מזל גדי  הורוסקופ לשנת 2023

יסוד: אדמה
קבוצה: קרדינל[עיקרית]
בית: 10 [בית הקריירה]
פלנטה: שבתאי


3 תתי קבוצות

הקבוצה ראשונה
בין ה- 31.12-21.12

מושפעים בעיקר מכוכב שבתאי. רציניים, אחראיים ובלתי נלאים בכל הנוגע לחריצות.  מופנמות רגשית. ילדותם בדרך כלל קשה. הם נוטלים בשלב מוקדם אחריות בהשגחה על בני משפחה צעירים או הורה חולה, ולעיתים יוצאים לעבוד בגיל צעיר יחסית. עם זאת, יש להם כושר ריכוז גבוה והם שאפתנים, חומריים וזקוקים לביטחון בחיים. מוכשרים בתחומי המדע, אך בכל תחום שיבחרו ימריאו גבוה. בעלי "ראש גדול", והסביבה נותנת בהם אמון. מקצתם עוסקים בתחומי כספים, קבלנות, ביטוח ועבודות שהחלק האפרורי והרוטיני בהן גדול. עם זאת, יש להם הומור ויכולת אירונית שהופכת אותם לעיתים לאמנים. כוח הסבל שלהם הוא שם דבר.
פסיכולוגית: שבתאי משפיע על בגרות טרם עת [parental child], עם השלכות פסימיות עד נטייה לדכאונות, מלנכוליה, מניה דפרסיה. בני המזל מכילים חברויות מצומצמות האמורות לעמוד במבחן הזמן, והם יצפו לאמינות ודיסקרטיות גבוהות.  הם אף עשויים לגלות חשדנות יתירה עד פראנויה והסתגרות מוחלטת. אין ספק ששבתאי כפלנטה המסמלת גבולות מטיבה עם הגדיים בעמידה במצבי לחץ ותחת תנאים קשים, ולכן כושר הסבל שלהם לטווח ארוך כמעט בלתי מוגבל. הם לא יודו כי קשה להם ויסחבו לעיתים מעבר ליכולת האנושית. נוטים להתחזק עם השנים.
בעלי חוש ההומור שביניהם יבחרו בהומור שחור וציני עד מאוד. בתקופות מסויימות בחייהם הם יתבודדו ויתרחקו מכולם. גם בתבנית משפחתית הם נוטים להסתגרות ולעיתים עסוקים בדאגות טרם עת ובספקולציות שליליות על מה שעתיד להתרחש.
מראה חיצוני:בדרך כלל בעלי מראה נוקשה, פנים מחודדות, בעיקר באזור הסנטר, בהירי עיניים ואינם גבוהים במיוחד.
בריאות: נטייה לבעיות בשלד, ברכיים, חניכיים, בעיות עור[מחלות הנובעות ממתחים כמו פסוריאזיס ויובש בעור] כיב קיבה, שוב חומציות גבוהה הנובעת ממתחים גדולים שהם נוטים להעמיס על עצמם.שבתאי אחראי על מחלות כרוניות ועל קושי להיפטר מהבעיות.
אהבה: בדרך כלל לא מתאהבים מהר,אך כשזה קורה הם נוטים להיות יציבים רגשית. הם בררנים מאוד. נוטים לשמרנות בבחירת בני זוג. הם זקוקים לבני  זוג אמינים וחבריים וכאלה שהם יוכלו "לישון בשקט" לצידם. מתקשים בפרידות ולעיתים נושאים את מושא אהבתם הראשון לכל חייהם.  ביחסים, טוענים נגדם שהם לא מפגינים את רגשותיהם די, ולעיתים הם טכניים מדי. יחד עם זאת הם זקוקים לקשר יציב לאורך זמן. ולאוירה ביתית. הם יושבי בית ועם השנים ממעטים לצאת ולהתרועע. במערכות יחסים ארוכות ויציבות הם "נפתחים" רגשית במהלך השנים.
ידועים מהעולם: ראלף פיינס, קרלה ברוני, ריקי מרטין, סיסי ספייסיק, אנני לנוקס, דיידו, ז'ראר דפרדייה, דנזל וושינגטון, ג'וד לאו, טרייסי  אולמן, אנתוני הופקינס, בן קינגסלי, ואל קילמר.
ידועים מהארץ: דני רובס, יהודה פוליקר, אלי ישי, גלית לוי, בקי גריפין, יהורם גאון, חן שילוני, גלי עטרי, לימור גולדשטיין, קלרה חורי, פנינה רוזנבלום, יעל בן דב, טוביה צפיר.

