כוכב ונוס נוגה – פרק א'.

וונוס נוגה- פרק א'

פרק א.

נוגה הוא כוכב הלכת השני מהשמש ונמצא במרחק ממוצע של 0.7 יחידות אסטרונומיות ממנה. נוגה הוא כוכב הלכת הקרוב ביותר לכדור הארץ ולשניהם דמיון בממדיהם, במסה שלהם ובצפיפותם. קוטרו של כוכב הלכת נוגה הוא 12,100 ק"מ, לעומת קוטרו של כדור-הארץ שהוא 12,800 ק"מ, ומסתו כ-81.5% ממסת כדור הארץ. בדומה לכוכב חמה, גם לנוגה אין ירחים. שמו בלועזית הוא ונוס, על שמה של האלה הרומית ונוס שהייתה אלת היופי והאהבה, שם המרמז על יופיו וזוהרו של כוכב הלכת.
לנוגה ליבה של מתכת המכילה ניקל וברזל. הרדיוס של ליבה זו הוא כ-3,000 ק"מ. ליבה זו מוקפת במעטפת סלעית ובקרום סלעי. קרוב ל-90% מפני השטח של נוגה נראים כמכילים לבה בזלתית ממוצקת חדשה יחסית ומעט מאוד מכתשים שנוצרו על ידי מטאורים. רוב מראות הנוף בנוגה הם תוצאה של התפרצויות געשיות וזרימה של לבה. פני השטח בנוגה מלאים במכתשים, בקעות, מישורים קטנים והרי געש נישאים.
האטמוספירה של נוגה צפופה מאוד, היא למעשה מסך כבד של עננים העוטף את פני השטח ויוצר אטמוספירה של כבשן לוהט שמורכב בעיקר מפחמן דו-חמצני וכמויות קטנות של חנקן. הלחץ בפני השטח הוא פי 90 מבכדור הארץ. הכמות העצומה של CO2 באטמוספירה גורמת לאפקט חממה חזק שמעלה את טמפרטורת פני השטח בלמעלה מ־400°C וגורם לטמפרטורת פני השטח להגיע לטמפרטורת גבוהות של 500°C במקומות נמוכים סמוך לקו המשווה. כך פני השטח של נוגה לוהטים אף יותר משל כוכב חמה, אף שנוגה רחוק כמעט פי שניים מהשמש ומקבל רק 25% מהקרינה הסולרית.
וונוס במיתולוגיה

ונוס ,נוגה -במיתולוגיה הרומית – היא אלת היופי והאהבה. מקבילתה היוונית היא אפרודיטה. ונוס היא הבוהקת ביותר מבין כוכבי הלכת שהיו ידועים לקדמונים ובשל כך העניקו לה את שמה.
אפרודיטה
אפרודיטה או אפרודיטי (ביוונית: Αφροδίτη) הייתה אלת האהבה והיופי במיתולוגיה היוונית. היא אחת מתריסר האלים האולימפיים, האלוהויות העליונות והמרכזיות של יוון העתיקה. קיימות מספר גרסאות לגבי הולדתה של אפרודיטה, ככל הנראה מפני שהיא אינה יוונית, אלא מזרח-תיכונית במקורה. על פי מקור אחד היא בתה של תלתה או טתיס, אלת הים. על פי הומרוס, היא בתם של זאוס מלך האלים ודיונה, המהות הנקבית של זאוס. על פי הסיודוס היא נולדה מקצף שנוצר על הגלים לאחר שסירס הטיטן קרונוס את אביו אורנוס והשליך את איברי המין שלו לים, ליד האי קפריסין או בסביבות קיתריה. זאוס, אביה של אפרודיטה השיא אותה לאל הנפחים המכוער הפיסטוס בתמורה לכך שישחרר את הרה ממלכודת שטמן לה. אפרודיטה לא הייתה אשה נאמנה להפיסטוס, והמיתולוגיה היוונית שופעת בסיפורים על מאהביה האלים ובני התמותה. מאהבה המפורסם ביותר של אפרודיטה הוא אל המלחמה ארס. באמנות היוונית אפשר לראות ציורים רבים של הזוג. מאהב מפורסם נוסף של האלה הוא אדוניס. פולחן אפרודיטה ככל הנראה הגיע ליוון דרך פאפוס שבקפריסין שם נקראה בשם קייפריס, ומכאן גם המיתוסים אודות לידה מקצף הגלים ליד האי. רוב החוקרים מאמינים כי האלה קייפריס קדומה אף יותר וקשורה לעישתר המסופוטומית ולעשתורת הפיניקית. לפי התלמוד (מסכת עבודה זרה פרק שלישי) היו מעמידים פסלים שלה בבתי מרחצאות, גם בארץ ישראל.
רוב המיתוסים אודות אפרודיטה הם משלים על אהבה, רומנטיקה, ומיניות חסרת גבולות, שאינה מתחשבת במוסכמות. היא מסייעת לכל מי שחש אהבת אמת או תשוקת אמת, ומענישה את המזלזלים באהבתם של אחרים. לאפרודיטה פמליה מלכותית, הכוללת את ילדיה המכונפים ארוס פותוס והימרוס, בתה פייתו אלת השכנועים, נימפות ההרים והיערות ושלוש החאריטות.


