מילון אסטרולוגי מידע ומושגים בסיסיים

מילון אסטרולוגי – מידע ומושגים בסיסיים.

 

זהו מילון מושגים בסיסי. המושגים מוגדרים בקצרה ולחלק מהמושגים יש לינקים לכתבות שלי, שם תמצאו הרחבה גדולה יותר.  המילון נכתב בגין הצורך להבין מושגים ולשאול שאלות של ידע עקרוני עליהם, אך גם כדי לחדד מושגים שגויים, השגורים בקרב ציבור רחב על תקן של העברת מידע שגוי שעובר מפה לאוזן אך גם "אגדות אורבניות" שהופצו והפכו להנחות יסוד כוזבות . אשמח להגיב ולהעלות מושגים נוספים לאלה מכם הרוצים להבין קצת יותר מההגדרות הפופולריות.

אסטרולוגיה עוסקת בכל התחומים ויש לה התמחויות רבות. צברתי ידע רב מעל -45 שנות עיסוקי בתחום והתמחתי כמעט בכל ענף העוסק באסטרולוגיה החל מאסטרולוגיה רפואית-פיזית-נפשית [ כשיש לכל מחלה ווסינדרום היבט מיוחד במינו שאינו מתאים למחלות אחרות] או אסטרולוגיה הקשורה ליחסים זוגיים-קרמתיים וכ"ו, הכוונה מקצועית על פי מפות. לכן במילון המונחים האסטרולוגי, יש הגדרות וחומרים על קצה המזלג אך אין את הידע יספיק כדי לנתח מפה אסטרולוגית.

אסטרולוגיה- תורת הכוכבים היוצאת מהנחת היסוד כי אישיותו של כל יחיד ותהליך חייו נקבעים על פי תאריך לידה, שעת לידה ומיקום הלידה[הורוסקופ אישי]. האסטרולוגיה נתמכת ע"י מחזוריות הכוכבים[מערכת השמש+ כוכבי השבת והאסטרואידים] החוזרת ויוצרת מצבים דומים שניתן להוכיח את השפעתם בתחזיות מוקדמות יותר ולחזות דרכם אירועים עתידיים.

אסטרולוג- מאחר ואני פוגשת אנשים רבים המדווחים לי על כל מיני תופעות שהן לאו דווקא קשורות לאסטרולוגיה [אולי לתחומים אחרים או אולי למיסטיקנים שמשתמשים בביטויים אסטרולוגיים] אך גורמים לבילבול במושגים. מצאתי לנכון  להיעתר לאור בקשות חוזרות ונשנות באופן פרטי להסביר את מהות תפקידו של אסטרולג מקצועי או איך מזהים אותו. אסטרולוג מקצועי יעסוק בפיענוח מפות אסטרולוגיות ואמור לאבחן את אישיותו של האדם על פי המפה האסטרולוגית[תאריך לידה, שעת לידה ומקום לידה מדויק],  כמו גם לגלות פרטים מדוייקים על עברו וחייו של האדם דרך אירועים משמעותיים שאירעו כולל לוחות זמנים. הוא אמור לדעת לאבחן את מצבו הפיזי של האדם כולל הגנטי. ככל שהוא יצליח לדייק לגבי העבר כך הוא יטיב לבחון את האירועים של האדם בהווה וגם העתיד לבוא. מפה אסטרולוגית היא נוסחה של קאורלציה[הלימה]  בין האישיות במפה והתנהלותה,  לבין לוחות הזמנים והתהליכים שאדם עובר בגלל מעברים של הפלנטות במפה שלו[בבתים מזלות] ואפקט השפעת מעבר הפלנטות. אני נוטה להמליץ במיוחד לכל אלה שאינם מאמינים באסטרולוגיה או מפקפקים לגבי דיוקה לבקש מהאסטרולוג מידע על העבר שלכם כדי לבחון את רמת מקצועיותו. אסטרולוג אמור לומר את האמת אך בשם הצניעות,  לזכור את מגבלותיו כאדם ולהשאיר מרחב תמרון ל"מנותח " ולא לומר לו מה לעשות או לא לעשות. כדאי לזכור שאמנם אסטרולוג מקצועי יוכל להצליח בתחזיותיו אך מוסרית הוא לא "אלוהים" ולא בן האלים ואף אחד מאתנו אינו מושלם.
האסטרולוגים ששינו את פני המדע

אופק המזל שלכם אומר עליכם הרבה, אבל לא מספיק. כדי לקבל תמונה מדויקת יותר, צריך לצרף אליו את מזל האופק, שנקבע על ידי שעת לידתכם בצירוף מיקום הלידה והוא למעשה המפתח להתחיל להבין את אישיותכם. לפי שעת הלידה המדויקת נקבע מזל האופק[ביחס לתאריך ולמקום הלידה]!
מזל האופק[Ascendant] ממוקם בצד המזרחי של המפה האסטרולוגית ברגע שבו יצאתם לעולם (שעה 9 בשעון היד].
מזל האופק הוא המרכיב הבסיסי של ה-"אני", המבטא את סך התנהגותו של האדם ואת תדמיתו. לכן, למשל, אנשים שנולדו באותו מזל אך לא באותה שעה, אינם בהכרח דומים זה לזה.

הצירוף של מזל האופק ושל המזל השליט במפה יכול ללמד על התכונות הגופניות,  הבריאותיות, אך גם על המאוויים כישורים ואנרגיות ולתת לכם תמונה יותר מדויקת של עצמכם ועל אישיותכם כולל זמן התחוללות האירועים בחיים.

מפה אסטרולוגית -הורוסקופ אישי

בתים -מערכת הבתים באסטרולוגיה באה לחלק את השמיים (כולל האזורים המוסתרים על ידי כדור הארץ) מזווית הראיה של נקודה מסוימת על כדור הארץ, בשעה מסוימת (מדויקת) ביום או בלילה. החלוקה לבתים מתחילה  מנקודת האופק המזרחי.[שעה 9 בשעון]  החלוקה היא לשנים-עשר בתים, אשר גודלם עשוי להיות קבוע או משתנה בהתאם למערכת הבתים שבשימוש  גלגל המזלות באסטרולוגיה המערבית המודרנית בא לחלק את השמיים ל-12 חלקים שווים, כשנקודת פריצת האביב ב-21.3 פותחת את הסדר של הבתים. בשיטות הבתים קיימת גם האופציה שהמיקומים אינם חופפים יותר (כיום הבדל של כ-30° או מזל אחד שלם). משמעות המילה הלועזית של גלגל המזלות, זודיאק, היא "מעגל בעלי החיים".
הבתים מייצגים אזורים ותחומים בחיים, והם מספקים פוקוס וכיוון לאנרגיות של הכוכבים ולנקודות המשמעותיות במפה אסטרולוגית. חלוקת מפת הלידה ל-12 בתים הכוללים תחומים המקיפים את חיי האדם.  כל בית נשלט ע"י פלנטה ומזל.

גלגל המזלות –  האם השתנו סדרי בראשית ונוסף מזל חדש-נחש? לאהבי העובדות- כתבה המפריכה את הטעות או חוסר הבנה למה לא יכול להיות שתאריכי המזלות השתנו.!!!

גלגל המזלות מאז ומתמיד וכנראה כך יהיה גם הלאה מבוסס על שיטת חישוב הנקראת : טרופיקלית והיא מבוססת על יחסי כדור הארץ עם השמש ועם ארבע העונות. .
השיטה הטרופיקלית: מבוססת על תנועת השמש בשמיים ללא תלות במיקום השמש במזל מסוים (כמו האסטרולוגיה סידרית), באופן זה, מזל טלה מתחיל ביום השוויון האביבי, מזל סרטן מתחיל ביום הארוך ביותר בשנה, מזל מאזניים מתחיל ביום השוויון הסתווי ומזל גדי מתחיל ביום הקצר ביותר בשנה.

הבית ה-1 – ה"אני" – אנרגיות פיזיות, אינדיקציות בריאותיות.
הבית ה-2 – החומר -המוח הלימבי. היחס לכסף
הבית ה-3 – התקשורת -השפה הפנימית והחיצונית, ניידות.
הבית ה-4 – הילדות,  האם ומשמעות הבית. היחס לילדות
הבית ה-5 – היצריות, היצירתיות והילדים.
הבית ה-6 – השגרה, העבודה התפקוד  והבריאות.
הבית ה-7 – זוגיות, שותפויות ,יחסים. תקשורת זוגית.
הבית ה-8 – חיים, סקס,  מוות ומה שביניהם.
הבית ה-9 – התפתחות התודעה וההתנסות, לימודים ומשפטים
הבית ה-10 – ה"אני העליון", מה אעשה שאגדל? הקריירה מה שמגדיר אותי בעיני העולם
הבית ה-11 -תודעה חברתית ותדמית בעיני העולם. חברה ותקשורת ציבורית
הבית ה-12 – תת מודע,  איזולציה. נפש. הקרבה, דחפים, הדחקות וקורבנות[ביטול עצמי] 

ישנה חלוקה ישנה ובסיסית של בתים אישיים ובתים המתקשרים לעולם החיצוני המשפיע על בעל המפה. לבתים יש גם משמעות בלוחות הזמנים של אירועים המתרחשים בחיי בעל המפה. ולבתים יש גם השפעה איזוטרית במעברים של פלנטות מבית לבית שהוא אזור הנקרא -חוד חרמש או Cusp .

היסודות- האלכימיה של המזלות.


