מזל דלי הורוסקופ – שנת 2024-2023

יסוד: אוויר
קבוצה: קבועה[fix]
בית: 11[ חברה, תדמית, אנושות]
פלנטה: אורנוס

3 תתי קבוצות

הקבוצה הראשונה

בין ה- 30.1-21.1

דליים טיפוסיים, מושפעים מאורנוס. הם בלתי צפויים, וחייהם עתירי נקודות מפנה, משברים לא מעטים בחייהם האישיים, פרידות ושינויים מפתיעים בעיסוקיהם. הם פופלריים, חברותיים, נוטים לעבוד עבור אחרים ולהעניק את מה שיש להם לאחר, רגישים וגחמניים. חומלים על החלשים ורחמנים גם כלפי בעלי חיים. מוכשרים אמנותית ומוזיקלית,אסתטיים, בעלי כושר תכנון, דייקנים ופרפקציוניסטיים.
פסיכולוגית: הם מתקשים ללכת בתלם ולהיות חלק מהקונבנציה. נוטים להרגיש שונים ובלתי שייכים. קשריהם האינטימיים לא פשוטים. קשה להם להיות בזוגיות רגשית מחייבת היות והם לא בנויים לשגרה ולעיתים זקוקים למרחק מבני הזוג כדי לחוות חסר או געגוע. רגש החמלה מפותח על חשבון שאר הרגשות. הם נוטים להרגיש ארעיות בחייהם בגלל טלטלות רבות שהם חווים. לעיתים הם מבודדים ומתקשים להאמין בזולת וחווים סקפטיות לגבי האדם.
הם עצמאיים ולא מסוגלים להיות תלויים בדבר ובאדם אחר. הם דרמטיים ומסוגלים לחולל מפנים קיצוניים מנטאלית, רגשית, לעיתים מבלי להכין את סביבתם. נוטים להשתמש בחן ובקסם שניחנו.מתקשים בעיקר להתמודד עם בירוקרטיה וסמכויות.
מראה חיצוני נאים, בדרך כלל תמירים ומקסימים את סביבתם בסקסאפיל, בהירים ובעלי עיניים יפות.
בריאות: עלולים לסבול מבעיות בברכיים ובקרסוליים, מבעיות בכלי הדם, כמו נטייה ליתר לחץ דם, וממחלות נוירולוגיות הנובעות ממערכת העצבים המרכזית.
ידועים בעולם: וולפגאנג אמדאוס מוצרט, פיל קולינס, ארתור רובינשטיין, ניל דיימונד, אדוארד מונה, בוריס ספסקי, דיק צ'ייני, אפרה וינפרי, לואיס קרול, מישה ברטון, פול ניומן, ג'ון בלושי, נסטסיה קינסקי, אלן אלדה, טום סאלק, ג'ין הקמן.
ידועים בארץ: יעל בר זוהר, אוולין הגואל, יובל כספין, עידו תדמור, אורלי באומן, מורן אייזנשטיין,נתי קלוגר, אנה ארונוב.

קבוצה שניה
ילידי ה- 9.2-31.1
מושפעים מאורנוס ומרקורי, אינטלקטואלים, תקשורתיים, אנליטיים,בעלי רגישות חברתית רבה, ביקורתיים וקפדניים, ובעלי כישרון כתיבה ויכולת ביטוי גבוהה. דעתנים ועיקשים, זקוקים לעניין ופוחדים משיעמום.בעלי תפיסה מהירה ויכולת חשיבה מעל לממוצע.
פסיכולוגית: ראציונאליים וחוויותיהם "עוברות" דרך הראש. לעיתים מנותקים מרגשות ופועלים על פי הראציו בלבד. בסביבתם עלולים להתלונן על חוסר רומנטיקה או קרירות. לעיתים העיסוק בעצמם תופס את מרכז תשומת ליבם והם לעיתים מתקשים לראות את צורכי הסביבה. הביקורתיות עלולה להיות פוגענית למרות חוסר כוונתם לפגוע, אלא לתקן את הסביבה או את העולם. בעלי אוריינטציה פילוסופית -רוחנית ותפיסת עולם פרפקציוניסטית לעיתים אף אינה מציאותית. נוטים להאמין מדי במילה ובערכה. סובלים נפשית מביקורתיות רבה כלפיהם.
מראה חיצוני: צעירים נצחיים, חייכנים. מראה נאה ושובה לב. נעימי הליכות. מקרינים חברותיות.
בריאות: נוטים לרגישות בדרכי הנשימה ומערכת העצבים, לבעיות פסיכוסומטיות, ואלרגיות. מומלץ להם להירגע בעזרת מדיטציות וטכניקות נשימה שישפרו את בריאותם באופן בולט.
ידועים בעולם: בוריס ילצין, צ'ארלס לינדברג, דן קוויל, רונלד רייגן, צ'ארלס דיקנס, טד קופל, ז'ול ורן, מיה פארו, ניק נולטה, אשטון קוצ'ר, ג'ק למון, ג'ו פשי, ג'יימס דין, ג'סטין טימברלייק, אליס קופר, אקסל רוז, בוב מארלי, שאקירה.
ידועים בארץ: אביתר בנאי, אגם רודברג, אביעד קיסוס, שרונה פיק, אנחל בונני, יחזקאל לזרוב.