בין מאהביה המפורסמים היו אדוניס והרמס. פולחן אפרודיטה ככל הנראה הגיע ליוון דרך פאפוס שבקפריסין שם נקראה אפרודיטה.
רוב המיתוסים אודות אפרודיטה הם משלים על אהבה, רומנטיקה ומיניות. אפרודיטה מייצגת מיניות ואהבה חסרת גבולות, שאינה מתחשבת במוסכמות.
וונוס באסטרולוגיה

באסטרולוגיה, וונוס [נוגה]  הפלנטה היא שליטת מזלות שור ומאזנים. היא נעלה בדגים בגלל יכולתה להקריב למען האהבה ולהגיע להזדהות מוחלטת עם מושא האהבה. היא אינה במיטבה,  במזלות בתולה ותאומים כי היא הופכת לשכלתנית מדי, היא ירודה מאוד בגדי,  כי היא קרירה ומאופקת מדי. והיא נפולה בטלה ועקרב,  כי היא סוערת ועלולה "להרוג" מתוך אהבה.
מאחר וונוס הוא כוכב האהבה, הארוטיקה והפלירט. היא מסמלת במפת הלידה את הדרך בה האדם מביע את רגשותיו בעיקר באהבה ובנישואין וגם בקשרים מורחבים יותר עם העולם. ונוס הפלנטה היא מסמלת גם את כל המותרות הארציות: כסף,ביגוד יפה ויוקרתי, אוכל גורמה ויין טוב. לפי המזל והיסוד שוונוס נמצאת בו, במפת הלידה, היא תספר באיזה אופן ועם איזה גישה האדם מתייחס להנאות החיים, ליופי, אסתטיקה, ערכים והרמוניה.
אם הפלנטה ונוס לא תהיה מאוזנת במפה או עם זויות דיסהרמוניות, ההיבטים יצביעו לעיתים על אדם עם בעיות חברתיות, לעתים לא מוסרי,  עצל,  לא נעים ולא מנומס, לפעמים דרך השפעה של  רהבתנות, בוגדנות, חוסר רסן וגבולות. או עם הפרעה נרקיסיסטית כשהאדם שם את עצמו במרכז על הנאותיו ואינו רואה את האחר,  עם צורך בהישגים קלים, נטייה להימורים וחיפוש פתרונות קלים בחיים, דחיינות ושטחיות, נהנתנות וריקנות, הססנות מתוך קושי "להפסיד" אופציה להנאה או להטבה. בהיבטים טובים,  וונוס תשדר יופי או אסתטיקה מפותחת אך לעיתים מדובר באישיות מוסרית, כשרונות ביטוי, יכולות חברתיות גבוהות ואף אנשים בעלי ברק בולט.
במפה של אישה, הפלנטה ונוס מייצגת את היחס של האישה לעצמה ולנשיותה, את יכולת הביטוי באהבה. אצל גברים,  ונוס מסמלת את האישה שהוא ימשוך אליו. במפת הלידה של הגבר, הירח מסמל את האם, את הדמות הנשית שהגבר זקוק לה. כאשר ונוס מסמלת את הכמיהה של הגבר לאשת חלומותיו. אם הירח ו-וונוס יהיו במזלות מנוגדים אחד מהשני, כך גם במציאות,  הגבר יחיה עם " אימא" ויחלום על ונוס או תיווצר דיכוטומיה.( או פילגש ). במפה של גבר, אם השמש נמצאת באותו מזל כמו ונוס,  תהיה הרמוניה מקסימלית בין הצרכים האמיתיים שלו לבין הצרכים ביחסים האינטימיים עם נשים, העשויה לגרום לקשרים מספקים ללא חשש.