אש – [יסוד האש ] טלה, אריה, קשת

הוא יסוד ה' אגו' – הזדהות עם היוצר, היצירתי, הדעתני עם הדחף לבלוט להיות צודק. היסוד המצית, מעיר, מדליק ויוצר את המצב הראשוני, את ההוויה.
אדמה [יסוד האדמה [שור, בתולה, גדי]
קשור במבנה האישיות ל 'איד', למערכת החושים, האינסטינקטים, ולצורך בסיפוק הצרכים החומריים, הנהנתנים ויכולת לשמר מצב נפשי קבוע.
אם לאדם חסר ביטחון עצמי הוא מתחבר לחרדה קיומית, יחד עם הסופר אגו הוא אומנם נהנה ממשמעת עצמית של עבודה ותפקוד אך לעיתים רק כדי להתקיים ולשרוד, הוא יתפקד לעיתים כל החיים עם דיכאון.
[תאומים, מאזניים, דלי]אוויר- יסוד האוויר
היסוד הקשור ל 'אגו' לדעות ולהזדהות עם אידיאולוגיה, עם המסרים האנושיים והחברתיים. יסוד זה עוסק בחיבורים האנרגטיים, בניורונים במוח, ובמידע המועבר דרך כל האמצעים. אחראי על התקשורת, הרעיונות, המצאות, טכנולוגיה ומדע. אך גם עלול לגרום ל"ייבוש" ול"צנוניות" יתר, עודף רציונל וניתוק רגשי.
מים- יסוד המים[ סרטן, עקרב, דגים]
היסוד המתקשר לתת מודע, לאיד, ללבידו, לאינטואיציה, ליכולות נפשיות גבוהות להרגיש ולחוות את האנשים והסביבה. יסוד המבטא את הצד האמוציונאלי וקשור לכל החלקים הרגשיים העמוקים שאין לנו שליטה עליהם, החל מרגשות עמוקים ,קומפלקסים, משברים, אהבה, שנאה רגשות שליליים אך גם לטרנספורמציה רגשית. יסוד זה מכיל את הזיכרונות, חלומות, חזון, דמיון ואת חוסר הרציונל, כמו גם את האינטליגנציה הרגשית.

 

הקבוצות: . 3 קבוצות האיכות- אבחון האנרגיות במפה.

קרדינליים- יהיו 1,4,7,10 –בעלי השפעה חזקה גם אם אין שם פלנטות. בתים המבטאים את האנרגיה, יוזמה וכוחו של בעל המפה.

בתים קבועים – 8,11 2,5,– עוסקים בתחומים יצריים ויצירתי גם אם אין בהם פלנטות עדיין המזל הממוקם בבתים אלה ייתן טון.

בתים משתנים- 3,6,9,12  עוסקים ביכולת פיתוח והתפתחות בהיותם מבטאים את יכולת ההתמודדות של האדם והכישורים שהוא מפתח כתוצאה מהישרדות.[אבולוציה]

היבטים-  [אספקטים-זוויות] מושג שגור בפי האסטרולוגים הוא מציין זווית הנוצרת בין כוכבים ונקודות אסטרולוגיות במפת הלידה. ההיבטים נמדדים על ידי הזווית ששתי נקודות הממוקמות על גלגל המזלות יוצרות ביניהן במעלות ודקות (חלקי המעלה), כפי שזה נראה מנקודת מבט מסוימת על כדור הארץ. ההיבטים נחשבים לבעלי השפעה חזקה במיוחד, והשפעתם יכולה להתגבר על חלק נכבד מן התכונות של כוכב במזל מסוים. הם נותנים נקודות מיקוד במפה, בהן האנרגיות המעורבות מקבלות משנה חשיבות.

ההיבטים האסטרולוגיים המשפיעים על המפה:

היבטים הנחשבים למז'ורים.

צמידות (0°),-
משושה (60°) 
ריבוע (90°),  
משולש (120°)
ומולות (180°) 

חישובים וטווח הסטייה בהתאם לשיקולו של האסטרולוג ולשיטה בה הוא משתמש ולניסיונו מהעבר. השמש והירח עם שאר הכוכבים הם בעלי טווח סטייה רחב יותר. ההיבטים העיקריים הם למעשה זוויות המחלקות בצורה שווה את 360 המעלות שיש במעגל, והן מתחלקות ב-10, למעט הצמידות או סטיליום[מקבץ כןכבים צמוד]  הנחשבים לעוצמתיים ביותר.
אך גם ההיבטים שעד לא מזמן נחשבו למינוריים מתבררים יותר ויותר כמשמעותיים לא הרבה פחות מהמז'ורים ולכן רצוי להתחשב בהם באופן רציני:

היבטים הנחשבים למינוריים אך לעולם לא להקל בהם ראש. [ טולרנטיות עד 2 מעלות] 
150°- 
,45° – 
135°- 
30°  – 
72°  –
144° –

משולש ומגן דויד מבנה מיוחד שנוי במחלוקת.

כמו כן, האסטרולוגיה האוראנית[אורנוס]  משתמשת בהיבטים שהם כפולות של 22.5° ו-15° והם מוכחים כחיוניים מאוד. ישנה גם שיטה הנקראת הרמונית והיא בשימוש אצל אסטרולוגים לא מעטים בעולם. בשיטה ההרמונית ההיבטים מוכפלים  פי 4 או 7 ומצליחים בדרך זו לראות ניואנסים רבים יותר. אני נוטה להשתמש בשיטה זו על פי המבנה של המפה ובעיקר כשיש מיעוט היבטים וזה אכן מוכיח את עצמו.  אך לא מומלץ לעשות זאת אם אין לכם את התוכנה שיוצרת את החישובים המתמטיים המדויקים.

ההיבטים כגורמים משפיעים על עיצוב האישיות ועל אירועים מכוננים בחיים.
בימים עברו נהגו לחלק את ההיבטים לטובים ורעים וכשאני למדתי לשרטט מפות [כמובן באופן ידני מהספרים של האסטרולוגים Margaret Hone  ,Sepharial Charles E. O. Carter,  Jeff Mayo ]

את ההיבטים ההרמוניים צבעתי בכחול ואת הדיס הרמוניים באדום. גם אם האסטרולוגים היצירתיים האלה היו חיים היום קרוב לוודאי היו יוצאים מהתבניות הפשטניות האלה כי במאה השנים האחרונות האסטרולוגיה התרוממה לגבהים בזכות תובנות פסיכולוגיות ובזכות מחקרים אסטרולוגיים רבים. Sepharial למד רפואה ופסיכולוגיה ויצר שילובים עמוקים. מהאסטרולוגים המתמחים בתחום הרפואה הגיע H.L.Cornell שעסק במחקר ברפואה בשילוב אסטרולוגיה. וכתב את האנציקלופדיה של האסטרולוגיה הרפואית- על כל המחלות סינדרומים ותופעות רפואיות דרך אספקטים אסטרולוגיים. 
ולכן, מאז הימים הסכמתיים והפשטניים של "הטוב והרע" גם ההיבטים קיבלו ממד עומק, מרחב ויכולת לייצר אישיות עשירה בניואנסים ומושגי הטוב והרע התחברו למדדים עשירים יותר לבחינת האישיות החל מחולי נפשי, מנטאלי ועד איבחון יצירתיות ברזולוציות הכי גבוהות. וכל זה יחד עם הבנת ההשפעה של כל ההיבטים[במיוחד מה שנחשבו להיבטים קטנים או מינוריים]  על אירועים מכוננים בחיי האדם.
היבטים שאינם הרמוניים,  מפעילים את המפה ביתר שאת בדומה לאנרגיות מתעצמות של האדם אם הוא חי בדיסוננס,  כך אישיותו מתמודדת רגע רגע עם סתירות, תסכולים, כאבים וצורך לפתור את בעיית הדיסאוננס ולעיתים אף הגעה לפתרונות.  תחת היבטים הנחשבים קשים, אנשים נאלצים להשלים או לנצח את הדיסוננס לצאת מהמבוי הסתום של קונפרונטציות ולהגיע לתשובות לגבי הדילמות תהליך האחראי על צמיחה פנימית. גם אם הם אינם צומחים הרבה, הם מגיעים להכרה גבוהה על בעיותיהם בניגוד להיבטים טובים שלמרבה הפלא יש בהם הדחקה קבועה כי הם יוצרים צפירת הרגעה מתמדת  האומרת: "אני מוכשר", "אני יפה" , "אצלי הכל בסדר"  וההשפעה של ההיבט יוצרת אפקט מרדים או סוג של פלטו נפשי,  האומר: יש לי זמן,  הכישרון הוא שלי והוא לא ילך לאיבוד ולא יעלם.
היבטים הרמוניים משולים לאדם שנולד יפה הוא יכול למנף את יופיו והוא יכול להישאר פסיבי כל חייו.  לעיתים ניתוח אסטרולוגי של היבטים הרמוניים עשוי להתגלות כמופרז עם הרבה סופרלטיבים אך למעשה צריך לזכור שמדובר יותר על פוטנציאל. היבטים מרובעים מבטאים מאמצים גדולים של בעל המפה. ככל שהוא מתאמץ יותר הצלחתו מובטחת. 

היבטים אסטרולוגים -פרק א' [הרחבה על הנושא]

מבני מפות- יש חשיבות לצורת המפה ועיצובה הנקבע על פי מבנה הפלנטות והיחסים ביניהם. יש מפות בהם תוכלו להבחין בהורוסקופ עצמו צורת  מרובע גדול, או צורת עפיפון, יוד גדולה, מלבן, דלי, קטר,תפזורת, סטיליום, נדנדה וכ"ו

 

 

לדוגמא: מפת עפיפון 

מפת מלבן.

לכל צורה יש משמעות המשפיעה על האנרגיות, קצב החיים אך גם מושפעת ממפגש פלנטות במעבר בנקודות המיוחדות ועל האירועים המתרחשים.

 

מזלות- הקליגרפיה שלהם- הסמלים שבשימוש.


המזלות באסטרולוגיה – באים להגדיר תכונות בסיסיות לכוכבים בהתאם למיקומם בגלגל. כיום נפוץ השימוש הבלעדי במזל בו נמצאת השמש להגדרת תכונות אישיותיות לפי תאריך הלידה.
אך אסטרולוגים רבים,  בצדק רב סולדים משימוש פשטני זה, במיוחד כי השפעתם של הזוויות הנוצרות בין הכוכבים השונים מקבלים משקל רב יותר מאשר המזלות בהם נמצאים אותם הכוכבים.