קבוצה שלישית
ילידי 19.2-10.2
מושפעים מאורנוס וונוס, בעלי כישרון וקסם רב. ניחנו ביכולת ליצור תדמית ציבורית חיובית ולזכות בפופולאריות. הפן האסתטי-אמנותי מגוון ומפתיע. נוטים להיות מבריקים ומגוונים, בעלי כישורים חברתיים מובהקים, חברים טובים ונאמנים, בעלי הבנה ורגישות לחברה. ניחנו ביכולות מיסטיות ואינטואיציות גבוהות, אך לעיתים סובלים מעודף ביטחון עצמי וקושי להסתיר את שביעות רצונם מעצמם.
פסיכולוגית:  נטייה לנרקיסיסטיות, צורך לעמוד במרכז העניינים ולהיות מדושנים יתר. אגוצנטריות ועיסוק רב מדי במראה או בפאסדה. נוטים לדרמטיות ולתגובות מעוררות תשומת לב. זקוקים לפידבק ולתשומת לב באופן קבוע. רגישים לביקורת באופן מופרז ועלולים להגיב בגחמתיות ובניתוק קשר בלי שום הכנה או אזהרה.
חייהם הרגשיים מלאי תהפוכות למרות צורכיהם ביחסים קבועים.
מראה חיצוני:   גם אם הם לא גבוהים הם נוטים לבלוט במראה חיצוני יחודי, מצודדים נעימי מראה ובדרך כלל בעלי פנים יפות.
בריאות: חובבי אוכל עתיר שומנים, דבר העלול לגרור בעיות בכלי הדם והלב. בעיות ורגישות הורמונאלית.
ידועים בעולם: צ'ארלס דרוין, אברהם לינקולן, גליליאו גליליי, ניקולאוס קופרניקוס, בוריס פסטרנק, יוקו אונו, מרק ספיץ, רנה רוסו, מאט דילון, ג'ון טרבולטה, ג'ניפר אניסטון, סיביל שפרד, ג'יין סימור, סוני בונו, סיל, שריל קרואו.
ידועים בישראל: אהוד ברק, מישאל חשין, אהרון אפלפלד, אלכסנדר פן, יהודה אטלס, שולמית הר אבן,  נאור ציון, עברי לידר, עדן הראל, דוד טסה, ליאור מילר, אילנה אביטל, שרון דוראני, יונתן קוניאק, ליאון רוזנברג, טלי שרון.

 

 

הורוסקופ  לשנת 2024-2023 

 

כללית לשנת 2023

 

יום הולדתכם השנה יתחיל עם כניסתה של השמש למזל דלי ב: 20.1.23 בשעה 11.00. כשהיא מבשרת על שנה של התחלות חדשות תוך כדי יצירת  היבט הרמוני לכוכב יופיטר בטלה, בשורות המתקשרות לעבודה,  לימודים ותחושה חיובית של התחדשות. מרקורי מדדה עדין במזל גדי ומעברו למזל דלי ב: 11.2 מבשר התחלות יוזמות המתקשרות לעבודה ועד ה: 18.2 תיהנו מהצעות מעניינות. לעומת זאת,  ונוס ביום הולדתכם כבר ממוקמת במזל דלי בהיבט של צמידות עם שבתאי ובהחלט מעורר חשבון נפש בחיים הרגשיים ואף תחושת תקיעות. מאדים  בבית האהבות מפעיל עניין והיכרויות אך ביחסים בלתי יציבים  היבטיו עד ה: 8. בפברואר מסמלים אופציה של ניתוק באבחה חדה.

צדק ישהה בבית ה: 3 של בני המזל עד חודש מאי ומבשר ניידות, הזדמנויות והתחדשות, תקופה מוצלחת ללמוד ולהעצים את את הפן המקצועי, פוטנציאל נסיעות[פברואר 23, סוף מרץ, תחילת מאי 23] . מעברו של צדק  ב: 16.5.23 למזל שור לבית 4 הבית המתקשר למגורים, משפחה מסמל התחדשות בנושא מגורים, רכישת נכס או שיפוץ, הרחבת האופציות וצמיחה בתנאי המגורים, הרחבת המשפחה ועיסוק בנושאי משפחה, רכוש, בית.