הפלנטה ונוס ביסוד האדמה, היא פלנטה ה מצביעה על הצורך בקשר יציב ורציני המעניק ביטחון. ביסוד המים,  צורך בשיתוף רגשי.  ביסוד האוויר, קשרתקשורתי, תרבותי קליל יותר ולא מחייב וביסוד האש,  וונוס מראה על הצורך להתלהב  או הימנעות ממחויבות רגשית, מסתפק בריגושים קלילים, נטייה לסטוצים והרפתקנות וגם רגש שבא מהר עלול להיעלם באותה מהירות.
במפות אישיות הפלנטה ונוס מסמלת את חמשת החושים.  את היכולת לאהוב, ולבטא אהבה. ונוס מאוזנת,  רומזת על קשרים מאוזנים עם חברים, בני משפחה והחברה.  פסיכולוגית, ונוס אחראית על האיזון בכל הרמות והתחומים: חומרי,  פיזי ונפשי. וונוס מבטאת את הצורך בהרמוניה ולהיות ביחד,  ספיגה מתוך רצון,  שלום וגם פשרה.
ונוס, אשר בדומה למרקורי, פלנטה אישית שנמצאת  בתוך מעגל הסיבוב של כדור הארץ ולכן היא לא תתרחק מהשמש מעל 47 מעלות.
מיקומה ויחסה של וונוס במפה, מסמלת את ההתפתחות הרגשית הראשונה שלנו – המבטאת, הילדה הלומדת סודות הנשיות ומלאכת הפיתוי,  מילים ראשונות של רגש באופן הכי בתולי כמו גם מגע, ליטוף ראשוניים עד התפתחותה של הארוטיקה וסודות השימוש בגוף לפיתוי הגבר. וונוס מייצגת את תהליך התפתחות ההכרה הנשית החל מתום ילדי, נערי, נשי ועד פתיינות מקצועית.
הפלנטה וונוס היא האוקטבה הנמוכה של נפטון.  היא התקשורת הרגשית שקל להסביר, לתקשר ולבטא: אני מחבב, אני נמשך, אני רוצה, אך כדאי לזכור שוונוס אינה מבטאת את הרגש העמוק של ההזדהות עם האהבה,  אותה אנחנו מכנים מאוהבות שהיא בהשפעתו הבלעדית של נפטון. לכן הרבה פעמים התאהבויות באות ונעלמות במהירות כי הן בהשפעת וונוס ולא בהשפעת נפטון הפלנטה האחראית על אהבה לטווח ארוך ועומקים שונים מיכולתה של וונוס לחוש.
וונוס באופן סטריאוטיפי,  נחשבת לפלנטה נעימה ומטיבה ולעתים קרובות מתייחסים אליה "בזלזול" מבחינת חשיבותה,  באירועים משמעותיים. אך ככל שמעמיקים בהבנתה ובתפקידה במפות אסטרולוגיות, מסתבר  שוונוס כפלנטה אחראית,  על האיזון בגוף [אחרת פורצות מחלות] על החומר והכסף[ או עוני] על  היופי[ולא,  עיוותים] על תרבות וערכים [ולא,  חוקי ג'ונגל וכאוס] על האנושיות[ולא,  חסר חמלה ואכזריות] לכן ערכה וחשיבותה במפה אסטרולוגית גבוהה לאין שיעור ויש צורך לעסוק לעומק במיקומה, יחסיה ותפקידה של וונוס בכל מפה אך גם בקידום כוכבים.
משיכה נקבעת על פי יחסי וונוס עם פלנטות במפה של בן/בת הזוג.
משיכה מינית טיפוסית תיווצר בין יחסי וונוס מאדים באופן הדדי במפות, אך כדאי לזכור שמשיכה אינה מבטיחה יחסים ארוכים וממושכים. ייתכנו יחסים ממושכים,  שיתבססו על יחסי וונוס שבתאי [לדוגמה] ולא יהיה בהם כלל יחסי וונוס מאדים. לעומת זאת ייתכנו יחסי וונוס ירח הדדיים ועשויים להיות בעלי כוח רב. בדיקת משיכה הדדית מורכבת מעשרות פרמטרים ואופציות. לעיתים הפלנטות המתקשרות לוונוס במפה הדדית יהיו טובים, אך ייתכן ולא יתקיים קשר אף פעם או שיתקיים קשר קצר. הבנת קשר אהבה,  מתבסס על מכלול המפה של שני הצדדים ולעולם וונוס לא תספיק לעגן אהבה לאורך זמן. אך אין ספק שאם יתקיימו תנאים נוספים וגם יחסי וונוס יטיבו עם מפת בני הזוג אדרבא, אלו עשויים להעניק יחסים לטווח ארוך עם אהבה מספקת.
יחסים לסביים עשויים להתבסס באותה מידה,  על יחסי וונוס הדדיים אך עשויים להתבטא  במשיכה בלבד ולא לתת ביטוי ליחסים בעלי משמעות עמוקה או לטווח ארוך.
משיכה היא משיכה היא משיכה. קשר אהבה אמיתי מורכב ממערך כל הפלנטות ובראשן  נפטון.
אבולוציונית