טלה  שור  תאומים  סרטן  אריה  בתולה

מאזניים עקרב קשת   גדי דלי דגים

עשירון- בוודאי שמתם לב שכל מזל הוא בעל 30 מעלות בחלוקת הגלגל [360:12] אך ישנה חלוקה פנימית הנקראת דקנט[פאזה או עשירון] – שמשמעותה עשירון[3 עשירונים בכל מזל]  וכל עשירון מושפע מאנרגיות של פלנטות נוספות. לדוגמה: העשירון הראשון של מזל טלה מושפע ממרס והעשירון השני של מזל טלה יושפע גם מהשמש[מזל אריה] והעשירון השלישי מיופיטר[מזל קשת] כל מזל מאגד בתוכו את האנרגיות של המזלות מאותו היסוד . כך עם מזל שור שבחלוקה הפנימית שלו הוא יושפע ממזל בתולה וגדי והפלנטות השליטות של מזל זה ומזל תאומים יושפע מהמזלות מאזנים ודלי והפלנטות השליטות על מזלות אלה וגם מזל סרטן יושפע מהמזלות עקרב ודגים והפלנטות השולטות במזלות אלה. והשפעות אלה מחדדות את ההבדלים בין ילידי אותו מזל ויוצרים הדגשים כאלה ואחרים המבדילים כל כך בין האנשים.

פלנטות– כוכבי הלכת באסטרולוגיה.

[הלינקים לפלנטות מובילים לפרקים נרחבים ומעמיקים אודות הפלנטות האלה] 
האסטרולוגיה המודרנית משתמשת בעיקר בכוכבי הלכת ובנקודות משמעותיות במפה. ההתחשבות בכוכבים ובנקודות נעשית על ידי התבוננות בזויות הנוצרות ביניהם, במזלות ובבתים בהם הם נמצאים.
הפלנטות: המאורות- שמש וירח לצורך המפה הן פלנטות.
השמש           אחראית על ה'אגו',  אנרגית החיים והבריאות.
הירח            שליט האמוציות והתגובות, אחראי על תפקודי שינה, אכילה,  היחס לבית, אימא זיכרון ילדות

מרקורי       תקשורת, בריאות, תפקוד עבודה ושגרה.
ונוס   –      רגשות מובנים, יחסים,  אסתטיקה, אתיקה ערכים ותרבות.
מרס    –      אנרגיות, יוזמה, שינויים,  סקס.
יופיטר  –     הרחבת התודעה, לימודים והתנסויות.
שבתאי –     הממסד הסדר בחיינו ,מוסר, חוק וה "אני העליון".

אוראנוס–     האבולוציה, המהפכים והשונה.
נפטון        – אידאליזם, אהבה, אמנות ואסקפיזם.
פלוטו  –     דחפים, טרנספורמציה, סקס מוות ה"איד" והגנטיקה.
כירון   –      המפתח לריפוי, תהלכי ריפוי ומחלה.

 

הירח ב:12 המזלות – פרק א' 

הירח ב:12 המזלות פרק ב'

לפלנטות יש עוצמה בלתי רגילה לטוב ולרע במיקומים שונים במפה החל מהשפעותיהן על האופק[ASC] מרכז השמים[M.C[ נקודת השקיעה [DESC] והנקודה הנמוכה ביותר במפה[I.C]. אך גם האנרגיות של הפלנטות משתנות בין מזל למזל והן יוצרות מארג אישיות שונה ויחודי בין אדם לאדם. מעבר לעיצוב האישיות,  לפלנטות יש עוצמה איזוטרית והשפעה בעלת עצמה על האירועים סביב האדם והאינטראקציה שהוא יוצר עם אירועים.
לדוגמה:
וונוס תהיה בעלת עוצמה ואיכויות שונות בין מזל למזל. במיקומים מסוימים היא תהיה במיטבה ובמיקומים אחרים היא תגרום לקשיים ולסבל של האינדיבידואל וכל זה עוד בטרם נבחנו יחסי וונוס עם הפלנטות האחרות.

היכן הוונוס שלכם ומה היא אומרת עליכם? 

ונוס ב:12  המזלות–  מה היא אומרת עליך? 

מרקורי יהיה במיטבו במזלות מסוימים ועלול להיות בעייתי במיקומים אחרים כמו מזלות, בתים וכ"ו וכל זה עוד בטרם נבחנו יחסי מרקורי עם הפלנטות האחרות.

היכן כוכב מרקורי שלכם?

ומה הוא אומר עליכם?

מרקורי ב:12 המזלות  חלק א ממזל טלה-בתולה 

                            חלק ב' ממזל מאזניים-דגים.

היכן המרס שלכם ומה זה אומר עליכם:

מרס בטלה   מרס בשור       מרס בתאומים    מרס בסרטן 
מרס באריה  מרס בבתולה   מרס במאזניים   מרס בעקרב 
מרס קשת    מרס בגדי        מרס בדלי         
מרס בדגים

הנקודות המשמעותיות במפה:

האופק Asc- Ascendant[כתבה עם הסבר מעמיק לגבי האופק ומה הוא אומר בכל מזלנקודה משמעותית במיוחד במפת הלידה,  המסמלת את הזריחה של המפה, רגע הלידה , כמעט כמו תאריך הלידה עצמו.

מרכז השמיים- M.C-הנקודה הגבוהה ביותר במפה-בעלת חשיבות רבה  ומחושבת על פי האופק היא נקראת גם רום שמים. .במפה באופן פרקטי היא מסמלת בדרך כלל את הקריירה שלנו, מה אנחנו רוצים להיות כשנהיה גדולים, או פסגת השאיפות. אך גם את הגישה והיחס שלנו לכל העניין. כל השפעה הנוגעת בנקודה זו משפיעה על התוכניות של האדם, על המיקום שלו בתוך התוכניות ועל מה שהושג עד כה. הנקודה משקפת גם את המעמד החברתי או כפי שזה מוגדר במשמעות המילה סטאטוס. חברתי של האדם ואת ההתייחסות שלו לסמכות ולסמכויות. במפה מדינית- זו הממשלה ואלה שמשליטים את החוקים על המדינה.

לילית הצד האפל התת מודע – היצר והדחפים ואיך לזהות אותם.

 

ראש דרקון זנב דרקון,  נקודה אנרגטית לפעמים מאוד משמעותית, נבחנת ובולטת באירועים דרמטיים וחשובים בחיים ומהווה תזכורת המתקשרת לעבר ולמפגש קרמטי עם ההווה.חשבון נפש, הצפה של אירועים מהעבר. תחושת דה ז'אוו. 

.
Part of Fortuneנקודה[נקודת חישוב בין השמש ירח והאופק] המופיעה במפה ביחס לכדור הארץ ומצביעה על אנרגיה של עוצמה. יחסי אופק-שמש-וירח מדברים תמיד על בריאותו של האדם. אך נקודה זו אינה עומדת בזכות עצמה אלא ביחס לשליט המזל בו היא ממוקמת וביחס לפלנטות האחרות. עם מגניטודה מדויקת בלבד. באסטרולוגיה עתיקה ייחסו לה את הצמידות של וונוס-יופיטר כהיבט המשפר את מזל האדם[בריאות טובה כסימן למזל]. אך במחקרים מודרניים יותר הוא לא עומד בזכות עצמו לא באופן החיובי ולא באופן השלילי אלא ביחסיו עם הפלנטות. במעלה המדויקת שפורטונה ממוקמת היא תמיד מסמלת כוכב מסויים תלוי במזל ובמעלה.

נקודות אמצע- הנקודה האמצעית בין ההיבטים ובין הפלנטות.

פלנטות נעלות במזלות אלה ובמעלות המדויקות :
האסטרולוגיה המוקדמת התייחסה רבות למיקומים של פלנטות במיטבם במרעם. למעשה רוב האסטרולוגים לא מקפידים ולא מתייחסים כל כך לעוצמת הכוכבים על פי מתכונת זאת. אך עם הניסיון והשנים החשיבות נראית גדולה יותר. במיוחד לגבי היכולת למיצוי עצמי ולגבי אירועים בחיים שמתבייתים במקומות חלשים[פלנטה בחולשתה]  או במיקומים חזקים[פלנטה בעוצמה] על פי סדר גודל האירוע.
נעלה– Exalted
מיקום רע -Detriment
נפילה– Fall

פלנטות נעלות ממוקמות במעלות מדויקות וככל שהפלנטה מתרחקת מהמעלה היא לא נעלה באופן אופטימלי.
כפי שאתם שמים לב,  הפלנטות: פלוטו נפטון ואוראנוס לא מוזכרות. צריך לזכור שהפלנטות הטרנס-סטורניות הן לא אישיות על פי האסטרולוגיה העתיקה, אך לא נכון הדבר לגבי ניתוח האישיות. היות ואם הפלנטות הטרנס-סטורניות ממוקמות בנקודות מפתח במפה כמו הנקודות הקרדינליות :
אופק, רום שמיים, בית 7 או בית 4 או, אם הפלנטות הטרנס סטורניות שליטות המפה מהאופק או מהמזל,  הרי הן תהיינה הפלנטות האישיות ביותר.
לכן מומלץ להשתחרר מהפרדיגמה המיושנת שפלנטות [כפי שקראו להם במאה הקודמת, פלנטות דוריות, מהמילה דור] טרנס -סטורניות  משפיעות פחות מהפלנטות הקרובות: שמש, ירח, מרקורי, וונוס, מרס, יופיטר וסטורן. מומלץ לוותר על האינטפטרציות שלא מייחסות חשיבות לפלנטות האלה בגלל איטיות מהלכן ועוד כל מיני תירגומים מאוד מעורפלים ששמעתי מתלמידים או שקראתי בספרות לא מעודכנת.

היכן נעלות הפלנטות הטרנס-סטורניות?
פלוטו יהיה במיטבו במזל דגים,  במרעו במזל שור[המזל ממול] ובנפילה במזל מאזניים.
נפטון יהיה במיטבו במזל שור ובמרעו במזל בתולה ובנפילה בתאומים וקשת.
אוראנוס
יהיה במיטבו במזל תאומים במרעו במזל אריה ובנפילה במזלות שור ומאזניים.