הקבוצה השניה

ילידי 10.1-1.1
מושפעים משבתאי אך גם מוונוס, המיטיב עם היכולות שלהם, מעניק קסם לאישיותם וגורם לסביבה לאהוב אותם ביתר קלות. הם אסתטיים, נבונים, יציבים וזקוקים לקשרים זוגיים תומכים וחבריים. רואים את המשפחתיות כערך עליון, וכך גם הצורך לדאוג למשפחה ולתמוך בה כלכלית. בעלי כישורים אמנותיים, ורגישותם גבוהה. חרדים לדימוים העצמי. נוטים להיות מופנמים רגשית,ביישנים,  אך משדרים חום ונעימות לסביבה. חרוצים ואינם סוטים מדרכם הברורה. נוטים להפנים דאגות ורגשות שליליים. חווים לעיתים קרובות יותר חווית בדידות. מתקשים בפרידות. בעלי כישורים מוזיקליים.
מראה חיצוני: בעלי פנים רבות הבעה. גבוהים יחסית, נוטים להקרין חמימות וחברותיות רבה יחסית לגדי המצוי.
בריאות: נוטים לרגישות יתר בגב, באזור השכמות והצוואר. מיתרי הקול רגישים, וכך גם בלוטת התריס. זקוקים לתנאים פיזיים יציבים, חוסר איזון והפרתו יגרמו להם להסתגרות עד כדי דיכאון. יש נטייה לשומנים בכלי הדם והם אמורים להקפיד על תזונה מאוזנת במיוחד.
פסיכולוגית: נטיה להרגיש בדידות ביתר שאת. מתמודדים קשה עם חרדות בתחום הרכוש והכסף וזקוקים לביטחון כלכלי שלעיתים גובל בחווית עוני למרות שריאלית לא כך המצב. רגישים לתדמית ועסוקים מאוד בלהסתיר חולשות ולהבליט את הפן החביב והחברתי. מתקשים לעבור פרידות ושינויים מכל סוג. כל שינוי מאיים על בטחונם האישי. הם לא נוטים לשתף את האחרים בקושי הזה.שמרנים ובדרך כלל דתיים או מסורתיים, ונוטים להיות קשורים לעבר ולהתגעגע למה שהיה.
ידועים בעולם: ג'ובראן חליל ג'ובראן,אומברטו אקו, ריצ'ארד ניקסון, סטיבן הוקינג, מיכאל שומאכר, המלך חואן קרלוס, ניקולס קייג', דיאן קיטון, רוברט דובאל, קובה גודינג, אלביס פרסלי, דיויד בואי, שירלי בייסי, ג'ימי פייג', מייקל סטייפ, כריסטי טרלינגטון, רוד סטיוארט,
ידועים בארץ: אריק איינשטיין,איה כורם, רן דנקנר, אושרי כהן, איתן אורבך, אורן שבו.

הקבוצה השלישית
בין ה- 21.1-11.1
קבוצה זו מושפעת משבתאי אך גם ממרקורי. צעירים ברוחם, נוטים לקלילות וגם פרפקציוניסטים, בעלי ביקורת עצמית חמורה ומשלמים על כך מחיר. תקשורתיים, בעלי יכולת ומיומנויות טכניות גבוהות, אנשי מקצוע מעולים, בעלי רגישות גדולה לשמם הטוב, יצירתיים ויודעים להסתדר ולאלתר בכל מצב, חריפים, אנליטיים, מתקשים לקחת אחריות גדולה בתחום הזוגי, דוחים קשרים מחייבים מדי, ונוטים להינשא מאוחר יותר כתוצאה מכך. ביקורתיים מאוד לגבי ערכים ודרישותיהם מהאחרים לא פחות ממה שהם דורשים מעצמם. הם קולטים בהרף עין את התמונה הגדולה. נוטים להקפיד ולעיתים אנשים מתקשים לעמוד מול דרישותיהם לשלמות. משתעממים בקלות ודורשים מעצמם הרבה.
מראה חיצוני: מראה פנים צעיר, מקרינים חיוניות, מהירות וחדות  בהתנהלותם. הם מהירי תנועה ובעלי קורדינציה גבוהה. גבוהים ונוטים לרזון בגיל צעיר.
בריאות: עלולים לסבול מבעיות גב ושדרה, עקמת ומחוייבים לישיבה נכונה. רגישות גבוהה בקיבה עם נטייה לאולקוס אך גם לדלקות היכולות להתפתח מחומציות ואכילה לא בריאה. הם אמורים להימנע מצריכת סוכרים גבוהה ומשתיית אלכוהול. המעי הדק והגס רגישים יותר ומומלץ לאכול מזון המתעכל בקלות.
פסיכולוגית: הם נוטים להפריז בביקורת עצמית מתוך תסביך שלמות ונטייה למצוא פגמים בקלות ולהאשים את עצמם. הם נוטים להרגיש 'לא בסדר'  ולהתנצל ולהרגיש מייד חייבים. הצורך שלהם להצליח ולהיות מקובלים דוחף אותם ביתר שאת להפגין יכולות ומצליחנות. הם מתבגרים לאט יותר משאר הקבוצות, ולכן דוחים את נטילת המחויבות למשפחה לתקופה מאוחרת יותר, בעיקר כשהם לומדים להבין עד כמה קשה להם לספק את צורכיהם ולעמוד בקנה מידה המספק את רצונם. רבים מהם רווקים החוצים גילאים מאוחרים ולעיתים אף לא נישאים.
ידועים בעולם: מרתין לותר קינג, אריסטוטלס אונסיס, פדריקו פליני,
אנטון צ'כוב, בנג'מין פרנקלין, וידאל ששון, מוחמד עלי, אל קפונה, אדגר אלן פו, פלסידו דומינגו, כריסטיאן דיור, אמילי ווטסון, פיי דאנווי,
אורלנדו בלום, דני קיי, קווין קוסטנר, ג'ינה דייויס, ג'ים קארי, ארתה קית,דולי פרטון, ג'ניס צ'ופלין, שאדיי, דיויד לינץ', אמנדה פיט.
ידועים בארץ: חן יאני, שירה וילנסקי, ניר חכלילי, תמר קינן, עמי סמולארצ'יק, אלומה כהן, דורון מזר.

 

     הורוסקופ בני מזל גדי לשנת 2023. 