נוכחותו של שבתאי במזל דלי עד 7.3.23 משמעותי לסיים מטרות בנייה שהתחלתם בשנתיים האחרונות. ישפיע בעוצמה על נושא בניית הקריירה ומיקומכם בחיים[גאוגרפית/מעמדית]  הוא יהיה אפקטיבי במיוחד לילידי הימים האחרונים של מזל דלי אלה שנולדו בין  12-13.2 עד 18.2.

מעברו של שבתאי ב: 7.3.23 לבית הכספים שלכם עד פברואר 2026 ישפיע על שינוי בחשיבה הכלכלית, נטייה להיות מחושבים שקולים פיננסית ולהתייחס ברצינות למחויבויות פיננסיות. אלה לא יחסרו ותיאלצו לנקוט עמדות של צמצום כדי להימנע  מקשיים גדולים יותר. זו אולי לא תקופה של שפע אבל לא בהכרח מעידה על עוני כמו כל מורך להיות שקולים ומחושבים.

אורנוס ממשיך לשהות בבית 4 בית המשפחה וצמידותו  של צדק לאורנוס באפריל 2024  עד 4.5.2024 תהיה משמעותית גורלית לגבי מעבר מיקום לסביבה אחרת אולי מדינה. אך אתם צפויים לשינויים מרחיקים ומפתיעים באופיים. יחוו את השפעתו ואת השינויים שהוא יחולל בנושא מגורים מיקום ומשפחה  ילידי 5.2 ועד ילידי ה: 13.1.

נפטון ממשיך את שהותו בבית 2 הבית הקשור לכספים ולפן הכלכלי עד שנת 2026. מעברה של ונוס לבית זה כבר מסוף חודש זה[ינואר 23] משפר את מצבכם וצפוי פירוט בקטגוריה הכספית כלכלית בהמשך.

פלוטו ב: 28 לחודש מרץ מגיח לראשונה למזלכם וישהה עד 6.6.23 וישוב למעלות האחרונות של מזל גדי. כך שרק ילידי היומיים הראשונים במזל דלי עשויים לחוות את עוצמתו לתקופה קצרה, פלוטו אחראי על הטרנספורמציות שלנו קרי: השינויים הכי עמוקים שאפשר לעבור נפשית/מנטלית/פיזית/רוחנית. מכיוון שפלוטו איננו מתבסס מספיק זמן השנה במזל דלי, אפשר יהיה לחוות את תחילתם של שינויים מעמיקים שהוא יחולל בשנת  2024 בין ינואר לספטמבר וילידי ה-3 ימים הראשונים במזל דלי.[עוד יסופר על פלוטו והשפעתו בחודש הבא] שנולדו בין  21-19.1. הם יישאו ראשונים את דגל השינויים.

שנה של שינויים התחדשות ולחלקכם תחילתה טרנספורמציה . שינוי עמוק שדומה לשינוי ה- DNA.

 

מפתח
קונסטלציית מזל דלי על פי המיתולוגיה.

אהבה ויחסים:

 צפויה לכם שנה מיוחדת בכל הנוגע לאהבה. ונוס שוהה ביום הולדתכם במזל דלי ומקרינה כוח משיכה ומגנטיות אליכם. היבטי מאדים בבית האהבות שלכם,  מטיב עם השמש בדלי ותיהנו ממשיכה עזה וחיזורים מחמיאים במיוחד בימים בין ה: 25.1 ועד 6.2.23, צדק בבית 3 בבית התקשורתי שלכם, עד חודש מאי,  מסמל מיקום מוצלח להיכרויות דרך הרשתות ובמהלך נסיעות,  התכתבויות ולימודים. סגנון ההיכרויות יהיה ספונטני מהיר ונלהב. הפן התקשורתי אינטלקטואלי, הוא ישחק תפקיד בהיכרויות עד חודש מאי. מעברו של כוכב צדק 17.5.2023]  לבית 4 בית המשפחה,  מסמל מעבר לחיים משותפים במהלך השנה עד 26.5.2024. הרחבת המשפחה. רכישת בית משותף.

מעברה של ונוס לבית האהבות שלכם ב: 11.4.2023 מטיב עם היכרויות חיזורים במיוחד בימים 7-2.5.23. מעברה של השמש ב: 21.5.23 לבית האהבות יאיר את ההזדמנויות להיכרויות בין 26-22.5, מעברה של ונוס ב: 5.6 למזל אריה,  לבית הזוגיות מטיב עם יחסי אהבה והתקרבות ביחסים. צפויות היכרויות ומשיכה לבני זוג והתפתחות רומנטית  במהלך החודש.  יחסים יציבים ישרדו גם את נסיגת ונוס המתחילה ב: 23.7 עד 4.9. אך עדיין יהיה צורך להשקיע ביחסים. ולהכיל את הרגישויות של בני הזוג. התיישרותה של ונוס מה: 6-5.9.23 בבית הזוגיות,  תטיב עם היכרויות עם הזדמנויות לקשרים משמעותיים עד 9.10.23. אוקטובר-נובמבר חודשים מוצלחים לנסיעות משותפות. מהנות. מעברה של ונוס ומאדים לבית החברתי מ: 12.23 ובמהלך חודש ינואר 24 יזמנו היכרויות ואווירה של פופולריות חברתית. תחילתה של תקופה חדשה לפנויים. 