להלן נקודות המדויקות של הפלנטות כשהן נעלות בגלגל המזלות וכדאי לשים לב למעלות של הנעלות:

כוכבי שבת משמעותיים – בכל המזלות עם הסברים והשפעות.

 

לדוגמה: אלגול
אחד מכוכבי השבת הבולטים והמשפיעים הוא כוכב השבת Alagol
הממוקם בקונסטלציה של פרסאוס מעל לראש הכרות בצד ימין.

הוא בוהק ונראה כמו יהלום שחור. בעברית הוא נקרא ראש השטן. צריך לדעת שכוכבי השבת נעים באיטיות רבה,  אך הם נעים. היום אלגול ממוקם קרוב ל-26 מעלות במזל שור וכך בערך ב-50 שנה האחרונות.  במעקב שעשו אסטרולוגים במשך השנים התברר כי מפגשי כוכבי[צמידות בעיקר] לכת עם אלגול במפות האישיות, משפיעים על אישיות האנשים ועל אירועים דרמטיים במיוחד. בגלל אופיו הקיצוני של כוכב שבת זה,  ניתן לפגוש תכונות קוטביות באנשים המושפעים ותנודה חזקה של אירועי חיים דרמטיים. אלגול מושפע באופיו על ידי יופיטר וסטורן –
[Everything what Jupiter promises Saturn denies it] כשהם ביחד הם שואבים את הטוב והרע באישיותו של האדם וכמובן שאין הדבר נעשה באופן מודע.  אלגול בשור מייצג את הצד הפרימטיבי ביותר של דחפים ולעיתים ישתמש בכישורים מתוחכמים כדי להשיג סיפוק של "צרכים פרימיטיביים" הבאים מחרדה, חמדנות, תאווה, קנאה שנאה וכ"ו. אין הדבר אומר שהאדם חייב להיות רע או טוב אך הוא יבלוט מחד בכישורים [תלוי איזו פלנטה ממוקמת במעלות של אלגול במזל שור] בולטים ומאידך ייתכנו השפעות חיים דרמטיות ובעיקר בעלי אופי אלים. מרבית אסונות העולם היו תחת השראתו[ישנם עוד כוכבי לכת קשים כך שלא רק בעטיו] אחת החוקרות הטובות בתחום כוכבי השבת היא אן רייט שהקדישה חומר רב לכל כוכבי השבת. והיא מציינת במחקר שלה שהיא נדהמה עד כמה יש קשר בין אסונות וקטסטרופות עולמיות, מלחמות, גזענות, ונדליזם, אלימות של אספסוף ומגפות עולמיות  לבין יחסי הפלנטות ומיקומם בצמידות,  או בקשר משמעותי לאלגול גם באופן האישי אין הדבר אומר שלכל מי שיש פלנטה או היבט משמעותי הצמוד לאלגול[כמו האופק, מרכז שמים] חייב לחוות אלימות אך ילידי השפעת אלגול יהיו מודעים באופן בולט יחסית לאופציות של רוע אפשרי בחיים.
לאישים כמו: פבלו פיקסו, סלבדור דאלי, ואן גוך, אלברט איינשטיין, קרל יונג, ברנרד שואו, אוסקר ווילד, קרל סאגן, הנסיכה דיאנה, ג'וזף סטאלין, ז'אן דארק ועוד.. יש פלנטה ממוקמת סמוך לאלגול וחייהם היו יוצאי דופן לטוב ולרע.
לז'אן דארק היה סטורן במעלת אלגול והיא אכן הועלתה על המוקד לעומת פיקסו שהיה לו יופיטר על אלגול והוא היה עד לאירועי מלחמת האזרחים בספרד וכתוצאה מכך הוא יצר את היצירה היותר חשובה שלו גרניקה [ עדיין היא אחד מסמלי ההרס והאובדן של המלחמה כולה.]

מומלץ תמיד לזכור, שבניתוח מפה אין מוציאים היבט אחד מההקשר הכללי של המפה ולכן זה לא נכון להתייחס להיבט המתקשר לאלגול כעומד בפני עצמו.  יש הרבה הקשרים במפה והכי מסוכן לנתח היבט זה באופן חובבני ללא ניסיון.

כוכבי שבת: קיימים מאות כוכבי שבת. רבים מהם חשובים מאוד ומשפיעים כשנוצר מפגש שלהם עם הכוכבים במפה שלכם.

באתר שלי קיים מידע רב על כוכבי שבת מהחשובים ביותר- לקט של כמה עשרות כוכבי לכת.

לדוגמה: 

אנטארס בקשת,   אלגוראב במאזניים, ZUBENEL SCHEMALI בעקרב. Alderamin בטלה.  רגולוס באריה, ריגל בתאומים.

 

אסטרואידים- קנטאורים וכוכבי לכת ננסיים: מקבץ אסטרואידים החשובים שביניהם -תלמדו עליהם 

בנוסף לכוכבי הלכת העיקריים באסטרולוגיה, קיימים גרמי שמיים שונים במערכת השמש, כגון אסטרואידים, קנטאורים וכוכבי לכת ננסיים נוספים שנתגלו ולהם יש חשיבות בעיקר באסטרולוגיה המערבית המודרנית. ביניהם אפשר למנות את האסטרואידים שמהווים הרחבה לכוכב ונוס ולפרמטרים נשיים

:אריס השולטת בכאוס  וביצריות- 

לילית – הצד האפל-התת מודע,   

קראס[צראס] המקור לפוריות, מחזוריות והשפע בטבע. 

 פאלאס אתנה, – החכמה,  והיצירה. 

יונו,אלת הנישואין והאהבה. 

וסטה האש הפנימית שלנו. 

היגאה  אלת הבריאות והטיפולים

במחקר שערכתי בנושא הומוסקסואליות באסטרולוגיה תוכלו לפגוש הרבה מאוד  אזכורים ואת ההשפעות של האסטרואידים האלה.
כשקראס קיבל מעמד של כוכב לכת ננסי כמו פלוטו, וכוכבי לכת נוספים שנתגלו ב-2005 כגון:

קראס -Ceres אסטרואיד הגדול בחגורת האסטרואידים[כוכב לכת ננסי]. שוכן בין כוכב מרס לכוכב יופיטר. מורכב מסלעים וקרח. קוטרו 950 ק"מ.ומשקלו כשליש ממשקל חגורת האסטרואידים. קרס התגלה במקרה כאשר האסטרונום האיטלקי ג'וזפה פיאצי חיפש אחר כוכב לכת אחר. במקור הציע פיאצי את השם "צרס פרדיננדי" המהווה שילוב של קרס אלת הצמחים והאדמה במיתולוגיה הרומית ושמו של פרדיננד הראשון, מלך שתי הסיציליות. אך כיוון שבמדינות רבות לא קיבלו את השם פרדיננדי, הוא הושמט ושמו של העצם נותר "קרס". ביוון, שמו של העצם הוא "דמטר" על שמה של אלת האדמה והתבואה דמטר, האלה המקבילה של קרס במיתולוגיה היוונית. בשפה האנגלית אימצו דווקא את השם "קרס" ולא "דמטר" מאחר שהאחרון היה תפוס על ידי האסטרואיד 1108 דמטר. קראס המזוהה גם כפרספונה היוונית. לאלת התבואה היה תפקיד חשוב, שכן היוונים נשענו על חקלאות לקיומם ולפיכך ביטאו את הערצתם לדמטר בפסטיבלים וחגיגות. הקשר שלה לתבואה הפך אותה בעקיפין גם לאלת הפריון. אסטרואיד קרס שולט על מבנה המחזורי של עולם הטבע – [השפע לעומת הבצורת, העושר של הטבע ועוניה] המחזוריות באופן טבעי קשורה לאישה בדיוק כמו האדמה. באופן אישי קראס שולט בנשיות והפוריות, ההורות וגם חולש על נושא התרבות. נושא ההזנה וההאכלה נובע מהשפע או המעט שיש בטבע וכשזה משליך על היכולת של האדם להזין את צאצאיו ולכך כמובן יש את הפן שהתפתח בשנים האחרונות מודעות לתזונה. קרס הוא האסטרואיד הגדול ביותר ומתקשר אל נזקים. הסיפור המיתולוגי מגלה זאת, כיצד דמטר בכאבה ובצערה גרמה לכך שהעולם כולו יסבול, וזאת על מנת להשיג מחדש את מה שאיבדה. ההתייחסות אל קרס היא כבשורה או הפסד, אבל יש בו את ההבטחה שדברים יחזרו. קארס מתייחס לנושא הערך העצמי ותהליך בנייתו מגיל צעיר עד הפיכת הבוגר לאדם עם דימוי עצמי איתן[כבוד עצמי] מיקומו במפה מבטא את המושגים שקיבלנו בנושא הדימוי העצמי, טיפוחו או "העבודה" שעשינו בנושא. אך גם פולחן דמטר היה פולחן הסוד בין נשים בלבד, התקיים באלאוסיס (קרוב לאתונה). נשים היו יוצאות למסע רגלי של כ-30 ק"מ מאתונה לאלאוסיס, שם היו עורכות טקס לזכר ניסיונה של דמטר להעניק חיי נצח לאנושות באמצעות הכנסת תינוק לאש הבוערת. אך זה בהחלט מדבר גם על הדימוי הנשי,הריון, נשיות, פיריון, על אישה-גבר, אנדרוגינוס ועל לידה והסבל הכרוך בתהליך זה – דרך ההמשכיות שלנו וההשלכות החינוכיות תרבותיות.