וונוס הפלנטה שולטת על האינסטינקטים הבסיסיים של המוח הלימבי [ממזל שור-בית 2-] ומדובר בפחדים ותיקים וחרדות קיומיות מאז ראשית האנושות כשהברק, החיה והסכנה היו על כל צעד ושעל.  חרדות אותם צריך להשקיט במזון, כסות, קורת גג וביטחון.   באינטרפרטציה עכשווית,   החומר של אז הפך לכסף,  אשר באמצעותו רוכשים מזון, כסות, גג, ביטחון  ואת שאר הצרכים. ככל שאדם מושפע יותר מהיבטי בית 2 או ממזל שור או מדומיננטיות של וונוס במפה,  כך הוא יהיה מחובר יותר לכל שרשרת המזון הכוללת: צרכים דחופים,  סיפוקים מיידיים,  אהבת מותרות,  חיפוש חום,  פיזיות ותשוקה רבה, אובססיות, צורך להשקיט אימה וחרדה.
פסיכולוגית
וונוס הפלנטה היא האנימה ומרס הוא האנימוס. לשני המינים יש אנימה. אצל נשים,  הוא שימוש בנשיות ויכולת הביטוי הנשי ואצל גברים זה הפן
המוסתר והמודחק מלבד אלו שיש בהם בלבול מיני.

קארל יונג

אנימה (Anima), על פי קארל יונג, היא הצד הנשי של תת המודע הקולקטיבי הגברי.
את האנימה ניתן להגדיר כמכלול האיכויות הנשיות הלא מודעות המצויות בגבר, אם כי בראיון שנתן ציין יונג כי יש באנימה חלק קטן שהוא מודע. לא ברור לכן אם כוונתו היא שהארכיטיפים שהוא קורא להם אנימה/אנימוס הם אכן לגמרי בלתי מודעים.
האנימה בדרך כלל מושפעת מאמו של הגבר, אך יכולה לכלול השפעות של אחיות, דודות ומורות.
יונג האמין,  שבמקביל קיים בכל נפש של אישה אנימוס[מאדים] , כלומר תכונות ואיכויות גבריות. הוא ראה באנימוס משהו מורכב יותר מהאנימה מאחר שהאנימוס אצל האישה מורכב מדמויות גבריות רבות בעוד שהאנימה מורכבת בעיקר מדמות נשית אחת. יונג ראה בתהליך האנימה/אנימוס כאחד המקורות ליכולת יצירתית אצל האדם.
האנימה משתקפת אצל הגבר באופנים שונים. היא מופיעה כדמויות בחלומות וכמו כן משפיעה על האינטראקציות שלו עם נשים ויחסו כלפיהן.


האישה-הנקבה מעצבת את דמות האנימה שלה דרך השפעות האופק [מראה חיצוני גנטיקה] ובית 2 ו-7- 8 בתים 2-8 [בתי פיקס] בעצם משפיעים על הדפוסים וההרגלים הנרכשים והתורשתיים מדמות האם או דמות חיקוי קרובה אחרת. השפעות אלו לא מודעות וההכרה וההבנה מי "האני הנשי" מתבהר באינטראקציות וההתנסויות מאוחר יותר בחיים. השפעת בית 7 מתהווה על פי המשוב [מזל מאזניים והשפעתו בבחירת מודל בן/בת הזוג] והמודל של הפנטזיה, למרות שברוב המקרים מתברר שיש "רשימה של כמיהות" וכשהרשימה נבדקת היא תואמת יותר את צרכי בית 8 דפוסי משיכה מינית, בחירה אבולוציונית של דמות הבן זוג להפריה ולתחושת בטחון כלכלי.
צריך לזכור כי וונוס הפלנטה בהיסטוריה של האסטרולוגיה, הוגדרה בתקופה בה לא הייתה פתיחות לבטא רגשות.  רגשות,  נחשבו אלפי שנים ביטוי של חולשה.  אם נתבונן בכתובים קדומים כמו ביטויי אהבה אפילו בתנ"ך, שירה של אהבה התבטאה בדימויי טבע כמו "היפה בנשים" [שיר השירים] ובעצם אלה היו הביטויים הכי "חושפניים" רגשית.  ובעצם,  הם הגדירו יותר רגש של משיכה. אך ככל שהתפתחה התובנה באסטרולוגיה,  התברר כי וונוס היא האוקטבה הנמוכה של נפטון והיא מבטאת ארוטיקה, משיכה, יחסים נעימים, ליטוף, חיבוק, נשיקה, כמיהה ערגה וצורך בקרבה לעומת נפטון,  המסמל שלב עמוק יותר של מאוהבות ורגשות מבוססים.