 

משברים ביחסים ופרידות:

יחסים בלתי יציבים עלולים להסתיים באבחה חדה בימים בין 6-1.2.23. היבטי מאדים בבית האהבות בחודש מרץ 23 במיוחד בימים בין 18-5.3 עלול להשפיע על סיום יחסים. מעברו של כוכב מאדים ב: 20.5.23 לבית הזוגיות שלכם ונוכחותו שם עד ה: 10.7 ישפיע על אווירה של מתח ביחסים.  וביחסים בלתי יציבים,  אף על סיומם הבלתי נמנע.  ונוס במזל אריה בבית הזוגיות,   מתחילה נסיגה דרמטית מה- 23.7 עד ה: 4.9.23. יחסים בלתי יציבים,  עלולים להסתיים באופן מכאיב . כל תקופה זו פחות מוצלחת להתחלת יחסים והאווירה רגשית כרוכה באכזבות.

 45f549044cd25512820808bf41d4d40e
ג'ורג'ו וזארי וכריסטופנו גרארדי (Cristofano Gherardi), סירוסו של אורנוס, בסביבות 1560

 

 

עבודה וקריירה:

 

 

נוכחות שבתאי במזל דלי מאז דצמבר 2020   ועד מרץ 2023 מחד, הוא יצק קשיים לא  מעטים לבני המזל.  מאידך,  התחיל תהליך בנייה בתחום הקריירה ואף הסתמנות של כיוונים חדשים. יחסי הכוכבים עם אורנוס במרבית השנתיים האחרונות,  גרמו לדליים להתמודד עם הרבה מצבי קושי,  התנגדות וצורך לנצח מצבים בלתי שגרתיים. בשלושה חודשים הנוכחים,  עד מרץ 23 כוכב שבתאי בישורת האחרונות, והוא משפיע במיוחד על ילדי הימים האחרונים של המזל בימים בין-  18.2-12.2 שיחוו את השפעתו של שבתאי,  בנוגע לעתיד מקצועי,  אך גם פוטנציאל של שינוי מיקום. נוכחות כוכב אורנוס[הכוכב השליט של המזל שלכם]  בבית המגורים של בני המזל מצביע על רבים שיעברו מקום,  אולי בגין שינוי תפקיד, או עבודה הפוטנציאל לשינוי מתרחש בין מאי 23 לחודש מאי 24.

זו תהיה שנה משמעותית לגבי העשייה שלכם. מעברו של כוכב שבתאי לבית הכספים שלכם,  מצביע על הצורך להתארגן להתבסס ולהיות שקולים בתחום הפיננסי. אורנוס שליט המזל שלכם ימשיך את שהותו בבית 4 ומספר על הצורך שלכם ליצור סביבה אחרת/חדשה/שונה המתקשרת לעיסוק ולעשייה שלכם אך גם פרידה מהילדות ממשפחה או מהשורשים שלכם.

מעברו של כוכב מרקורי ב:11.2.23 מצביע על התחלות חדשות בעבודה.  בין ה: 16-13.2 ימים עם משמעות לגבי עתידכם אם דרך שיחות, הצעות ואירועים מכוננים.  עשויים ליהנות מתפקיד ויוזמה עד ה: 19.2 תיהנו מהתקדמות וקידום של רעיון חדש.  כוכב צדק בבית התקשורתי שלכם, מייצר הזדמנויות והצעות חדשות במיוחד בימים בין ה: 28.2 ל3.3. מעברם של מרקורי והשמש לבית הכספים שלכם,  מבטיח תמורה נאותה להצעות. מעברו של כוכב מאדים לבית העבודה שלכם ב: 25.3 ושהותו שם עד  19.5.23 מבטיח שינויים חדשים,  משמעותיים באופי העבודה ובהתארגנות, אולי שינוי לוקיישן וסביבה אנושית חדשה. אתם תעבדו קשה והמאמצים יהיו גדולים בעת זו לייצר מומנטום בעשייה שלכם. מעברו של מאדים לבית השותפויות שלכם בסוף מאי 23 ונוכחותו שם עד ה: 10.7.23 עלול לסמן קץ לשותפויות או שינויים משמעותיים עם הנושאים והנותנים שלכם בעבודה או שינוי בשיתופי הפעולה. נסיגת ונוס בבית השותפויות מה: 23.7 ועד ה: 4.9 עלול לפגוע או לגרום לסיום שותפות במיוחד עד ה: .7.8.23.  יש היתכנות לאופציה לעבוד עם חו"ל,  או אף לעזוב לתקופה לטובת עבודה בחו"ל.  יכולה להיות היתכנות כבר מתחילת ספטמבר ועד ה: 22.10.23, תקופה מלאת שינויים בעשיה שלכם. רבים יצאו לתקופת לימודים, הכשרה מקצועית