ירח שחור- הירח השחור נוצר במעברו ממזל למזל. כשהוא בעצם אינו מייצר שום היבט לפלנטות האחרות, אפשר להגדיר אותו שהוא בין ההיבט[זווית או יחסים] האחרון של הירח במזל אחד לבין יצירת ההיבט הראשון כשהוא עובר למזל הבא. היבט של ירח שחור משפיע על כל המזלות במידה שווה ללא יוצא מן הכלל. בדרך כלל מומלץ לא להתחיל בדברים חשובים ומשמעותיים. לדוגמה: מומלץ להימנע מחתימות על חוזים, רכישות משמעותיות, מפגש וראיון אישי בעבודה, נסיעה , דייט ראשון בוודאי שנישואין או ניתוח. עדיף לדחות לשעות אחרות. היות והירח השחור משפיע בין דקות ספורות לשעות, ונושאים חשובים שהוזכרו ברוב המקרים ניתנים לקביעת מועד אופטימאלי. טבלת ירח שחור, ליקויי חמה לבנה, נסיגות כוכבים מעודכנת עד ספטמבר 24

לוחות אסטרונומייםלוחות הכוללים את תנועת כוכבי הלכת בעבר בהווה ובעתיד. הם בשימוש שוטף של אסטרולוגים ליצירת מתאם בין מפת הלידה של אדם לבין מהלך הכוכבים הנעים,  ממזל למזל ובכל הזמנים[עבר הווה עתיד-חישובים מדויקים של תנועתם הנעשים ע"י נאס"א בדרך כלל].

לוח של נסיגות כוכבים עד קיץ 2025


ליקוי מאורות
– פוזיציות של החמה והלבנה המשפיעות לטווח לעיתים עד 9 חודשים דרך אסונות טבע וברמה הפרטית על אירועי משבר אך גם על תגובות אמוציונאליות שלא ניתנות לכיבוש ובכלל על שיקול הדעת. ליקויים במפות לידה בעיקר ב-Progression   יבטאו משברים מכוננים בחיי האדם.

 


מפת לידה
– "צילום מדויק" של פני השמיים[הפלנטות] ברגע הלידה הוא נקרא גם הורוסקופ אישי.
כמו מפה זו של דוד בן גוריון ז"ל.

מפת הלידה של דוד בן -גוריון- 16.10.1886- בפלונסק שבפולניה בשעה 12.24 P.M


מעברים
–  Transition .  תנועת כוכבי הלכת בשמים. יש שימוש רב בביטוי זה והוא בא  להסביר את מסלול הפלנטות הנע במזלות וכשהוא עובר ממזל למזל ובמפות האסטרולוגיות מבית לבית. מעברי הפלנטות משמשים כשיטה להבין מה יקרה או מה צפוי על פי מהלך הכוכבים מסביב לגלגל המזל או להורוסקופ האישי.

Progression-קידום כוכבים.  -שיטה שמדייקת את קריאת העתיד ונועדה לאשש את האירועים האמורים להתרחש.

הורוסקופ מדיני
הורוסקופ של מדינה נקבע על פי תאריך הכרזת עצמאותה.

הורוסקופ כלכלי: ניתן לאבחן מצב כלכלי במפת מדינה או חברה על פי תאריך הקמתה  או היווצרותה כמו חתימת החוזה עליה,  או הודעה של "רשם החברות", או תאריך שותפות, או פתיחה רשמית של עסק.

הורוסקופ כלכלי: תחום העוסק בכל האפשרויות הכלכליות הטמונות ברמה פוטנציאלית במפה. אך גם ההזדמנויות לצמוח ולגדול כלכלית ובאילו אופנים ברמת פריסה שנתית או רב שנתית.  אך גם הסכנות הטמונות מבחינה כלכלית מבחינת כיוון עסקי/כלכלי/פיננסי וגם בדיקת שותפויות ותאריכים להקמת עסק, רכישת נדל"ן, הקמת שותפות וטיבה.

הורוסקופ שעתי-[הורה=שעה] או שאלה-[Horrary Astrology]– מקורות הרעיון שאלה ותשובה נוצרו בימיו של האסטרולוג-אסטרונום הערבי -Al-Qabisi – אסטרולוג, מתמטיקאי ערבי גאון שהחל ליצור פרדיגמה של אסטרולוגיה שעתית בערך בשנת 950, מה שהרשים אסטרונום צרפתי בשם: John of Saxon אסטרונום שתירגם את עבודותיו בשני התחומים: האלמנך באסטרונומיה ואת ספר האסטרולוגיה ושל שאלות-תשובות. הרעיון שהושפע ממנו במיוחד היה  William Lilly  שהפך את החומרים לספר רשמי של שאלות תשובות או כפי שזה נקרא היום ה-Horary Astrology . בעת העתיקה התפתחה במקביל שיטה אסטרולוגית בהודו הנקראת -Sanskrit prasna -העוסקת במתן תשובה לשאלה ספציפית. היא תתייחס לשאלה הנשאלת ברגע מסוים,  רגע ההופך למפה אסטרולוגית[כשהשואל ממוקם בבית הראשון] והמפה נבנית מרגע השאלה, קרי, מצב הכוכבים נכון לרגע שהשאלה עלתה לאוויר. הוויכוח שיש באסטרולוגיה הוררית הוא לגבי המיקום. כשאדם שואל שאלה במדינה אחרת תחשיב המפה יהיה הרי שונה.  השאלה הנשאלת מורכבת מתשובות המבוססות על פי ההיבטים אך גם עוצמת הפלנטות במזלות מסוימים או בבתים, השניים האחרונים יכולים להיות מוחלשים או מחוזקים ולשנות את התגובה. אך יש משמעות גם לפלנטות[ירח, מרס, מרקורי, יופיטר, וונוס ושבתאי] ורוחקן מהשמש אם הפלנטות לא מצויות במרחק הנחשב להצתה מהשמש[Combust] כל ניואנס יהיה משמעותי במתן תשובה לשואל וברוב המקרים התשובה היא כן או לא ולפעמים אנשים זקוקים להרבה יותר מאשר כן ולא.  לכן,  האסטרולוגיה השעתית לא יכולה לעמוד מול רצינותה והאותנטיות של מפה אסטרולוגית [הורוסקופ אישי] והאפשרויות לראות את התמונה הכללית של האדם ומשם גם להעניק תשובה אותנטית ומספקת יותר.

 הורוסקופ רפואי
–  תחום בעל חיים עצמאיים. ניתן לזהות באופן ברור על פי ניתוחי מפות את תחלואי הגוף/גנטיקה ואיבחון מחלות כמו גם להמליץ על ימים ספציפיים לניתוח או פעילות פולשנית או אם בכלל.
אסטרו בריאות -מפה רפואית

הורוסקופ זוגיות: מספר שיטות [קומפוזיט וסינסטרי] לאבחון זוגיות ויחסים. התוצאה תהיה מדויקת לגבי טיב היחסים, מהותם יחד עם נקודות החולשה והחוזק בתוך הקשרים כמו גם,  אבחון עתיד הקשר ברמת טווח הזמן ואופיו העתידי של הקשר.  אפשר לשלב עם הורוסקופ האהבה. הורוסקופ אהבה- הורוסקופ המפרט את האפשרויות וההזדמנויות למערכות יחסים,  למשברים ולטיבם על פי לוח השנה על פי ההורוסקופ הפרטי המשלב את תאריך הלידה של בן הזוג במידה ויש.

פרמטרים לבדיקת הורוסקופ אהבה כללי לכל המזלות.

הורוסקופ על עסקים -השקעות – רכישות

על תופעות שמימיות -אסטרונומיות מוסברות באופן הכי מקסים ע"י יגאל פת אל בספרו ספר השנה האסטרונומי
ליקויים, מטר מטאוריטים, שמשות ירחים ועוד..

 

לסקרנים שביניכם,  אם אתם נתקלים במושגים אסטרולוגיים נוספים שמעוררים בכם עניין, תוכלו להשאיר מתחת בקשה או שאלה ואשתדל להוסיף לכתבה את בקשתכם.

רשומה המתעדכנת כל הזמן. אתם שואלים שאלות לימודיות באסטרולוגיה ואני מגיבה כאן.

 

עדכונים: 8.6.2019, עדכונים 9.7.2021 , עדכונים 12.3.2022 , 24.12.23

 

 כל הזכויות שמורות לפנינה כץ

שאלות תשובות של קוראים:

 