וונוס הפלנטה מסמלת ארוטיקה. משיכה מינית ויכולת לבטא תקשורת רגשית. השיח על הרגשות שייך לוונוס,  אך העומק שייך לנפטון לכן הרבה פעמים אנשים חווים דיכוטומיה בין המילים הרגשיות למה שהם באמת חווים בליבם. אין ספק ששליטת וונוס על הבלוטות הנשיות על אברי הרביה ועל המחזור החודשי מעוררת "גלים רגשיים" לעיתים עם השפעות של ביטוי רגשי חיובי/שלילי או כפי שזה מכונה מצבי רוח רגשיים.
"תגלית וונוס" מתרחשת בגיל הצעיר,  כשמגלים התרגשות מבני המין השני, או כשחווים מגע גופני מענג ומילים המעוררות התרגשות. עם השנים,  אצל טיפוסי וונוס הם "משתכללים " בביטוי והרבה פעמים נחשבים לשרמאנטים וצ'ארמרים או אלופי הביטוי הרגשי.

וורן ביטי – כשמדברים על ארוטיקה אי אפשר לא להזכיר את קלייד מ"בוני וקלייד" וסרטים נהדרים אחרים שלו.
וורן ביטי, נחשב לאחד מרודפי השמלות המהוללים בהוליווד בעולם. בין חברותיו היו: מדונה (שגם הופיעה בסרטו), קנדיס ברגן, ג'ולי כריסטי, ג'ואן קולינס, קתרין דנב, פיי דאנאווי, ג'יין פונדה, מלאני גריפית', דריל האנה, גולדי הון, דיאן קיטון, דיאנה רוס, קארלי סימון, ברברה סטרייסנד, ליב אולמן ונטלי ווד. מה יצר את הסקסאפיל שלו?


וורן ביטי – נולד ב- 30.3.1937 בשעה 17.30 Richmond Beach, VA (United States),
אופק: 28°49' בתולה מאזניים משתתף גם באופק. M.C-  28°40' בתאומים.
וונוס צמודה לאוראנוס בשור בבית 8 – ארוטיקה ומין. והבתים הדומיננטים מן הסתם: 7, 3, 8.
הירח של וורן ביטי,  בבית 3 במזל עקרב המיני, ובצמידות ללילית ויחד מייצרים היבט של משולש[120 מעלות] לפלוטו במזל סרטן.
מוחו הקודח לא הפסיק לחשוב על סקס וארוטיקה.
בסופו של דבר,  מי "שהכניעה" אותו הייתה אנט באנינג בת מזל התאומים עם וונוס במזל טלה צמודה לשמש שלו, וורן התמסד בגיל 55.
למי שלא היה על כדור הארץ כשוורן ביטי הפגין את יכולותיו הסקסאפיליות
מומלץ לקרוא פה.

תופעות פסיכולוגיות בהשפעת בית 2 וונוס-שור-פיקס[קבוע]
בית 2 האחראי על ההזנה, תזונה והצורך לשרוד עלול להפוך הרגלי אכילה להפרעות אכילה החל מאנורקסיה ועד obesity , חששות קיומיים המתבטאים בקמצנות נוראית ועד פזרנות והוללות. וונוס של שור מבטאת את החרדות העמוקות ביותר שיש באדם ואלה חרדות הקיום דרך מזון, קור, חום, החל מהיום שהילד יונק כעובר בבטן ועד התפתחות הרגלים בנושא וכמו שכולם יודעים קשה לשנות אותם. וונוס של שור אחראית לחלק האוראלי שמשם נכנס המזון והצורך בקומפנסציה אם זה דרך: סיגריות או תחליפים מכל סוג המנסים להרגיע את החרדות.

אנשים עם בית 2 מפותח יש להם עיסוק גדול בנושא הקיומי וזה יכול לתת ביטוי בתחומי החומר כמו צבירה אגירה או ההיפך. וונוס של שור אחראית על ה-OCD = Obsessiv–compulsive disorder המתפתחים במוח הלימבי,  כהיבט של חרדה ובסימפטומים חיצוניים שנועדו להרגיע את החרדה החל מאובססיות המתקשרות לניקיון, אגירה, סדר, קפדנות יתירה, חרדות שינה , ותופעות דאגה רטרואקטיביות,  צורך לחזור על כל פעולה מספר פעמים, חששות קיומיים מאנשים חדשים ממקומות זרים מהתחלות חדשות וכ"ו.
וונוס בהשפעת מאזניים-בית 7-אוויר-קרדינל מייצר את הצורך בהצגה הכי טובה בעיר- הצורך להחצין, להרשים,  לשווק,  לשכנע ולעסוק בשלמות. וונוס של מאזניים כעוסקת בשלמות,  תבטא במצבים קיצוניים את ההפרעה הנרקיסיסטית כמו,  אוסקר וויילד עם סיפורו על דוריאן גריי.