מעברו של כוכב מאדים לבית הקריירה שלכם ב: 12.10.23 יהיה משמעות,  כי הוא מסמל שינוי משמעותי בקריירה, מיקום תפקיד או אופי העבודה. ההשפעה תימשך עד סוף דצמבר 23. פברואר 24 חודש המסמל ישורת בעבודה ואתם נכנסים לתקופה המאפיינת את התחומים והרצונות שאתם שואפים להשיגם. מעברו של כוכב פלוטו למזל דלי כבר ממרץ 23, יהווה סמן לתחילתו של שינוי גדול יותר.  אחד מהרמזים מצביע על טרנספורמציה בעבודה כיוון ומגמה. אך רק עם קביעותו של כוכב פלוטו במזל דלי לקראת דצמבר 2024, השינויים יעמיקו ויתייצבו. עם כי חייבים לציין שבשלב הראשון כוכב פלוטו ישפיע בעיקר על ילידי הימים הראשונים של מזל דלי.

 

 מזל דלי- מלכת החרבות -הכתר שלה עשוי מפרפרים הם מסמלים את חופש החשיבה והחשיבות לחופש. תנוחת היד עם החרב מוכיחה על חשיבה לפני המעשה.   היא מרגישה מאוימת שילטון הצדק שלה בסכנה והיא תעשה הכל כדי לגונן עליו. הפן האינטלקטואלי קשור במזל זה וההתנגדות לאחרים תתבטא רק תחת איום. היא מגוננת על החלשים ועל אלה הזקוקים להגנה. החרב לא משאירה ספק לגבי התוצאות- היבטי קלף זה בפריסה בדרך כלל מסמלים שינויים, אבחה חדה ופעילות מוצדקת בהיגיון. 

     כלכלה וכסף:

כניסתו של כוכב שבתאי לבית הכספים שלכם מחודש מרץ 23,  ישפיע על הלך הרוח של שנת 2024-2023 שבתאי שולט בתכנון הכלכלי, הפיננסי והוא נוטה להיות נוקשה בתכניות ובהתנהלות קפדנית,  אך בתפקידו הוא גם מסמל קונספט של תכניות רבות שנזקקות לכסף ולחלוקה חומרית שתספיק ותהיה מחושבת לכל. בדרך כלל, כוכב שבתאי מסמל את הצורך לשמור ולהיות מחושבים, כניסת כוכב צדק לבית 4 בחודש מאי 2023 [עד מאי 2024] הבית העוסק במשמעות הבית ובמשפחה,  מסמל הרחבה וחשיבה על בית לטווח ארוך, לעיתים,  זו קבלת בית מהמשפחה ולעיתים תכנית בנייה ומעבר לסביבה חדשה,  במיוחד כשכוכב צדק יפגוש באורנוס בחודשים אפריל מאי-2024. יתכן מעבר משמעותי ושינוי בסביבה שמשנה ומשפיע על אורח החיים. כוכב נפטון שליט בית הכספים שוהה בבית הכספי [עד שנת 2025] וישפיע בחודש מרץ 23 על נטייה להוצאות גדולות,  אך  סוף חודש אפריל ומאי מטיבים עם ההכנסות ומחזקים את מצבכם הפיננסי והכלכלי. בין יולי-ספטמבר 2023, תקופה לחוצה יותר פיננסית, מתוחה ואולי רף ההוצאות החריגות בעליה. עדיין לא מדובר במשבר דרמטי. החודשים בין אוקטובר לנובמבר 23 מסמל תקופה מוצלחת עם רווחה חומרית גדולה יותר. תקופה מטיבה פיננסית מתפתחת בין פברואר-מרץ 2024.  