 

 

AP775199324984-1280x960
שבתאי וטבעותיו.

  כללית:

 

את יום הולדתכם תחגגו עם מעברה של השמש ב: 22.12.2022 בחצות. הפעם הכוכבים, מרקורי וונוס כבר דוהרים במזל גדי ויוצרים את השפעותיהם בתחום הרגשי ובתחום העבודה.

היבט דרמטי קורה ביום הולדתכם עם כניסתה של השמש למזל גדי נוצר היבט מרובע עם כוכב צדק בטלה. ההיבט הזה מיוחד, יופיטר בודק את גבולות האגו[השמש] שכן הוא מעצים את תחושת הכוח ואת הביטחון העצמי  שלכם  וגורם לתחושת עודף אופטימיות, ועלול לגרום לטעויות בשיפוט בגין אופטימיות יתרה סוג של עיוורון. היבט זה תמיד מלווה בהערת אזהרה* להצניע לכת כדי לראות את התמונה באופן מדויק. אם אתם מתחילים תחום חדש כשהיבט זה ממריץ להתחלות חדשות, תעצרו רגע,  תלמדו את העובדות גם אם אתם בטוחים שאתם שולטים במצב, צניעות תוכח כחשובה ומשתלמת מאוד.

גדיים נוטים להיות זהירים ומן הסתם יוכלו להקשיב לאזהרה הזאת. ונוס השוהה בבית האהבות,  מייצר רומנטיקה בהיכרויות  כבר מה: 26.12 ודרמות רגשיות במפגש שלו עם פלוטו בגדי  בין ה: 30.12 -2.1.23. מרקורי מתחיל האטה כבר ב: 24.12 ונסיגה רשמית מה: 29.12 , נסיגה שתימשך עד ה: 18.1.23 ובהחלט תשבש תכניות וסדר יום יהיה פחות בשליטה. תחזרו למיטבכם בנושאי עבודה ותכניות בין ה: 26.1 ואילך, פברואר מסמל מפנה חשוב בעבודה סביבי 9-7.2.23. צדק בין ה: 21.12 ועד 17.5.23  נוכח בבית 4 הבית העוסק במגורים/משפחה/. ונושא הבית יהיה באג'נדה היומיומית שלכם בחצי שנה הקרובה.

שבתאי שליט המזל שלכם ומהלכיו חשובים במיוחד. נוכחותו במזל דלי בבית הכספים מחד ייצב אתכם ומאידך הניח גבולות והתפקחות לגבי נושא כסף וחומר. מעברו של שבתאי שליט המזל שלכם ב: 8.3.23 למזל דגים לבית השלישי/תקשורתי שלכם יהיה משמעותי והופך דף בעשייה שלכם, נוכחותו במיקום ובמזל זה יימשכו עד 13.2.2026 שבתאי מאפשר עם כניסתו לבית 3 להיות יסודיים יותר בהשפעות בית 3. בית 3 עוסק בלימודים ובצמיחה מנטלית, אך גם בית הפותח שערים לתקופה ניידת יותר שעשויה להתקשר לעבודה עם גבולות גמישים יותר, כרוכה בנסיעות, במפגשים קומוניקטיביים רבים, לימודי תחום חדש ואווירה שונה של היום יום והשגרה. אורנוס שוהה בבית האהבות של ילדי המזל לטוב ולרע. מתקשר למערכות יחסים ולנושאים הקשורים עם ילדים. כוכב פלוטו ממשיך לשהות במזל גדי בעשירון האחרון וישפיע במיוחד על ילידי השבוע האחרון של המזל. בין 21-16.1.

כוכב צדק יעבור ב:16.5.23 למזל שור לבית האהבות[הבית היצירתי ובית הילדים] שלכם. וישהה שם עד מאי 2024,  פנויים ייהנו מהיבט  זה וביחסי משפחה צפי להרחבת משפחה. 

קצת על תודעת בני מזל גדי:

נוכחות פלוטו מאז 2008 במזל גדי והמשך נוכחותו עד 2023-2024 היא דרמטית, משמעותית ליצירת שינויים בתודעה של בני המזל. מזל גדי הוא מזל שמרן מחד,  אך שאפתן וחרוץ בלתי נלאה מאידך. כשהוא מתכוון להצליח בתחום מסוים הוא ידייק ויכייל את כל כלי ומכשירי החשיבה שלו לנקודה אליה הוא רוצה להגיע. פלוטו משנה תודעה של דור ומשנה דפוסים באופן עמוק לתוך הרבדים נפשיים והאמוציונאליים . שהות ארוכה כזאת של פלוטו בגדי , מצליחה טיפין טיפין ובהדרגה להיפתח להתחברות עמוקה יותר עם תהומות הנפש. לחלק מבני המזל החדירה לעומקים חושפת נטייה יותר חזקה לדיכאון ולחרדות[פוסט טראומה]  ולחלק מכם פריצה נועזת יותר למחוזות רגשיים שונים מהרגיל,  שמסייעים לתודעה להעמיק להבין ולהסיר מחסומים טיפוסיים של כוכב בשבתאי

%d7%a8%d7%95%d7%91%d7%a0%d7%a1-%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%9f-%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%90%d7%aa-%d7%90%d7%97%d7%93-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%95