אוסקר ווילד.
תמונתו של דוריאן גריי (באנגלית: The Picture of Dorian Gray) הוא רומן מאת הסופר אוסקר ויילד, אשר התפרסם לראשונה בגיליון יולי 1890 של כתב העת Lippincott's Monthly Magazine בפילדלפיה, והכה גלים מיד עם פרסומו. באמצעות מעלליו של דוריאן הביע ויילד בפשטות את התיאוריות האסתטיות הנשגבות שלו, המחיש אותן ואת הסיכונים הטמונים בהן, ואף הציע קווים מנחים למי שיחליט לחיות חיים של יופי חסר תוחלת.
ביצירה זאת, המגוללת את סיפורו של צעיר המוכר את נשמתו תמורת נעורים ויופי נצחיים, באים לידי ביטוי שנינותו, ביקורתו החברתית החדה והפרוזה של אוסקר ויילד. גיבור הרומן דוריאן – ההדוניסט קצר הרוח וחסר המוסר, שאינו משתנה כלל בעוד תמונתו מזדקנת והופכת דוחה יותר ויותר עם השנים – הפחיד, הקסים, משך ואף השחית קוראים רבים במשך למעלה ממאה שנים.‏‏וונוס תישאר שלמה לעולם לא תזדקן נרטיב האדם היפה מושלם החי לנצח.
מפת הלידה של אוסקר ווילד מדברת בעד עצמה, כיליד 16.10.1854 ב- 3:00 AM בדבלין לאוסקר ווילד היה אופק בתולה, רום שמיים תאומים [הנער הנצחי]   ועם וונוס במאזניים. האופק עם רום השמיים תחת היבט של מרקורי,  הבטיח את הצורך לחפש את השלמות, שכה מאפיינת את בעיית הנרקיסיזם. כמו גם כישרון הכתיבה הגאוני של האיש , מרקורי בבית 3 בעקרב, ב-120 מעלות[Grand trine]עם נפטון בדגים [מקור ההשראה]. וונוס במאזניים בהיבט של 120 מעלות[Grand trine] לשבתאי בתאומים- הצורך בביטחון רגשי וקבוע ולשמר את היופי לנצח.

הנרקיסיזם:
הפרעת אישיות נרקיסיסטית או נרקיסיזם היא הפרעת אישיות שמאפייניה העיקריים הם עיסוק מוגזם של הסובל ממנה בעצמו וביכולותיו, והיעדר יכולת לאמפתיה.
ביחס לעצמם, אנשים הסובלים מהפרעת אישיות נרקיסיסטית הם בעלי הערכה עצמית גבוהה ושאפתנות חסרת גבולות. הם מרגישים כאישיות חשובה וראויה להערצה, ולרוב מפריזים בתיאור הישגיהם ומאמינים כי הם מיוחדים במינם. ביחס לזולת, הם מאופיינים בזלזול באחרים ובהישגיהם, באנוכיות, בחוסר אמפתיה לזולת, ביהירות, בשתלטנות, ובניצול הזולת לצורך קידום שאיפות אישיות.
כמו בהפרעות אישיות רבות, רמה מסוימת של נרקיסיזם עשויה להימצא אצל כל אדם. התופעה מסווגת כהפרעת אישיות רק במקרים קיצוניים.
יצר ההישגיות של הלוקים בהפרעה זו מפותח במידה כזו שהם אינם מהססים לפגוע בסובבים אותם על מנת להאדיר את שמם או להדגיש את ערכם בעיני עצמם ובעיני אחרים. בני אדם רבים מאופיינים בדפוסי אישיות הדומים דמיון רב למאפייני האישיות של אדם המאובחן כלוקה בהפרעת אישיות נרקיססיטית, אולם נראה כי מי שיוגדר כלוקה בהפרעת אישיות מסוג זה, הוא בעיקר מי שתפקודו לוקה מאד בחסר ואינו מסוגל להחזיק במשרה בקביעות או שיחסיו החברתיים והזוגיים לוקים מאד בחסר.
נרקיסיזם הוא כינוי להתנהגות אגוצנטרית המתבטאת בהשקעה רבה בעצמי, כגון השקעה מוגזמת בטיפולי יופי ובפיתוח הגוף ואהבה עצמית. התנהגות מעין זו מעידה על חוסר נכונות לתרום לאחר או להיות קשוב לסביבה.
מעריכים כי הנרקיסיזם הוא מנגנון הגנה פסיכולוגי הבא להגן על ערכו ושלמותו של האגו מפני איומים מבחוץ. ההתנהגות הנרקיסיסטית מפצה על חסכים שונים ורגשי נחיתות ויכולה לפצות על רגשי כישלון והערכה עצמית שלילית. הנרקיסיסט מחליף את הרגשת הדכדוך במצב רוח מרומם והרגשת גאווה. יש לציין, כי כאשר אדם לוקה בדיכאון ונזקק לטיפול פסיכיאטרי בו הוא מאובחן כסובל מהפרעת אישיות נרקיסיסטית, סביר להניח כי הערכת העצמית שלו תהיה נמוכה במיוחד, בניגוד לתפישה של נרקיסיסטים כנהנים, או מציגים, הערכה עצמית גבוהה במיוחד.
הסימפטומים:
1. בעל תחושה מוגזמת של חשיבות עצמית.
2. מועסק בדמיונות של הצלחה אין-סופית, כוח, יופי או אהבה מושלמת.
3. מאמין שהוא מיוחד ויחודי ושרק אנשים מיוחדים יכולים להבין אותו.
4. דורש הערצה מוגזמת.
5. מגלה ציפייה בלתי הגיוני לקבל יחס מועדף.
6. נצלן.
7. היעדר יכולת לאמפתיה.
8. קנאי לאחרים לרוב, או מאמין כי אחרים מקנאים בו.
9. בעל יחס יהיר, שחצן ומתנשא.