 

800px-1914_Redon_Zyklop_anagoria
קיקלופ ציור שמן וגואש של Odilon Redon
במוזיאון   Kröller-Müller    

אורנוס הוא דמות במיתולוגיה היוונית המסמלת את השמיים. על פי המיתולוגיה היוונית, אורנוס היה השליט הראשון של היקום. הוא מסמל את היצירה והבריאה, שבעזרת חום השמש ומי הגשמים מפרים את האדמה (גאיה) ויוצרים חיים. על פי המיתולוגיה, גאיה (האדמה) היא בו-זמנית אמו ואשתו של אורנוס, וביחד הם מהווים את הדור הראשון של האלים במיתולוגיה היוונית. אורנוס וגאיה יצרו או ילדו את המפלצות הקדומות, את הקיקלופים (ענקים בעלי עין אחת), הקאטונכרים (ענקים בעלי 100 ידיים, 8 בהונות וחמישים הבעות פנים), הטיטאנים, ומפלצות נוספות שקדמו לאלים האולימפיים. על פי המסופר במיתולוגיה, אורנוס, שלפי גרסה אחת התבייש בילדיו, ולפי גרסה אחרת פחד מהם, החביא את ילדיה של גאיה, ההקאטונכרים (Hecatonchires) הענקים בעלי מאה הידיים, ואת הקיקלופים, בטרטרוס (בטן האדמה), כדי שלא יראו אור יום. הדבר הכאיב לגאיה (במשמעות כפולה, גם כיוון שכאבה את סבל בניה, וגם כיוון שטרטרוס היה למעשה קרביה, והימצאות בניה שם הכאיבה לה פיזית), לכן היא יצרה אבן חלמיש אפורה, וחצבה ממנה חרמש. את החרמש נתנה גאיה לטיטאנים, ופקדה עליהם לעזור לה. היחיד שציית היה קרונוס, צעיר הטיטנים, שתקף את אביו אורנוס בעזרת חרמש, בזמן שזה הזדווג עם גאיה, וסירס אותו.

אורנוס הפגוע נרתע מגאיה, וכך נוצר החלל בין השמים לארץ. מהדם שניתז על האדמה נולדו האריניות (אלות הזעם והנקמה, שתפקידן לרדוף רוצחי קרובי משפחה), הגיגנטים וחלק מהנימפות. לפי גרסה אחת, מהאשכים שהושלכו לים, ומקצף הגלים סביבם, וסביב זרעו השפוך של אורנוס, נולדה אפרודיטה, אלת האהבה היוונית. למרות שיתוף הפעולה שלו עם גאיה, כאשר עלה קרונוס לשלטון, הוא גרש את ההקאטוניכרים ואת הקיקלופים בחזרה לטרטרוס.

 

 

בריאות:           

 

עקרונות הבריאות של מזל דלי: 

מזל דלי באופן טבעי שולט על מערכת העצבים הגדולה[מזל תאומים על הקטנה] שליטה על הקרסוליים ומערכת הורידים.  כוכב אוראנוס הוא הכוכב השליט של מזל דלי גורם להתפרצויות, פועל בדרך כלל באופן פתאומי, מייצר מצבים בלתי צפויים העלולים להתבטא בשטפי דם, לחץ דם גבוה במיוחד.  אורנוס עלול ליצור מחלות אוטו אמיוניות .

האירועים הבריאותיים במזל דלי פורצים לעיתים קרובות בלי כל הודעה מוקדמת.  מהנפוצות יותר: מחלות לחץ דם, טרומבוזה באזור הקרסוליים. מערכת העצבים[הנוירולוגית]: מחלות אוטואימונית , שיתוק, כמו ALS    טרשת נפוצה – פרקינסון[רטטת] מחלות של הפרעות נוירו-התפתחויות, גם נטייה  למחלות ניווניות של מערכת העצבים- לעיתים תקלה במערכת החשמלית בין חדרי הלב  והשסתומים- אך גם  דופק מהיר לחץ דם  – מחזור הדם- כפי שמחלות עלולות להופיע בפתאומיות,  הן יכולות להיעלם באותה מהירות ולעיתים בלי שום הסבר הגיוני. .

שנת 2024-2023

תקופת יום ההולדת שלכם השנה,  מתחילה עם מרקורי בבית הנפשי שאינו מבטיח רוגע ושקט וחולשה של המערכת החיסונית, מעברו של מרקורי ב-11.2.23 לאופק המזל שלכם  יטיב עם  החיוניות והאנרגיות שלכם. מרץ 23 חודש מטיב עם אקטיביות רבה,  יתאים לכם להתחיל תחביב של פעילות ספורטיבית . מעברו של כוכב שבתאי לבית 2 הבית הקשור לכספים,  אך פיזית מתקשר לבלוטת התריס, הורמונים מצביע על חיוניות רבה לייצב את תחום התזונה ולהתרחק משומנים, סוכרים מיותרים. תזונה עשירת מינרלים תטיב אתכם. מעברו של כוכב מאדים לבית הבריאות  מה: 26.3- 20.5.23  מחד,  משפיע על הצורך לעשות שינויים בהרגלים שלכם. להשתדל לעסוק בפעילות פיזית רבה יותר,  מאידך אלה מכם הסובלים מבעיות כרוניות,  עלולים להתמודד בעת זו עם עלייה בתסמינים ולהיזהר מפציעות וכוויות. חודש יולי 23 מצביע על חודש של התמודדות עם מתחים וחולשת המערכת החיסונית. מאמצע ספטמבר-אוקטובר 23 אתם חוזרים להיות במיטבכם. חודש נובמבר תובעני במיוחד בעבודה. הוא עלול להעלות את רף המתחים ותצטרכו לשמור על עצמכם ביתר קפידה.  המתחים המתקשרים עם התפתחותכם יימשכו עד  6.2.2024 .אך יעניקו סקרנות התלהבות גם יחד. 