קרונוס/סטורנוס -אוכל את אחד מילדיו על פי פטר פאול רובנס   –סטורנוס[סטורן -שבתאי] הוא קרונוס הוא בנם של אורנוס (השמיים, מלך האלים הראשון), ואשתו גאיה (האדמה), , אביהם של זאוס, פוסידון, האדס, הרה, דמטר והסטיה וכיירון. קרונוס/סטורנוס הוביל את המרד באביו אורנוס, ובעידוד אימו גאיה, סירס אותו באמצעות מגל שנתנה לו, ונישל אותו מהשלטון על העולם. בקללה אשר רבצה על קרונוס, אשר נאמרה על ידי הוריו, גאיה ואורנוס, נובא כי אחד מבניו ידיח אותו משלטונו בעולם, ויתפוס את מקומו כשליט האלים. בשל כך, נהג לבלוע את ילדיו בזה אחר זה מיד כשנולדו. אשתו, ריה, סלדה מכך, וכאשר נולד בנו השישי, זאוס, נתנה לבעלה אבן עטופה בד במקום בנה. קרונוס בלע את האבן והיה בטוח כי בלע את בנו. כאשר גדל, רצה זאוס לנקום באביו על מעשיו. קרונוס/סטורנוס, שלא ידע שבנו חי, לקח אותו כאחד מעובדיו. זאוס שם שיקוי הקאה (תערובת חרדל ויין) בנקטר (משקה האלים) של קרונוס. כאשר שתה את הנקטר, הקיא קרונוס את כל בניו ובנותיו שבלע בעבר יחד עם האבן, אבן זו היא האומפלוס שבדלפי.

אהבה ויחסים:

מזל גדי נחשב למזל רציני, שמרן,  עם  צורך בשליטה וסדר בחיים. גם נושא היחסים הרומנטיים ורגש האהבה,  מושפע מאפיונים אלה. גדיים לא תמיד מוצלחים בלהביע את רגשותיהם,  בגלל נטייה למופנמות ותחושת חולשה לדבר על רגשות. אך מרגע שהם מתבייתים ביחסים,  הם רציניים ופרידה היא לא אופציה שהם שוקלים. מעברו של כוכב פלוטו מאז 2008 במזל גדי השפיע על הרבה מערכות יחסים ותהליכי התפקחות גם ביחסים נוכחות פלוטו במעלות האחרונות של ילידי מזל גדי ישפיע על ילידי 17.12 עד 21.12.

לעומת זאת,  נוכחות כוכב אורנוס בבית האהבות של בני המזל , מזמן היכרויות והתאהבויות בעלי אופי מפתיע או לא צפוי. שבתאי שליט מזל גדי וחשוב מאין כמוהו בכל שטחי החיים של בני מזל גדי, עובר בחודש מרץ למזל דגים וישהה שם עד תחילת 2026 , מיקומו בבית 3 הבית התקשורתי, מיקום גמיש עם הזדמנויות רבות להיכרויות דרך נסיעות, לימודים ואופי עבודה הקשור בדרכים.

נכון לחודש הנוכחי הלוא הוא דצמבר 2022, כוכב ונוס במזל גדי הפלנטה,  מזמנת היכרויות ומפגשים עד ה: 7.1.23.  מפגשים מרגשים ומפתיעים מתפתחים בין ה: 5.2-9.2.23 , והתחייבות ביחסים קיימים בימים בין 19.2-13.2.2023. היכרויות מעניינות וקשרים מאתגרים לפנויים צפויים בימים בין ה: 13-9.3.23. התייצבות והתבססות קשר קיים בין ה: 17-15.3.  מעברה של ונוס ב: 16.3.23 לבית האהבות שלכם מבטיח עד ה: 11.4.23 התאהבויות והזדמנויות ליהנות ביחסים קיימים. אירועים מרגשים בזוגיות בין ה: 6.4.23 עד 11.4.23. מעברה של ונוס ב: 7.5.23 לבית הזוגיות של בני המזל פנויים ייהנו מחיזורים וביחסים קיימים טיפוח האינטימיות והקרב, במיוחד בימים: 27.5-12.5.23.

מעברו של כוכב צדק [יופיטר] ב: 16.5.23 לבית האהבות שלכם ושהותו שם עד ה: 26.5.24 מבטיח שנה עם עליית הזדמנויות להיכרויות , התאהבויות וביחסים קיימים הרחבת משפחה, אימוץ ועיסוק רב יותר עם ילדים/נכדים. סוף אוקטובר 23 מזמן היכרויות לפנויים ויוצר מומנטום ביחסים קיימים עד ה: 9.11.23.  מעברה של ונוס ב: 23.1.24 למזל גדי יטיב עם התפתחויות רומנטיות לבני המזל עד 16.2.24.

משברים פוטנציאל פרידות:

 משברים ופרידות מפתיעות עשויות להתפתח בין ה: 20-12.1.23.  יחסים בלתי יציבים,  עלולים להתנתק סופית בין ה: 27.3-1.4. מעברו של כוכב מאדים ב: 25.3 לבית הזוגיות שלכם,  מעלה את רף האינטנסיביות והתובענות ביחסים עם בני הזוג ומעלה את המתחים. יחסים יציבים ישרדו תקופה זו אך מאדים יישאר בבית הזוגיות של בני מזל גדי עד ה: 20.5.23. הוא יוצר דרמות בימים בין ה: 28-24.4.23 ובין ה: 22-19.5.23. פרידות ומשברים ביחסים מעורערים   ייתכנו בין ה: 11-5.5.23. פרידות ומשברים צפויים בימים בין ה: 7-3.6.23.