מקור המונח באגדה המספרת על נסיך יווני יפה תואר בשם נרקיסוס, שהתאהב בבבואתו הנשקפת ממי הביצה ולא יכול היה להינתק ממנה עד שגווע. על שמו מכונה אדם המאוהב בעצמו "נרקיסי", כתרגום לשם תואר הלועזי "נרקיסיסט" (בעברית מופיעה לא פעם הצורה המשובשת "נרקסיזם", "נרקסיסט").

נרקיסוס- קראבג'יו.

וונוס והשפעתה הפיזית על גוף האדם.

וונוס שולטת על האינסטינקטים הבסיסיים של המוח הלימבי [ממזל שור-בית 2-] ומדובר בפן של הפחדים והחרדות הקיומיות אותם האדם נוטה להשקיט במזון, כסות,  חומר ובאינטרפרטציה עכשווית,  החומר הוא גם הכסף אשר באמצעותו רוכשים מזון, כסות ביטחון וצרכים מרגיעים אחרים. ככל שאדם מושפע יותר מהיבטי בית 2 או מזל שור כך הוא יהיה מחובר יותר,  לכל השרשרת המזון העוסקת בצרכים וסיפוקם המיידי,  אהבת מותרות, הדוניזם,  חיפוש חום,  פיזיות ותשוקה רבה.


מבחינה גופנית וונוס אחראית על כל האיזונים בגוף מעבר לכל האברים הכפולים המסמלים צורך בסימטריה :אוזניים, עיניים, צידי הגוף, כליות, גפיים, וכל האברים הפנימיים הכפולים.
היא גם עוסקת ב- א-סימטריה החיצונית.
בבתים 2 שור – אדמה [קבוצה קבועה] בית 7 מאזניים אוויר[קבוצה קרדינאלית.]הבלוטות והפעילות שלהם כדי שהגוף יתפתח יצמח או יזדקן. ככל שוונוס נחקרת יותר בתחומים הפיזיים,  מתגלית חשיבותה הבריאותית.  גדולה כי מפה נמצא כי וונוס אחראית על כל הפעילויות של הבלוטות החל מ:
בבלוטת האצטרובל בלוטת האצטרובל (Pineal Gland) היא בלוטה אנדוקרינית קטנה המצויה בגובה העיניים באמצע המוח בצידו האחורי בין שתי ההמיספרות, ותפקידה העיקרי לתווך בין גירויים עצביים להפרשה הורמונאלית, לווסת את השעון הביולוגי אצל בעלי חיים ובנוסף, ייצור ההורמון מלטונין שיש לו חשיבות רבה בתהליכי ההזדקנות, חוסנה של מערכת החיסון, גדילת ילדים ועוד. ככל הנראה בגלל המחזור החודשי, והמערכת הרבייה של האישה.


