מזל גדי – הורוסקופ לשנת 2021

יסוד: אדמה
קבוצה:קרדינל[עיקרית]
בית: 10 [בית הקריירה]
פלנטה: שבתאי


3 תתי קבוצות

הקבוצה ראשונה
בין ה- 31.12-21.12

מושפעים בעיקר מכוכב שבתאי. רציניים, אחראיים ובלתי נלאים בכל הנוגע לחריצות.  מופנמות רגשית. ילדותם בדרך כלל קשה. הם נוטלים בשלב מוקדם אחריות בהשגחה על בני משפחה צעירים או הורה חולה, ולעיתים יוצאים לעבוד בגיל צעיר יחסית. עם זאת, יש להם כושר ריכוז גבוה והם שאפתנים, חומריים וזקוקים לביטחון בחיים. מוכשרים בתחומי המדע, אך בכל תחום שיבחרו ימריאו גבוה. בעלי "ראש גדול", והסביבה נותנת בהם אמון. מקצתם עוסקים בתחומי כספים, קבלנות, ביטוח ועבודות שהחלק האפרורי והרוטיני בהן גדול. עם זאת, יש להם הומור ויכולת אירונית שהופכת אותם לעיתים לאמנים. כוח הסבל שלהם הוא שם דבר.
פסיכולוגית: שבתאי משפיע על בגרות טרם עת [parental child], עם השלכות פסימיות עד נטייה לדכאונות, מלנכוליה, מניה דפרסיה. בני המזל מכילים חברויות מצומצמות האמורות לעמוד במבחן הזמן, והם יצפו לאמינות ודיסקרטיות גבוהות.  הם אף עשויים לגלות חשדנות יתירה עד פראנויה והסתגרות מוחלטת. אין ספק ששבתאי כפלנטה המסמלת גבולות מטיבה עם הגדיים בעמידה במצבי לחץ ותחת תנאים קשים, ולכן כושר הסבל שלהם לטווח ארוך כמעט בלתי מוגבל. הם לא יודו כי קשה להם ויסחבו לעיתים מעבר ליכולת האנושית. נוטים להתחזק עם השנים.
בעלי חוש ההומור שביניהם יבחרו בהומור שחור וציני עד מאוד. בתקופות מסויימות בחייהם הם יתבודדו ויתרחקו מכולם. גם בתבנית משפחתית הם נוטים להסתגרות ולעיתים עסוקים בדאגות טרם עת ובספקולציות שליליות על מה שעתיד להתרחש.
מראה חיצוני:בדרך כלל בעלי מראה נוקשה, פנים מחודדות, בעיקר באזור הסנטר, בהירי עיניים ואינם גבוהים במיוחד.
בריאות: נטייה לבעיות בשלד, ברכיים, חניכיים, בעיות עור[מחלות הנובעות ממתחים כמו פסוריאזיס ויובש בעור] כיב קיבה, שוב חומציות גבוהה הנובעת ממתחים גדולים שהם נוטים להעמיס על עצמם.שבתאי אחראי על מחלות כרוניות ועל קושי להיפטר מהבעיות.
אהבה: בדרך כלל לא מתאהבים מהר,אך כשזה קורה הם נוטים להיות יציבים רגשית. הם בררנים מאוד. נוטים לשמרנות בבחירת בני זוג. הם זקוקים לבני  זוג אמינים וחבריים וכאלה שהם יוכלו "לישון בשקט" לצידם. מתקשים בפרידות ולעיתים נושאים את מושא אהבתם הראשון לכל חייהם.  ביחסים, טוענים נגדם שהם לא מפגינים את רגשותיהם די, ולעיתים הם טכניים מדי. יחד עם זאת הם זקוקים לקשר יציב לאורך זמן. ולאוירה ביתית. הם יושבי בית ועם השנים ממעטים לצאת ולהתרועע. במערכות יחסים ארוכות ויציבות הם "נפתחים" רגשית במהלך השנים.
ידועים מהעולם: ראלף פיינס, קרלה ברוני, ריקי מרטין, סיסי ספייסיק, אנני לנוקס, דיידו, ז'ראר דפרדייה, דנזל וושינגטון, ג'וד לאו, טרייסי  אולמן, אנתוני הופקינס, בן קינגסלי, ואל קילמר.
ידועים מהארץ: דני רובס, יהודה פוליקר, אלי ישי, גלית לוי, בקי גריפין, יהורם גאון, חן שילוני, גלי עטרי, לימור גולדשטיין, קלרה חורי, פנינה רוזנבלום, יעל בן דב, טוביה צפיר.