משברים עלולים להתפתח עד כדי פרידה בימים 1.7-23.6.23 . נסיגת ונוס במזל אריה  מה: 23.7.23 עד ה: 4.9.23 –תשפיע על משברים בבית האהבות שלכם ויחסים בלתי יציבים עלולים להסתיים באבחה חדה עד 1.10.23. נסיגת צדק בבית האהבות שלכם מספטמבר עד דצמבר 23 מחליש את האנרגיה של התחלות חדשות ביחסים..

 

 

הנזיר
הנזיר-  קלף המסמל את כוחו של שבתאי-סטורן להתבודד,  לגרום לחשבון נפש,  ליצור צמיחה ולימוד פנימי אך גם לחוות תחושת בדידות ודכדוך. בני מזל גדי יעדיפו להיות לבד במקרים רבים.

 

עבודה וקריירה:

שבתאי שליטו של מזל גדי הוא השליט האחראי על בית הקריירה בגלגל המזלות,  ולא בכדי ילידי מזל גדי במהותם רציניים, חרוצים אחראים, ולעיתים קרובות עבודה וקריירה חשובה מכל.

השנה שבתאי עובר ב:7.3.23 למזל דגים.  לדידכם,  הוא מתמקם בבית 3 הנחשב לבית העוסק בתקשורת, לימודים, מוביליות, ועיסוקים[תפקיד, עבודה] ניידים הכרוכים בנסיעות ובגיוון רב יומיומי. שבתאי בבית זה "פותח" ערוצי תקשורת חדשים,  לימודי תחומים חדשים המתקשרים לעשייה שלכם, מבחינה מקצועית, או רכישת תחום עיסוק חדש דרך לימודים.

. כללית מיקומו של שבתאי בדגים מטיב עם בני מזל גדי.

 כבר מה: 17-16.3.23 תתחילו להתחבר לכיוונים החדשים. חודש אפריל יהיה מאתגר, מאי-יולי 23, הצעות לשיתופי פעולה או שותפויות יוצעו לכם ויטיבו אתכם. מסוף יולי ובאוגוסט עלולים להתגבר קשיים בירוקרטיים  שינויים שתצטרכו להתגבר עליהם ומה: 23.8.23 עד 15.9 כשבמקביל ונוס בנסיגה בבית הכלכלי שלכם ייתכן שהקיץ יהיה חשבון נפש לגבי המשך דרככם בתפקיד או בכלל בעבודה עצמה, כשלכך יוסיף מאדים בבית הקריירה החל מה: 28.8.23 ועד 22.10.23 תקופה המסמלת מתחים, שינויים, ותחושת חוסר יציבות. כמו כן צפויות בתקופת הקיץ אופציות של נסיעות ובדיקות של קשרי עבודה עם חו"ל, יתכן מאוד שהצעות ורעיונות המתקשרים לחו"ל יתפתחו במקביל.

מעברה של ונוס לבית הקריירה ב: 8.11.23 מבשרת התחלות טובות בתפקיד עבודה או התייצבות המסגרת. אם אתם עצמאיים ייתכן והכל מוביל למיזמים וכיוונים חדשים. מעברו של מרקורי למזל גדי מה: 1.12.23 יהיה משמעותי עד 6.2.24 כשהמטוטלת מתייצבת ואתם נכנסים לתקופה כלכלית מוצלחת יותר.

 

330px-polidoro_da_caravaggio_-_saturnus-thumb

תחריט מהמאה ה-16 של סטורן- קראבג'יו. –Polidoro da Caravaggio – סטורן (לטינית: Saturnus) הוא אל החקלאות והקציר במיתולוגיה הרומית. המיתולוגיה הרומית אימצה את דמותו של קרונוס, אך הוא מכונה בה בשם אחר – סטורנוס (שבתאי). בנוסף לסגולותיו הקודמות, היא הוסיפה לתכונותיו גם את השלטון על הזמן.

בריאות בני מזל גדי:

מזל גדי שולט על הבית העשירי ונשלט ע"י הפלנטה שבתאי  – יסוד האדמה

 הבית העשירי נשלט על ידי כוכב שבתאי,  הכוכב המסמל את שיא בשלותו של האדם וההגעה לפרקו. שלאחריו מתחיל תהליך ההתבגרות וההזדקנות. הבית העשירי שולט על שיאו הפיזיולוגי של האדם. ההגעה בחייו לבגרות ולכן שולט גם על תהליך הזדקנותו הפיזית המושג לפרוש בשיא. כוכב שבתאי שליט המזל אחראי על מצבי התכווצות, הרזיה,  התכופפות,  בעיות כרוניות.  האחראי על הזמן -[סטורן- הזדקנות כללית- קרונוס- האחראי על הזמן ].  מזל גדי שולט: על מערכת השלד והעצמות, כיס המרה, מפרקים, ברכיים, עור[יחד עם מאזניים] שיניים, שיער, כיס המרה. 