1. אתי
תאריך מוות
בפייס בוק היה שעשועון שמבצע חיפוש של שעת הפטירה ותאריך. נתתי לזה לעשות חיפוש – אני מניחה שזה הסתמך גם על תאריך לידה, והוא מתן תאריך מאד מוקדם. מאז אני מאד מעוררת…. האם להתייחס לכך ברצינות, או שזו סתם עבודה בעיניים- הרי אין לאותו אתר שום רקע עלי. אשמח להתייחסותך.
תשובה:
ה יי אתי זו שטות מוחלטת שאינה מתבססת על אסטרולוגיה ואני לא יודעת על מה כן.?! אתי, לא ניתן לראות את תאריך מותו של אדם בוודאי לא דרך אסטרולוגיה וזה פשוט נשמע לי בולשיט. אל תתפתו לשעשועונים האלה יש להם מטרה אחת להרוויח כסף מכל הפירסומים שנילווים לכל לחיצה שלך על הישומון. המקפיצה פירסומים ואותה חברה שהעלתה את הישומון[אפליקציה] מרוויחה כסף מהפרסומות. את מבינה? יש פה הרבה כסף על חשבון הסקרנות של האנשים. אני תוהה אם הישומון הזה חוקי בכלל, בגלל ההשלכות שלו. בברכה פנינה
2. מיה
שלום פנינה.אני מבקרת קבוע באתר שלך ו נהנת מאוד.תהיתי איך אפשר לראות מועדים מיוחדים במפות מעברים ?לדוגמה:חתונה,לידה או היריון
תשובה:
שלום מיה תודה רבה מיה. לכל אדם יש מפה פרטית עם אירועים שונים ולכן צריך להכין מפה אישית על פי תאריך לידתך ושעת לידתך כדי לבחון מתי יהיו אירועי חתונה, לידה, הריון, קריירה מעבר בית וכ"ו. המועדים של כל האירועים האלה נראים לכל אחד על פי המפה האישית שאסטרולוג אמור לנתח. בברכה פנינה
3. מיה
מעברים
היי פנינה ותודה על תשובה.האמת אף פעם לא יצא לי לחשוב או לבדוק מעברים של בן אדם שכבר לא בחיים.תוכלי אולי לפרט לי מה הם השיטות נוספות לבדיקה?במה את משתמשת?תודה
תשובה:
שלום מיה אני משתמשת בשיטת ה: Secondary progressions יש על השיטה בהרבה ספרים תקראי בגדול על כך פה: https://en.wikipedia.org/wiki/Astrological_progression כמובן צריך ללמוד אותה לדעת להתייחס אליה מבחינת הכוכבים והמיקומים שלה בבתים. אבל לערוך מפה אסטרולוגית רק עם Transition זה מאוד מוגבל ובעייתי. חשוב לעשות מאות מפות כדי לבחון את השיטה וללמוד אותה איך היא עובדת. תתחילי עם המפה שלך ותתקדמי עם מפות אחרות. בברכה פנינה
4. מיה
מעברים
שלום פנינה.רוצה כודם כול להחמיא על האתר.מאוד ברור,מעניין עם המון אינפורמציה.יש לי שאלה,מה השפעה שלמזלות על כוכבים במעברים?אם יש אז מה היא?האם זה כמו במפת לידה?האם פירוש היבטים במעברים זה אותו פירוש כמו במפות לידה?תודה
תשובה:
שלום מיה תודה רבה כמובן. אני לא בטוחה שהבנתי את שאלתך. היבטים מתקשרים לכוכבים והם מקבלים רק אכסניה בתוך המזל וכמובן עם השפעות נילוות. אך ההשפעה מורכבת בראש ובראשונה מנוכחות הכוכבים במעברים, ההיבטים של הכוכבים במעברים עם הכוכבים במפה בכלל, ההשפעה של הבית לשם הכוכב מגיע השפעת הכוכב במעבר ההשפעה של "האכסניה" =המזל, הנקודות המיוחדות במזל שהן עשויות להתחבר לכוכבי שבת, נקודות ערביות הפאזות שבמזל. ועדיין אני לעולם לא מסתפקת בניתוח של כוכבים במעברים, חייבים לבדוק בשיטות נוספות את אמיתות ההשפעות במעברים. לא פעם תמצאי היבטים של המשכיות במעברים והאדם כבר לא חי. לכן יש שיטות בדיקת עתיד ספציפיות . אני מקווה שעניתי לשאלותייך מיה. בברכה פנינה
5. נ
פורטונה
שלום, מכל הבלוגים הקיימים ברשת, רציתי לומר לך המון המון תודה על אתר מעניין, מעמיק ומרתק. ראיתי את מה שכתבת אודות פורטונה. האם אפשר בבקשה לקבל עליה עוד מידע? מה היא מסמלת בכל מזל/בית…? בברכת שבוע טוב ותודה רבה  🙂
תשובה:
היי נ תודה רבה לך. כרגע הרחבתי נלך עוד קצת על פורטונה עם לינקים שתתרשמי מהנושא בהיקפו. בברכה פנינה
6. נ
פורטונה
היי פנינה, שמחה כל פעם מחדש לעיין בבלוג המעמיק, המדויק, והמפתיע שלך. אני מחפשת הרבה זמן מידע על פורטונה. מה הוא מסמל בכל מזל/בית… האם יש לך כתבה המרחיבה על הנושא ״פורטונה״? כל טוב ותודה על הכל 🙂
תשובה:
שלום נ במילון יש את ההגדרה של פורטונה. פורטנה שייכת לנקודות הערביות. היא הנפוצה ביותר. אך היא נקודה אנרגטית ולא כוכב והיא לא עומדת בפני עצמה. היא משפיעה מתוך מזל מסוים וביחס לכוכבים אחרים. פורטונה היא חלק אחד מתוך כמה עשרות חלקים ערביים-כך זה נקרא. תיאורייה אלגברית של חישובים כשהפורטונה היא מהמפורסמות אבל למעשה הכותרת היא: Arabic Parts- חלקים ערביים ופורטונה זה עיברות של השם: part of fortune באותה מידה יש part of happiness יש חלק של מחלה, חלק נישואין, חלק של כסף אושר, פאטליות, רכוש, פרידה, ועוד… ויש חישוב מדויק איך למצוא כל חלק. החלקים הערביים שייכים לאסטרולוגיה העתיק ביותר. החלקים הערבים נמצאים במרבית התוכנות האסטרולוגיות ויש נקודות שקורים דברים בחיים ויש חפיפה מדהימה עם החלק הערבי. חלק המזל או פורטונה לא מספר על פי המזל האם יש לך מזל או לא. חלק המזל יושב על מעלה מסוימת שלפעמים יש לה קשר לכל מיני כוכבים ומעניק איזה כוח אבל במיקרים רבים חלק המזל עשוי להיות מנותק מכל הכוכבים ולהיות מושפע רק כשקורים אירועים. החשיבות של החלקים היא ביחסים עם הכוכבים ובחשיבות המיקומים. הנה הרשימה הארוכה של כל החלקים הערבים: http://www-personal.umich.edu/~pfa/dreamhouse/attic/lots/lotslist.html בברכה פנינה
7. אלינור
איפה נמצא הירח במפת הלידה שלי?
שלום פנינה, נולדתי בתאריך 10.10.1983 בשעה 10:00 בבוקר אשמח לדעת איפה נמצא הירח במפת הלידה שלי ובכלל פרטים נוספים. תודה.
תשובה:
אלינור את בת מזל מאזניים עם אופק קשת. את יכולה למצוא את מיקומם של כל הכוכבים שלך פה: http://mystic-age.com/on-line/calcast.asp בברכה פנינה
8.
בתים
אהלן פנינה ! מה קורה במצב שיש פנלטה בבית ? למשל אצלי בית 1 (מזל קשת ) יופיטר בבית 11 (מזל עקרב).
תשובה:
שלום לך לא הבנתי מה השאלה? התכוונת לומר: האופק במזל קשת ושליט האופק יופיטר במזל עקרב בבית 11? מה זה אומר? זה בטוח אומר שבית 11 בעצם נותן טון דומיננטי במפה. כדי להבין איך ובאיזה אופן צריך לנתח את כל המפה בצורה מדויקת צריך לראות את כל יחסי הכוכבים. בקרוב יהיה פרק על בתים בכלל ותוכלי ללמוד ממנו הרבה. בברכה פנינה
9. יסמין
ראש דרקון ורום שמיים
ראשית, רוב תודות לך פנינה על המידע המרתק! היכן אוכל למצוא מידע על הנקודות במפה שנקרות רום שמיים וראש דרקון? ובכלל, על כל הנקודות שהן לא כוכבים. מצאתי שפע מידע על הכוכבים אך כמעט ולא על הנקודות האחרות (כמו גם למשל ליליט, כירון, פורטונה…)
תשובה:
שלום יסמין יש לי 2 פרקים על כירון -כירון כרונולוגיה של כאב פציעה והחלמה http://www.pninastro.com/605/ וכתבה על לילית הצד האפל- תת מודע: http://www.pninastro.com/223/ בברכה פנינה
10. שלי
ירח שחור
פנינה יקרה, אני קוראת .באתר בשקיקה ומחכה לכל כתבה חדשה בקוצר רוח. מאחר ואני מתגוררת בהולנד אני לפתע תוהה אם זמני הירח השחור המתפרסמים באתר זהים לזמן המקומי אמסטרדם בהפרש של שעה,כמו הפרשי השעות הולנד-ישראל. או, שישנו חישוב אחר לעניין. בברכה, שלי תשובה:
שלום שלי. תודה רבה. ברור את חייבת להתייחס להפרש השעות בין הולנד. כי הטבלה שלי מותאמת לישראל . בברכה פנינה
11. מורן מרים
שאלה בנושא מפת לידה
פנינה שלום , תודה רבה על התחזיות המדוייקות להפליא. בניתי מפת לידה כולל שעה מדוייקת . אני מזל קשת קשת עם אופק גדי ורציתי לשאול מה זה אומר שכוכב פורטונה במזל דגים בבית 10?
תשובה:
מרים תודה רבה. עידכנתי במילון את מושג הפורטונה כדי שתביני אותו יותר טוב. בברכה פנינה
12. אירית לרנר
תודה
איזה יופי של הסברים! שומרת כי יודעת שיכולה להיעזר הרבה בלימוד העצמי שלי בנושא. הרבה תודה על חלוקת הידע בברכה אירית לרנר
תשובה:
היי אירית תודה רבה. שמחה שאת נהנית ואם יש שאלות של ידע וסקרנות תעלי שם בפורם ואני אגיב. בברכה פנינה