 

 

כוכב השבת ALTAIR במעלה -1 במזל דלי

מעלה 1 משפיעה במיוחד על ילידי 23-21.1 או למי שיש פלנטות מרכזיות במעלות האלה.

ALTAIR "Al Nasr al Tair"- "The Flying Eagle"

ALTAIR   כוכב השבת במעלה – -01AQU47 -במגניטודה 0.77 אלטאיר או α בנשר הוא הכוכב הבהיר ביותר בקבוצת הכוכבים נשר, ואף אחד הכוכבים הבהירים ביותר בשמים. מקור שמו בערבית, שבה נקרא "אלנסר אלטאא'ר" (النسر الطائر) – "הנשר המעופף". הכוכב הוא אחד מקודקודי משולש הקיץ.
ALTAIR הוא 16.7 מיליון שנות אור ממערכת השמש שלנו.
בקונסטלציה Aquila."קוטרו של אלטאיר פי 1.7 מן השמש, מסתו כ-1.7 מסות שמש ובהיר ממנה פי 10. הכוכב נמצא במרחק כ-16.5 שנות אור, והוא אחד מהכוכבים הנראים הקרובים למערכת השמש. גילו פחות ממיליארד שנים, אך קצב ההיתוך של מימן להליום בליבתו גדול בהרבה משל השמש, כך שהמימן שבליבתו מתחיל להתמעט ומתחיל שלב היתוך ההליום. משום כך בהירותו גבוהה יחסית לכוכבים מסוגו והוא צפוי לעזוב את הסדרה הראשית ולהפוך לענק אדום. מהירות סיבובו גדולה במיוחד – כ-240 ק"מ לשנייה (סחרורו סביב עצמו אורך 8.9 שעות בקירוב), וכתוצאה מהכוח הצנטריפוגלי גדול קוטרו בקו המשווה בכ-20% מקוטרו בקטבים.
לאלטאיר תנועה מהירה יחסית – הוא נע על רקע הכוכבים הרחוקים יותר כמעלת קשת אחת ב-5,000 שנים.
Altair הכוכב הבוהק ביותר בקונסטלציית אקווילה. הסמל של הנשר האקווילה שימש סמל לשלטון רומי ושלטון הנאצים ומשתמשים בנשרגם ארה"ב.
הנשר תמיד מנוצל להדגשת הכוח. זו חיה בעלת עוצמה ויכולת לפעול במהירות ונחישות. הנשר נחשב למלך החיות. תוחלת חייו, מראהו העוצמתי וראייתו העצומה למרחקים מתכונות הבולטות שלו.

על פי פתולומי  הוא מושפע מכוכבים מרס-יופיטר. מי שיש לו כוכבים במעלה הראשונה במזל דלי[על כוכב שבת אלטיר] זה מעניק לו דמיון אדיר, תשוקה גדולה, אישיות דומיננטית, יכולת אנליטית גבוהה בתחום הכימיה, חשיבה עמוקה וחודרת, אינטואיטיביות, מיסטיקה, קשור לאהבה ולחברויות עמוקות משיכה לסקס בלתי שיגרתי,  מתחבר גם לתכונות של בני מזל עקרב-דלי[שילוב של שני המזלות] תכונות המתאימות לעורכי דין ואנשי צבא.
הופעתו באופק של המפה מעניק תכונות של אומץ ונדיבות.
מרקורי על כוכב שבת זה מעניק ביטחון עצמי גבוה, שאפתנות,  אישיות ליברלית, אושר שמגיע במפתיע, תפקידי פיקוד וסמכויות מעוררים בטיפוס רגשות אשם וסכנות מיותרות.
זה מעניין שהכוכב נופל בדיוק במעלה הראשונה ובעשירון הראשון של מזל דלי.
המעלה הזאת נחקרה רבות ונודעה כמעלה המדגישה את הראייה מרחוק אך את קוצר הראייה מקרוב. מזל דלי ידוע כשוחר מרחב,  הומני ואנושי מאוד אך באופן פרדוקסלי מתקשה באינטימיות במיוחד כשאחרים רוצים ממנו ביטוי רגשי וחום.
זו מעלה המעניק  כושר ניווט, משיכה לשונה, האחר, הומוסקסואליות מראה של אישה גברית,  אנדרוגינוס, טרנסג'נדר. אך גם בין המינים הרגילים מדובר במשיכה לסקס שונה ובלתי שגרתי. שליטי כוכב השבת זה  מרס ויופיטר מגבירים את הליבידו.
אירועים הקורים בגלל מעבר הכוכבים על מעלה זו מדגיש נטייה לקשיים רבים, חוסר מזל, התנסויות משונות ובלתי שגרתיות, אכזבה מנסיעות ארוכות, זוגיות בעייתית מאכזבת, אובדן של קרוב בנסיבות בלתי רגילות וסכנות מנחשים וזוחלים

קלף מזל דלי הכוכב- מהארקנה הגבוהה  מסדרת Rider-Waite-Smit– מספר 17 "העוזרת" העירומה עם רגל אחת במים [אך מרחפת מעל למים] ורגל על האדמה. ובשתי ידיה דליי מים כשהיא מוסיפה למי המעיין מים וגם משקה את האדמה..הכוכב הוא קלף של תקווה, אופטימיות, אהבה, אושר והצלחה, אך בעיקר זהו קלף של תמימות, כנות וטוהר. הקלף מראה כי אסור לנו להסתיר דברים מעצמנו ומאחרים – הכול צריך להיות פשוט ונקי בחיינו.. מזל דלי או "נושא הדלי" מהתקופה העתיקה. מבשר הפתעה, גורם שמגיע בלי ציפייה לעזור ולהעניק. מזל דלי קשור בטארוט גם לקלף מלכת החרבות המסמלת שינוי מפתיע, פרידה באבחה חדה.- 

 

 

שונות:

שנה של תזוזות כוכביות משמעותיות. לגבי עתידכם.  מחד, עזיבת שבתאי במרץ 23 תיצור תחושת הקלה,  מאידך שבתאי עובר לבית הכספים עד שנת 2023 מה שמבטיח צפי של בנייה כלכלית מחושבת ושקולה. אך לא מבטיח הישגים כלכליים קלים.  נוכחות נפטון בבית הכספים מטיב.  צדק בבית התקשורת שלכם מטיב עד חודש מאי 23 עם התחלות חדשות מקצועיות, לימודים, סדנאות והשתלמויות מקצועיות ושינויים שיגרמו לכם לתחושת חופש גדולה יותר. זו תהיה שנה מאתגרת, מאומצת. נושאים המתקשרים למעבר בית ושינוי מקום מתחילים מחודש מאי 23 ויימשכו עד מאי 24 עם מעבר כוכב צדק לבית 4 [העוסק בבית ומשפחה] תיהנו משינוי מטיב, תיתכן סביבה חדשה ואולי מתקשרת לעבודתכם/תפקידכם. מרץ 23 מרמז על התחלת תהליכי חשיבה חדשים לגבי עתידכם המקצועי בעיקר. מעברו של פלוטו לראשונה למזל דלי [פלוטו שליט בית הקריירה של בני מזל דלי] הוא בבחינת תחילתה של טרנספורמציה בחשיבה, ישפיע על כל בן מזל דלי באופן שונה. אך התייצבותו של פלוטו תתחיל רק בשנת 2024 כך שאפשר לתמצת את כניסתו אולי ברמז לאן נושבת הרוח. אך לפני ינואר 2024 עם כניסתו למזל שלכם עד ספטמבר 2024 תתקשו לראות את התמונה המלאה. עלייה באופציות של נסיעות לחו"ל צפויות עד חודש מאי הקרוב,  במיוחד מאמצע פברואר, בסוף מרץ עד תחילת אפריל  ושוב בסוף חודש אפריל 23.  תיתכן נסיעה עד 10.5.23.פברואר 2024 מטיב עם תחושת מימוש עצמי גם אם הכל כרוך בשינוי חיים במרבית התחומים.

 

 

 

המלצות לקריאה על הכוכבים המשפיעים ומעצבים את התחזיות המצפות לכם.  

שבתאי במזל דלי איך ישפיע עליכם ועל סביבת חייכם? 

אוראנוס- שליט מזל דלי- הפלנטה הנון קונפורמיסטית.

אוראנוס במזל שור פרק א'- איך אורנוס כוכבכם האישי מושפע ומשפיע עליכם כשהוא במזל שור? 

ואורנוס במזל שור פרק ב' -איך ישפיע על בני מזל דלי? 

טבלת ירח שחור קלנדרית -נסיגות כוכבים , ליקויים עד אוקטובר  2023

אסטרולוגיה על אוראנוס ופלוטו- מסע אבולוציוני דרך הפלנטות.

 

 

כל הזכויות שמורות לפנינה כץ      16.1.2023