גדי שייך לקבוצה הקרדינלית יחד עם טלה, סרטן ומאזניים. הקבוצה הקרדינלית כוללת את המזלות : טלה, סרטן, מאזניים וגדי- בריאותית . המתחים במזלות הקרדינל מצטברים והופכים לבעיות פיזיות באברים. הכליות דרך מזל מאזניים,  כיס כיס המרה והשלד דרך מזל גדי. החזה והרחם דרך מזל סרטן, והראש -גולגולת דרך מזל טלה. אנשי קרדינל הם קלים לטיפול וגופם מגיב מהר לטיפולים אם הם טורחים להגיע לרופאים. הם שמחים לשתף פעולה. מזל גדי יעדיף את הגישה ישירה ושהרופא יאמר להם ישירות ממה הם סובלים. ויעדיף לקבל טיפול שיסיים מהר את המחלה כדי לחזור לשגרה ולא לבזבז זמן בהחלמה ארוכה. בדרך כלל הם סובלים מנטייה להזנחה ולכן  מירידה של סידן בגוף בתהליך התבגרותם. גופם מתעב שומנים והם מפתחים בעיות בכלי הדם אם הם משמינים במיוחד נטייה לכולסטרול. וטרשת עורקים. 

שנת 2023

נסיגת מאדים בבית הבריאות שלכם עד אמצע ינואר 23[מסוף אוקטובר 22] עלול להחליש את מערכת החיסונית ואת החיוניות שלכם. מכיוון שמאדים ימשיך בנוכחותו בבית הבריאות[לאחר נסיגת מאדים]  עד מרץ 23 קרוב לוודאי שתרגישו התחזקות פיזית הדרגתית וכבר בסוף פברואר תחוו שיפור וחזרה לחיוניות שלכם.

שבתאי בבית 3 מחודש מרץ יכול להשפיע על רגישות באזורי הכתפיים, כפות רגליים, גב וגפיים. למרות הקושי מומלץ להרבות בפעילות פיזית ועיסוק בפעילות שמייצרת איזון בגוף. בדרך כלל אתם סובלים מחומציות גבוהה בקיבה ולכן מתאים לחייכם לנטרל מזונות עשירים בחומציות.

אפריל מטיב עם בריאותכם אך גורם לכם לנטייה לגרגרנות גדולה יותר. במיוחד להימנע מאוכל שמן ולהרבות במזון עתיר בירקות ירוקים מינרלים. עבורכם מתאים להרבות בארוחות אך קטנות. נסיגת ונוס בין יולי לספטמבר תשפיע על הבית הקשור בהישרדות. תקופה שקל יותר להידבק במחלות. אל תזלזלו בשמירה עצמית. אוקטובר נובמבר מצבכם טוב ויהי  לכם קל להקפיד על החיוניות שלכם. ב: 29.12.23 מרקורי מתחיל נסיגה במזל גדי ואתם עלולים למצוא את עצמכם עייפים חלשים יחסית אך כבר בינואר תרגישו התחדשות.

%d7%92%d7%93%d7%99

Guillermo Contreras saved to Magia – מזל גדי בין המאה ה: 16-15. ספר השעות.

כסף וחומר:

השתחררותו של שבתאי מבית הכספים במרץ 2023,  יספק לכם הזדמנות לייצר שינויים גדולים בנושאי מגבלות הכספיים שהיו לכם בתקופה של שהות שבתאי בבית הכספים.

אתם נוטים  בדרך כלל לדאוג בענייני כספים ולצפות למרווח נשימה שמעניק לכם שקט לעתיד הרחוק יותר. קשה לכם לחיות 'מהיד לפה' וכשאין לכם חסכונות 'לימות חורף קשים' זה מקשה עליכם מאוד. כך שמעברו של כוכב שבתאי לבית התקשורתי שלכם, משחרר אתכם ממתחים בנושאים כספיים ומעברו של כוכב צדק לבית 5 הבית העוסק בהשקעות מחודש מאי 23 ונוכחותו שם עד מאי 2024 יטיב עם הזדמנויות להשקעות ולהרוויח מנכסים שצברתם,  או ליהנות מתקופה מטיבה יותר.

ברם כבר מינואר 23 עם מעברם של ונוס והשמש לבית הכספים שלכם, תיהנו מעלייה בהכנסות הפיננסיות, ומאמצע פברואר 23, תיתכן העלאה או שתקבלו כסף ממקורות הכנסה נוספים. הוצאות גבוהות צפויות באפריל 23. ומעברו של כוכב צדק ב: 17.5.23 לבית ההשקעות,  מתחבר בחודש יוני לצפי של עלייה בהכנסות אולי כתוצאה מהשקעות. צפוי, שיפור כלכלי.  יציבות פיננסית תסתמן מסוף ינואר 24-עד מרץ 24.

*כוכבית אזהרה: נסיגת ונוס תתרחש ב: 23.7.23 ותימשך  עד ה:4.9.23 תשהה בבית הכלכלי [הקשור בטווח הארוך שלכם]  ורף החששות והדאגות יטריד אתכם. תקופה לא מומלצת להיכנס לפרויקטים של הוצאות גדולות או לקחת סיכונים מכל סוג גם אם השקעות נראות בטוחות.

%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%9f-%d7%90%d7%9c-%d7%94%d7%97%d7%99%d7%98%d7%94-%d7%95%d7%94%d7%97%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%aa

סטורנוס מטבעות שנוצרו בשנת 104 לפני הספירה על שם פוליטיקאי רומי בשם:  Lucius Appuleius Saturninus שהקדיש חינם גרגירי חיטה וקמח  לעניים – מטבעות המסמלות את סטורנוס אל החקלאות- התמורה עבור קמח, חיטה ולחם.