13. רבקה
מה זה אומר שאין פלנטות בבית עשר במפה אסטרולוגית?
תשובה:
רבקה שלום חוסר נוכחות של כוכבים בבתים [לא חשוב איזה בית] לא אומר כלום. יש לנו 11 פלנטות ו-12 בתים. אין סיכוי בשום קונסטלציה שכל הבתים יהיו מאויישים ואין לזה חשיבות. שליט המזל של אותו בית 10 נותן את הטון לגבי הבית, אם נניח בבית 10 ממוקם מזל עקרב, אז פלוטו הוא הכוכב ששולט בבית 10, יחסיו של פלוטו במפה כלומר – מיקומו של פלוטו בדוגמה שנתתי ויחסיו עם הפלנטות האחרות במפה יספרו את סיפורו של בית 10. שליטי המזלות של הבתים קובעים את משמעות הבית. כל טוב ממני פנינה
14. שחר
אתר astro והיבטים
שלום פנינה, באתר של אסטרו קום שאני עושה את המפת לידה שלי יש שם אפשרות chart drawing,ascendant ובאפשרות הזאת אני רואה קצת היבטים לעומת זאת, יש אפשרות Extended chart selection ושם אני יכול לסמן ב-וי aspect lines to all ואז אני רואה את כל ההיבטים שבמפת לידה שלי. אז השאלה היא האם כל ההיבטים נכונים שעושים את ההאפשרות הזאת? כי יש הרבה יותר היבטים מאשר ההאפשרות הראשונה
תשובה:
28/7/2014 שחר שלום מפת הלידה עם ה-Extended מאפשר לך לקבל את מעגל הכוכבים העכשוויים כפי שזה נקרא Transition מהלך הכוכבים העכשווי בניגוד למפת הלידה שזה תצלום או הקפאת מצב השמיים כפי שנולדת. ומיקמם של הכוכבים במפה בסיסית חשוב לך. את אותה מפה אם נולדת בארץ אתה יכול להוציא מאתר: Mystic-Age ואולי ברור יותר. או שלא הבנתי ואתה מדבר על ההיבטים בתוך המפה שלך. שהם קשורים במרחבי השפעה. למשל באסכולה בעלת ניסיון גדול יותר לוקחים זוית של צמידות עד 10 מעלות במיוחד עם המאורות מתקשרות להיבט. סימון כל ההיבטים במפה של אסטרו מדויקים. המרחבים שהם לוקחים בין הפלנטות מדויק. אני למשל מחשיבה מרחקים גדולים יותר בין הפלנטות וזה מוכיח את עצמו כשקורים אירועים. בברכה פנינה
15. הילה
מציאת מיקום הירח
שלום פנינה, האם תוכלי לעזור למצוא את מיקום הירח של בני. הוא נולד ב-1.4.2011 בבאר שבע בשעה 20:30 תודה רבה, הילה
תשובה:
הילה שלום הירח של הבן שלך ב-21.43 במזל דגים. את יכולה להוציא את פרטי כל ילוד באתר הזה: http://www.mystic-age.com/on-line/calcast.asp מכניסה את הפרטים ומקבלת את האופק והיכן ממוקמת כל פלנטה. כל טוב פנינה
16. ריקי פינצי
משמעות אספקט 72
מחמאות והתפעלות על אתר שמרכז כל כך הרבה ידע ובנדיבות רבה. בעבר למדתי אסטרולוגיה אך הקריירה פיחתה בהשקעה בתחום. שאלה לי אליך – מה מהות אספקט 72 מעלות. יש חשיבות לפלנטות הקשורות באספקט זה? בעבר למדתי כי זהו אספקט של כישרונות תודה על תשובתך
תשובה:
שלום ריקי חן חן זו מטרת הבלוג שלי. כן היבט של 72 מעלות מבטא סוג של כישרון יחודי של האדם. כמובן יש חשיבות לאינטרפטציה שמייחדת את הכישרון על פי הכוכבים , הבתים והמזלות שהיבט זה מחבר. יחד כולם הםיספרו על סוג הכישרון הרבה מאוד. בברכה פנינה
17. יאיר יצחק
חיזוי עתיד
הי פנינה שמי יאיר יצחק רציתי להחמיא לך על האתר הנפלא הזה אני חובב אסטרולגיה שנים במשך השנים אספתי ספרים של יהדות שעוסקים נושא הזה, יש לי תוכנה היפריון ואני יודע איך לקרוא את מפת הלידה שלי, הבעיה שלי שאני לא יודע איך לעשותאת חזוי העתיד {אם אני צריך להלביש על מפת הלידה עוד מפ של חזוי ה עתיד, ואיך אני עושה מפה של חזוי למשך שנה !} תודה על העזרה
תשובה:
יאיר שלום. מודה לך על הפרגון. בקשר לספרים ותוכנות. זה ידוע שאין בהם די כדי להבין שיטות לניתוח ואינטרפטציה באסטרולוגיה. בכלל ספרי אסטרולוגיה יהודית הם לא ממש גולת הכותרת מבחינת מידע אסטרולוגי מעודכן ובוודאי לא שיטות לימוד וניתוח מפות. תוכנה שתהיה הכי משוכללת לא יכולה לנתח במקומך או עבורך. הדרך היחידה שאני מכירה היא דרך לימוד אסטרולוגיה על ידי מורה שמלמד אותך את שיטות ניתוח המפה כי בלעדיהן לא תוכל להגיע להבנת החיזוי. אני לא יכולה להמליץ לך על הדרך שאני למדתי. מכיון שאני אוטודידקט והתחלתי ללמוד בגיל 14 כשלא היו מורים לאסטרולוגיה, נעזרתי בספרות אסטרולוגית מקצועית[באנגלית] אך אנחנו בזמנים שונים היום ואני חושבת שמרבית האנשים אינם אוטודידקט וכמה נוח ללמוד אצל אדם עם מידע וניסיון. גם אין באמתחתי פטנט ונוסחה שאוכל לשלוף לך ותדע לעסוק בחיזוי עתיד. אגב אין דבר כזה חיזוי עתיד. יש מושג שנקרא חיזוי. הוא קשור לכל לוחות הזמנים. קרי, עבר הווה עתיד. כשאתה מבין מה אדם עבר בעברו ותבין את מכלול חוויותיו, תובנותיו, האירועים שעבר תוכל להבין את הווה ואת העתיד הרבה יותר בקלות. נושא הזמן הוא מהמרתקים שיש באסטרולוגיה והוא מורכב כי צריך לשם כך הרבה מאוד ניסיון. אבל אם אתה סקרן מספיק ומוכן להשקיע מאמצים, תצטרך לבחור לך מורה וללמוד את הנושא כדי להיעזר בניסיונו של המורה ובשיטות החיזוי המגוונות. בהצלחה ובברכה פנינה
18. פירוש חלומות חינם
Dreams
פנינה שלום רב. אני מבקרת קבועה באתר שלך ומוצאת אותו מעניין ומרתק. אני מאוד מתחברת לכל נושא הרוחניות המיסטיקה והחלומות. כל הכבוד על ההשקעה המרובה באתר הוא אצלי קבוע במועדפים. בברכה ברכה
תשובה:
22.12.2012
ברכה שלום אני שמחה לעניין שאת מגלה. רק שבבלוג הזה, אין התייחסות לפרשנות של חלומות. והואבעיקר מתמקד באסטרולוגיה ככלי להבין את האדם ואף לקבל ארגז כלים להבין מהי באמת אסטרולוגיה. כל טוב פנינה.
19. ימית גל
אופק
היי פנינה, ראשית, אני רוצה לומר לך שהאתר שלך מעולה. מעניין מאד ומעשיר. נכנסתי מפה לאתר הזה שמחשב את נתוני הלידה וראיתי מה כתוב שם, קולע בול. רציתי לשאול איך מחשבים אופק של מישהו שנולד בחו"ל? אם יש לי תאריך לידה שלו והוא נולד בחו"ל בשעה מסוימת, וכאן בארץ לא היה שעון קיץ באותה שנה, האם אני צריכה רק להוסיף את הפרשי השעות לשעת הלידה ואקבל מפה מדויקת? כי נכנסתי לאתר אסטרו העולמי וקיבלתי אופק אחר מהאופק שקיבלתי כשעשיתי הפרשי שעות…אני קצת מבולבלת…. מה נכון?
תשובה:
היי ימית שלום תודה רבה ואני שמחה שאת נעזרת. כן האתר שהפניתי אליו אינו מספק אופק לילידי חו"ל. ישנו האתר : http://www.astro.com/ שדרכו את יכולה לעשות את המפות עם פרטי-ארץ-עיר לידה.
בברכה פנינה
20. איתי
כוכב שליט
היי פנינה, אתר מצוין. את מזכירה בניתוחי המפות שלך את המושג "כוכב שליט". איך את קובעת מהו הכוכב השולט במפת לידה?
תשובה:
שלום איתי ותודה רבה. כוכב שליט נקבע ע"י הכוכב השולט במזל האופק. אם לדוגמה: באופק שלך יש מזל תאומים הרי מרקורי יהיה השליט שלו. והוא יהיה על תקן הנווט במפה. הג'י. פי. אס של המפה האסטרולוגית. בברכה פנינה
21. יעל שליו
מה האופק שלי?
שלום וברכה פנינה שמי יעל ואני מאוד רוצה לדעת את האופק שלי ,אין לי שעת לידה מדוייקת , שאלתי את אימי ז"ל וכל מה שזכרה הוא שנולדתי בבוקר (יכול להיות שיש לי אופק של אחד ממזלות האש זה ניחוש מצידי) תאריך לידתי 13.05.1963 ואני מעסה במקצועי ועוסקת בזה אשמח אם תוכלי לעזור לי בכך, תודה מראש בברכה יעל
תשובה:
יעל שלום כל שאת צריכה לעשות להתקשר למחלקת רשומות בבית החולים ולבקש את העותק של תעודת הלידה שלך. ייתכן והם יגבו ממך סכום סמלי של עד 80 שקל אבל כמובן שזה כדאי. אי אפשר לנחש את שעת לידתו של האדם. כשאנשים פונים אלי בפרטי ואין להם שעה מדוייקת אני נעזרת באירועים כדי לבנות להם את המפה. תנסי בבית החולים. בברכה פנינה
22. עידו
פנינה את גדולה!!!!
תשובה:
עידו תודה רבה על המחמאה. אבל זה הא-ב' באסטרולוגיה ואם זה יעזור לאנשים להבין מושגים נוספים ויבהיר להם מה זה אסטרולוגיה באופן מקצועי יותר נראה לי רווח של כולנו. תודה שקראת!!! בברכה פנינה

