. הפן האחר שיהיה רגיש יגרום כוכב שבתאי שיהיה מול המזל שלכם בשלוש שנים הקרובות ועלול להשפיע על רגישות בגב, עמוד השדרה ובכלל כל מה שקשור בעצמות [בריחת סידן] שיניים, ברכיים ונטייה להיות מדוכדכים בקלות מכל אירוע. משמעת של פעילות פיזית ובמיוחד פילאטיס ויוגה יתאימו לנושא הגב והעצמות ויחזקו את מערכת השלד. מומלץ טיפול נפשי או כל דרך כדי להרים את המורל ולהקליל את הכבדות שעלולה לתקוף אתכם מדי פעם.

220px-Cancer2

June 20 – July 22

טיפ:

כוכב צדק [יופיטר] עד ה: 9.10.2017  ישהה במזל מאזניים ויזמן לכם אופציות להרחיב את הבית, לרכוש חדש,  אולי לשפר את מצבכם המשפחתי וליהנות מתקופה נעימה יותר בחיק המשפחה. הקיץ תארחו יותר . אלה מכם שרוצים למכור את הבית בין החודשים יולי וספטמבר 2017 יהיו מוצלחים למכירה ולרכישה של בית טוב יותר. מעבר כוכב צדק מה:10.10.2017 למזל עקרב לבית 5 הבית העסוק בילדים וביצירתיות הוא מבטיח שנה עם עיסוק מרוכז בהרחבת המשפחה, לידה, אימוץ ועיסוק גדול יותר בפן היצירתי עם ילדים. האמנים והקריאטיביים יותר שביניכם,  ייהנו משנה מוצלחת בתחום הטיפול עיסוק מוצלח בטיפול ילדים, הוראה, גן ילדים ותחומים יצירתיים אמנותיים החל מתחומי המדיה ועד אמנות פלסטית כבר מנובמבר 2017 . בין החודשים אוקטובר לדצמבר 2017 צפויה תקופה מוצלחת להתחיל ללמוד, להשתלם ולהתפתח . נסיעה צפויה בין ינואר-למרץ 2018. אך גם בסוף יוני 2018 סביב יום ההולדת שלכם.

 

לוח שנה של אירועים: ירח שחור, נסיגת כוכבים, ליקויים, מולד ירח וירח מלא.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                                   15.6.2017