 

שונות:

שנת 2023-2022 מיוחדת. כששליט המזל שלכם הלוא הוא שבתאי, עובר למזל דגים ב: 7.3.2023 וישהה במזל זה עד 13.2.2026. בפעם האחרונה,  שהוא הגיע למזל דגים [לוותיקים יותר ביניכם] ב: 30.1.1994 ושהה במזל זה עד 7.4.1996 כך שתוכלו להיזכר אילו אירועים עברתם בעת ההיא. אמנם הקונסטלציה הכללית השתנתה,  אבל מעברי שבתאי הם עמוקים בזיכרון ובשינויים שבני מזל גדי חווים וזוכרים.  במיקום זה צפויה תפנית של לימודים, תחומים מקצועיים חדשים, הכשרות לכיוונים חדשים ואופי עבודתכם ישפיע על צורת חיים גמישה ומעניינת יותר.

היבט מעניין שיטיב עם בני המזל,  הוא ביקורו של כוכב צדק במזל האדמה שור ובבית ה-5 שלכם,  העוסק במגוון הקשור בפן היצירתי שלכם, בהרחבת משפחה כמו  ילדים/נכדים, כמו כן, בהשקעות ומרחיב את היכולות הכלכליות שלכם.

בינתיים,  עד חודש מאי 2023 כוכב צדק נוכח בבית 4 ומעניק לאלה מכם שצריכים ורוצים לעבור לבית או סביבה חדשה,  הזדמנות לכך. כדאי לזכור שנכון לעד סוף ינואר 23 , זו אינה  תקופה מומלצת לרכישת נכסים ושיפוץ. אך בין סוף ינואר 23 עד מאי 23, צפויה תקופה אינטנסיבית במיוחד של שינויים הקשורים ברכישה מטיבה של נכסים והרבה עיסוק בנושאי משפחה.

בחודשים בין יולי-ספטמבר 23 הזדמנויות לנסוע לחו"ל,  אולי עניין המתקשר להתפתחות בעבודה. תקופה פחות מוצלחת[לא מומלץ] להגיש תביעות משפטיות ולעסוק בענייני חוק. באוקטובר 23 צפויים היבטים מוצלחים לנסיעות,  התחלת לימודים[השלמת תואר] תחום מקצועי חודש. ליוצרים שביניכם, תתאים הוצאה לאור, כתיבת ספר, הרצאות ועיסוק מרוכז דרך המדיה התקשורתית.  

 

כוכב השבת וגה ממוקם במעלה ה- 19'15 במזל גדי – vega
כוכב שבת מהחשובים והמשפיעים ממוקם בקונסטלציית Lyra- נבל.


וגה הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נבל והוא גם הכוכב החמישי בבהירותו בשמים והשני בבהירותו בשמי הצפון. וגה הוא כוכב צעיר יחסית לשמש – גילו מוערך בפחות מחצי מיליארד שנים. יחד עם סיריוס וארקטורוס, הוא בין הכוכבים הקורנים ביותר בסביבה הקרובה של מערכת השמש. וגה – בשל בהירותו הבולטת, היה מוכר ברוב התרבויות שמצפון לקו המשווה: בתרבות האינואיטית[אסקימואים] הוא נקרא "האשה הזקנה", אצל הפולינזים הצפוניים הוא נקרא "כוכב השנה" שכן מועד תחילת השנה נקבע על פיו. הכוכב היה מוכר גם באשור, שם נקרא "השופט השמימי", באכד, שם נקרא "חיי השמים" ובבבל, שם נקרא "שליח האור". במצרים העתיקה ובהודו הוא זוהה עם נשר ושמו בערבית היה "הנשר הצולל" (אנ-נאסר אל וואקי – النسر الواقع) והמילה "וואקי" שובשה לשמו הנוכחי.
וגה והקבוצה לירה קושרה לנבל שבו ניגן אורפאוס ואיתו הצליח להקסים את האדס[מלך השאול] ואיתו הצלח להתמקם בשמים עד מותו.
סיפורו של אורפיאוס הוא מהטרגדיות היווניות הבולטות: אוֹרפֶאוּס (ביוונית עתיקה: Ὀρφεύς) הוא דמות מההמיתולוגיה היוונית, אל למחצה, בנם של אויגרוס מלך תרקיה (לפי גרסה אחרת, של אפולו) ושל המוזה קאליופה, ראש למשוררים ולמוזיקאים. אורפאוס קיבל במתנה מאפולו כלי נגינה – "לירה". בנגינתו היפה על הלירה הוא הצליח להפנט את כל שומעיו. האגדה מספרת שגם עצים ואבנים הקשיבו לזמרתו, אורפאוס מקסים את החיות בנגינתו, ואפילו הנהרות סטו ממסלולם וחיות היער נאלמו דום. הארגונאוטים (חבורת הגיבורים שהשתתפו במסע החיפוש של יאסון אחר גיזת הזהב בספינה ארגו) צירפו אותו אליהם במסעם כדי שישקיט בשירתו את גלי הים ויחזק את רוחם של הספנים.
בשובו נשא אורפאוס לאישה את הנימפה אורידיקה, אותה אהב אהבה עזה. כשאורידיקה נסה מפני סאטיר זר שרדף אחריה בשדה, היא דרכה מבלי משים על נחש ארסי שהכישהּ, ומתה. אורפאוס, בעודו ממתין לה ביום חתונתו, קיבל את ההודעה המרה על מותה מפי שליח. הוא סירב להתנחם וחדל לשיר. בהחליטו לחפשה הוא החל לנגן והאדמה שהייתה שבויה בקסם נגינתו פתחה פתח שדרכו הגיע לשאול, ושם פגש את כארון[מקבילו היווני של פלוטו], הספן המעביר את המתים מעולם החיים לעולם המתים. הוא ריכך את לבו בשירתו הענוגה, וכארון הניח לו לעבור את נהר הסטיקס. הוא הרדים בנגינתו את קרברוס, הכלב התלת-ראשי השומר על הכניסה לשאול. רוחות הרפאים בשאול הוקסמו אף הן משירתו, ושליטי השאול, האדס ופרספונה, העניקו לו חסד חד-פעמי – הוא יוכל להחזיר את רעייתו אל ארץ החיים בתנאי שיילך לפניה ולא יסב את ראשו אליה, עד צאתם כליל מהשאול. כאשר אורפאוס עלה ויצא מן המחילה החוצה, פנה לאחור כדי לראות את אורידיקה, שהייתה עדיין בפנים. הוא ראה את דמותה מתקרבה ופשט את זרועותיו כדי לחבק אותה. בו ברגע נעלמה וכל ששמע היה לחישה 'היה שלום!'. סופו של אורפאוס היה שנשים העובדות את דיוניסוס קרעו אותו לגזרים.