הקבוצה השניה

ילידי 10.1-1.1
מושפעים משבתאי אך גם מוונוס, המיטיב עם היכולות שלהם, מעניק קסם לאישיותם וגורם לסביבה לאהוב אותם ביתר קלות. הם אסתטיים, נבונים, יציבים וזקוקים לקשרים זוגיים תומכים וחבריים. רואים את המשפחתיות כערך עליון, וכך גם הצורך לדאוג למשפחה ולתמוך בה כלכלית. בעלי כישורים אמנותיים, ורגישותם גבוהה. חרדים לדימוים העצמי. נוטים להיות מופנמים רגשית,ביישנים,  אך משדרים חום ונעימות לסביבה. חרוצים ואינם סוטים מדרכם הברורה. נוטים להפנים דאגות ורגשות שליליים. חווים לעיתים קרובות יותר חווית בדידות. מתקשים בפרידות. בעלי כישורים מוזיקליים.
מראה חיצוני: בעלי פנים רבות הבעה. גבוהים יחסית, נוטים להקרין חמימות וחברותיות רבה יחסית לגדי המצוי.
בריאות: נוטים לרגישות יתר בגב, באזור השכמות והצוואר. מיתרי הקול רגישים, וכך גם בלוטת התריס. זקוקים לתנאים פיזיים יציבים, חוסר איזון והפרתו יגרמו להם להסתגרות עד כדי דיכאון. יש נטייה לשומנים בכלי הדם והם אמורים להקפיד על תזונה מאוזנת במיוחד.
פסיכולוגית: נטיה להרגיש בדידות ביתר שאת. מתמודדים קשה עם חרדות בתחום הרכוש והכסף וזקוקים לביטחון כלכלי שלעיתים גובל בחווית עוני למרות שריאלית לא כך המצב. רגישים לתדמית ועסוקים מאוד בלהסתיר חולשות ולהבליט את הפן החביב והחברתי. מתקשים לעבור פרידות ושינויים מכל סוג. כל שינוי מאיים על בטחונם האישי. הם לא נוטים לשתף את האחרים בקושי הזה.שמרנים ובדרך כלל דתיים או מסורתיים, ונוטים להיות קשורים לעבר ולהתגעגע למה שהיה.
ידועים בעולם: ג'ובראן חליל ג'ובראן,אומברטו אקו, ריצ'ארד ניקסון, סטיבן הוקינג, מיכאל שומאכר, המלך חואן קרלוס, ניקולס קייג', דיאן קיטון, רוברט דובאל, קובה גודינג, אלביס פרסלי, דיויד בואי, שירלי בייסי, ג'ימי פייג', מייקל סטייפ, כריסטי טרלינגטון, רוד סטיוארט,
ידועים בארץ: אריק איינשטיין,איה כורם, רן דנקנר, אושרי כהן, איתן אורבך, אורן שבו.

הקבוצה השלישית
בין ה- 21.1-11.1
קבוצה זו מושפעת משבתאי אך גם ממרקורי. צעירים ברוחם, נוטים לקלילות וגם פרפקציוניסטים, בעלי ביקורת עצמית חמורה ומשלמים על כך מחיר. תקשורתיים, בעלי יכולת ומיומנויות טכניות גבוהות, אנשי מקצוע מעולים, בעלי רגישות גדולה לשמם הטוב, יצירתיים ויודעים להסתדר ולאלתר בכל מצב, חריפים, אנליטיים, מתקשים לקחת אחריות גדולה בתחום הזוגי, דוחים קשרים מחייבים מדי, ונוטים להינשא מאוחר יותר כתוצאה מכך. ביקורתיים מאוד לגבי ערכים ודרישותיהם מהאחרים לא פחות ממה שהם דורשים מעצמם. הם קולטים בהרף עין את התמונה הגדולה. נוטים להקפיד ולעיתים אנשים מתקשים לעמוד מול דרישותיהם לשלמות. משתעממים בקלות ודורשים מעצמם הרבה.
מראה חיצוני: מראה פנים צעיר, מקרינים חיוניות, מהירות וחדות  בהתנהלותם. הם מהירי תנועה ובעלי קורדינציה גבוהה. גבוהים ונוטים לרזון בגיל צעיר.
בריאות: עלולים לסבול מבעיות גב ושדרה, עקמת ומחוייבים לישיבה נכונה. רגישות גבוהה בקיבה עם נטייה לאולקוס אך גם לדלקות היכולות להתפתח מחומציות ואכילה לא בריאה. הם אמורים להימנע מצריכת סוכרים גבוהה ומשתיית אלכוהול. המעי הדק והגס רגישים יותר ומומלץ לאכול מזון המתעכל בקלות.
פסיכולוגית: הם נוטים להפריז בביקורת עצמית מתוך תסביך שלמות ונטייה למצוא פגמים בקלות ולהאשים את עצמם. הם נוטים להרגיש 'לא בסדר'  ולהתנצל ולהרגיש מייד חייבים. הצורך שלהם להצליח ולהיות מקובלים דוחף אותם ביתר שאת להפגין יכולות ומצליחנות. הם מתבגרים לאט יותר משאר הקבוצות, ולכן דוחים את נטילת המחויבות למשפחה לתקופה מאוחרת יותר, בעיקר כשהם לומדים להבין עד כמה קשה להם לספק את צורכיהם ולעמוד בקנה מידה המספק את רצונם. רבים מהם רווקים החוצים גילאים מאוחרים ולעיתים אף לא נישאים.
ידועים בעולם: מרתין לותר קינג, אריסטוטלס אונסיס, פדריקו פליני,
אנטון צ'כוב, בנג'מין פרנקלין, וידאל ששון, מוחמד עלי, אל קפונה, אדגר אלן פו, פלסידו דומינגו, כריסטיאן דיור, אמילי ווטסון, פיי דאנווי,
אורלנדו בלום, דני קיי, קווין קוסטנר, ג'ינה דייויס, ג'ים קארי, ארתה קית,דולי פרטון, ג'ניס צ'ופלין, שאדיי, דיויד לינץ', אמנדה פיט.
ידועים בארץ: חן יאני, שירה וילנסקי, ניר חכלילי, תמר קינן, עמי סמולארצ'יק, אלומה כהן, דורון מזר.