24.7.2012

67הערות

 1. שירה

  היי פנינה תודה רבה על המידע המרתק שאת חולקת עמנו. רציתי לשאול באיזו מערכת בתים את משתמשת, אני מעט מבולבלת כי מיקומן של חלק מהפלנטות בבתים משתנה לדוגמא: ב Placidus היופיטר שלי בבית ה11 וב Whole sign הוא ב12, איזו מערכת יותר מדויקת לדעתך?

  • פנינה כץ

   שירה שלום

   משתמשת בפלסידוס. היא מדויקת יותר.

   בברכה
   פנינה

 2. אילנה

  היי פנינה
  רציתי לשאול איך מזהים במפה סימנים לעושר?

  • פנינה כץ

   אילנה שלום,
   בניתוח מפה שלם של אדם. רואים דרך יחסי הכוכבים בבתים את היכולת להתעשר. כמו כל דבר באסטרולוגיה מדובר בצירופים של כוכבים במזלות מגוונים ולא בכוכב אחד או מזל אחד. בעיקרון בתים 2, ובית 8 עוסקים בכסף וכלכלה. לעיתים הם מצביעים רק על הכמיהה והעיסוק המוגבר ברצון לכסף אך לא בהכרח בתוצאה המיוחלת.

   בברכה
   פנינה

 3. Jon

  היי פנינה
  רציתי לשאול מה הכוונה בנסיגת כוכבים ומהי ההשפעה שלהם על מזל מסוים?
  תודה

  • פנינה כץ

   ג'ון שלום
   אסטרונומית: תנועה אחורית (מכונה גם נסיגה) מתייחס לתופעה בה כוכבי הלכת נראים כאילו הם מחליפים את כוון תנועתם יחסית לכוכבי השבת באופן זמני ואז חוזרים שוב לכוון תנועתם המקורי התופעה הנובעת מהתנועה היחסית של כדור הארץ וכוכבי הלכת במהלכם סביב השמש.
   מרקורי כוכב ש-3 פעמים בשנה נע בהילוך אחורי כל פעם במזל אחר, אך כל כוכבי הלכת מצויים תקופות ארוכות בנסיגה יש לי טבלאות שכוללות את תאריכי הנסיגה של הכוכבים. ההשפעה של הנסיגה היא על פי מפת הלידה הפרטית של כל אחד. אם למשל אתה בן מזל תאומים או בתולה נסיגת מרקורי תשפיע עליך על פי המיקום שלה במזל ובבית . אם אתה עקרב אז נסיגת פלוטו תשפיע עליך יותר, פלוטו עוסק בתהליכים עמוקים יותר. מרקורי בנסיגה עוסק בשיבושים תקלות. נושאי תקשורת וכו לכל כוכב יש תפקיד כללי ותפקיד ספציפי על פי מיקומו במפה שלך.
   זה היה באמת על קצה המזלג. שכן צריך לשלוט בחומר האסטרולוגי כדי להבין מה המשמעות של כל כוכב בכל מזל ובית.

   בברכה
   פנינה

 4. אוריה

  היי פנינה,

  במה משתמשים בקידומים ב progress chart או solar arc?
  האם זנב וראש דרקון יכולים להיות חלק ממבנה עפיפון במפה?
  בנוסף נאסא הודיעו שפלוטו לא נחשב כוכב אלא אסטרואיד האם זה משנה דברים לגבי ההבנה של פלוטו?

  • פנינה כץ

   היי אוריה
   פלוטו הוא כוכב לכת ננסי. לגודל ולהגדרה אין משמעות, אלא להשפעה המוכחת שלו. כירון שלא נחשב ממש לכוכב לכת משפיע ואסטרואידים בוודאי משפיעים שוב בצורה ממורדת יותר בצמידות לכוכבי לכת במפה.
   קידומים מחושבים בשיטת הפרוגרס.
   זנב וראש דרקון משמעותיים כשכוכבים נצמדים אליהם, כשהם ממוקמים בארבע כנפות השמים, פחות בתבניות של זוויות.

   בברכה
   פנינה

 5. ז׳רמן

  אני מאזניים בשמש
  אופק באריה
  ירח ונוס ומרקורי בעקרב
  ומאדים הבתולה .
  זה עד כדי כך רע

  איך אני באמת מקבלת ניתוח על האופי שלי שהוא המרכזי שמשפיע קראתי בכמה אתרים יש דברים מדוייקים שהם מאוד נכונים אבל כבר נהיה לי בלאגן בראש מכל מה שקראתי ולא הצלחתי להבין כלום

  • פנינה כץ

   ז'רמן שלום

   כדי לקבל ניתוח מפה את צריכה שאסטרולוג ייקח על עצמו לרצות לנתח לך את המפה, שכן זו עבודה לכל דבר. האינטרנט לא מהווה תחליף לניתוח מדויק של מפה אסטרולוגית ברור שאת מתבלבלת. ניתוחי מפות באינטרנט הם כוללניות ורחוקות מלהיות מדויקות.
   פשוט תזמיני ניתוח מפה ותקבלי פירוט מדויק על האישיות שלך על פוטנציאל היכולות והכישורים, מה צפוי לך – ממש לא קשור בניתוח האישיות.
   בכל מקרה יקירה, ניתוח מפה זו עבודה
   ואם את רוצה ניתוח מדויק פשוט תזמיני תתקשרי או תכתבי

   בברכה
   פנינה

 6. שולי ספיר

  הי פנינה. תוכלי אולי לעזור לי להבין שורה שכתב סופר אנגלי במאה ה-17 על ההורוסקופ שלו? השורה היא:
  Saturn was lord of my geniture, culminating, etc., and Mars principal significator of manners, in partile conjuction with my ascendant, both fortunate in their houses
  אפשר להבין מזה משהו באסטרולוגיה של ימינו?

  • פנינה כץ

   היי שולי ספיר
   זה יהיה פשוט אם תמסרי לי את שמו ואמצא את מפת לידתו. כי הוא טוען בטקסט שהוא מגיע ממזל סטורני [סטורן=שבתאי] שזה כנראה גדי למרות שבמאה 17 ייחסו לדלי גם את שליטת סטורן[שבתאי] זה היה לפני גילוי אורנוס. וכן הוא מעיד על השפעת מרס המאפיינת את תכונותיו. ומרמז ששתי הפלנטות שליטות האופק? זה ייתן לי מושג על שעת לידתו כשאדע מי המשורר? סקרנת אותי. מי המשורר עם מאפיינים אסטרולוגיים כאלה?

   בברכה
   פנינה

  • פנינה כץ

   שולי ספיר שלום

   ובכן הסופר רוברט ברטון נולד ב: 18.2.1577 ואכן הוא בן מזל דלי עם אופק טלה כשמרס שליט וצמוד לאופק [צמוד -conjunction] ומעניק את המאפיינים [significator] והנימוסים[בספק רב, הוא לועג ועוקץ את עצמו כי הוא מבין מספיק אסטרולוגיה כדי לגחך על נימוסיו של כוכב מרס ] של מרס. שבתאי ממוקם במזל גדי שזה המזל הטבעי שלו. שתי הפלנטות ממוקמות במזלות הטבעיים שלהם ולכן הן מדגישות את התכונות של מזלות אלה. אין דבר מחודד יותר מאשר להיות עם אופק טלה עם מאדים [הלוחמני אך גם עם תכונות של ראשוניות וחלוציות] ולכן מה שהתכוון הסופר החריף הזה לציין : ששבתאי [סטורן] הוא המהות הבסיסית שלו[כי בשנים ההם שבתאי נחשב שליט מזל דלי] ממוקם בגדי המיקום הכי חד וטבעי יחד עם מאדים [מרס] הצמוד לאופק שתיהן[הפלנטות] נחשבות לברות מזל בבתים שלהם. ולכן זה בהחלט מובן גם באסטרולוגיה של ימינו כשפלנטה ממוקמת במיקום הטבעי שלה היא חזקה יותר ומעניקה צבע עמוק יותר לכל תכונה. לא מפליא אותי שהוא כתב על מלנכוליה . זו מפה של אדם שמלנכוליה עם תוקפנות לא "מעטה" אפיינו אותו והיום המושג מלנכוליה שייך לאנשים עם דיכאון קליני. מלנכוליה זה ביטוי שגובל כמעט ברומנטיקה. אז שהוא כנראה אף פעם לא היה כזה.
   מצרפת את המפה שלו

   בברכה
   פנינה

   • שולי ספיר

    תודה רבה פנינה על הניתוח המבריק. אמנם התוקפנות מאפיינת חלק מכתיבתו של ברטון, שכמו שכתבת, הוא סופר חריף, שנון, לוחמני ומחודד מאין כמותו

   • פנינה כץ

    שולי ספיר
    תודה רבה 🙂
    תענוג לקבל מאדם מוכשר כמוהו את התחושות/רגשות/דעות של למעלה מ-500 שנה לאחור. אנשים כמוהו משמשים מראה ועדות עבורנו.
    שנה נהדרת עם יצירות מופלאות.

 7. לואי

  הי פנינה, אני מחפשת חומר על זוויות 135 בין כוכבים ולא מוצאת חומר. תוכלי להפנות אותי? תודה

  • פנינה כץ

   לואי שלום,

   ההיבט 135 הוא משמעותי בכל הנוגע למשברים ומחלות. הוא היבט מדויק עד 2 מעלות הפרש כלומר יכול להיות היבט של 133 או 137. [2 מעלות בכל צד] 135 מעלות זה 90+45 שתי זוויות של משבר שהן יחד. בכל המחלות והמשברים הפיזיים והנפשיים 135 זהו היבט מככב ומסמל את המחלה על פי מעורבות הכוכבים בהיבט זה.
   בין הבעייתיים שיש זה בין המאורות. כשיש יחסי שמש וירח בהיבט 135 בלידה אז האדם עלול להיוולד עם מום מולד או חולשה פיזית משמעותית תלוי באילו מזלות מעורבים המאורות. היבט אגרסיבי מאוד מבחינת משבר פיזי כשכוכב מרס מעורב בהיבט של ה: 135 מעלות שיכול לסמל פגיעה, כאב, פגיעה בראש, עיניים . 135 בהיבט עם פלוטו זה עלול להיות קטיעה, ניתוח רציני, הסרת איבר תאונה קשה. ושוב תלוי באיזה מזל מתחיל ההיבט. לא תמצאי הרבה חומר כי זה פרי ניסיון ועבודה של שנים בניתוחי מפות ובפרט עיסוק בנושאים פיזיים מחלות, ניתוח חולי/משברים.

   בברכה,
   פנינה

 8. רחל

  היי
  אשמח לדעת מה אומר התקרבות לקו ac .
  כאשר הקו מבית 12 לבית 6. האם יכול להיות קשור לקשור לבית נישואים? למרות שלא נוגע בבית 7 אלא קצת בגבול של ac? מדובר בקו כפול היוצא מ12 ל6.תודה

  • פנינה כץ

   רחל שלום
   אני פשוט לא מבינה את שאלתך. על איזה קווים את מדברת.

   בברכה
   פנינה

השאר תגובה