וגה מכוכבי השבת הזוהרים  וגה ממוקם כ-25 שנות אור מהשמש, והוא אחד מהכוכבים הבולטים בלילות הקיץ ומהווה את אחד מקודקודיו של משולש הקיץ. 


כוכב השבת וגה צמוד  לכוכבים מרכזיים של אמנים כמו: ורדי, פוצ'יני, בטהובן, מאריה קאלאס, אלביס פרסלי, דיויד בואי, ג'ימי פייג', מייקל סטייפ, יהודה פוליקר ציירים כמו: באסקייט, אוגוסט מק, אוגוסטוס ג'ון.
על פ פתולומיי לירה[הקונסטלציה] היא כמו ונוס משולבת כוכב מרקורי. מדבר על הרמוניות, שירה, מוזיקה, מדעים ואמנות. אמנם וונוס ומרקורי מייצגים את כוכב השבת וגה אך המיקום בגדי מחפש הרמוניה וסימטריה בכל התחומים. ווגה סוללת את הדרך לעושר ופרסום ומובטחת הצלחה, לאלה שהיא ניצבת במרכז השמים והיא עשויה לעזור לאדם לזכות במעמד גבוה כמו פוליטיקאי, איש בעל חשיבות ציבורית. וגה בפוזיציה כזאת מבטיח עושר או ביטחון כלכלי מאידך יומרנות ויוהרה העלולים לסכן הכל.

אורפאוס עם המיניטאור.

אם השמש צמודה לכוכב וגה- ביקורתיות, תפקידים משפטיים, עמדה גבוהה

אם הירח צמוד לכוכב וגה– מחד עמדת מפתח מאידך ייתכנו מעידות בפני הציבור, חוסר כבוד אובדן עמדת מפתח, חוסר פופולריות הצלחות עיסקיות, עם הירח בהיבט בעייתי מחלות ותאונות

אם מרקורי צמוד לכוכב וגה– עמדת מפתח, חשדנות, זהירות גבוהה, שאפתנות רבה, אויבים סודיים רבים, הפסדים עיסקיים קשיים עם האם.,

אם ונוס צמוה לכוכב וגה – כשרונות אמנותיים אך קשיים רגשיים, שברון לב, בריאות לקויה

אם מרס צמוד לכוכב וגה– יכולות מדעיות, דיעות לא פופולריות, אומץ מוסרי, נהנה ממזל בכספים

אם יופיטר צמוד לכוכב וגה– הפסדים דרך ירושות, רווחים כספיים גדולים, הסתבכות עם סכנת מאסר.

אם שבתאי צמוד לכוכב וגה- דעתנות, תשוקה רבה, התדמית סובלת מהאשמות מוטעות ולא צודקות, בעיות עם מעסיקים ובוסים, המזל משתנה במחצית החיים.

אם אורנוס צמוד לכוכב וגה- שאפתנות, חומרנות, הרבה אכזבות, עצב בבית, הרבה רווחים עם הרבה הפסדים, סכנת תאונה ומוות אלים.

אם נפטון צמוד לכוכב  וגה- אהבת מוזיקה, נחבא אל הכלים, משיכה למיסטיקה, צד מדעי ופרקטי מפותחים, הצלחה כלכלית, משברים בבית המשפחה, נטייה לתאונות, תוחלת חיים ארוכה אם מאדים בהיבט חיובי לשילוב.

 

 

 

 

נסיגות מרקורי לשנת 2023-2022 :

מרקורי בנסיגה במזל גדי    מה 29 בדצמבר 2022 עד 18 לינואר 2023

מרקורי בנסיגה במזל שור  מה21 לאפריל 2023 עד 15 במאי 2023 

מרקורי בנסיגה במזל בתולה  מה23 לאוגוסט  עד 15 לספטמבר 2023 

נסיגת ונוס בשנת 2023

נסיגת ונוס במזל אריה  מה: 23 ליולי 2023 עד 4 לספטמבר 2023 

 

 מאמרים על כוכב שבתאי- שליט מזל גדי ומה אתם צריכים עוד לדעת:

שבתאי וצדק במזל דלי איך ישפיעו על 12 המזלות ועל העולם

נסיגות כוכבים, ליקויי שמש ירח, ירח שחור – טבלה קלנדרית עד אוקטובר  2022 .

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ     117.12.2022