 

     הורוסקופ בני מזל גדי לשנת 2021

 

 

AP775199324984-1280x960
שבתאי וטבעותיו.

      כללית:

את יום הולדתכם השנה תתחילו לחגוג מה: 21.12 בשעה  12.00 השמש תהיה צמודה לכוכב מרקורי ותעסוק בנושאי העבודה שלכם . ב: 17.12 כוכבכם האישי שבתאי עובר למזל דלי לשהות שם עד מארס 2023, יש לכך משמעות רבה שכן ראשית הוא עובר למזל דלי שהוא בית 2 הלוא הוא בית הכספים שלכם. המעבר שלו מתרחש יחד עם כוכב צדק והצמידות הזאת מעידה שאתם מצויים באיזו התחלה של עבודה או תפקיד או התחלת התרחשות חדה בדיוק לקראת יום הולדתכם. נושאים כספיים מן הסתם יהיו משמעותיים השנה ובעיקר משהו בדרך שלכם תשתנה. הגישה והחשיבה הכלכלית תשתנה. ייתכן וסבלתם מהוצאות גדולות ותיאלצו להיות מחושבים מהרגיל. אך התנתקותו של כוכב צדק משבתאי כבר באפריל 2021 מבשרת הזדמנויות כספיות חדשות ומוצלחות בשארית השנה. זו תוקפה מיוחדת ושונה מהשנים האחרונות כששבתאי היה במזל שלכם[מאז 2017 ןעד 2020. אתם מחד תהיו עם נטייה לשחרר קצת את "הראש" ולבדוק את חייכם באופנים חדשים.  מאידך תהיו עסוקים ביותר פחדים לקראת השנה הקרובה. הימים כרגע לפני יום ההולדת ואתם נראים לחוצים מהרגיל ועם הרבה יותר ספקות לגבי ההמשך שלכם. שנת 2021 תהיה מאתגרת בכל הנוגע לשינוי חשיבה והתחלות בתחומים ונושאים שונים מאלה שהורגלתם. י.  כללית החששות הכספיים יובילו אתכם בסופו של דבר להחלטות משמעותיות עד אמצע ינואר ויתכן שתיפרדו/תעזבו או תסיימו נושא כדי להתחיל התחלות חדשות.. עם שיפור פוטנציאלי עד סוף פברואר  אורנוס יאתגר אתכם השנה בתחומים המתקשרים למשפחה/ילדים/זוגיות שינויים שתצטרכו לעבור עלולים להלחיץ אתכם בתחילת השנה. עם זאת,  שיפור פיננסי צפוי לכם באמצע חודש -אפריל . הוצאות חריגות בחודש מאי. נושאי זוגיות ומשפחה מרוכזים יעסיקו אתכם  וצפויים במאי יוני 2021  אוגוסט וספטמבר  2021 חודשים של התפתחות רעיונות חדשים, קשרים עם חו"ל, אופציות לימודיות,  תקופה של בשורות חדשות לקראת התפתחות בקריירה תפקיד או הישג חשוב .לקראת יום הולדתכם הבא בשורות פיננסיות מוצלחות ותקופה של הקלה לאחר שינויים לא מעטים בשנת 2021.

%d7%a8%d7%95%d7%91%d7%a0%d7%a1-%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%9f-%d7%90%d7%95%d7%9b%d7%9c-%d7%90%d7%aa-%d7%90%d7%97%d7%93-%d7%9e%d7%99%d7%9c%d7%93%d7%99%d7%95

קרונוס/סטורנוס -אוכל את אחד מילדיו על פי פטר פאול רובנס   –סטורנוס[סטורן -שבתאי] הוא קרונוס הוא בנם של אורנוס (השמיים, מלך האלים הראשון), ואשתו גאיה (האדמה), , אביהם של זאוס, פוסידון, האדס, הרה, דמטר והסטיה וכיירון. קרונוס/סטורנוס הוביל את המרד באביו אורנוס, ובעידוד אימו גאיה, סירס אותו באמצעות מגל שנתנה לו, ונישל אותו מהשלטון על העולם. בקללה אשר רבצה על קרונוס, אשר נאמרה על ידי הוריו, גאיה ואורנוס, נובא כי אחד מבניו ידיח אותו משלטונו בעולם, ויתפוס את מקומו כשליט האלים. בשל כך, נהג לבלוע את ילדיו בזה אחר זה מיד כשנולדו. אשתו, ריה, סלדה מכך, וכאשר נולד בנו השישי, זאוס, נתנה לבעלה אבן עטופה בד במקום בנה. קרונוס בלע את האבן והיה בטוח כי בלע את בנו. כאשר גדל, רצה זאוס לנקום באביו על מעשיו. קרונוס/סטורנוס, שלא ידע שבנו חי, לקח אותו כאחד מעובדיו. זאוס שם שיקוי הקאה (תערובת חרדל ויין) בנקטר (משקה האלים) של קרונוס. כאשר שתה את הנקטר, הקיא קרונוס את כל בניו ובנותיו שבלע בעבר יחד עם האבן, אבן זו היא האומפלוס שבדלפי.

אהבה ויחסים:

אחרי לכתו של  שבתאי ממזל גדי נשאר לכם את פלוטו עד שנת 2023  יחסיו עם נפטון[שליט האהבה העמוקה]  הרמוניים טובים ויציבים השנה ומבטיחים פוטנציאל  קשרי אהבה בסיסיים ויציבים

שנת 2021 מתחילה עם מעברה של ונוס למזל גדי ב: 8.1.21 היבטיה מפתיעים במהלך ינואר בכל הנוגע להיכרויות ובמערכות יחסים קיימות לגבי בניית משפחה עיסוק עם ילדים . פברואר חודש מעורר מתחים ביחסים ובמיוחד היכרויות עלולות לאכזב. מעברה של ונוס למזל דגים ב: 26.2.21 תטיב עם מפגשים רומנטיים בשבוע הראשון של חודש מארס, וביחסים קיימים מה: 22-15.3 מטיב עם מערכות יחסים מפגשים ספונטניים והתאהבויות. מעברה של ונוס מה: 14.4 לבית האהבות שלכם יטיב עם היכרויות דייטים, וריגושים. השבוע הראשון של מאי מוצלח במיוחד למפגשים מרגשים בשורות בקשר להריון נוסף. יחסים בין ה: 14-9.4 עשויים להגיע להחלטות עתידיות משמעותיות כמו רכישת בית משותף. יוני 2021 ונוס בבית הזוגיות ומטיבה עם התאהבויות מפתיעות בימים בין ה: 16-9.6.21. ימים מוצלחים להיכרויות בין ה: 10-1.7.21. ובין ה: 22-15.7.21   ספטמבר עשוי להתאים לצאת לחופשה משותפת. ימים מוצלחים ליחסים צפויים עם מעבר ונוס למזל די ב: 6.11.21 ולפנויים מפגשים מפתיעים בין ה?: 21-16.11, תקופה של מפגשים חברתיים ואווירה טובה ומפרגנת לזוגיות שלכם אולי החלטות של מימוש ומיסוד הקשר. סוף נובמבר והתחלת דצמבר מטיבים עם יחסים ועם החלטות עתידיות משותפות.

משברים

פברואר מתוח ובעייתי ביחסים לא יציבים. כניסת מאדים מסוף אפריל לבית הזוגיות שלכם עלול להציף בעיות של יחסים בלתי יציבים. יחסים בלתי יציבים עלולים להסתיים בין ה: 26-20.6.21. ימים של משבר רגשי עלולים להתפתח בין 26-19.9.21

נסיגת ונוס מה: 19.12.21 במזל גדי עד ה:28.1.2022 לא תקל על חיי הרגש שלכם. מן הסתם יחסים מעורערים עלולים להגיע למשבר בלתי הפיך. בפעם האחרונה שוונוס הייתה בנסיגה במזל גדי היה בין ה:

21.12.2013 עד 31.1.2014. כל 8 שנים הנסיגה של ונוס חוזרת במזלכם. אם תזכרו מה קרה לכם תוכלו להשליך על ההשפעה של נסיגת ונוס בסוף 2021 עליכם.

 

 

הנזיר
הנזיר-  קלף המסמל את כוחו של שבתאי-סטורן להתבודד,  לגרום לחשבון נפש,  ליצור צמיחה ולימוד פנימי אך גם לחוות תחושת בדידות ודכדוך. בני מזל גדי יעדיפו להיות לבד במקרים רבים.

 

עבודה וקריירה:

 

העבודה והקריירה הם תמיד בראש מעייניכם. מחד,  עזיבתו של שבתאי אחרי כשלוש שנים את מזל גדי,  גורם לכם להשתחרר ולשחרר במידה מסוימת גם את הלחצים הפנימיים ואת הצורך להוכחה עצמית ברמת האגו,  מאידך הוא עובר למזל דלי [לקראת היום הולדתכם 20.12 ] הלוא הוא בית הכספים שלכם[עד שמארס 2023]  ואתם תעברו שינוי מהותי במטרות השגת החומר/והכסף. רבים מכם יצטרכו לעבור תהליך של שיקום בעקבות שנת 2020 וקשייה הרבים. אך אתם שורדים כל מצב ומסוגלים לייצר כיוונים חדשים למחייתכם. מעברו של כוכב מרקורי ביום הולדתכם למזל גדי,  מוכיח את הצרכים והעניין שיש לכם בהתפתחויות ובנושאים חדשים, כבר בסוף דצמבר 2020,  מתחילים לפרוץ רעיונות חדשים בתחומי העבודה/תפקיד שילכו ויתגבשו עם לא מעט מאבקים בינואר 2021. הוצאותיכם עלולות להיות גבוהות במהלך ינואר ייתכן ואתם בונים רעיון,  משקיעים וההוצאות קשורות לכך. אך יש סיבה לאופטימיות כבר באמצע ינואר, פידבק או הצעות מעניינות כתגובה על עשייתכם. אירועים רבי תפניות צפויים בינואר 2021 לא כולם קלים לעיכול אך כבר מהעשרה ימים האחרונים של חודש פברואר 2021 מסתמנות תמורות בזכות מאמצים רבים שלכם ויכולת להסתגל לחדש ולשונה,  שיהיה בולט בחודשיים הראשונים של 2021. אמצע מארס 2021 מטיב עם התקשורת שלכם. מאדים בבית העבודה ואתם נהנים משינויים שקורים במיוחד מאמצע מארס ואילך.

עם זאת, קשיים ומאבקים יאפיינו את עשרת הימים הראשונים של אפריל. אמצע אפריל תיהנו מתמורה ושיפור חומרי/פיננסי. שותפויות ושיתופי פעולה יעוררו בעיות במאי-יוני 2021. אך התחלת מיזם בין ה: 14-9.5 יקדם אתכם, תיתכן הצעה חדשה לחלוטין. עם אופציה כספית טובה. מעברו של כוכב צדק לשלושה החודשים[מאי-יולי] לבית התקשורת שלכם,  יטיב עם רעיונות חדשים, לימודים של תחום שונה ואחר שיטיב אתכם מקצועית. הצעות לשיתופי פעולה או שותפות  ביולי עשויים להגיע בדיוק בזמן. אוגוסט ספטמבר פותחים ערוצי תובנות, רעיונות לימודים וכיוונים חדשים שיתמכו בעבודה ובהתפתחות הקריירה.  הכוכבים מרקורי ונוס בבית הקריירה שלכם במהלך ספטמבר,  מדבר על התחדשות עם פוטנציאל כלכלי כבר ב:10 ימים הראשונים של ספטמבר. אוקטובר יקשה ויעכב תכניות עם נסיגת מרקורי בבית הקריירה, אך כבר בנובמבר היבטים כלכליים ותחושת התקדמות מספקת בקריירה תיתכן אפילו עם התחדשות בעשרה ימים האחרונים של נובמבר 2021. יום הולדתכם הבא נחוג עם מחשבות חדשות ויצירת הזדמנויות מעניינות. כשהפעם יישומם יושלך לפברואר 2022.

 

 

330px-polidoro_da_caravaggio_-_saturnus-thumb

תחריט מהמאה ה-16 של סטורן- קראבג'יו. –Polidoro da Caravaggio – סטורן (לטינית: Saturnus) הוא אל החקלאות והקציר במיתולוגיה הרומית. המיתולוגיה הרומית אימצה את דמותו של קרונוס, אך הוא מכונה בה בשם אחר – סטורנוס (שבתאי). בנוסף לסגולותיו הקודמות, היא הוסיפה לתכונותיו גם את השלטון על הזמן.

בריאות בני מזל גדי:

מזל גדי שולט על הבית העשירי ונשלט ע"י הפלנטה שבתאי  – יסוד האדמה

 הבית העשירי נשלט על ידי כוכב שבתאי,  הכוכב המסמל את שיא בשלותו של האדם וההגעה לפרקו. שלאחריו מתחיל תהליך ההתבגרות וההזדקנות. הבית העשירי שולט על שיאו הפיזיולוגי של האדם. ההגעה בחייו לבגרות ולכן שולט גם על תהליך הזדקנותו הפיזית המושג לפרוש בשיא. כוכב שבתאי שליט המזל אחראי על מצבי התכווצות, הרזיה,  התכופפות,  בעיות כרוניות.  האחראי על הזמן -[סטורן- הזדקנות כללית- קרונוס- האחראי על הזמן ].  מזל גדי שולט: על מערכת השלד והעצמות, כיס המרה, מפרקים, ברכיים, עור[יחד עם מאזניים] שיניים, שיער, כיס המרה. 

גדי שייך לקבוצה הקרדינלית יחד עם טלה, סרטן ומאזניים. הקבוצה הקרדינלית כוללת את המזלות : טלה, סרטן, מאזניים וגדי- בריאותית . המתחים במזלות הקרדינל מצטברים והופכים לבעיות פיזיות באברים. הכליות דרך מזל מאזניים,  כיס כיס המרה והשלד דרך מזל גדי. החזה והרחם דרך מזל סרטן, והראש -גולגולת דרך מזל טלה. אנשי קרדינל הם קלים לטיפול וגופם מגיב מהר לטיפולים אם הם טורחים להגיע לרופאים. הם שמחים לשתף פעולה. מזל גדי יעדיף את הגישה ישירה ושהרופא יאמר להם ישירות ממה הם סובלים. ויעדיף לקבל טיפול שיסיים מהר את המחלה כדי לחזור לשגרה ולא לבזבז זמן בהחלמה ארוכה. בדרך כלל הם סובלים מנטייה להזנחה ולכן  מירידה של סידן בגוף בתהליך התבגרותם. גופם מתעב שומנים והם מפתחים בעיות בכלי הדם אם הם משמינים במיוחד נטייה לכולסטרול. וטרשת עורקים. 

שנת 2021

מעברו של שבתאי כוכבכם האישי למזל דלי, עלול ליצור רגישות גדולה יותר באזורי הקרסוליים רגליים ואלה מכם הנושאים בעיות לחץ דם ורגישות בכלי הדם, כולסטרול. ינואר 2021 המתחים הגדולים עלולים להשפיע על חולשות בריאותיות. מעבר כוכב מאדים לבית הבריאות שלכם  במארס 2021 עלול לעורר רגישויות במיוחד של התקררויות ואלה מכם הסובלים מבעיות נשימה/ברונכיט. כבר בחודש אפריל אתם במיטבכם. סוף יוני-יולי 2021 מבטאים רגישויות אולי חולשה,  עייפות וצורך לנחות מנוחה אמתית. אוגוסט אתם חוזרים לעצמכם אנרגטית. נובמבר חודש טרום יום ההולדת גורם לכם לנחות ולהזדקק ליותר מנוחה אולי זמן לבדיקות. יהיה חשוב השנה לשים דגש על תזונה דלת מלחים הקפדה על  צריכת סידן ווטימין D ולהימנע מאכילה בשעות מאוחרות.

 

%d7%92%d7%93%d7%99

Guillermo Contreras saved to Magia – מזל גדי בין המאה ה: 16-15. ספר השעות.

כסף וחומר:

שנה עם דגש גדול על הנושא הפיננסי. עם מעברם של צדק ושבתאי לבית הכספים ב: 20.12 סמוך ליום הולדתכם אירוע זה מסמל את הדגש הגדול שתשימו בנושא החומרי והכספים. אמנם לא תחסרנה הוצאות או מצבים מתסכלים מבחינה כספית אולי תוצר של שנת 2020 כבר עם כניסתכם לחודש ינואר 2020. אך מנגד תיהנו גם תקבלו כספים. חודש מארס ותחילת בחודש אפריל  ועד אמצע מאי.  שיפצו אתכם בשיפור מצבכם הפיננסי ייתכן אף  דרך העלאה.  חודשים יוני יולי 2021 יהיו בבחינת חודשים מעכבים,  רמת ההכנסות עלולה לרדת וגם החששות יעלו. כבר בין החודשים אוגוסט לאוקטובר,  מצבכם משתפר ובעיקר מתייצב כלכלית. נובמבר מאתגר פיננסית.  עם לחצים לא מעטים. מה שעלול להשפיע עד סוף ינואר 2022 ולהשתנות באופן מוצלח מפברואר 2022.

%d7%a1%d7%98%d7%95%d7%a8%d7%9f-%d7%90%d7%9c-%d7%94%d7%97%d7%99%d7%98%d7%94-%d7%95%d7%94%d7%97%d7%a7%d7%9c%d7%90%d7%95%d7%aa

סטורנוס מטבעות שנוצרו בשנת 104 לפני הספירה על שם פוליטיקאי רומי בשם:  Lucius Appuleius Saturninus שהקדיש חינם גרגירי חיטה וקמח  לעניים – מטבעות המסמלות את סטורנוס אל החקלאות- התמורה עבור קמח, חיטה ולחם.

 

שונות:

אתם עוברים לשנה שונה לחלוטין מכפי שהתרגלתם בשנים האחרונות. שבתאי בהיותו במזל גדי שימר את החשיבה ואת ההתנהלות כפי שאתם רגילים,  כולל את הקשיים.  בני מזל גדי הם אף פעם לא באמת מצפים שמשהו יגיע אליהם בקלות. לכן מעברם של שבתאי וצדק לבית הכספים אחרי 3 שנים של תבניות מוכרות,  ישנה לכם את התפיסה ואת הגישה בנושאים הכלכליים,  כבר מחודשי ינואר-מארס 2021. אתם תעברו שינויים גדולים החל מהעבודה ותבניתה ועד אילוץ לשנות את הגישה הכלכלית/פיננסית ואף יתכן שינוי של הסביבה הקרובה בעקבות כך. היות ואתם חרוצים כל כך,  אתם תתכנסו ותשקעו בכל החדש כדי להגיע לתחושת שליטה כי עליה לא תוותרו. הקשיים והאילוצים יבנו אתכם מחדש בתחומים הכלכליים. אתם תעבדו גם השנה אחרת .  אופי הכספים והפן החומרי מסמל גם מצבים לא יציבים או שונים מאלה שהורגלתם אליהם. כבר מחודש אפריל ומעלה תתחילו להסתגל לחיים החדשים יותר, תיתכן סביבה חדשה מעבר בית או שינוי לטובה במרקם היחסים המשפחתי. תחילת חודש אפריל מטיב אתכם כלכלית ומחזק את הביטחון העצמי שלכם לגבי השינויים שקורים. בין מאי ליולי כוכב צדק עובר לבית 3 הבית הקשור ללימודים/נסיעות בכל מקרה ייתכן מפנה שיעצים אתכם גם רגשית וזוגית. בין אמצע יולי לספטמבר תקופה מתאימה לנסיעות לימודים והעשרה. כירון בבית 4 של ילידי מזל גדי ו ילידי ה: 5.1- 27.12 עלולים לעבור סביבה, בית המתקשרים לשינויי עבודה ומרקם יחסים משפחתיים שמשתנה או בעיה עם אחד ההורים. 

 

כוכב השבת וגה ממוקם במעלה ה- 19'15 במזל גדי – vega

כוכב השבת וגה ממוקם במעלה ה- 19'15 במזל גדי – vega
כוכב שבת מהחשובים והמשפיעים ממוקם בקונסטלציית Lyra- נבל.


וגה הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נבל והוא גם הכוכב החמישי בבהירותו בשמים והשני בבהירותו בשמי הצפון. וגה הוא כוכב צעיר יחסית לשמש – גילו מוערך בפחות מחצי מיליארד שנים. יחד עם סיריוס וארקטורוס, הוא בין הכוכבים הקורנים ביותר בסביבה הקרובה של מערכת השמש.

וגה במשולש הקיץ המפורסם.[ קודקוד שני דאנב-19 מעלות גדי
.ושלישי אלטיר-מעלה אחת דלי]
וגה – בשל בהירותו הבולטת, היה מוכר ברוב התרבויות שמצפון לקו המשווה: בתרבות האינואיטית[אסקימואים] הוא נקרא "האשה הזקנה", אצל הפולינזים הצפוניים הוא נקרא "כוכב השנה" שכן מועד תחילת השנה נקבע על פיו. הכוכב היה מוכר גם באשור, שם נקרא "השופט השמימי", באכד, שם נקרא "חיי השמים" ובבבל, שם נקרא "שליח האור". במצרים העתיקה ובהודו הוא זוהה עם נשר ושמו בערבית היה "הנשר הצולל" (אנ-נאסר אל וואקי – النسر الواقع) והמילה "וואקי" שובשה לשמו הנוכחי.
וגה והקבוצה לירה קושרה לנבל שבו ניגן אורפאוס ואיתו הצליח להקסים את האדס[מלך השאול] ואיתו הצלח להתמקם בשמים עד מותו.
סיפורו של אורפיאוס הוא מהטרגדיות היווניות הבולטות: אוֹרפֶאוּס (ביוונית עתיקה: Ὀρφεύς) הוא דמות מההמיתולוגיה היוונית, אל למחצה, בנם של אויגרוס מלך תרקיה (לפי גרסה אחרת, של אפולו) ושל המוזה קאליופה, ראש למשוררים ולמוזיקאים. אורפאוס קיבל במתנה מאפולו כלי נגינה – "לירה". בנגינתו היפה על הלירה הוא הצליח להפנט את כל שומעיו. האגדה מספרת שגם עצים ואבנים הקשיבו לזמרתו, אורפאוס מקסים את החיות בנגינתו, ואפילו הנהרות סטו ממסלולם וחיות היער נאלמו דום. הארגונאוטים (חבורת הגיבורים שהשתתפו במסע החיפוש של יאסון אחר גיזת הזהב בספינה ארגו) צירפו אותו אליהם במסעם כדי שישקיט בשירתו את גלי הים ויחזק את רוחם של הספנים.
בשובו נשא אורפאוס לאישה את הנימפה אורידיקה, אותה אהב אהבה עזה. כשאורידיקה נסה מפני סאטיר זר שרדף אחריה בשדה, היא דרכה מבלי משים על נחש ארסי שהכישהּ, ומתה. אורפאוס, בעודו ממתין לה ביום חתונתו, קיבל את ההודעה המרה על מותה מפי שליח. הוא סירב להתנחם וחדל לשיר. בהחליטו לחפשה הוא החל לנגן והאדמה שהייתה שבויה בקסם נגינתו פתחה פתח שדרכו הגיע לשאול, ושם פגש את כארון[מקבילו היווני של פלוטו], הספן המעביר את המתים מעולם החיים לעולם המתים. הוא ריכך את לבו בשירתו הענוגה, וכארון הניח לו לעבור את נהר הסטיקס. הוא הרדים בנגינתו את קרברוס, הכלב התלת-ראשי השומר על הכניסה לשאול. רוחות הרפאים בשאול הוקסמו אף הן משירתו, ושליטי השאול, האדס ופרספונה, העניקו לו חסד חד-פעמי – הוא יוכל להחזיר את רעייתו אל ארץ החיים בתנאי שיילך לפניה ולא יסב את ראשו אליה, עד צאתם כליל מהשאול. כאשר אורפאוס עלה ויצא מן המחילה החוצה, פנה לאחור כדי לראות את אורידיקה, שהייתה עדיין בפנים. הוא ראה את דמותה מתקרבה ופשט את זרועותיו כדי לחבק אותה. בו ברגע נעלמה וכל ששמע היה לחישה 'היה שלום!'. סופו של אורפאוס היה שנשים העובדות את דיוניסוס קרעו אותו לגזרים.

וגה מכוכבי השבת הזוהרים  וגה ממוקם כ-25 שנות אור מהשמש, והוא אחד מהכוכבים הבולטים בלילות הקיץ ומהווה את אחד מקודקודיו של משולש הקיץ. 


כוכב השבת וגה צמוד  לכוכבים מרכזיים של אמנים כמו: ורדי, פוצ'יני, בטהובן, מאריה קאלאס, אלביס פרסלי, דיויד בואי, ג'ימי פייג', מייקל סטייפ, יהודה פוליקר ציירים כמו: באסקייט, אוגוסט מק, אוגוסטוס ג'ון.
על פ פתולומיי לירה[הקונסטלציה] היא כמו ונוס משולבת כוכב מרקורי. מדבר על הרמוניות, שירה, מוזיקה, מדעים ואמנות. אמנם וונוס ומרקורי מייצגים את כוכב השבת וגה אך המיקום בגדי מחפש הרמוניה וסימטריה בכל התחומים. ווגה סוללת את הדרך לעושר ופרסום ומובטחת הצלחה, לאלה שהיא ניצבת במרכז השמים והיא עשויה לעזור לאדם לזכות במעמד גבוה כמו פוליטיקאי, איש בעל חשיבות ציבורית. וגה בפוזיציה כזאת מבטיח עושר או ביטחון כלכלי מאידך יומרנות ויוהרה העלולים לסכן הכל.

אורפאוס עם המיניטאור.

אם השמש צמודה לכוכב וגה- ביקורתיות, תפקידים משפטיים, עמדה גבוהה

אם הירח צמוד לכוכב וגה– מחד עמדת מפתח מאידך ייתכנו מעידות בפני הציבור, חוסר כבוד אובדן עמדת מפתח, חוסר פופולריות הצלחות עיסקיות, עם הירח בהיבט בעייתי מחלות ותאונות

אם מרקורי צמוד לכוכב וגה– עמדת מפתח, חשדנות, זהירות גבוהה, שאפתנות רבה, אויבים סודיים רבים, הפסדים עיסקיים קשיים עם האם.,

אם ונוס צמוה לכוכב וגה – כשרונות אמנותיים אך קשיים רגשיים, שברון לב, בריאות לקויה

אם מרס צמוד לכוכב וגה– יכולות מדעיות, דיעות לא פופולריות, אומץ מוסרי, נהנה ממזל בכספים

אם יופיטר צמוד לכוכב וגה– הפסדים דרך ירושות, רווחים כספיים גדולים, הסתבכות עם סכנת מאסר.

אם שבתאי צמוד לכוכב וגה- דעתנות, תשוקה רבה, התדמית סובלת מהאשמות מוטעות ולא צודקות, בעיות עם מעסיקים ובוסים, המזל משתנה במחצית החיים.

אם אורנוס צמוד לכוכב וגה- שאפתנות, חומרנות, הרבה אכזבות, עצב בבית, הרבה רווחים עם הרבה הפסדים, סכנת תאונה ומוות אלים.

אם נפטון צמוד לכוכב  וגה- אהבת מוזיקה, נחבא אל הכלים, משיכה למיסטיקה, צד מדעי ופרקטי מפותחים, הצלחה כלכלית, משברים בבית המשפחה, נטייה לתאונות, תוחלת חיים ארוכה אם מאדים בהיבט חיובי לשילוב.

 

 מאמרים על כוכב שבתאי- שליט מזל גדי :

 

שבתאי וצדק במזל דלי איך ישפיעו על 12 המזלות ועל העולם

שבתאי ופלוטו נפגשים במזל גדי. איך המפגש הנדיר שלהם ישפיע עלינו.

נסיגות כוכבים, ליקויי שמש ירח, ירח שחור – טבלה קלנדרית .

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ     16.12.2020