בבלוטת התריס (Thyroid Ggland; בלוטת התירואיד), הנקראת גם בלוטת המגן (מיוונית: thyreos – מגן, eidos – צורה), היא בלוטה השייכת למערכת האנדוקרינית ומפרישה הורמונים, שהחשובים שבהם הם תירוקסין (T4) ותריודוטירונין (T3), המשפיעים על קצב המטבוליזם בגוף. תפקידם לקבוע את קצב המטבוליזם הכללי של הגוף, והם משפיעים על קצב הגדילה והתפקוד של מערכות רבות בגוף. יוד הוא מרכיב חיוני של שני ההורמונים. הורמון שלישי שמייצרת בלוטת התריס הוא הקלציטונין, שתפקידו לווסת את רמת הסידן בדם. הוא מונע שחרור סידן מהעצם ובכך מפחית את רמת הסידן בדם. עליית רמת הסידן בדם מהווה גירוי להפרשת ההורמון. הבעיות הנפוצות ביותר בבלוטת התריס הן תת-פעילות בלוטת התריס ויתר פעילות בלוטת התריס.
היא שולטת בלוטות יוֹתֶרֶת הַכִּלְיָה (לעתים בלוטות הטוחה), הן זוג בלוטות אנדוקריניות הממוקמות על המשטח העליון של כל כליה. בלוטות יותרת הכליה מווסתות את האיזון של תפקודים רבים בגוף האדם על ידי הפרשה הורמונאלית של קורטיזול ואדרנלין.
בגוף ונוס אחראית לפה, לנחיריים, לאוזניים, לאברי מין נשיים,

על הגרון, מיתרי הקול,שקדים, טורסו, אף אוזן גרון ולסתות. כמו כן מייצגת את האיזון ההורמונלי בגוף, את בלוטת יתרת המוח ואת הכליות. אחראית גם לאיזון סוכר בגוף.
א-סימטריה חיצונית גם קשורה בכך. בכל תהליכי המוות הגופני,  וונוס משתתפת פעילה כולל במחלות אנושות ובאיבוד איזון ושליטה של הגוף.

פרק ב' -וונוס – מאהבה ועד כסף.

 

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ                              14.10.2011

שאלות תשובות:
1. נעמי
ונוס
תענוג לקרוא עמוקה.
תשובה:
18.7.2015
נעמי תודה רבה 🙂 בברכה פנינה
2. אפרת
venus square saturn
פנינה יקרה.. נפלא לדעת ולהעמיק על ונוס. אבקש לדעת לגבי ונוס בריבוע עם סטורן במפה האישית – עד מתי יהיו האכזבות באהבה וזוגיות? האם צפויה גם הצלחה בהמשך החיים? (כמובן שלא ניתן לשכוח את הזויות האחרות במפה). תודה, אפרת .
תשובה:
אפרת שלום אני מצטערת לא עונה על שאלות המחייבות לראות מפה שלמה ולא חלקית. ובוודאי לא עוסקת בפורום הזה בתחזיות אישיות. בברכה פנינה
3. שרי רפאל
מרתק ומעמיק
פנינה יקרה . עונג צרוף כל פעם. החכמתי, הפלגתי, ונהניתי מאד. תודה יקירה.
תשובה:
שרי יקרה תודה רבה לך. את לא מתארת לעצמך כמה עונג יש לי בכתיבת החומרים האלה. ברכה ממני
4. הילי
ונוס מא' ועד ת'
צ'מעי, פנינה, ממש נהניתי לקרוא אותך. יסודית, מדוקדקת ובהירה כדרכך. מרתק, אעפ"י שרוב התמליל האסטרולוגי הוא עבורי טקסט סיני עתיק. תודה על ההשקעה, ושיהיה רק טוב.
תשובה:
הילי תודה רבה. מכל טקסט לומדים משהו ובטח לומדים שאסטרולוגיה לא עוסק

8הערות

 1. מזל טלה הכי טוב

  מזל טלה חובה

  • פנינה כץ

   מזל טלה הכי טוב

   לא הבנתי מה התכוונת.

   פנינה

 2. שרה רימון

  מרתק. מדהים איך הסיפור של אורנוס מותאם למציאות. השינויים בעבודה, המחשבות על עבודה בחו"ל ועוד ועוד ואני ילידת אמצע המזל… 8.5.63. אם כך האם יש השפעה למזל האופק??

  • פנינה כץ

   שרה רימון שלום
   בוודאי שלאופק יש השפעה לא פחות חשובה מאשר לתאריך הלידה. למעשה השילוב דשל התאריך שעת לידה ומקום הלידה מושפעים ממהלך הכוכבים.

   בברכה חג שמח
   פנינה

 3. לין

  היי פנינה אז כדור הארץ לא קשור למזל שור ?

 4. לין

  שלום רב פנינה האם ונוס היא שליטה משנית למזל שור ? איזה כוכב שולט בשור ונוס או כדור הארץ ?

  • פנינה כץ

   שלם לין

   ונוס כוכב שליט של המזל שור . שור הא מזל אדמה תמצאי את כל הפרטים על שור פה.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה